Het Landgerecht houdt zitting Arrondissements rechtbank te Alkmaar Een verdachte, die „niet voor' de gevangenis was.. Hoe lanq zal de wederopbouw duren? Voordeeiige klanten De Duitsch-Italiaansche betrekkingen Marktberichten Al rollende op zwijntjesjacht De luchtbescherming in ENGELAND Taxamefers geel verlicht Het aantal gesneuvelde Belgen Officieele publicatie van het Departement van Handel, Nijver- heid en Scheepvaart Britsch stoomschip vermist Zes radiotoestellen gestolen te Amsterdam MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 7 Januari. Een fietsenstelerij met een staartje. Borrelende penningmeester uit Anna Paulowna voor de balie. Het was niet direct een royale houding, welke verd. G. v. W„ van beroep veehou der en wonende te Bergen, voor de Recht bank aannam. Verd. had eerst een geducht standje van den president, mr. baron van Tuyll van Serooskerken in ontvangst te nemen. Draait u eens om en kijkt u eens op de klok, zeide de president. Nu, hoe laat is het? Half elf, antwoordde verd. Eti tegen welk uur was u opgeroepen?, aldus de president. Om tien uur. maar 't was erg glad op den wpg door de sneeuw, antwoordde verd. Die sneeuw lag er gisteren toch ook!, merkte de pres. op. U had dan maar vroe ger van huis moeten gaan. iplaats van de Jtechtbank te laten wachten. Verd. werd door den Officier van Justitie, n1r. de Bruevs Tack ten laste gelegd, dat deze op 2 Mei van het vorige jaar te Alk maar een heerenrijwiel had weggenomen, toebehoorcnde aan een zekeren Th. v. G. aldaar. De getuige Th. v. G„ voor het hekje ge roepen. vertelde caféhouder van beroep te zijn. Hij had zijn rijwiel op genoemden da tum bij z'n huis neergezet en toen hij het karretje 's nachts om kwart voor één wilde binnenhalen, was het verdwenen Op 12 Oc- tober had de politie, die waakzaam bleef, 'de fiets in beslag genomen en get. had deze herkend als de zijne. Verdarhte probeerde er om heen te draai en en deed een zéér onwaarschijnlijk ver baal. Hij vertelde dan, dat hij de fiets vóór z'n woning had zien staan en deze toen in de schuur te hebben gezet. Hij dacht, dat de fiets aan een militair toebehoorde en dat deze z'n eigendom wel zou komen terug halen. Verd. erkende, dat hii de fiets hij de notitie in Bergen had moeten aangeven. Komt het dan wel voor. dat er vijf maan den. lang een fiets staat, zonder dat die ■wordt afgehaald? vroeg mr. v. Tuyll van Serooskerken. Nee. dat niet zoo ver ik weet. antwoordde verd. Op 15 Octoher heb ik een iongen de fiets meegegeven omdat hij in Alkmaar moest gaan voethallen en daar werd de jongen aangehouden, voegde verd. eraan toe. U begrijpt toch wel. dat u den schijn te- Ren Ti heeft?, merkte de pres. op. Ik begrijp u niet!, zeide verd. Ik bedoel, dat u heel goed wist, wat u te doen had. aldus de pres. Daar heb ik niet meer aan gedacht, be weerde verd. DUITSCHE RIJK EN ZIJN LEIDER BELEEDIGD. Op een handelskantoor hadden de typistes van een voor Duitsch land beleediyend pamflet af schriften getikt. Het Landgerecht heeft gisteren wederom zitting in de hoofdstad gehouden in een der zalen van het Paleis van Justitie te Amster dam. De eerste verdachte was een 48-jarige werk- looze, die zich in November beleedigend over den Fuehrer en het Duitsche leger had uit gelaten. De man gaf een deel van de tenlastelegging toe. Hij zeide berouw te hebben. Hij had ge handeld in een zenuwachtigen toestand, ont staan dóór huiselijke zorgen. Volgens een ge tuige had verd. niet alleen bij die gelegen heid doch reeds eerder ophitsende woorden in het openbaar geuit De Staatsanwalt vond het berouw van ver dachte, die reeds meer dan eens met de ju stitie in aanraking is geweest, weinig aan vaardbaar. Spr. vorderde een gevangenisstraf van acht maanden met aftrek van twee maanden voorarrest. De rechter veroordeelde den man tot zes maanden gevangenisstraf, met aftrek van zes weken voorarrest. Het Landgerecht heeft vervolgens de straf zaak tegen vier verdachten behandeld, een man en drie vrouwen, employé's van een groote bankinstelling en handelshuis in de hoofdstad. De man, sous-chef van het secretariaat, had op zekeren dag een voor Duitschland beleedi gend pamflet in handen gekregen. Het ge schrift was vier folio pagina's groot en de sous-chef had het aan een der dames van zijn afdeeling de chef-typiste gegeven. Zij had door twee harer ondergeschikten af schriften laten tikken, zes in totaal. De sous-chef beweerde, dat hij geen op dracht had gegeven om afschriften te maken, maar de chef-tvpiste verklaarde, dat zij den indruk had gekregen, dat hij dit wcnschte ofschoon hij geen opdracht gaf. De twee an dere meisjes hadden de opdracht uitgevoerd en zelf ook een afschrift gekregen. De man had ook vroeger reeds een derge lijk politiek pamflet in zijn bezit gehad en anderen laten lezen. De Staatsanwalt achtte het begrijpe lijk, dat de chef van de typekamer den indruk kreeg, dat zij afschrif ten moest laten maken. De souschef van het secretariaat hoefde niet uit drukkelijk opdracht te geven en het afschrift nam zij dan ook zonder op merkingen in ontvangst, llii draagt dan ook de grootste schuld, oordeel de de Staatsanwalt. Tegen deze ver dachte requireerde spr. een gevange nisstraf van tien maanden. De Officier van Justitie, requisitoir ne mend. vond het een ernstig feit. Verd. had de fiets moeten aangeven en had deze nooit onder zich moeten houden. Mr. de Brueys Tack eischte een gevangenisstraf voor den tijd van zes maanden. 5 erd.: Daar hen ik niet erg voor» Ik heb beelemaal niet de bedoeling gehad, de fiets te stelen. z De pres. vond het niet verstandig, wat verd. had gedaan. Het zal ook niet meer gebeuren, beloofde. verd. De Rechtbank bepaalde de uitspraak in de ze zaak op heden over veertien dagen. Anna Paulowna. EEN ONTROUWE PENNINGMEESTER. erdachte L. A. de W„ wonende te Bever wijk, was vroeger te Anna Paulowna pen ningmeester van de Vereeniging „Winter- zorg" aldaar, welke vereeniging ten doel had arme lieden in de koude wintermaan den van warme kleeding te voorzien. In deze kwaliteit bad verd. schromelijk misbruik ge maakt van het vertrouwen, hetwelk het be stuur van genoemde vereeniging in hem stelde. Van zijn voorganger had dp man f995.— ontvangen en zelf had hij f 119 geind. Van dit bedrag had hij f800 voor zichzelf besteed. Hij vertelde lid van de Elftal-com missie eener voetbalvereeniging te zijn en de wedstrijden naar huiten met het elftal te hebben medegemaakt. U was dus een deskundige op dat gebied, meende de president. En wat werd er na zoon wedstrijd gedaan? Dan gingen we een half uurtje in een café zitten en dronk ik een paar glaasjes bier antwoordde verd. En gaf je ook rondjes? wilde de pres. weten. Nee, hoor. dat was d'r niet bij. zeide verd. Als we aannemen, dat je vijf biertjes dronk, dan was dat f 1.25 per week. meende mr. van Tuyl van Serooskerken. Waaraan be steedde je dan al dat geld? Verd. vertelde, dat hij een nieuw pak en een nieuwe jas had gekocht en voor z'n vrouw een nieuwe japon en een nieuwe mantel. Dan zijn we er nog niet, man ik moet het er bij je uittrekken, dat doet ie zaak geen goed. wees de pres. er verd. op. Ik was ook hij de training, erkende verd. En zat ie dan in een café, of volgde je de training, wilde de pres. weten. Beide, antwoordde verd. U vereenigde dus het nuttige met het aan gename. Uw heele houding geeft mij per soonlijk weinig vertrouwen voor de toe komst. zeide de president. Get. A. J. M. A. was secretaris van den R.K. Voetbalclub te Haarlem en uit dien hoofde ook secretaris van het Inkoopbureau. Deez had de lijsten opgemaakt en geconsta teerd, dat verd. f694.45 had verduisterd. Van dit bedrag hand hij f 14 teruggestort. De man is wel op een wonderbaarlijke ma nier aan het knoeien gegaan, vond de presi dent. Immers, het geld voor zijn medemen- schen ging voor een groot deel door zijn eigen keelgat! De Officier van Justitie noemde in z'n re quisitoir dit een zéér ernstig geval. Voor een geheel onvoorwaardelijke veroordeeling acht- te^mr. de Brueys Tack geen termen aanwe zig en daarom eischte de Officier tien maan den gevangenisstraf, waarvan vier maanden onvoorwaardelijk en daarna onder toezicht- stelling van een Reclasseeringsinrichting. De uitspraak in deze zaak werd eveneens bepaald op heden over veertien dagen. Tegen de chef-typiste vorderde de openba re aanklager zes'maanden gevangenisstraf, daarbij rekening houdende met het feit. dat zij opdracht had gekregen. Tegen de eerste typiste werd vijf maanden geëischt. Zij had het pamflet mee naar huis genomen en aan kennissen laten lezen. Tegen de tweede ty piste die geen ruchtbaarheid aan het stuk had gegeven en haar afschrift vernietigd had, eischte spr. drie maanden gevangenisstraf met onmiddellijke invrijheidstelling. Bij de drie laatste verdachten eischte de Staats anwalt aftrek van de voorloopige hechtenis, ten aanzien van den sous-chef van het secre tariaat vorderde spr. gedeeltelijke aftrek. De verdediger Mr. Worst Jr., bepleitte o.m., dat het niet de bedoeling was geweest, het pamflet te verbreiden. De verdachten kenden zelfs den inhoud niet nauwkeurig. Ten aan zien van de derde en vierde verdachte be pleitte spr. vrijspraak. Overigens drong pl. op clementie aan. De rechter, vonnis wijzende, veroordeelde den sous-chef tot acht maanden gevangenis straf, de chef-typiste tot vijf maanden en de beide typistes tot drie maanden gevangenis straf, in alle gevallen met aftrek van de voorarrest, zcodat de derde en de vierde ver dachte in vrijheid werden gesteld. Van onzen Haagschen correspondent.) Den Helder in drie jaar. Wij hebben, in aansluiting aan het offi cieuze commentaar op het Besluit inzake de Bouwnijverheid, waarbij de Algemeen Ge volmachtigde voor den Wederopbouw, Dr. Ir. J. A. RingerS. practisch algemeen houw- dictator is geworden, eens geïnformeerd hoeveel tijd geraamd is voor den wederop bouw van de doop oorlogshandelingen ge troffen steden en dorpen. Met de dorpen en kleinere steden, welke voor een belangrijk deel zijn blijven staan, denkt men in één tot twee jaar gereed te zijn. Voor plaatsen als Rotterdam en Middelburg en in min dere mate voor b.v. Rhenen en Den Helder is schatting gemaakt van zeker vijf jaar. ai bestaat met name voor Den Helder de mogelijkheid, dat deze termijn wat korter, b.v. 3 jaar, zal kunnen zijn. Maar begrijpe lijk bestaat hieromtrent bij de huidige om standigheden nog geen zekerheid. Bij een en ander staat natuurlijk de ver onderstelling voorop, dat onze materialen positie en de regelmaat der aanvoeren uit het buitenland in de toekomst niet slechter zal worden. Voorts is vanzelfsprekend bui ten beschouwing gelaten bij dezen bereke ning. dat jaarlijks 40.000 woningen moeten worden gebouwd om het normale bevolkings accrès en onbewoonbaarheid door definitieve slijtage, op te vangen. Hoe dit alles zij. bevoegde instanties ver trouwen voorshands, dat over vijf jaren al le sporen van den oorlog overal verdwenen zullen kunnen zijn, bijzondere omstandig heden en uitzonderingsgevallen, daargela ten. Woonwagenbewoner stal groot aantal fietsen. De Nijmeegsche politie heeft gisteren een succes geboekt door de arrestatie van den 34-jarigen woonwagenbewoner R., die met zijn rollende woning het land rondtrok, doch sedert het najaar te Nijmegen standplaats had genomen. R. behoort tot het gilde der rijwieldieven. dat het laatste half jaar de groote steden des lands onveilig maakt. Te Nijmegen heeft R. ten minste dertig rijwielen ontvreemd. Hiervan zijn tien opgespoord kunnen wor den. Hij is ter beschikking van de justitie te Arnhem gesteld. Nieuwe verordening. In het Verordeningenblad is verschenen een tweede verordening van den Rijkscom missaris voor het bezette Nederlandsche ge bied, waarin opgenomen een wijziging van de verordening betreffende het verduisteren. Hierin wordt bepaald, dat de verlichting van taxameters in huurauto's cn -rijtuigen geel dient te zijn, en zoodanig moet zijn ge temperd, dat dit slechts tot op 100 meter zichtbaar is. Deze verordening treedt acht dagen na haar afkondiging in werking. Inbrekers brengen kruidenier be zoek. A Toen gistermorgen een winkeljuffrouw van een kruidenierszaak in de v. d. Pekstraat naar het magazijn achter den winkel ging, om een zak met rijst te vullen, vond zij dat het verschrikkelijk tochtte „Wat tocht het hier toch!" riep zij uit, terwijl zij om zich heen keek, waar de wind vandaan wam. Toen ontdekte zij tot haar groote ontsteltenis, dat er inbrekers op be zoek waren geweest, die aan de achterzijde van het magazijn een ruit hadden vernield en daardoor binnen waren gekomen. De winkeljuffrouw ontdekte nog meer, n.I. dat de ongewenschte bezoekers danig had den huisgehouden. Zij miste bij een vluch tige telling vier balen koffie.' driehonderd onzen thee. tien flesschen Spaansrhe wijn, tien kilogram roomboter en veertig pakjes margarine. De inbrekers zijn, volgens de Tel., aan de achterzijde van het perceel binnengeko men. Niemand in de buurt heeft iets van het nachtelijke bezoek gemerkt. Ongetwij feld hebben de daders gebruik gemaakt van een bakfiets of een handwagen, daar zij de gestolen goederen onmogelijk hebben kunnen dragen. HET WONDEREILAND BALI IN KLEURENFILM. Berlijn, 7 Januari (D.N'.B.'l Onze V.P.B.-corr. meldt: De heer G. Mahm, ge neesheer te Osnabrück, is kortelings van een reis naar Nederlandsch Oost-Indië teug gekeerd. Van zijn reis naar Bali bracht de heer Mahm een prachtige kleurenfilm me de Deze opname. die uit technisch en ar tistiek oogpunt ongeëvenaard zijn, is dezer dagen te Osnabrück voor het eerst ver toond en zal ook in andere Duitsehe steden op het witte doek gebracht worden. DUITSCHLAND ZENDT 100.000 TON AARDAPPELEN NAAR FRANKRIJK En 100.000 ton pootaardappelen, waarvan 50.000 ton uit Neder land. Berlijn, 7 Jan. (A.N.P.). Volgens be richten uit Parijs, moet de daling van de werkloosheid in de eerste helft van No vember uitsluitend aan de uitvoering van Duitsche bestellingen worden toegeschre ven. De zich ontwikkelende economische sa menwerking tusschen de twee landen blijkt uit het feit, dat van Duitsche zijde 100.000 ton aardappelen naar Frankrijk zijn ver zonden. Ten behoeve van de verbetering der eigen voorziening des lands met aard appelen zal Duitschland in het a.s. voor jaar 50.000 ton pootaardappelen ter be schikking stellen. Dezelfde hoeveelheid krijgen de Franschen door Duitsche bemid deling bovendien van Nederland. VLEESCHSCHAARSCHTE IN LONDEN. In het afgeloopen weekeinde was er in Lon den, naar de Londensche correspondent van Svenska Morgenbladet meldt, ondanks de verlaging van de vleeschrantsoenen, bij de slagerijen geen vleesch, zoodat de Engelsche huisvrouwen met leege tasschen naar huis moesten terugkeeren. Als vervangmiddel zijn thans eieren op de markt gebracht. FLETCHER OM HET LEVEN GEKOMEN. Naar de Britsche berichtendienst meldt, is onlangs de vroegere Labour-afgevaardigde Fletcher. die als kapitein-terzee eerste klasse het bevel over den gewapenden vischkotter Hazlemere voerde, verdronken, toen hij trachtte een vlieger, die in het water was gevallen, te redden. RUSSISCHE GEZANT IN ROEMENIë NIET TERUGGEROEPEN. Naar aanleiding van de herhaal delijk in de buitenlandsche pers ver schenen bewering, dat de Sovjet Russische gezant te Roemenië, Lar- rentjev uit Boekarest zou zijn te ruggeroepen. is het Sovjet Russische agentschap Tass gemachtigd te ver klaren. dat dit bericht geheel en al verzonnen is. Admiraal Evans afgezet als commissaris voor de luchtbe scherming. Admiraal Evans, die ongeveer drie maan den geleden was aangesteld als commis saris voor de Britsche luchtbescherming, is thans door een verordening van het mi nisterie van binnenlandsche zaken uitge schakeld. zoo wordt uit Londen gemeld. Évans, die naar men zeide, bijzonder be sluitvaardig was, had tot taak de Londen sche schuilgeleeenheden te beheeren. resp. uit te breiden. De bruuske vorm, waarin het Engelsche ministerie van binnenland sche zaken zich thans zelf met deze taak heeft belast, maakt conclusies omtrent het werk van Evans mogelijk. Het ministerie van gezondheid belast zirh met de sani taire verzorging der schuilkelders. Het Belgische „Nieuws van den Dag" meldt, dat het aantal der tijdens de oorlogs- weken in België omgekomen Belgische soldaten aanzienlijk geringer is dan men aanvankelijk had gedacht. Volgens de voor loopige nasporingen zijn 4700 Belgische sol daten, 2600 Fransche en 22 Engelsche sol daten gedood. Deze getallen worden ech ter overtroffen door het aantal omgekomen burgers. Tegenover de 4700 gevallen Bel gische soldaten wordt het aantal der om het leven gekomen burgers op 5200 ge raamd, hetgeen aan het volledige falen van het vroegere Belgische burgerbestuur wordt geweten, dat niet in staat was den stroom vluchtelingen in geordende banen te leiden. TROEBELEN IN PALESTINA. Milaan. 7 Jan. (D.N.B.) De ..Stam pa" verneemt uit Beiroet, dat de Arabische opstandelingen in Palestina kortelings ver sterkingen gekregen hebben, die tot her nieuwde aanvallen op Britsche steunpun ten en verkeerswegen in deze gebieden overgegaan zijn. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn volgens genoemd blad twee Engelsche militaire transportauto's op den weg naar Jeruzalem door mijnen in de lucht gevlo gen. Ook uit Jaffa wordt een dergelijke aanslag gemeld, waarbij een Engelsche mi litaire auto vernield werd In beide gevallen slaagden de opstandelingen er in met de buitgemaakte wapens en munitie te ont komen. zonder herkend te zijn. Ten Zuiden van het meer van Genezareth is een En- gelsrh depót aangevallen. Daarbij zijn tal rijke Engelsche soldaten gewond. ITALIAANSCHE KATHEDRALEN NATIONALE MONUMENTEN. Bijna alle kathedralen in de Italiaansehe steden zijn door een decreet tot nationale monumenten verklaard. FINANCIEELE COMMISSIE IN ENGELAND. Naar de Londensche pers meldt, zal naar het voorbeeld der commissie voor de oor logsproductie een opperste financieele com missie gevormd worden, bestaande onder meer uit Kingsley Wood, den voorzitter van de Kamer van Koophandel. Lyttleton en den minister vóór den economischen oorlog. Dalton. IERSCHE DRESSUURPAARDEN WORDEN VERKOCHT. Naar uit Dublin wordt gemeld, heeft de Iersche minister van verdediging besloten, de rijschool van het Iersche leger te slui ten. De paarden, die hebben deelgenomen aan talrijke wedstrijden in Europa en Ame rika, worden verkocht. OM ITALIë OP DE KNIEëN TE KRIJGEN ZOU ENGELAND OVER HET LIJK VAN DUITSCHLAND MOETEN GAAN EN OMGEKEERD MILAAN, 7 Jan. (D.N.B.). Op grond van een foutieve waardee ring der Duitsch-Italiaansche be trekkingen zoo schrijft de Popoio d'Italia in een artikel is de Brit sche regeering tot de opvatting ge komen dat men onder ieder beding Italië moet overwinnen om den al- gemeenen toestand ten gunste van Engeland te veranderen De draad- looze oproep van Churchill aan de Italianen de toon van talrijke En gelsche dagbladen en zekere zin nen uit de rede van Rooseielt too- nen, dat de Angelsaksers zijn ver vallen in deze dwaling, die, als alle dwalingen, er toe gedoemd is, door de werkelijkheid opgeheven te wor den. In de moeilijkheden vinden de Italianen hun kracht. De Engelschen vergeten, dat de spil niet een willekeurig bondgenoot schap is, maar de nauwste en onverbreke lijke verbinding van met elkander in over eenstemming zijnde revoluties. Om Italië op de knieën te krijgen zou Engeland over het lijk van Duitsehland moeten gaan en omgekeerd. De aankomst van Duitsehe vliegers in Italië is een veelzeggend bewijs. De deelneming van Italiaansehe duikbooten aan den oorlog op den Atlanfisehen Oreaan en de aanwezigheid van Italiaansehe ar beiders in Duitsehland afzonderlijk te kun nen verslaan concentreert de Britsche re geering sedert 2V? maand haar sterkste strijdkrachten tegen Italië. Churchill heeft het eerzuchtige plan de Italianen uit Alba nië en Libyë te werpen om op de Middel- BUREAU GENERATOREN EN TANKGAS. De Directeur van het Bureau Generatoren en Tankgas ves tigt er de aandacht op, dat aanvragen tot vergunningen voor de vervaardiging en het gebruik van gasgeneratoren en tankgasinstallaties, alsmede onderdeelen daarvan, tot zijn Rureau en niet meer tot het Centraal Instituut voor Indu strialisatie gericht dienen te worden. Het Bureau Gasgeneratoren en Tankgas is gevestigd aan der Bezuidenhoutschenweg 39 te 's-Gravenhage, telefoon 720060 (Interlocaal letter G). Voor generatoraangelegenhe den dient men te vragen naar toestel 782 of 78. voor tank- gasaaneelegenheden naar toe stel 340. Het gironummer van het Bureau is 399.900. landsche Zee een gunstig strategische po sitie in het leven te roepen. Door een dergelijk succes op de Middel- landschc Zee tracht Londen zich in een positie te brengen om met een belangrijke vereffening van prestige te kunnen onder handelen over een vrede, die niet al te drukkend zal zijn. Maar Italië is niet te verslaan, omdat het sterk is en omdat het volledig door de ge- heele militaire macht van de spil wordt gesteund. De belangrijkste internationale militaire deskundigen zijn van opvatting, dat de spil in 1941 den beslissenden slag zal toebrengen om Engeland op de knieën te krijgen. NIEUWE VERKIEZINGEN IN EGYPTE? Beiroet (D.N.B.1 De leider van de Egyptische Wafdparlij, Nahas Pasja, heeft in een boodschap aan koning Faroek ver zocht nieuwe verkiezingen uit te schrij ven, Volgens de meening van Nahas Pasja moet de verkiezing „het volk één doen worden" en het land een duidelijk ant woord van Engeland ten aanzien van het statuut van Egypte na den oorlog waar borgen. In de boodschap wordt verder ge zegd. dat het EngelschEgyptische verdrag van 1936 wel de belangen van Engeland dient, doch die van Egvpte benadeelt. In handen der Duitschers ge vallen? Het Britsche s.s. „Nellore", groot 6942 brt., dat op 31 December uit Rabaul in Ma nilla werd verwacht, wordt volgons een bericht uit Manilla sedert zijn vertrek uit Rabaul vermist, zegt het D.N.B. De reede- rij vreest, dat het schip het slachtoffer is geworden van een in de Zuidzee opereeren- den Duitsehe hulpkruiser. Aan het optreden van Duitsche hulp kruisers herinnert verder een bericht uit Melbourne, waarin officieel wordt bekend gemaakt, dat 67 Europeanen worden ver mist, die zich waarschijnlijk als gevange nen aan boord van Duitsche hulpkruisers bevinden. De officieele bekendmaking deelt echter niet mede, op welke schepen de ge vangenen als leden der bemanning dienst deden. In den nacht van Maandag op Dinsdag heb ben zich inbrekers op pad begeven, die een bijzondere voorliefde aan den dag legden voor radiotoestellen. Zoo werd in de Hartenstraat in een winkel van radioartikelen ingebro ken. De onbekend gebleven daders verdwenen met medeneming van vijf toestellen. Voorts werd een radiotoestel ontvreemd van een bakfiets, die van de Groote Bicker- straat naar den Overtoom gereden werd. PURMEREND, 7 Jan. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 8 par tijen. wegende 12.000 Kg., handel vlug. hoog ste prijs f 35.25. 2 stapels kleine Boerenkaas wegende 378 Kg., prijs f 33.— per 50 kilo, handel vlug. Runderen, totaal 392 stuks. 280 vette koeien voor de levering. 52 gelde koeien f 200400 per stuk. 30 melkkoeien f 280475 per stuk. stieren voor de levering, 8 vette kalveren voor de levering, 30 gras- kalveren f 100—200 per stuk. 173 nuchtere kalveren: voor de slacht v. d. levering, voor de fokkerij f 3055 per stuk. 7 magere var kens f 30—40 per stuk. 135 biggen f 2232 per stuk. 4 drachtiee zeugen f 120220 pef snik. 551 schapen f 3040 per stuk, fok schapen f 4050 per stuk. 50 bokken f 8 40 per stuk kipeieren f 1.07 per Ke.. 1900 oude kinpen en hanen: wit en rood f 24 per kilo. blauw f 2 4 per kilo, konijnen f 25 per stuk. 1200 eenden fl1.70 per stuk. duiven 40 ct. per naar. BROEK OP LANGEND!JK. 7 aJn. Aanvoer: 26000 Ke. ronde kool 5.18000 Kir. eele kool f 4.10. 63000 Ke. Deensche witte kool 3.50 1200 Kg. Savovp kool 4.10, 5500 K<*. uien 4 50. grove uien 4.50. drielin gen 4.50. 1000 Ke neen 3.60. NOORDSGIT VRWOUDE. 7 Jan. Aanvoer: 2440 Kg .roode kool 5.9600 Ke. eele kool 4.10. 61600 Ke. Deensrhe witle kool 3.50.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 3