Winterhulp Loonbelasting en kerk Kok nam het er goed van! Baron de Wijkers'ooth moet zwijgen Ongevallenverzekering voor deevisschers Onder cokesberg bedolven Meer benzine voor doctoren HET EI Doodvonnissen in de Sovjetunie Amerikaansch graan voor onbezet Frankrijk Koopvaardijschip gebombardeerd Duitsch wcermacht^cricht Italiaansch weermacht^ericbt 485ste STAATSLOTERIJ Prof. dr. H. H. Kuyper schrijft ta De Heraut naar aanleiding van hier en daar in de kerkelijke wereid tegen het invullen van de loonbelastingbiljette gerezen bezwa ren, o.a. liet volgende: De predikant is, evenals elk ambtsdrager in de kerk, dienaar Gods. maar hij is te gelijk dienaar der kerk. De kerkeraad, ais representant der gemeente, beroept hem, stelt de condities voor sijn dienst vast en be taalt hem zijn tractement uit. Christus nu heeft gezegd en Paulus neemt dit over, wan neer hij de gemeente vermaant om voor het onderhond harer dienaren te zorgen, dat de arbeider zijn loon waadig is. Arbei ders in geestelijken zin zijn de predikanten zeker, want ook Paulus noemt ze mede-ar beiders Gods, 1 Cor. 3:9 en spreekt van zijn eigen dienst als van een arbeid in bet evan gelie. En w-at het woord loon betreft, zoo wordt ook dit woord meermalen in de Schrift gebruikt om aan te duiden: dat de arbeid, dien de dienaar verricht, waardig is om loonte ontvangen, al mag daarbij zeker nooit vergeten worden, dat het geen «equivalent loon is voor den arbeid, dien de dienaar des Woords verricht, zooals Paulus aan de gemeente van Corinthe herin nert. (1 Cor. 9:11) Het tractement, dat door den kerkeraad aan den predikant wordt uitgekend is geen aalmoes der barm hartigheid, maar. wanneer hij zijn dienst getrouw waarneemt, ten volle door hem ver dient. Een principieel bezwaar om den pre dikant onder deze loonbelasting te brengen is er o.L dus niet. Fen vrij beroep, zooals een advocaat, doctor of notaris heeft een predikant niet. Hij staat in dienstbetrekking van de ge meente. Dat de verordening daarvoor de woorden werkgever en werknemer gebruikt, Is een juridische term om daaronder allen, die in eenige dienstbetrekking staan, hoog leeraren, redacteuren van bladen enz. te be grijpen. En wat het woord loon betreft, wordt in de verordening zelve verklaart, dat daaronder salarissen, tractementen e.d. worden verstaan, zoodat het woord loon bier in zeer uitgebreiden zin wordt opge vat. Een hoogleoraarstrnctement Is even min een aequivalente betaling voor zijn arbeid als het salaris dat een dagbladre dacteur verdient. Maar al hebben ze daarom geen princi pieel bezwaar om deze loonbelastingbiljet ten door de kerkeraden te laten invullen, de kerkeraden moeten zelf weten, hoe ze handelen willen. Een conflict zal dit wel niet uitlokken. Het gevolg zal alleen zijn, dat de predikanten dan meer belasting zul len moeten betalen, want ze zullen onder de inkomstenbelasting vallen. De loonbelasting dient juist om degenen, die gezinnen heb ben, te ontlasten. DE OUD BURGEMEESTER VAN HILVERSUM EN DE VRIJMET SELARIJ. De Utrechtsche rechtbank heeft gisteren uitspraak gedaan inzake den clvielen eisch welke mr. J. A. Star Busman, advocaat al daar, had ingesteld tegen Mr. Dr. K. L. C. M. I. baron de Wijkerslooth de Weerdesteyn. wegens het feit. dat mr. Star Busman door baron de Wijkerslooth in dc brochure „Mys teries in de Vrijmetselarij" werd aangemerkt en zulks naar eischers zeggen in strijd met de waarheid als vrijmetselaar en wel op zoodanige wijze, dat mr. Star Busman zich beleedigd en benadeeld gevoelde. Mr. Star Busman stelde een elsch in tot schade loosstelling in van f5000.—. In de procedure heeft de civiele kamer eischer ontvankelijk verklaard. Baron de Wijkerslooth werd ver oordeeld tot 't betalen van een bedrag van f500. Bovendien werd gelast, dat Baron de Wijkerslooth verdere publicaties over dit onderwerp zal staken. Vóór het geval, dat gedaagde zich niet aan deze uitspraak zal houden, zal hij een dwangsom van f5000 moeten betalen. PLUNDERDE HET RESTAU RANT LEEG. Maandag jl. ontmoette een surveilleerend agent van politie des avonds een jong- mensch op het Noordeinde in Den Haag die op zijn rijwiel een zak vervoerde. De agent hield hem staande en vroeg wat er in de zak zat. Het bleek 50 kg. rijst te zijn die de jongen in opdracht van een kok van een Indische restaurant, waar hij bediende was, moest bezorgen. De jongen werd mee genomen naar het bureau en uit een onder zoek, dat volgde, kwam vast te staan, dat de opdrachtgever de 29-jarige H. B. v. L. was en geen onbekende van de politie. Hij woonde aan het Juliana van Stolberg- plein en voorzag zich geregeld van levens middelen uit het restaurant, zooals kippen, melk, boter, wijn, bier, en zelfs brandstof fen. Een paar Indische bedienden, die even eens in het restaurant werkzaam waren werden door zijn bemiddeling van rijst voorzien en het baaltje dat op de fiets werd vervoerd, was dan ook voor een van hen. den 28-jarigen N. B S. uit de Roggeveen straat. De andere bediende was de 47-iarige E. A. A.. wonende in de Trompstraat, bij wien een partij van ruim 100 kg rijst werd gevonden. De loopjongen, die aan het gebeurde on schuldig was. is op vrije voeten Besteld. Van L. is voor den officier v. justitie geleid terwijl tegen de beide Indische bedienden proces-verbaal is opgemaakt wegens heling. SCHAARSCHTE |N MAROKKO. Het officieele persbureau Efe meldt uit Rabat, dat de levensmiddelenschaarschte in Fransch Marokko, steeds scherpere vormen aanneemt, er is vooral groot gebrek aan suiker. De waarnemend secretaris-generaal van bet departement van sociale zaken beeft be paald: Degene, die als deelvisscher werkzaam is in het onder de Ongevallenwet 1921 vallen de visschersbedrijf uitgeoefend buiten rivie ren en binnenwateren, wordt voor de toe passing dier wet geacht werkzaam te zijn in loondienst van den eigenaar van het vaar tuig, waarop htj werkzaam is. De eigenaar wordt voor de toepassing van de Ongeval lenwet 1920 geacht te zijn de werkgever van de deelvisschers, die op het vaartuig werk zaam zijn. De komende straateolleete. De derde straatcollecte van de W.H.N. zal op Vrijdag 14 en Zaterdag 15 Februari a.s. worden gehouden. Deze derde straatcollecte zal plaats vinden onder medewerking van de politie en de brandweer. De te verkoo- pen speldjes zullen afbeeldingen zijn van de bekende internationale verkeersborden. DOODELIJK ONGELUK TE HAARLEM. Op het terrein van een steenkolenhandel in Haarlem-Noord is gistermorgen een ern stig ongeluk gebeurd, dat aan den 27-jari- gen P. van H. het leven heeft gekost. Van H. was bezig zakken te vullen met Brech- cokes. welke hij van een vier meter hoogen berg schepte. Plotseling zakte deze berg in een, waardoor van H. bedolven werd. Toen men hem bevrijd had, bleek, dat de man reeds ten gevolge van zware inwendige kneuzingen was overleden. De afdeeling benzineverstrekking van de nijksverkeersincpectie heeft gedurende de maand Januari een grootere toewijzing van benzine gekregen ten behoeve de me dische verzorging van bet publiek, aldus meldt het Vaderland. In verband hiermee is de benzinetoewijzing over Februari voor dokters in vrij belangrijke mate verhoogd. Het is een gelukkige omstandigheid, dat deze verhooging juist samenvalt niet de hcerschende griepepidemie, waardoor vrij wel alle doktoren het bijzonder druk hebben en dus meer van hun auto gebruik moeten maken dan onder normale omstandigheden. EEN GEHATE WERELD REIZIGSTER. Tweederde van de Spakenburgsche be volking ligt met griep in bed, Bunschoten zal wel dit voorbeeld volgen. Ook vele an dere plaatsen in Nederland hebben te lijden van de groep zii het dan ook gelukkig de griep in ongevaarlijken vorm. Het is een heel gewoon verschijnsel, dat de griep wanneer eenmaal ergens uitgebroken zich verspreidt over een geheel land. Ja. het Is zelfs meermalen voorgekomen, dat deze ziekte zich over meerdere landen verspreid de. Een der grootste griep-epideniieën was die van 1889—1890. toen de griep een ware reis om de wereld maakte. Ongeveer midden October 1889 werd de griep „gesignaleerd" in Tomsk in Siberië, eind October in het toenmalige St. Peters burg. In November was vrijwel geheel Rus land ermede besmet, in December reeds geheel Europa alle streken om de Middel- landsche Zee en een groot gedeelte van de Vereenigde Statenl In Januari 1SÜ0 weid de griep in Rusland. Scandinavië en Frank rijk iets minder, doch veroverde ook veel nieuwe gebieden: Kaapstad. Honoloeloe. Mexico. West-Indië en Montevideo. In Fe bruari bezocht de onwelkome toerist (na Europa den rug te hebben toegekeerd) Cey- lon. Penang, Japan. Hongkong, Britsch-In- dië, West-Afrika en vervolgens Newfound- land en Brazilië. In Maart maakte hij buitengewoon veel slachtoffers in Bengalen en Bombav. en verscheen in Australië en Nieuw-Zeeland; in April beheerschte hij geheel Austraal- Azië. Centraal Amerika. Brazilië, Peru en Arabië. In den zomer en den herfst be zocht hij zelfs geïsoleerde eilanden als IJsland, St. Helena, Mauritius en Bëunion en tegen het eind van 1890 werd hij ge signaleerd in Yoennan (Midden-C.hina). de Shire Hooglanden (Centraal Afrika), Sliea (Ahessinië) en Gilgit (Kashmir). In 15 maanden tiids was de influenza dus de geheele aardglobe rondgetrokken en wel met een grondigheid, welke geen enkele andere wereldreiziger hem zou kun nen nadoen. Doch nergens werd hij enthou siast ontvangen, en elkeen was bevreesd, kennis met hem te maken. Het staat vast. dat ook vroegere griep epidemieën van het Oosten naar het Wes ten trokken. In het jaar 1918 echter, nam de ziekte de andere richting. Ze kwam van Spanje, over Frankrijk naar Noord- en Oost-Europa. De ziektekiemen waren mee gebracht door soldaten, die uit het Verre Oosten naar de Europeesche fronten wer den gestuurd. Later werd de griep meestal eerst gecon stateerd aan de Noord-Amprikaansrhe west kust Dit is geenszins toevallig want de ziekte komt oorspronkeli'V uit het Voorde, liike gedeelte van Oost-Az.ië. waar hijznndere atmosferische toestanden buitengewoon strenge koude, ahnormanl boogp luchtdruk e.d. het ontstaan van de ziekte in de hand werken F.n wanneer nu de grien waarin de erien rond de aarde trekt, ver anderd Is. dan komt dit door de uitbreiding van het verkeer. ïn de laatste ineen is lm mers hef verkeer tnsschen de kusten van Oost-Azië en Noord-Amerika veel inten siever dan enkele decennia ee'eden. VroP ger ..reisde" de grien met de Trans «Siheri srhe spoorweg naar F.urona: later kwam ze met de schepen, die over den Stttlen Oce aan kruisten, naar Amerika. De kip ia iets teruggezet, Al roept ze nog tok-tok. Want de familie is gedund In menig kippenhok. 't Moderne hoender-paradijs. Met ramen hoog en licht, Is hier en daar zelfs onbewoond, AI deed de kip haar plicht! En menigeen zegt bij zichzelf: „'t Is jammer van het ei!" Maar bij het voer, daar is de kip Steeds als de kippen bij! En om met voer royaal te zijn, Op allerlei gebied. Dat is, vooral in dezen tijd, „Het eieren-eten" niet! Hoe wordt nu deze lekkernij Aandachtig toebereid, We raken bij dit kost'lvk werk Totaal „de kluts" niet kwijt. En wordt de helft van 'n spiegel-ei Al geurend opgebracht, Dan zeggen we: „Wie dódr naar kijkt, „Die spiegelt zich nog zacht!" Ook 't eiernetje komt in tel, Al was het jaren weg, We koken niet meer roekeloos. Maar steeds met overleg. En klaagt er iemand inderdaad Van werkelijk gemis, Dan wil weer 't kuiken wijzer zijn, Dan 't ei, dat ouder is! En als de nieuwe bon verschijnt. Dan zeggen we: „Ei, ei!" Wat gaat een distributie-week Toch altijd gauw voorbij! Soms samen van een ei de helft, Dat is toch geen strop, In elk geval is 't beter nog, Dan elk een leege dop!! Februari 1941. KROES. (Nadruk verboden). RECHTS OF LINKS? De wetenschap concentreert zich In de laatste jaren voornamelijk op den menseh zelf, op zijn psychische en fyzische aanleg. Terwijl inen zich in de vorige eeuw voor namelijk op filosofisch en natuurweten schappelijk terrein bewoog, is thans de be langstelling geheel op den menseh in al zijn veelvuldigheid gericht. Want men heeft geleerd de beteekenis van deze veel zijdigheid voor den menseh en zijn levens houding op de juiste waarde te schatten. Zoo ziet men de onregelmatigheid van het gezicht, het verschil van linker- en rechter hand, de afwijkende groottd van linker- en rechtervoet niet meer als iets toevalligs, maar als een verschijnsel, dat van de al lergrootste beteekenis is. Het feit, dat de meeste menschen „rechts" zijn heeft ten gevolge, dat de meeste ge bruiksvoorwerpen aan deze eigenaardigheid zijn aangepast Terwijl bij de meeste men schen de rechterarm sterker, de rechter hand krachtiger en handiger is, vindt men bij- nagenoeg alle menschen, dat het linker heen iets langer en de linkervoet iets groo- ter is. Hierdoor valt de linkerpas steeds iets grooter uit. waardoor het feit ver klaard wordt, dat de menseh steeds nei ging heeft naar rechts te gaan. Vooral dui delijk worden de gevolgen, van deze afwij kingen. wanneer men gevallen bestudeert, waarbij menschen in de duisternis ver dwalen. Steeds slaan zij de voorgenomen richting slechts korten tijd in. Dan wijken zij. als door een magische kracht gedwon gen, naar links of naar rechts af, dit hangt natuurlijk af van de categorie, waartoe hun lichaam behoort, vaak zoo sterk, dat zij in een cirkel loopen en weer op het punt van uitgang terugkomen. Tal van verhalen van menschen, die zonder kom pas in een bosch of woestijn verdwaald zijn, zijn hier eveneens een bewijs voor. De ongelijkheid van onze lichaamshelften leidt niet alleen tot deze zichtbare resul- taen, maar veroorlooft ook psychologische conclusies Zoo vindt men doorgaans bij geniale menschen een sterk gepronoceerde Sectarische qroep staat terecht. Naar de Prawda meldt, heeft te Stalina- bad (Tadsjikistan) een groep van 18 secta- riërs terechtgestaan, wien het voeren van staatsvijandige actie ten laste was gelegd. Drie leiders dezer sectarUche groep en nog eenige leden werden ter dood veroordeeld. De anderen tot gevangenisstraffen tusschen 5 en 10 jaar. Vooretel van Fransehe zijde. De New York Herald Tribune meldt, dat de Fransehe ambassadeur Dinsdag onder staatssecretaris Welles het voorstel van Frankrijk heeft gedaan om in de Vereenig de Staten tarwe en mais te koopen voor het onbezette Frankrijk. De aankoopen zouden worden betaald met de bevroren Fransehe saldi. Het blad betwijfelt of de regeering der Vereenigde Staten op dit voorstel zal ingaan, aangezien zij dan druk zou moeten uitoefenen op Engeland tot verzachting van de blokkade tegen Frankrijk. Na vies minuten gezonken Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben den vierden Februari ten Noord Oosten van Ierland een bewapend koopvaardijschip tot zinken gebracht. Het ongeveer 4500 b. r. t. groote schip kreeg aan bakboordzijde een voltreffer, waarop de bemanning zich in de booten begaf. Reeds na vier minuten was het schip gezonken. Niet ver van de Schotsche Oostkust werd eveneens met succes een aanval ondernomen op een schip van 600 brt. Het werd door treffers zwaar beschadigd, zoodat het voor schip reeds na een paar minuten onder wa- ,ter lag. Aangenomen kan worden, dat het schip totaal verloren is. DE THAILANDSCH INDOCHINEESCHE VREDESCONFERENTIE. Morgen de eerste zitting. Sëmi-officieel wordt medegedeeld, dat de Japansche regeering op de komende vredes conferentie tusschen Thailand- en Fransch Indochina vertegenwoordigd zal zijn door elf personen onder leiding van den minister van buitenlandsche zaken Matsoeoka en den ambassadeur Matsoemiya. De eerste bijeen komst van de vertegenwoordigers der drie landen, die in de ambtswoning van den mi nisterpresident zal worden gehouden, is op morgen bepaald. OVERSTROOMINGEN IN SPANJE. De overstroomingen als gevolg van den hoogen stand der Duero hebben aanzienlij ke schade aangericht. Verscheidene dorpen staan onder water. In het plaatsje Tudela de Mero zijn 70 huizen ingestort. Als eerste hulp voor de getroffenen hebben de provin ciale autoriteiten van Vallodolid 300.000 pe setas beschikbaar gestel i. gelaatshelft, b.v. Napoleon. Van Alexander den Groote en ook van Frederik den Groo te wordt verteld, dat zij het hoofd steed^ naar links lieten hangen. In den volksmond vindt men enkele uit drukkingen, die op verschil van links en rechts wijzen Wanneer iemand 's ochtends slecht gehumeurd is, zegt men, dat hi, „met het linkerbeen uit bed is gestapt". Iemand, die onhandig is noemt men gauw „links". Menschen, waarmee men niets te maken wil hebben laat men „links liggen" Het feit, dat menschen linkshandig zijn heeft men op de volgende wijze meenen te kunnen verklaren. Men denkt, dat dit ver oorzaakt wordt doordat de aorta, hart slagader, hooger dan gewoonlijk it en daardoor een sterkere liloedtoevotr naar de linkerlichaamshelft veroorzaakt. FELLE ACTIE DER LUCHTMACHT NA BIJ LONDEN EN IN DE MIDDELLAND- SCHE ZEE. Britsche aanval op DüsseldorL Hel opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede: „In overzéesch gebied heeft een oorlogs schip tO.OOO ton vijandelijke koopvaardij- scheepsruimte tot zinken gebracht. In to taa! heeft dit schip thans 110.000 ton ver nietigd. Een gevechtsvliegtuig met grootcn actieradius heeft op 440 kilometer ten Westen van Ierland een gewanend koop vaardijschip van ongeveer 4500 ton tot zin ken gebracht. F.en twpede schip werd aan de Schotsche Oostkust door bommen tot zinken gebracht. Gevechtsvliegtuigen heb ben gisteren voor de Zuidoostkust van En geland met goed gevolg twee krachtig be schermde convooien aangevallen. Bii f.onden i« een vliegveld in duikvlucht met hommen bestookt; een op het veld staand vMpgcnlg werd in hrand geschoten. Tn de Middellandsche Zee hebben gister middaa Duitsche eevpch'svlipgtnigpn de vliegvelden T.nea en Halfar op Malta aan geva'len. Bommen van zwaar kaliber ver woestten hangars en onderkomens en ver oorzaakten grnntp hranden Een munitie- opsta<mlaats vloog In de lucht. li den afeeloonpn narht hebben forma Mes gevechtsvlfpirtnigpn in weerwil van de mop'tiiVp weerstnmstpndichpden met sur ee« tn=tal'aties der wapenindustrie in de Midlands en voor den oorlog belangrijke doelen, alsnjede vliegvelden en spoorweg- installaties in het Oosten en Zuidoosten van Engeland bestookt met brand- en brisant bommen. De vijand beeft met zwakke strijdkrach ten in den narht van 4 op 5 Februari in W est-Duitschland voornamelijk brandbom men laten vallen De schade is gering. Voor den oorlog belangrijke doelen werden ner gens getroffen. Slechts in de binnenstad van Düsseldorf werden woonhuizen door hommen en branden vernield. Vijf burgen kwamen om het leven. 24 werden gewond De vijand verloor gisteren drie vliegtui gen en wel een in een luchtgevecht, twee door het luchtdoelgeschut. Drie eigen vlieg •uigen worden vermist. TEGENAANVALLEN IN GRIEKENLAND EN IN AFRIKA. Offensieve aptlviteit der lucht macht. Het 243ste Italiaansche weermachtsbericht luidt: Aan het Grieksche front hebben wij viiandplijken aanval afgeslagen en den and gevoelige verliezen toegebracht. Er »ir- len krijgsgevangenen en wapens in onze handen. In Noord-Afrika: activiteit der wederzijd srhe luchtmachten F.ngplsche vliegtuigen hebben Rengbazi gebombardeerd. In Oost-Afrika hebben onze troepen het Noordelijk front een tegenaanval dernomen op de vijandelijke strijdkrachten een vij vie aan on- (Niet officieel) 5de klasse, 11de lijst Trekking van Woensdag 5 Februari 1941 Hooge Prijzen 5000.—: 1000.—: 400.—: 200.—: 100.— 11790 11957 1026 1984 2629 3392 4143 4803 5210 5778 6536 7368 7944 8434 9094 9551 10427 11046 12034 12734 13323 13969 14807 15632 16195 17041 18187 18931 19535 19547 20168 20491 21478 1263 2006 2706 3457 4193 4900 5292 6030 6541 7409 7977 8473 9142 9570 10491 11063 12081 12833 13442 14001 14887 15647 18197 17082 18198 19045 19552 20216 20540 21564 10983 1994 8834 14598 18132 18670 6016 6667 9262. 4284 6156 10228 11372 16019 1323 4297 9276 11060 11106 12058 16161 20040 20409. Prijzen van f 70.— 1430 1484 1565 1612 1751 2043 2252 2279 2304 2329 2711 2883 3045 3120 3122 3710 3892 3896 3984 4028 4260 4313 4348 4415 4619 4906 4923 4927 5005 5069 5332 5355 5499 5535 5610 6120 6184 6250 6345 6388 6737 6764 6789 6861 7171 7600 7608 7610 7714 7832 7984 8034 8065 8218 8260 8485 8506 8616 8662 8663 9299 9345 9356 9391 9478 9589 9708 9874 10017 10069 10621 10624 10707 10736 10862 11134 11337 11615 11656 11730 12275 12352 12425 12430 12482 12875 12900 13017 13052 13280 13598 13660 13745 13819 13893 14129 14262 14340 14388 14555 15082 15159 15211 15392 15405 15701 15704 15790 16040 16089 16411 16540 16674 16745 16784 17134 17235 17372 17533 17953 18244 18279 18490 18586 18731 19117 19134 19236 19250 19288 19611 19680 19706 19755 19958 20062 20237 20249 20283 20301 20349 20487 20635 20696 20779 20825 20922 21409 21686 2171T 21737 21986 2080TI. 10130. 11512 1982 2473 3136 4005 4718 5169 5741 6389 7280 7834 8406 8755 9536 10099 10891 12012 12619 13285 13913 14579 15474 16143 16828 17976 18916 19482 1083 1117 1187 1304 1347 1348 1575 1589 1595 1820 1845 1866 1964 1968 2012 2141 2262 2297 2495 2535 2594 2749 2777 2807 2969 3002 3055 3223 3254 3298 3482 3595 3706 3991 4002 4008 4120 4132 4209 4472 4514 4521 4612 4630 4637 4856 4862 4868 5004 5011 5079 5216 5239 5278 5390 5395 5461 5609 5613 5671 5890 5979 6007 6116 6168 6179 6348 6358 6367 6559 6567 6595 6805 6807 6827 7020 7048 7163 7298 7304 7445 7571 7576 7594 7789 7803 7928 8070 8077 8081 8272 8274 8280 8351 8372 8394 8563 8570 8572 8675 8689 8800 9069 9076 9099 9194 9201 9251 9430 9586 9614 9757 9809 9839 9948 9967 9969 10184 10192 10262 10403 10449 10459 10568 10577 10591 10748 10820 10829 11063 11064 11128 11245 11283 11294 11585 11593 11649 11998 12053 12071 12258 12271 12299 12450 12471 12478 12599 12609 12627 12721 12802 12813 13060 13139 13162 13364 13368 13412 13553 13562 13611 13699 13717 13761 13918 13933 13968 14146 14150 14163 14253 14304 14324 14485 14486 14563 14705 14731 14796 14985 15006 15008 15121 15143 15148 15324 15330 15332 15511 1552? 15576 15816 15853 15895 16153 16171 16176 16345 16354 16470 16675 16588 16621 16729 16736 16750 16901 16950 17065 17271 17319 17343 17561 17638 17654 17834 17914 17919 18039 18069 18105 18269 18280 18296 18409 18429 18517 18648 18652 18728 19083 19120 19126 19356 19574 19580 19769 19783 10848 20170 20229 20294 20564 20609 20616 20711 20723 20765 21132 21134 21138 21236 21257 21271 21360 21392 21493 21716 21718 21729 21823 21834 21850 21917 21958 21989 Verbeteringen 11392, 20862 m. z 70.—. Nieten 1199 1201 1351 1404 1645 1724 1871 1889 2025 2027 2373 2426 2617 2638 2832 2913 3064 3108 3339 3361 3719 3755 4034 4066 4321 4331 4532 4544 4654 4673 4898 4934 5080 5120 5283 5299 5490 5522 5720 5746 6043 6064 6206 6222 6376 6385 6648 6871 6862 6931 7181 7233 7455 7471 7613 7691 7941 7964 8094 8132 8282 8314 8401 8492 8577 8626 8841 8872 9119 9130 9302 9308 9615 9616 9856 9882 9976 9994 10284 10320 10464 10469 10605 10613 10838 10871 11152 11164 11378 11395 11728 11798 12080 12119 12304 12356 12497 12522 12632 12643 12944 12985 13189 13254 13421 31469 13625 13633 13762 13768 14030 14063 14175 14189 14368 14376 14609 14636 14851 14872 15046 15062 15228 15246 15398 15403 15588 15605 15906 15929 16298 16299 16535 16553 16642 16687 16757 16821 17101 17154 17374 17403 17656 17692 17927 17931 18114 18173 18322 18325 18528 18546 18762 18826 19200 19203 19607 19634 19857 19921 20306 20413 20651 20663 20785 20880 21145 21166 21299 21309 21501 21519 21757 21759 21875 21878 1227 1458 1747 1900 2082 2446 2651 2941 3141 3385 3811 4092 4353 4565 4686 4949 5157 1270 1303 1466 1560 1759 1819 1904 1913 2104 2132 2474 2485 2696 2737 2951 2965 3169 3196 3424 3445 3818 3844 4096 4108 4365 4380 4583 4603 4769 4841 4960 4970 5185 5215 5311 5321 5369 5560 5583 5592 5750 5859 5886 6074 6093 6271 6287 6313 6431 6479 6480 6751 6779 "788 6970 6994 7015 7256 7271 7275 7493 7527 7565 7723 7747 7780 8006 8039 8059 8166 8221 8267 8329 8339 8347 8496 8505 8543 8638 8642 8647 8885 8968 9010 9132 9164 9184 9322 9397 9429 9663 9666 9S67 9897 9928 9938 10023 10120 10123 10340 10352 10373 10472 10526 10558 10688 10695 10698 10875 10961 11038 11171 11192 11227 11419 11442 11482 11844 11864 11866 12164 12231 12235 12378 12400 12445 12534 12540 12542 12667 12677 12694 12987 12995 13054 13311 13335 13349 13496 13506 13542 13640 13677 13389 13836 13856 13863 14095 14096 14118 14190 14221 14234 14392 14421 14465 14662 14670 14597 14876 14943 14961 15100 15117 15119 15294 15297 15314 15426 15431 15433 15683 15697 15710 15951 16042 16063 16309 16336 16344 16555 16562 16570 16710 16712 16726 16849 16875 16880 17204 17231 17240 17428 17547 17549 17699 17717 17746 17943 19790 17993 18179 18206 18264 18347 18392 18406 18570 18579 18515 18827 10075 19079 19280 19292 19338 19642 19647 1972D 20008 20106 20142 20480 20481 20553 20697 20898 20702 20912 21047 21051 21189 21204 21219 21318 21324 21455 21530 21542 21623 21772 21788 21819 21890 21913 21915 1449 m. 1459, 11395 m. z. 20865, 4062 en 19961 m. z. met die onze nieuwe linie naderden en deze met verliezen teruggeslagen. Aan het Zuidelijk front hebben onze af- deelingen Doehats na een verwoed gevecht, in den loop waarvan zij den vijand aan zienlijke verliezen toebrachten, zich van een vooruitgeschoven post nabij de grens ten Oosten van het Stefanie-meer terug getrokken. Groote offensieve activiteit van onze luchtmacht. De vijand heeft enkele plaatsen in Ervtrea gebombardeerd. Onder de inboorlingen vielen eenige slachtoffers. Twee Engelsche vliegtuigen werden neerge haald. In de Egeïsche Zee hebben vijandelijke vliegtuigen in den nacht van 3 op 4 Fe- bniari hommen geworpen op een onzer vliegvelden waardoor lichte materieele schade ontstond. hohllfe'i'isten \an het Duitsche vliegercorps hebben de vliegvelden van Mikabba en Hal- rar op Malta aangevallen. Er ^'-'nndon wtploffingen en branden

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 6