Zwed en Branding Hakafdruk in de spoorwegloods De meening van admiraal Platon Geen Duitsche hulp aan Ierland in de Kolen uit Duitscblani Levensmiddelen uit Rusland Duitschland kan het Zweedsche erts niet missen De (rouwe herdershond KARL MEGERLE OVER AMERIKA TERUG NAAR HET DUITSCHE RIJK Door indianen belegerd Daitscbe handelsdelegatie uit Moskou vertrokken Amstcrdamscbc effectenbeurs Koersen Nederlandsch clearinginstituut WINTERHULPEN EDERIAND Stort op 5553 of op 877 Stockholm. Januari 1941 (V.P.B.). In den loop van zijn geheele geschiede nis heeft Zweden ongetwijfeld nog nooit aoo sterk het gevoel gehad van zijn twij felachtige positie te midden van de strij dende partijen, ais thans. In den wereld oorlog was dat geheel anders. Toen kon het een bemiddelende rol spelen, tusschcn de wereld der neutralen en Duitschland Zoowel als Rusland. Daaraan heeft het min stens tot eind 1917 reusachtig verdiend en zoodoende den grond gelegd voor zijn wel stand, waarop het thans nog teert. Dat is in dezen oorlog onmogelijk. Het moet zich dus economisch omschakelen Zweden is een land ter oppervlakte van 448.953 vierkante kilometer. De bevolking bedraagt slechts 8,3 millioen zielen, of 14 per vierkante kilometer Hierdoor was het mogelijk, flinke voorraden aan te leggen. Doch een voorraad kan nimmer onuitput telijk worden genoemd. De minister van bevoorrading. Erikson. heeft derhalve naar middelen moeten omzien, ten einde een bevredigende regeling te bereiken. Wanneer Zweden naar buiten wil pnet zijn schepen zijn zij genoodzaakt zich aan huitenlandsche controle te onderwerpen. Wel is waar zijn de verbindingen met Fin land niet gestoord, doch Finland speelt op het oogenblik in den goederenruil geen rol. De betrekkingen met Dnltsch- land. I Zweden heeft berekend, dat het met zijn voorraden op ieder gebied kan rondkomen tot den herfst van dit jaar. Tot de dringend ste eischen l>ehooren die van de industrie en den van haar afhankclijken handel, die tezamen voorzien in het levensonderhoud van bijna de helft der bevolking. Deze heb ben vooral behoefte aan kolen en levensmid delen. Wat de kolen betreft kan Duitsch- land helpen. In weerwil van het feit, dat Duitschland de hand gelegd heeft op de rijke Fransche, Belgische en I.otharingschc erts- mijnen, kan het toch niet geheel buiten de Zweedsche ertsen. Op het verwerken daar van zijn trouwens de meeste Duitsche hoog ovens berekend. Het resultaat van de be sprekingen. die in den afgeloopen herfst zijn gevoerd over een handelsverdrag, is ge weest, dat Duitschland als tegenprestatie vpor de levering van dit erts de behoefte van Zweden aan kolen en cokes voor 80 zou dekken. De rest kan worden gevonden uit den geweldigen rijkdom aan hout, dien het land bezit. Aangezien hout, cellulose en de met behulp van deze stoffen samengestelde producten bijna de helft van den gezamenlijken Zweed se hen uitvoer vormen, heeft hét rijk zich bereid verklaard om ook hiervan een belang rijk kwantum af te nemen, hoewel het zelf de beschikking heeft over veel grootere hout- gebieden. Hiertegenover levert het rijk zeke re hoeveelheden bewerkt ijzer, chemicaliën en celwol. Op deze wijze is dan de instand houding van de Zweedsche industrie in grootc lijnen verzekerd dat is te zeggen, wanneer zij het met de staatsbemoeiing kan eens worden. Dit is natuurlijk een kwestie, die in een zoo liberaal aangelegd land onder het oog zal moeten worden gezien. Hel nieuwe handelsverdrag met Rusland. Het probleem van de levensmiddelen voor ziening is niet zoo gemakkelijk op te los sen. Het kan niet worden ontkend, dat de Zweedsche landbouw in. do laatste tien jaar sterk is vooruitgegaan. In 1929 vormde de invoer van graan, groente en vleesch (naar de waarde gerekend) nog 15% van den gezamenlijken invoer, doch kort voor bet uitbieken van den oorlog was dit nog slechts 5%. Dit neemt echter niet weg, dat uit de V.S. nog altijd aanzienlijke hoeveel heden graan en meel worden ingevoerd. Ten einde aan dezen toestand een einde te maken heelt liet ministerie van levens middelenvoorziening een nieuw handelsver drag gesloten met Rusland. Door dit ver drag wordt eens voorzien in den invoer van een belangrijk artikel: katoen. Volgens het verdrag zal Zweden door Rusland in voldoende mate worden voorzien van graan, veevoeder, katoen, bepaalde delfstoffen en olieën. Daartegenover zal Zweden produc ten van zijn machineindustrie leveren. In de eerste plaats zal dit bestaan uit materi aal, dat de Sowjet-l/nie noodig heeft voor haar spoorwegen. Daar de Sowjet-Unie in dat opzicht nog heel wat heeft in te ha len, kan het handelsverdrag worden be schouwd als te zijn in beider belang. Aan den anderen kant moet niet uit het oog worden verloren, dat Zweden voor de uit voering van dit verdrag sterk afhankelijk is van het betrekken van kolen uit Duitsch land. De beide verdragen gaan dus als het ware hand in hand. Zakelijkheid voor alles. De economische omstandigheden en noo- den oefenen natuurlijk een zekeren invloed uit op de politiek des lands. Het gaat hier om harde, onafwendbare feiten. Deze bron- gen mede, dat tegenover Duitschland al thans een vriendschappelijk standpunt wordt ingenomen. Langzamerhand zal oen nieuwe geest moeten ontstaan. Zweden had o.a. van alle Europeesche volken naast Frankrijk het kleinste geboorteoverschot, zoodat het regelrecht op zijn eigen onder gang aanstuurde. Hiertegen zullen in de eerste plaats maatregelen moeten worden genomen. EEN ONTDEKKING DIE NAAR DE OPLOSSING VAN EEN GROOTE SIGAREN DIEFSTAL TE HILVER SUM LEIDDE. Voor de rechtbank te Amsterdam zijn gis terochtend de inbraken in een sigarenfa briek en een goederenloods van de spoorwe gen te Hilversum in behandeling gekomen. In den nacht van 27 op 28 September van net afgeloopen jaar verschaften onbevoegden zich door verbreking van een ruit toegang tot een sigarenfabriek aan den l.aarderweg. waarbij vijfduizend sigaren tot een bedrag van eenige honderden guldens verdwenen waren. Toen eenige dagen later in een goe derenloods van de spoorwegen ingebroken werd en een hoeveelheid tabak, koffie en thee spoorloos verdween, werd door een re chercheur van politie de afdruk van een gummihak gevonden. Waar reeds de verden king ruste on een 28-jarigén schilder uit Hilversum, die het zaakje met een 49-jarigcn bloemenkoopinan zou hebben opgeknapt werd den schilder een bezoek gebracht. Te zijnen huize werd een paar schoenen aange troffen. dat voorzien was van gummihakken welke identiek leken aan die," welke een af druk hadden achtergelaten in de loods. Thans stond de schilder terecht, verdacht van diefstal in de sigarenfabriek en in de goederenloods Zoowel hijzelf als de koopman bij wien de sigaren in beslag genomen wa ren, waren in verzekerde bewaring gesteld. Het verhoor omvatte verscheidene getuigen o.m. den bekenden poltiedeskundige C. J. van Ledden Hulsebosch. Uitvoerig zette de ze uiteen, dat het onderzoek wel uitgewezen had, dat de afdruk van de b®k in de loods niet aan zekerheid grenzende waarschijnlijk heid afkomstig was van het bij den schilder gevonden paar schoenen. In den nacht van den inbraak in de siga renfabriek had de schilder zich begeven naar de woning van den bloemenkoopman, wien hij de sigaren te koop had aangeboden. Te gen den prijs van zeventig gulden was de gekomen, 't Waren ongeveer 45 kistjes. De gekomen. eHt waren ongeveer 45 kistjes. De betaling was contant geschied. Volgens de verklaring van den koopman had hij vroeger jaren veel kleine zaken met den verd. ge daan. De koopman werd met een goede sigapr in den mond, gezien door een rijwielbewaar der, die een doosje van vijftig voor een rijks daalder aangeboden kreeg. Alhoewel verd. alle feiten bleek te ontken nen, achtte de officier van justitie het ten laste gelegde bewezen. De afdruk van de hak, welke volgens den deskundige een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid biedt en de verklaringen van de getuigen, bewijzen z.L de twee diefstallen met braak. Mede in verband met het strafregister van den verd., die reeds zeven veroordeelingen tegen zich heeft hooren uitspreken, requi- reerde de officier een gevangenisstraf van een jaar en,zes maanden. De verdediger van beklaagde pleitte vrij spraak. omdat in geen van beide gevallen het bewijs zou zijn geleverd. Heling. Vervolgens stond terecht de 40-jarige koop man, verdacht van heling. Hij had de siga ren ver beneden den normalen prijs gekocht Hij verklaarde echter geheel te goeder trouw te hebben gehandeld. Volgens de verklaring van het 7-jarige zoontje van den koopman, die uitvoerig door mr. Dons verhoord werd, was de schilder vroeg in den ochtend op een bakfiets met de sigaren aangekomen en was de koop vrij spoedig gesloten. Mr. Bosch requireerde tegen dezen man, over wien een gunstig reclasseeringsrapport was uitgebracht, een gevangenisstraf van vier maanden. De verdediger vestigde de aandacht van het college op het gunstige reclasseerings rapport en verzocht den man in vrijheid te stellen. Nadat de rechtbank zich in raadkamer had uitgesproken, werd dit verzoek tot on middellijke invrijhcidsstelling ingewilligd. In beide zaken zal op 28 Januari a.s. uit spraak volgen. Zeven dagen en zeven nachten de wacht gehouden bij zijn gestor ven baas. Van roerende trouw getuigt het gedrag van een Duitschen herder, die den 34-jarigen Frïtz Schuster toebehoorde, te Erfurt. Deze werd sedert 3 Januari vermist en is thans doodgevoren gevonden. Twee jongens, die naar voerplaatsen voor het wild wilden gaan kijken, zagen aan den rand van het bosch een hond zitten, die bij hun nadering blafte. Daardoor werd hun aan dacht gevestigd op het lijk van Schuster. Men veronderstelt, dart deze zich heeft neergezet om wat uit te rusten en daarbij ingeslapen en doodgevroren is. Het brave dier had ze ven dagen en zeven nachten zonder voedsel de wacht gehouden bij zijn gestorven baas. INBRAAK BIJ EEN GENEESHEER. Toen een bekend geneesheer uit Gronin gen gisteren van kerstvacantie terugkeerde, bemerkte hij. dat gedurende zijn afwezig heid in zijn woning was ingebroken. Ver schillende gouden en zilveren voorwerpen, alsmede een groote partij sigaretten waren ontvreemd. Van de daders ontbreekt elk spoor. De recherche heeft de zaak in on derzoek. De Duitsche publicist vindt het hoogst belangwekkend, dat Roo- sevelt ln zijn boodschap aan het Congres een nationaal soci- listischen toon heeft aangeslagen Berlijn (D.N.B.) In een artikel in de Berliner Boersenzeitung. die als kop draagt „De weg naar Damascus" schrijft de diplo matieke medewerker Karl Megerlc hei hoogst belangwekkend te vinden, dat Roo sevelt in zijn boodschap aan het Congres een natioanal-socialistischen toon he0t aan geslagen. De bekende Duitsche pubheist wijst er op. dat de Amerikaansche presi dent in zijn boodschap het recht op arbeid en den plicht tot arbeid voor alle Ameri kaansche burgers opeischt. Verder verlangt Roosevelt de opheffing van de bijzondere voorrechten van enkelen on het genieten i an de resultaten van den wetenschappe- lijken vooruitgang door allen in den vorm van een hoogeren levensstandaard. Er moeten meer Amerikanen in het eenot ge steld worden van een ouderdomspensioen, van de werkloozenverzekering en van ge neeskundige hulp. Ook mag niet toegestaan worden, dat iemand van de bewapening rijker wordt. De rijkdom van een volk en het crecHet van een staat, aldus verklaarde de president, zijn gelegen in de productiekracht van de natie. Dus arbeid in plaats van goud, con stateert Megerle. Dit is ook de opvatting van Roosevelt. Vooropgesteld echter, dat hij meent, wat hij zegt. In ieder geval con- stateeren wij met genoegdoening, aldus Megerle, dat zoowel Roosevelt alsook de F.ngelschen zich gedwongen zien op het gebied der binnenlandsche economische en sociale politiek in nationaal-socialistiscljen rant te denken en te spreken. Hij schijnt te weten, dat hij de vraagstukken, waarin hij het Amerikaansche volk stort, niet met de traditoneele middelen van de democra tische instellingen kan oplossen. En om dat' Roosevelt dat weet, aldus merkt Dr. Megerle tenslotte op, vlucht hij in de oor logsatmosfeer, klinkt zijn eisch naar onbe perkte volmachten en schalt zijn strijdkreet dat de Amerikaansche democratie van bui ten af bedreigd wordt. ZWEEDSCH SCHIP OP EEN MIJN GELOOPEN. Betreffende de Zweedsche berichten, vol eens welke het Zweedsche s.s. Bertha in de Sont op een mijn eeloopen en gezonken is wordt van welingelichte Deensehe zijde ver nomen, dat de Bertha. die op 11 Januari in de buurt van Kopenhagen op een mijn ge loopen is. zich toen in een zeegebied be vond, dat sinds geruimen tijd wegens het werpen van Engelsche lurhtmijnen gesloten was. De Bertha mat 1215 brt. Van de uit 17 koppen bestaande bemanning worden er volgens Zweedsche berichten, vier vermist geering te Londen genoodzaakt zou zijn vre de te sluiten. Zaterdag is van officieele Fransche zijde het standpunt bepaald ten aanzien van een Reuterbericht, waarin critiek geoefend wordt op de bewering van Plafon en deze bewering gekenmerkt wordt als een uiting in den geest van de Duitsche propaganda. Admiraal Platon. zoo verklaart men. heeft geen persoonlijke meening geuit, doch die van maarschalk Petain en van de Fransche regeering. Ten slotte is dit de meening van dc Fransche marine en van alle behoorlijke Franschen. De admiraal maakt slecht» Fransche propaganda. De Engelschen zijn vergeten, dat admiraal Platon en admiraal Abrial bij Duinkerken het grootste deel van 't Fransche leger hebben opgeofferd, om de inscheping van bijna alle Engelsche strijd krachten mogelijk te maken. Admiraal Pla ton heeft gelijk gehad toen hij zeide. dat Engeland de Fransche vloot wil vernietigen en zich van het steunpunt Dakar wil meestei maken. Alle Franschen. zoo eindigt de mede- deeling, stemmen in met de verklaring van admiraal Platon. Bevolking uit de Oostzeestaten. Als uitvloeisel van het op 10 Januari ge sloten DuitschRussische accoord betreffen de een nieuwe verhuizing van volksduit- schers zullen de gcheele Duitsche volksgroep uit Litauen, die rond 45000 menschen omvat, en de rest der in het najaar van 1939 in Est land en Letland achtergebleven volksduit- schers, ten getale van 12000, naar het Duit sche rijk. terugkeoren. Nadat deze verhuizing haar beslag heeft gekregen, zullen bijna een half millioen volksduitschers naar het groot Duitsche rijk teruggebracht zijn. Wildwest als voor honderd jaar. Vijf leden van een Brazlliaansche grens- commissie .worden nabij de grens van Vene zuela belegerd door Indianen, die gewapend zijn met bogen en vergiftigde pijlen. In een draadloos bericht, dat in Uelem is opgevan gen, wordt gezegd, dat alle leden der com missie min of meer gewond zijn, maar dat allen hun tegenstand tegen de Indianen voortzetten. De Braziliaansche regeering heeft hulp en geneesmiddelen gezonden. Men vreest, dat nog andere commissies zich in een dcrgelijken toestand bevinden. ONLUSTEN IN ECUADOR Te Quito (Ecuador) hebben zich ongere geldheden voorgedaan. Demonstranten ver langden in een stormachtige bdtooging, dat elf vliegers, die zich wegens deelname aan de poging tot opstand ten gunste van oud president Ibarra sedert een jaar in hech tenis bevinden, zouden worden vrij gela ten. Tot dusver werden twee personen ge dood en 36 gewond. Vóór vertrek onderhoud met Mo- lotov en Mikojan. De leider der Duitsche handelsdelegatie de gezant dr. Schnutte is gisteravond, na de met succes bekroonde DuitschRussische onderhandelingen uit Moskou naar Berlijn vertrokken. Bij zijn vertrek waren onder meer de Duitsche ambassadeur graaf von der Schulenberg, de staf der Duitsche am bassade, dc plaatsvervangende Russische volkscommissaris voor den buitenlandschen handel, Kroetikov, en andere vertegenwoor digers van de commissariaten van huiten landsche zaken en buitenlandschen handel aanwezig. Vóór zijn vertek was dr. Schnutte ont vangen door den voorzitter van den raad van volkscommissarissen en commissaris van huitenlandsche zaken, Molotov, den plaatsvervangenden voorzitter van den raad en commissaris voor den buitenlandschen handel, Mikojan, en den plaatsvervangenden voorzitter van den raad en plaatsvervangend commissaris van huitenlandsche zaken Wysjinski. Hei A.N.P. verneemt uit Parijs: De Fransche minister van koloniën, admi raai Platon. heeft onlangs aan het „Jour nal" verklaard, dat Groot Brittannië zich van de Fransche koloniën als een soort „ruil-object" wil bedienen, in geval de rë Kalme handel. Lustelooze lo cale markt. Lichtelijk afbrok kelende koersen. - Amerikanen goed prijshoudend. Neder- landsche beleggingen kalm. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. VI LK. IOIV4 101% 98% 9Si/2 101% 101% 89%-89% 899/16-88% 92% 91% 91% 90% COMMUNISTISCHE VERGADERING IN NEW YORK In de Madison Square Garden te New York is een massavergadering gehouden, die bezocht werd door 20.000 communisten. De sprekers deden scherpe aanvallen op de huitenlandsche politiek van Roosevelt. In een resolutie werd geprotesteerd tegen de machtiging van den President, zooals die opgenomen is in het wetsontwerp betref fende de hulp aan Engeland. Nederland 1940 I 4 Nederland 1940 II 4 Idem met bel fac. Nederland 1938 3.3% Oost Indië 1937 3 Oost Indië 1937 A 3 DUITSCHLAND D. Gr b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 3% 88% 88 s Grav. '37 13% N. Hol). '38 3 N.-Holl. '38 II (3%) 3 R'dam '37 I III 3% 84% Z.-Holland 1937 3 88% RADIOREDE VAN HENDRIK WILLEM VAN LOON. Stockholm, 14 Jan. (D.N.B.) Naar Svenska Dagbladet uit New York meldt, heeft Hendrik Willem van Loon vorige week Donderdag een rede uitgesproken, die door een reeks Amerikaansche zenders is uitge zonden. Hij gaf een uiteenzetting van de po sitie der Noorsche landen en oefende critiek uit op het gemakkelijke Amerikaansche standpunt, waarbij slechts in-het voorbijgaan rekening gehouden wordt met de noorden van Europa. Hij herinnerde de 'Amerikanen er aan, dat het nog niet zoo lang geleden is. dat de Noordsche landen in de Vereenigde Staten door hun vooruitstrevende politiek hoogclijk geprezen werden,. Reuter meldt uit Dublin, dat een hooge Iersche ambtenaar met machtiging van zijn regeering in een verklaring heeft vastge steld, dat er van bepaalde berichten over een aanbod van Duitschland aan de Valera betreffende eenigen mogelijken bijstand voor Ierland, geen woord waar is. Reuter meldt verder, dat de hooge commissaris van Ierland te Londen, Dulanty, gisteren de volgende verklaring heeft afgelegd: „Een ochtendblad van heden schrijft, dat de Duitsche regeering de vorige maand aan de Valera eiken mogelijken steun voor Ier land heeft aangeboden, teneinde te verhinderen, dat Groot-Brittannië de controle over de steunpunten aan zee herkrijgt, die het vroeger gepacht heeft. De hooge commis saris voor Ierland, Dulanty, is door zijn regeering gemachtigd te verkla ren, dat dit bericht volkomen on gegrond is". HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp.b. Veendam 3% 94% 94% INDUSTIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland, Farbenind. I. G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 197% 197% Ned. Ind Handelsb. A 138% 135% Ned Handel Mij. C. v. A 125% 125 AANDEELEN. INDUSTRIEELS ONDERNEMINGEN. Binnenland. A K U. 106%-108 107-106 Calvé Delft cv. A. 74 74 Centr Suiker Mij. 204 200 Fokker g. A. 192 Lever Bros en Unilever cv.Al'27%-129% 127%-126% Ned. Ford 339 335 Philips G B.v.A. 207%—210 209-207% Philips pref. A 144 144 Buitenland. Anaconda copper c.v. A. 30-30% 30%-3rt Reth' Steel c.v. A 86-87 87%-86%' Gen Motors c.v. A. 53% 52% Kennecot Copper c.v. A. 37%-3Sl/16 37%-37 15/16 North Am Aviatlon c.v.A 18 17% Rep. Steel c.v. A. 26-26% 26 7/16-26 1/J6 U. S. Steel c.v. A. 69%-70% 70%-69%' PETROLEUMONDERNEMINGEN. ONDERZOEKINGEN IN DE SUBSTRATOS- FEER. Gisteravond is van een vliegveld in de omgeving van Moskou een luchtballon opge stegen met een bemanning van drie koppen. De ballon heeft een inhoud van 22000 ku- bieken meter. De luchtvaarders moeten ge durende 24 uur waarnemingen verrichten volgens een programma, dat is uitgewerkt door het Aerologische Observatorium van het centrale meteorologische instituut. Zij zullen daarvoor tot 5000 meter moeten stij gen. EEN RUSSISCHE WERELDGESCHIEDENIS In 28 deelen, Het presidium van de acadgmie voor we tenschappen der Sovjet-Unie hpeft besloten (ot het uitgeven van een „wereldgeschiede nis" in 28 deelen. Aan de samenstelling van dit werk nemen meer dan honderd Sovjet geleerden deel. SPAANSCH SCHIP VERGAAN Volgens berichten uit Casablanca heeft het te Vigo thuis behoorende Spaansche stoomschip Gabriel Garcia voor de Marok kaansche kust schipbreuk geleden. Van veertien leden der bemanning worden tot dusver drie als vermist opgegeven. Het schip, dat bij het vissollen door den storm verrast werd en zich niet meer in veilig heid kon brengen, is gezonken. de MEER DUITSCHE LEVENSMIDDELEN NAAR FRANKRIJK. ^innnLPu'tsc^'anc' reec's zooals gemeld 1U0.000 ton aardappelen voor het bezette bransche gebied geleverd heeft, vooral voor Parijs en omgeving, benevens 50.000 ton poot- aardappelen, heeft het Duitsche rijk thans bereid verklaard nogmaals 450.000 u voor het bezette en onbezette gebied te lev ren en eveneens 10.OX) ton suiker. De beteekenis van deze leveranties is te r .de voor de Fransche burger bevolking bestemde voorraden levensmidde- de EWschc troepen vernietigd ,e™*t®ek« uit België en Noord Frankrijk en Engeland thans met alle mid- eil uit de Vp™ tra.n^ort van levensmidde- en uit de Vereenigde Staten naar Frankrijk te beletten, aldus een D.N.B.-bericht uit zich ton Ber- 88% 84% 88% Binnenland. Dordtsrhe Petr. g. A. Kon Petr. Buitenland. Shell Union c.v. A. Tide Wafer c.v. A. 254% 252% 268-271 270-266%' 12 1/16-12% 121/16-12 3/16 11%-11% 10%-10%' SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN. Holland Amerikalijn A 119-120% 119-117 Java China-Japanlijn -A. 154%-156 156-154% Kon. Ned. Stoomb. Mij. 158%-160% nat. bez. v. A. 159160 Kon. Paketvaart A. 242 241% Ned. Scheepv. Unie A. 185182% 182-180%' Rott. Llovd A. 1503,4 149%-148% Stoomv. Mij Nederland A. 153 152% SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.V.A. Javasche Cultuur N I S U. Ver. Vorstenl. Cult. 447-454 449-446 286 278 274 267 127-129 127%—128%' TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. Deli Mij c. v. A. Senembah 203% 202-200% 271-269 26S%-'269 225%-222 217-219 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd Rubber Randar Rubber Mij. A. Deli Batavia Mij. A. 279-282 280-276 226 225 226 224% Koersen van stortingen op 15 Januari 1941J Reichsmarken 75.36; Belgas 30 1432; Zwit sersche Francs 43 56: Lires 9 87; Deensehe Kronen 36 40; Zweedsrhe Kronen 44.85 Tsjechische Kronen (oude schulden) 6 42; Tsjechische Kronen (nieuwe schulden) 7.54. POSTGIRO-NO'S VAN DE WIN TERHULP NEDERLAND. Winterhulp Nederland, Den Haag, No. 5553. Ala bank der Winterhulp Neder- derland is aangewezen de Kasver- eeniging N.V., Amsterdam, No. 877. Ge brengt geluk ln veler levenl!

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2