Henry Retaw Casino JUTTEE3TJ fe, prebihbeurten W.E.K.A. Gemeenteraads vergadering Zondagmiddag 230 uur EXCELSIOR- Waarborgt HET model in Uw kleeding Te huur Te koop Te koop Diversen Overstrooming Openbare leeszaal De Leeszaal in November Schagerbrug ^utteAtjeb verschijnt in Den Helder! nieuwe Burgerlijke Stand van Texel Vertrokken personen INGEZONDEN Tijdschriften De Raad der gemeente Den Helder zal op Vrijdag, 20 December a.s., des namiddags 2.30 uur, ten Raadhuize bijeenkomen. De agenda luidt als volgt: Notulen. Vaststelling der notulen van de vergadering van 22 October 1940. Ingekomen Stukken. Van hun functie ontheven. Schrijven van den wnd. Secretaris-Generaal van het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, waarin kennis wordt ge geven, dat: mejuffrouw S. van Spiegel, onderwijzeres aan school 10, en de heeren J. Elion, onderwij zer aan school 4, en M. van der Horst, hoofd van school no. 10, die vallen onder de om schrijving van artikel 4 van de Verordening no. 189/40, met ingang van 22 November 1940 zijn ontheven van de waarneming van hun functie en dat de betrokkenen voorloopig in .het genot blijven van hun wedde (toelagen, enz.); Dankbetuiging van den heer I. Valkhoff voor zijn benoeming tot ontvanger der ge' meente en hoofd van den controledienst der belastingen; Goedkeuring van Gedeputeerde Staten op het raadsbesluit van 19 November 1940 tot het aangaan van een geldleening; Proces-verbaal van opneming van boeken en kas van den gemeente-ontvagner. (Voorgesteld wordt deze stukken voor ken nisgeving aan te nemen). Verzoek van Mevrouw N. Buurs om haar eervol ontslag te verleenen als onderwijzeres aan school b. (Voorgesteld wordt het gevraagde ontsla eervol te yerleenen met dankbetuiging voor de bewezen diensten en met ingang van den door De Openbare Leeszaal werd gedurende de maand November bezocht door 292 mannen en 26 vrouwen, totaal: 318 per sonen. LIJST VAN NIEUWE AANWINSTEN DECEMBER 1940. Romans: Ammers—Küller, Jo van, Elzeline. Hoof, H. van, Z 66; een verhaal uit een com mandopost ergens in de Grebbelinie Maurier, Daphne du, Rebecca. Ott, L., De gewone man. Roothaert, A., Spionnage in het veldleger. ZoomersVermeer, J. P., Vader. Buitenlandsche Roman: Fallada, H., Kleiner Mann, grosser Mann alles vertauscht. Studiewerken: Colin, P., James Ensor. Exel, N. J. A. van, J. Gerritsen, Ons werk aan de Grebbe. Hanselmann, H., Hij en zij problemen. Overzicht v. d. omvang der vakbeweging in Nederland op 1 Januari 1940. Tollenaar, F., Een eeuw kerkelijk leven van de gereformeerde kerk te Den Helder. Wiese, E., Alexander Archipenko. Wijnandts Francken, C. J., Menschenkennis en levenswijsheid. Geschenken: Bosch, A. ten, Viertalig technisch woorden boek. Bosshart, J., Erzahlungen, 4 bdn. Corneille, P., Le cid. Duhamel, G., Les pleisire et les jeux. Escholier, H., L'herbe d'amour. Goodchild, G., Captain Crash. komt met zijn band (5 man) in Entrée f 0.25 De Velo Waschmachïne Maatschappij N.V. Zet haar bedrijf onveranderd voort elo waschmachines De beste en bekendste machines met het grootste wascheffect elo biljarten elo naaimachines elo kachels en fornuizen elo rijwielen elo meubelafdeeling Voor solide koopers gemakkelijke condities Filiaal te Den Helder: Spoorstraat 71. Burgemeester en Wethouders te bepalen da") Grimshaw, Beatrice, Victorian family Robinson Verzoek van den heer H. C. de Stigter om J-"J J" hem eervol ontslag te verleenen als' onder wijzer aan de U.L.O.-school Verzoek van den heer t. W. Sinke om hem ontslag te verleenen als onderwijze: aan de school voor het zevende leerjaar; Herman, H., Onze zeemacht tijdens de Fran- sche overheersching 18101814. Hoogewerff, G. I., Nederlandsche schilders in Italië in de 16e eeuw. Jaarverslag der Staatsmijnen in Limburg over 1939. (Voorgesteld wordt het gevraagde ontslag Jentsch, G., Levensruimte te verleenen met ingang van den door Burge meester en Wethouders te bepalen dag). Verpachting. Voorstel tot het verpachten van de bloe misterij achter de Sluisdijkstraat. Salarisverordering. Voorstel tot wijziging der salarisverorde ning 1935. Kinderbijslag. Voorstel tot vaststelling van een kinderbij slagverordening. Begrooting. Behandeling der gemeentebegrooting, dienst 1941, met bijlagen. Onderwijs. Voorstel tot het vaststellen van het bedrag per leerling van de exploitatiekosten der open bare scholen voor gewoon- en uitgebreid lager onderwijs voor 1940. Wegenbelasting. Voorstel tot het opnieuw vaststellen van een verordening op de heffing eener belasting onder den naam van Wegenbelasting. Opcenten Personeele belasting. Voorstel tot verhooging van het aantal op centen op de hoofdsom der personeele belas ting. Opcenten Gemeentefondsbelasting. Voorstel tot vaststelling van het aantal op centen op de hoofdsom der gemeentefondsbe lasting voor het belastingjaar 19411942. Gas tarieven. Voorstel om Burgemeester en Wethou ders te machtigen de gastarieven te her zien. Benoemingen. Voorstel tot herbenoeming voor den cursus 1940/2941 van den heer J. W. van Vendeloo als tijdelijk directeur van de Handelsavondschool. Voorstel tot benoeming voor het cursusjaar 1940/1941 van den heer J. Visser als leeraar aan de Handelsavondschool. Meyrink, G., Das grüne Gesicht. Reithinger, A., Frankrijks biologie economische zelfmoord. Verslag der commissie voor den Nederlandseh- Zuidafrikaanschen handel gedurende 1939 Wehrt, R. van, Beteekenisvolle uren; zoo ont- stand de oorlog! Wijdenes, P., Planimetrie. Van onderstaande lettergrepen moeten 17 aardrijkskundige namen worden samengesteld, waarvan, indien men ze onder elkaar plaatst, de vierde letters, van boven naar beneden gelezen, den naam vormen van een nuttige instelling, ten bate van de volksgezondheid. sa - ster ty - ve - a - a - am - an - ba - ba - bes - bil - dam - dan - de - de - de - kort - la - len - lis - lu' - pa - raai - rol - ta - te - ter - ter - ter - the bon - breu - ches du - ge - i - ke. man - me - na - ne - ne - o ti - ven - ven - vi we. Omschrijving. 1. Stad in Engeland; 2. Klein land in Euro pa; 3. Eiland in Ned.-Iniië; 4. Hoofdstad van Europeesch land; 5. Gedeelte van Nederland; 6. Stad in Australië; 7. Plaats in Zeeland; 8. Stad in Ned.-Indië; 9. Hoofdstad van Euro peesch land; 10. Plaatsje aan de Riviëra; 11. Hoofdstad van Europeesch land; 12, Stad in Spanje; 13. Stad in Italië; Plaats in Noord- Brabant; 15. Stad in Nederland; 16. Stad in Ned. Indië; 17. Plaats in Utrecht. OPLOSSING VAN 9 DECEMBER. Horizontaal. 2. Badseizoen; 13. Brood kaart; 14. C.s. (Cum suis); 15. W.d.; 16. Verordenen; 22. E.r.o.b.; 23. Neel; 24. Raar; 25. Oef; 27. N,m.; 28. Oma; 29. Terra; 31. B.a. 32. Mei; 33. I.c. (in casu); 34. I.e.n.t; 35. Laga; 37. Esch; 38. Knop; 39. Ave; 41. E.o.; 42. Toe; 43, Arm; 44. Vinger; 45. Rad; 46. Re; 47. Ed; 49. Levensmiddelen. Voorstel tot het benoemen van leden van de Commissie van Bijstand in het beheer van het Pensioenfonds. Thans zijn lid de heeren C. Ran, H. Bronder, P. van Dalen en N. Helder. Daar de heer Van Dalen den gemeentedienst heeft verlaten, wordt voorgesteld in de vacature-Van Dalen 40. Even; 42. Fred; 46. Re; 48. De. te voorzien door de benoeming van den heer I. Valkhoff. Ter vervulling van de overige va catures worden de aftredende leden voorge dragen). Verticaal. 1. Recreatiezaal; 2. B.b.; 3. A.R.; 4. Do; 5. Solon; 6. Ed; 7. Ik; 8. Zadel; 9. O.a.; 10. Er; lx. N.T.; 12. Onderscheiden; 16. Voornaam; 17. Ebert; 18. Renbaan; 19. Demagoog; 20. Ermee; 21. Naaister; 26. Fa; 28. Om; 30. E.E.; 33. I.c.; 35. L.K.; 36. A.P.; De prijs van 2.50 werd deze week wonnen door den heer ge- Voorstel tot het benoemen van drie leden der Commissie van toezicht op het Middelbaar en Nijverheidsonderwijs wegens periodieke af treding van de heeren J. J. Verfaille, A. M. ®1geimann en F. Liebert.. Aanbevolen worden: In de vacature-Verfaille: 1. de heer J. J. Verfaille; 2. de heer W. H. Kingma. In de vacature-Engelmann: 1. de heer A. M. Engelmann; 2. de heer F. W. Schreuder. In de vacature-Liebert: 1. de heer F. Liebert; 2. de heer B. W. A. Bijvoet. Voorstel tot benoeming van leden en plaAts- vervagnende leden der Commissie van Georga niseerd Overleg voor,het jaar 1941. Thans zijn als zoodanig aangewezen: als lid: de heeren P. J. Trap en J. van Zwijn- drecht; in de vacature van Dr. P. Feenstra Kuiper was nog niet voorzien; als plaatsvervangend lid: de heeren J. B. F. Meijer, A. Uithol en P. van der Veer. va" Loo en p- s- van der Vaart). (Door Burgemeester en Wethouders zjjn uit n midend aangewezen de wethouders L. F. Voorstel tot het benoemen van een lid van het bekinUlj> c'er stichting „Het Heldersche Landar- den i! onils" wegens periodieke aftreding van heer Jac. Wijngaard. ^anbevolen worden: 2 *eer Jac- Wijngaard te Koegras; 3 ri! ?eer Wijnsma te Koegras; heer W. Tamis te Koegras. J. PIETERSE, Hyacinthenstraat 25, Breezand. Worden al onze puzzle-vrienden navolgers van Joost van den Vondel...? Het schijnt zoo. De heer H. Hooiveld uit Koegras zond tenminste bijgaande dichtregelen in tegelijk met zijn oplossing. Met zijn wenschen zal overigens rekening gehouden worden. Het raadsel was deez' keer niet zwaar, Ik had het spoedig kant en klaar. De moeilijkheden zeer gering, Het was een zeer eenvoudig ding. Heeft U niet eens een ander soort? Van reeksen, veelvoud enzoovoort? Dit kregen wij nog niet veel keeren, En zouden 't cijf'ren haast verleeren.. Dus puzzelman, kom voor den dag, 'k Wil hiermee gaarne aan den slag, H. HOOIVELD. Koegras, 9 Dec. 1940. HERVORMDE EVANGELISATIE. Zondag a.s. hoopt de heer F. van Rossum van Scherpenzeel zich officieel aan de Evan gelisatie te Schagerbrug te verbinden., 's Mor gens 10.30 zal Ds. Wester Hoekzema van Scherpenzeel hem tot zijn werk inleiden en 's middags 2.30 hoopt hij zelf voor te gaan. Wij koopen alle soorten FLESSOHEN, KRUIKEN, JAMPOTTEN, enz. Dijkstraat 20, I en Helder. MODERN BURGERWOONHUIS te Anna Prulowna (Breez.) te koop, bev. kamer en suite en achterkamer, kelder, keuken, 3 slaapkamers en flinke schuur, met grond, zeer solied, enkele jaren oud. Koopsom 4200. Brieven onder No. 177, aan het Bureau van dit blad. TE HUUR: BOXEN a/d Ruijghweg b(j het storthuis a 1.25 p. week. PAKHUIS a/d werf de Last drager 4.p. week, ingang over de werf Ankerpark. Inl. bij Makel .ar London, Herzogstraat 52. stofzuiger t.o.n.a. van 79. voor f 22.50 met 1 jaar garantie Sluisdijkstr. 84 (hoek Goversstr.) 100 °/o verkoopswaarde 1 40% besparing Het ideaal voor de huisvrouwZie nadere reclame gevraagd Gezin uit Den Helder, bestaan de uit man, vrouw en één kind, zoekt gemeubileerde kamers, n.1. zitkamer en één of twee slaapkamers, liefst met stroo- mend water. Tevens gebruik van keuken. Ligging aan de spoor lijn tusschen Den Helder en Alkmaar. Brieven onder No. 185, aan het Bureau van dit blad. aangeboden Te koop: WOONARK OP VLOT, geschikt voor 2 gezinnen of kan toor, 6 vertrekken, 1200. Mullens, Prinsengracht 243 I, Amsterdam. Te koop z. g. a. n. TRANSPORTRIJWIEL. Adres: Tuinstraat 32. Te koop aangeboden een goede DRIEWIELER met gesloten bc.' V. d. Eyk, Breewaterstraat 80. Uit de hand te koop het zeer mooie perceel aan de Javastr. no. 131, geen erfpacht. Te bevragen: Kerkgracht 14. gevraagd Te koop gevraagd: Een tweedehands PIANO. Brieven o. 1. B, v. Zandwijk's Advertentiebur. Wieringerwaard. Te koop gevraagd een blokje van 3 a 4 burgerwoningen. Brieven met uiterste prijsop gaaf onder No. 188, aan het Bureau van dit blad. Vrijgezel, 26 jaar, Geref. godsd., met vast werk, zoekt langs de zen weg in kennis te komen met eenv. meisje uit den werkenden stand van dezelfde beginselen, om eventueel later huwelijk aan te gaan. Br. met photo (welke op eerewoord wordt geret.) on der No. 186, Bur. van dit blad. Geheimh. verzocht en verzekerd. PENSION aangeboden, voor hoogstens 3 personen, aan Hel dersche vluchtelingen. Br. letter K, Boekh. Trapman, Schagen. Timmerman met eigen werk plaats vraagt werk, nieuw of reparatie. Brieven onder No. 187, aan het Bureau van dit blad. door J. Ivars Hillerström. Het was een grijze dag. Donker en somber staken de bergen af tegen de egale lucht. Ik stond op een klein rotsplateau in een nauwe zijarm van het dal, te midden van roer- looze sparren. Van de rotsen aan den overkant stortte zich met donderend geraas een water val ii. den bergstroom, die schuimend een weg zocht langs den steilen wand. Er was iets on heilspellends in de atmosfeer, die mi, omringde Ik zag de huisjes van het dorp en de menschen die er werkten, ik zag de geweldige rotsen voor me met hun grillige vormen; toen, het scheen me, dat ik krankzinnig werd, dat ik aan waanvoorstellingen leed, zag ik de rots recht tegenover me bewegen. Ik lachte ner veus, wat was er met me? Werd ik niet goed? Ik Iwong me onafge broken naar dat onmetelijke steenblok te kij ken. Ik staarde als gefascineerd, m'n voorhoofd werd klamhet bewoog langzaam, ik zag het wankelen, als zocht het een evenwichts toestand; vooruit... achteruit en toen gebeurde het, een kreet verstomde op mijn lippen, ik strekte mijn armen naar voren, in schrik en ontzetting, als om het naderend gevaar af te weren... een gerommel weerklonk en een ge deelte van de rot- stortte voorover in den bergstroom en overbrugde het breede water. Ik stond verlamd en zag wezenloos dat een zuil water omhoogspoot en de stroom buiten haar oevers trad. In wilde vaart stroomde hij voort, bruischend en kolkend, meeslepend wat in zijn weg kwam. Zoo donderde het water naar het eigenlijke dal, niet meer te stuiten in zijn snelheid. Wat moest ik doen Wat kon ik doen Mijn roepen zou niet gehoord worden en eer ik bij het dorp aankwam, was de watermassa er al. Toch rende ik zoo snel mot clijk over de rotsen naar het dorp. Toen ik er boven was, zag ik dat de storm zijn vernielend werk al was be gonnen. Alles sleurde hij mee, houten palen en landhekken; dieren op het land verdronken jammerlijk en in het dorp ontstond een wilde paniek. In hun radelooze angst voor het aan stormende water "ochten de menschen een uitweg. Kreten weerklonken. „Red je! De bergen op, vlug!" En in een wilde horde rende alles naar de berghellingen om daar een goed heenkomen te zoeken. De meesten droegen nog de werk tuigen in de handen, waarmee ze bezig ware» geweest. Houten huizen, niet bestand tegen het aan dringende water, werden omvergeworpen. Oude en kreupele menschen trachtten zich ook te redden. Maar ze waren niet zoo vlug als de jongeren en voor ze de bergen bereikt hadden, gooide het woeste natuurelement ze omver en sleurde ze mee. Het hulpgeschrei vermengde zich met het geluid van het aanrollende water, dat dood en verderf bracht in het vredige dal. Ik zag een moeder met haar kinderen een huis uitstormen, twee kinderen renden vooruit een derde had ze op den arm. Een oogenblik lctér stortte het buis in, de stroom greep ook de moeder toen ze bijna de veilige helling be reikt had en verzwolg haar met het kind. Wat een verschrikking, wat een wreedheid gebeur de daar beneden mij. Kon ik maar iets doen, was ik maar almachtig! Maar ik was een mensch net als zij allen, die daar beneden vochten voor hun leven, dat hun zoo lief was Ik zag hun hopelooze strijd, ik kende die eene gedachte, die hen allen bezielde; te willen leven, alleen maar leven. Toen de avondschemering viel, stond ik nog op den berg. Het rumoe- was verstomd, geen angstgeschreeuw verscheurde nu de lucht, er heerschte een onwezenlijke stilte. Beneden mij lag geen vriendelijk dorpje meer, maar strekte zich een Uoostelooze en verlaten wa tervlakte uit. Hout en allerlei andere dingen dreven erop voort, maar wat het afschuwe lijkste was, wat de ernst van deze ramp pas goed deed uitkomen, wa.en de lijken van menschen en dieren. O, wreede natuur, aanschouw wat je hier volbracht hebt. Een wijde watervlakte, zonder één levend wezen. En in de schemering was het zoo stil dat ik in het murmelen van het water treur muziek hoorde, die alles omlijstte en mij tot in het diepst van mijn ziel ontroerde. van 7 t.m. 13 December 1940. GEBOREN: Ernst Otto, zoon van W. E. Brucher en M. Dekker. ONDERTROUWD :C. R. Keijser en M. E. Beerman. V OVERLEDEN: C. van Westen, 61 j., echt- gen. v. C. Lipjes; D. Wuis, 73 jaar, echtgen. v. T. Boon; A. Rikkenberg, 87 j., wed. v. K. Thomassen. Gevonden: een broodkaart, een hand schoen, een kinderwantje, een heerenrijwiel, een want. BOUWVERGUNNING. Verleend aan: Mej. Wed. K. Bakker van een boerderij. -Veeger, verbouwen H. J. Keijser, van W. 39 naar 's-Graven- hage, Mucheronstraat 85. Jacoba Joh. M. Klaus, van Waal 39 naar 's-Gravenhage, Bezuidenhout 80. G. Koop, en gezin, van Den Burg 68 naar De Bilt, Zwarteweg 23. ZONDAG 15 DECEMBER 1940. Ned. Ilerv. Gemeente. Den Burg v.m. 10.30 u. Ds. Visser. Oosterend, v.m. 10.30 u. Ds. Kok. Den Hoorn, v.m. 10.30 u. Ds. Wesseldijk. De Cocksdorp, v.m. 10.30 u. Ds. Salm. De Koog, v.m. 10.30 Ds. van 't Hooft. Oudeschild, n.m. 3 u. Ds. Tinholt. Zd. Eierland (Lentevreugd) n.m. 4 u. Salm. Ds. Doopsgezinde Gemeente. De Waal, 10.30 u. Ds. Gorter. Oosterend, n.m. 3 u. Ds. Gorter. Geref. Gemeente. Den Burg, 10.30 u. Cand. Wouda (Gebouw Fanfare), 3 u. Ds. v. d. Leer. Voorbereiding H. Avondmaal. Oosterend, 10.30 Ds. v. d. Leer, Voorberei ding H. Avondmaal; 3 u. Cand. Wouda. Geref. Kerk H. V. Oosterend, 10.30 en 3.30 u. Ds. Veneman, van Harkema-Opeinde. Uitzicht. Onafhankelijk maandblad voor geestelijke stroomingen. November-nummer. Uitgave Servire, Den Haag. Albert Helman, de bekende, in Suriname geboren, auteur, opent |dit nummer van „Uit zicht" met een uiterst interessant en leer zaam artikel, getiteld „Een oud scheppings verhaal der Quiché's. Een bijdrage die volko men authentiek aandoet. Anto'n Kerssema- kers schrijft over „Over een esoterische ver tolking van het Onze Vader", terwijl tenslotte G. van Rijnberg eén bijdrage leverde, getiteld „De Kaballah van den heer Kerssemakers", waarin deze tegen genoemden medewerker van leer trekt. „SCHREEUW, WANNEER JE WAT BEREIKEN WILT." Geachte redacteur. Uw repliek in het nummer van Zaterdag onder deze rubriek, heeft me waarlijk wel erg sterk verwonderd; om eenig door u kromgetrokken ijzer recht te buigen, wil ik u om nog een weinig plaatsruimte verzoeken. Inderdaad heb "k in uw krant gelezen, dat het hier gedurende zes weken zoo gezellig* was. Jammer, dat ik het blad niet bewaard heb, anders zou ik u ook kunnen mededeelen op welken dag, op welke pagina, in welke kolom en tenslotte op welken regel dit ge drukt stond. Om nu een tweede punt aan te roeren, heeft geachte redacteur wel eens van het spreekwoord „wanneer je een glas melk wilt drinken, behoef je nog geen heele koe te koopen" gehoord? Hiermede wil ik dit zeg gen, dat, om een film te gaan zien, niet al de drie theaters hun deuren moeten ontslui ten om dagelijks een of twee voorstellingen te geven. Wanneer alleen Rialto Zaterdags en Zondags de gelegenheid biedt om de Hel dersche bevolking ontspanning te bezorgen, zal dit door haar zeer zeker geapprecieerd worden. Is geachte redacteur vergeten, dat 's avonds nog ongeveer tienduizend Piet Heynen de stad bevolken? (Onze groote zeeheld zal zich, wanneer hij dit te weten komt, in zijn graf omkeeren van schrik). N' importe, hoor ik u al fluisteren. Tocii stond dit ook in uw krant, namelijk in die van 16 November. U ziet nu hoop ik wel in, dat uw verklaring, dat er slechts enkele guldens in het laatje van den heer Van Twisk binnenkomen, ongemotiveerd is. Om uw laatste wantrouwe) weg te nemen. Hoe verklaart u, dat onze Breezanders, de en cyclopedie vermeldt, dat hun aantal ongeveer 2000 bedraagt, wel in staat zijn om een bioscoop op touw te zetten? Worden hier ook honderden guldens voor een film uitgegeven met het vaste vertrouwen een tientje aan recette te ontvangen? Ik kan me zooiets niet voorstellen! „Films zijn er om gezien te worden." Met deze waarheid zal mijnheer de redacteur het toch wel eens zijn. Met een beetje goeden wil van de zijde der bioscoopdirectie kan deze waarheid hier in Den Helder in practijk gebracht worden en is men in staat hier met de Kerstdagen eens een echte gezellige film te gaan zien (met uitzon dering van de Russische volgens geachten re dacteur). Ik dank u voor de welwillend afgestane ruimte, (get.) O. OLTHETEN. Inzender slaat de plank mis. De reden daar van zal wel zijn, dat hij of te jong van jaren is öf dat hij volmaakt 'edere notie van film verhuur en het gebruik bij film-distributie mist. Vandaar dat hij beter zijn artikeltjes in de pen had kunnen houden. In dat geval had hij niet zijn uiterst slecht lezen van de krant aan de groote klok gehangen, en hij had zich gehoed voor het stellen van vragen, die kant noch wal raken. In het kort zij nog opgemerkt: Er is in Den Helder niet voldoende belangstelling om ge-, durende meerdere dagen films te draaien. Ware dat het geval, de zeer zakelijke en zeer voortvarende bioscoop-directie ware er reeds lang als de kippen bij geweest om ook in deze voor haar zoo moeilijke tijden eenige contanten te ontvangen. Wat in het kleine Breezand met zijn groote omgeving kan, behoeft ten geenen deele in Den Helder te kunnen. Er zijn wel kleinere plaatsen waar eens in de week een film gedraaid wordt. Hiej; komt men echter op het terrein van de filmdistributie, een interne regeGng, waarover het hier niet de plaats is, te schrij /en. Tenslotte: wij sluiten hiermede deze on vruchtbare discussie. Hopend dat de tijden in derdaad zoo spoedig mogelijk rijp zijn om ook in Den Helder weer <tm bioscoop te openen. Red, Held. Crt,

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 7