Diefstallen op slraat en in winkels in Zuid-Oost Europa Oe levensmiddelentoestand VRIJ WIJN! Criminaliteit onder de jeugd De zaklantaarns Gestrande Indischgasten Frauduleuze slachtingen De staafsleenioj 1911 Slachtoffers van de duisternis 3500 werklooze onderwijzers in België Overstroomingen in België Initiatief van Haagsche rechters In één week 40.000 oude batterijen ingeleverd Inhoud van bakfietsen begeerde waar 485ste STAATSLOTERIJ Een algemeen begeleidend ver schijnsel van oorlogstijd. (Van cm zen Haairschen correspondent). Het is een algemeen begeleidend verschijnsel van oorlogstijd, dat de criminaliteit stijjrt; vooral de jeugd geeft zich gemakkelijk aan bande loosheid. oneerlijkheid en lichtzin nigheid over. Als oorzaken kan m«n aannemen, de avondlijke duis ternis en de moeilijke financieele en sociaal-economische omstandigheden In vele gezinnen. Gelukkig is er nog geen sprake van een vloedgolf van jeugdmisdadigheid, zooals in de jaren 191(^—1919, maar de justitieeie autoriteiten achten toch het oogentolik ge komen om met de beschikbare middelen krachtig op te treden tot beteugeling van het kwaad eener verwilderde jeugd. In Den Ilaag hebben de kinderrechter mr. A. Hil- bineh Prins en de subst. officier van Ju stitie. mr. B. H. Rouffaer het initiatief ten deze genomen. In de eerste plaats zuilen ouders en verzorgers ten volie moeten me dewerken. met name ook door te zorgen dat minderjarigen niet 's avonds laat nog op straat zwerven, waar ze in het donker alleen maar verkeerde dingen kunnen lee- ren. Verder hebben onderwijzers en werkge vers hier een belangrijke taak en ook win keliers die b.v. levensmiddelen in voorraad hebben of op wagens en karren er mede venten, zullen door beter toezicht vee', on- eeriijkheid-door-de-verleiding kunnen voor komen. Bij hoeveel boefjes is het niet met het wegnemen van een paar appels be gonnen. De strafmaatregelen, wleke den kinder rechter ten dienste staan, zijn plaatsing in éen tuchtschool voor den tijd van tenmin ste een maand, maximaal één jaar, fn som mige gevallen zelfs nog langer. verder plaatsing in een opvoedingsgesticht zoo noodig tot aan de meederjarigheid, opne ming in de jeugdgevangenis voor tenmin ste één jaar; en voorts is er. als de op voeding heelemaai mislukt blijkt, de moge lijkheid van ontzetting of ontheffing uit de ouderlijke macht. Tenslotte kan de kinder rechter aitiid ook nog maatregelen van bij zondere tucht opleggen voor een tijd van zes maanden tot één jaar. Onnoodig te zeggen, dat er in tijden van sterke toeneming der criminaliteit, minder aanleiding bestaat tot het nemen van voor waardelijke maatregelen of straffen. De rechter beschikt over een krachtig machts- en strafapparaat, aan de ouders, voogden, verzorgers, onderwijzers, werkge vers en andere genoemde categorieën de taak moeilijk vaak. maar mooi! om jeugdcriminaliteit te voorkomen, of door tijdig ingrijpen grooter leed te voorkomen. ....doch de batterijen hebben helaas niet het eeuwig leven. (Van "onzen Haagschen correspondent). Een zaklantaarn is tegenwoordig vrijwel onmisbaar, maar helaas hebben de batterijen niet het eeuwi ge leven. Vroeger hinderde dat niet omdat men voor luttele centen nieu we batterijen kon koopen, maar voor de vervaardiging hiervan is bruinsteen (mangaan) onmisbaar en de onverminderde aanvoer hier van staat lang niet vast Vandaar de aansporing van economische za ken om uitgewerkte batterijen in te leveren. De nood van den tijd heeft alweer het aanzien geschonken aan een nieuw be drijf tot het regenereeren van zaklantaarn- batterijen. Deze nieuwe fabriek, waar se dert eenige weken voorloopig 25 man aan het werk zijn gegaan en welke in een week tijd de beschikking had over 40.000 oude batterijen, uit het geheele land opgestuurd, is hier, in Den Haag, gevestigd, want de uitvinders van deze nieuwe regeneratie methode zijn Hagenaars. Eenige maanden hebben de heer H. B. Beer, chemiker van huis uit, 1 en J. F. Hubeek, die zich gespe cialiseerd heeft in galvanotechniek, proe ven genomen totdat zij eenigen tijd geleden een practisch bruikbaar en economisch ex ploitabel procédé voor het herladen van uitgewerkte batterijen hadden gevonden. Het verrassende en merkwaardige is, dat de batterijen welke de „Herla"-fabriek ver laten, ten minste 25 procent krachtiger en duurzamer zijn dan in hun oorspronkelijk ken staat. Vakgeheimen knnnen we na tuurlijk niet verklappen, om de eenvoudige reden, dat die ons niet onthuld ztjn, maar wel weten wij, dat ongeveer niets verloren gaat. De uitvinders veronderstellen, dat de prijs van een „Herla"-geregenereerde bat terij lager zal kunnen zijn dan de oor spronkelijke. Samenwerking met bestaan de batterijfabrieken wordt ook gezocht, zoodat het wel niet zoo heel lang meer zal duren of het Herla-verjongingsproduct ver schijnt op de markt Varkens „genieten de voorkeur". De recherche te Utrecht heeft wederom een clandestine slachting opgespoord. Het was haar ter oore gekomen, dat eenige kooplieden in een schuurtje aan den Ab- stederdijk slachtten. Toen daarop een in val werd gedaan, waren twee broers bezig een half varken aan stukken te snijden. De mannen werden gearresteerd en in den loop van Zaterdag bekenden zij, dat het vleesch afkomstig was van een bewoner van de Transvaalbuurt Bij dezen, een sjouwerman, vond de politie nog zeven halve varkens. Het vleesch werd in beslag genomen. De sjouwerman is in het huis van bewaring ingesloten. Tegen de gebroe ders is proces-verbaal opgemaakt, waarna zij in vrijheid zijn gesteld. De politie heeft in Delfgauw proces-ver baal opgemaakt tegen zes personen, we gens frauduleus slachten. Drie varkens werden in beslag genomen, benevens een schaap, dat een natuurlijken dood was ge storven. doch niettemin voor de consufptie werd bestemd. Het is gebleken, dat gedu rende de laatste weken niet minder dan twaalf varkens te Delfgauw frauduleus waren geslacht Verlofgangers die door den oor log overvallen en in moeilijk heden zijn geraakt. Van onze Haagschen correspondent.) Indertijd hebben wij gemeld, dat de ve» eenigiilg, „Oost en West" zich het lot heeft aangetrokken van gestrande Indischgasten, door den oorlog hier overvallen verlofgan gers en anderen, die door het verbeken van de verbinding met Nederland overzee in moeilijkheden zijn geraakt, wegens het uitblijven, b.v. van geldzendingen. Groot en klein is sedertdien bij het secretariaat komen aankloppen -en voor de hulpactie is toen een afzonderlijke Stichting opgericht, hef „Indisch Fonds" voor Parti culiere Nooden", waarin verschillende In dische voreenigingon samenwerken onder leiding van den heer P. J. Gerke. Tot half Januari zijn reeds ongeveer 400 personen of gezinnen met voorschotten geholpen tot een totaal bedrag van bijna f 19.000.of gemiddeld ruim f 9000.per maand. Er komen nog steeds aanvragen binnen én daarom zal voor de eerstkomende maan den versterking van de middelen der Stich ting niet zeker f 10.000.hard noodig zijn. Langzamerhand komen de ernstige geval len los, van menschen die tot nu toe met behulp van spaarbankboekje, effectenreke ning. verkoop van juweclen enz. zich uit eigen middelen hebben kunnen redden. Veel ouden van dagen en zieken zijn hier bij. Enkele groote lichamen, steunen elke maand niet een gift op voorscliot, de Stichting hoopt dat vele particulieren dit voorbeeld zullen willen volgen. Spoedige hulp is noodig. De commissaris voor niet-commercieele vereenigingen en stichtingen te Den Haag, maakt bekend, naar aanleiding \an aan vragen. welke hem van verschillende zij den bereikt hebben, dat de besturen van niet-commercieele vereenigingen en stich tingen bevoegd ziin, maximaal tot het be loop van de liquide middelen hunner or- ganisatiekas (kas-, giro- en bank-tegoed) in te schrijven op de i% Staatsieenine 1941. Zoodra de besturen bericht van toe wijzing ontvangen hpben. moet de commis saris voornoemd hiervan in kennis wor den gesteld. Vervoermiddelen met levens middelen zijn niet meer veilig in de Haagsche straten. De diefstallen op straat en in win kels e.d. in Den Haag, vooral van levensmiddelen en textielgoederen, nemen den laatsten tijd belangrijk toe. Vervoermiddelen met levensmid delen zijn niet meer veilig wanneer deze onbeheerd op straat blijven staan. De laatste twee dagen zijn hierdoor dief stallen gepleegd uit een bakfiets, welke op de Apeldoornschelaan stond, n.1. 25 liter melk, 11 eieren en 10 pakjes boter. Uit een vrachtauto werden 15 kazen gestolen. In de Wagenstraat een pak manufacturen, op den Schuitenweg 20 pakken boter uit 'n melk wagen, 20 pakken boter uit een bakfiets op de Mient en 16 pakken boter uit een bak fiets, welke op het Jonckbloetplein stond. In verband hiermede heeft de hoofdcom missaris van politie in Den Haag een schrij ven gericht aan eigenaars en houders van winkels en opslagplaatsen van gedistribu eerde goederen; waarin hij aanspoort om geen voertuigen onbeheerd op straat te la ten staan en te zorgen voor goede controle in winkels en pakhuizen en deze van deug delijke sluitingen te voorzien. De inhoud van transporfrrijwie- len begeerde waar. Ook te Amsterdam komen herhaaldelijk bij de politie klachten binnen omtrent dief stallen van of uit transportrijwielen. Zoo is op het Jacoh ObrecHtplein een bak fiets ontvreemd, waarop drie kisten, inhou dende 6 kilogram boter, 4 kippen en 140 eieren, geladen waren. Het voertuig werd later teruggevonden. Van den inhoud was slechts een twintigtal eieren overgebleven. In de Frans Halsstraat is een bakfiets met twee bussen van 55 liter melk en een kleine hoeveelheid boter en margarine, door onbe voegden weggereden. Van een bakfiets, staande in de J. M. Kemperstraat werden 16 pakjes boter, 4 pakjes margarine en 4 kilogram suiker ont vreemd. Uit de Cliffordstraat verdween een trans portfiets met 7V2 kilogram vleesch, en uit de Plantage Parklaan .werden een transport fiets. waarop een mand met brood en be schuit geladen was. en een rijwiel, bepakt met vier kilogram suiker, een pak bleek- poeder en een overhemd gestolen. Winkeldieveggen. De politie van het bureau Warmoesstraat te Amsterdam heeft een 52-jarige vrouw en twee meisjes, onderscheidenlijk 16 en 19 jaar oud, aangehouden. Alle drie worden zij er van beschuldigd getracht te hebben zich wederrechtelijk winkelgoederen toe te eige nen. Diefstal bij een bakker. In den loop van de vorige week werd een bakker in de Koolstraat te Utrecht bezocht door drie buurjongens die via een achter deur de bakkerij binnenkwamen. Het bezoek droeg een kwaadaardig karakter, want zij stalen tientallen pakken hakkersvet. Het vet werd aan de moeder van een der jongens ge geven, die er voor zorgde, dat het clandestien aan den man werd gebracht. Zaterdag namen de 22-jarige, 15- en lt-ja- rige buurjongens weer vet weg uit.de bak kerij. doch toen betrapte de bakker de die ven. De knapen traden zeer brutaal tegen den bakker op door hem te zeggen, dat hij het toch niet hij de politie durfde aan te geven, omdat hij het vet door smokkelhan del had verkregen. Dit was geheel onjuist en de hakker deed de politie mededeeling van de zaak. De jongens werden gearres teerd. Zij hebben in totaal 150 kg vet weg genomen De 22- en de 15-jarige zijn in het huis van bewaring ingesloten. Tegen de moeder en den 14-jarigen jongen is proces verbaal opgemaakt. Te water geraakt an verdronken. Zondagavond omstreeks elf uur is bij de Koningsbrug te Middelburg een 34-jarige zoon van den caféhouder K. uit Nieuw- en St. Joostland, vermoedelijk door de duister nis misleid te water geraakt. Met hulp van een militaire patrouille kon men K. op het droge brengen. Het gelukte niet de levens geesten op te wekken. Zondagmiddag is door de politie te Gra- venliage uit het water van de Hooikade het lijk opgehaald van den 46-jartgen M„ wonende aan genoemde kade. Het slachtoffer moet Vrijdagavond door de duisternis hier te water zijn geraakt en verdronken. Eerst Zondagochtend was aangifte van vermissing gedaan bij de politie. Het lijk is naar de algemeene begraaf plaats overgebracht Volgens berichten in de bladen, aldus een A.N.P.-bericht uit Ant werpen zijn op het oogenblik niet minder dan 3500 onderwijzers ln België zonder werk. Groote schade aangericht Hongarije. in In de streek van Mako, iin Hongarije, ten Oosten van Szegedin, is het tot overstroo mingen gekomen tengevolge van het vroeg tijdige smelten der sneeuw en den regenval der laatste dagen. Het liooge water heeft groote schade aangericht. Veertig huizen zijn ingestort. 171 moesten wegens gevaar voor instorten ontruimd worden. Een op pervlakte van 800 h.a. akkerland staat on der water. In joego-Slavië eenige dorpen onder water. Ook in Joego-Slavië hebben ernstige over stroomingen plaats gevonden. De overstroomingen in de dalen van Montenegro en vooral aan het meer van Skoetari duren voort. Het peil van het meer is enkele meters gestegen. Vijf dor pen staan reeds eenigen tijd onder water, als de waterstand in het meer nog hooger zou worden, zouden de overstroomingen den vorm van een ramp aannemen. Bij huiszoekingen groote hoe veelheden levensmiddelen en goederen in beslag genomen. Volgens een bericht van. Belga- press uit Gent hebben de controleurs der ravitailleering van Oostvlaan- deren in DendermondeSt. Niklaas 650.000 kg. aardappelen, 40.000 kg. rogge, 14.-000 kg. tarwe en 4.500 kg. gerst opgeëischt tijdens de eerste dagen van Januari 1941 In talrijke gemeenten, zoo wordt nader gemeld, hebben de controle-diensten huiszoe kingen verricht en groote hoeveelheden ge rantsoeneerde levensmiddelen en goederen in beslag genomen. Te Meldery kon beslag gelegd worden op 1500 kg. tarwe. Te Opain, vond men niet minder dan 3.000 kg. aardappelen, weike ter beschikking werden gesteld van den plaatselijken dienst der bevoorrading. Te Gentinne werden 15.000 kg. aardappelen in beslag genomen, alsmede 1600 kg. tarwe. Bachanaal in het steegje. „BESTVAT" IN HET HARTJE VAN AMSTERDAM. De tijd is voorbij, dat fonteinen bij offi- cieele feestelijke gelegenheden gratis wijn spoten, alsof het water is. De zoete herinne ring kan men nog slechts terugvinden in fantasiën k la „Duizend en een nacht". En ook het „vrü wijn", dat men op heel oude herbergen nog wel kan vinden, heeft geens zins de bedoeling, dat men er het goede van den wijnstok zonder meer zou kunnen ge nieten. Men moet zich thans behelpen met het gebruikelijke rondje, door een gullen vriend gegeven of als in 'n vroolijken kring de wijnflesch wordt aangesproken eu het et- op een glas meer of minder niet aankomt. Maar wat zich. aldus „De Tiid" in een kleine steeg in Amsterdam afspeelde, zou verlok kend zijn geweest voor een Frans Hals. die nu eenmaal de vroolijke Frans onder de schilderbent wordt geheeten. Een uitzonder lijk en ongewis groot vat tolde van een vrachtauto af. Ook wijnvaten kunnen het voorbeeld van hun inhoud volgen en alzoo koppig zijn. De knechts hadden meer te la den dan alleen dit gevaarte en. bekommer den er zich niet om. Het lag er uit te rus ten van den reuzensprong in de witte en bruine brij. waarmede Amsterdams straten zijn overdekt en die de reuzenton tot een schilderachtig stilleven maakte. Er siepelde een straaltje ergens uit den rand. van een min of meer roode kleur en met een geur die heel sterk zweemde naar dien van het kostelijk vocht, dat in groote flesschen ver pakt, ordentelijk met spinrag er om, de vreugde od feestgelagen pleegt te verhoogen Het vat werd als een wilde bloem, on den geur waarvan de bommels komen afgesto ven. Wie de ontdekker mag ziin geweest is onbekend, maar hU beeft wpI een etvden neus gehad En toen eenmaal de eerste mond zich gulzig onder hpf straaltje had gewaagd stond het leven in het steegje stil. De vogels floten het van de daken, de paarden hinnikten het od de stra ten. de tramdraden zongen het de stad rond. Uit huizen en winkels, uit magazijnen en pakhuizen, uit kanto- ren en werknlaatsen daagden de dranklustigen od. de kruidenier liet zijn krentin in den steek de hakker in zijn wit costuun zijn meeltrog. het vleesch bleef onder het slagers mes liggen, want de slager ging zich ook al vergasten, de schoenmaker dabht aan geen leest meer en repte zich ook naar het vat. De voerman, hield de teugels van zijn dampende paarden in. de kok liet de spijzen aanbranden en de vrachtrijder zette zijn wagen aan den kant. Het gevleugelde woord „Wijn!" had hen allen betooverd en ze kwamen af op dat sie- pelende straaltje, dat rustig zijn gangetje ging uit het gaatje in de ton. langs den hou ten rand omlaag, de straatgoot in. Het werd een ware volksoploop in de nauwe steeg, die \an geen verkeer meer wilde weten. Meik- flesschen werden in één teug geleegd, om toch maar materiaal te krijgen, gebroken potten. of onthalsde flesschen. bekers en kop jes. glazen en kommen, thermosflesschen en zuurpotten waarin haringen of bommen den tijd dat zij voor den mond bestemd zijn. Plegen af te wachten men greep wat maar in de nabijheid lag of stond en holde naar de steeg om 't kostelijke druive.nnat op te vangen. De een gunde het nochtant den an der niet. zooals dat meer geschiedt, men klauwde en duwde, klemde en schreeuwde, ruziedp en schold Fn het straaltje ging on verdroten voort, flesschen en kopies te vul len en wat men al meer voor het tonnegat bracht, met een gelijkmoedigheid. die geen voorkeur kent Jongens vonden de kans van hun leven en hun duhbelslaande tong be wees. dat het vocht van prima kwaliteit, schoon niet bilzonder geschikt voor kinder monden was. Fotografen hadden het groote nieuws ook gehoord en legden het od de gevoelige plaat vast. Ook hun tong bleek niet ongevoe lig te zijn vor het vocht uit de ton. En zoo werd het een wijnfestim voor velen belangliiker dan welke andere gebeurtenis ook. Zelfs zij. die hun rol slechts beperkten tot het figuran tenambt. hadden deugd aan het 'ge val. dat zich onder het vriendelijk, maar waakzaam oog van eenige po litieagentten afspeelde. Tot plots twee sterke mannen kwamen, de zichzelf uitnoodigende gasten wegduwden en met het vat aan den haal gingen, nage staard door de velen, te elfder ure gekomen en die nu met leege voorwerpen achterble ven. Maar wat in het vat zit verzuurt niet zelfs niet dew ijsheid. die er eenige drinke broers in hebben achtergelaten, nadat de wijn in den man gegoten was. En nog lang geurde de \ëijn in de goten van de steeg en hing de lucht van dit druivensap in de hui zen, de dood van CSAKY. Omtrent den dood van Graaf Csakv, den Honcaarsrhen minister-president wordt nader gemeld, dat hij aan een meronts te- k^g is overleden. Zijn dood heeft m poli- fieke en diplomatieke kringen, waar hij een geziene figuur was, diepen indruk ge maakt In de hoofdstraten van Boedapest waaien de vlaggen halfstok De begrafenis zal op staatskosten geschieden. Minister-president Telekt. die het beheer van buitenlandsche zaken heeft waargeno men gedurende de ziekte van Csaky zal waarschijnlijk minister van buitenlandsche zaken ad interim blijven. ZWEEDSCHE MACHINEFABRIEK AFGEBRAND. Een groote brand, die de Svenska Mas- kinverkon te Soedertalje (ten zul(len van Stockholm) in de asch heeft gelegd, heeft, naar de bladen thans melden, een schade van 3 tot 4 millioen kronen veroorzaakt Bovendien zijn ongeveer 3*0 arbeiders werkloos geworden. t f (Niet officieel) 5de klasse, 5de lijst Trekking van Maandag 27 Jannari 1941 Hooge Prijzen f25000.— 16758 f 1500.— 19862 f iftOn4848 10185 18034 f 4001686 6639 11441 14446 20554 200.—4959 5019 12604 17466 18450 100.— 10991 13439 14767 15637 Prijzen van t 70.— 1040 1252 1409 1501 1602 1607 1652 1749 1763 1869 1907 1963 1981 2049 2195 2200 2232 2520 2580 2766 2827 3040 3165 3246 3343 3666 3729 3767 3874 4012 4035 4137 4225 4272 4293. 4445 4717 4822 4863 5057 5199 5204 5675 5748 5818 6023 6026 6168 6229 6360 6445 6504 6555 6860 6885 6911 6955 7174 7306 7535 7617 7947 8079 8212 8293 8349 8499 8612 8667 8734 9265 9406 9408 9588 9645 9768 9824 9987 10096 10175 10190 10216 10225 10234 10573 10696 10729 10770 10870 10879 10929 11034 11039 11087 11095 11187 11218 11224 11807 11887 11986 12046 12082 12129 12186 12300 12697 12858 12926 12997 13016 13086 13188 13303 13316 13334 13359 13372 13435 13486 13491 13693 13702 13731 13848 14011 14261 14327 14329 14367 14422 14675 14704 14735 14781 14828 14864 14967 15087 15175 15437 15495 15516 15578 15606 15621 15766 15810 15870 15955 15976 15977 16084 16217 16475 16492 16512 16538 16613 16686 16728 16738 16774 16804 17004 17023 17034 17115 17274 17441 17659 17740 17743 17891 17998 18020 18083 18159 18369 18562 18711 18813 19031 19088 19593 19654 19800 19880 19911 20037 20129 20193 20228 20327 20460 20672 20769 20802 20961 21130.21135 21206 21321 21696 21909 165* 207» 2897 378S 4417 5516 6266 6944 8186 8835 9908 10384 11010 11665 12205 13131 13451 14135 14716 15204 15770 16353 16730 17172 18009 18872 19999 20684 21483 Nieten 1022 1055 1064 1171 1173 1307 1503 1552 1597 1807 1890 1916 2087 2114 2176 2365 2366 2405 2527 2558 2583 2910 2950 2997 3140 3152 3227 3468 3510 3516 3608 3636 3651 3769 3832 3872 3992 4016 4040 4109 4118 4208 4405 4431 4471 4814 4826 4828 5000 5029 5030 5196 5200 5263 5651 5704 5706 5830 5851 5853 5934 5962 5988 6128 6198 6213 6363 6422 6453 6596 6598 6629 6767 6798 6818 6946 7066 7091 7193 7255 7295 7453 7459 7465 7926 7968 7976 8129 8149 8164 8312 8320 8354 8605 8693 8710 8904 8907 8929 9079 9107 9114 9278 9291 9338 9410 9460 9469 8605 8693 8710 9810 9812 9891 10088 10135 10223 10342 10376 10398 10693 10727 10751 10878 10910 10934 11016 11054 11065 11264 11302 1133» •11459 11506 11515 11750 11751 11763 11907 11910 11921 12019 12067 12095 12222 12239 12254 12395 12446 12507 12678 12682 12683 12783 12788 12809 13024 13065 13100 13288 13370 13375 13487 13502 13578 13755 13758 13797 14213 14231 14246 14472 14475 14521 14911 14942 14977 15073 15157 15193 15396 15429 15465 15613 15619 15721 15789 15815 15828 16134 16179 16204 16445 16451 16473 16692 16721 16735 16868 16879 168i>: 17001 17029 17058 17393 17422 17477 17626 17627 17755 17932 17946 17974 18148 18211 18214 18345 18372 18410 18516 18525 18585 18763 18781 18790 19115 19124 19160 19369 19379 19382 19609 19619 19663 19725 19768 19801 20015 20041 20049 20210 20244 20299 20372 20402 20403 20724 20727 20739 20970 20991 °'000 21250 21286 21293 21428 21429 21451 21645 21659 21663 21922 21934 21995 Verbetering: 5e 17600 m. z. 17600 1095 1377 1611 1931 2191 2411 2616 3004 3230 3528 3716 3958 4061 4217 4490 4851 5055 5342 5780 5861 6042 6234 6473 6652 6853 7109 7302 7558 8020 8215 8367 8731 8932 9174 9352 9477 8731 9930 10224 10520 10763 10943 11072 11414 11528 11777 11960 12122 12259 12593 12741 12850 13153 13404 13587 13907 14265 14576 15013 15241 15485 15758 15872 16289 16480 16751 16042 17238 17480 17785 18002 18225 18439 18601 18810 19213 19424 19674 19825 20Ö68 20320 20453 20755 21115 21303 21513 21761 1103 1392 1626 1945 2230 2427 2680 3007 3265 3532 3723 3975 4078 4276 4581 4869 5078 5473 5783 5894 6057 6253 6493 6662 6873 7148 7310 7575 8022 8228 8379 8768 8936 9225 9354 9480 8768 9944 10233 10556 10776 10947 11212 11422 11634 11823 11965 12154 12283 12613 12757 12898 13168 13462 13618 13925 14285 14703 15054 15273 15486 15765 15873 16382 16545 16776 16947 17258 17531 17815 18042 18245 18474 18662 18857 19251 19555 19678 19853 20092 20328 20464 20767 21156 21354 21524 21808 1133 1402 1692 2040 2234 2429 2719 3012 3274 3540 3730 3978 4093 4345 4591 4914 5125 5497 5790 5918 6085 6290 6546 6666 6874 7149 7347 7601 8045 8243 8531 8832 8982 9238 9364 9510 8832 9958 10252 10625 10781 10948 11216 11434 11682 11860 11979 12167 12322 12620 12762 12935 13226 13473 13627 13979 14379 14713 15057 15342 15503 15767 15954 16400 16566 16777 16965 17323 17570 17842 18053 18248 18505 18715 18995 19325 19576 19699 19854 20110 20332 20482 20831 21195 21399 2fl600 21817 1139 1422 1701 2046 2246 2435 2762 3016 3335 3583 3732 3980 1160 1435 1805 2055 2364 2480 2864 3080 3442 3606 3746 3987 4367 4375 4652 4709 4971 4973 5142 5178 5569 5628 5799 5826 5922 5927 61Q0 6114 6292 6301 6547 6583 6728 6732 6912 6917 7155 7193 7361 7377 7729 7802 8086 8099 8285 8297 8538 8590 8839 8879 8991 9035 9244 9250 93999400 9521 9531 8839 8879 10003 0020 10332 10334 10679 10681 10795 10844 10987 '0390 11225 11230 11436 11453 11706 11737 11862 11875 11985 11994 12201 12214 12351 12358 12668 12875 12770 12781 12961 12975 13246 13261 13475 13482 13637 13704 14130 14141 14406 14439 14859 14910 15061 15071 15363 15385 15514 15521 15769 15777 16010 16091 16401 16405 16605 16639 16843 16848 16974 16^80 17365 17375 17591 17613 17853 17913 18098 18125 18273 18342 18509 18513 18737 18753 19003 19015 19358 19368 19592 19603 19702 19717 19858 19937 20139 20207 20338 20367 20636 20591 20902 20921 21212 21229 21405 21419 21613 21631 21838 21898 klasse 4e lijst: 4020 m. z. 4031; met 70.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 6