Hou, Griefi Minnenijd Vluchtende arrestant doodgeschoten Amerikaansche controle op Europa? Ontploffing in een kleuterschool Aqent staat terecht Het dure conflict met China Fransche schepen door Engeland opgebracht Dc leveosmiddelenpositie in België Oude grafkelder ontdekt Duitsche veetelling Groot-Duitsch'and een gesloten economische eenheid Urk bouwt aan zijn toekomst alleen nog roggebrood in ierland Amsterdamscbe effectenbeurs provinciale en gem. leeningen. hypotheekbanken. industieele ondernemingen. Bnitenland. bank- en cred.-inst. Binnenland. aandeelen. industrieele ondernemingen. Binnenland. petroleumondernemingen. suiker-ondernemingen. tabaksondernemingen. rubber-ondernemingen. Koersen Nederlandsch clearinginstituut WINTERHULPEN EDERIAND Stort op 5553 of op 877 OFSCHOON DOODSLAG TEN LASTE IS GELEGD. WERD DEZE NIET BEWEZEN GEACHT. INSTRUC TIES INZAKE HET SCHIETEN NIET DUIDELIJK. VEERTIG GULDEN BOETE GEëlSCHT. Voor de Rotterdamsche rechtbank diende de zaak tegen een 39-jarigen agent van po litie D. H. te Rotterdam, die op 28 Septem ber j.t. een puinruimer, die weeens dief stal naar het huis van bewaring werd overgebracht en plotseling trachtte te ont snappen, tijdens de achtervolging dood schoot. Verdachte was dood door schuld ten laste gelegd. Hij verklaarde, dat hij niet de bedoeling had gehad den man te raken. Hij had een waarschuwingsschot gelost, maar de arrestant was blijven door- loopen. Daarop schoot verdachte nog eens, waarbij hij den vluchteling in het achter hoofd raakte. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de politie geen enkele instructie heeft om op vluchtelingen te schieten. Wel moeten zij alles doen om vluchtende personen in han den te krijgen. De president merkte op, dat volgens ambts instructie de agent, alleen gebruik mag ma ken van zijn vuurwapenen, wanneer er ver zet wordt gepleegd, bijv. of wanneer u in levensgevaar verkeert, maar ik vind nergens dat er op een ontvluchtenden arrestant ge schoten mag worden. Aan de vlucht van dezen puinruimer, die zich met zoovelen te Rotterdam aan diefstal uit de puinhoopen heeft schuldig gemaakt en die geen beroeps misdadiger was. is geen enkele strafbare handeling voorafgegaan. Is de prijs, die in dit geval betaald is, niet te hoog? De president merkte voorts op, dat uit de stukken het bestaan van een schietinstructie blijkt. Daarin staat, dat van de vuurwape nen alleen in uiterste noodzaak en oordeel kundig gebruik mag worden gemaakt. De president, gaf toe, dat de rechercheur zich in een moeilijke positie had bevonden. Vol gens de ambtsinstructie mag niets worden nagelaten om den arrestant, in handen te krijgen. Er hangt den politieman zelfs een disciplinaire straf boven het hoofd wan neer hij een arrestant laat ontsnappen. Gehoord werden eenige leden van het Rot terdamsche politiecorps, die verschillende rangen bekleeden. Een majoor van politie, die reeds 25 dienstjaren achter den rug heeft, verklaarde, dat hij in dit geval zeer zeker op de beenen van den vluchteling zou hebben geschoten. Natuurlijk maakt het verschil of de man een licht of een zwaar misdrijf op zijn geweten heeft De heer Van Dop, inspecteur van politie, die negen jaar geleden met de opleiding van agenten was belast, verklaarde, dat de mee ningen omtrent het al of niet gebruik maken van een vuurwapen in een geval als dit, nog al verschillen. In de ambtsinstructie staat, dat een agent van politie van zijn revolver gebruik mag maken o.a. wanneer hij wordt aangevallen. Er staat niet, dat er op een vluchtenden arrestant mag worden gescho ten, maar de ambtsinstructie zegt wel, dat een politieman niets mag nalaten bij zijn po gingen om den vluchtenden arrestant te grijpen. Hij heeft zich nooit gerealiseerd wat de interpretatie hiervan is. Hoofdinspecteur Van de Weele. zoo zegt getuige, die destijds chef van de opleiding was, was van meening, dat wel van een pistool gebruik mocht wor den gemaakt wanneer een arrestant trachtte te ontsnappen. De ambtsinstructies van de Rijkspolitie, de marechaussee en de gemeen telijke politiecorpsen loopen, wat dit punt betreft, nogal uiteen. Marechaussee en rijks veldwachters mogen wèl van hun revolvers gebruik maken in een geval als dit. Verdach te moest in een fractie van enkele seconden beslissen wat hij moest doen. De heer Hazewinkel, inspecteur van politie, die op het oogenblik aan de opleiding is ver bonden, verklaarde, als getuige gehoord, dat prof. Van Bemmelen, die in 1939 een lezing heeft gehouden voor Rotterdamsche agenten waarbij hij dit onderwerp ter sprake bracht De professor was van meening, dat er niet mocht worden geschoten. Er is naar aanlei ding van deze uitlating een briefwisseling ontstaan tusschen den inspecteur Van der Weele, die verdachte heeft ongeleid, en den professor. De heer Van der Weele was van oordeel, dat men wel van een revolver ge bruik mocht maken. President: „U vindt dus, dat verdachte te recht geschoten heeft?" Getuige: „Dat is moeilijk te zeggen." Nadat er nog verscheidene andere getuigen waren gehoord, nam het OM. requisitoir. De Officier was van meening, dat verdachte vol gens de instructie wel mocht schieten: een ander vraag is of men iemand mag dood schieten. Doodslag achtte spr. in dit geval niet bewezen, maar wel heeft verdachte hoogst roekeloos en onvoorzichtig zijn revol ver gehanteerd. Hij had andere wegen kun nen bewandelen om den arrestant in han den te krijgen. Dood door schuld bewezen achtende, vorderde hij veertig gulden boete. Mr. Zieleman, verdachte's raadsman, vroeg vrijspraak. Z.i. bestond hier in verband met de generale preventie de noodzakelijkheid, dat verdachte van zijn revolver gebruik maakte. De Japansche minister van financien heeft bij de begroot ingscommissie van het parle ment een overzicht ingediend van de mili taire uitgaven. Daaruit blijkt, dat de buiten gewone militaire begrootingen sedert het uitbreken van het conflict met China in to= taal omstreeks 17.5 milliard yen bereikt heb ben. Naar het agentschap „Efc" uit Lissabon meldt, zijn in den laatsten tijd verschillen de Fransche koopvaardijschepen door de Engclsche zeestrijdkrachten opgebracht. Zoo is o.a. het ss. „Zantal" uit Martinique met een lading van 1.5 millioen liter rum aan boord naar Gibraltar opgebracht. De lading is onder de soldaten van het garnizoen ver deeld. Twee andere schepen, de „Mary Mae- ritzy" en de „Les Gemeux" met levensmid delen aan boord, zijn, volgens het agent schap „Efe" eveneens opgebracht. De ladin gen levensmiddelen bestaande uit vijf milli oen eieren, 4800 kisten sinaasappelen, thee en een groote hoeveelheid stokvisch, die voor de Fransche bevolking bestemd waren zijn door de Engelschc autoriteiten in be slag genomen. Tenslotte zijn nog de Fran sche schepen „Joseph Deschamel" en een ander schip, waarvan de naam niet bekend is, naar Groot Brittannië opgebracht. Het eveneens in beslag genomen schip „Charles Prumier" zou veranderd zijn in een in Engelschen dienst varenden hulp kruiser. De Belgische pers houdt zich nog steeds bezig met de moeilijkheden bij dc levene- middelenvoorziening in België en de achter grond hiervan. Algemeen wordt hierbij naar voren gebracht, dat de moeilijkheden slechts van tijdelijken aard zijn. De „Bru&selsche Soir" schrijft, dat, nu de schuld van de re geering Pierlot is vastgesteld, men op de tweede verantwoordelijke moet wijzen. Dit is enkel en alleen het Engelsche leger, dat niet alleen overal, waar zij kon, de voor raadschuren heeft aangestoken, doch ook alle verkeerswegen, de spoorwegen, brug gen en kanalen heeft vernield. Men heeft het met eigen oogen kunnen zien, met welk een snelheid de Duitsche pioniers de ver nielde verkeerswegen herstelden aldus het blad. Deze vernielingen hebben dus in geen geval den opmarsch van de Duitsche troe pen in gevaar gebracht doch alleen den toe voer van levensmiddelen bemoeilijkt en verhinderd, dat in den zomer de noodige re serves konden worden aangelegd. EGYPTE WEIGERT AGREMENT VOOR JAPANSCHEN ATTACHé. De Egyptische regecring heeft onder druk van Engeland, aldus A.N.P. uit Rome, den Japanschen militairen attaché te Cairo geen agrement verleend. Het agrement is gewei gerd. aldus een bericht, in de „Tribuna" omdat de Britsche militaire autoriteiten de aanwezigheid van Japansche officieren, die onder diplomatieke bescherming staan, in Egypte als onaangenaam en hinderlijk be schouwen. TWEE ZWEEDSCHE SCHEPEN VERMIST Naar de Zweedsche ochtendbladen melden, worden twee groote Zweedsche motorsche pen vermist. Het betreft hier de schepen „Stureholm" van 4575 brt.. eigendom van de Svenska Amerika-Mexicolijn en „Yalparai- so" van 3750 br.t. Beide schepen voeren in Engelschen dienst op de Atlantische routes. Belangstelling voor de Azoren. De Noord-Amerikaansche plannen beoogen niet alleen een economische en financieele verovering van Midden- en Zuid Amerika en het in bezit verkrijgen van de belangrijk ste strategische steunpunten in den Atlan- tischen Oceaan en den Stillen Oceaan, zoo schrijft het Giornale d'Italia, doch zij heb ben thans ook ten doel een permanente controle uit te oefenen op het Europeesche vasteland. Derhalve moeten, zoo schrijft het blad verder, dn Europeesche naties het tegen de Azoren gerichte streven van de Vereenig- de Staten met de grootste oplettendheid vol gen, daar de Ver. Staten reeds sinds langen tijd een verdachte belangstelling voor deze eilanden hebben getoond. Veelbeteekenend is het ook, dat Roosevelt's vertrouwensman en agent, Willkie, zich tijdens zijn reis naar Londen, op de Azoren heeft opgehouden voor het inwinnen van inlichtingen over het leven op en de positie van deze eilanden, die sedert hun ontdekking steeds aan Por tugal hebben gehoord en steeds als een Por- tugeesche provincie in den waarsten zin van het woord zijn beschouwd. Bij den bouw van een nieuw raadhuis ln het Belgische stadje Ntjvel. Eenige dagen geleden is men begonnen met den bouw van een nieuw raadhuis te Nijvel, in België, dat op het historische marktplein in zijn ouden stijl zal worden opgetrokken. Daarbij heeft men onder de puinhoopen van vernielde huizen een aantal prachtige gothische grafkelders uit de 13e eeuw ontdekt in een vorm zoo volmaakt als men nergens anders in België heeft ge vonden. Van archaeologisch standpunt is het vooras opmerkelijk, dat de grafgewelven die in goeden staat verkeeren. zich bevin den onder het pratriciershuis van Laurent Dolvaux uit de 18e eeuw. HET DUITSCHE WIN TERHULPWERK. De op 22 Januari J.I. gehouden vijfde offerzondag van het tweede oorlogswinter- hulpwerk 1940/41 in Duitschland. heeft vol gens tot dusver ontvangen berichten 22.675.884 r.m. opgebracht. Oit is 9.246.874.52 rm. of rond 69 procent hooger dan op den offerzondag van het eerste winterhulpwerk in Januari 1940. GEBREK AAN GLAS IN ENGELAND. Het gebrek aan glas is in Engeland zoo nijpend, meldt de Londensche correspondent van het Stoekbolmsche blad Nya Dagligl Allehanda, dat de prijs van glasartikelen, b.v. drinkglazen, in Engeland sinds het uitbreken van den oorlog met 300 procent is gestegen. Bekend zijn thans geworden de resulta ten van de Duitsche veetelling. Op 1.350.000 boerenbedrijven werden één of meer paar den gehouden, in totaal 3.SOO.OOO stuks. Het aantal bedrijven met 0.5 of meer hectaren oppervlakte bedraagt in Duitschland de telling geschiedde in 1939. dus vóór den oorlog 3.900.000. zoodat slechts op één derde deel daarvan één of meer paarden worden gehouden. Verreweg de meeste paarden komen voor in de bedrijfsklassen tusschen 5 en 100 hectaren, n.1. 81 pet. van alle hoerenpaarden of 1 tot 15 dieren ptr 1000 hectaren. fOp de groote bedrijven slechts 6 tot 10. op de kleine, beneden 5 hectaren. 3 tot 6). De rundveehouderij komt in Duitschland 'voor op 2.950.000 bedrijven, met een totalen stapel van 23% millioen stuks dieren. Ruim 90 pet. van het rundvee wordt gehouden op bedrijven van 5 tot 100 hectaren. De zrootste veedichtheid treft men aan op bedrijven van 2 tot 5 hectaren en wel eemiddeld 96 dieren per 100 hectaren cul tuurgrond fniet te verwarren met grasland) Naar mate men in de hoogere groote-klas- scn komt. neemt het aantal dieren per op pervlakte-eenheid af. In die van 5 tot 20 hectaren bedraagt het 82 tot 90 stuks rund vee en op de groote bedrijven slechts 63 tot 76. Op de bedrijven, van meer dan 1000 hectaren worden gemiddeld slechts 18 stuks per 100 hectaren gehouden. Op 70 pet. boerenbedrijven van 0.5 en meer hectaren worden varkens gehouden, doch bovendien -">? door 400.000 anderen (landarbeiders, particulieren enz.) Het to tale aantal varkens bedroeg in het jaar 1939 rond 24 millioen stuks, verdeeld over 4.300.000 houders. Op 88 tot 94 pet. der bedrijven tusschen 5 en 100 hectaren worden varkens gehouden en wel tezamen twee derde deel van alle varkens. Ten slotte waren er slechts 378.000 Duit sche boeren, die schapen hielden, in totaal 6 millioen dieren. Slechts 7% pet. der be drijven van 0.5 en meer hectaren cultuur- erond hield wolvee. Sedert 1933 is het aan tal schapenhouders in het oude rijksgebied gestegen met 42 pet. Vergeleken bij 1933 blijkt de Duitsche rundveestapel te zijn gestegen met 19 pet., paarden 12 pet., schapen 78 pet. en varkens 4 pet. Beschikking over het grootste productievermogen. Tevens het grootste verbruikscentrum. BERLIJN,28 Jan. (D.N.B.) „Groot-Duitsch- land vormt heden ten dage een economi sche ruimte zoodanig gesloten, van een zoo groote eenheid en uitbreiding als Europa nog nooit heeft gekend". Dit is het uitgangspunt van een beschou wing door staatssecretaris Koerner gegeven over het tweede vierjarenplan, waarmede ccn extra-nummer van het tijdschift „Der Vierjahresplan" opent. Hierin wordt een al gemeen overzicht gegeven van de Duitsche economie onder den invloed van den oorlog De schrijver bewijst in het artikel, dat Duitschlands economische toestand geduren de den oorlog geenszins zwakker is gewor den, doch steeds sterker, omdat Groot- Duitschland over het grootste productiever mogen van Europa de beschikking heeft en tevens als grootste verbruikscentrum uit hoofde van verkeerspolitiek zich in een bij zonder bevoorrechte positie bevindt. De eco nomische invloed moet dus wel op alle Europeesche volken afstralen. Verder betoogt staatssecretaris Nemann, dat volkomen autarkie nooit het doel der Duitsche economische politiek is geweest. Integendeel is naar vrijheid gestreefd wat den grondslag der voorziening met levens middelen betreft en de onmisbare grond stoffen. Het program luidde daarom, dat in Duitsch land wordt uitgevoerd: autarkie uit een oogpunt van oorlogseconomie, doch overi gens vrijheid en internatinale arbeidsver- dceling. Staatssecretaris Backe geeft daarna een grondig overzicht der voedsel-positie van Europa, waarbij hij vooral aandacht schenkt aan de taak, welke na den oorlog wacht De landbouw in Europa staat z.i. voor de taak de productie zoo te ontwikkelen, aat ook in 'n verre toekomst de voorziening der vlken met voedingsmiddelen zooveel mogelijk uit den eigen bodem verzekerd zij. Het slui ten der leemten in deze voorziening in Eu ropa kan door uitbreiding der productie zeer goed geschieden. FRANSCHE VISSCHERS DOOR DUIT SCHE VLIEGERS BESCHERMD. De Fransche visschers in het Kanaal wor den thans, naar de Matin meldt, bij hun werkzaamheden door Duitsche vliegtuigen beschermd. Het blad meldt, dat de Fran sche Kanaalvisschers door Engelsche mo- tortorpedobooten met machinegeweervuur beschoten werden en zoodoende hun werk zaamheden moesten staken. Thans hebben Duitsche lachtvliegtuigen de bescherming van deze visschei-s op zich genomen, die zich overdag slechts drie zeemijlen van de kust mogen verwijderen. De tegenwoordige vischvangst is groot. Neem dadelijk 'n "AKKERTJE (tot 4 per dag) en kruip onder de wol. Ze bekorten de ziekte, verdrijven koorts en pijnenl De plannen voor den verbouw en de uit breiding van het raadhuis te Urk zijn thans gereed. Reeds lang vold-eed het oude raadhuis niet meer aan normaal te stellen eischen. Zoo ontbrak een brandvrij archief. Mede met het oog op de krachtige door voering van de doogmaking van den N.O. Polder, en de daardoor te verwachten be volkingsaanwas. heeft thans de raad zijn goedkeuring gehecht aan de plannen van de architecten van Wijk en Broos te Gro ningen. De woning van den gemeente-arts. welke met het raadhuis een complex vormt, zal door een behoorlijke wachtkamer rijker worden. Een en ander is in den typischeh toon van het bestaande gehouden. Bespre kingen over dzen bouw werden reeds begin 1940 gevoerd. De tijdsomstandigheden brachten vertraging doch thans zullen de plannen met kracht Worden verwezenlijkt. De materialen voor den bouw zijn aan wezig. De raming bedraagt 30.000 gulden. Gas geroken en een lucifer aan gestoken. In een zeer oud gemeentelijk schoolgebouw aan de Ammunitieha- ven in Den Haag, welke school nog met gas werd verlicht, had de 21- jarige werkster mej. H. in een lo kaal. waar zij werkzaamheden moest verrichten, gas geroken en de on voorzichtigheid begaan een lucifer aan te steken om het lek te trachten te vinden. Het gevolg was een ont ploffing, waardoor de schooljuf frouw, die de werkster vergezelde, werd gewond. Het gebeurde overi gens buiten de schooluren. Mej. H. stond gistermorgen terecht als verdacht van overtreding van art. 158 W van Str. (hét veroorzaken van brand of ont ploffing door schuld.) De officier van justitie eischte f25 boete. De verdediger wees erop. dat in deze door de gemeente geëxploiteerde kleuterschool nog schuiflampen werden gebruikt, die maar al te vaak ondeugdelijk zijn gebleken. Er was al eerder gaslucht waargenomen, doch men was daaraan vermoedelijk reeds ietwat gewend geraakt, hetgeen niet weg neemt, dat de leiding der school daarin niet had moeten berusten. De daad van de werkster was onvoorzichtig, doch naar de meening van pleiter was zijn cliënte niet schuldig te achten aan het gebeurde. De rechtbank zal 11 Februari uitspraak doen. BEKLAAGDE WIST NIET OF DE PRESIDENT WEL EENS VAN EEN MEISJE GEHOUDEN HAD MAAR DIE GAF BLIJK BAAR LIEVER HET WOORD AAN DEN OFFICIER VAN JUS TITIE. Twee jongemannen en een meisje waren de hoofdpersonen in het gevalletje, dat de Haagsche rechtbank gisterochtend behan delde. Een meisje van duizend weken, waar omheen de rest zich afspeelde en dat naar den naam Tinie luisterde, was verloofd ge weest met. een 25-jarigen jongeling, die nu maar niet zoo kon dulden, dat haar liefde was overgeheveld op'een ander en die zich vermoedelijk op zijn rivaal heeft willen wreken. Toen Tinie op den twintigsten Sep tember 's avonds met. haar nieuwen min naar thuis kwam, stond de versmade het tweetal op te wachten en op dat moment ontvlamden de gemoederen dusdanig, dat een klein duel ontstond, waarbij de 23-jari- ge opvolger zijn voorganger een stevïgen klap op het rechteroog toediende, waarvoor hij zich nu in het bankje der beklaagden moest verantwoorden. Volgens den als verdachte gedagvaarde had deze den ander alleen maar ter zijde willen duwen. De ander gaf als reden voor zijn aanwe zigheid bij het tweetal op. dat hij even te voren een brief in de bus van zijn ex-ver- loofde's huis had gedaan. Hij zeide zielsveel van het meisje te hebben gehouden en zeide tot den rechtbankpresident: „Ik weet niet of u wel eens van een meisje gehouden hebt..." De presidentbleef het antwoord schuldig en gaf het woord aan den officier, die zich tot een korte verklaring van zijn eisch te gen verdachte beperkte en dezen eisch op f 25.— stelde. Uitspraak volgt 11 Febr. De Iersche regeering. aldus een bericht van D.N.B uit New York, heeft, naar de New York Times uit Duhlin meldt, bekend gemaakt, dat in het vervolg alleen nog rog gebrood in Ierland zal worden verkocht. Voorts zal het maandelijksche steenkool- rantsoen voor ieder Iersch gezin verlaagd worden tot een halven ton. Kleine opleving. Vaste markt, Oploopende koersen. Ara». rikanen stil. Nederlandschg beleggingen ongeveer prtjshog. dend. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V.K. L.K. Nederland 1940 I 4 99% 99 1/18 Nederland 1940 II 4 95 95 Idem met bel. fac. 99% 99 1/16 Nederland 1938 3.3% 83%- 85 83% 84%-84 15/16 Oost Indië 1937 3 84% Oost Indië 1937 A 3 82% 82% DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 A'dam "37 I 3% s Grav. -37 1 3% N. Hol). "38 3 N.-Holl '38 II (3t/2) 3 R'dam '37 I III 3% Z.-Holland 1937 3 84 80% 83 80% 83% Ned. Hyp.b. Veendam 3% 88% 89% Farbentnd. I G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 Koloniale Bank A 180% Ned. Ind. Handelsb. A 122% 126 Ned. Handel Mij. c. v. A 116% 115% A.KU. 95.971/3 98%-iOI Fokker g. A. 70 71% Lever Bros en Unilever cv.A183 191 Ned. Ford 190 190 Philips G B.v.A. 116%-118 119-121% Philips pref A 321% Calvé Delft c.v. A. 195%-199% 19S%-200% Centr. Suiker Mij. 136 137% Bnitenland. Anaconda copper c.v. A. 28-29 t 29 3/16-29 13/16 Befh. Sfee) c.v. a 82-83% 83%-84% Gen. Motors c.v. A. 50 50 Kennecot Copper c.v. A. 35 9/16-35 15/16 35%-36% North. Am. Aviation c.v A 16% Rep. Steel c.v. A. 23%-26 26%-26% U. S. Steel c.v. A. 65%-66% 66%-67% Binnenland. Dordtsche Petr. g. A. 222% 230% Kon. Petr. 237%-243% 246-251% Bnitenland. Shell Union c.v. A. 11%-113£ 1111/16-1115/18 Tide Water c.v. A. 10%-10 7/16 10 9/16-10% scheepvaart maatschappijen. Holland Amerikalijn A 113-115% 115%-117 Java China-Japanlijn A. 145-147% O- X, 148-151% Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat. bez. v. A 148-151 150%-15S Kon. Paketvaart A. 232% 240 Ned. Scheepv. Unie A. 165-169 169-172 Rott. Llovd A. 136 139-141 Stoomv. Mij. Nederland A 137-138 140-142 UVA. 417-420 425-429% lavasche Cultuur 262 N.I.S.U. 246 2Si%-255% Ver, Vorstenl. Cult, 118-121 122%-124% Deli Batavia Mij. 180%-186 186-190 Deli Mij. c. v. A. 240%-245 o 253-257% Senembah 200% 209-209% Amsterd Rubber 258%-265 268%-272 Bandar Rubber Mij. A. 207 213 Deli Batavia Mij. A. 207%, 216 Koersen van stortingen op 29 Januari 1911; Reichsmarken 75 36: Belgas 30 1432; Zwit sersche Francs 43.56: Lires 9 87; Deensche Kronen 36 40; Zweedsche Kronen 44.85 Tsjechische Kronen (oude schulden) 6 42; Tsjechische Kronen (nieuwe schulden) 7.54. POSTOIRO-NO'S VAN DE WIN TERHULP NEDERLAND. Winterhulp Nederland, Den Haag, Mo. 5553, Als bank der Wfnterhulp Neder- derland ls aangewezen de Kasver- eentging N.V., Amsterdam, No. 877 Ge brengt geluk ln veler leven!!

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2