Het voetbalmenu voorloopige leiding Het meisje In ons district Snel u-Ö-QA nw-lgtn D.T-S--B.K.C. om de Schagen in nieuwe formatie naar Succes of langzaam leven? Oudheidkundige „Pottekijker" In Amsterdam Blauw-Wit—V. S.V* eeUée tdtaMeM FEUILLETON door P. G. WODEHOUSE n e. Zwaar verlies voor Succes Posthumus vertrekt Een vrij volledig programma staat weer voor de deur, vooral in de lagere afdee- llngen wordt er weer zwaar gevoetbald, In de hoop dat Pluvlus nu weer mede werkt, zoodat de stagnatie weer tot het verleden behoort. Voor ons district trekken vooral de aandacht DTSBKC en Succes—Schagen Afdeeling I. Hermes DVS ontvangt morgen DWS; juist de eerste wedstrijd van beide clubs tegen elkaar ip Amsterdam, bracht DWS de eerste teleurstelling, of althans het eerste verlies- punt, wat we niet hadden verwacht, daarna kregen de Amsterdammers klap op klap, met dien verstande dat de Spaarndammerdijkers nu kansloos zijn. Hermes DVS is een stevige ploeg en zeker in staat den Amsterdammers een nieuwe teleurstelling te bezorgen. De tweede wedstrijd in de afdeeling is: Feyen- oord't Gooi. De Rotterdammers verloren Zondag j.1. onfortuinlijk in Delft tegen DHC, trouwens zij zijn heusch zoo zwak niet als zij wel gerangschikt zijn en we verwachten dan ook dat juist wedstrijden als tegen 't Gooi e.d. wel de noodige punten zullen opbrengen. Stormvogels zal aan DFC een dobber hebben, evenals KFC aan Sparta. De laatste kans voor de Koogers. Afdeeling II. In deze afdeeling vinden we maar een ma tig programma. VUC ontvangt Haarlem; de Hagenaars zijn nog lang niet' veilig, integen deel, zij moeten nog geducht uitkijken. Tegen Haarlem zal het niet meevallen één of meer dere punten te bemachtigen. Xerxes krijgt al weer gelijk kans revanche te nemen op DOS van de 41 nederlaag in het Utrechtsche i Stadion geleden. Of het lukken zal, we dén ken eerder aan een tweede DOS-overwinning. Blauw Wit ontvangt de leiders VSV. De pen ningmeester der Amsterdammers zal een goeden dag hebben, doch daar zal het wel bij blijven. Afdeeling III. Deze afdeeling geniet een vrijen Zondag. Voor NEC komt zoo'n dag wel eens goed te pas. Afdeeling IV. PSV ontvangt Limburgia; de Eindhovena- ren moeten winnen, willen zij niet hun vorm verliezen. De Limburgers hebben in de laat ste wedstrijden opvallende prestaties verricht en we hebben zoo'n idee dat PSV een moei lijken middag tegemoet gaat. Juliana en Eind hoven zullen met elkaar even uitmaken wie er nog meetelt; de thuisclub heeft o.i. de beste kans. Roermond wist Zondag te zegevieren in Den Bosch tegen BW, nu al reeds is de kans wéér aanwezig voor de punten, want BW komt nu naar Roermond. Helmond ontvangt MVV de Maastrichtenaren zijn er in gekomen den laatsten tijd, ook Helmond zal dat ondervin den. NAC ontvangt Longa, dus de derde van de ranglijst tegen nummer twee. Toch zijn de kansen van NAC veel beter, een reden welke wel tot de overwinning zal leiden. In Tilburg is weer een derby, n.1. NOAD Willem II; NOAD heeft nog een kleine kans en zal deze ook wel handhaven. Afdeeling V. Achilles heeft weer kans op één of twee punten, want GVAV komt, hoe is 't mogelijk GVAV, een zwakke tegenstander. Het feit ligt er echter' en we denken ook aan een nederlaag der Groningers. Sneek ontvangt HSC; de Sneekers evenals de Hoogezanders maken een goeden Indruk en we meenen dan ook dat een gelijk spel wel de verhouding zal weergeven. 2 klasse A. De leiders ZFC komen voor een zware taak te staan; zij moeten n.1. naar Alkmaar om de Boys te bekampen. De Boys staan lang niet best en Zij zullen zich tot het uiterste verwe ren om toch eindelijk eens wat te presteeren. Het zal voor de Zaandammers dan ook niet meevallen te zegevieren, hoewel zij vanzelf favoriet zijn. Het zal spannen aan deri Wes- terweg. WFC is wat achterop geraakt en zal ge ducht moeten oppassen niet verder af te dwa len. Zeeburgia komt nu naar Wormerveer en we denken dat het de Zeeburgers niet veel zal opleveren. DWV ontvangt West Frisia, De Nieuwe- dammers staan twee punten achter op ZFC, en dienen zeker van de Bnkhuizenaren te winnen. Doch West Frisia is geen zacht eitje. De grootste concurent van ZFC is echter AFC; de Amsterdammers moeten nu naar Zaandam, om VVZ 'partij te geven. Een nieu we overwinning ligt in de lyn der verwachtin gen. 2e klasse B. In de andere 2e klasse afdeeling gaat EDO fier aan den kop en zal zeker, zoo niet kam pioen, dan toch de eindrol om den titel spe len. De kampioen van deze afdeeling speelt met de kampioen van 2A, dus waarschijnlijk ZFC of AFC en nummer laatst van de eerste klasse, wat vrij zeker KFC is. Hier volgt de stand dezer afdeeling: E.D.O. 10 6 4 0 16 28- -5 H. V. C. 11 6 2 3 14 22- -15 Velox li 5 3 3 13 27- -25 Hercules lt) 5 2 3 12 30—17 H. B. C. 10 5 2 3 12 20—18 Hilversum 10 4 2 4 10 22- -25 De Spartaan 10 3 4 3 10 15—20 Watergraafsm. 8 3 2 3 8 15—16 Volendam 9 3 2 4 8 16—23 Kennemers 11 3 1 7- 7 20—33 R. C. H. 11 1 4 6 6 16- -23 H. F. C. 8 "0 2 6 2 9- -21 35. Gelukkig kan ik verklaren, dat Albert dood ongelukkig was. De rakker leed folteringen. Hij overstelpte Reggie Byng met anonieme practische raadgevingen, die hij knipte uit weekbladen, waarvan een heele voorraad in de kamer dér huishoudster lag het eigen dom eener sentimenteele kamenier maar 't gaf niets naar het scheen. lederen dag, soms twee, of drie maal legde hy op Reggie's toilettafel zoo'n briefje, gelijk van inhoud ongeveer als dat, wat hij er den avond van het bal neergelegd had; maar waren ze blan co geweest, dan hadden ze niet minder effect op den geadresseerde kunnen hebben. Zoover Albert kon nagaan, en hij was één van die jongens, die een radius van mijlen feitelijk alles nagaan, vermeed Reggie Maud's gezel schap beslist en 't had er veel van of hij, tot spijt van zijn goeden genius, zijn meesten tijd sleet in 't bijzijn van Alice Faraday. Bij drie verschillende gelegenheden was Albert haast uit zijn vel gesprongen, toen hij zijn protégé heel intiem had aangetroffen met dat kind Faraday, eens in een bootje op den vijver en tot tweemaal toe in zijn grijze kar. Het had bijna zijn hart gebroken en was vol doende om zijn eetlust te bederven een verschijnsel, dat in de keuken werd toege schreven aan voorafgaande overdaad, 't Was hard voor Albert, toen Keggs hem voor 'n klein, gulzig varken uitschold en hoopte dat het een les voor hem zou zijn om niet den geheelen dag door zijn maag vol te stoppen met gestolen cake. 't Is een verademing om van de beschou wing van al die gefolterde zielen af te stappen en een vroolijker beeld, dat van Lord Marsh- moreton te bezien. Hier heben we nu onge twijfeld iemand, die geen stil leed kent. maar volmaakt tevreden is met deze bovenste beste wereld. Na zijn bezoek aan George scheen voor Lord Marshmoreton een tweede jeugd aangbroken. Met vernieuwde kracht werkte Het programma hier is: HerculesWater graafsmeer; Velox-de Kennemers; H.V.C. Volendam; HilversumHFC; RCHEDO; de SpartaanHBC. 8e klasse A. GVO uit Krommenie ontvangt Zaandijk, de Zaandijkers hebben nog een serieuse kans, welke zij toch zeker Zondag niet zullen ver spelen. Hollandia geniet de eer Q.S.C. te ontvan gen; een eer welke altijd geld ln het laad je brengt, doch punten, neen, die zullen wel voor de Wormerveerders zijn. St. George ontvangt onder leiding van. den heer Mol Always For- ward; een draw komt ons het beste voor. PurmersteijnKVV speelt zich af ln Pur- merend en zal een overwinning brengen voor de thuisclub. Se klasse O. In deze afdeeling heeft Volewtjckers, de populaire Amsterdamsche club van het Mos- veld, de leiding met 22 punten uit elf wed strijden. Tweede is TOC, ook al weer geen onbekende; deze blauw-witten staan slechts 2 punten achter, zoodat de strijd om de lei ding nog vinnig kan worden. Se klasse D. In de derde klasse D staat Rapiditas uit Weesp bovenaan met drie punten voor sprong op RKWA, een katholieke vereeni- ging uit Amsterdam. 4e klasse A. De groote strijd hier is DTSBKC. In deze een voorspelling te doen is uiterst moeilijk en we kunnen dan ook niet bij voorbaat een win naar aanwijzen. DTS beschikt over een enthousiaste ploeg met een goede, schotvaar- dige voorhoede, waarin de ex-HRC speler de Vries de midvoor plaats bezet. Doch ook BKC mag er dit jaar weer zijn. Het elftal bestaat uit ongeveer dezelfde spelers als waarmee 2 jaar geleden het kampioenschap wérd behaald, een enkele wijziging daargelaten. De spelers z(jn düs stuk voor stuk volkomen op elkaar ingespeeld, hetgeen een niet te onderschatten voordeel is. De middenlinie en achterhoede vormen het beste deel van het elftal en we kunnen dus een interessanten strijd verwachten tussohen de DTS voorhoede eenerzijds en de geelzwarte defensie anderzijds. We zijn be nieuwd of spil Paardekooper ln staat Is, de motor van de DTS voorhoede, de Vries, in be dwang te houden. Succes, dat het meest gebaat ie met een ge lijk spel ln bovengenoemden wedstrijd, ont vangt Schagen, waarvan zeker gewonnen kan worden. Bergen en Nieuwe Niedorp, de twee laagst geplaatsten in deze afdeeling, spelen thuis en wel respectievelijk tegen Oudesluis en MFC. De bezoekers moeten Ivier ln beide gevallen de sterksten kunnen zijn, maar vooral Oudesluis zal danig moeten oppassen, want o.i. is per gen sterker, dan haar laag geplaatste positie op de ranglijst doet vermoeden. Al met al een mooi programma, waarin alles mogelijk is. Laten we hopen dat de weer goden ons dezen keer gunstig gezind zijn, en dat alle wedstrijden doorgang kunnen .vinden. ONDERAFDEELING NOORDHOLLAND. I O. De plaatselijke strijd AlkmaarAlcmaria V. 4 moet geen groote moeilijkheden voor eerst genoemde behoeven op te leveren. De positie van Alcmaria zal hierdoor nog kritieker wor den, temeer daar Vrone de laatste weken in goede vorm is. Deze laatste ontvangt morgen Oudorp, ook nog één der kamploenscandidaten. Een voorspelling lijkt ons hier uiterst moeilijk, een gelijk spel ligt zeker in Vrone's bereik. i d. TwiskOudendijk; HoTl. SStjbekarspel, II uur; MFC 2-Berkhout; West-Frisia 3— Hoogkarspel, 11 uur. n d. UrsemAlkm. Boys S; EgmondiaAlk maar 2; DTS 2Graftdijk. MOCHollandia 4; HemFlevo; Sporters 2—VCL. HF. WinkelDirkshorn de groote strijd in 2 F. De winnaar hiervan maakt een heel goede kans voor de titel. In Dirkshorn won Winkel met 53. BKC 2 bezoekt W.waard 2 en zal de punten wel mee kunnen nemen. Schagen 2Succes 2 tenslotte, zal voor de versterkte thuisclub wel geen bezwaren op leveren. hl d. Oudorp 2—Alkmaar 3, 11 uur; Akersloot Schoorl 2; Groot SchermerKoedijk 2. iii e. Sijbekarspel 2Hauwert; N. Niedorp 2 MFC S; VCL 2—Twisk 2. IV D. DTS S—Bergen 8, 11 uur; Alcm. V. 5— Alkm. Boys 6, 11 uur; Alkm. Boys 5—Ursem 2, 12 uur. IV F. B.hornCall.oog (no. 1 tegen no. 2); Oude sluis 2Schagen 3, 11 uur; Winkel 3Winkel 4, 11 uur; BKC 3—St. M.vlotbrug, 11 uur. De wedstrijden beginnen nu, indien niet an ders vermeld, niet om 2 uur, maar om 2.30 uur. AFDEELING BIJZONDER VOETBAL. 1 4. HSVLSVV; ESVLimmen; VIOS—Zee vogels. H A. Geel Zwart—SVW; St. Victor—LSW 2; SRC—Con Zelo; VZV—ZAP; Hugo Bouys— Hollandia. Aanvang 2.30 uur. Naar wij vernemen, zal de Succes-keeper P. Posthumus Succes gaan verlaten wegens vertrek naar Eindhoven. In hem zal onze plaatselijke voetbalclub een van zijn meest prominente spelers verliezen en men kan zich de verslagenheid in het Succes-kamp voor stellen. Moeilijk kan men zich het S.-elftal indenken zonder de rijzige, betrouwbare doel wachter onder de lat. Jarenlang heeft Posthumus het doel van Succes verdedigd, en op welk een wijze. Reeds na enkele wedstrijden in het 2e elftal, bleek, dat hij de coming-man was en van zijn op stelling in het le elftal heeft men nimmer berouw gehad. In korten tijd ontwikkelde Posthumus zijn capaciteiten zoodanig, dat hij in iederen wedstrijd meer op den voorgrond trad. In alle opzichten toonde hij zijn klasse, irt geen enkel onderdeel schoot hij tekort en in den meest volmaakten stijl verrichtte hij zijn moeilijk werk met een zekerheid, die hem nimmer verliet. Zijn prachtig stijlvol keepwerk dwong steeds ieders bewondering af. Door zijn groote kalmte wekte hij vertrouwen, steeds deed hij zich als een zeer sportief speler kennen en nimmer buitte hij zijn capaciteiten uit tot een meer spectaculair optreden. Voor bra- vpurwerk was hij niet de man. Hij was de rustige betrouwbare doelman, een der meest hechte steunpilaren van Succes, die de op komst van Succes meemaakte en daarin een zeer groot aandeel heeft gehad. In het seizoen 19361937 bereikte hij zijn topvorm. Hij was toen van super-klasse en uiterst moeilijk te passeeren. Zeldzame red dingen verrichtte hij met een merkwaardige souplesse en vele malen konden wij spreken van „de match van Posthumus". Onvergetelijk was zijn werk in de groote match op het Succes-terrein tegen de Vole- wijckers, door Succes met 20 gewonnen. In dat seizoen ontnam S. aan de kampioencan- didaten 4 punten, juist voldoende om haar 3 punten bij H.R.C. te doen achterblijven, dat daaraan het kampioenschap had te danken en bij. gevolg dat jaar het 2e kiasserschap. De wedstrijd op het S.-terrein tegen Volewij- ckers kreeg daardoor bijzondere beteekenis en de H.R.C -ers waren dan ook met groote aanhang tegenwoordig. In deze ontmoeting speelde Posthumus de wedstrijd van zijn leven. Op verbluffende wijze doorstond hij het geweldige offensief der gasten op zijn heilig dom. Hij bracht het publiek tot groot enthou siasme, zoodanig dat hij na afloop op de schouders van de opgetogen H.R.C.ers van het veld werd gedragen. Dat was Posthumus op zijn best. Piet, we zullen je missen en we vleien ons slechts met de hoop, dat je te eeniger tijd nog weer eens in de S.-gelederen zult terug- keeren. Vanaf deze plaats wenschen we je het béste toe. We hopen, dat je de sport niet vaarwel zegt en in de gelegenheid zult zijn in het Zuiden des lands nieuwe triomphen te oogsten. Zondag a.s. tegen Schagen, is Posthumus niet meer van de partij. Zijn plaats zal wor den ingenomen door Kees de Schipper, oud keeper van B.K.C. 2, laatstelijk van Helder 2, wiens optreden wij met vertrouwen tegemoet kunnen zien. Hij heeft zich een zeer verdien stelijk keeper getoond. Ongetwijfeld zal hij zjjn keuze waardig toonen. hy tusschen zijn rozen, daarbij zachtjes flui tend en zingend oude melodieën uit zijn uit- gaanstijd. Hoort eens naar hém, als hij aan het werk is. Hij heeft een lang tuingereedschap in han den en met. verwoestende snelheid gooit hij de aarde op en brengt dood en verderf onder de slakken. Ta ra ra boom-de-yai; Ta ra ra Boom En boom is de doodsklok. Wanneer zij zacht dreunend klinkt in de zoele lentelucht is weer een dikke slak naar de andere wereld verhuisd. Die vroolijkheid is eigenaardig en geeft te denken. Anderen valt het ook op, o.a. his lordship's kamerdienaar. „Mijn woord er op, mr. Keggs", zegt^de kamerdienaar vol ontzag, „vanmorgen nog hoorde ik den oude zingen in zijn bed. Hij kwetterde als een vlasvink in 't voorjaar. „Zoo zegt Keggs, zeer onder den indruk. „Gisteravond gaf hij mij een doos sigaren nog half vol en zei, dat ik een goede 'trouwe kerel was. Ik zeg je, er is wat gaande met den oude, let op mijn woorden!" HOOFDSTUK XVIII. Als een zoeklicht speelde het verstand van Keggs den butler over dien ingewikkelden toestand. Keggs had doorzicht en was scherp zinnig. Hij had instinct en kon argumentee ren. Zijn instinct zei hem dat Maud, niets we tend van de veranderde gevoelens van Albert ten opzichte van haar liefdesgeschiedenis, wel zou zijn doorgegaan met hem als boodschap per te gebruiken, zijn verstand deed hem be grijpen, dat Albert, dien hij door en door kende, onvermijdelijk dat vertrouwen moest hebben geschonden. Hij had er wel honderd pond om wllen verwedden, dat Albert brieven, welke hem gegeven waren, om te bezorgen, had vernietigd. Tot zoo ver was Keggs alles duidelijk. Nu moest hij alleen nog wat be denken, waardoor de verbroken schakel her steld kon worden. Keggs had geen teeder hart achter een ruw uiterlijk te verbergen; het beeld van een minnend paartje, geschei den door een misverstand, deed hem geen leed; maar de weddenschap moest gewonnen worden. Natuurlijk moest hij voorzichtig zijn. Hij kon onmogelijk naar Maud gaan en haar voorstellen vertrouwen in hem te stellen. Maud zou zijn beweegredenen niet begrijpen, maar mogelijk de volkomen gerechtvaardig de gevolgtrekking maken, dat hij achter de sherry had gezeten. Neen! met heeren kon je gemakkelijker handelen dan met dames. Zoo gauw zijn werk het toeliet en met de vele gasten in huis was dat niet gering ging hij op weg naar het villatje van George. „Ik hoop, sir, dat ik niet stoor of ongele gen kom," zeide hij in de deur staande, stra lend als een vriendelijke hoogepriester. Als gewoonlijk had hij gelijk met zijn rok zijn strenge ongenaakbaarheid afgelegd. „Neen, in 't geheel niet," antwoordde George verbaasd. Is er iets...?" „Ja, sir, er is!" „Kom binnen en ga zitten." „Ik zal zoo vrij zijn, dat liever niet te doen. Als het u hetzelfde is, sir, blijf ik liever staan." Er was een oogenblik onbehaaglijke stilte. Onbehaaglijk altijd zoover het George betrof, die zich afvroeg of de buttler zich zou herinneren, dat hij hem een paar dag geleden, als knecht in dienst had genomen. Keggs was op zijn gemak. Hij raakte niet licht van zijn stuk! „Mooi weer vandaag," beweerde George. „Prachtig, sir, alleen jammer, dat het regent." „O, regent 't" ,,'t Giet, sir." „Dat ls goed voor den oogst," zei George. „Dat zou men allicht denken." Weer viel stilte in. Regen drupte van het dak. „Als ik ronduit mag spreken, sir vroeg Keggs. „Stellig. Steek van wal!" „Wat blieft u sir?" „Ik bedoel, dat u üw gang kunt gaan." De butler bromde. „Mag ik "beginnen p te vertellen, dat dat liefdesgeschiedenisje van u, als ik 't zoo mag noemen, geen geheim is in de keuken van het kasteel. Ik hoop niet, dat u het te vrij of verwaand zult vinden, maar ik wensch er u van op de hoogte te brengen, dat men in de keuken alles weet." „Dat behoeft u me niet te vertellen," zeide George koel. „Ik weet alles af van die wed denschap!" Even stond verlegenheid te lezen op het breede, uitgestreken gezicht van den butler even maar en toen was het weer onbewo gen. „Ik wist niet, sir, dat men u daarvan had onderricht. Maar u hebt zich zeker wel in onze plaats kunnen stellen en alles begrepen, 't Was maar een gokje voor de grap, anders niets: op die manier verdrijf je de verveling van het buitenleven." „O, maak maar geen verontschuldigingen!" zei George, terwijl hem iets te binnen schoot, dat hem sedert zijn balconavontuur af en toe bezig had gehouden. „A propos, als 't niet indiscreet is, wie trok Plummer?" „Sir?" „Wie van jullie trok by de weddenschap het briefje, waarop Plummer stond?" „Ik geloof feiteiyk sir," Keggs' voorhoofd rimpelde zich in gedachten. „Ik geloof feite lijk, dat het één van de heeren was, die bij één van de heeren hoorden, die te gast was Ik heb er toen niet veel aandacht aan ge schonken.' Ik geloofde niet, dat mr Plum mer kans had. Mr. Plummer scheen my quan- tité négligable. „Ja, daar had u geiyk aan. Plummer heeft afgedaan!" „Toch was 't wel een aardige, jonge me- "®.er; v°nd u ,niet fr. maar hy mist eenlge volstrekt noodzakeiyke eigenschappen. Mis- scnien is u dat ook opgevallen, sir?" „Ik heb hem nooit gesproken. Eens bijna'" «JïïïJF* ?®,dacht' sir' dat u mr- Plummer zien °P aV°nd Van het bal had *e" „Ik herken u best, sir en juist het feit, dat we elkaar al op zoo'n, lk zou haast zeggen leder heelt lijn eigen levenstempo Hoe blijft men jong? Koning G-ustaaf, Pétain en wijlen Hindenburg, om eenige namen te noemen,, zouden n recept kunnen géven of gegeven hebben. Het schoone ge slacht vooral verstaat het, niet alleen door kunstmiddelen, vooral door den wil, den tijd zoo min mogelijk vat op zich te geven. Een ieder*kan vaststellen, dat men vroeger snel ler verouderde, men denke aan Balzacs De vrouw van 40 jaren of Schiinnann's Veertig Een medewerker van het Hamburger 1' rem- denlblatt zegt daaromtrent dat wie met een vaart van 100 km. over de autobaan snort niet sneller oud wordt dan wie in een dili gence 10 km. in het uur aflegde. Het tempo van het levensproces is, laat hij erop volgen een innerlijk „gebeuren", waarop de kilome terteller geen invloed heeft. Ieder schepsel heeft zijn aangeboren levenstempo, dat zich in de verschillende stadia gelijk blijft. Ernst 'von Bar heeft pols- of hartslag als den re gulator van de gelijkmatige levensbeweging erkend. Jakob von Uexkiill veralgemeende deze stelling met vast te stellen, dat er geen gemeenschappelijke tijdmeter voor de menschen bestaat, maar elke soort in haar bijzonderen tijd leeft, die van het organis me afhangt. De tijd van hengelaar ver schilt hemelsbreed van dien, welken de li bel, kikvorsch, zwaan en muggenzwerm naast hem doorleven. Een geweldige kloof scheidt de schildpad, die naar men zegt een leven van meer dan 100 jaar voor zich heeft, en de ééndagsvlieg. Maar het levens tempo van de vlieg is zoo ontzaglijk snel', dat men zich van haar weder waardighe den in 24 uur geen voorstelling kan maken. Elk wezen heeft van nature zijn eigen tijd, al naar de jaren klimmen vertraagt ds menschelijke pois. De mensch kan zijn le venstempo tot zekere hoogte uit eigen macht veranderen én het is zijn belang ds dalende lijn in den zin van vertraging te reguleeren. Het komt er niet op aan den le vensduur tot 100 jaar of daarboven te rek ken, maar de volie kracht der beste jaren zoo ruim mogelijk uit te breiden. Hoofd zaak is op zijn 40ste jaar als 30, met 60 als 50 te zijn. De statistiek bewijst dat op alle leeftijden de verwachtingen voor de toe komst gestegen zijn en de schrijver zoekt de oorzaak daarin, dat thans, hoe paradoxaal het ook klinke, het levenstempo veel lang zamer is dan vóór 100 jaar. (N.R.Crt.) De zoo even 80 jaar geworden Johannes Grüsz heeft zich zelf gekscherend den potte kijker van de oudheidkundigen en onderzoe kers van de voorhistorie genoemd. Uit d» resten van een drinkgelag uit den Germaan schen voortijd kon hij hun brouwwijze vast stellen. Vele musea doen nog een beroep op zijn mlkrochemische medewerking. Langs dien weg kwam hij o.a. tot de slotsom, dat de oude, Germanen niet alleen brood, maar ook honingkoeken en wierook kenden. Voorts heeft hij de eerste sporen van wijn in Duitschland aangewezen en wel in een flesch uit den Romeinschen keizertijd, ge lijk hij raadseltjes heeft opgelost in" zake resten van vloeistoffen in vaten of aan den buitenkant van potten, welke als versierin gen werden aangezien todat Grüsz uitmaak te, dat het de verharde sporen van het mor sen waren. familiaire manier hadden ontmoet, heeft me moed gegeven, vandaag hierheen te gaan en u myn diensten als tusschenpersoon aan te bieden. Misschien wiit u er gebruik van ma ken." George wist niet, hoe hij 't had. „Uw diensten?" „Precies sir. Ik geloof, dat ik in een po- sriie ben, om u, zooals je 't noemt, een hel pende Jiand te bieden." „Maar dat is buitengewoon edelmoedig." „Sir?" „Ik zeg, dat het buitengewoon edelmoedig is. Vergeet u dat u mr. Byng trok?" De butler glimlachte genadig. „U is niet geheel op de hoogte van den stand der zaken, sir. Sinds we oorspronke lijk trokken, is ér een wijziging in gekomen. Die jongen, Albert, heeft nu mr. Byng en ik heb u. Een veranderingetje onder' ons, heel vriendschappelijk, op den avond van het bal." V riendschappelij k „Wat mij betrof, volkomen." Er ging Goerge een licht op. „Dus onderwijl...?" „Juist sir, onderwijl her ladyship in de meemng verkeerde, dat Albert haar zaak diende, stelde zij vertrouwen in hem en hy verraadde haar die bliksemsche jongen," verklaarde Keggs, voor een oogenblik zijn ge- zelschapstoon vergetend en zich driftig ma kend. „Neem me niet kwalijk, sir," zeide hij be leefd. ,,'t Kwam onwillekeurig." „Dus u depkt, dat Lady Maud aan Albert een brief gegeven heeft om dien my te bren gen en dat hij dien vernietigde?" „Ik denk, dat ongetwyfeld zooiets heeft plaats gehad. Die jongen heeft totaal geen geweten." „Lieve hemel!" „Ik begrijp uw consternatie, sir." „Ja. zoo zal 't gegaan zijn." „Volgens mijn idee is er geen twyfel mo gelijk. Om die reden heb ik het gewaagd hier te komen, in de hoop, dat ik misschien een ontmoeting zou kunnen bewerken." George s tegenzin om met dien dikken vent een complot te smeden, begon te luwen. Mo gelijk was 't onwaardig, vond hy, maar het was ontegenzeggelijk practisch. En boven dien, iemand, die complotten had gesmeed met chasseurs, kon maar weinig waardigheid inboeten door hetzelfde met butlers te doen. Hij begon de toekomst rooskleuriger in te zien. Als hy er een ontmoeting met Maud door kon bewerken, kot» de rest hem niet schelen. (Wordt vervolgd

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 10