Amerika s hulp aan Engeland Deelnemers aan den opstand gevonnist Dc vingerafdruk als herkenningsmiddel OLIEDIEFSTALLEN TE WORMERVEER Torenherstellingen (e Den Haag Opletten! Critiek op den Franschen nationa'en raad Kaarten om grof geld WINTERHUIP¥NEDERLAND HITLER ZEVEN JAAR DICTATOR ROEMENIE De slachtoffers van den opstand in Roemenië Geen Britsche troepen naar het Grieksche front? Nachtelijke jacht op frauduleuzen slachter Griepepidemie in Den Haag VADER VPRGREEP ZICH AAN ZIJN BABY STRUIKROOVER, DIE ZICHZELF OVERVIEL Vrouw met baksteen gegooid Amsterdamsche effectenbeurs Koersen Nederlandsch c'earinginstituut Stort op 5553 of op 877 PLAN TOT GELIJKSCHAKELING VAN DE GEIIEELE STAALINDU STRIE. De bankier Warburg is gisteren evenals de firmant van de bankiers firma Morgan Lamoat voor een uit gebreide hulpverleening aan Enge land opgekomen. Warburg zeide o.a.: Ik geef toe, dat een volledige hulp aan Engeland een eventneel gebruik van de Amerikaansche vloot alsmede hat zenden van vliegtuigbestuurders en personeel op den beganen grond kan beteekenen. Het rechtstreeksche doel moet zijn da nederlaag van de asmogendheden. Om dit doel te be reiken moat Amerika het risico aan vaarden van rechtstreeks bij den oor log betrokken te geraken. Oordeel van minister van oorlog dar Ver. Staten. De Amerikaansche minister van oorlog, Stimson, heeft gisteren voor de senaatscom missie voor buitenlandsche aangelegenheden over de wet tot hulpvcrlecning aan Enge land gesproken en daarbij o.a. beweerd, dat deze wet ten doel heeft, aan de Ver. Staten tijd te geven voor de bewapening en de landsverdediging. De wet tot hulpverleening aan Engeland vormt de eenigc bescherming tegen de „aanvallende naties". Zij zal er misschien toe bijdragen, het moreel van het Engelsche volk te versterken en Engeland te helpen om de aanstaande crisis te door staan. Stimson trachtte aan zijn verklaringen moer kracht bij te zetten door de bewering, dat het internationale recht, dat zoowel dooi de spilmogendheden als ook door Engeland en do Ver. Staten wordt erkend, deze hulp verleening aan Engeland veroorlooft, omdat dit recht bepaalt, dat een onderteekenaar, die aangevallen wordt door een anderen on- dertcekenaar, aanspraak kan maken op ma- tcrieele hulpverleening door een derden on derteekenaar. Gelijkschakeling der staal industrie. De presidont van het Congres voor In- dustrieele organisatie,- Murray, heeft een plan ingediend tot gelijkschakeling van alle takken der staalindustrie. Als motief heeft hij aangevoerd, dat zulk een maat regel per jaar bijna zes millioen ton staal meer zou opbrengen dan tot dusver het ge val was. Murray, die tegelijkertijd leider is van 't organisatie-comité v^p.ricn, Bond van ar beiders in de staafinausfriê. lieeft er voorts op- gewezen, dat de Amerikaanache auto- mohie'faliriCage wegens het gebrek aan staal in den komenden tijd aanzienlijk be perkt zou dienen te worden, wanneer de staalindustrie niet op doeltreffender basis zou kunnen worden geplaatst. Het gevaar bestaat, dat de arbeiders in de automobiel industrie zonder doeltreffende tegenmaat regelen op straat komen te staan. Feestelijke herdenking in de Italiaansche pers. BETOOGINGEN TE TURIJN, MILAAN EN VERONA. De Italiaansche bladen herdenken den zevenden verjaardag van de machtsover- neming door Adolf Hitier in Duitschland en wijden daaraan op de eerste pagina uitvoerige artikelen, waarin zij een pak kend beeld geven van den door Duitsch land afgelegden weg, totdat dit land in Hitier zijn leider gevonden had. liet spreekt vanzelf, dat de Fuehrer en de Duce elkaar op hetzelfde plan gevonden hebben en dat de beide volkeren, die herstel eischten van de dhrechtvaardigheden van Versailles, eveneens elkaar gevonden hebben om naast elkaar don laatston strijd te leveren, die Europa en de wereld een nieuwe en rechtvaardige orde zal verleenen. Vervol gens wijzen de bladen op de solidariteit, welke de beide leiders en volkeren ver bindt tegen een genieenschappelijkcn vij and, die tevens de vijand is van Europa en van alle volkeren die door de verouderde demo-plutocratie geëxploiteerd worden. De bladen geven berichten over hetoogingen in Milaan; Turijn en Verona, waarin het Italiaansche volk opnieuw getuigenis heeft afgelegd van zijn vaderlandsliefde en zijn gehechtheid aan de politiek van de spil mogendheden. Volgens een officieele modedeeling heaJt de speciale krijgsraad van het 15e legercorps vonnis gewezen in de zaak tegen 17 leer lingen van de vliegerschool der luchtmacht, die van (Jeelname aan den opstand bescnul digd werden. Alle beklaagden werden schul dig bevonden. Drie hunner werden veroor deeld tot 10, een tot 7 jaar dwangarbeid. Twee werden tot 5 jaar en elf tot 3 jaar zware kerkerstraf veroordeeld. Bovendien zijn allen gedegradeerd. Voorts wordt officieel bekend gemaakt dat de schuldigen aan de radiozendingen, die de rebellen over en Boekarester radio zender hadden verzorgd, konden worden gearresteerd. Het zijn allen leden van het personeel der omroepmaatschappij, waar onder een waarnemend directeur. Thans zijn officieel cijfers bekend gemaakt over de slachtoffers van den opstand der vorige week in Roemenië. In het geheele land, met uitzondering van Boekarest, zijn 14 man van het leger, waaronder 2 officie ren, gedood, terwijl 46 man van het leger, w.o. 2 officieren, gewond werden. Verder werden 32 burgers, w.o. een officier van ju stitie, gedood en 32 burgers gewond. Voor Boekarest zijn de cijfers slechts gedeeltelijk bekend gemaakt. Verklaard werd, dat zich in de ziekenhuizen 444 gewonden bevinden Aan dooden zijn slechts opgegeven, die wel ke in een bosch zijn gevonden en die welke in de ziekenhuizen aan hun verwondingen zijn bezweken. Hun aantal bedraagt 370. Popoio di Roma" schrijft, dat Engeland dat eens zoo gul was met beloften jegens zijn beschermelingen, thans bij monde van generaal Wavell te Athene heeft jnedege- dceld. dat het voorloopig niet mogelijk is, Australische of Nieuw-Zeelandsche troepen van het front in Libvi^naar Griekenland te zenden. Hel blad voegt hieraan toe, dat Italië de strijdkrachten van het Britsche Rijk in Noord-Afrika blijft binden. Trans porten door de Middellandsche Zee zijn tot een groot waagstuk geworden, doordat de zee. en luchtvloten der spilmogendheden de Straat van Sicilië scherp bewaken. Volgens de Messagero was het Engelands plan. na een snelle zege over de Italiaan- schet roepen in Noord-Afrika de vrijkomen de strijdkrachten in Griekenland in het vuur te brengen en tegelijkertijd Turkije te betrekken in zijn plannen tot uitbreiding van den oorlog. De Italiaansche tegenstand echter heeft al deze plannen verijdeld. Het bezoek van eeneraal Wavell doet nu de Grieken, die in vertrouwen op do Engel sche beloften zich in het oorlogsavontuur stortten, hun onvoorzichtigheid inzien. Dinsdagavond om tion uur word op de Zaanbrug tusschcn Worniervecr en Wor- mer de in VV'ormer wonende ongeveer 35- jarige stoker L., die op de fiets van zijn werk huiswaarts keerde, door de politie aangehouden ter controle van den inhoud van twee benzineblikken, die achter op de fiets waren bevestigd Het vermoeden van de politie, dat hierin hoterolie, afkomstig uit do oliefahriek „De Toekomst", waar de aangehoudene werkt, werd vervoerd, bleek juist te zijn. De stoker werd gearresteerd en overgebracht naar het bureau van po litie te Wormerveer, waar hij aan een ver hoor werd onderworpen. In den lopp van den dag zijn verschil lende huiszoekingen verricht, waarbij een groot aantal gestolen artikelen in beslag werd genomen Negen personen, allen'vas te arbeiders hij genoemde fabriek, voorna melijk stokers en machinisten, zijn gear resteerd. De hoofddaders zullen ter be schikking van de justitie worden gesteld. In totaal werden in beslag genomen zestien zakken steenkolen, ongeveer hon derd liter boterolie, 29 baallakcns (viltdoo- ken) en verder gereedschappen, machine- onderdeelen, leer enz. I)e diefstallen, die hoofdzakelijk in de nachtelijke uren plaats vonden, waren door de directie nog niet ontdekt. Dinsdagavond omstreeks half twaalf werd een wielrijder op weg van Krommenie naar Wormerveer door do politie gesommeerd te stoppen, daar hij een grooie vracht scheen te vervoeren, hetgeen op dit nachtelijk uur verdacht voorkwam. Aan de sommatic werd geen gevolg gegeven. De fietser trachtte in de duisternis te ontsnappen, hetgeen hom ge lukte, echter niet dan nadat hij de vracht, een half varken, van de fiets had uewor- pen. Het vleesch werd in beslag genomen, en zal later, na te zijn gekeurd, in de dis tributie worden gebracht. Het onderzoek der politie is zoo ver gevorderd, dat spoe dig tot arrestatie van den frauduleuzen slachter zal kunucn worden overgegaan. (Van onsen Haagsehen correspondent Eenigen tiid geleden hebben wij uitvoerig verteld van de plannen tot restaureering van de Haagsche Jacobstoren, de hoogste en oudste toren hier. behoorende bij de Groote Kerk en van de oude toren der N'ed. Herv. Kerk te Loosduinen. Eenige dagen geleden is nu de schutting aan den voet van de Jacobstoren geplaatst en is een aanvang gemaakt met het afbik- ken of verwijderen van beschadigde steenon of te veel door den tand des tijds aangetast metselwerk tot aan den eersten omgang. Verdei; komen er nieuwe zware eiken deu ren in den toreningang en wordt het oor- sponkeliike Gothische boograam hierboven in eere hersteld. Detoren te Loosduinen zit reeds tot boven aan toe in een keurslijf van houten stellin gen; hieraan moet dan ook nog al heel wat vernieuwd en hersteld worden. Van onsen Haagschen correspondent) Langzamerhand kan er voor Den Haag toch zeker wel van een griepepidemie wor den gesproken, al komen er gelukkig nog weinig ernstige gevallen van deze verra derlijke ziekte voor. De meeste menschen kunnen na een dag of vier vijf weer naar buiten, maar bij de Haagsche Tram is toch maar een klei ne 150 man van het personeel thuis. Van het personeel bij het Lager Onderwijs heeft bijna vijftien procent verstek laten gaan, bij het Middelbaar Onderwijs ruim 12 pro cent, bij het Nijverheidsonderwijs is 17 procent der leerkrachten buiten gevecht ge steld. Het onderwijs ondervindt nog geen noemenswaardige gevolgen, aangezien het volledige reservepersoneel nog juist voldoen de is o malle lacunes aan te vullen. Van de leeringen is ruim 10 procent tot dusver ziek. (Van onsen Haagschen correspondent) Met ingang van 1 Maart a.s. moet ieder een dus een Persoonsbewijs met vingeraf druk hebben. Het portret van ons gezicht blijkt niet meer voldoende geacht te worden; is een „plaatje" van een vingertop inder daad meer afdoende? Een politiedeskundige als dr. W. F. Hes- selink is hiervan ten volle overtuigd: de vingerafdruk is wellicht het eenige abso luut betrouwbare herkenningsmiddel. In ieder geval véél zekerder middel van iden tificatie dan b.v. een handteekening. Een vingertop bezit, door een vergrootglas be zien, een groot aantal z.g. papillairlijntjes, welke voor een ieder verschillende figuren en combinaties vormen. Theoretisch zouden twee toppen dezelfde „teekening" kunnen vertoonen, practisch is dit volkomen uitge sloten gebleken. Hierbij komt dat vervalsching haast niet mogelijk is; In vele landen wordt de dacty loscopie dan ook reeds gebruikt voor reis- chèques, contracten, passen, identiteits bewijzen enz. (Van onzen Haagschen correspondent) De Haagsche politierechter heeft terstond steun ontvangen van den Hoofdcommissaris van Politie in zijn strijd tegen de toenemen de kleine diefstallen, vooral door jeugdigen. Hij heeft hierbij o.m. de volgende maatre gelen aanbevolen: 1. Betere beveiliging van winkels en pak huizen. door luiken, tralies, enz. 2. Doeltreffender bewaking en contróle in en buiten zakenpanden. 3. Laat nooit 's nachts bonnen en andere distributiebescheiden in onbewoonde per- ceelen achter. 4. Voorkom zooveel mogelijk het onbe heerd op straat staan van voertuigen met levensmiddelen enz, 5. Doe bakfietsen en handkarren en om- bewaakte pakhuizen 's nachts ook nog op slot. De samenstelling van den door de regee ring te Vichy ingestelden nationalen raad wordt door de pers critisch besproken. De „Oeuvre" meent: wanneer men verklaart, dat het „nieuwe bewind" in Vichy niets anders is dan een ge vel, waarachter men het oude weer opbouwt, dan is dit stellig niet over dreven. De „Paris Soir" noemt de instelling van den nationalen raad op zijn minst voorbarig. W aarom herstelt men thans het oude par lementarisme in een vorm, welke de geheele wereld verrast? Men zou er nog iets voor kunnen zeggen, wanneer in dezen nationa len raad althans de zoo vaak aangekondigde nieuwe mannen zaten. Maar in tegenstelling daartoe Vindt men in den raad zelfs een bepaald aantal ongewenschte elementen, van wie men had aangenomen, dat zij voor altijd van het politieke tooneet verdwenen waren. Aanhoudend huilen maakte hem woedend. A erleden week kreeg een arts te Rotterdam achterdocht ten. aanzien van de dooclsooi*' zaak van een jeugdig meisjo. Daardoor kwant een geval van doodslag aan het licht. De vader, de 27-jarige los werkman H. L., wonende in de omgeving van hot Noord- plein, verloor door het aanhoudend huilen van hot kind zijn kalmte en vergreep zich in zijn woede aan het kind, dat slechts drie maanden oud is. L. is gisteren naar het huis van bewaring overgebracht BRABANTSCHE JONGEMAN DEED VREEMDE DINGEN TER WILLE VAN DE LIEFDE. Zondagavond vervoegde zich, zegt het Hdbld., bij de politie te Princenhage, een 21- jarige tuinder, wonende aldaar, ten einde aangifte te doen van een hem zoo pas over komen overval met roof. Hij had, aldus luidde zijn relaas, zijn meis je thuis gebracht, dat woonachtig is in Den Emmer onder Breda, en keerde per rijwiel naar Princenhage terug, toen hij ter hoogte van Gageldonk plotseling met een stuk hout van de fiets werd geslagen, waarna drie on bekende personen zich op hem wierpen, zijn kleeren losrukten en openscheurden en hem zijn polshorloge en portemonnaie met onge veer acht gulden ontroofden. Na hem vervol gens te hebben mishandeld waren de drie personen in de richting Breda verdwenen. Aldus het verhaal van den nogal opgewon den en vrij erg töegetakelden jongeman. De politie toog direct op onderzoek uit, zich daarbij bedienende van de hulp van den rijksveldwachter Hagenaars uit Breda met zijn politiehond Alex. Alex deed goed werk, bracht de afgerukte knoopen bijeen, spoorde de weggeworpen portemonnaie, die nog 4% cent bevatte, op en bracht ook nog het pols horloge aan, dat den jongeman was ontno men. Maar een spoor vond Alex niet Toen zette de politie haai* onderzoek krachtig voort, kwam te weten, dat het meisje den laatsten tijd annonieme brieven ontving en hoorde, dat ongeveer een week vroeger op nagenoeg dezelfde plaats een andere inwo ner van Princenhage was lastig gevallen, doch nog had kunnen ontkomen. Naar aanleiding van het voortgezette on derzoek vond de heer Visser, chef van politic te Princenhage, het tenslotte gewenscht, den jongeman zelf eens flink aan den tand te voelen. Aanvankelijk bleef deze bij zijn oor spronkelijke verhaal, maar geleidelijk werd het net van strikvragen vaster om hem aan gehaald: gistermiddag zag hij geen uitkomst meer. Hij lpgde een volledige bekentenis af. Den aanval had hij geheel zelf in scène ge zet. Hij had de knoopen van zijn jas gerukt en weggeworpen, zijn horloge en portemon naie eveneens en daarna met een schaar zijn kleeren vernield. Om nog meer den srhijnf van werkelijkheid aan alle^te geven was hij daarna op den grond gaAn ro'len om een worsteling te kunnen voorwenden. Wat de annonieme brieven betreft, die zijn meisje ontving, deze waren door hem zelf geschre ven. Bovendien schreef hij er ook eenige aan zichzelf en liet deze dan zijn meisje lezen. En dat alles hai hij gedaan om meer indruk bij haar te maken, zich daardoor zekerder te maken van haar liefde, omdat hij altijd bang was haar te verliezen. De acht gulden, die ge roofd zouden zijn, hestonden slechts in zijn verbeelding, want de 4% cent. terug gevon den in de portemonnaie. hadden zijn gehee len rijkdom gevormd. Het geheet was echter keurig ineengezet. Niets was verzuimd, zoo dat de politie aanvankelijk wel geloof moest schenken aan het verhaal van den fantast, voor wien deze zonderlinge manier van lief de verwerven nog een staartje zal hebben. Wat den aanval betreft op dezelfde plaats van een anderen inwoner van Princenhage. oneeveer acht dagen vroeger, hetgeen de politie eerst nu te hooren kreeg, ook daar naar zal 'n onderzoek worden ingesteld. Het laat zich begrijpen, dat de oplossing van deze zaak de rust in de omgeving heeft hersteld. Goede raad was een steen waard. Het gerechtshof te Den Bosch behandel de in hooger beroep de strafzaak tegen den arbeider J. J. B. uit Osa, die aldaar in den avond van 26 Augustus 1.1. vrouw Sieben een steen tegen het hoofd heeft ge worpen. tengevolge waarvan de vrouw een zware hersenschudding kreeg. B. had dien avond eenige caf's bezocht en was nogal, wat men noemt lastig. Bij de woning van de familie Sieben ried men hem aan snel naar huis te gaan B. maakte zich over dezen raad boos en uitte allerlei dreigementen aan het adres der familie. Hij begaf zich daarop naar het plaatsje achter de woning der familie. Toen vrouw Sieben op het geluid van de voetstappen de deur opende, stond B. voor haar en wierp haar meteen een bak steen naar het hoofd. Zij viel hevig bloedend bewusteloos neer. Dr. Stolz constateerde een zware hersen schudding en liet de getroffene in een zie kenhuis opnemen. B. werd door de marechaussee gearres teerd en in verzekerde bewaring gesteld. Wegens dit delict heeft de Bossche rechtbank den man veroordeeld tot ander half jaar gevangenisstraf. B. teekende ap pèl tegen dit vonnis aan. In hooger beroep ontkende hij den steen te hebben geworpen: een ander zou het hebben gedaan. Het getuigenverhoor gaf den advocaat- generaal echter aanleiding om opnieuw te gen B. een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden te eischen. Mr. Chr. Hulsman bepleitte vrijspraak, subsidiair een mildere straf. Uitspraak zal op 10 Febr. geschieden. Sigarenwinkelier wilde klanten houden! zijn Bij de politie te Rotterdam kwamen den laatsten tijd klachten binnen van menschen, die bij hazardspel soms gedeelten van hun weekloon verloren. De politie zette haar posten uit en kreeg er de lucht van, dat een bewoner van het Noorden, de 37-jarige sigarenwinkelier G. C. M. des avonds klanten achter zijn winkel ontving en met hen een spelletje „petoet" speelde, waarbij het om bedragen van dub beltjes en kwartjes ging. Eenige dagen geleden deed de politie des avonds omstreeks half negen een inval bij dezen M. zij kon gemakkelijk hooren. dat in het sousterrain kaart gespeeld werd en op het bellen van de politiemannen werd eerst na eenigen tijd geopend. De vier mannen werden aangetroffen en meegenomen naar het bureau Bergsingel, waar zij werden verhoord. Drie hunner speelden sleehts een ondergeschikten rol, want het bleken klanten van den sigaren winkelier Ie zijn. die bij hem op visite kwa men ten einde een spelletje kaart te spe' len, echter tegen vrij grof geld. Zij werden daarom heengezonden, maar M. werd den nacht op het bureau gehouden ten einde volledig gehoord te kunnen w-orden. M. vertelde, dat hij dit zaakje op touw had gezet, om zijn klanten van de sigaren zaak. die uiteraard niet meer zoo floreerde als voorheen tevreden te houden. Na deze modedeeling kon proces-verbaal worden op gemaakt terzake van het beroepmatig ge ven van gelegenheid tot hazardspel. Na het verhoor is de man op vrije voeten gesteld. Hij zal zich eerlang voor het ge recht hebben te verantwoorden. Stille handel. Lustelooze marlt^ Onregelmatige koersbeweging. Nederlandsche beleggingen kalm Amerikanen weinig veranderd. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V.K. L.K. Nederland 1940 1 4 991/16 99 Nederland 1940 II 4 95 9415/16-94% Idem met bel. fac. 991/16 98% Nederland 1938 3.3% 8i%-81 15/16 81%-83% Oost Indië 1937 3 84% 83% Oost Indië 1937 A 3 82% 82% DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam 737 I 3% 's Grav. '37 I 3% N.-Holl. -38 3 N.-Holl. '38 H (3%) 3 R'dam *37 I Hl 3% Z.-Holland 1937 3 84 89% 89% 83 82% 80% - 83% - HYPOTHEEKBANKEN, Ned. Hyp.b, Veendam 3% 89% 89% INDUSTIEELE ONDERNEMINGEN. Bnitenland. Farbenind. I. G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 180% 181 Ned Ind Handelsb. A 126 127% Ned Handel Mij. c. v. A 115% 115% AANDEELEN. INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A K U. 98%-101 99-100%; Fokker g. A. 71% 78% Lever Bros en Unilever CV.A191 190 Ned. Ford 190 190% Philips G B.v.A. 119-121% 119%-12j, Philips pref A 330 Calvé Delft c.v. A. 19S%-200% 197%-10S Centr. Suiker Mij, 137% 134 Bnitenland. Anaconda copper c.v. A, 29 3/16-29 13/16 29-29% Befh. Steel c.v. A 83%-84% 83%-83% Oen. Motors c.v. A. 50 50 15/16 Kenneeot Copper c.v. A. 35%-36% 35%-36 North, Am Aviation c.v.A 17 Rep. Steel c.v. A. 26%-26% 25%-25% U. S. Steel c.v. A. 66%-67% 66%-06% PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Dordtsche Petr. g. A. 230% 229% Kon. Petr. 216 251% Bnitenland. Shell Union c.v. A. Tide Water c.v. A. 250-246% 11 11/16-11 15/16 11 11/16-11% 10 9/16-10% 10%-10 9/10 SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN. Holland Amerikalijn A 115%-117 117-116%' lava China-Japanlijn A. 148-151% 150-151 Kon. Ned. Stoomb Mij. 150%-153 nat bez. v. A 154%-153% Kon. Paketvaart A. 240 214% Ned Scheepv Unie A. 169-172 172-169 Rott Lloyd A. 139-111 137i/„-13S% Stoomv Mij Nederland A 140-112 110-142 SUIKER-ONDERNEMINGEN. H VA Javasche Cultuur N I SU. Ver. Vorstenl. Cult. 125-429% 125-122 262 261 2r>i%-255% 255 122%-121% 122%-123% TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. Deli Mij. c. v. A. Senembah 186-190 185% 253-257% 257-251% 209-209% 208% RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 268%-272 Bandar Rubber Mij. A. 213 Deli Batavia Mij. A. 216 2651/2-268 213 216 Koersen van stortingen op 30 Januari 1911; Reichsmarken 75.36: Belgas 30 1132: Zwlt sersche Francs 43.56: Lires 9 87; Deensche Kronen 36 40: Zweedache Kronen 44.85 Tsjechische Kronen (oude schulden) 6 42; Tsjechische Kronen (nieuwe schulden) 7 54. POSTGIRO-NO'S VAN DE WIN TERHULP NEDERLAND. Winterhulp Nederland. Den Haag, No. 5553. Ala bank der Winterhulp Neder- derland Is aangewezen de Kasver- eeniging N.V., Amsterdam, No. 877. Ge brengt geluk in veler leven!!

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2