«.Rijksveldwachter moest aan den muur genageld" Minderwaardig vleesch in beslag genomen „Illustrious" M utaties Zondag geen voetbal rechtsfront De Alkmaarsche Kaasmarkt te Alkmaar. Wie zich al geen luchtbeschermer waant... Engeland moet niet optimistisch zijn Kwaliteit Max Schmellng zal zijn titel verdedigen DE GEVECHTEN IN INDO'CHINA wederom bestookt Marktberichten Totattsator toegelaten? bij het Zitting van 17 Januari. Verdwaalden in de duisternis. Bergen. VERDWAALD. Verd. K. Sch., oud 18 jaar, uit Bergen, was per fiets naar Schagen gereden en had daar de bioscoop bezocht. Toen de film was afge- loopen en de jongeman buiten stond was het pikdonker. Maar de jeugdige verd. ver saagde niet en aanvaardde welgemoed den terugtocht. Maar verd. verdwaalde en het bad al twintig minuten tevoren twaalf uur geslagen, toen hij in Warmerihuizen beland de en daar werd opgepikt, omdat hij na twaalven op straat was. Wanneer was het? vroeg Mr. Boerrigter. In den nacht van 34 op 25 November van bet vorige jaar, antwoordde verd. Ja, het was toen. heel erg donker, dat her inner ik me, aldus de kantonrechter. De wnd. ambt. van het O. M„ Mr. de Groot meende, dat een jongen van 18 jaar niet aoo laat bij den weg moest zijn en vroeg een veroordeeling van f 15.— subs. 10 dagen. De kantonrechter deed er nog wat af en Veroordeelde verd. tot f 10 boete subs. 6 da gen hechtenis. Het was niet de eenige verdwaalde, die Voor den kantonrechter moest terecht staan. Ook een zekere C. B., wonende te F.enigen- burg was om 10 minuten over twaalf op den openbaren weg aangetroffen. Maar met de zen verd. was het toch iets anders. De man had met een witte zakdoek om z'n boven arm gefietst, doende alsof hij bij de luchtbe scherming was. En wat het ergste was, hij had het al meer gedaan en op deze manier de politie om den tuin geleid. De ambt. van het O. M. vond deze geraf fineerde camouflage wel erg bar en meende, dat een behoorlijke correctie hier op z'n plaats was. Mr. de Groot eischte f 50 boete, subs. 50 dagen. Dat karr ik nooit betalen! jammerde verd. De kantonrechter vonnis wijzende, deed er de helft af en veroordeelde verd. tot f 25 boete subs. 10 dagen. Winkel. EEN DRIEMANSCHAP. P. A. P. en J. v, S. hoorden feitelijk thuis in Den Helder, maar woonden tijdelijk te (Van onzen Haagschen correspondent). Naar wij vernemen is de kans zéér groot, dat, nog vóór het aanstaande ren- en draaf- seizoe,n de totalisator op onze banen in eere hersteld zal worden. Het vraagstuk van het opheffen van het. in 1911 ingevoerde Totali- sa'.orverbod is door de bevoegde instanties nauwkeurig van alle zijden bekeken en de zer dagen is nu de beslissing door de secre tarissen-generaal te verwachten. Zooals men weet, worden door belangheb benden reeds eenige maanden pogingen bij de bevoegde autoriteiten deze zaak res sorteert onder „Justitie" en „Landbouw" ondernomen om evenals in de omringende landen ook hier de ren- en draafsport tot grooter bloei te brengen door de totalisator weer in te voeren. Ook de paardenfokkerij heeft hier belang-bij. Het zou in de bedoe ling liggen, een strenge regeling voor het coursewezen in te voeren, zoodat excessen en oneerlijkheid krachtig tegengegaan kun nen worden. Ook zal eventueel t.z.t. slechts aan een gering aantal betrouwbare bookma kers een „werkvergunning" worden gege ven. Veehandelaar wilde niet verduis teren. Voor den Utrechtschen politierechter Mr. Visser had zich gistermiddag te verantwoor den de 45-jarige veehandelaar B. Z. uit Amersfoort terzake van bedreiging met mis drijf tegen het leven gericht van H. van B. De oorzaak van do geheele affaire was ge legen in het simpele feit, dat de veehande laar zijn huis niet of niet voldoende had verduisterd. Er brandde in een van zijn ka mers een lamp, welke een fel licht naar bui ten wierp. Leden van den luchtbeschermings dienst maakten terecht aanmerking op de zen toestand. Een de onbezoldigde rijksveld wachters. de heer H. van B. belde bij den veehandelaar aan des avonds om kwart voor negen, toen het dus aardedonker was. Hij wilde den bewoner erop opmerkzaam maken, dat er een licht hij hem brandde, dat zeer goed van buiten af zichtbaar was. Het aanbellen zinde den veehandelaar niet en hij antwoordde: Als ik straks klaar ben met mijn werk. zal ik wel zorgen dat het licht uitgaat. HiermPde nam de rijksveld wachter natuurlijk geen genoegen en hij wees den veehandêrlaar erop, welke gevol gen een niet voldoen aan een bevel met zich zou meebrengen. Blijkbaar ten zeerste ontstemd door deze opmerking, werd verdachte kwaad, greep een groot slagersmes van den wand en stormde op den rijksveldwachter of onder het roepen van de woorden: en als je nou niet maakt, dat je mijn deur uitgaat, steek ik je een mes tusschen de ribben en nagel je aan den muur vast. En als niet andere beambten Van den lucht beschermingsdienst tusschenbeide waren gekomen, zou er zonder eeni- gen twijfel een ernstig ongeluk zijn gebeurd. W inkel, terwijl A. B. uit Bergen kwam. Maar dit driemanschap peddelde in den nacht van 24 op 25 November om zeven mi nuten over twaalven op den openbaren weg te Winkel en waren dus te laat op straat. Ze waren ook al naar de bioscoop ge weest en hadden zich daardoor een ietsje verlaat. Feitelijk behoorde A. B. niet bij de anderen, doch reed op 'n fiets achter hen. »v e waren niet meer dan 2 minuten van huis, toen we aangehouden werden, vertelde verd. P. A. P. Hij voegde eraan toe, dat ze nog niet zoo lang tn Winkel woonden en 'laardoor niet zoo goed met den weg bekend waren. Bovendien was het niet zeven, maar slechts 2 minuten over twaalf. Maar toch over den tjjd, üeide de ambt., die evenwel met de omstandigheden reke ning wilde houden, en tegen elk der ver dachten een boete eischte van f 5 subs. 3 d. Mr. Boerrigter, vonnis wijzende, veroor deelde deze bioscoopgangers ieder tot een boete van f 3 subs. 2 dagen. Harenk ar spel. WEER EEN NACHTBRAKER. Het was alles ..nachtbraken" wat de klok sloeg. Had J. R. nit Harenkarspel maar op die klok gelet, dan zou hij niet voor den Kantonrechter hebben moeten verschijnen. Maar ook hij was zeven minuten over 12 per fiets op den openbaren weg aangetrof fen en kreeg daarom een bon. Veel ter verdediging had verdachte niet aan te voeren. Hij was naar Schagen ge weest en. had zich een beetje verlaat. Voor deze nalatigheid eischte de Ambte naar f 20.—-boete subs. 10 dagen. Het had wat gesneeuwd en daardoor kon ik niet zoo hard rijden; voegde verd. ter verdediging nog toe; Lag er al sneeuw, toen u wegging? vroeg de kantonrechter. Toen ik van huis ging, lag er al wat sneeuw, maar daar heb ik niet zoo op ge let, antwoordde verd. Mr. Boerrigter veroordeelde verd. tot 10,boete, subs. 6 dagen. Winkel. NOG ZOO'N GEVAL. Op 15 November werd verd. C. H. uit Win kel 's nachts om twee uur in de Dorpstraat aldaar aangetroffen en kreeg daarvoor een bekeuring. Maar dit geval lag toch eenigs- zins anders. Verd. was bakkersknecht en bevond zich op weg naar de bakkerij. Hij meende, geen vergunning noodig te heb ben, omdat hij naar z'n werk ging. Intus- schen had de bedrijfsleider de vergunning aangevraagd en gekregen. Dit document werd den heeren in toga getoond. De Ambtenaar noemde dit weliswaar een overtreding, doch deze was niet begaan uit nalatigheid, doch veeleer uit plichtsbe trachting. Mr. de Groot vroeg 3,boete subs. 2 dagen en conform dezen eisch werd verd. ook veroordeeld. Nu kon de rijksveldwachter nog net den stoot ontwijken en hierdoor zijn leven redden. Politierechter: U heeft zeker volkomen rustig den naam van verdachte gevraagd, was hij bereid dien op te geven? Getuige: Daar begon het mee, hij weigerde zijn naam op te geven en duwde me toen al in de richting van de deur. De officier van justitie, mr. Camphuis, vond het optreden van verdachte meer dan schandelijk, de ambtenaren van den lucht beschermingsdienst doen volkomen rustig en bovendien belangeloos hun werk en zij geven blijk een goeden burgerzin te bezitten. Daar om te meer is liet te betreuren, dat enkelin gen op zoo schandelijke manier misbruik maken van de goedheid van die menschen. Wat hier is gebeurd, is een ernstig feit. Vroe ger zou ik zeker een voorwaardelijke gevan genisstraf hebben geëischt, thans bepaal ik mij tot den eisch: een geldboete van veertig gulden of twintig dagen. De politierechter sprak als vonnis uit een boete van '25 gulden, subsidiair 15 dagen hechtenis. Rotterdamsche politie grijpt in- In verband met het prijsbeheersching- besluit heeft de Rotterdamsche politie op gesloten een vleeschwarenfabrikant te Streefkerk terzake van prijsverhooging van vleesch en vleeschwaren. Bovendien zijn bij dezen fabrikant groote hoeveelheden minderwaardig vleesch in be slag genomen, evenals eenige duizenden kilo's worst. Voorts is opgesloten de 27-jarige winke lier C. de G„ die buiten de distributie om levensmiddelen en textielgoederen kocht en verkocht tegen zeer hooge prijzen. Cross u-aarschuwt. De Engelsche scheepvaartminister, Cross, heeft gisteren volgens het D.N.B. in een re de zijn lanrlgenooten gewaarschuwd voor een al te optimistische beoordeeling van den oorlog ter zee, vooral wat de aanval len op de Engelsche koopvaardijvloot be treft, uitsluitend omdat volgens het jongste communiqué van de Britsche admiraliteit de weekcijf^rs dor verliezen in de eerste week van Januari geringer geweest zijn. Men moet er zich, zoo meende Cross, \eol- eer op voorbereiden, dat dergelijke lage cijfers een uitzondering vormen, en dat de Engelsche koopvaardijvloot zeer harde en bittere tijden tegemoet gaat. want de vij and zal zijn voornaamste trefkracht ook tegen de Engelsche scheepvaart en daarme de tegen de overzeesche verbindingen tus schen Engeland en do rest van de wereld gebruiken. Daarbij kwam Cross te spreken over het duikbootgevaar, dat hij zwart af schilderde. Overigens, zoo betoogde Cross verder, heeft de Britsche vloot dringend tor pedojagers noodig. Onder dit hoofd schrijft Het Volk: De secretaris-generaal tan het departement van Binne.nlandsclie Zaken heeft een aantal besluiten van den burgemeester van Oegsl- geest bevestigd, waarbij deze geweigerd had de inwilliging van aanvragen van familie leden en belanghebbenden om vergunning tot opgraving van in die gemeente gesneu velde Xederlandsche militairen. Deze besluiten waren, zooals dat gebrui kelijk is, gegrond op een reeks overwegin gen. Wij zullen noch op deze besluiten zelf noch op bijna al deze overwegingen ingaan. Zij toch spreken bijna alle van verheven gevoelens, als daar zijn, eenheid van de dood, saamhoorigheid en eenheidsgedachte. Wij maken slechts een uitzondering voor de eerste twee gronden", en die halen wij Ihans letterlijk aan: dat de militairen, wier overbrenging ge vraagd werd, zijn begraven in een massa graf, waarin 50 kisten dicht tegen elkander en I-hoog op elkaar staan; dat de kisten van zeer slechte kwaliteit zijn, zoodat geenszins is uitgesloten, dat zij reeds gedeeltelijk zijn aangetast." Ziehier een officiëele tekst, nader beves- tiqd door een bekrachtiging van de hoogste Xederlandsche inslantie. Wij zullen hier nu geen biltere woorden gebruiken, vervolgt het blad, maar moeten toch wel de vsaag stellen, of de aangehaalde verheven woor den van dezelfde kwaliteit zijn als de kisten. Is dit niet het getal en wij hopen en vertrouwen, d a t het niet het geval is dan kunnen wij ons het verschil in kwali teit slecht verklaren. Zelfs de noodzaak, welke in oorlogstijd veelal ontstaat, komt ons als mogelijk excuus bedenkelijk voor. Uitdaging aangenomen. Naar reeds eerder werd gepubliceerd, is Max Schmeling officieel uitgedaagd door Lazek voor den strijd om den Europee- schen titel zwaargewicht. Aanvankelijk was men van oordeel, dat Max Scheling zijn SCHMELING. (Foto Archief) titel niet zou kunnen verdedigen. Thans heeft de titelhouder evenwel te kennen gegeven, dat hij niet zonder strijd afstand wenscht te doen van zijn titel. Hij is dan ook vastbesloten wanneer de militaire au toriteiten hem daartoe in de gelegenheid stellen, zijn titel te verdedigen. Eten Thailandsche strijdmacht van om streeks duizend man met artillerie en cava lerie heeft Pakse aan de overzijde van de rivier de Mekking gebombardeerd, aldus een bericht in Indo-China ontvangen. Binnen enkele dagen zal blijken, of de Thailandsche troepen oprukken tegen Pakse nu zij de Mekong overgetrokken zijn. De Fransch Indochineesche troepen hebben Woensdag hardnekkigen tegenstand tegen dezen aanval geboden door tegenover Pakse aan den oever van de Mekong definitieve stellingen te betrekken, maar hun verzet werd door de Thai!and"rs gebroken, die de grens in beneden Laos ovei-schreden bij hun poging tot een aanval op Pakse. ITALIAANSCHE BEVOLKINGS STATISTIEK. Het aantal in het Italiaansche moederland wonende personen bedroeg eind 1D40 45.01t.327 d.w.z. 427.472 meer dan bij de vo rige telling. In 1940 werden 1.037.586 kinde ren geboren. Het aantal gerepatrieerde Ita lianen bedroeg 59.814 Gestorven ziin in het zelfde tijdvak 602.865 personen, terwijl 07.063 nersonen het staatsburgerschap hebben ver loren. Onder de laatsten bevinden zich 50.803 nersonen uit het Opper-ltaliannsehe gebied, die na hun optie voor het Duitsehe staatsburgerschap naar Duitschland zijn ge- emigreerd. Ook de korfbalwedstrijden afge last. Naar wij vernemen, zijn alle competitie wedstrijden van den Nederlandschen Voet balbond en den Nederlandschen Korfbal- bond, welke voor Zondag a.s. waren vast gesteld, in verband met de vorst afgelast. Het vaartuig zal vermoedelijk niet meer hersteld kunnen wor den. Het Engelsche vliegtuigmoederschip „Illus trious", waaromtrent de Engelsche berichten dienst meldt, dat het weliswaar teekens ver toont van den zwaren slag in de Middelland- sclie Zee, maar toch een haven aan de Mid dellandsche Zee is binnengeloopen is, naar het D. N. B. verneemt, in den loop van gis teren wederom door Duitsehe duikbommen werpers aangevallen. Er werden voltreffers geplaatst, n.1. een bom van zwaar kaliber en twee bommen van gemiddeld kaliber. (De speciale correspondent van Stefani meldt, dat dit geschiedde in de haven van La Valetta op Malta. Het staat thans naar de opvatting van be voegde Duitsehe kringen ondubbelzinnig vast, dat het de Britsche admiraliteit niet meer zal gelukken om de „Illustrious" in den loop van dezen oorlog nog strijdvaardig te maken en in dienst te nemen. Naar het D. N. B. verneemt van welinge lichte militaire zijde, is bovendien een stoom schip door een bom van liet zwaarste kaliber getroffen. Ondanks den krachtigen afweer is van dezen aanval slechts één Duitsch ge vechtsvliegtuig tot dusver niet teruggekeerd. Bom tusschen kademuur en het vaartuig gevallen. Inzake dezen aanval van Duitsehe ge vechtsformaties op La Valetta (Malta) ver neemt het D.N.B. van militaire zijde nader, dat het aldaar liggende reeds vroeger zwaar beschadigde vliegkampschip Illustrious op 16 Januari opnieuw zoo ernstig door hom men van zwaar en middelzwaar kaliber is getroffen, d^it het de vraag geworden is, of het nog hersteld kan worden. In elk geval zal de reparatie zeer langen tijd vereischen. Een zware bom is tusschen de kademuur en het vaartuig gevallen, zoodat waarschijn lijk de buitenwand onder water is bescha digd. De in het weermachtsbericht van he den vermelde talrijke treffers in het arse- naalgebied van La Valetta zijn daarom van zoo groot belang, omdat talrijke eenheden van de Britsche Middellandsche zeevloot de ze haven gebruiken om voorraden op te doen Ongetwijfeld wordt door dergelijke aanval len de aanvulling voor de Britsche zeestrijd krachten in dit gebied erg bemoeilijkt. Britsch slagschip Malaya ernstig beschadigd. Van welingelichte zijde verneemt het D.N.B., heeft men vastgesteld, dat het Brit sche oorlogsschip, dat Woensdag ernstig beschadigd te Gibraltar is binnengeloopen, het slagschip Malaya is. Ofschoon de En- gelschen getracht hadden, de schade te verbergen door middel van houten betim meringen en verfcamouflage, kon men zien, dat groote verwoestingen waren aan gericht op het dek en in de geschut- en commandoiorens. Het schip is onmiddellijk in het dok gegaan. Het maakte deel uit van het Britsche eskader, dat op 10 Janu ari in de Middellandsche Zee door Duit sehe en Italiaansche gevechtsvliegtuigen werd aangevallen en verstrooid. De „Ma laya". die ruim 31.000 ton meel behoort tot de zwaarste schepen der Britsche vloot. Het schip is gewapend met 8 stukken geschut van 3S c.M.. 12 stukken van 15.2 c.M. en 8 stukken luchtdoelgeschut van 10.2 c.M. Het heeft vier vliegtuigen aan boord. WAARSCHUWING TEGEN ENGELSCHEN INVAL IN IRAK. De plannen van Engeland om een inval te doen in Irak hebben de Aarabische we reld in groote ongerustheid en opwinding gebracht, schrijft het te Damascus verschij nende blad Ajom. Het Arabische blad waar schuwt Engeland voor een dergelijken over val op de zelfstandigheid van Irak, welke als een aanval op de geheele Arabische wereld hc-sehouwd zou worden en een dienovereen komstige reactie zou hebben. REGEN EN GLADHEID IN DE VEREENIGDE STATEN New York Het geheele Noordoosten van de Vereenigde Staten wordt door zwq- re regenstormen en ijsafzetting geteisterd. Uit alle staten van het Noordoosten komen berichten binnen over aanzienlijke ver- keersstoringen en groote materieele schade Er wordt melding gemaakt van talrijke auto-ongelukken en verwondingen, welke veroorzaakt werden door slippen en uit glijden op de met ijs bedekte wegen. S.O.S.-OPROEP VAN DE „ALMEDA STAR" In den Oceaan getorpedeerd. New York. 17 Jan. (D.N.B.). Het 14936 B.R.T. metende Engelsche transport schip „Almeda Star" heeft per radio me degedeeld. dat het in den Noord-Atlnnti- sehon Oceaan getorpedeerd is. De S.O.S.- oproep van de „Almeda Star" was het tweede noodsein, dat binnen enkele uren uit dit zeegebied is opgevangen. ALKMAAR Commissaris Walraven vraagt ontslag. In verband met zijn gezondheidstoe stand heeft de heer C. Ch. Walraven, commissaris van politie te Alkmaar, ontslag als leider van afdeeling B (politiet van het Rechtsiront ge- vraagd. De leider van het Rechtsfront heeft den heer Walraven het gevraagde ontslag ver leend onder dankbetuiging voor het vele en baanbrekende werk door hem bij het organiseeren van genoemde afdeeling ver- richt en vervolgens als leider van afdeeling B (politie! van het Rechtsfront den heer L. J. Ponne. inspecteur van politie te Amster dam. thans secretaris van deze afdeeling, aangewezen. W1ERINGEN VAN WIE IS DAT? Verl.: Een rijwielplaatje in étui en een bril. Gev.: Een bruine wollen meisjeswant. Inl. bij den gem. bode. OOSTERLAND SCHOOLWEDSTRIJDEN. Dank zij de belangelooze medewerking van eenige inwoners van Smerp, waarvoor hen hier hulde wordt gebracht, was het mogelijk om Donderdagmiddag op een paar keurig in orde gemaakte banen op het Smerpergat de uitgestelde wedstrijden op de. schaats voor de leerlingen der O.L.S. te Ooster- land te hoyden. Onder leiding van het on derwijzend personeel en leden der Ouder commissie hadden de wedstrijden een vlot en geanimeerd verloop. De uitslagen waren: Groep I Ie prijs Jan Metselaar; 2e Ineke Boon; 3e Gerrit Luikens. Groep II: le prijs Gerda Tijsen; 2e Nellie Hegeman; 3e Rita Terpstra. Groep III: le prijs Jacob Hollander; 2e Ah Metselaar; 3e Arie Leyen. Groep IV: le prijs Trien Lont Pd.; 2e Jantje Woortman; 3e Marie de Wit. Groep V: le prijs Roelie Kuiper; 2e Cor- rie Metselaar; Se Nelie Lont. Groeop VI: le prijs Simon Klein; 2e Ger- ke Vrieswijk; 3e Koos Roossien. Voorts kreeg ieder nog een beker „tuut" en een koek, zoodat het voor allen een pret tig feest was. ANNA PAULOWNA DE IJSBANEN. Door het onder water zetten der ijsbanen zijn deze wel verbeterd, maar gisteren wa ren ze toch niet ideaal. De sneeuw is wat te vroeg gekomen, zoodat nog niet overal een mooie gladde korst was gevormd. In- tusschen zal het IJscluhbestuur zeker het zijne doen. om de banen in een zoo goed mogelijken staat te hrpneen en te houden. WATERLEIDING. De uitbreiding van het waterleidingnet in de zoogenaamde onrendabele gebieden is, zoover men zich dat had voorgenomen, gereed gekomen. Op enkele kleine stukken na is de heele polder nu op de waterlei ding aangesloten. Het was een echt wintersche kaasmarkt gisteren: weinig kaas. die ten deele niet werd opgezet. Tpn gevolge van de heer- schende koude werden verschillende stanels verkocht direct uit de auto's on de berries. De aanvoer was wederom cirra 10 000 Kg., een kwantum dat gpzien de enorme quaota consumptiemelk die moeten worden gele verd. nog groot mag worden genoemd In- tpssehen beloont hij niet het derde deel van den aanvoer van verleden iaar. Van «rhaarsrhte in dien zin dat op de beschik bare bonnen geen kaas kan worden ver kregen. bemerkt men echter nog niets. Zocv- dat de geruchten dat er nog zeer hehoor- 'iike voorraden zitten wel luist moeten ziin Waar we overigens on het oogpnhlik onge veer het dieptepunt hehhen ziet het er naar uit. dat we den winter behoorlijk zullen doorkomen. De hoogste nriis was natuurlijk f 35.25 en. zooals ook wel vanzplf spreekt, werd Ipzp nriis betaald voor het grootste deel van den aanvoer. ALKMAAR. 17 Jan. Andijvie f 15—22 per 100 Kg., appelen f 10 11 per 100 pond. boerenkool fl.505 per 100 Kg gele kool f 2.104.40 oer 100 Kg., groene kool f 4 40 oer 100 Kg., knolselderie f 7.50—11 per 100 Kg peren f 7—12 ner 100 i>ond prei f 20.9040 50 per 100 Kg., peter selie f75 ner 100 hos rondp kool f 5 50 ner 100 Kg., selderie f 3 80— 7 70 ner 100 hos, spruiten f 824 50 ner 100 nond. uien f 2.10 —5 ner 100 Kg wortelen f 3.60 ner 100 Kg., wasrhworfelen f 12.50—14 ner 100 Kg., wit lof I f 10—12. idem II f 7—8 per 100 pond. ALKMAAR. 17 Jnn Kaasmarkt. Aangevoerd 9 stanels. we gende 10000 Kg: 8 stanels kleine Fabrieks- kaas f 35.25 en 1 stanel kleine Roeren-kaas f 34 ales met rii-ksmerk Handel vlug. BROF.k OP LANGF.NDMK 17 Tan. Aanvoer: 8300 Kg ronde kool 5.50 1000 Kg. "ole kool 1 1(1 17300 Kg Deensche witte koot 9 00 3900 Kg nton 5. xooonsriMotvornF. 17 Jan. Aanvoer: 24000 Kg ronde kool 5.50. 16100 K". gele kool 4 40 81200 Kg. Deonrche wit te kool 3.90. 4000 Kg. uien 5.—. 900 Kg. peen 3-60.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 3