De kerken en de winterhulp In Ouitscliy werk voor de Ned. vrouw Het nieuwe stadhuis te MEDEMBLIK Kopje thee met „Klundje" Rijdt Gonnie Donker niet meer? 600000 Amerikaansche Engelsche mijnenvegers aangevallen Succesvol defensief op alle fronten Botsing tasschea trein en tram Omzetbelasting en prijsopdrijving Niet alleen vriendschap ook eigenbelang! soldaten in opleiding Duitsch weermachtbericbt Italiaanscb weermaebtberiebt WINTERHULP KEERT ZICH NIEI TEGEN DE KERK. Met maatregelen betreffende kerke lijke collecten heeft Winterhulp niet uitstaande. In het Nederlaridseh Dagblad van 6 Januari jL ia een artikel ver schenen, waarin de inhoud van het rondschrijven van de procureurs generaal aan de gemeentebesturen met betrekking van de inzamelin gen in da kerken tot d# winter hulp Nederland ter sprake wordt gebracht Ter vermijding van mis verstand stelt de winterhulp Ne derland er prijs op, tegen dit arti kel stelling te nemen, aldus schrijft men ons van de zijde van „Winter hulp". De verordening 109 40, welke de inzame lingen regelt is voor de oprichting van de Winterhulp Nederland uitgevaardigd en regel het geheele gebied der inzamelingen. Door den aanvang van de inzamelingen voor winterhulp is zeer zeker op het ge bied der openbare inzamelingen een ver andering ontstaan. In het kader van de terzake uitgevaar digde bepalingen van den secretaris-gene raal van het departement van Justitie is eok het begrip openbare en niet-openbare inzamelingen behandeld. Hierbij heeft de procureur-gene raal ook bepaald, dat de kerken collecteplannen voor de inzamelin gen in de kerkgebouwen moeten in dienen. Wanneer thans gesproken wordt van een protest tegen een inbreuk op de rechten van de kerk, omdat men in de indiening van het collecteplan een op geen recht steu nende inmenging in de aangele genheden der kerk ziet, dan moet er op worden gewezen, dat de win terhulp Nederland zelf onder vol ledige contröle van de staatsorga nen staat, en wel niet alleen wat betreft de inzamelingstermijnen, doch zelfs in haar geheele finan cieel beheer en in haar uitgaven. Zij ziet daarin ook in het geheel niet een inbreuk op haar arbeid, doch stelt zich vrijwillig onder deze contróle, daar zij immers slechts in het belang van het volk haar mid delen besteedt Waarom men echter zelfs ln de indie ning van een collectantenplan een bevoog ding of zelfs een Inbreuk ln den arbeid der kerk vermoedt en daarmede zelfs de win terhulp ln verband brengt, ln onbegrijpe lijk. De ter zake bevoegde secretaris-gene raal, die de bepaling over de indiening van het collectenplan heeft vastgesteld, zal daarvoor zijn redenen hebben gehad. De Winterhulp heeft hij daaromtrent niet ge raadpleegd, noch wil deze geraadpleegd worden, omdat zij in het geheel niets met deze zaak te maken heeft. Bij deze gelegenheid wordt erop gewezen, dat de Winterhulp Ne- derland niet het minste belang heeft de kerk en haar instellingen in haar arbeid te benadeelen, maar integendeel zich erover verheugt, wanneer met alle anderen ook de kerk aan het welslagen van het Winterhulpwerk medewerkt. Dit komt het best tot uiting door de be paling van den landelijken directeur der Winterhulp, waarin hij ondanks het col lecteverbod den kerken de mogelijkheid verschaft, in naam der winterhulp de tot nu toe gebruikelijke collecten tot onder houd van haar instellingen en andere ac ties op charitatief gebied te behouden en voort te zetten. Het heeft den schijn, alsof door artike len, zooals het genoemde van 6 Januari, den indruk moet wekken, dat tusschen winterhulp en kerken een tegenstelling zou bestaan. In werkelijkheid bestaat ech ter bij de winterhulp, zooals door de maat regelen van den landelijken directeur het best wordt aangetoond, geenerlei mee- ningsverschll met de kerken, die van haar kant ook steeds de verzekering te zullen samenwerken gegeven hebben Het zal ook in de toekomst te allen tijde het streven van Winterhulp Nederland zijn, met de kerken gemeenschappelijk voor het Neder- landsche volk te arbeiden. Wie zich in een of anderen vorm daarte gen keert, is tegen het volk. Groote ravage. Gisterochtend is de sneltrein Leeuwarden- Zwolle. welke om 0836 uur uit Leeuwarden vertrekt, nabij het emplacement van het station Heerenveen in botsing gekomen met de tram van de Nederlandsche Tramweg Maatschappij. De machinist van den snel trein werd gewond en kon slechts met groote moeite uit zijn zeer benarde positie worden bevrijd. Er werd groote ravage aan gericht.. Behalve de machinist werd niemand ge wond. AAN DE NEDERLANDSCHE MEISJES EN HARE OUDERS. Weet u, aldus het A.N.P., dat er in Duitschland talrijke werkgelegenheden voor N'pderlandsche meisjes bestaan? Weet u, dat reeds vele Hollandsche meis jes in Duitschland werken? Ook meisjes, die in Nederland geen Werk kunnen vinden, kunnen in Duitschland een goede betrekking verkrijgen. Voor de volgende betrekkingen bestaat ln Duitschland vraag: Hulshondelilke betrekkingen: Alleen naar goede betrekkingen in huis houdingen in de steden wordt bemiddeld. Het loon zal naar gelang van de bekwaam heid zijn. Betrekkingen In den landbouw: Ook ongeschoolde krachten kunnen bij hoeren geplaatst worden. Loon naar be kwaamheid. Betrekkingen ln de Industrie: In aanmerking komen bedrijven in West-, Noord- en Midden-Duitschland. Goed loon wordt gegarandeerd. Alle te bezetten plaat sen ziin gecontroleerd en voor plaatsing van Nederlandsche meisjes geschikt Het is niet mogelijk hierbij uitvoerige mededeelingen te verstrekken over arbeids voorwaarden enz. Er wordt geen enkele aanvrage van werkgevers in Duitschland in behandeling genomen, voordat alle bij zonderheden omtrent arbeidsvoorwaarden enz. hekend en gecontroleerd ziin. Meisjes, meldt u voor plaatsing in Duitschland bij de arbeidsbeurzen of bij de agenten der arbeidsbemiddeling, die ook alle inlichtingen kunnen verstrekken! „Neen", zegt ze zelf. „Nu is er volop ijs en we hebben nog niets van Gonnie Donker gehoord", zal menigeen zoo niet gezegd dan toch ge dacht hebben. Inderdaad valt het op. dat onze nationale kampioene zoo weinig van zich laat hooren. In andere jaren was het zoo, dat de naam Gonnie Donker een bij zondere klank kreeg zoodra het ijs maar eventjes hield, want de snelle rijdster was er altijd als de kippetjes bij. Maar nu niets daarvan... I)e Prov N. H. Crt. belde haar op. De rijdster kwam zelf aan de telefoon. Neen, wedstrijden heb ik nog niet ge reden", zei ze. Dat dachten we wel, maar er staat zeker veel op het programma? Niets! Dat 's ook niet veel.... Toch is het zoo. Er zijn trouwens zoo goed als geen wedstrijden. Toegegeven, maar als er wedstrijden worden uitgeschreven dan bent U toch ze ker wel van de partij? Neen ook niet.... Dat begrepen we niet en konden we even min gelooven. Volop winter is het en Neer- lands kwiekste rijdster... doet niets. Op verdere vragen over het hoe en waarom kregen wij ontwijkende antwoor den. Raadselachtig. Binnenkort regeling te wachten Zooals men weet, mag na 31 Januari a.s. de omzetbelasting door den kleinhandel niet meer afzonderlijk bij de verrekening in rekening worden gebracht. Deze omzet belasting. jvelke tlians 2.5 procent bedraagt, moet in aen prijs zijn gecalculeerd. Naar het Vad. verneemt, is er dezer dagen van den Prijzencommissaris een algemeene re geling te verwachten, in hoeverre de prij- zullen mogen worden verhoogd. Provincialen ln Berlijn blijven de onde zede tTonwI Gelijk andere hoofdsteden omvat Berlijn contingenten bewoners uit' alle gewesten des rijks. De Deutsche Allgemeine Zeitung vertelt iets van de gewoonten, waaraan de uit Oost-Friesland afkomstige zoo veel mo gelijk te Berlijn trouw blijven. In den be ginne hebben zij evenals andere „provin cialen" moeite met bepaalde uitdrukkingen. Zoo benoemen de Oost-Friezen de broodjes op andere wijze dan de Berlijners en deze verstaan onder zwartbrood iets anders dan de Oost-Friezen. Met het thee drinken komen ze dicht bij de Nederlanders. In Oost- Friesland is dat een bijna cere- monieele handeling. De thee wordt heel sterk gezet en in kleine kop pen opgediend. Een „Klundje" rijst als een ijsberg boven den rand, dat knettert als het heete vocht er op geschonken wordt. Dan komt er room bij en den gast wordt zoo lang opnieuw ingeschonken totdat hij den kop op den schotel om keert. (Evenals de Westfries dus!) De „Landsmannschaft" der Oost-Friezen te Berlijn bestaat uit ongeveer 200 leden. Eens in de maand komen ze bij elkaar om „plattdütsch te proten" en de oude regio nale dansen uit te voeren. Daartoe hullen ze zich tn de oude drachten, de vrouwen in vijf katoenen rokken over elkaar, van bo ven af achtereenvolgens blauw, rood en de andere rood en wit. daarbij een bont keurs met kant aan den hals en een doek om het hoofd. De mannen dragen over hun „Buseruntje" het kleurige met knoppen versierde hemd, een blauw, rood afgezet kort jak, bruine broek van ribbetjesfluweel en een blauwe muts. Oost-Friezen hebben tevens met de rechtgeaarde landgenooten gemeen, dat het 's Zaterdags groote schoonmaak is en tot slot de stoep voor het huis met zeepsop wordt geboend. Op de geschuurde planken van de „mooiekamer" wordt in sierlijke pa tronen wit zand gestrooid en als het heele huis piekfijn is zet zich men in den sche mer bij de thee tot een babbeltje. Op warme avonden neemt men eerst vóór het huis plaats. De vrouwen breien, schillen aard appelen of halen boonen af, de mannen rooken pijpen en er wordt niet veel gespro ken, bet is een gesloten slag menschen dat daar woont. Het goeden avond klinkt er als ,,'n Omd". De naam Jan Claasen is er inheemsch en dan komt soms „Moi Weer vandaag". „Schall wall Wahn" valt Dirk Hinrichsen na een kwartiertje bij en tot besluit „Denn good Nacht ookna een half uur. Duittche persstem over ie ge- tonden hulp aan Italië. „Het is niet alleen het gevoel van vriend schap voor het fascistische Italië, waardoor wij den strijd in de Middellandsche zee ook als onzen strijd zien" aldus schrijft de Voelkischer Beobachter in verband met het zenden van een Duitsch vliegercorps naar Italië. Wij begrijpen veeleer, zoo schrijft het centrale orgaan van de nationaal-socfalisti- sche beweging, dat de strijd rondom de Mid del landsche Zee ook ons ten zeerste aan gaat omdat daar de gemeenschappelijke vijand Entreland tenslotte zijn groote sla gen en zijn door roof verworven machts posities verliezen zal. Wij denken ook aan het feit. dat de Middellandsche Zee ook in de toekomst juist voor een sterk midden Europa meer dan tot dusverre een brand punt van de wereldhandel zal zijn. Voor de toekomstige koloniale ontwikkeling zal de Middellandsche Zee een beteekenis krij gen, waardoor wij thans reeds den strijd van Italië om de heerschappij ook als een strijd voor de belangen van Duitschland zien. Beielting van de steunpunten De chef van den Amerikaanschen genera- len staf, heeft in een radiotoespraak ver klaard, dat op het oogenblik een leger wordt opgeleid, dat Amerika waardig is. Meer dan 600.000 man bevinden zich thans in de opleiding. Gedurende het afgeloopen jaar zijn militaire eenheden voor de ver sterking van de Amerikaansche steunpun ten naar Hawaiï gezonden. In de Panama- kanaalzöne zijn de troepen op dubbele sterkte gebracht. Het garnizoen van Por to Rico telt thans .12.000 man vergeleken met 1.000 man. die vroeger hier lagen. Op Malakka zijn tegenwoordig 3.000 man ge legerd. De vliegvelden van de Vereenigde Staten in 't gebied van de Caraibische Zee worden voortdurend verbeterd en uitge breid. De volgende week zullen Amerikaan sche troepen vertrekken met bestemming New Foundland. ten einde de aldaar gepach te basis voor de luchtvloot te bezetten. i Duitsch gevechtsvliegtuig ln actie. Een Duitsch gevechtsvliegtuig heeft gis teren naar het D.N.B verneemt, in het ka der van de gewapende verkenning aan de Oostkust van het Britsehe eiland een flo- tielje mijnenvegers aangevallen. Het schip van den commandant, een boot van onge veer 500 ton. werd door bommen getroffen en geraakte in brand. Het stopte terstond en bleef met zware slagzij liggen. Aangeno men kan worden, dat het schip verloren is. Duitsehe gevechtsvliegtuigen die gisteren in den loop van den dag afzonderlijke vluchten naar het Britsehe eiland maak ten. hebben een station in het graafschap Kent aangevallen en treffers geplaatst on de rails. Eveneens werden spoorwegemplace menten van het station te Folkcstone ver nield. In de nahijheid van de Kanaalknst wer den met succes artillerie-opstellingen aan gevallen. ONDANKS SLECHT WEER BOVEN ENGELAND. Het opperbevel der Duitsehe weermacht deelt mede: Tijdens een kruistocht naar de Engelsche oostkust heeft een motortorpedoboot voor de monding van de Theems een door torpedo jagers krachtig beschermd vijandelijk con- vooi aangevallen en een koopvaardijschip van 2500 brt. tot zinken gebracht. De lucht macht heeft ook gisteren bij ongunstig weer haar aanvallen op Konden voortgezet. Klein# formaties gevechtsvliegtuigen hebben den ge- heelen dag door de Britsehe hoofdstad doel treffend met brand- en brisantbommen be stookt. Afzonderlijke vliegtuigen hebben voorts met goed gevolg vliegvelden, spoor- wegwerken, alsmede voor den oorlog belang rijke industrieele bedrijven in Zuid- en Mid- den-F.ngeland aangevallen. Zij beschoten daarbij op verscheidene vliegvelden daar opgestelde vliegtuigen in scheervlucnt met de boordwapens. Voorts werd een cne- misrhe fabriek zwaar getroffen. Een gevechts vliegtuig van de gewapende verkenning heeft in het centrale deel der Noordzee ten noorden van Great Yarmouth een flottielje Britsehe mijnenvegers aangevallen en on een der mij nenvegers verscheidene voltreffers jzeplaatst. Het schip bleef brandend en in zinkenden toestand liggen. Een vijandelijk vliegtuig werd bij een luchtgevecht nabij Dover neer geschoten. DE MEXICAANSCHE VLIEGVELDEN. In verhand met de onlangs door de Mexi- caansche regeering aan het Amerikaansche luchtwapen verleende toestemming om bij het overvliegen van Mexico op Mexicaansrhe vlieegvelden tnsschenlandingen te verrich ten. verklaarde de minister van buitenland sche zaken. Padilta on de persconferentie dat het hier een algemeene toestemming hetreft voor het gebruik maken van alle Mexicaan srhe vliegvelden door het Amerikaansche 'uchtwapen. De minister van buitenlandsrbe zaken merkte on, dat Mexico deze vriend schappelijke geste gedaan heeft in het belang van de vriendschappelijke samenwerking tusschen beide landen. HET AMEBIEAANSCHE BUREAU VOOR STEUNVERLEENING. Behalve het besluit met betrekking tot het oprichten van een onpersten productieraad, is ook een verordening gepubliceerd, waar door het bureau voor stennverleening (Office for F.mergencv Management), dat op 25 Mei 1940 werd opgericht, een nieuwe taak krijgt. Het bureau zal in de toekomst tot taak heb ben den president van advies te dienen bv een of andere crisis, die tengevolge van een aanstaanden of dreigenden oorlog of op grond van overstroomingen, droogte en andere oor zaken zouden kunnen optreden. Dit bureau zal verder onderafdeelingen vormen, met be hulp waarvan de president in geval van een crisis de vereischte maatregelen kan nemen. Verschillende aanvallen afgesla gen. Het Italiaansche hoofdkwartier publiceert weermachtbericht no. 215. Het luidt als v°lprt: In Cvrenaica optreden van patrouilles en artillerie tusschen Rardia en Tobroek. Onze vliegtuigen hebben een viiandelijken torpedoboofiage/ getorpedeerd bij Solloem. Patrouilles jacht- en aanvalsvliegtuigen heb ben vijandelijke gemechaniseerde strijdmid delen met mitrailleurvuur en bommen be stookt. Tarijke aanvallen ziin uitgevoerd door de vijandelijke luchtmacht op verschillende plaatsjes in Cvrenaica en op de stad Tripoli waar vier dooden en een tiental gewonden vielen. Een vijandelijk vliegtuig is door een van onze jagers in een gevecht neergescho ten. Aan het Grieksche front acties van plaat selijk karakter, waarbij wij den vijand zwa re verliezen hebben toegebrarht en ziin aan- valspogingen. gericht op onze vooruitgescho ven stellingen hebhpn afgeslagen. Engelsche vliegtuigen hebben herhaalde malen, zonder slachtoffers te maken, onze sanitaire formaties gebombardeerd. Drie vij andelijke toestellen zijn brandend neerge schoten. Onze vlooteenheden hebben met goed ge volg de plaatsjes en wegen aan de vijandelij ke kust gebombardeerd. In Oost Afrika een vijandelijke bombarde mentspoging. gerirht op een van onze nlaatsies in F.rythrea. De poging werd snel te niet gedaan door het ingrijpen van onza jachtvliegtuigen. STRIJD TEGEN CHINEESCHE GUERILLA- TROEPEN. De .Tapansche strijdkrachten hebben met succes hun operaties beëindigd in de front gebieden, waarbij zij den strijd aanbonden met ruim 2000 man guerillatroepen, aldus is van gezaghehbende ziide te Kanton mede gedeeld. De operaties, die in December j.1. zijn begonnen, eindigden op*l Januari. Toen waren 240 man der ongeregelde troe pen gedood, twee lichte machinegeweren buit gemaakt, benevens 203 geweren en 24 pistolen. BOUW VORDERT GOED, MEN WAS „VOOR DE BUI BINNEN". Juli van dit jaar openstelling te wachten. Zooals men weet is. na enkele jaren van plannen maken, besprekingen voeren en veel tegenstand overwin nen. het er tenslotte toe gekomen, dat Medemblik. de oude veste van Radboud, een nieuw stadhuis rijk wordt. Dat dit geen overbodige weelde is. moge blijken uit het feit, dat het monumentale bordes van het oude stadhuis de laatste maanden van 1939 gestut moest worden, daar het niet denkbeeldig was, dat zoowel de voorgevel als deze statige toegang tot het stad huis het zouden begeven. Het was geruimen tijd geleden al duide lijk dat ten aanzien van het stadhuis spij kers met koppen geslagen moesten worden. Daar is de burgemeester van dit Zuiderzee stadje. de heer C. J. Peters, juist de ge- srhikte man voor. zegt de N. R. C. Sinds zijn komst in Medemblik immers ongeveer tien jaar geleden, heeft hij met groote voortvarendheid ge werkt om het uiterlijk aanzien van dit des- 'ijds wel wat verwaarloosde stadje te ver beteren Hii is hierin wonderwel geslaagd Het geheel vervallen kasteel Radboud is gerestaureerd en ln de onmiddellijke na bijheid is een fraai park met theetuin en apenkooi aangelegd, en ook op ander gebied heeft de energieke burgemeester veel werk. da» het stadje ten goede komt. verzet. Het kasteel Radboud het robuuste Middel- peuwsche bouwwerk, dat den trots van de stad uitmaakt, was eertijds aan de eene zijde gehpel ingesloten door een rii oude. verre van fraaie pakhuizen en aan de an dere ziide lag de stadshelt. Op een zeker oogenhlik werden de pakhuizen door brand verwoest. Van de heli werd het thans zeer gunstig gplegpp park gemaakt. De Dlannen voor restauratie namen toen vaster vormen aan. en thans heeft men van den weg af waarlangs men van Enkhuizen de stad hin nenkomt. een onbelemmerd gezicht on het nrachtig gerestaureerde kasteel met zijn massieve muren en blauwe tinnen. Kasteel Radboud? Het is niet te verwonderen, dat burge meester Peters eenige laren geleden plan nen koesterde dit kasteel tot zetel van bet stadsbestuur te maken. De toenmalige mi nister van onderwijs, kunsten en weten schappen gaf ziin steun aan dit plat». Op het eerste gezicht heeft het veel bekoring Rii nader inzien en onderzoek bleek echter dat het slechts pp gebrekkige wijze en ten dee'e voor raadhuis zou kunnen worden in gericht. Bij oppervlakkige beschouwing is het trouwens al duidelijk, dat het middel eenwsrhe houwwprk. dat in ziin dikke muren meer schietgaten dan venstens heeft zonder dat het uiterlijk ln ernstige mate zou worden geschaad, zeer bezwaarlijk tot stea>,njs yn,, kunnen worden ingericht. Het hleek verder, dat de hurgerii hoofd zaVp'ilk omdat bet kasteel ver buiten he< centrum en aan zee op een winderigen hoek gelegen is, deze oplossing niet geluk kig achtte. Men diende dus met andere plannen te komen. Deze verschenen in het najaar van 1938. De gemeenteraad nam het besluit tot den bouw van een nieuw stadhuis op de nlaats van het bestaande en stelde daarvoor een bedrag besrhikbaar van f 70 000. Aan den architect A. J. Kropholler te Wassenaar werd opgedragen een plan te ontwerpen. Een storm van verontwaardiging. Wie meent, dat de zaak hiermede in kan nen en kruiken was. heeft het mis. Er stak een storm van verontwaardiging op in Me demblik. De burgerij verwierp deze plan nen On dpze manier zou men het gemeen- 'ekarretie dpn afgrond invoeren. Dat kon Rruintjp niet trekken, meende men. Zeven tig mille voor ePp stadhuis voor een kleine nlaats. da» ging te ver. zei men. Men viel het beleid van den burgemeester aan, er werden remiestpn opgemaakt, handteekenin- gen ingezameld, een adres naar den ge meenteraad eezonden. Dit gaf den burge meester gelegenheid de adressanten goed van repliek te dienen. Tn een helder betoog zette hij uiteen, dat ondanks de vele verbe teringen. die hii in Medemblik aangebracht bad de financiën er veel gunstiger voor «tonden dan bij zijn komst, terwijl ook deze gemeente zwaar onder de crisis gehukt gaat. Er was niets te vreezen. zei hij. Het raad- uiis zou er een worden voor 200 jaar en moest toch representahel zijn. De raad was overtuigd de hurgerii echter niet. Nog geruimen tijd bleef de ontevre- dpp stemming hangen, allengs luwde zij pcbtpr pp we meenen. dat nu de zurgerii gedurende het laatste half jaar den bouw eeft gunnen gadeslaan, er niemand meer 1S- d'e het beleid van den burgemeester ook ln dit opzicht. niet zal nriizen. „He' wordt tenslotte toch geen ImHatle-cafê", zei brro-OTT1pP5pr ppters woordellik. We meenen. vervolgt de N.R.C. Ten ïtie meening laten wii geheel voor rekening van genoemd b'adV dat men moeilijk een bete- 'en architect dan Kropholler had kunnen kiezen. Ziin bouwwerken herinneren sterk aan den bouwstijl van de 15de en 16de eeuw. In steden als Hoorn en Enkhuizen, welker bloeitijd iets later valt dan die van Medemblik. en waar het stadsbeeld nog door de renaissance wordt beheerscht, zou den de bouwwerken van dezen architect waarsrhnnlijk minder passen. In Medem blik echter, met zijn Middeleeuwsche kasteel en zijn vele oude koopmanshulzen waarvan er verscheidene restauratie be hoeven is de strakke stijl van Kropholler goed op zijn plaats. Representatief. Dat Medemblik een zeer representatief stadhuis krijgf moge blijken uit het volgen de. Hoewel de voorgevel met zijn breede poor en loggia massaal en forsch is, is hij verre van plomp door de trappen en krach- lig onstrevenden tongevel. Drie wapens bre ken de groote vlakken. Op de punt van den topgevel komt de Nederlandsche leeuw Ie staan, onder aan den topgevel het pro vinciale wapen en boven de loggia het ge meentewapen. Dit raadhuis zal met dezen gevel een prachtige afsluiting vormen van de Nieuwstraat, de hoofdstraat van Medem blik. De raadzaal komt op de bovenverdieping en zal hetzelfde*strenge en oud-Hollandsche '■arakter hebben als bet uitwendige van het gebouw. Zij biedt aan de achterzijde een prachtig uitzicht over het IJsselmeer en den Wierineermeerpolder. Tn dit gebouw kunnen alle gemeenTellike diensten ruim gehuisvest worden en ln den 7'lvleugel vinden de brandweergarage en bet politiebureau een onderkomen. Hierbo ven komen de ambtswoningen van den ge meente-veldwachter en den bode-conelerge. De bouw is aangenomen door den aanne mer L. Buter te Andiik voor f 59.810. De "•emeente Medemblik was nog zoo gelukkig, dat ril niet alleen wat de administratieve ■zoedkeurlng enz. ten aanzien van den houw betrof, luist „voor de bui binnen" was. doeh' ook de materialenvoorzienlng kon zM wor den geregeld, dat de bouw reeds flink voort- -apg maakt. Waarscbiinliik zal tegen Tul! van dit 'faar de ingebruikneming en offi cieel® opening kunnen geschieden.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 6