rprebihheurten Gesprek In het eerste halfjaar: de massa In het tweede halfjaar: het ideaal Distributie-nieuws Afscheid Baas Dilg nieuwe met Vedertje ïlieuuM uit UaJü De Neder landsche üme In positieve zin verder werken voor winkeliers Inlevering bonnen no. (koftie en thee) 18 Inlevering bonnen no. 113 (zeep) Vlissingen kreeg de meeste bombardementen Koppelwedstrijden op de schaats Ouderavond te Den Burg Predikbeurten Jaarvergadering V.I.O.D. - Burgerlijke Stand van Texel Visscherij De Ryckc Trek Verloting In het jongste nummer van het week blad van De Nederlandsche Unie wordt een artikel gewijd aan het onderwerp: „Ideaal en massabeweging. In het eerste halfjaar de massa, in het tweede half jaar het ideaal". Aan dit artikel ontleenen wij het volgende: „In de zes maanden, dat De Neder'.andsche Unie bestaat, is zij een waarachtige volks beweging geworden. Niemand kan aan dit feit voorbjj. Menschen van alle klassen en ■tanden, onverschillig welke godsdienstige overtuiging zij zijn toegedaan, onverschillig tot welke politieke groepeering zg vroeger behoorden, zijn tot De Nederlandsche Unie toegetreden. En zij zijn toegetreden ln een getal zóó Indrukwekkend groot, dat nog nooit in onze geschiedenis de Nederlandsche volkswil zich duidelijker en stelliger heeft uitgesproken. Alle politiek, die den volkswil miskent, is uiteindelijk tot mislukken ge doemd. En daarom moet deze uitspraak van het volk een richtsnoer zijn voor leder, die politiek in ons land leiding wil geven. „In de afgeloopen zes maanden heeft de massa van ons volk bewezen in De Neder landsche Unie de instantie te zien, die het spontaan zijn vertrouwen schenkt. Het feit, deze uitsluitende instantie te zijn, is voor De Nederlandsche Unie de eenlge bestaans grond. Eerste en hoogste taak voor de lei ding van De Unie was het daarom dit feit waar te maken. Dat wil zeggen, om dit te verwezenlijken: dat de Unie een waarach tige volksbeweging werd, dat iedere, waar lik nationaal voelende Nederlander zich in De Unie thuis voelde, dat h(j in De Unie leefde in de sfeer van het eigen huis en dat h\j zich te zamen met alle anderen, bereid wist om die eigen sfeer te houden. Het eer ste doel was dus om de massa te winnen van ons volk. Dit doel is in de afgeloopen zes maanden bereikt. „Het kon bijna niet anders, dat onder den toeloop van die honderd duizenden talrijke elementen binnensloopen, die eigenlijk in De Unie niet thuis hooren. Die toetraden uit louter negatieve over wegingen. Het zjjn al die menschen, die De Unie gezien hebben als een schuil kelder en als een noodpartij van voorbij- gaanden aard. „Dit heeft De Nederlandsche Unie goed gedaan. Het heeft haar aanzien geschaad en haar werkmogelijkheden ten bate van het Ne derlandsche volk verminderd. Zij, die hieraan hebben meegedaan, hebben hun persoonlijke gevoelens belangrijker geacht dan de zaak van het volk. En zij miskenden de doelstel lingen van De Nederlandsche Unie, want voor al die dingen werd De Nederlandsche Unie niet gesticht. Zij werd enkel en alleen ge sticht met het positieve doel: ons volk, met behoud van zjjn typisch Nederlandsch karak ter, te leiden naar een nieuwe toekomst. „In het komende halfjaar zal De Neder landsche Unie, nu de eerste opgave: het win nen van de massa, bereikt is, haar activiteit méér dan ooit in het licht stellen van het Ideaal. Dit beteekent het volgende: „In versneld tempo bouwen wij verder aan de vernieuwing, die zich hier en daar reeds voor den oorlog had Ingezet. Het goede uit het verleden miskennen wjj geenszins, maar met al het negatieve, en reactlonnalre, met al hetgeen werkelijk verouderd is, breken wij definitief. „Wjj verplichten niemand lid te blijven van De Nederlandsche Unie, maar als hjj lid In het tijdvak van 37 Febrauri 1941 moeten bij den distributiedienst worden in geleverd de vervallen bonnen no. IS voor koffie en thee. De inlevering moet geschieden in veelvou den van 10 9tuks met een minimum van 40 stuks. Hieronder mogen maximaal 9 restee- rende bonnen no. 81 voorkomen. Een c ntvangstbewjjs MD 201a moet hierbij worden overgelegd. In bovengenoemd tijdvak moeten de de taillisten de zeepbonnen no. 113 inleveren, alsmede de bonnen „één rantsoen zeep" en „één rantsoen -eep 5e en 6e periode". Deze bonnen mogen door elkaar op een opplakvel voorkomen. De inlevering moet geschieden in veelvou den van 10 stuks met een minimum van 40. Hieronder mogen maximaal 9 resteerende bon nen no. 17 voorkomen. Een ontvangstbewijs MD 201 (nieuw mo del) moet daarbj worden overgelegd. De inlveringsdagen zijn: 1001 t/m 1999 op Maandag 3 Februari a.s. 2001 t/m 2999 op Dinsdag 4 Februari as. 3001 t/m 3999 op Woensdag 5 Februari a.s. 4001 t/m 4999 op Donderdag 6 Februari a.s. 5001 t/m 5999 op Vrijda, 7 Februari a.s. blijft, heeft hjj het program van De Unie te aanvaarden en de leiding te volgen. Wat wij nu moeten vormen, is dat getal van getrou wen, die In een geest van waarachtige ka meraadschap en alles offerende bereidheid zichzelf inzetten voor de volkszaak. Van die getrouwen, in wier hart geen plaats is voor haat, omdat het vervuld is van een alles of ferende liefde voor het volk. Van hen, die de oude wereld volledig hebben vaarwel gezegd. Die vaarwel hebben gezegd aan de partijpoli tieke versnippering en de schadelijke kloven op maatschappelijk en godsdienstig gebied. Die daarvoor in de plaats willen stellen een daadwerkelijk beleefd socialisme en een strijdbaar nationalisme. Die de gedachten, welke ten grondslag liggen aan den arbeids dienst en aan een gezamelijke, centrale krachtinspanning tot leniging van de nooden van ons volk, begroeten als een uiting van de nieuwe socialistische gemeenschap. Die het sociaal-economische leven corporatief willen geordend zien en het politieke leven geleid door een sterk centraal gezag. Die aanvaar den, dat ook de volkeren in Europa een ge meenschap moeten vormen, d.i. een orde volle eenheid, waarin volstrekte eerbiediging van iedere volkspersoonlijkheid, weder- zjjdsch vertrouwen, daadwerkelijke samen werking en leiding onmisbare elementen zjjn. Die begrijpen, dat in de internationale samen leving ieder volk de plaats krijgt, die het verdient en dat de plaats van óns volk, als vroeger in de geschiedenis, groot zal zijn, als het daarvoor werken en strijden wil. „Het zijn deze idealen, die den grondslag vormen van De Nederlandsche Unie. In het licht van deze idealen is zij het tweede half jaar van haar bestaan begonnen, een tweede periode van werken en lijden en strijden om de toekomst van ons volk." Vrijdagmiddag had in één der loodsen op het fort Erfprins een eenvoudige plechtigheid plaats, ter gelegenheid van het afscheid van den baas der Pyrotechnische werkplaats, den heer H. W. Dilg, die den dienst met pensioen verliet. Behalve het personeel waren aanwezig de Oberleutnant van het Marine Artillerie Zeugambt, de heer Czernet3ky, en de baas der geschutmakerjj, de heer Zegwaart. De commandeur der P.W. heette allen wel kom, in 't bizonder de bovengenoemde per sonen, en deelde mede, dat om verschillende redenen dit afscheid niet in de P.W. kon plaats vinden. Hij gaf nu allereerst het woord aan Oberleutnant Czernetsky, die de goede ver houding tusschen hem en den baas releveerde, en hem bedankte voor de medewerking, die hij gedurende den korten tijd van samenwerking had geschonken. Hierna merkte Comm. Klik op. dat de baas thans zoo ongeveer 50 jaar in Rijksdienst was geweest, noemde verschillende data, en haalde enkele bizonderheden uit den loop der jaren naar voren. Persoonlijk had hjj met den baas 40 jaren in het bedrijf samengewerkt, en be dankte deze voor de prettige samenwerking, die hij van hem had mogen ondervinden. Hij wenschte hem tenslotte toe, dat God hem nog vele jaren in gezondheid en vrede mocht schenken. Daarna voerde namens het geheele perso neel nog het woord de heer Van der Vliet. Hij schetste de buitengewone omstandighe den, waaronder dit afscheid plaats vond, en wees op het tragische feit, dat dezen zelfden middag de voorganger van baas Dilg, de ge- pensionneerde baas der P.W., wjjlen de heer J. H. van Kampen, was ter aarde besteld, en herdacht deze en de achterblijvenden. Hij her innerde voorts aan de moeilijke dagen, die de baas en het personeel der P.W. in de laatste maanden hadden doorgemaakt. Hij prees de plichtsbetrachting, die de baas aan den dag had gelegd, en stelde deze ten voorbeeld. Hierna overhandigde hjj hem, namens het per soneel, een binocle, en sprak den wensch uit, dat wanneer hij verre dingen via de lens na- derbjj bracht, hij ook nog eens via de herinne ring de groep Ernstvuurwerkers zou geden ken. Ten slotte wenschte hij den baas toe, nog lang van zijn pensioen te mogen genieten, en een lange en gezegende levensavond te mogen hebben. Kenneljjk onder den indruk van het oogen- blik bedankte de baas de verschillende spre kers, en nam met een handdruk van allen per soonlijk afscheid. 4000 inwoners vestigden zich elders. Jaar-overzicht van den burgemeester. In de gisterenmiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Vlissingen heeft de burgemeester, de heer C. A. van Woelderen. zjjn Nieuwjaarsrede uitgesproken, waarin hjj allereerst degenen herdacht, die in het afge loopen jaar in de stad vielen door de oorlogs omstandigheden en de militairen uit de ge meente. die elders hun leven voor het vader land lieten, te zamen 77. Over 24 vermiste Vlissingsche militairen bestaat nog onzeker heid. De geschiedenis heeft ons aldus spreker steeds geleerd, dat als Nederland in een oorlog wordt betrokken, Vlissingen, de stad aan de Schelde-monding, tot de meest be dreigde plaatsen behoort. In dezen oorlog heeft Vlissingen zelfs tot nu toe het grootste aantal bombar dementen van alle Nederlandsche gemeen ten moeten doorstaan. Eenmaal heeft de gemeente een gedwongen gedeelteljjke en eenmaal een gedwongen geheele evacuatie beleefd. Nog hebben vele Vlissingers hun woonplaats verlaten en groote materieele schade is ge leden. Maar met rechtmatigen trots stel ik vast, zoo zeide spreker, dat met het gemeente bestuur het gemeente- en politiepersoneel, onder hen de hoofden van dienst voorop, ge trouw en met toewijding ook onder de moei lijkste omstandigheden op hun posten zijn ge bleven om hun plicht te vervullen. Over de Vlissingers, die rustig in de stad de dingen afwachten, die komen zullen, zoo ging spreker voort, bljjve de stoere geest der vaderen vaardig. Zij mogen kracht putten uit het voorbeeld van mannen uit ons groot ver leden als admiraal De Ruyter en vele anderen, daarbjj geschraagd door het rotsvast vertrou wen op een betere toekomst, want door de eeuwen heen heeft Vlissingen steeds alle stor men doorstaan dank zjj zijn gunstige ligging. Door het vertrek van vele inwoners be droeg de bevolking van Vlissingen op 1 Januari j.1. 19.696 inwoners tegen 23.006 op 1 Januari 1940. Zondag wedstrjjd om het kampioen schap. Op de ijsbaan Oost werden Donderdag kop- pelwedstrjjden gehouden op de schaats, die een interessant verloop hadden. Deelgenomen werd door zes koppels. De prijzen werden als volgt behaald: le prijs, 15.koppel Steigstra—Mosk, 37 ronden, 18 pnt. 2e prijs, 10.Gebr. Kiewiet, 95 ronden, 6 pnt. 3e prijs, 5.koppel BoonZuidema, 85 ronden, 3 pnt. Troostprijs, 2.50: koppel BakkerKo ningsveld. De belangstelling voor deze wedstrijden was vrij groot. Het ijs was goed. Om het kampioenschap van Texel zal mor gen, Zondag, op de ijsbaan Oost worden ge streden. Woensdag 5 Februari a.s. zal in de O.L. Landbouwschool te Den Burg een ouderavond worden gehouden voor de ouders der leerlin gen van de o.l. school te Den Burg Op dezen avond zal de heer Broere een causerie houden over het onderwerp „Hoe ontwikkelen we bij de kinderen de liefde voor de natuur. Tevens zal een verkiezing plaats hebben van leden der oudercommissie. Aftredend zijn de dames I mevr. Hellema en mevr. Room-Wilkeshuis_ Verder zullen lichtbeelden worden vertoond over „De strijd om het bestaan in de dieren- j wereld." ZONDAG 2 FEBRUARI. Xed. Herv. Kerk. Den Burg, Oosterend, v.m. 10.30, Ds. Kok. Waal. v.m. 10.30 Ds. V. 't -looft. Den Hoorn, v.m. 11 u. Ds. Wesseldpk. De Cocksdorp, v.m. 11 u. Ds. Salm. Doopsgzinde Gemeente. Den Burg, v.m. 10.30 Ds. Gorter. Oosterend, n.m. 3 u. Ds. Gorter. Geref. Kerk. Den Burg, v.m. 10.30 Cand. Wouda. Den Burg, n.m. 3 uur. Ds. V. d. Leer. Oosterend, v.m. 10.30 Ds. V. d. Leer. Oosterend, n.m. 3 u. Cand. Wouda. Geref. Kerk H.V. Oosterend, v.m. 10.30 en n.m. 3.30 Ds. V. d. Vloed. In hotel „de Lindeboom" werd gisteravond de jaarvergadering gehouden van de vereen, tot Uitkeering bij Overlijden V.I.O.D. De bij eenkomst viel een matig bezoek ten deel. De Voorz., de heer Jac. Bakker Adrz. open de met welkom en wees op het moeilijk jaar, dat de vereen, achter den rug heeft, o.m. waren twee bestuursleden 't fonds ontvallen n.1. de heer C. Bruin Pz. door overladen, ter wijl de heer IJ. Brouwer zijn functie als Voorz. heeft moeten neerleggen door langdurige on gesteldheid. Hierna volgde lezing der notulen, de secr., de heer E. Lap, deelde mede dat de uitvoerige notuleering nog was samengesteld door den afgetreden secr., den heer P. Lieuwen. Uit de rekening van den penningmeester, de heer F. van Heerwaarden, bleek dat, al was de bedrijfswinst iets minder groot dan we dat in de laatste jaren gewoon zijn, nog 2.769.49 had bedragen. De rekening sloot met de eindcijfers 15.074.24. Aan premie's was ontvangen 5.017.03, aan rente van hypo theken 2.050.29, van effecten 1500. Aan nieuwe hypotheken was uitgegeven 2300, aan nieuwe effecten 2000. 't Kassaldo be droeg 3524. De bezittingen der vereeniging bedroegen op 1 Jan. van dit jaar: Aan hypotheken Effecten Bank Kas Pensioenfonds 46.847.50 52.000.00 513.45 3.524.30 838.21 Totaal 103.723.46^ De rekening was nagezien door de heeren: H. J. Timmer, J. Hillen en D. Koorn, en in orde bevonden. De Voorz. deed vervolgens eenige mededee- lingen: Ten eerste dat in de vacature C. Bruin Pz. bij enkele candidaatstelling was ge kozen de heer S. Bruin Lz.; ten 2de dat in de vacature J. Bakker Adz., eveneens bij enkele candidaatstelling was benoemd de heer G. J. Keijzer, en ten derde dat ook dit jaar de rentevoet voor hypotheken was vastge steld op 414 Vervolgens sprak de Voorz. enkele waar- deerende woorden over het werk van de heeren C. Bruin en IJ. Brouwer, als leden van het bestuur, van den heer Brouwer ook als Voorzitter. Uit het jaarverslag van den secr. ontlee nen wij dat ondanks de oorlogstoestand de rente achterstand per 1 Jan. slechts bedroeg 59.32. Contributie achterstand slechts 33.90. Bij taxatie was gebleken dat al de hypotheken voldoende zijn gedekt. Het ledental is weder gestegen en bedraagt thans 3350. Van de Verzekeringskamer was in den loop van het jaar weder bericht ont vangen dat er nog bezwaren bestonden om de uitkeeringen bij overlijden te brengen van 87.50 op 100. Aan welk plan het bestuur reeds lang werkzaam is. Ook in het jaarverslag werd nog eens in herinnering gebracht het nuttig werk dat de heeren C. Bruin Pz. en IJ. Brouwer voor de vereen, hebben verricht. De heer Brouwer heeft 't besluit om te be danken als Voorz. dezer vereen, zeer veel moeite gekost, in zijn functie werd op een bestuursvergadering de heer Jac. Bakker ZONDAG 2 FEBRUARI 1941. tVester kerk (Helden der Zeep'eln •s Morgens 11 uur, Ds. H. A. Enklaar. Geref. Kerk. (Rehobothkerk) Vm 10 uur Ds. Veenhuizen. N.m'. 3 uur Ds. veenhuizen. Chr. Geref. Kerk (Steengracht) V.m. 10 uur de heer J- R®b®1- N.m. 4 uur de heer J. Rebel. Evangelisatie (Palmstraat) V.m. 10 uur de Eerw. Heer G. Chr. Dun, t« Alkmaar. Svangeüsatiegebouw (Vijzelstraat) V.m. 11 uur samenkomst. Herst. Ev. Luth. Gem. (Weezenstraat). V.m. IC.30 uur Ds. W. J. F. Meiners. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat) Geen dienst. Hersteld Apostolische Gemeente, Sumatrastraat. V.m. 9.30 en n.m. 15.30 uur dienst. Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Leger des Heils. Zaal Spoorgracht 35. 10 u. v.m. Heiligingsmeeting 5 uur n.m. Verlossingssamenkomst. 12 uur Zondagsschool. Kerk van Jezus Christus, Janzendwslr. 8, 's Middags 4 uur: Dienst. The Star of Hope Mission. Julianadorp, n.m. 3.30 uur, de heer H. J. Kraak, van Den Helder. DIENSTEN IN DE OMGEVING. Ned. Herv. Gemeente Schagen, n.m. 2.30 uur, Ds. Kapteyn. Nieuwe Niedorp, n.m. 3 uur, Ds, De Mooy, Heerhugowaard, geen dienst. Noordscharwoude, geen dienst. Oudesluis, v.m. 10.30 uur, Ds. v. d. Poel. Schagerbrug, zie Oudesluis. Anna Paulowna, v.m. 10.15 uur, Ds. Vorst man. Hippolytushoef, v.m. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Den Oever, n.m. 2.30 uur. Ds. v. Beek, Huisduinen, geen dienst. Julianadorp, v.m. 10.30 uur, Ds. v. Wichen. Doopsgezinde Gemeente Nieuwe Niedorp, geen dienst Hippolytushoef, v.m. 10.30 uur, Ds. H. J. de Wilde. Geref. Kerk Schagen, voorm. 10 uur, Cand. J. v. d. Mye, hulpprediker. Nam. 2.30 uur. Cand. J. v. d. Mye. Kolhorn, v.m. 10. 30 uur, Ds. Visch. N.m. 3.30 uur Ds. Visch. Evangelisatie Schagen, v.m. 10.15 uur, de heer Heeresma, van Amsterdam. Breezand, v.m. 10 uur, de heer Boon. N.m. 3.30 uur de heer Boon. Middenmeer, v.m. 10 uur, Cand. Jongeboer. Schagerbrug, v.m. 10.30 uur en n.m. 2.30 uur, de heer F. van Rossum. Schagerbrug, Chr. Jongemannenvereenigrng. Bijeenkomst Dinsdagavond 8 uur in het Evangelisatiegebouw. Alkmaar, in de Unie, Koorstr. 10, 's Morgens 10.15 uur en 's Avonds 7 uur: Ds. Ruys. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. v. Peltlaan 1), v.m. 10.30 u., Ds. F. D. Emous van Amsterdam. Daar stond ik opeens weer voor hem. Een tijdje had ik hem al niet gezien en m'n ge dachten waren al meermalen naar hem uit gegaan. Hoe zou het hem gaan. Zou hjj de kost nog een beetje verdienen? Was hij ge zond en wel? Waar zou hjj huizen? Doch gisteren, toen ik over een hoop be vroren sneeuw wilde stappen ontdekte ik hem op het laatste moment bovenop de sneeuw klomp. Hallo, Vedertje, hoe gaat het? en meteen zag ik, dat die vraag-uit-gewoonte met wat meer gevoel uitgesproken had dienen te worden. Vedertje zat ineengedoken. Droef geestig keek hij uit z'n bruine oogjes. Z'n vleugeltjes hingen naar beneden, om z'n pootjes wat te beschutten. Z'n kopje had hij zoo diep mogelijk weggemoffeld in z'n veeren kraag. Vedertje draaide mij langzaam z'n snavel toe en z'n blik ging me door de ziel. Hij zei niets. Jong, wat scheelt er aan, last van de kou? probeerde ik zoo deelnemend mogelijk te informeeren. Wat heb ik je lang niet gezien. Denk je nog wel eens aan me? Was zijn wedervraag. Ach, Vedertje, ik heb het zoo druk en ik kom zoo weinig mogelijk buiten, met die kou. En als ik buiten ben, heb ik niet veel lust om een praatje te maken, terwijl de Noordooster je probeert te bevriezen. Egoïst, mompelde Vedertje, en draaide z'n kop van me af. Ja, feitelijk heb je gelijk Vedertje. Dat ben ik. Maar kan ik het niet goed maken? Ja, dat kan je. Vertel op. Zet wat over me in de krant. Met alle plezier. Ja, ik begrijp, je zit zeker met eten en drinken, 't Is een be roerde tijd voor jullie. Kun je nog een beetje aan den kost komen Nou, eerlijk gezegd zéér matig. Zoo slecht als dezen winter heb ik het nog nooit gehad. De vorige winter was strenger. Maar het verschil is, dat er toen in elk huis men schen woonden, terwijl er nu meer huizen leeg staan dan bewoond zijn. En al zijn jullie zoo egoïstisch als je groot bent, we moeten het in dezen tijd toch van de menschen heb ben. Ja. Ik ben verhuisd ook. Noodgedwongen. Ik woonde altijd in - een beste schuilplaats Maar dat huis is ook onbewoond tegenwoor dig en vanwege de kou heb ik nu een be woond huis met een warme schoorsteen op gezocht. Maar vertel eens, waarom gooien jullie geen brood meer op straat? Vedertje gaapte eens, strekte z'n linker poot even en keerde zich om. Ja, dat zal ik je zeggen. Brood is op de bon en nu hebben we maar net genoeg brood om zelf van te eten. Er blijft geen kruimel tje over. Nou, dat zal wel wat overdreven zijn. Maar kunnen jullie dan niet wat anders voor ons neergooien? Of is alles op de bon? Nee, dat niet. Aardappelen zijn nog vrij en natuurlijk zijn er nog kaaskorstjes ook, al Is het wat minder. Verder is er nog genoeg afval wat jullie graag eten, maar ja, we ver geten het zoo dikwijls, zieje. Ja. dat is oud nieuws en daarom moet je eens in de krant schrijven over mij en m'n familie en kennissen. Wij moeten toch ook den winter door. Ik zal m'n fout herstellen, Veder. En zet er dan vooral bij, dat de Helder- sche menschen, die doorloopend in de stad zijn nu meer dan ooit aan ons moeten den ken. Als vroeger een op de tien aan ons dacht, konden wp er komen. Maar als dat nu zou gebeuren kwamen wij veel en veel te kort. Kun je het vatten? Ik snap het. En laten ze vooral om water denken. Die bevroren sneeuw, die wij uit bittere nood zaak soms moeten nemen veroorzaakt je buikpijn. O ja, gistermorgen boften we. „We dat zijn m'n vrienden en ik. Iemand liet ik weet niet hoe dat kwam een flesch melk met gort vallen. Stuk natuurlijk. En wij smullen zeg. Het was een week minstens ge leden. dat ik me zoo lekker verzadigd ge voeld had. Kom ilf ga weer aan den scharrel. Vedertje, ik zal m'n best doen. Sterkte jong. En vanavond staat er weer wat voor je klaar, hoor. Wat doen je vrienden toch zenuwachtig, zeg. Ze hippen en pikken zoo snel en druk. Hoe komt dat Geen zenuwen, hoor. Maar dat is om nog eenige productie te halen. Productie halen? Ja, ik bedoel dit. Je moet toch per dag een zekere hoeveelheid voedsel in je maag krijgen om gezond en wel te blijven? Welnu, als er bijna niets te vinden is moet je veel sneller zoeken en mag Je geen oogenblik ver loren laten gaan. Vandaar dat haastige ge- 'ioe- Dus het komt in orde? Bedankt en tot ziens. En weg was hij. Dwars tegen den snijden den wind in. Adrz. gekozen, die reeds verscheidene jaren comm. der ver. is geweest. De rondvraag leverde niets op. De Voorz. bracht in zijn sluitingswoord dank aan den secr. en den penningm. voor hun werkzaam heden in het belang der vereen. Van 2531 Januari. GEBOREN: Petronella Maria, d. van P. Smit en J. Witte; Johan Klaas, z. v. J. P. Bremer en A. N. Eelman. GETROUWD: A. Dros en N. G. Eelman OVERLEDEN: Antje Abbenes, 74 jaar. wed. van H. Franse; Guurtje Flens, 82 jaar, wed. van KI. Langeveld. Gevonden voorwerpen: Een paar glacé handschoenen en een glacé handschoen, een pad- vindersriem. URK, 29 Januari 1941. Door 6 vaartuigen werd heden met staan- netten onder het ijs alhier aan den gemeente lijken vischafslag aangevoerd: 176 pond snoekbaars, van 1034 pond per vaartuig prijs 76-80 et, en 40 pond baars, 3536 ct. per pond. Trekking 21 Febr. a.s. *n verband «iet de vertraagde expeditie, vo°ral ™et ve.rar gelegen kleinere plaatsen ri. w a <?°nute der Rycke Trek Verloting van Ned. Ver. v. Luchtvaart (afd. Zweefvlieg en Jan ffITd2aakt 06 trekking instede i n Plaats vinden op Vrijdag t n^ïi'ta'S" het Venduhuis der Notarissen t.o.v. Notaris J. C. J. Waldorp, te Den Haag.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 6