ETALEUR, halfwas 10 [•EX JUTT Kamer van Koophandel VEEL KOEIEN VOOR DE CENTRALE Marktberichten Advertentiën EXCELSIOR- Te huur Te koop Te koo Diversen Dief liet het zich goed smaken Zingen, smalen, slaan! PROTOS-stofzuiger STOFZUI GER (Z), Juttertjes worden alleen geplaatst bij vooruitbetaling TREKKING 11 JAN» Bontmantels v. f 350-1. f 800.-. Zilvervossen aangeboden Goed werk in het ziekenfondswezen Aanslag op Belgisch oud- burgemeester Duitsche kerkvorst naar het Vaticaan DE VERDUISTERING MISBRUIKT De Schager Markt Aa{jc $ïaafó-D(amf\ Singel 110 heeft nog eenige uren be schikbaar voor het geven van ORGEL-en PIANO LESSEN Nog te koop In de goedkoopste IHjwielinrlchting een Heerenrij- wlel op nieuwe handen. In- en verkoop van 2e-h. Rijwielen. Het soldeeren van huishoude lijke artikelen, ook aluminium. Adres: Molenstraat 95. (ketel model) t o.n.a. voor f 45.- met volle garantie. Sluisdijkstraat 8 4 (hoek Goversstraat). Den Helder. zoo goed als nieuw, geheel com pleet. van 1112.50 voor 152.50 met volle garantie t.o.n.a. Sluisdijkstraat 84 (hoek Goversstraat). Den Helder. Emaille gegoten Fornuis, Haard Haardkachel, Kachels, Koffer- gramofoon, Heerenfiets, Gra- mofoonpla.en in scorten. J. SCHEEPVAART; Oranjeetr. 43, b. d. Yischmarkt Te huur: Ka naai weg 61 en Kanaal weg 72, zeer ruime woonhuizen, 5. en 6.p. w. Tevens te huur v. d. Ham straat 2 3.p. w. Te bevragen: Bosch, V^eststr. 100 SCHAATSEXSLIJPEN \V(j sl(jpen electrlsch schaatsen op de natte steen. Jb. KIUAN, Smederij, Zwaanstraat. 4a TREKKING RAIGHTON Co. Wettige Premieleenlng 1912 4e Klasse. 3e Lijet TREKKING VAN DONDERDAG 16 JANUARI 1941 HOOGE PHEMIEN: t 400 17016 1 100.— 1S910 442 2326 5755 7575 9254 10402 12253 14033 17075 18661 543 2406 5926 7897 9355 10409 12640 14426 17324 18861 544 2460 5941 8274 9529 10730 12811 1488" 17445 19242 PREMlEN VAN 65.— 914 1746 1753 1806 1915 2829 3675 5076 5128 5270 5945 6231 6450 6462 6693 8277 8328 8502 8728 9082 9581 9602 9750 9918 9984 10782 10927 11417 11888 11910 12862 13113 13182 13214 13370 15C83 15276 15402 15627 15749 17544 17581 17821 17857 17882 19445 19659 19711 20569 20840 ONGECORRIGEERD 2241 5465 7083 9128 10086 11915 13487 15838 18362 2273 5752 7377 9176 10363 12090 13580 16914 18408 Verbetering 4e klas, 2e l«st: 17480 moet zijn 17489. Uw stofzuiger defect? Dan naar „HET 8TOFZUIOERHUI8" SLUISDIJKSTRAAT 84 (HOEK GOVERSSTR.) SNEL, VOORDEELIG EN GOED Zend briefkaart en wij geven vrijblijvend uwerzijds prijsopgave (ook buiten Den Helder). t.o.v. Notaris J. C. J. Waldorp. Den Haag HoeMpr^i n wenich Hui» (aankoop ovoral in Nod.) t.w. f 6000.- Botcktorroin (aankoop ovoral In Nad.) t.w. I 6000.- 5 ituks koalan an paardant. w. f 6000... nl. 3 »tam. koak-koaian f 3000.- èn 2twaa-Jr. landbouw- iuigpaardan f 3OO0-- Tot. 480 Pracht PrIJxon. Pr ijs aankoop door erkende experts, notarieele acte. expert», «vis. kJB Uw keuze bont, model, maatGarantie 1 e Bontwerkers Verl. goedgek. Mia. v. fu»t. 5 Febr. 1940. 2e Afd. do. 1101. t/b Ned. Ver. r. Luchtvaart, opg. 4 April 1908. ter verdere ontwikkeling afd. Zweefvliegsport. -i-u.r i M Holweq Haag; K.L.M., Laldscho- tl Grtanh. B.kker; Gtr Witdirt. B V R Gevraagd: VAN WILLIGEN, Koningstraat gevraagd Te huur gevraagd een Woning of gedeeltelik in Anna Pau- lowna of Breezand. Brieven onder no. 269, aan het Bureau van dit blad. Te koop een z. g. a. n. BURGERWOCN1IUIS met 1000 ms tuin. Te bevragen: P. J. CRUM, Molenv.146a, Anna Paulowna. gevraag dP Te koop gevraagd ACCORDEON. Adres: Brouwerstraat 46. B.z.a. NETTE WERKSTER. Brieven onder nr. 268, aan het Bureau van dit blad. $juJtteAtj&b 100 °/e verkoopswaardel DE DISTRIBUTIE EN DE OMZET BELASTING. BELANGRIJKE LE ZING TE ALKMAAR. Ten einde den middenstand van voorlich ting te dienen, was gisteren door de K. v. K. te Alkmaar een vergadering belegd in de Harmonie. De groote zaal was behoorlijk ge vuld. toen de heer Arntz kon openen en de aanwezigen, waaronder verschillende bur gemeesters, kon welkom heeten. In het bij zonder deed hij dit den burgemeester van Alkmaar. Jhr. Mr. van Kinschot, lerwijl hij er verder op wees. dat verschillende leera ren en leerlingen van de Handelsschool aan wezig waren. Het Besluit Omzetbelasting 1940. Inleiding van den heer Voik- maars. Spr. begint met een overzicht te geven omtrent de veranderingen, die per 1 Jan. in werking zijn getreden. Sedert 1 Jan. 1934 had men de oude be lasting met éénmalige heffing door de fabri kanten, waarbij vereschcidene vrijstellingen bestonden, terwijl een categorie weeldegoe- deren extra werd belast. Na 1 Jan. is men overgegaan tot een ge heel nieuw systeem. Het is de zgn. meerma- lige heffing, waarbij fabrikant, grossier en winkelier belasting betalen. Nieuw is, dat ook de „diensten" zijn belast, terwijl verschil lende vrijstellingen zijn ingetrokken en de weeldetabel is verdwenen. Het zegel is ver vallen. het tarief is verlaagd. Dit laatste kon. omdat de belasting niet ééns. doch meer dere malen over eenzelfde goed. wordt ge heven. De buitenlandsche goederen worden ge heel overeenkomstig de binnenlandsche be last. Als grondslag voor de belasting kan die nen, dat een ondernemer hier te lande zelf standig zijn bedrijf uitoefent en binnen het kader van deze onderneming zijn diensten verricht. Ondernemers zijn te onderscheiden in: a. fabrikanten; b. groothandelaren; c. kleinhandelaren; d. ondernemers, niet vallend onder de andere categorieën. Fabrikanten zijn zij. die vervaardigen, ver werken. vangen (van visch). enz. enz. of zij. die dit laten doen. De aard van het goed moet daarbij echter veranderen. Her stellen valt niet onder het fabriceeren. Groothandelaren zijn zij. die grondstoffen leveren aan fabrikanten of die goederen leveren voor den handel. Kleinhandelaren zijn zij, die leveren voor verbruik. Ondernemers. Hieronder vallen een heele serie ondernemers, die hun diensten op eenige wijze aanbieden: advocaten, dieren tuinen. kappers, sportverenigingen, schoon heilsinstituten, theaters, tramwegen, enz. Ze zijn alle in een lange lijst neergelegd. Wat belast is. Belast zijn alle roerende goederen en alle geleverde diensten. Met levering worden o.a. gelijkgesteld de huurkoop, de oplevering van een werk in roerende staat, d.i. 't laten verwerken van eigen grondstoffen. Verder het leveren van een roerend goed ten behoeve van een on roerend goed, b.v. de ondernemer, die zelf deuren en kozijnen vervaardigt voor een huis. Een bepaalde groep ondernemers is ge heel vrijgesteld. Dit zijn in het algemeen de „thuiswerkers", personen, die thuis wer ken voor een onderneming. Levering moet voorts geschieden onder „normale" omstandigheden. Zijn de om standigheden abnormaal, dan kan de belaV ting worden berekend over de som. welke onder normale omstandigheden zou zijn betaald Bii diensten geldt alleen de vergoeding. onverschillig of deze nor'1 of abnormaal mag worden genoemd. Het Tarief. De fabrikant betaalt normaal ZV? bij directe levering aan den consument wordt dit echter 5 Hierop bestaan enkele speciaal genoemde uitzonderingen. De groothandelaar betaalt atijd Vi De kleinhandelaar betaalt met enkele uit zonderingen steeds 2V*> Betaling is verschuldigd over het werke lijk ontvangen bedrag en zal worden gehe ven over nader aan te geven tijdvakken. Een en ander houdt in, dat kwade posten zijn vrijgesteld. De betreffende aangifteformulieren zullen worden toegezonden. Het niet ontvangen van biljetten stelt niet vrij van betaling. Betaling kan geschieden: a. per giro: b. contant bij den ontvanger en op het postkantoor. Bii ontduiking kan 5-voudig worden nage vorderd en proces-verbaal worden opge maakt. Er is gelegenheid tot bezwaar en beroep, terwijl weer verschillende vrijstellingen be staan ten aanzien van de diensten. Bijzondere voorschriften. De omzetbelasting mag niet in rekening worden gebracht, de ondernemers moeten een behoorlijke boekhouding hebben, de hoeken moeten voor de inspectie steeds ter inzage liggen. Zij. die een omzet hebben van minder dan f 4000.vallen onder een bijzondere rege ling. De zwaarste straf is f 10.000.boete of 2 jaar gevangenisstraf. Prijsverhooging. De nieuwe voorschriften beteekenen soms prijsverhooging, soms bij weeldeartikelen b.v. een verlaging. Ten aanzien van som mige artikelen zijn de prijzen wettelijk geT regeld. waaraan men zich natuurlijk dient te houden. De werking van het distributie apparaat. Inleiding door den heer S. de Hoo. Uit den aard der zaak kan spr. niet in gaan op detailkwesties. Hij wil echter trach ten een inzicht te geven van de moeilijkhe den bij zijn dienst. Sommige maatregelen, die onaangenaam zijn, zijn genomen als ge volg van een vergrijp. Daarom roept hij al len op om naar vermogen mee te werken. De overtredingen door het publiek zijn legio en spruiten voort uit de angst, dat het nóg slechter zal worden. Fnuikend werkt hier „het gerucht". Zoo dra bons worden vrijgegeven, volgt niet zelden een run op de winkels. Dit geeft soms stagnatie, die verdere onrust verwekt. Voor al wanneer deze geruchten opzettelijk wor den rondgestrooid, acht spr. dit misdadig. In het bijzonder, wanneer een nieuw ar tikel onder de distributie wordt betrokken, en het heele desbetreffende bedrijf in het keurslijf moet worden gewrongen, kan het niet anders of er doen zich soms bezwaren voor. Een geluk is het geweest, dat men vóór 15 Mei reeds enkele artikelen had gedistribu eerd. Daardoor bestond een apparaat dat kon worden ingeschakeld. Verdere last veroorzaakten het moeilijker vervoer, de verschuivingen in de consump tie, welke zich aanvankelijk voordeden. Om een idee te geven van den enormen ar beid, die moest worden verricht, zegt spr., dat van 14 Mei1 Dec. werden afgegeven 675.000. N)0 kaarten en niet minder dan 30 milliard bons. Rotterdam leverde zijn eigen moeilijkhe den door het verlies van bons en stamkaar ten. Het Centraal Distributiekantoor zag haar personeel in korten tijd stijgen tot 480 man. Tengevolge van het niet meer verkrijgbaar zijn van de noodige kantoormachines, moest op een gegeven oogenblik binnen écn week liet heele systeem worden gewijzigd. Moeilijk daarbij is de enorme schrijflust van het publiek, er was een controle noodig in verband met doktersattesten en dergelijke. De maatregel van het niet remplaeeeren van stamkaarten en dergelijke was noodig. gezien het aantal van 2000 vermissingen per week. Nu is dit cijfer gedaald tot 80! Men dient bij dit alles te overwegen, da! de distributie een zeer sociale grondslag heeft Terwijl waar even mogelijk, de gcheele han del wordt ingeschakeld. Spr. staat stil bij den kettinghandel, die wel kan worden achterhaald, doch slechts wanneer men open en bloot met de gegevens naarv oren komt. Komt men dezen handel op het spoor, dan is het voor eens en voor al uit met de betrokkenen. Spr. doet tenslotte een beroep op de ver gadering om zooveel mogelijk mede te wer ken. Hij van ziin kant wil dan gaarne belo ven te trachten de maatregelen zoo weinig mogelijk drukkend te maken. Bij voorkeur dient men eventueele klachten in via de or ganisaties. Bemoedigend verslag van den Centralen Raad. De centrale raad voor het ziekenfonds- en ziekenhuis-verplegingswezen, omvattende de aangesloten ziekenfondsen bij den centralen bond van ziekenfondsen en de vereenigingen voor ziekenhuisverpleging bij de federatie van vereenigingen voor ziekenhuisverpleging in Nederland, met totaal ruim 1.500.000 ver zekerden, beeft dezer dagen het verslag over de verrichtingen in het verslagjaaV 1939—1940 doen verschijnen. Uit dit verslag blijkt dat de centrale raad zich ten aanzien van de instel ling van een ziekenfondsraad met een adres tot den minister van so ciale zaken heeft gewend, waarbij uitgesproken werd, dat de centrale raad van oordeel is, dat het in het be lang van de volksgezondheid was, wanneer een ziekenfondsraad met een adviseerende en bemiddelende taak zou worden ingesteld. Betreffende het molest-risico en de premie betaling voor gemobilisesrden werden bespre kingen gevoerd en terzake adviezen verstrekt aan de aangesloten ziekenfondsen en vereeni gingen. Een regelmatig contact met de regeerings- autoriteiten maakte hef mogelijk, de belan gen van de onderling beheerde ziekenfondsen en ziekenhuisverplegingsvereenigingen op doeltreffende wijze te behartigen. Het verslag besluit met te constateeren, dat de samenwerking van deze beide groo- te landelijke organisaties heeft bewezen in Ti behoefte te voorzien en tevens van bijzonder belang is voor de organisaties, welke zich op het terrein van het ziekenfonds- en zieken- huisverplegingswezen bewegen. Eerst gekeken o< het de goede wasl Een aanslag is gepleegd op den heer Mi- chel Duchato, voormalig burgemeester van Herstal en lid der socialistische partij. Dien avond werd er namelijk bij den heer Du chato aan huis gebeld. Toen hij de deur opende na eerst een bin nendeur gesloten te hebben, om de verduis teringsmaatregelen in acht te nemen, en de ex-burgemeester zich in het donker bevond, vroeg een persoon: „is u wel degelijk de burgemeester?" De heer Duchato antwoordde bevestigend. Voor hem ontwaardde hij drie onbekenden, die een kap over het hoofd getrokken had den. Plots ontving de heer Duchato een slag op het hoofd, zoodat hij bewusteloos ter aarde viel. Zijn vrouw die op het gerucht kwam toe- loopen, viel eveneens in zwijm toen zij haar echtgenoot zag liggen. Nadat het slachtoffer naar de kliniek was overgebracht, stelde men vast, dat de heer Duchato ernstige kwetsuren had aan het hoofd. De slag werd toegebracht met een kleine bijl of met een hamer. De toestand van het slachtoffer is ernstig. Brutale inbraak te Naarden. In den nacht van Woensdag op Donderdag heeft een inbreker zijn slag weten te slaan in een woning aan de Albert Grootlaan te Naar den. Nadat de dief was binnengekomen via de keukendeur, welke hij met een valschen sleu tel kon openen, nam hij uit een schrijfbureau een bedrag van ruim f 100.— mede, benevens gouden ringen, een gouden halsketting met diamantjes en een gouden broche, welke op het bureau lagen. De man bleek voorts hon ger en dorst gehad te hebben: na zijn finan- cieele behoefte gestild te hebben, vulde hij zijn maag. Uit een kast nam hij een groot stuk kaas weg en uit een andere kast een stuk koek.. Nadat hij dit had verorberd, dronk hij in de keuken een melkkan leeg. Na zich het een en ander goed te hebben laten smaken, verliet de dief liet huis. Ook nog andere kerkelijke hoog waardigheidsbekleders? De bisschop van Munster, Clenians graaf von Gaaien, zal dezer dagen naar Rome vertrekken om een bezoek aan het Vati caan te brengen. De uitnoodiging tot dit be zoek is. naar in kerkelijke kringen ver klaard wordt, van het Vaticaan uitgegaan. Op het oogenblik staat nog niet vast, of andere Duitsche kerkvorsten aan de reis zullen deelnemen, doch dit kan als waar schijnlijk worden aangenomen. In doorgaans welingelichte kringen te Rome gelooft men niet, dat de aanwezigheid der Duitsche bisschoppen te Rome in eenigerlei verband staat niet het plan van den Paus. te streven naar het hunianiseeren van den luchtoorlog. VOOR HET DUITSCHE LANDS- GERECHT. Er nog genadig afgekomen. Voor het Duitsche Landsgerecht te Zut- phen stonden terecht twee kooplieden uit Zwolle, de 21-jarige T. en de 20-jarige de V., die gezamenlijk in den nacht van 7 op 8 Oc- tober j.1. een étalage hebben opengebroken van den schoenenwinkel van Bata te Deven ter. In totaal hebben zij 40 paar kousen en 4 paar schoenen gestolen, welke zij in Zwolle aan den man trachtten te brengen voor respectievelijk f 0.75, f 1.en f 2.—. T. lukte het uit de voorlooDige hechtenis te vluchten, waarna hij zijn medeweerker aan den in braak ook in vrijheid hielp. Beide verdach ten bekenden het ten laste gelegde. Staats- anwalt dr. Kobliyz zeide. dat volgens het Duitsche recht deze vergrijpen zeer zwaar gestraft worden, omdat zij zijn gepleegd on der de bescherming van de verduistering. Wie van de verduistering, welke wordt be volen tot beveiliging van het land tegen vij andelijke vliegeraanvallen, misbruik maakt, vergrijpt zich volgens Duitsche opvatting ten ergste aan de algemeene veiligheid. Daarom dient dit geval streng te worden ge straft. In het Duitsche recht wordt rekening gehouden met deze gezichtspunten, in de Nederlandsche rechtspraak niet. Vandaar dat het Duitsche recht hier behulpzaam is. Nu kunnen inbrekers zooals de beide betrokke nen in deze zaak, waarin is verdiscónteerd, dat zij de veiligheid van het Nederlandsche volk tijdens de verduistering in gevaar heb ben gebracht. De minste straf in het Duitsche recht voor dit soort delicten is een jaar gevangenis. Te gen T. eischt hij een jaar en drie maanden, tegen de V. een jaar en twee maanden ge vangenisstraf. De rechter, dr. Topich, bepaalde de straf op een jaar en drie maanden voor T. en een jaar voor de V. Hij motiveerde dit vonnis met te zeggen, dat ook hij de misdaad zeer zwaar vond. Het volk moet worden be schermd tegen misdaden als de onderhavige. Spr. liet zich leiden door de omstandigheid, dat verdachten volmondig bekend hadden, hun ieugd en de zekere mate van nood, waar in zij waren komen te verkeeren. Zeven maanden cel tot slot. Het Deutsche Landesgericht heeft te Zut- phen een zitting gehouden. De 24-jarige slager W. uit Aalten had zich te verantwoorden wegens beleediging van den Fuehrer. Hij was in de plaats zijner in woning in een café geweest, had daar veel spiritualiën gedronken en ging al zingende nar huis. Op straat liet hij zich beleedigend uit over den leider van het Duitsche volk. Een voorbijganger, die den man waarschuw de dat hij gevaarlijk spel speelde, kreeg als dank daarvoor een klap, welke hem tegen den grond deed slaan. Dientengevolge kon de man twee dagen zijn werk niet verrich ten. De staatsanwalt, dr. Koblitz, achtte de beleediging een ernstig delict, dat hij wenschte gestraft te zien met een gevange nisstraf van acht maanden, terwijl hij voor de mishandeling vier maanden gevangenis straf eischte. Rechter dr. Jopich veroordeel de den man tot een gezamenlijke straf van zeven maanden gevangenis, met aftrek der preventieve hechtenis. Zeugen ongekend duur. Kippen en konijnen zakken nog steeds. Veel koeien voor de Centrale waren gis teren aangevoerd, niet minder dan 332 stuks zijn geknipt. Van geldekoeién valt natuurlijk niets te melden. De handel in kalfkoeien was goed. Hoogste noteering f 470. Deze keer was de handel in vaarzen matig; toch konden wij f 340 noteeren voor de duurste. Dat is dus nog lang niet niets! Stue was de handel in graskalveren, in tegenstelling met vorige markten. Aange voerd waren 29 nuchtere kalveren voor de Centrale. Veel bokken en geiten, geen notee ring. deze aanvoer wordt steeds minder. De handel in overhouders was door het vriezend weer aan den stuggen kant. notee ring tot 42V£ sld. In vette schapen was een goede handel volgens onzen zegsman; 15 stuks werden aangevoerd en deze gingen van 4566 gld. van de hand. De handel in biggen was kalm. noteering van 2030 gld. dus zeer gewoon voor de laatste weken. Schrammen tot 50 gld., handel matig. Drachtige zeugen 150250 gld. Wat een prijzen! Zeug met biggetjes, moest gelden f 195. Zeer matig was de handel in kippen, de prijzen waren niet hooger dan f 3. Ko nijnen waren ook weer lager in prijs; zoo ..gek" als het drie weken geleden was, is het nu niet meer Er was ondanks het min der gunstige weer veel bezoek. Het blijft dus gezellie rond den toren! ANNA PAULOWNA GOED NIEUWS VOOR DE SCHAATSEN RIJDERS. Dat bij het schitterende winterweer, dat we nu hebben, het ijs zoo slecht is, is wel heel jammer. Wat zou er anders gisteren, Don derdag, a! weer van de schaatssport geno ten zijn. Maar we hebben goed nieuws. De banen op 't Oude Veer zijn onder water gezet! Nu nog een nachtje zoo lekker door vriezen als 't nu doet en dan kan de pret weer beginnen! BREEZAND KINDER-SCHAATSENWEDSTRIJD. Dank zij de financieele bijdragen der ijsclu'b, pastoor Vei'hoeff en 't onderwijzend personeel der' r.k. school konden heel wat prijsjes beschikbaar gesteld worden voor den schaatswedstrijd, die Donderdagmiddag door de leerlingen van dezen school op de Zandvaart werd gehouden. De uitslag van den kamp. waaraan 125 lerlingen deelna men was: Jongens en meisjes 7 jaar: le prijs Mar- tha Lief ting, 2 Annie Langelaan, 3 Cas v. d. Meer. Meisjes 8 en 9 jaar: le prijs Trien v. d. Berg,2 Ellv Kloosterman. 3 Truus Komen. Jongens 8 en 9 jaar: le prijs Leo v. d. Meer. 2 Piet I.iefting. 3 Henk Brouwer. Meisjes 10—11 jaar: le prijs Annie Janson, 2 Ans Dobbe, 3 Beb Langelaan, 4 Annie Steenvoorden. Jongens 10 en 11 jaar: le prijs Piet Liefling 2 Theo Bloothoofd, 3 Theo Kloosterman, 4 Evert Komen. Meisjes 1213 jaar: le prijs Jo Rosloot, 2 Marie Smakman, 3 Jo Alders. Jongens 12—13 jaar: le prijs Piet v. d. Berg, 2 Jan Komen, 3 Cris v. d. Meer, 4 Dik v. d. Meer. Voor de afvallers was er een kleine ver snapering. SCHAGEN, 16 Jan. 298 Geldekoeien vette Centrale; 7 kalf koeien 300— 470; 8 vaarzen 225—340; 6 gras kalveren 150—200: 29 nuchtere kalveren, Centrale; 15 schapen vette 4566; 32 over houders 35—43:50; 8 varkens magere 35—50; 44 biggen 2030; 8 konijnen 14; 9 kippen 1-3. WARMENHUIZEN, 16 Jan. Uien f 5.roode kool f 5.50; gele kool f 4.40; Deensche witte kool 3.90. Aanvoer 250 kg. uien; 39050 kg. roode kool; 4200 kg. gele kool; 36675 kg. Deensche witte kool. BROEK OP LANGENDIJK. 16 Jan. 24000 kg. roode kool f 5.50; 26000 kg. ge le kool f 4.4Ö; 64700 kg. Deensche witte kool f 3.90; 6000 kg. uien f 5.grove uien f 5. 500 kg. peen f 3.60 NOORDSCHARWOUDE. 16* Jan. 36200 kg roode kool f 5.50; 11.400 kg. ge le kool f 4.40; 106000 kg. Deensche witte kool 1 3.90; 5000 kg uien f 5.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 4