Nieuwe Ongeregeldheden te Arasterdam Het slachten van schapen BRIKETTEN voortaan op de bon Oud-minister van IJsselsteyn Botsingen te Utrecht op w.a. mannen geschoten. Dc Eogelschc stafofficieren in Turkije Amsterdamsche effectenbeurs obligaties staatsleeningen. Treinbotsing te Rotterdam De presidentscrisis in Argentinië Duizend Duitsche vliegtuigen in Bulgarije? aandeelen. industrieele ondernemingen. Binnenland. petroleumondernemingen. Een Nederlandsche S.S» man vertelt rubber-ondernemingen. Koersen Nederlandsch clearinginstituut WINTERHUIP^NEDERLAND Stort op 5553 of op 877 De volgende bonnen rijn voor het gebruik aan geweren. Boter en vetten. Gedurende het tijdvak van Maandag 17 Februari tot en met Zondag 23 Februari a.s. geeft de met 02 genummerde bon van de laatst uitgereikte boter- en vetkaart recht op het koopen van 250 gram boter of marga rine. De met 02 genummerde bonnen, die op 23 Februari nog niet gebruikt rijn, blijven Toorts nog geldig tot en met Zondag 2 Maart a s. Brood en gebak. Gedurende het tijdvak van Maandag 17 Februari tot en met Zondag 23 Februari a.s. geeft elk der met 03 genummerde bonnen van de nieuw uitgereikte broodkaart recht Op het koopen van ongeveer 100 gram brood. Voorts geeft elk der met 03 genummerde broodbonnen recht op het koopen van een rantsoen gebak. De op 23 Februari nog niet gebruikte bonnen blijven voorts nog geldig gedurende de week van 24 Februari tot en met 2 Maart a.s., met dien verstande, dat zij gedurende laatstgenoemde week niet mogen worden gebruikt in hotels, restaurants e.d. Eieren. Gedurende het tijdvak van Maandag 17 tct en met Zondag 23 Februari a.s. geeft de met 05 genummerde bon van de nieuw uit gereikte bonkaart algemeen, recht op het koopen van één ei. De bonnen, welke op 23 Februari nog niet gebruikt zijn, blijven gel dig tot en met Zondag 2 Maart a.s., met dien verstande, dat zij gedurende de week van 24 Februari tot en met 2 Maart niet gebruikt mogen worden in hotels, restau rants e.d. Suiker. Gedurende het tijdvak van Maandag 17 Februari tot en met Zondag 16 Maart a.s. geeft de met 06 genummerde bon van de nieuw uitgereikte bonkaart algemeen recht op het koopen van 1 kg. suiker. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het tijdvak waarin de met 00 genummerde bon is geldig verklaard, op Maandag in plaats van op Zaterdag begint te loopen. Vleesch en vleeschwaren. Gedurende het tijdvak van Maandag 17 Februari tot en met Woensdag 26 Februari a.s. geeft elk der vier met 02 vleesch ge merkte bonnen van de laatst uitgereikte vleeschkaart recht op het koopen van 100 gram vleesch, been inbegrepen, of één rant soen vleeschwaren. De met 02 worst, vleesch»- waren gemerkte bon geeft uitsluitend recht op het koopen van een rantsoen vleeschwa ren. De bonnen, welke op 26 Februari a.s. nog niet gebruikt zijn. blijven nog geldig tot en met Zondag 2 Maart a.s. RELLETJES EN DE JODEN BUURT. (A.S.P.) Van bevoegde zijde wordt mede gedeeld: Zondag, den 9den Februari 1941 is het na afloop van oefenmarschen der Amsterdam- sche W.A. tusschen afzonderlijke W.A.-lieden en politiek andersdenkenden op verschillen de plaatsen in de hoofdstad en vooral op hef Waterlooplein (Jodenbuurt) tot botsingen ge komen. Verscheidenen van de daarbij be trokken personen en van de Amsterdamsche politiebeambten, die voor hot herstel der orde tusschenbeide gekomen waren, zijn ge wond. Op den avond van den volgenden dag 1 en in den loop van den llden Februari hebben troepen jeugdige Joodsche elemen ten. die van allerlei wapens voorzien waren, in de Jodenbuurt wonende nationaat-socia- listen. onder wie ook schoolkinderen, voort durend aangevallen en voor een deel zwaar gewond. Ook zijn in de Jodenbuurt winkels van nationaal-socialisten door joden ver nield. Daarop heeft de politie talrijke van wapens voorziene Joden gearres teerd. Ter verzekering van de orde is in den nacht van 11 op 12 Febru ari de oude Jodenbuurt geheel af gezet en voor in- en uitgaand ver keer gesloten. Nu de rust in de Jodenbuurt hersteld is. zijn met ingang van 13 Februari de beper kingen ten aanzien van het in- en uitgaand verkeer verzacht. Met het door bovenge noemde incidenten dringend noodig gewor den vertrek van alle niet-Joodsrhe bewo ners uit de Jodenbuurt is reeds 13 Februari een begin gemaakt. Onder voorzitterschap van den koopman A. Asscher. en professor Cohen is een Am sterdamsche Jodenraad gevormd, die het Amsterdamsche gemeentebestuur bepaalde garanties voor de handhaving van de vei ligheid binnen de Jodenbuurt gegeven heeft. Een vermanend, woord van den En geen rommel meer! Aangezien hier en daar bij den handel en onder het publiek een on juiste opvatting blijkt te bestaan omtrent den verkoop van uit kolen gruis en/of afval van vaste brand stoffen vervaardigde briketten (ts- gels), welke tot dusverre door vele handelaren buiten de distributie wer den aangeboden, heeft de noodzake lijkheid zich doen gevoelen om den verkoop van dergelijke briketten in het vervolg uitsluitend op gel dige brandstoffenbonnen te doen ge schieden. Waar verder is komen vast te staan, dat het product in vele gevallen minderwaar dig was en tegen abnormaal hooge prij zen van de hand werd gedaan, heeft de overheid ingegrepen en hij een wijziging van de vaste brandstoffen distributiebe schikking onder meer de volgende eenheden vaste brandstoffen vastgesteld: Briketten, geheel of gedeeltelijk vervaar digd van uitval en/of afval van vaste brand stoffen, geen turf zijnde: 100 kg. Briketten, geheel of gedeeltelijk vervaar digd van uitval enfof afval tvirf: 250 kg. Niet tot briketten geperst uitval enjof af val van vaste brandstoffen, geen turf zijnde: 75 kg. Door het rijkskolenbureau worden maat regelen genomen om een zekere kwaliteits garantie voor het product te verkrijgen en tot het vaststellen van een maximumprijs te komen. Eenigen tijd „marine" beheerd, oud-lid ran den Zuiderzeeraad. In den Haag-is op 80-jarigen leeftijd over- leren ir. H. A. van IJsselsteyn oud minister van Landbouw, Nijverheid en Handel. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal Maandag as. om 12 uur op de begraafplaats oud Eik en Duinen in Den Haag geschieden. Toen in 1918 mgr. Nolens werd belast met de formatie van een nieuw ministerie werd ir. van IJsselsteyn aangezocht als minister van Landbouw. Nijverheid en Han del en tot 1922 maakte hij als zondanig deel uit van het kabinet Ruys de Beeren- brouck. Zelfs heeft hij eenigen tiid het de partement van marine beheerd. Herhaalde lijk is de heer van IJsselsteyn opgetreden als regeerinesvertegenwoordieer bij interna tionale conferenties waarbij vraagstukken van den arbeid ^-n-dm besproken. Van 1923 tot 1936 was hi: IH van d m Zniderzeeraad. terwiil h" van 1924 tot 1932 rijksbemiddelaar Is geweest. heer Asscher tot zijn rasgenooten. Joodsche (A.N.P.) Op verzoek van den gevol machtigde van den rijkscommissaris voor de stad Amsterdam heeft een commissie van vertegenwoordiging voor de Amster damsche Joden de bewoners van de oude Jodenbuurt in de hoofdstad, waar - zooals bekend de laatste dagen ongeregeldhe den hebben plaats gehad, gistermiddag op geroepen voor een korte bijeenkomst in de groote zaal van de diamantbeurs aan het Weesperplein. De opkomst was zoo groot, dat twee bij eenkomsten noodig waren. Beide keeren was de zaal geheel gevuld, zoodat vastge steld kan worden, dat circa 4000 bewoners van deze buurt aan den oproep gehoor heb ben gegeven. De eenige spreker in beide vergaderingen de heer Asscher, voorzitter van genoemde commissie, richtte een vermanend woord tot zijn rasgenooten en bracht met nadruk naar voren, dat in de toekomst elke nieu we poging tot het verwekken van inciden ten. zooals zich in de laatste dagen hebben voorgedaan, moet worden voorkomen, dat allen hun vuur-, slag- of steekwapen of eenig ander wapen tot Vrijdagmiddag één uur op het politiebureau aan het Jonas Da niël Meyerplein straffeloos kunnen inleve ren. Degene, bij wien alsnog wapens zouden worden aangetroffen, stelt daarmee zich zelf aan de zwaarste straffen bloot en brengt vele anderen in gevaar. Tenslotte uitte spreker de ernstige waarschuwing, dat de Duitsche autoriteiten geen nieuwe wanordelijkheden zullen dulden en tevens afdoende maatregelen zullen treffen om ze in de toekomst onmogelijk te maken. Na deze toespraak sloot de heer Asscher de bijeenkomst, die beide keeren een rustig verloop had. EN DE PRIJZEN VAN SCHAPEN- VLEESCH. De secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherij heeft be paald, dat door de Ned. Veehouderijcentr. al leen ontheffing mag worden verleend van het verbod, gesteld in het slachtverbod 1940 schapen ten aanzien van schapen, welke door haar zijn gekocht en verkocht met bestemming om te worden geslacht en voor de gevallen, waarin ten genoegen van de Nederlandsche veehouderijcentrale is aangetoond, dat het dier in nood moet worden geslacht. Voorts zijn de prijsgrenzen vastgesteld, binnen welke bovengenoemde centrale de schapen, bestemd voor slachting, koopt. De prijzen, waarvoor schapenvleesch aan uiteindelijke verbruikers ten hoogste mag worden te koop aangeboden en verkocht, zijn de volgend: Bout met been, schouder met been en carbonaden 1.45; Idem zonder been 1,G0; Borst en nek L25; Rauw schapenvet 1,25. Deze prijzen gelden in guldens voor vleesch per kg, af winkel en inclusief om zetbelasting. Bij bezorging aan huis mo gen zij worden verhoogd met ten hoogste 5 cent per pond of gedeelte van een pond per bezorging. (A.N.P.) Gisteravond hebben zich bot singen voorgedaan tusschen W.A.-mannen en andersgezinden uit het publiek in de om geving van de Tolsteeg en de Albatros straat te Utrecht, die klaarblijkelijk het ge volg waren van het feit. dat dezer dagen bij een in laatstgenoemde straat wonenden W.A.-man de ruiten werden ingegooid. Het kon tot nog toe niet geheel worden opge helderd. of de W.A.-mannen een vergeldings actie op het oog hadden of dat zij een her haling Van het genoemde incident wilden voorkomen. Door de duisternis wasshet niet mogelijk, zich een goed beeld te vormen van hetgeen zich precies heeft voorgedaan. Spoe dig na het verschijnen van de W.A.-mannen kwam het althans tot vechtpartijen, en zelfs is er op de W.A.-mannen geschoten. Er zijn verschillende gewonden gevallen, waarvan één ernstig, namelijk de W.A.-man L„ die een schot in de hartstreek heeft gekregen. Eenige gewonden, waaronder de genoemde W.A.-man werden naar het ziekenhuis ver voerd. Andere gewonden zijn ter plaatse verbonden en naar huis gebracht. Het onderzoek is nog gaande. Een Japansche journalist, die te Sofia uit Istanboel is aangekomen, meldt, dat de Engelsche stafofficieren, die sedert eenigen tijd in Turkije vertoeverf, den Engelschen wcnsch hebben overgebracht, dat Turkije aan Engeland militaire steunpunten^ af staat. De Turksche regeering zou hierop geantwoord hebben met het tegenvoorstel, dat Engeland de noodige luchtafweer* a- pens, afweergeschut en vliegtuigen, aan Turkije levert alvorens Turkije zich in zulk een gevaarlijk avontuur stort. De Engelsche delegatie heeft verklaard, niet in staat te zijn. aan de Turksche verlangens te vol doen. waarop de Turksche regeering dit Engelsche voorstel heeft afgewezen. Volgens een bericht van het Turksche blad ..Tan'' heeft de British United King- dom Corporation medegedeeld, dat zij voortaan met Turksche kooplieden, die via den Balkan goederen naar Duitschland uit voeren. geen zaken meer zal doen. Deze verklaring van de semi-officieele Britsche handelsmaatschappij beteekent, naar men in toonaangevende economische kringen hoort, niet meer of minder, dan het aan leggen van zwarte lijsten ook in het met Engeland bevriende Turkije. Aan den an deren kant wijst men in* genoemde kringen op het feit. dat Engeland prartisch als af- neme r van Turksche goederen zoo goed als geheel is uitgeschakeld en dat een eco nomische handhaving van het land het handhaven van den uitvoer naar Duitsch land dwingend noodzakelijk maakt. Kalme handel. Prijshoudende ■temming. Locale markt iets hooger. Nederlandsche beleg, gingen prijshoudend. Ameri kanen lichtelijk verbeterd. V.K. L.K. 97%-97% 971/4-97 7/16 98 7/16 98% 94% 95 98 7/16 98% 84%-85 84%-855H 85 9/16 Nederland 1941 4 Nederland 1940 I 4 Nederland 1940 II 4 Idem met bel. fac. Nederland 1938 3.3% Oost-Indië 1937 3 85% Oost Indië 1937 A 3 84 3/16 84% DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct 6 Konv Kas (m.v.) 4 provinciale en gem. leeningen A'dam "37 I 3% 84 Wfc 's Grav. '37 13% N.-HoIJ. "38 3 N.-Holl. '38 II (3%) 3 84% 84% R'dam '37 I. III 3% 81 Z.-Holland 1937 3 83 83 Alleen materieele schade. Gisternacht heeft op de Ceintuurbaan te Rotterdam een botsing plaats gehad tus schen twee goederentreinen, bestaande uit lecge wagens. Zes wagens liepen dientenge volge uit de rails. De oorzaak moet ge zocht worden in het feit. dat het personeel een onveilig signaal niet opmerkte. Per soonlijke ongevallen kwamen niet voor. Met de opruimingswerkzaamheden heeft men dadelijk een begin gemaakt. LADY CHAMBERLAIN OVERLEDEN. Uit Londen wordt gemeld, dat Lady Charn- berlain. de echtgenoote van wijlen den Brit- schen minister-president Chamberlain. na een korte ziekte is overleden. GESTRAND ITALIAANSCH SCHIP VERKOCHT. Stefani meldt uit Rio de Janeiro, dat de Lloyd Nacional het 12.000 ton metende Ita- liaansche schip Caprera dat eenige jaren geleden in de Golf van Rio gestrand is, heeft gekocht. Alle Engelsche pogingen om het schip te verkrijgen zijn mislukt. Het door de boodschap van dr. Ortiz ont stane binnenlaudsche politieke conflict groeit tot een openlijke presidentscrisis uit, waarbij alle buitenlandsche politieke, finan- cieele en economische kwesties, die den laatsten tijd aruut geworden zijn. op den achtergrond treden. Daar anderzijds de ceheele politieke en economische toestand om een beslissing vraagt, beginnen de fron ten zich af te tcekencn. De radicalen scha ren zich om Ortiz en eischen zijn terugkeer in het presidcntspaleis, terwijl de nationale democraten aan de zijde staan van den vicc-president Castillo. die in de boodschap van Ortiz verantwoordelijk gesteld wordt voor het huidige conflict, maar tot dusver zich ten aanzien van dit verwijt niet geuit heeft. Men verwacht nu een van den Se naat uitgaande ophelderende actie. Bulgaarsche tegenspraak. Het Bulgaarsche Persbureau spreekt be richten van een buitenlandsch bureau tegen, volgens welke duizend Duitsche vliegtuigen in Bulgarije zouden zijn aangekomen, de Bulgarsche vliegvelden door Duitsch perso neel bezet zouden zijn en duizenden Duit sche soldaten en tanks den Donau zouden zijn overgetrokken. In politieke kringen te Berlijn verklaart men ten aanzien van het bericht, dat in Bul garije Duitsche vliegers zouden zijn aange komen, dat dit duidt op een teeken van groote zenuwachtigheid bij de voor den oor log verantwoordelijke mannen in Engeland. HYPOTHEEKBANKEN Ned. Hyp.b. Veendam 3% 88% 88% INDUSTIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind. I. G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A .1 167% 167% v 115 115% Ned Handel Mij. C. v. A 115% 113% iory2 Ned. Ind. Handelsb. A 115 115% A K U. 98%-97% 98%-98% Fokker g. a. 65% 65% Lever Bros en Unilever cv.A189 188 Ned. Ford 179% 180 Philips G B.v.A. 112%-112 112%-113%' Philips pref. a 320 318 Calvé Delft c.v. a. 195%-194% 197%-198% Gentr. Suiker Mij. 137% 137% Bnitenland. Anaconda copper c.v. a. 27%-27 7/16 27%-28 Beth. Steel c.v. a 80 1/16-80% 80%-81%' Gen Motors c.v. A. 48 9/16 48 9/16 Kennecot Copper c.v. A. 34%-34% 34 3/16-34% North. Am. Aviation c.v.A 15 5/16 16% Rep. Steel c.v. A. 24-24% 24 5/16-24% U. S. Steel c.v. a. 63%-64% 64%-65% Binnenland. Dordtsrhe Petr. g. A 215% 220% HET GODSDIENSTIGE LEVEN IN ALBA- Nlë GAAT VOORT. Ondanks den oorlog gaat het religieuze leven in Albanië verder. Het Mohamme- daansche feest der „Goede Macht" (nate mire) is, naar uit Albanië wordt gemeld, met groote deelneming in aanwezigheid van de leiders der Mohammedaansche cultuur gemeenschap en vertegenwoordigers van de overheid, plechtig gevierd. Er werden ook gebeden uitgesproken voor den koning-kei zer en voor den Duce. IN DUITSCHE UNIFORM: TOCH NEDERLANDERS. Hoewel de dienst in de SS-kazerne vrijwel ononderbroken doorgaat en zelfs in de korte oogenblikken van rust nog vele plichten op de mannen rusten, hebben wij toch gelegen heid gehad enkele Nederlanders afzonderlijk te spreken, dus niet in de kamer, waar de kameraden elkaar telkens het woord ontne men, elkaar aanvullen en verbeteren, maar ergens in de kazerne, waar onze gesprekken niet gestoord konden worden. Daar hebben we enkele jongemannen rustig laten uitspre ken over hun idealen, die zij sedert lang koesterden, over de vreugde, welke zij beleef den. toen zij in staat werden gesteld feitelijk iets te doen 0111 hun ideaal naderbij te stre ven. over hun prettige ondervindingen, hun moeilijkheden en lasten. Idealisten en materialisten. Men zou, zoo constateerden wij, de groep Nederlandei's, die zich aanmeldde, in twee deelen kunnen splitsen: de idealisten die zui ver en alleen voor hun ideaal willen strij den. en de materialisten die met hun aan sluiting bij de SS-Standarte Westland een betere plaats in de wereld van straks probee- ren te verwerven. Het is bekend, dat bij de werving van vrijwilligers voor de SS ook in derdaad den nadruk wordt gelegd op het feit, dat de SS-man na beëindiging van den dienst hij de verwerving van een positie in de bur germaatschappij door de autoriteiten zal wor den gesteund. Ieder zal naar eigen aard en aanleg worden geholpen. De Nederlander zou geen Nederlander zijn, indien deze bepaling hem niet lokte. Met de ze gedachte zijn dan ook verscheidene jonge landgenooten naar München gegaan. Maar het verwonderlijke is, dat zij op het oogenblik allen zonder uitzondering het ideaal voorop stellen! Ik voelde al lang, zoo zei er een van hen, dat wij Nederlanders in den strijd van Duitschland niet achter moesten blijven. Toen mij de kans werd gegeven, heb ik dan ook geen oogenblik geaarzeld deze met beide handen aan te grijpen. Is het niet een eer en een gunst, dat wij de grau we uniform van Duitschlands politieke soldaten mogen dragen* Is het niet een eer, dat wij waardig zijn gekeurd het onze tot den grooten strijd tusschen twee we reldbeschouwingen bij te dragen? Ieder een, die voelt, dat Germaansch bloed door zijn aderen stroomt, moet deze taak op zich nemen, vrijwillig, blij en trotsch, om dat hij mee kan werken aan de schepping van een nieuwe wereld". Telkens kwamen wij bij onze gesprek ken dezelfde uitlatingen tegen. De een wist zich beter uit te drukken, omdat zijn opleiding hem in staat stelde zijn gedach ten gemakkelijk vorm te geven, een an der zei het misschien wat onbeholpen, maar beide categorieën hadden dezelfde fierheid, dezelfde trots, dezelfde zekerheid. Begrijpelijk misverstand. Och, ik begrijp, dat er Nederlanders zijn, die ons volkomen misverstaan, maar in mij leeft de overtuiging, dat wij iets groots doen voor ons vaderland Ziet u, dat moet men overdenken, lang en diep. Wij wor den gevormd en met de kennis, welke wij hier verwerven, zullen wij ons later voor ons vaderland nuttig maken. Wij blijven dan ook in alle opzichten Nederlanders. Sterker nog, onze vaderlandsliefde groeit en wordt sterk. Wij zien den weg, welke ons land moet gaan om zijn vroegere groot heid te herwinnen. Het betreden van dien weg beteekent de verwijdering van voor- oordeelen, het beteekent een kennis van onze historie, inzicht in de wereldpolitieke verhoudingen van vroeger en de weten schap, dat wij straks, onder andere om standigheden, onze eigen plaats in het Europeesche economische en politieke be stel zullen innemen. Daarvoor wenschen wij te strijden met alle krachten, die in ons zijn. Daarvoor weten wij ook offers te brengen. De dienst. Wij vroegen uiteraard ook nog hoe de dienst was. Uitermate zwaar. Laat ik het zoo uitdruk ken: iemand, die er geen plezier in heeft, die niet weet waarvoor hii het doet, behoeft niet naar Muenchen te komen. Hij zal het er geen veertien dagen uithouden. Maar voor hem. die een bepaald doel wil berei ken. is niets te veel. Ja. de dienst is hard soms valt die dagtaak zeer zwaar. Maar wij weten waarvoor wij het doen. Dan tellen geen moeilijkheden en lasten. Dan telt slechts de uilslag. ..Er waait een frissche wind door den geest van de Nederlandsche jeugd. Er zijn pioniers vooruit gegaan. Zij verkennen den weg en wijzen dp richting aan hen. die na willen komen." zoo zegt men te Muenchen. De Nederlanders in de SS-standarte West- land hebben hun weg gevonden en gaan doelbewust voort, zeker van zichzelf, zeker van de luistheid der stellingen, welke hun worden geleerd. Nederland kan voordeel hebben van deze mannen, die in een harde strenge opleiding zijn gevormd tot strijders, die zich in de toekomst geheel voor hun land zullen inzetten. Zoo hoorden wij het uit den mond van onze landgenooten. SS-mannen in Muen chen. Wij gaven het weer voor de Neder landsche lezers, opdat deze mogen zien. hoe er gewerkt wordt in Muenchen en hoe de Nederlanders daar denken, wie alles over hebben voor hun ideaal. Kon Petr Buitenland. Shell Union c.v. A Tide Water c.v. A. 234-236 237-240 11%-11% 11%-12 9%-9 15/16 10-10 1/16 SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN. Holland Amerikalijn A 110%-110% 11134-112% Java China-Japanlijn A 143-141 143-144 Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat bez. v. A 147-148 147% Kon. Paketvaart A. 225% 227 Ned. Scheepv. Unie A. 165%-164% 166—167 Roft Llovd A. 136 Stoomv Mij Nederland A 136 135%-136 SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.V.A 404-403 404-407% lavasche Cultuur 249 N 1 S U. 240% 241 Ver. Vorsten!. Cult. H5%-114%. 118 TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. 183-184 180%-18l Deli Mij c. v. A. 240 238 Senemhah 199% 202 Amsterd. Rubber 252%-251 Randar Rubber Mij. A. 199 Deli Batavia Mij. A. 197 253%-255 200% 201 Koersen van stortingen op 14 Februari 1941* Reichsmarken 7536: Belga'B 30 1432; Zwit sersche Francs 43 56; Lires 9 87: Deensche Kronen 36 40; Zweedsche Kronen 44.85 Tsjechische Kronen (oude schulden) 6.42; Tsipehisrhe Kronen (nieuwe schulden) 7.54. POSTGIRO-NO'S VAN DE WIN TERHULP NEDERLAND. Winterhulp Nederland, Den Haag, No. 5553. Als bank der Winterhulp Neder- (Ierland is aangewezen de Kasver- eenlging N V., Amsterdam. No 877. Ge brengt geluk In veler levenil

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2