WACHT MET een Radiotoestel Maarten Smit MAARTEN SMIT - Koegras „Churchill wilde den oorlog" Zwaar weer in Turkije Chinccschc nederlaag in Hoepeh WIJ ZIJN Met Alle Artikelen Reuze goedkoop Trots Enorme Nieuwe prijsverhogingen Daarom is ons adres Nieuwe kleine 4-pers FORD AUTOMOBIELEN Marktberichten Britsche voorbereidingen te Singapore Zeventien Éngelsche vliegtuigen neergehaald Joden in Warschau geïsoleerd De arbeidsdienst in NEDERLAND Gezin door ko'endamp bedwelmd Vleesch op een kerkhof verstopt Wat Amsterdam offerde De laatste soldaat van den Paus Waar de griep bewaakt wordt KOOPT NU - Steeds IV! eer |n Trek Jeer |n Telef. 2 (altijd te bereiken) Verklarinq van den Amerikaan- sohen Generaal Wood. De Amerikaansche generaal Wood heeft voor de senaatscommissie voor buitenland- sche zaken nog verklaard, dat hij in 1936 een onderhoud heeft gehad met Churchill. Bij deze gelegenheid heeft Churchill ver klaard: ..Duitschland wordt te sterk. Wij moeten Duitschland vernietigen". Deze ver klaring van Churchill heeft bij hem de meening gewekt, dat er waarschijnlijk een oorlog zou komen, wanneer Engelands lei dende persoonlijkheden zoo dachten. De democratische senator Reynolds vroeg Wood, of Churchill met het woord: „Wij" Engeland en de Vereenigde Staten heeft bedoeld. De generaal antwoordde hierop ontkennend en zeide, dat Churchill naar sijn meening alleen Engeland had bedoeld met het woord „wij". In zijn verdere ver klaringen noemde Generaal Wood de bewe ringen omtrent een Duitsche invasiepoging in de Vereenigde Staten „belachelijk". Duitschland bezit niet één bombardements vliegtuig, dat naar New York en weer te rug zou kunnen vliegen. Het congres moet zich niet uit vrees la ten drijven tot aanvaarding van een wets ontwerp, dat niets anders dan een oorlogs- ontwerp is. LONDEN WIL NIET DOOR JAPAN WORDEN VERRAST. Engeland zendt sinds geruimen tijd groo- te afdeelingen troepen en transporten oor- logsmaterieel naar Singapore. Aan de ver dedigingswerken van de stad zelf wordt koortsachtig gewerkt om, naar de correspon dent van de „Times" te Singapore meldt, „niet door een aanval van Japan te worden verrast." Men vreest tè Londen blijkbaar, dat het driemogendhedenpact in werking zal treden en dat Japan in den oorlog zal worden be trokken, indien Amerika nog verder op den ingeslagen,weg voortgaat. De correspondent van de „Times" verklaart voorts Woensdag in een artikel, dat het hem opgevallen is, hoe overal in de staten van Malakka sterke troepenafdeelingen zijn ge legerd. Zij worden voortdurend geoefend en zijn bijzonder geschikt voor den oorlog in de jungle. Sinds Lord Brooke Popham het opperbevel over de Britsche strijdkrachten in het Verre Oosten heeft overgenomen, zijn ook de lucht strijdkrachten aanzienlijk versterkt. Lord Brooke Popham heeft uitgebreide volmach ten ontvangen ter coördinatie van de Brit sche strijdkrachten in het Verre Oosten. Hij kan, zonder tussehenkomst van de regeering te Londen, onderhandelen met Australië en Nieuw-Zeeland en zelfs met Britsch-Indië. In vredestijd zou de Éngelsche regeering nooit hebben toegestaan, dat zij niet geraad pleegd werd in zake de bestemming van troe pen en luchtstrijdkrachten uit de Dominions en de koloniën. De „Times" verklaart tenslotte nog, dat dit de eerste maal is, dat er troepen uit de Do minions naar de staten van Malakka zijn gezonden. BRITSCHE AANVAL OP D'ü KANAALKUST. Gistermiddag zijn bij een aanval op de Kanaalkust, die werd afgeslagen, zeventien Éngelsche vliegtuigen neergeschoten. Een vijandelijke gevechtsafdeeling pro beerde onder bescherming van bijna geheel dicht wolkendek een aanval op de Kanaal- kust uit te voeren. De poging mislukte. Duit sche jagers sloegen de afdeeling reeds bij de aankomst uit elkaar en schoten, volgens de tot dusver ontvangen berichten, snel ach ter elkaar veertien Britsche vliegtuigen neer en dwongen de overige vliegtuigen terug te keeren, voordat zij hun doel konden berei ken. De Duitsche jachtformaties leden geen verliezen. NIEUWE JAPANSCHE OPERATIE IN DE BIASBAAI Japansche marine-eenheden hebben 'gis terenochtend bij het aanbreken van den dag in de noordelijke baai van Bias een on verwachte landing uitgevoerd om in sa menwerking met de een dag tevoren aan de Kvvantoengkust gelande troepen de weg van Hongkong naar het binnenland af te sluiten en daarmede het smokkelen van oorlogsmateriaal te stuiten. (Reeds twee maal probeerden de Japan ners vaste voet aan de Biasbaai te krijgen, doch de moeilijke topografische gesteldheid en het Chineesche verzet, deed toen ed po ging opgeven. Red.). MOGEN HET GHETTO NIET ZONDER VERGUNNING VERLATEN. Onze V.P.B.-correspondent meldt: Naar reeds eerder is gemeld, is het stads gedeelte, waar de Joodsche bevolking in War schau woont, difinitief begrensd. Het districtshoofd van Warschau heeft een ver ordening uitgevaardigd, welke bepaalt dat Joden te Warschau voortaan niet meer zon der een offirieele vergunning het Ghetto mo gen verlaten. Ieder vergrijp tegen dit voor schrift wordt n.et een geldboete jf arresta tie bestraft. Bovendien kan de voorgeschre ven arbeidsdienst in zulke gevallen nog wor den verscherpt. Rede van Majoor Breunese. In een radiorede heeft de commandant van den opbouwdienst Majoor Breunese gis- avond er op gewezen dat Nederland in de zen tijd alles moet doen om zichzelf te blij ven. Een der middelen daartoe is de arbeids dienst door en ten nutte van het Nederland- sche volk. Behalve stoffelijk resultaat geeft deze geestelijke waarde. Spr. zette vervol gens uiteen dat de arbeidsdienst politiek onafhankelijk is, zoolang er op dit terrein nog zulk een verscheidenheid heerscht. De geestelijke verzorging is goed geregeld. Aan het siot van zijn uitvoerig betoog richtte spr. zich tot alle jonge Nederlanders, wicn hij toeriep zich aan te melden voor 'den ar beidsdienst. Buren grijpen nog juist op tijd in. Ten huize van de familie J. Hasker aan den Korreweg te Groningen heeft zich gis termiddag een ernstig geval van kolendamp vergiftiging voorgedaan. In de huiskamer bevonden zich vier per sonen, t.w. de 32-jarige heer Hasker, zijn 34- jarige echtgenoote en hun beide kinderen, een 6-jarige jongen en een meisje van 2, alsmede de 62-jarige heeu E. B. Door ernsti ge kolendampontwikkeling uit een haard geraakten allen in de kamer buiten bewust zijn. De heer Hasker had nog de tegenwoor digheid van geest om hulp te roepen, waarna hij eveneens bewusteloos neerviel. Op het hulpberoep snelden enkele buren toe, die de vijf slachtoffers naar een andere kamer overbrachten. Tevens riepen zij hulp van doktoren en politie in. Korten tijd later verschenen de geneesheeren Melles en Elsloo Zij pasten kunstmatige ademhaling toe en smaakten het genoegen bij allen de levens geesten te doen terugkeeren. De slachtoffers verkeeren thans buiten gevaar. Rare manieren ln Dedemsvaart Door ambtenaren van den crisiscontrole dienst werd tegen een inwoner van De demsvaart proces verbaal opgemaakt we gens het frauduleus slachten van varkens. Bij een ingesteld onderzoek werd thuis niets aangetroffen, doch wel werd 350 kg vleesch gevonden op de begraafplaats. DIAMANTEN BRUILOFT. Op 22 Februari a.s. hopen Adrianus Corne- lis van Hooff, oud 83 jaren, en Anna Elisa- beth Martelmans, oud 81 jaren, in het St. Elisabethgesticht te Halsteren hun diaman ten bruiloft te vieren. Opbrengst der lijstencollecte van W.H.N. in Amsterdam. De lijstencollecte van Winterhulp Ne derland op 31 Januari en 1 Februari heeft in Amsterdam ongeveer 17.000 opge bracht. Strijder uit 1870 woont in ons land. Op 27 Januari meldde het D.N.B. uit Ro me, dat de laatste soldaat van den Paiis in 1870, de 92-jarige Italiaan Santé Ascenti, was overleden. Intusschen zijn door dit bericht echter twee feiten aan het licht gekomen, ten eerste dat de oude Santé Ascenti niet 's Pausen laatste soldaat 'Was, maar dat er nog een in leven is, en ten tweede, wat be langrijker is, dat deze oude strijder in het pauselijke leger een Nederlander is, aldus het Hsbl. De man, Peter Vilier genaamd, woont in de buurtschap Herveld onder de gemeente Valburg in de Betuwe, aldus deelt de bur gemeester van deze gemeente mede. Peter Vilier hoopt op 2 April a.s. den leeftijd van 94 jaren te bereiken Hij maakt het nog vrij wel en weet natuurlijk volop te vertellen van de spannende dagen van 1870, toen de Italiaansche bersaglieri, na dat de artillerie een bres in den stadsmuur van Rome had geschoten, de stad binnen drongen met het gevolg dat deze viel. het geen een einde maakte aan de wereldlijke macht van den Paus. PROEFNEMINGEN TE GRONINGEN. DE VERWEKKER VAN DE HUIDIGE INFLUENZA-EPIDEMIE HERKEND! Men schrijft aan het A.N.P.: Sinds in 19Ö3 een filtreerbaar virus werd ontdekt door de Éngelsche onderzoekers Wilson Smith. P. Laidlaw en C. H. An- drewes als oorzaak van de epidemische in fluenza' in den winter yan 1933. is het mo gelijk geworden de epidemieën van influ enza. die om de twee tot vier jaar ge woonlijk in de maanden December. Janu ari of Februari verschijnen, beter te bestu- deeren en onderling te vergelijken. Ook is het van belang, dat men tijdig het verschijnen van de influenza met ze kerheid kan vaststellen en zoodoende de practiseerende artsen kan oriënteeren om trent den aard en de levenskracht van het gpïcniperde ultra-virus. Het proefdier, dat ontvankelük is voor de menschelijke epidemische influenza, is het fret. Mén is od het idee gekomen dit dier te gebruiken omdat het bekend was. dat het ontvankelijk was voor de honden ziekte. die in algemeene trekken op de mensrheliike influenza gelijkt en evenzoo door een filtreerbaar virus wordt veroor zaakt (Laidlaw). Door de samenwerking van het instituut voor voorbehoedende geneeskunde te lei den, de directie en de interne afdeeling van het Academisch Ziekenhuis te Groningen is in laatstgenoemde plaats in 1940 een iso leerinrichting met laboratorium voor fret ten gebouwd en ingericht, dat ten' doel heeft zoo spoedig mogelijk hij 'f uitbreken van influenza den verwekker vast te stel len en den aard ervan te bestudeeren. Ook in Januari van dit jaar werd evenals in 1939 het filtreerbare virus van de Éngelsche onderzoekers gevonden bij gevallen van influenza. Daarmede is ook de huidige epide mie geïdentificeerd als identiek met de epidemieën van 1939, '193G/1937 en 1933. Van het grootste belang zullen dergelijke onderzoekcentra worden bij de studie van de pandemische influenza, (Spaansche griep), die, zooals bekend, het laatst in 1918 zijn lugubere doodendans in de geheele we reld heeft volbracht. Men weet niet zeker, of de verwërkker van een dergelijke pan- demie identiek of verwant is aan het thans bekende virus van de epidemische influen za, al is dit wel zeer waarschijnlijk. De ervaringen, opgedaan bij de studie van de epidemische influenza en de bestrij ding daarvan, zullen bij het uitbreken van een pandemie den weg moeten wijzen. Vpn- daar dat wetenschappelijk werk en vond sten, als bovengenoemd, op het oogenbtik van zoo'n groot belang zijn, voor de toe komst, als het met de influenza meenens wordt! STORM EN SNEEUWVAL In West-Anatolie is in de laatste dagen een aanzienlijke hoeveelheid sneeuw geval len. Op tweehonderd kilometer afstand van Ismir zijn alle wegen door sneeuwverstui-- vingen versperd en talrijke dorpen van de buitenwereld afgesneden. Op sommige pun ten ligt de sneeuw zes tot tien meter hoog, zoodat ook het spoorwegverkeer herhaal delijk verbroken wordt. Volgens later ontvangen berichten hou den de sneeuwstormen in West-Anatolie aan. Hierdoor is opnieuw een groote scha de veroorzaakt en wordt het verkeer be lemmerd. Ook van Zuid- en Noordkust van de Zwarte Zee worden berichten ontvan gen over zware stormen. Verscheidene ha vens, o.a. Odessa en fie monding van de Dnjepr zijn geheel door pakijs versperd. Verscheidene schepen hebben S.0 S.-signa len uitgezonden. De reddingsstations prti- beeren zooveel mogelijk deze schepen te hulp te komen. De Japansche troepen, die in den sector Itsjang in de provincie Hoepeh opereeren, hebben een zware nederlaag toegebracht aan 4000 man Chineesche troepen van de 179e, 37e en 132e divisie.De Chineezen lieten meer dan 2200 dooden achter en meer dan 100 'sol daten werden gevangen genomen. Japanners veroveren Miyang. De Japansche troepen hebben gisteren Miyang, een strategisch punt in het zuiden van de provincie Honan veroverd. De Chinee sche strijdkrachten van het 68e leger werden verslagen. De Japansche troepen zetten hun opmarsch voort naar Panpeng en achtervol gen de resten van het Chineesche leger. Wij hebben nog groote voorraad in prijzen van f98.50 tot en met f267.65. Alle met ultra korte golf bereik. KOEGRAS. TEL. 2. Wij kunnen nog uit voorraad leveren: fraaie modellen, zeer laag benzinegebruik van 1 Liter op 13 K.M.: M tons en tons Bestelwagens met ruime gesloten carrosserie, zelfde lage benzinegebruik. Wij ruilen desgewenscht Uw zwaardere luxe wagen in. Sneeuwkettingen - Autokachels - Ruitverwarmers - Antivries en Padiateurhoezen. Zware Motorcarriers en Bakfietsen, in diverse maten laadbakken Transportrijwie len met zware bagagedragers. - Alle soorten Rijwielen, Heeren- en Damessportrij- wielen - Autopeds en kleine Driewiel Kinderfietsjes. - Enorme voorraad Rijwielon- derdeelen en Electrische Rijwiellampen tegen zeer lage prijzen. Alle soorten Electrische Zaklantaarns en groote voorraad Batterijen voor elk model zaklantaarn. - Philips Handdynamo's geven altijd licht en zonder batterij. Lampjes en glazen hiervoor uit voorraad leverbaar. - ELECTRISCHE STOFZUIGERS, in meer dan 10 modellen leverbaar en tegen zeer lage prijzen. Wij hebben een prachtsor- teering NAAIMACHINES Handnaaimachines en inzinkhare modellen, waarbij prachtige meubels, zoow. m. gewone als .centr. spoel e. i. elke gewenschte kleur, pas send bij elk ameublement. - Naaimachineverlichting en kleine motoren voor elec trische aandrijving. Op alle naaimachines 10 jaar schriftelijke garantie. - Zig-zag Naaimachines, de naaimachine met meer dan 90 arbeidsmogelijkheden. - Ook in ELECTRISCHE WASCHMACHINES hebben wij meer dan 10 modellen voorradig, zoowel met hand- als met electrische wringer. - Losse Handwringers in verschil lende modellen met korte en lange rollen. Jachtgeweren en amunitie - Luchtbuksen en Luchtpistolen - Luchtbukskogelties. Pluimpjes - Schietkaarten en schijven. - Lange en korte leeren Jassen voor Hee ren en Dames. - Beenpiippn - Beenkappen - Wanten - Handschoenen - Renkappen Rugzakken - Stuur- en Bagagetasschen - Zi]'tasschen_voor rijwielen en motorrijwie len. - Wij hebben voor leeren jassen prima Was in alle kleuren. - Groote partij Handwarmers tegen lage prijzen. - Rubberlaarzen in verschillende maten en kwa liteiten. ELECTRISCHE FORNUIZEN met 3 en 4 kookplaten, twee plaats electrische Com- foren; 1-plaats electrische Comforen in 3 verschillende prijzen. - Bijbehoorende Pan nen en benoodigdheden - Electrische Theelichten - Straalkachels en Verwarmings apparaten in verschillende modellen - Electrische Voetenmatten, practischer dan een ouderwetsche warme stoof. - Strijkijzers, ook met automatische uitschakeling, het nieuwste op gebied van strijkijzers - Electrische Scheerapparaten, geen rcmtine en geen zeep noodig. snijwonden uitgesloten, scheren terwijl U de krant leest. SCHAATSEN in alle soorten. Ook nog eenige Schaatsen compleet met schoenen leverbaar. - Apparaten om zelf Uw schaatsen te slijpen en nog vele artikelen meer kunnen wij U leveren. Wij beschikken bovendien over een modern ingerichte werkplaats met de nieuwste werktuigen en gereedschappen voor het repareeren van automobielen, motorrijwie len en rijwielen, tractors en electrische apparaten. ANNA PAULOWNA WINTERHULP. De alhier gehouden collecte Winterhulp heeft opgebracht f 529.—. HINDERNISWEDSTRIJD VOOR PAREN. Gistermiddag werd onder flinke belang stelling een wedstrijd gehouden voor pa ren, een hinderniswedstrijd, die deelnemers en publiek veel plezier schonk. Er namen 14 paren aan deel, allen inge zetenen van den Polder, zooais was voor geschreven. Bij afwezigheid van den voorzitter der IJsclub deelde de heer H. Wilms met een toepasselijk woord de prijzen uit. De ge lukkigen waren: Eerste prijs f 10.Mej. B. en den heer W. Hoogschagen; tweede prijs f 7.50 mej. Beumer en A. de Ridder; derde prijs f 5.— mej. N. en J. van Balen Blanken; vierde prijs f 3.— mej. T. en J. Kuijs; vijfde prijs f 2.mej. M. Voorthuvsen en S. de Tong; zesde prijs f 1.mej. B. en S Oostdijk. A.s. Zondag zal weer een belangrijke wed strijd gehouden worden en wel voor ama teurs, op de ronde haan en over afstanden van 500. 1500 en 300 meter. De prijzen zijn medailles en een wisselbeker. De voorzitter der IJsclub, de heer V. Kaan, die daarvoor naar den wedstrijd te Oudkarspe! was gegaan, deelde tele'fo- nisch mede. dat hij reeds verzekerd was van de deelname van Langedijk, Buyen, Ekelschot, Van der Heide, e.a. totaal al een 14-tal. DE H. M. v. L. BESTAAT 25 JAAR. A.s Vrijdag wordt in een feestvergadering het. 25-jarig bestaan der afd. v. d. H. M. v. L. herdarht. De heer G. C. van Balen Blan ken, die 25 jaar de finantiën heeft beheerd, zal in deze vergadering, na zijn 25ste reke ning en verantwoording, gehuldigd worden. BREEZAND. VOORLICHTINGSCURSUS VOOR HELDER- SCHE* VLUCHTELINGEN. Volgens een mededeeling die mevr. Keij- zer—De Jong. voorz. der afd. van den Bond van Boerinnen e.a. pi. vrouwen, moght ont vangen. bestaat het voornemen bij den Rijks voorlichtingsdienst in Breezand een gratis cursus te organiseeren in het bijzonder voor Heldersche vluchtelingen. Op dezen cursus zal men o.a. een deken leeren vervaardigen, die de cursisten mogen behouden. W1ERINGF.N LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: G. van Meerkerk van Nw. Lek- kerland; A. Venema en echtg. van Wierin- germeer; S. Jorritsma van Medemblik; Jh. Kuiper van Callantsoog: A. van Tillo van Steenbergpn ra: B. W. Oostendorp van De- nekamp; A. Vliegenthart van Dordrerht; M. J. Deijkers van Wieringrrmepr: .Th. Smit en gezin van Amsterdam; L. T. Hofmeijer van Wieringermeer: A. Dovis en gezin van Den Helder: J. S. Post en echtgenoote van Anna Paulowna: J. G. P. Westenbroek en echtg. van Amsterdam. Vertrokken: G. Vliegtenhart naar Rotter dam: A. de Wit en gezin naar Kampen: Joh Sipma naar Danfumadppl: Ti Gangelhof naar Emmen: E. Molema naar Winschoten; C. Verberk naar Den Heldrr: W F. Hollan der en echlgenoote naar Den Hplder: A. Hassels en gezin naar Groningen? A. Smits naar Anna Paulowna: F., v. d Reek en ge zin naar Amsterdam: Jh. v. d Welle naar Rroek on Langendiik: T. Hooiveld n. Wie ringermeer: M. Ternstra naar Velp: H. J Jes naar Nieu\ye Niedorp; P. Th. Tiemens naar Apeldoorn: D. N. Grin naar Leeuw arden. BOUWVERGUNNINGEN, Aan den heer P. Klein is vergunning ver leend voor het bouwen van een woonhuis aan den Kleitelweg; aan de heeren J. Klein Cz. en M. Minnes voor het bouwen van twee dubbele woonhuizen aan den Koningsweg. WINTERHULP. De op 31 Januari en 1 Februari j.1. in deze gemeente gehouden collecte ten bate van de Winterhulp heeft een bedrag van f 358. opgebracht. GEGUND. Het onderhoud gedurende dit jaar van den Afsluitdijk nabij Zurig, met bi.jbehoo- rend hoofd, aansluitende terreinen, havens en havendammen te Kornwerderzand, Bree zand en Den Oever en van de aanwezige rijksgebouwen, met bijkomende werken, de kunstwerken in den Afsluitdijk te Den Oever en Kornwerderzand. het op den Af sluitdijk gelegen gedeelte van den rijksweg no. 9 is opgedragen «aan den heer v. d. Vlies te Sliedrecht voor een bedrag van klein f223000.—. WESTERLAND. IJSPRET. Dinsdagmiddag hadden wedstrijden plaats voor de leerlingen der o. 1. school alhier. De uitstag was als volgt: Jongens 6 en 7 jaar: 1. Dirk Kooi), 2. Cor- rie Steigstra. Meisjes 6 en 7 jaar: 1. Dieuwie Koorn, 2. Gerrie Geervliet. 3. Gerie Halfweeg. 4. Elsie Ottens. Jongens 8 en 9 jaar: 1. Jan Trompetter, 2. Henk Cornelissen: 3. Maarten Kooij, 4. Simon ten Bokkel. 5. Jan Kraak. Meisjes 8 en 9 jaar: 1. Adrie Molenkamp, 2. Triinie Omis, 3. Zwaantje Veger. Jongens 10 en 11 jaar: 1. Adrie Krijger; 2. Louw Wighout. 3. Jitzie Veling. Meisjes 10 en 11 jaar: 1. Coba Steigstra; 2. Hendrien Schiphof: 3 .Annie Jongkind, 4. Annie Lof. Jongens 12 en 13 jaar: 1. Kees Jongkind. 2. Klaas Schiphof. 3. Ab. Bugel. Meisjes 12 en 13 jaar: 1. Annie Veerdig; 2. Sjaantje Rpiinhout, 3. Gré ten Bokkel. De baan was door de IJsclub prachtig yerzorgd en doordat het weer gunstig was is door jong en oud volop genoten. POLITIE. Gevonden: eenige gezangenboekjes en een rijwielplaatie. Inl. gem.-bode. NIEUWE NIEDORP -BEROEP AANVAARD. Naar wij vernemen heeft Ds. Schmidts, Doopsgezind predikant alhier, vroeger te Den Helder, het beroep naar Hengelo aange nomen. BROEK OP LANGF.NDIJK. 5 Febr. Aanvoer: 26800 Kg. roodp kool 6.—. 41000 Kg. ge lp kon! 4 80. 86000 Kg. Deensche witte kool 4.30 1300 Kg. kc. uipn en grove uien 5.—. 300 Kg. nrrn 3.90. 100 Kg. bieten 3.10. 120 Kg spruitjes 18.50. BROEK OP LANGRNDTJK, 6 Febr. 4700 roode kool f 6: 17200 gple kool 1 4.80 32000 kg. Dpcnsehe witte kool f 4.30; 1200 kg. uien f 5. NOORDSCH \RIVOirr>F 5 Febr. Annvoor- 98900 Kg. roodp kool 6.16700 Kg. gplp kool 4.80. 90500 Kg. D. witte kool 4.30 2500 Kg uien en grove uien 5.—. 1000 Kg. bieten 3.10.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 3