Het voetbalmenu n.u.n. Hef meisje Schagen-Wieringerwaard en Oudesluis-Succes Dollarland In ons district Enge'and vreest weer verrasseude Duitsche invasie in de taxi ulo-O-A trw-ïg,en B.K.C. ontvangt Nieuwe Niedorp De Leur van „Helder" en Bakker van Racing vormen de linkervleugel van Spartal heeft eerbied voor den dood Amerikaanscbe kerkhoven zijn bijkans heilige plaatsen JDe teJuAli klaMtw FEUILLETON P» G. WODEHOU5E IV D. Bergen 3Alkm. Boys 5, IX uur; Alcm. V. 5Egmondia 2, x2 uur; 5Egmondia 2, 12 uur; Alkm B. 6Ursem 2, 1 uur. IV F. Winkel 4St. Maartensvl.br., 11 uur; Win kel 3Callantsoog; Schagen 3Barsinger- h' rn 11 uur; Petten 2BKC 3, 11 uur. In deze afdeeling is Callantsoog de onge slagen leider op den voet gevolgd door Bar- singerhorn. Winkel's 3e elftal komt ook goed voor den dag en is goede derde. Het 4e elftal is echter hier de zwakste en boekte nog slechts nederlagen. De stand is hier, ook weer t.m. 1 Dec.i Callantsoog 7 7 0 0 40—11 14 Barsingerhorn - 4 1 0 16—3 9 Winkel 3 7 3 1 3 17—13 7 Oudesluis 2 7 3 0 4 16—24 6 Petten 2 5 2 0 3 12—12 4 St. M. Vlotbrug !i 2 0 3 10—14 2 Schagen 3 2 0 1 1 5-2-6 1 B.K.C. 3 0 1 2 4—10 0 Winkel 4 5 0 0 5 6—33 0 St. M.vl.br. 2 verliespunten w. n. o. BKC 3. BKC 3 2 verliespunten w. n. o. Winkel 4. Do verklaring van den Fuehrer, dat de Duitschers het tijdstip voor de definitieve afrekening zelf zullen bepalen, heeft in Engeland het sinds eenige weken od den achtergrond geraakte gevaar der Duitsche invasie weer op den voorgrond geplaatst Tot dusver had de Engelsche bevolking zich verzoend met de meening van regeerings- kringen, dat Duitschland om techische mi litaire redenen niet tot een landing in En geland in staat, was en bet tijdstip voor de ze landing terstond na Duinkerken voorbij heeft laten gaan. Thans echter wordt de geheele Engelsche stemming weer beinvioed door de ernstige bezorgdheid voor een nieu we verrassende Duitsche handeling. Do inkrimping van de oorlogsproductie als gevolg van de aanhoudende Duitsche lucht aanvallen alsmede de steeds stijgende cij fers der verloren gegane tonnage had de stemmig toch reeds aanzienlijk gedrukt. DISTRIBUTIEKANTOOR GEPLUNDERD. In den nacht van 7 op 8 September plun derden inbrekers 't distributiekantoor aan den Laan weg in Amsterdam Noord. Vrij wel alle bonnen werden gestolen. Twee jongemannen, een fietsjongen en een tim merman bleken de daders te zijn. De rechtbank te Amsterdam heeft het [weetal gisteren veroordeeld tot twee jaar jeugdgevangenis en tot één jaar met af trek van voorarrest. Zes personen hadden zich te verantwoorden wegens heling. De bonnen waren n.1. steeds tegen een nooger bedrag van hand tot hand ge gaan. Vier helers hoorden zich veroordee- len tot 8 maanden gevangenisstraf. Twee andere kooplieden werden veroordeeld tot negen maanden met aftrek van voorarrest en tot drie maanden gevangenisstraf. bouwde en daarmede de breede Hudson- rivier opvoer. Dit door reusachtige gebouwen omgeven, door het dagelijksche lawaai en rumoer van New York ingesloten kerkhof is een nadrukkelijke memente: „In Wall Street is niet alles goud". Voor dit wellicht kost bare stukje land, dat tot kerkhof dient, een stukje dal millioenen waard is en voor het kerkhof, dat tot de St. Paulskapel be hoort, een paar straten verder, noordelijk naar Broadway heeft de geldzucht van grondspeculanten halt moeten houden, zoo als ook op den hoek van de kruising van de Vijfdestraat en de Archstrait in Phila- delphia, waar Benjamin Franklin rust, volgens zijn wensch in een eenvoudig graf. Dat zijn drie typische Amerikaansche voorbeelden van kerkhoven uit lang ver vlogen dagen. Aan prachtige, als parken aan gelegde, wijdingsvolle kerkhoven zijn de Vereenigde Staten rijker dan eenig ander land. En hoe eigen aardig het ook moge klinken, de Amerikaan, die van opsnijden houdt en graag zijn land met an dere landen vergelijkt, schijnt te hebben vergeten ook met de lande lijke schoonheid van zijn kerkhoven en met hun rijkdom aan beeldhouw werken te pralen. Maar eerbied heeft hij voor de begraaf plaatsen, heilig zijn ze voor hem, ook al zijn de opschriften der zerken al lang onlees baar geworden, al is' t gebeente van hen, die te ruste zijn gelegd, reeds lang vergaan. Wie gelooft, dat de Amerikaan bij de jacht naar den dollar ptlle piëteit heeft afgelegd, die richte, op den 30sten Mei, de dag waar op de graven worden versierd, zijn schre den naar een der begraafplaatsen, hetzij naar het door rozen, kamperfoelie en klim op begroeid kerkhof van een dorp, hetzij naar een der reusachtige doodenvelden in de omgeving van de millioenenstad en hij zal zien. hoe in trouw gedenken van de ontslapenen de grafsfeenen in een bloem tapijt worden veranderd. Menige Amerikaansche begraafplaats, ?ooals het heerlijke Greenwood in Brook- lyn, op welker hoogte, men de geheele New Yorksche haven, een gebied van New Yer- sey, de stijle, roode rotswanden, den Pali saden aan den Hudson en den Oceaan kan zien, of zooals de Laurel Hill aan den sehil- derachtigen oever van de Schuylkill bij Phi- ladelphia, of het zich door kostbare ge- denkteekenen. en mausolea onderscheidene Homewood in Pittsburg en het wellicht meest grootsche van alle, het heerlijke park van het Arlington Nationaal kerkhof, te genover Washington aan den oever van de historische Potomac, zij alle en nog hon derden andere begraafplaatsen zijn zoo groot, dal een tamelijk groot stadje daar plaats zou kunnen vinden. Dagenlang kan de bezoeker de slingerende paden door wandelen, urenlang de breede autowegen doorrijden, voor hij, voor de tweede maal hetzelfde graf voorbij komt. Amerika is nog een jong land. Wat in Europa naar duizenden jaren kan worden afgemeten, wordt hier berekend naar an derhalve eeuw. De herinnering aan de groote burgers die in deze honderdvijftig jaar hebben geleefd, is groen en frisch, als de grasvelden en wie. een Amerikaansche begraafplaats doorwandelt, waar hij ook is, komt telkens na eenige stappen bij een rustplaats van een mensch, die in de Ame rikaansche geschiedenis een rol heeft ge speeld, die er toe heeft bijgedragen het land te maken zooals het nu is. Zoo staat de levende generatie eenigszins in persoon lijke betrekking met de rustenden en daar in is de oorzaak te zoeken dat, in Amerika, de begraafplaatsen meer zijn, dan slechts rustplaatsen der dooden, zij zijn de echte bedevaartplaatsen der Zondagsmenschen, die tochtjes maken, het zijn heilige steden. Werd afgeloopen Zondag een inhaalpro gramma afgewerkt; deze weck vindt er weer een volledig programma plaats. Als tenminste de regen wederom niet als spel breker fungeert Voorloopig is er water genoeg gevallen, althans wat de voetbal velden verwerken kunnen. Wij zullen af wachten! AFDEELING I. Het Amsterdam sche DWS heeft een thuis wedstrijd; DFC komt n.1. te gast. Deze afdee ling kenmerkt zich door spanning, welke het gevolg is van de kracht der clubs, die zoo weinig uiteenloopt, dat Ue kampioen zeker een punt of 10 verlies zal moeten incasseeren. Z&ker, er zijn zwakke zusjes, waarvan we noe men KFC e, 't Gooi, doch ook dergelijke clubs Eijn nu uiterst lastige tegenstanders. Om dien reden kunnen we niet spreken van een zacht eitje, vooral niet ten aanzien van DWS. De Amsterdammers dienen nu toch weer eens voor de punten te zorgen, maar DFC is lang niet voor de poes en het komt ons voor dat de Amsterdammers weer een punt zullen af staan. Hermes DVS is ook noj. niet uitgescha keld, een reden, welke voldoende .s om 't Gooi <de punten te ontnemen in Hilversum. Sparta gaat zonder aarzeling verder zich te herstellen; een eervolle plaats is nog voor hen weggelegd. Stormvogels zal de dupe voorden van Sparta's herstel. DHC, één der leiders ontvangt Feijenoord, volgens de papieren een zwakke tegenstander, doch Feijenoord blijft toch altijd een lastigen tegenstander, vooral als de Rotterdammers, evenals Zondag j.1. tegen 't Gooi, weer in vorm zijn. ADO heeft een thuiswedstrijd tegen KFC, zonder moeilijkheden zullen de Hagenaars ze gevieren. Afdeeling n. VSV zal zijn laatste concurrent even laten wtten, dat zij den titel zich niet meer zal laten ontnemen. Of zou Haarlem toch nog ikans zien de Velzenaren een punt te ontne men? Voor de spanning zou het wenschelijk zijn. Het Haagsche HBS ontvangt Blauw Wit, twee middenmoot ploegen dus, een gelijk spel zou ons niets verwonderen. De strijd voor de laatste plaats worlt ook voortgezet, CVV ontvangt n.1. VUC, het zal spannen in Char- lois. Een gelijk spel zit er toch wel in voor De Harder's c.s. DOS ontvangt in het Utrechtsche Stadion Xerxes; we hebben zoo'n vertrouwen in DOS, dat we de kanaries weer twee punten rijker zien worden. De mede-candidaat voor de laat ste plaats, RFC, ontvangt Ajax. De Amster dammers zijn niet sterk dit jaar, toch geloo- door 29. „Zeg," begon hij vertrouwelijk, ,,'t blijft tusschen ons, hè," Reggie Byng in eigen per soon, was gisteravond ook niet geheel zui ver. Op mijn woord, direct na het diner zag ik drie uitgaven van je oom, den bisschop, ze hadden het geweldig druk. Een oogenblik dacht ik heusch, dat ik in een atheneum ver dwaald was, waar je die- geestelijke heeren altijd in clubjes ziet staan praten. Toen smolten ze weer ramen tot één, alleen de omtrek bleef nog vaag, maar het was mij een pak van het hart. Doch wat mij de zeker heid gaf, dat ik wat al te diep in het glaasje gekeken had, was een aller; otste geschiede nis. Is het jou nooit overkomen, bij zoo'n dolle fuif, als ;e van uitgelatenheid niet meer weet, wat je doet, dat je ze zag vliegen? Nou wat ik vertellen wou, gisteravond was 't verduiveld gek. Ik had er op kunnen zwe ren, dat een van die noodhulpknechts de man was, die jou je hoed in Piccadilly afsloeg." Lcrd Belpher, lie bij Reggie's binnenko men weer achterover in de kussens geval len was en zonder groote belangstelling ge luisterd had, vloog overeind. „Wat!" „Absoluut. Natuurlijk was 't verbeelding, maar de gelijkenis was toch zoo frappant, 't Was zeker zijn dubbelganger." „Maar je hebt dien vent nooit gezien." „Ja, dat heb ik wel. Ik vergat het je te vertellen. Ik ontmoette hem gister op de golfclub. Ik was er in mijn ééntje heen ge- Sj- in met het plan een lesje van den profes sional te nemen, maar toen vond ik er hem en ik stelde voor samen te gaan We hebben achttien holes gedaan en hij was heel toe schietelijk. 't Is een kraan. Nadat we ge speeld hadden, vroeg hij me btf hem binnen cc «omen en een whisky-and-soda te drinken. D woont in dat villatje daar naast de boer- jNnj, van P-alt, dus je ziet dat hij 't is. Wij naen het best vinden. Alsof we elkaar al ven we dat de Rotterdammers niet veel kans op de punten hebben. Afdeeling III. Het leidende NEC moet naar Hengelo, geen walk-over, doch een match, die gewonnen moet worden. En NEC zal winnen! Heracles heeft het niet zoo gemakkelijk"; zij moeten n.1. naar Enschedé. De Enschedeërs hebben nog een kans, de zwarten zullen hun illusies zoo lang mogelijk trachten te bewaren. We voor spellen Heracles een warmen middag, met als resultaat één winstpunt. Wageningen en AGOVV zullen elkaar be strijden in Wager.irtgen; de geheelonthouders hebben de punten hard noodig, misschien dat zij er ééntje bijkrijgen. Quick en Enschedesche Boys ontmoeten elkaar in Nijmegen. De win naar van dezen wedstrijd is vrijwel uitgescha keld voor de fatale plaats. Go-ALead heeft ook kans op puntenwinst, want Tubantia is den laatsten tijd geheel uit vorm. Afdeeling IV. In Eindhoven hebben we de derby weer, welke zich nu op het Eindhoven-terrein af speelt PSV zal volgens de papieren winnen, vooral nu Eindhoven zoo goed als uitgescha keld is. Maar een derby is toch altijd weer iets anders; er komen vele factoren bij, die zich anders nimmer voordoen. We zullen maar afwachten! Juliana moet weer een zware opgaaf ver werken; MVV is op eigen veld vooral een las tige klip Ook ditmaal zien we MVV minstens een gelijk spel halen. Limburgia zal Helmond overwinnen, want de Limburgers zijn er ein delijk goed ingekomen. In Tilburg hebben we LongaWillem II, alweer een derby dus. Ver rassingen daargelaten, zal Longa aan het langste eind trekken. N/ C, de grootste concurrent van PSV, ont vangt nummer drie, NOAD. De Bredanaars moeten winnen, wat wij ook verwachten. BW zal Roermond met leege handen naar huis sturen. Afdeeling V. Be Quick moet .naar Winschoten om WW te bekampen. Hoewel de Groningers stevig op de eerste plaats staan, moet toch van WVV gewonnen worden, want verliespunten zou den de Groningers toch weer in moeilijk heden brengen. In Groningen zelf hebben we weer een derby, n.1. GVAVVelocitas. Bei den vechten voor de punten; GVAV -mi het veege lijf te redden en Velocitas voor het behoud der laatste kans. Velocitas is aan zijn eer verplicht te winnen. Leeuwarden ontvangt Sneek; de Friezen hebben ook nog een kans, doch Sneek zal zich zoo maar niet gewonnen geven, noewel zij toch deze nederlaag niet zullen uitloopen. Achilles heeft Zondag j.1. een moreelen steun gekregen, door een fiksche 82 over winning. We hebben zoo'n idiee dat HSC in Assen ook tegenstand zal ontm >?ten. welke de Hoogezanders tenslotte één of meer ver liespunten zal jrengen. Heerenveen, ook nog een candidaat voor de roode lantaarn ontvangt Veendam, welke trouwens zelf onderaan zweeft. Terreinvoor deel zal hier wel den doorslag geven. 2e klasse A. Werd slechts enkele weken geleden WFC ZFC gespeeld, nu al reeds is de return-match vastgesteld in Zaandam. Als het een club goed gaat, stijgt de belangstelling. lederen Zondag komen meer bezoekers naar ZFC kij ken, wat deze rood-witten echter ten volle verdienen. Ook morgen zal er weer belang stelling genoeg zijn, vooral nu het gaat tegen een concurrent en buurtgenoot. Het zal spannen in Zaandam! Alcm. Victrix ont- jaren kenden! Absoluut. Je kunt je voorstel len hoe 'n schok het mij gaf, toen ik 's avonds iemand, dien ik oor hem aanzag, met een blad zag rondloopen. Dat zijn van die lamme dingen, waarbij het je begint te duizelen en je je geloof in jezelf verliest." Lord Belpher antwoordde niet. Het draaide hem voor de oogen. Dus hij had dan toch ge lijk gehad. „Weet je," vervolgde Reggie ernstig, „ik geloof, dat jij je ergiste bij die hoedenge- schiedenis. Je hebt dien man miskend, 't Is een goede kerel. Geloof me! Niemand kan hem dien slag bij het vijftiende punt 'e ver beteren. Als je mijn raad volgt, sluit je vrede met hem. Een eevste klas golfspeler hebben jullie noodi"- in de familie. En in alle opzich ten is het een flinke vent Ik mag hem. Hij is geschikt! Houd hem vast, Borts, vpór hij ontkomt. Heusch geloof me. „e zult er geen spijt van hebben! Hij speelt uitstekend. Maar we zullen 's zien in de kleeren te komen. Niet de kostbare jeugd verdoen met hier te zitten kletsen. Adio, mijn waarde, tot aanstonds." Lord Belpher sprong uit bed. Hij voelde zich ellendiger dan ooit te v-ren en een blik in den spiegel schonk hem de overtuiging, dat hij er nog ellendiger uitzag, dan dat hij zich voelde. Laat opblijven, onvoldoende slaap, bo vendien ongeschoren, maalc.en, dat hij er uit zag als een vaatdoek. En wat zijn physiek betrof, een gesprek met Reggie Byng droeg er nooit toe bij, als je hoofdpijn hadt, je lek kerder te maken. Reggie werkte riet kalmeerend en het on derwerp, dat hij dezen morgen voor zijn con versatie gekozen had, was al buitengewoon zenuwprikkelend. Lord Belpher begreep Reg gie niet. Het was hem nooit recht duidelijk geweest hoe precies de verhouding was tus schen den laatste en zijn zuster Maud, maar vangt VVZ; de kans voor de Alkmaarders er weer twee punten bij te halen. Theoretisch staan de Alkmaarders slechts drie punten achter bij de leiders, ZFC, waartegen Zondag een verd.enstelijk gelijk spel werd bevochten. West-Frisia ontvangt alweer zijn tegen stander van Zondag, n.1. Zeeburgia. In Am sterdam werd het een 10 overwinning voor de rood-gelen, nu verwachten we toch min stens een evengoed resultaat. DWV heeft ook een zware dobber, want zij moeten op bezoek bij OSV. De Oostzaners zijn er den laatsten tijd beter in; een puntenverdeeling zou ons niets verwonderen. 3e klasse A. Zaandijk ontvangt Hollandia, het komt ons voor, dat de Zaandijkers niet te veel moeite zullen hebben met de „Hoornschen". QSC—St. George werd reeds Zondag gespeeld. Always Forward ontvangt Purmersteijn; twee overwinningen volgden een serie neder lagen op bij Always Forward; we denken aan een derde overwinning, waarvan dus Purmer steijn de dupe wordt. 4e klasse A. Verschillende clubs in deze afdeeling begin nen morgen aan de tweede competitiehelft. De big match DTSBKC zal morgen nog niet gespeeld worden, maar is vastgesteld op 22 December. DTS is deze week vrij. BKC ontvangt nummer laatst en moet dus gemakkelijk xur en winnen. De thuis wedstrijd van BKC tegen Bergen heeft ons evenwel geleerd, dat op papier makkelijke overwinningen in de praktijk lang niet altijd meevallen. Toch zullen de punten wel in den Poldei blijven. Succes gaat naar Oudesluis en zal, om niet te veel achterop te raken, moeten win nen. Het resultaat zal o.i. niet ver van een gelijk spel af zijn. Ook SchagenWiering mvaard is een strijd tusschen 2 ongeveer gelijkwaardige ploegen. We geven de thuisclub echter de meeste kans. MFC zal thuis Bergen kunnen slaan en zich eer mooi stukje van de onderste plaats af kunnen brengen. ONDER AFDEELING NOORD-HOLLAND. I C. Deze afdeeling, die in het begin van de competitie door d. regelmatige overwinnin gen van Alkmaar zonder eenige spanning dreigde te verloopen, brengt thans door enkele onverwachte uitslagen weer volop spanning. Was het eerst Petten, dat de leiders een punt ontfutselde, verleden week slaagde Vrone er zoo waar in de/e prestatie nog te verbeteren en Alkmaar met 31 klop te geven. Vrone verliet hiermede tevens de laatste plaats, welke nu door Alcmaria 4, dat weer met 63 van Schoorl verloor, be zet wordt. Wel heeft Alkmaar, door deze verschil lende resultaten nog de beste papieren, maar Oudorp en ook zelfs Petten hebben nu nog wel een kansje, of Alkmaar moet zich vol ledig herstellen Morgen heeft Alkmaar rust en kan de resultaten van haar concurrenten rustig •afwachten. Oudorp heeft het niet moeilijk. Op eigen terrein moet toch zeker van Alcmaria 4 ge wonnen kunnen worden. Petten heeft het niet zoo makkelijk. Zij ontvangt Schoorl thuis. Toch geven we de thuisclub de meeste kans, of het moet op een gelijk spel uitdraaien, hetgeen de 5e draw van Petten al zou zijn. Zal Vrone op dezelfde wijze doorgaan als de laatste weken In dat geval zal ook Koedijk op eigen terrein er aan moeten ge- looven. II D. Alkm. Boys 4Graftdijk, 11 uur; Alkm. Boys 3Bergen 2, 11 uur; Alkmaar 2DTS 2 EgmondiaUrsum. II E. Sporters 2MOC; Hollandia 4Flevo, 11 uur; HornaHem. II F. Wieringerwaard 2 ontvangt Dirkshorn, dat zich wel niet zal 'aten verrassen, daar zij er thans te mooi voorstaat. III D. Schoorl 2Koediik 2. BKC 2—Schagen 2. III E. Twisk 2Andijk 3, 11 uur; VCL 2Winkel 2; MFC 3Oudendijk 2, 11 uur; Sijbekarspel 2N. Niedorp 2, 2.30 uur. hjj had altijd gemeend, dat, als ze dan al niet feitelijk geëngageerd waren, 't er toch wel van komen zou; en 't was om razen! te wor den, als je Reggie hoorde pleiten voor zijn mededinger, alsof de zaak hem in het minst niet aanging. Percy beschouwde zijn inschik- keljjken vriend met even groot misnoegen, als h't hoofd van een gezi-i den waakhond, die beste maatjes met een inbreker is. Reggie, meer dan iemand anders, had moeten schuim bekken van woede over de onbeschaamdheid van dien Amerikaanschcn vent, om naar Belpher te komen e:i vlak bij het hek van het kasteel neer te strijken. Inplaats daarvan scheen hij het. volgens zijn eigen zeggen, heel vriendschappelijk met hem aan te leggen. Hij ging maar met hem golfspelen en kwam zelfs bij hem aan huis. Lord Belpher was geheel v<_n streek. Hij kon 't nu onmogelijk bewijzen en er ook niets aan veranderen, maar hij was er van over tuigd, dat die vent vermomd als bediende, zich toegang tct het kasteel had verschaft. Ver moedelijk had hij Maud vel gesproken en ver dere afspraakjes 'emaakt. 't Werd onverdra- gelijk. Een ding was -eker. Hij had de eer der fa milie in handen. Hij alleen kon Maud beletten verder omgang m t dien ongenooden gast te hebben. Reggie was hopeloos. Percy achtte hem best in staat, om Maud in zijn eigen wa gen vlak voor de deur van ö'en vent te bren- g„n en hem dan rustig doo: té laten. Wat Lord Marshmoreton betrof, rozen en de ge schiet enis van het geslacht namen zooveel tijd in beslag, dat van hem niet anders dan mo- reele steun te verwachten was. Hij, Percy moest handelen. Hf was juist tot dit besluit gekomen, toen hij naar het raam gaande en in het park, be neden hem kijkend, zijn zuster Maud zag, die 30 MEI. DAG VAN PlëTEIT, Aan het einde van Wall Street te New York, die zich van de Oostelijke havens tot Broadway uitstrekt, staat de oude eer waardige „Drievuldigheidskerk". Een kerk hof omgeeft haar, oer-oüd, met verweerde steenen, waarop de data en namen nau welijks nog te ontcijferen zijn. Alexander Hamilton, de eerste minister van de Ver eenigde Staten, rust daar, evenals Rovert Fulton, die het eerste bruikbare stoomschip haastig en naar 't hem ..oescl een wat schich tig, de Oostelijke oprijlaan aflie Ook in die richt ng lag dat b< erderijtje van Platt met het villatje er naast. Toen Percy die ontdekking deed, was hij niet bepaald in geschikt coscuum voor een wandeling. Reggie's opmerkingen over zijn leven waren ingeslagen, daarom zou hij maar eens wat met ge viel. ten gaan werken voor hij zijn bad nam, misschien ging de hoofdpijn dan wel er en ook dat lamme gevoel van opge blazenheid. Met dit oogmerk had hf een oude sweater, een grijs flanellen pantalon en een paar verlak e av„ndsi hoenen aangetrokken. Het was nu juist niet de k'eeding, die hij voor een morgenwandeling zou hehben uitgekozen, maar de tijd drong andere schoenen aandoen, hield te lang op, in een ommezien kon Maud u t het gezicht zijn Ter v vloog naar beneden, greep naar 't een of ander hoofddeksel, dat te laat bleek iemand toe te behooren, wiens maat veel k'einer was, en weg rende hij het park in. Hij zag nog juist Maud om den hoek der oprijlaan verdwijnen. Lord Belpher had noo't tot dat manhaftig deel der gemeenschap beho' rd, dat hardloopen een pretje of een uitspanning vindt. Wanneer in Oxtord zijn medestudenten op een guren na middag uit gingen om langs den oever der rivier te draven en de roeiers, die tot hun col lege behoorden, door schreeuwen en ander misbaar aan te moedigen, bleef Percy altijd vorzichtigheidshalve thuis, met thee en taart, anders had hij eens kou kunnen vatten en gaan hoesten. Liep hf hard. dan deed 'j het tegen zijn zin en met een bepaald doel voor oogen, bijv. een trein te halen Dientengevolge was hij niet al te best in conditie en het snelle te ïpo, dat op dit kri tieke moment een vereischte was, wilde hij althans "fjn zuster in 't oog houden, maakte hem dood op. Tot zijn voldoening kwam hij maar even later dan Maud bij het hek der op rijlaan en zag hij haar bedaardei nu den weg op gaan naar Platt. De juistheid van zijn vermoeden deed hem een oogenblik de blaar vergeten, welke zich aan zijn l'nkerhiel vorm de. Hij liep haar na in --nellen pas. De weg, als alle landwegen, kronkelde en. slingerde zich. Meermalen verloor hij zijn prooi uit het gezicht. En Percy's bezorgdheid was zoo groot, dat telkens als Maud verdwe nen was, hij in galop sloeg. Nog een honoerd yards en de blaar liet zich niet langer negee- re,i. maar schreeuwde, evena' een klein kind, om aandacht en eischte haar plaats op in de reeks vaa gebeurtenissen, waar zijzelf dreig de de hoofdrol te willen ei vullen. Toen Percy bij de dorde bocht kwam, scneen de blaar hem het eenige belangrijke feit in dit aardsche tranendal. Pijnlijk strompelde hij verder: op eens stond hij stil en kroop weg achter een heg, terwij' zijn voet gloeide. De eenige reden waarom de blaar aan zijn linker hiel op dit kritieke moment niet zijn uitsluitende belang stelling had, kwam doordat hij voelde, dat er ook één aan zijn rechter hiel kwam. Percy was blijven stilstaan en erschool zich achter een haag, omdat, toen hij door de bocht van den weg heen was, hij tot de ont dekking kwam nog vóói hij zijn galop kon stuiten dat Maud ook stil stond. Midden op den weg, nog geen tien yards van hem af, st nd ze om te kijken. Zou ze hem gezien heb ben? De tijd zou 't leeren. Neen! Ze liep weer door. Ze had hem niet gezien. Met veel wils kracht slaagde Lord Belpher er in zijn blaren te vergeten en haar na, te jagen. Ze hadden nu een punt bereikt waar den wan delaar drie wegen open staan. Rechtuit voerde naar dat kleine, aardige dorpje, met 't Noor- sche kerkje; links liep de weg door het even eens vriendelijke, kleine gehucht Little Wee ting en door rechts van den hoofdweg, een lommerrijk laantje in te slaan, kwam ie vlak voor i deur van Platt terecht. Toen Maud den drie-sprong bereikt had en eensklaps den weg, die naar links voc-de, opging, stond Lord Bel pher een oogenblik geheel beduusd. Maar 't werd hem al gauw duidelijk en hij begreep, dat 't maar een list was. Of ze hem gezien had of niet, haar doel was het ongetwijfeld om door dit doodonschuldige wandeb'ngetje het gevaar van achtervolgd te worden af te wenden en dan daarna langs een omweg haar doel te be reiken. Tn Little Weetinf, had ze niets te maken. Hf zelf was er nooit geweest en Maud vermoedelijk ook niet; wat moest ze er uit voeren (Wordt vervolqd.)

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 3