Sneeuw yiadAaiwwJ 300 Sneeuwruimers aan den slag Tijdelijke afsluiting Waterleiding 36310 Vergadering gemeenteraad De meeuwen WINTERNACHT Blijft lid van Omzetbelasting en abonnementsgeld Het korps Mariniers 275 jaar De dooi zet door! Woensdag 22 Januari 1941 Tweede Blad Burgerlijke Stand van Den Helder WINTERHULPEN EDERLANO is de girorekening van den Gemeente-ontvanger» Stort hierop Uw gavenvoor „Winterhulp". en de gevolgen „Onze Vloot" En waarom? Paard op hol Nieuwe hoofdcommissaris van politie te Eindhoven Het was een sneeuwstorm van jewelste, die van Maandagmiddag. Een sneeuwstorm, zooals die maar zelden voorkomt in Den Helder en die verscheidene uren geduurd heeft. Het gevolg was, dat de toch al witte wereld er nog witter ging uitzien en dat de stad in een minimum van tijd begraven lag onder een dikke watten deken. En dat Was me een deken! Want omdat de sneeuw aangevoerd werd door een straffen wind duurde het niet lang of op de straathoeken lagen complete bar- rièfe's en werd het loopen vrijwel on mogelijk. Dat duurde zoo tot ongeveer een uur of zes en toen hield het met sneeuwen op. Inmiddels had het gemeentebestuur bereids maatregelen getroffen om tegen dien lastigen indringer, die sneeuw heet, op te treden. Ter stond was men aan den slag getogen om sneeuwruimers te recruteeren en nog waren de laatste vlokken niet neergevallen of een klein legertje werklieden begon zijn zwaar karwei. Een klein leger... dat een groot leger werd den volgenden dag. In totaal waren er toen 300 man aan het werk met schoppen, bezems, en andere gereedschappen teneinde Den Helder weer zoo snel mogelijk beloop- en berijdbaar te maken. Het is zwaar werk, dit sneeuwruimen, en men kan gerust zeggen, dat de ploeg der 300 hun loon wel verdient. Het is daarbij een uitermate nuttig werk; zeer zeker geen werk, waarop men laag- dunkend behoeft neer te zien. Integendeel, hier wordt gearbeid voor het algemeen belang in den ruimsten zin des woords. Hiervan profiteert de deftige-ambtenaar- op-jaren even goed als de man, die iede- ren morgen zijn karretje met kachelhout jes voortzeult. Op verscheidene plaatsen heben wij giste ren de sneeuwruimers aan het werk gezien. Er werd veelal gewerkt dat de stukken (in dit geval letterlijk te nemener af Vlogen en langzaam aan kreeg de stad weer een min of meer toonbaar aanzien. Dankbaar waren de voorbijgangers als er Wéér een stuk straat schoongeschopt was. En men weer de roode en bruine steenen door de grijs-witte sneeuwmassa's zag heengluren. Dankbaar waren de neringdoenden, die bij de vele misere ook die nog van dezen formada- belen sneeuwval kregen. Rinkelend, knarsend, schuivend, rate lend klonk de cacaphonie van geluid, ver oorzaakt door 300 schoppen in Den Helder op. In de hoofdstraten, waar tientallen sneeuwruimers dikwijls vlak bij elkaar werkten, verging soms hooren en zien. Niemand echter die er aanstoot aan nam. Integendeel, men verheugde er zich op, dat er op zulk een snelle wijze een eind gemaakt werd aan de onbeschrijfelijke last, veroorzaakt door dezen sneeuwstorm. 300 Man reinigden Den Helder van de sneeuw. 300 man ging dezer dagen van straat tot straat en van plein tot plein. Overal waar zij kwamen lieten zij een breed spoor na. Dat spoor was de schoone straat, waarop men loopen en rijden zonder zich in gevaar te be geven. En zoo werd de binnenstad begaanbaar ge maakt. Wegens reparatie aan de leiding. In een advertentie, opgenomen in dit nummer, wordt door de Gem. Water en Lichtbedrijven er op gewezen, dat morgenmiddag eenige noodzakelijke repa raties aan de hoofdtoevoerleiding van het waterleiding-net dienen te geschieden. Het gevolg hiervan zal zijn dat de leiding tijdelijk afgesloten zal zijn en dat men voor korten duur van water verstoken is. Er wordt echter de aandacht op gevestigd, dat een en ander volstrekt geen ongerust heid behoeft te baren, aangezien de af sluiting slechts zeer kort zal duren. van 21 Januari 1941. ONDERTROUWD: D. Tuithof en T. Kater; C. Smit en H. Wolvers. BEVALLEN: M. van HuizenKikkert, z.; R. K. van BrederodeZeeman, d. (Erby vermelden: „Voor Winterhulp Nederland"). Een witte snceuw-wereld is een schoone wereld en zeer zeker geldt dit voor hem of haar. in wien nog niet alle gevoel voor poëzie verloren is gegaan. Het was een wondermooie en wonder-vreemde stad, zooals ze daar Maandagavond bedolven lag onder het enorme pak sneeuw, dat door den storm aangevoerd was. De boomen in de plantsoenen waren nauwelijks nog herkenbaar, de huizen waren dikwijls bijkans ondergesneeuwd en het was alles wit, wit, wit wat het oog zag. Buiten Den Helder lagen de witte velden. Een onafzienbare deken van blanke wol. Of neen wol kan nooit zoo witzoo onbeschrijflijk blank zijn als deze sneeuw. Dit was de eene zijde der medaille. Er was ook nog een*andere. En deze was het die ons toonde huizen, waarin de sneeuw tot ernstige lekkage aanleiding heeft gegeven. Dat zijn de tallooze overstroomde riolen en putten. Dat zijn de gesprongen waterleidingen en kapotgegane afvoerpijpen. Menig huisvader moest dezer dagen tot zijn schade en schande bekennen, dat hij van den zomer, of in het najaar, zijn woning niet dusdanig voorzien had, dat er in den winter geen gevaar voor inregenen, lekkage of ander euvels te vreezen was. Nu was het te laaf, nu stond menige vloer blank en dreef menige boet van het water. Hopen wij, dat er voorloopig geen vorst meer zal komen. In het tegenovergestelde geval is het leed niet te overzien en zou het nog langer duren aleer wij 'verlost zijn van de sneeuw- en dooi- misère. Een goede les is dit echter ongetwijfeld voor velen geweest hun eigendommen, die zij achter gelaten hebben in Den Helder, beter te verzekeren, hen op solieder wijze voor den regen en sneeuw, ijs en vorst te waarborgen. Loonsverhooging van het gemeente- personeel Gisterenmiddag 2.30 uur is de gemeenteraad in openbare vergadering bijeengekomen, ten Raadhuize, alhier. Afwezig was, met kennis geving, wegens ongesteldheid, de heer Make laar (v.-d.), zonder kennisgeving de heer Bul ten (s.-d.). Nieuw raadslid. Bij monde van den heer Meijer (v.-d.) deelde de commissie van onderzoek naar den geloofsbrief van den heer H. Kwast (plaats vervanger van den heer A. Uithol) mede, dat de papieren van het nieuw benoemde raadsbd in orde waren bevonden, zoodat de commissie adviseerde den heer Kwast toe te laten. Aldus werd besloten. -De notulen van de vergadering van 19 No vember 1940 werden hierna vastgesteld. De heer C. Schellinger waarnemend gemeente-ontvanger. Hierna had de beëediging plaats van den waarnemend gemeente-ontvanger, den heer C. Schellinger, die, binnengeleid door den gemeen te-secretaris, in handen van den burgemeester den vereischten eed aflegde. De burgemeester wenscht den heer Schellin ger hierna geluk met zijn eervolle benoeming. Ingekomen stukken. Van de ingekomen stukken, die hierna voor kennisgeving werden aangenomen, vermelden we: B. Goedkeuring van Gedeputeerde Staten op het besluit van den Raad van 19 November 1940, tot aanwijzing van de plaats, waar tijde lijk de O.L. school Julianadorp is onderge bracht. C. Goedkeuring van Gedeputeerde Staten op het besluit van den Raad van 20 December 1940, tot het verpachten van de bloemisterij achter de Sluisdijkstraat aan J. A. en G. J. van Steijn. Mededeeling van den Secretaris-Generaal van het departement van sociale zaken, dat de in de vergadering van den Raad van 20 Decem ber j.1. vastgestelde regeling inzake de toeken ning van kinderbijslag aan het gemeenteper- soneel naar zijn oordeel gunstiger is dan de regeling, neergelegd in de Kinderbijslagwet; Kasgeldl eening. Aangenomen wordt het voorstel tot het aangaan van een kasgeldleening. Wyzigingsbegrooting. Aan de orde komt hierna het voorstel tot het vaststellen van de 7e wijzigingsbegrooting der gemeentebegrooting, dienst 1940. Aldus besloten. Verordening besmettelijke itektengelden. Aangenomen wordt het voorstel tot intrek king van het raadsbesluit van 5 October 1937 tot wijziging van de verordening op de heffing van besmettelijke ziektegelden. De heer Schoeffelenberger (Econ. groep) meent, dat de minst draagkrachtigen van deze verordening de dupe worden. De heer Ran (r.-k.) vraagt of de oude ver ordening nu van kracht blijft. Wethouder Mulder antwoordt den heer Ran met een bevestiging. Den heer Schoeffe lenberger heeft spr. niet goed begrepen. De Voorzitter zegt, dat de heer Schoef felenberger in principe gelijk heeft. In 1937 heeft de raad deze verordening willen wijzi gen, omdat zij niet voldeed aan de elschen. Door Ged. Staten werd deze wijziging niet goedgekeurd. Nu is de toestand van den ge meentelijken geneeskundigen dienst veranderd en we kunnen niet met een nieuwe wijziging komen. Te zijner tijd hoopt het College die den raad voor te kunnen leggen. Voorloopig zullen we het met de oude verordening moeten doen. Leermiddelen R.-K. Meisjesschool. Aangenomen werd het voorstel tot het ver- Binnen zyn ze. Storm in opkomst Niets te eten ver in zee Dus maar naar de binnenlanden Voor een meeuwen-smul-diner. Ziet ze schere langs de rtraten Ziet ze strijken op een plas Daar komt niet zooair bij menschen Wat benzine aan te pre. Honden komen naar hen blaffen Maar zij vluchten voor een meeuw Angstig zijn ze voor die snavels En het krijschende geschreeuw. Katten doen wel even moedig Maar ook die gaan aan den haal En ze laten heel gelaten Deze vogels aan hun maal. Kennen zij wel naastenliefde Of wel: vogellievendheid Altijd wordt er maar gevochten Als by menschen... immer: strijd. Als een musch wat mee wil pikken Wordt hij joelend weggejaagd Van hun paardenlekkernijen Wordt door meeuwen... niets gevraagd. Als er soms een mijn mocht springen Of een schot worden gelost... Meeuwen vreezen geen kanonnen Bij het zoeken naar hun kost. Vliegmachines mogen dreunen 'eeuwen kijken er niet naar Vliegen doen zij. onverstoorbaar Laat maar ronken... geen gevaar! Meeuwen vliegen, loopen, zwemmen Schrokken kunnen ze ook goed Heele, droge boterhammen Werpt men zoo maar voor hun snoet. Ziet ze smullen en genieten... Als een mensch het ook zoo kon? Want die vrije, wilde vogels Leven zonder punt of bon. J. H. SPEENHOFF. (Uit Rott. Nieuwsbl.). leenen van medewerking, ingevolge art. 72 der l.o.-wet 1920, voor het aanschaffen van nieuwe rekenboekjes ten behoeve van de R.-K. Meisjesschool. Overplaatsing onderwtyaend per soneel. Besloten werd tot overplaatsing van Mej. M. Moor, als onderwijzeres van school 6 naar school 5 en van den heer P. G. Jense, als on derwijzer van school 8 naar school 14. Verschillende benoemingen. Aan de orde is voorts: Voorstel tot benoeming, gerekend met in gang van 2 December 1940, van den heer N. H. Biersteker als tijdelijk leeraar aan de han delsavondschool. Met algemeene stemmen besloten. Voorstel tot herbenoeming van de heeren J. van Hasselt en J. J. van der Leek tot leeraren in tijdelijken dienst aan de avondvakteeken- school, gerekend met ingang van 1 October 1940, voor het cursusjaar 1940/1941. Aluds besloten. Voorstel tot herbenoeming voor den cursus 1940 1941 van de leeraren aan de handelsavond school, de heeren E. Datema, A. Kramer, H. R. Kousbroek, A. Lever en A. Treffers en tot tjjdelijke herbenoeming van den heer J. P. Rebel. Met algem. stemmen tot herbenoeming be sloten. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim worden benoemd, wegens perio dieke aftreding en ter vervulling van open gevallen plaatsen van zittende leden: S. de Böck (aftredend) I. Valkhoff (aftredend). H. J. Marinus (aftredend). W. J. Aggenbach (aftredend). Mevr. F. KollaardHuizinga (vac. Mevr. J. PlaatsmanVeltman), Joubertstraat 4. Mevr. G. I. BronderRuig (vac. Mevr. PU. G. ZandeeKoek), Ruijghweg 86. F. A. Oosterhout (vac. D. v. d. Mast), Sin gel 60. D. J. Boom (vac. D. Snel), Emmastraat 29. A. Kramer (vac. M. v. d. Horst), Parallel weg 40. Ingekomen is een verzoek van den heer Ir. S. Visman om ontslag als lid van de commissie voor beroepskeuze. Het gevraagde ontslag wordt eervol ver leend, met dankbetuiging voor de bewezen diensten. Aangeteekencf wordt hierbij, dat Burgemees ter en Wethouders voorloopig geen aanbeve ling zullen doen ter voorziengng in de vaca ture. Voorts een verzoek van-den heer Ir. S. Vis man om ontslag als lid van de commissie van toezicht op het middelbaar en nijverheidsonder wijs. Winter heerscht in het Hoüandsche land. Fijne sneeuw bedekt de weiden en de harde aardkluiten van de omgeploegde akkers, de al minderende hooibergen en de ingekuilde voer- bieten. Bij een scheefgezakt damhek staan wat schapen opeengedrongen, bij elkaar u>armte en beschutting zoekend tegen den feilen Noord ooster. De lange asfaltwegen, die zich door den polder slingeren, vertoonen niet hei minste teeken van menschelyk leven. Op sloten en vaarten ligt onder glanzende sneeuv een flinke ijslaag, daar waar de tcind het water open hield, scharrelt een eenzame kapmeeuw en trekt de zon, af en toe door de grauwe wolken brekend, een orangefoode licht streep. De weiden zgn van vogels verlaten; in een kale vlierstruik probeert een dartel rood borstje een nieuw wijsje. Zoo ligt daar het polderland De dag gaat er heen in volkomen rust Stille eenvoudige pracht Witte blinkende schoonheid Wintervrede De dag is echter kort en de zon ie haast verdwenen voor je er erg in hebt. Wat avond rood kleurt nog de westerkim. Dan komt de donkerte, de nachtBen zwarte lucht koepel! zich over een witte aarde, over de stiüe polders, Dit ontslag wordt eveneens eervol verleend, met dankbetuiging voor de bewezen diensten. Voorstel tot benoeming van een lid der com missie van toezicht op het middelbaar en nijverheidsonderwijs in de vacature Ir. Vis man. Met alg. stemmen wordt de eerst aanbevo- lene. de heer B. W. A. Bijvoet, electr. technisch ingenieur, benoemd. Rondvraag. By de rondvraag vraagt de heer R. Boogaard (».-d.) of in verband met de loonsverhooging van het rijkspersoneel met 6 proeent, het gemeentebestuur niet geneigd is de 5 procent salariskorting van het gemeentepersoneel in te trekken of ook te besluiten tot een verhooging met 6 procent. De Burgemeester antwoordt, dat deze zaak in onderzoek is. Dokter Loesberg wil weten of het juist is, dat in de kom der gemeente geen verlos* kundige hulp meer verstrekt wordt en wan neer dit juist is, hoe het dan staat met de financieele regeling. Kan er van gemeente wege geen reductie verleend worden De Burgemeester antwoordt hierop, dat het in zekeren zin juist is, dat geen ver loskundige hulp binnen de kom der gemeente wordt verstrekt, al kan natuurlijk niemand de verplichting opgelegd worden naar Juliana dorp te gaan. Een financieele regeling kan moeilijk getroffen worden. Een eventueele reductie zal afhangen van het inkomen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Wij richten een woord van opwekking tot onze leden, aldus lezen wij in „Onze Vloot", om onder de huidige benarde omstandigheden onze vereeniging niet te verlaten. Blijft lid van onze vereeniging en steunt onzen arbeid in het jaar 1941. De toekomst is een gesloten boek en wij weten niet wat het komende jaar ons brengen zal. Wy mogen en moeten echter re kening houden met de mogelijkheid dat in 1941 het huidige wereldconflict zal eindigen met een rechtvaardigen vrede, waarbij aan ons dier baar vaderland zijn zelfstandigheid zal worden teruggegeven. Wij zijn van oordeel, dat wjj daarbij niet passief mogen zijn en dat wij naar ons vermogen er toe moeten medewerken om deze zelfstandigheid te verkrijgen. Nationale vereenigingen als de onze, kunnen daartoe on getwijfeld medewerken. Daarom, blijft lid van onze vereeniging, laat ons thans niet in den steek. Houdt goeden moed en steunt ons naar vermogen. Een paard, gespannen voor een wagen van van Gend en Loos, schrok gisteren in de Kei zerstraat van het voorbijdaveren van een auto van de Duitsche weermacht. Het dier raakte aan de ren en liep via Keizerstraat naar het Julianapark. Hier holde het, met den slinge renden wagen achter zich, rakelings langs een geparkeerde auto en langs de sneeuwruimers, die de binnenstad reinigden en nauwelijks het veege lijf konden redden. Bij de P. H. Laan maakte het dier een sier lijke zwaai naar links en bleef staan vodV het „vischtrappetje", de plaats waar het gewend is te lossen en te laden. Door de holpartij was het lemoen gebroken. Inschrijving Heeiklecefieter Wijzigingen: Den He ld er: „Au Gastronome", Spoor straat 94. koksbedrijf; fil. gevestigd te Den Helder, Koningstraat 117. H. D. Bakker, Koningstraat 91, winkel in por selein enz., verplaatst naar Drachten. Bouwonderneming M. J. Cornelisse, Laan 29, bouwbedrijf; handelszaak omgezet in een vennootschap onder firma. Texel: Fa. Smit en Co., Den Burg, Waal- derstraat 32, smidsbedrgf enz., overgegaan aan J. Zwaan. Opheffingen: Den Helder: „Duinoord", Strooweg 26, Theehuis. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Ds. P. J. Smidts, Doopsgezind predikant, alhier, heeft een beroep ontvangen naar de Doopsgezinde gemeente te Hengelo (O.). KAPELAAN HETEM. Naar het Chr. P. B. meedeelt is kapelaan J. J. Hetem, kapelaan, alhier, benoemd tot kapelaan te Halfweg. sluimerend tusschgn hun beschuttende dijken, over de kleine it&rpen, de verduisterende steden. Weldra komt de maan op. Als een bloedroode bol verschijnt ze aan den hemel, spoedig gaat het vurige rood over in een teer mat goud. Het witte licht toont de besneeuwde aarde in een sprookjesachtige schoonheid. De gekartelde bovenrand der duinen teekent zich scherp af tegen de lucht. Door de alles overheerschende avondstilte, waar elke voetstap, die kan storen, wordt opgevangen door het sneeuwtapijt, dringt verwijderd gezoem door in onze fijn verwarmde huiskamer. Het geluid nadert, wordt sterker, sterker sterft langzaam weer weg ver weg weer dat geluid, dat langzaam aanzwelt en weer oplost in de nachtstilte We kennen die geluiden, zijn er al mee vertrouwd geraakt, schenken er geen aandacht meer aan en ver volgen onze gesprekken, verdiepen ons weer in onze roman. Ineens Tak-tak-tak-tak Mitrailleurvuur breekt de eentonigheid van het gegons. Enkele seconden slechts. We luisteren nu toch scherper. Er klinkt geroep. We hooren gesuis en staan direct buiten. De maan schijnt, maar een nog feller schijnsel verlicht het heele landschap. Een vlammende massa valt in snelle vaart, vonken aU vallende sterren schieten door de lucht. De massa bereikt de aarde. Vuurtongen priemen V Met 1 Januari 19*1 zyn de abonne- C men ten en periodieken belast met om- J f zetbelasting. Hie -door worden de prijzen van de t 1 abonnementen: l v Stadsabonneroenten 2.20 p. kwartaal J r Omtrek -.23 p. kwartaal S Post 2.62 p. kwartaal By de postabonnementen komt, als V gebruikeiyk, voor disponeeren nog 13 ct. J f voor incasso. De abonnementsprijs voor de week- abonné's is gesteld op 18 cent. v f DE DIRECTIE. 1 Op 10 Dec. bestonc. ons Korps Mariniers 275 j. Is er aanleiding, rekening houdende met den huidigen staat van bezetting, deze datum stil zwijgend voorbij te gaan en zich van elke her denking te onthouden':, aldus vraagt zich „Onze Vloot" af. Neen, en wel om twee rede nen. In de eerste plaats om de belangrijke rol, die dit oudste Korps onzer weermacht in da Nederlandsche geschiedenis heeft gespeeld, en in de tweede plaats omdat het korps bestaat. En als wij spreken van zijn rol in onze ge schiedenis, dan behoeven we slechts in herin nering te brengen, de woorden die in gouden letters staan geborduurd op het Korpsvaandel: Spanje, Algiers, West-Indië, Chatham, Kijkduin, Doggersbank, Atjeh-Bali, Seneffe Evenzoovele symbolen van dapperen strijd de eeuwen door in alle deelen der wereld voor de belangen van het Vaderland. Thans kan daar nog het woord Rotterdam aan wor den toegevoegd. Het Korps best;.at en is niet met de capitu latie in den nacht der historie verdwenen. Slechts het kleinst* gedeelte ervan bevond zich op der 14den Mei in het Moederland, het groot ste gedeelte is gestationnee~d in Nederlandsch Oost- en West-Indië. Wanneer wij onder deze moeilijke omstan digheden het 275-jarig tstaan van het Korps Mariniers herdenken, dan buigen wij ons in de eerste plaats in gedachten bij de graven der Mariniers, die de eer en de onafhankelijkheid van het Vaderland met hun leven hebben be taald en brengen hulde tan hun grootsche na gedachtenis. Maar wij blijven niet bij de graven en bij den dood staan, maar wij blikken naar de toekomst en naar het leven. En omdat wjj rotsvast overtuigd zijn, wat er ook gebeure, van een groote töekómst voor ons Nederland sche Volk en Rijk, en ook in tegenspoed den vasten wil zullen toonen om deze groote toe komst te bouwen, in die overtuiging zeggen wij: Leve het Korps Mariniers, Leve het Vaderland! De heer Djjs benoemd. Eindhoven, 20 -an. -- Bij besluit van den rijkscommissaris is met ingang van .15 Jan. 1941 benoemd tot hoofdcommissaris van politie in de gemeente Eindhoven de heer W. Dijs. De nieuwe hoofdcommissaris werd op 27 Januari 1884 te Amste-dam geboren en ontving zijn c -ste opleiding t_ Den Helder. Na vele jaren rijkspolitiedienst kreeg de heer Dijs, die op recherchegebied een internatio nale faam heeft, de leidirg van den veiligheids dienst der N.V. Philips Gloeilampenfabrieken te Eindhoven. Belangrijk is, dat met besluit te Eindhoven een hoofdcommissariaat wordt in gesteld, dat het zesde is in Nederland. De wegen van hedenmorgen spraken een duidettyke taal: De dool zet door! De wind zat nog steeds In den dooihoek, de sneeuw droop van daken en boomen, langs den weg was het een modderpoel. Waarschyniyk Ig dus nu een einde gekomen aan de harde regeering van koning Winter. Moge hy dezen winter niet opnieuw z(jn scepter gaan zwaaien. hoog de lucht in, dikke zwarte rookwolken stij gen op. Elk voor zich weet, wat dat beteekent. We zwijgen, kijken alleen. Na enkele minuten wordt de gloed minder, het vuur heeft geen voedsel meer. En dan is er alleen weer het zil veren maanlicht, dat de sneeuw op het helm doet glinsteren gelijk kristallen. Het gegons van het andere vliegtuig verdwijnt in de verte De uren van den nacht verstreken, de een na de ander Langzaam komt dan het morgenlicht en als we op zoek gaan, vinden we wat zwartgebla kerd aluminium, stukken van een staart, een vleugel, en Vlak bij wintersche pracht: berijpte struiken, elk takje op zich zelf zich afteekenend tegen de rose oosterhemel, kleine verspreide denne tjes, vlokjes donzige sneeuw gevangen hou dend tusschen hun groene naalden. Witte wereld Een troepje kraaien zweeft 1over ons heen. Zwarte schaduwen glijden over de blanke sneeuw We gaan terug. Ook wij dragen schuld. Oorlog „Vader, vergeef het ons, want wij weten niet wat wij doen". Achter een wolkenketen in het westen gaat de maan onder en de zon komt hooger C- W. K.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 5