7 eelt van l „Kobus" komt een extraatje toe Fraosch imperium Luistervergunningeo komen geleidelijk Marktberichten De vredesonderhandelingen tusschen Thailand en Indo China De import politiek van Indo China Paniek in Thailand T uinbouwproductie moet opgevoerd Oorlogsinvaliden gaan voor De krappe Japansche rijstpositie Rommelig en peuterig Nieuwenhuizen deed weer mee Heemraadschap Wieringen Officieele publicatie van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart DELICATE KWESTIES OP TE LOSSEN. De gouverneur-generaal van Fransch In do China, vice-admiraal Jean Decoux, heeft jn een interview met Japansche correspon denten de hoop uitgesproken, dat een vrede met Thailand gesloten zal worden op be vredigende voorwaarden door bemiddeling van Japan. Op de vraag of Indo China bereid is eenige eilanden in de Mekong benevens de districten van Pakse en Loeangprabang aan Thailand terug te gven, zeide Decoux, dat de overeenkomst, die in Juni 1940 tus- schen Thailand en Fransch Indochina ge sloten is. bepaalt, dat de diepste vaargeul in de Mekong de grens zal vormen tus- schen de beide landen. Daarom zullen de eilanden ten westen van den diepsten vaar geul Thailandsch gebied worden. Thailand heeft Pakse en Loeangprabang opgeëischt sedert September 1940. Het is 'n delicate kwestie, maar Decoux zeide, dat een minnelijke regeling tot stand zal komen, wanneer zij van beide kanten met goeden wil wordt aangepakt. Sprekende over bet bezette gebied van Cambodja erkende Decoux, dat Thailand- sche troepen Cambodja zijn binnengedron gen. Hun opmarsch was echter zeer lang zaam en de troepen waren niet gekomen tot de Indochinee.scl e verdedigingslinie. Op vragen betreffende de minderheden- kwestie in Fransch Indochina en Thailand antwoordde Decoux, dat deze kwestie be trekkelijk gemakkelijk kan worden geregeld aangezien het aantal Cambodjanen en Laos in Thailan grooter is dan het aantal Thai- landers in Fransch Indo China Laos en Cam bodja zullen onder Fransch protectoraat blijven na de besprekingen te Tokio, aldus Decoux. De gebieden zijn al lang vriendschappelijk gestemd jegens Frankrijk. Japansche leidende zakenlieden hebben de beschuldiging geuit, dat het decreet van den gouverneur-generaal van Fransch Indo Chi na betreffende de vdrming van een import vereeniging ten doel heeft de Japanners te verhinderen zaken te vestigen in Indo Chi na. Zij namen een resolutie aan, waarin zij er bij de Japansche regeering op aandrin gen stappen te ondernemen om een herzie ning tot stand te brengen van de nieuwe maatregelen tot controleering van den in voer. Volgens de genoemde zakenlieden heeft het nieuwe decreet de strekking Japans po sitie te miskennen. Daarom verzoeken zij de regeering stappen te doen om de Japanners in staat te stellen te concurreeren met Fran- sche firma's bij den import. In Lyon is een „Comité France Empire" opgericht, dat zich tot taak stelt „de Fran- schen tot het bewustzijn te brengen, dat zij leden eener gemeenschap van 110 mil- lioen menschen zijn die op een gebied van 12 millioen vierk. kilometer wonen". Tot de personen, die aan de oprichting van het comité hebben deelgenomen behooren de aartsbisschop van Lyon. kardinaal Gerlier, de generaals Frère en Duchemin en de on derzoeker en geleerde Lumière. Het comité is voornemens binnenkort een eigen tijd schrift te laten verschijnen. DE REIS VAN DE ZUIDSLAVISCHE STAATSLIEDEN NAAR BERLIJN. In politieke kringen van de Zuidslavische hoofdstad heeft het bericht van de ontmoe ting der Zuidslavische staatslieden met den Fuehrer en den Rijksminister van buiten- landsche zaken zeer sterken indruk gemaakt. Deze gebeurtenis en de mogelijke gevolgen daarvan worden in deze kringen levendig be sproken. De grootste voldoening is vooral ge wekt door de passage in het communiqué, waarin gezegd wordt, dat de besprekingen zijn gevoerd in den geest der traditioneele vriendschapsbetrekkingen tusschen de beide landen, aangezien men daarin een erkenning ziet van de Zuidslavische politiek. Zeer heeft hier ook de lange duur van het onderhoud de aandacht getrokken. Men gelooft, dat in dezen tijd alle problemen volledig behandeld zijn. DE CONCENTRATIE VAN BRITSCHE TROEPEN AANLEIDING. In verband met de concentratie van Brit sche strijdkrachten in het Zuidoosten van Birma en aan de grens van Thailand (Si- am) heeft zich van de bevolking van Zuid- Thailand zoo meldt Domei uit Bangkok een paniek meester gemaakt. Er loopen daar geruchten, dat de Britsche troepen binnenkort Thailands gebied zullen bin nendringen. Daar komt bij, dat vele Thai- landers beweren, Britsche oorlogsschepen in de wateren van Zuid-Thailand gezien te hebben. Zelfs loopen er onder de bevol king geruchten over een spoedige dreigende botsing tusschen Japan eenerzijds en En- fceland en de Vereenigrde SJaten anderzijds. LIJK VAN ZWERVER GEVONDEN. Dronken in sloot geloopen. Zaterdagmiddag vond de landbouwer C. J. v®n Rossum te Nieuwerhrug achter in zijn ^'eiland voorbij de Watering het lijk van een Manspersoon. Èij onderzoek bleek het te zijn ,e. -'I-jarige zwerver J. G. Dekkers, gedomili ciheerd te Norg in Gelderland. Waarschijn- "lk is de man in dronkenschap in een sloot geloopen. Het ontzielde lichaam is, na de lijk houwing, op de algemeene begraafnlaats Waarder ter aarde besteld. ONDERHOUD MET IR. A. W. VAN DE PLASSCHE Cursussen en verbeterde tuinen Dit jaar zal de Nederlandsche tuinbouw zooveel mogelijk in het teeken der voedingsgewassen staan en zal worden getracht de bodem productie met de beschikbare mid delen zoo hoog mogelijk op te voe ren, verklaarde Ir. A. W. van de Plassche, inspecteur van den tuin bouw en het tuinbouwonderwijs, ons in een onderhoud, dat wij dezer dagen met hem op het departement van landbouw en visscherij te 's-Gravenhage hadden. Uit dit onderhoud bleek, dat wat, het on derwijs, de voorlichting en het onderzoek betreft, van overheidswege zooveel mogelijk zal worden gedaan om den vooruitgang te bevorderen. Een betere opleiding van de vakmen- schen, zoodat zij ook op economisch gebied wat beter zijn geschoold, heeft de volle aandacht en verschillende tuinbouwvak- scholen werden reeds opgericht of zullen nog worden opgericht. üok wat. het onderzoek betreft, valt er ten dienste van den Nederlandschen tuin bouw naar het. oordeel van Ir. v. d. Plassche nog zeer veel te doen. Voor eenvoudige proef nemingen en demonstratiedoeleinden be schikken de verschillende rijkstuinbouw- consulenten over proeftuinen, welke beter worden toegerust, terwijl verschillende ver ouderde tuinen zijn opgeheven. Op enkele van deze proeftuinen komen, eenvoudige laboratoria, welke zich bezig zullen houden met eenvoudig onderzoek ten dienste van den tuinbouw in de betreffende streek. Te Naaldwijk is het nieuwe gebouw reeds gereed gekomen en het zal binnenkort in gebruik worden genomen. Vooral aan het grondonderzoek zal in sa menwerking met het bedrijfslaboratorium te Groningen aandacht worden geschonken, zoodat de onderzoekmethoden en de advie zen, waartoe de resultaten aanleiding ge ven, dezelfde zullen zijn. Wat de vraagstuk ken op het gebied der plantenziekten be treft, zal nauw samengewerkt worden met 'den plantenziektenkundigcn dienst. Ais betaald is, is 't voldoende. Het blijkt, dat vele radioluisteraars zich ongerust maken, omdat, zij, hoewel zij aan gifte van hun radiotoestel of distributie-aan sluiting deden, nog geen luistervergunning ontvingen. Deze vergunningen kunnen echter eerst geleidelijk worden toegezonden, omdat het administratief niet mogelijk is de honderd duizenden luistervergunningen, die moeten worden uitgereikt, in enkele dagen gereed te maken. Het eenige, wat van den radioluisteraar, die zijn vergunning heeft aangevraagd, doch niet ontvangen heeft, bij een eventueele controle zal worden gevraagd is, dat hij het bewijs kan overleggen, dat hij over de ver streken termijnen thans Januari en Fe bruari de luisterbijdrage heeft betaald. Dit bewijs moet, zooals bekend, worden ge leverd door een bewijs van storting of over schrijving op postgirorekening nr. 400200 (be taling ten minste voor een kwartaal) of door de aanwezigheid van de verschuldigde ra diozegels (voor elke maand één). Dienstorder van de Nederland sche spoorwegen. De Directie van de Nederlandsche Spoor wegen heeft zich door middel van een dienst order tot haar personeel gericht met het ver zoek er vooral op toe te zien, dat oorlogsin validen, die zich per trein verplaatsen, in ie der geval een zitplaats krijgen, wanneer na vriendelijk verzoek van den conducteur het beoogde doel niet wordt bereikt, hétgeen in bepaalde gevallen is voorgekomen, dan heeft de conducteur ver-gaande bevoegdheden om den oorlogsinvalide aan een zitplaats te hel pen. De resolutie, die door het Japansche Huis van Afgevaardigden op 6 Februari is aan genomen en waarin er bij de regeering op wordt aangedrongen de afhankelijkheid van het buitenland voor de leverig van rijst, liet voornaamste Japansche voedsel, te laten varen, kan onder de huidige omstandighe den niet verwezenlijkt worden, zoo heeft de Japansche minister van land- en boschbouw Isjigoero gisterenochtend ronduit verklaard in de plenaire vergadering van de begroo- tingscommissie van het Huis van Afgevaar- dgden. Het is onmogelijk den import van buitenlandsche rijst te staken. Daarom is een plan uitgewerkt voor den aankoop van rijst in het buitenland voor een vrij langen tijd, aldus Isjigoero, die hieraan toevoegde: „regelingen zijn getroffen voor den invoer van de noodige hoeveelheid rijst uit het buitenland voor eenige jaren." STORMVOGELS—D.H.C. 1—2. Het was vooral den Stormvogels aan te zien, dat zij in een tijd niet gespeeld en vermoedelijk maar weinig geoefend had den. Hun spel maakte een rommeligen in druk, waartegenover het pittige, echter vaak te peuterige spel van D.H.C. een pret- tigen indruk maakte. Na 20 minuten kwam de IJmuider aan val er wat beter in en moest de D.H.C.- achterhoede alle zeilgn bijzetten, om doel punten te voorkomen. Vijf minuten voor de rust volgde een snelle Stormvogelsaanval, welke van Pel met een fraai doelpunt besloot. Rust 10. Na de rust startte D.H.C. zoo snel, dat de IJmuider defensie overrompeld werd. Reeds na drie minuten scoorde Ditmars den gelijkmaker en 5 minuten later kopte Schreuder den bal in het net. 12. De stand veranderde niet meer. K.F.C.—D.W.S. 2—2. In verband met de ongunstige positie, welke K.F.C. op der anglijst inneemt, had den de Koogers een paar oude, geroutineer de krachten in hun elftal opgenomen. De belangstelling ging daarbij voornamelijk uit naar het weder optreden van Nieuwenhui- zen als stopperspil. Ofschoon het zeker is. dat het werk van dezen speler van invloed op het moreel van de ploeg geweest is, kon hij toch niet voorkomen, dat D.W.S. een ge lijk spel behaalde. In aansluiting op het persbericht van 19 Januari 1941 betreffende het teeltplan ak kerbouw 1941 deelt het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd nog het volgende mede: Voor den verbouw van landbouwzaden, te weten: gras- en klaverzaden, lucerne, serradella, wikken, lupinen, merg- en voe derkool, suikerbieten, mangels en voeder bieten, landbouwwortelen (gele wortelen en stoppelwortelen), uien, spurrie, boterzaad en ehichorei voor zaadwinning is een teelt vergunning noodig. Hoewel de teelt van karwij, blauwmaan- zaad, gele en bruine mosterd verboden is en dit verbod gehandhaafd blijft, kan aan de speciale kweekers vergunning worden verleend tot het verbouwen van een beperk te oppervlakte voor zaadwinning. Voor de teelt van karwijzaad zijn deze teeltvergunnipgen reeds toegewezen. Handelaren-kweekers ook zij, die eventueel niet aangesloten zijn bij de algemeene vereeniging voor de teelt van den handel in zaaizaad en pootgoed in Ne derland (A.V.Z.), die koolrapen, stoppel- knollen, landbouwwortelen, uien, spurrie, boterzaad, westerwoldsch raaigras of ehi chorei voor zaadteelt wenschen te verbou wen, hetzij in eigen bedrijf, heizij op con- iractteelt, moeten hiervan vóór 1 Maart 1941 opgave doen aan de A V.Z., Alexander- straat 8, 's-Gravenhage, onder mededee- ling van: 1. Welke oppervlakte van deze gewassen door hen in 1938, 1939 en 1940 is aange legd in eigen bedrijf of op contract is geteeid. 2. Welke oppervlakte zij voor oogst 1941 van deze gewassen wenschen aan te leggen, eventueel reeds aangelegd heb ben. 3. Naam en adres van hen, met wie een contract werd afgesloten, onder mede- deeling van het gewas en de oppervlak te, waarover gecontracteerd werd. Tevens dient opgegeven te worden het district en het nummer, waaronder de con tractanten bij de landbouw-crisis-organisa- tie zijn aangesloten. Zij. die het vorige jaar een aanvrage bij de Neuemndsche Akkerbotrwccntrale hebben ingediend voor het teelen van suikerbieten, mangels- en voederbietenzaden, hetzij in ei gen bedrijf, hetzij op contract, en aan wien door de Nederlandsche Akkerbouwcentrale een oppervlakte is toegewezen, behoeven geen nieuwe aanvragen in te dienen. Zij, die blauwmaanzaad, gele en bruine mosterd voor zaaizaad wenschen te verbou wen, moeten hiervan eveneens vóór 1 Maart a.s. opgave doen aan de Nederlandsche Ak kerbouwcentrale. De aandacht wordt er ech ter op gevestigd, dat de verbouw alleen, en dan nog in beperkte mate, zal worden toe gestaan de speciale kweekers van deze ge wassen Opgave van oppervlakte en variëteit wordt vóór genoemden datum verwacht met vermelding van organisatienummer van den aanvrager (bij contractteelt van dengene, op wiens bedrijf het gewas wordt verbouwd). Een ieder, hetzij handelaar, kweeker, coö peratie, of landbouwer, die gras- en klaver zaden (uitgezonderd Westerwoldsch raai gras), lucernezaad, wikken-, lupinenzaad, ser radellazaad, merg- of voederkoolzaad wenscht te verbouwen, moet hiervan even eens vóór 1 Maart a.s. opgave doen aan de Nederlandsche Akkerbouwcentrale met nauwkeurige opgave van oppervlakte, soort en eventueel variëteit en van naam, adres, organisatienummer van den verbouwer (eventueel van den contractant). Aan landbouwers is behoudens voor een oppervlakte v. 5 are, waartp 'n ieder vrij is voor zaadteelt een gewas te verbouwen naar eigen keuze de teelt, op eigen kosten en risico verboden van: koolrapenzaad, stoppel- knollenzaad. boterzaad en Westerwoldsch raaigras. Zij, die gewoon waren deze zaden op eigen risico te verbouwen, kunnen als nog trachten hiervoor een contract af te sluiten met een kweeker of coöperatie. Landbouwers, die ein contract, afsloten met een handelaar, kweeker of coöperatief behoeven hiervoor persoonlijk geen vergun ning aan te vragen. Deze aanvragen geschie den door den kweeker, handelaar of coöpe ratie. waarmede een contract werd afgeslo ten. De teeltvergunningen worden echter wel op naam van den landbouwer gesteld. Voor landbouwers bestaat in beperkte mate gelegenheid landbouwwortelzaad, uien zaad, spurrie en chichoreizaad voor eigen rekening te teelen. Zij, die hiervoor in aanmerking wenschen te komen, moeten hiervan vóór 1 Maart a.s. aangifte doen aan de Nederlandsche akker bouwcentrale, Bezuidenhontschweg 15, Den Haag, met opgave van de te verhouwen op pervlakte in 1938, 1939 en 1940. Opgave van volledig adres en organisatienummer is eveneens vereisrM ALKMAAH EEN DRIETAL. Ter voorziening in de vacature van hoofd der Tesselschadeschool bieden B. en W. de volgende voordracht aan: 1. C. v. d. Beidt, te Oegstgeest: 2. A. Kra mer, hoofd der gemeentelijke opleidings school te Den Helder; 3. P. H. van Os te Grootschermer. Voot het overige schrijven van Ged. Staten inzake loonsverhoo- ging en toelage ter zijde gelegd. OPMAKEN AANBEVELING HEEMRAAD ZAT ZWAAR. Vergadering van Hoofdingelanden van het Heemraadschap Wieringen op Zaterdag 15 Febr. te 2 uur in het lokaal van den heer S. Kaan te Hippolytushoef. Te ruim 2 uur opent de voorzitter de heer Jn. Doves, de vergadering en heet allen»har- telijk welkom, in het bijzonder de nieuw benoemde Hoofdingelanden. Spr. geeft nu het woord aan den secretaris, den heer O. J. Bosker tot het lezen der notulen der vo rige vergadering. Inmiddels heeft de commissie voor onder zoek der geloofsbrieven van de nieuwe Hoofdingelanden, deze in orde bevonden. De commissie bestond uit de heeren Jb. Dekker, D. Blaauboer en J. Veerdig. De nieuw be noemde hoofdingelanden zijn de heeren P. Mulder, P. J.Zn. en J. Lont Cz., terwijl de heeren S. Snooij, J. Kooij en C. Koorn her kozen zijn. Punt 2 van de agenda luidt: Het opmaken van een aanbevelingslijst ter benoeming van een heemraad, wegens periodieke af treding van den heer M. Bakker Sz., die echter herkiesbaar i£. Er moet nu een drie tal opgemaakt worden. De eerste stemming brengt als no. 1 op het drietal den heer M. Bakker Sz. Het stemmen van no. 2 op het drietal geeft moeilijkheden. Tweemaal wordt er gestemd, zonder dat er voor één van de heeren een meerderheid ontstaat. Zoo komt er een tusschenstemming voor de heeren M. Lont en J. Veerdig, waaruit J. Veerdig ge kozen wordt met slechts één stem in de meerderheid. Nu wordt er ten slotte gekozen tusschen J. Véerdig en C. Koorn, waaruit gekozen wordt C. Koorn, die nu dus no. 2 op het drietal komt te staan. Volgt stemming voor no. 3 op het drietal van de aanbevelingslijst. Met groote meer derheid wordt nu gekozen J. Veerdig. Punt 3 van de agenda: Ingekomen stuk ken. Gedeputeerde Staten van Noordholland maken bezwaar tegen de huidige zeker heidsstelling door dèh penningmeester. Zij kunnen zich alleen vereenigen met een ze kerheidsstelling bij de N.V. Nationale Borg- maatschappij. Tot heden gaf de penning meester zekerheid door het in pand geven van obligaties, wat geen kosten met zich bracht. Het bestuur stelt voor echter in conditie te treden met vorengenoemde Maatschappij voor een bedrag van f 5000.Het bestuur moet zich volgens de reglementen verzeke ren tegen fraude en wel voor 1/10 deel van het jaarbedrag, genomen van het gemiddel de der laatste vijf jaar. Aldus goedgevonden Een schrijven van Ged. Staten betreffen de een tijdelijke toelage voor gehuwd be zoldigd personeel in vaste of tijdelijke dienst van 6 van de bruto wedde en loon, mits loon plus toelage de f 1900.niet te boven gaan. Idem verhooging der kindertoelage van f 60.naar f 75. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Dan een schrijven van de Vereeniging v. Noordhollandsch Waterschappen, betreffen de toelichting op vorenstaande toelage. Dit wordt terzijde gelegd. Een schrijven, dat de verkiezingen weer gewone doorgang kunnen vinden Opgeschor te verkiezingen moeten ten spoedigste plaats vinden. Aangezien deze hier gehouden zijn, kan het schrijven voor kennisgeving ter zij de gelegd worden. Dan een wijziging in het Wegenreglement I>etreffende sneeuwvrij maken van wegen. Dit dient te geschieden door die besturen, onder welker beheer de wegen staan. Voorz. wil bet nog eens hebben over de toelage. Jac. Mulder wilde hier gaarne voor in aanmerking komen. Op het oogenblik heeft hij f 1200 plus f 100 voor verplaat singskosten. Voorz. zegt, dat Mulder, oftewel Kobus. er winterdags bij nacht en ontij op uit moet om zijn functie hii het gemaal te verrichten, daar mpn 's narhts een goedkoop tarief beeft bii het P.E.N. Algemeen is men dan ook van gedachte, dat men Kobus een gra tificatie of toelaee moet geven. Besloten wordt hem een toelage te geven van f 100. Rondvraag. De heer Alb. Klein klaagt over het vele overtollige water. Voorz. zegt, dat dit te wijten is aan de vorst. Alle buizen enz. zbten no? dicht. De heer M. Lont zag gaarne, dat het ge deelte Cremersweg tot Boetekrocht verhard werd. Zal geschieden. Dp heer J. Veerdig zag graag dat de Nes seweg aangevuld werd. Hem wordt geant woord. dat het materiaal er voor aangeko men is. Tevens zou de hepr Veprdig willen ripn dat de Roereweg hii eafé Veltman en Het Eigen Gebouw wat vrij gebonden werd van vele narkeerende auto's en trailers. Dit is soms voor de betreffende boeren van groot ongerief. Zal onder ooeen gezien worden. Hierna volgt sluiting. HET NATUURVERSCHIJNSEL. Wie kan mper daarvan vertellen? is uw vraag in uw blad van Zaterdag j.1., aldus onze correspondent te Wieringen. De heer W. Boon te Stroe alhier, vertelde ons het volgende: Vrijdag zagen wij een groen-geel bolvor mig lichaam, wat zich bewoog in Z.W. rich ting. Het was pl.m. 7.207.25 's avonds. Waarschijnlijk is het e->n bol geweest. TEXTIELDISTRIBUTIE. Dispensatie van uitvoer verboden en vereffenings certificaten. Het Crisis Uitvoer Bureau brengt ter kennis, dat voor de onder het Rijks-Textielbureau ressorteerende artikelen met ingang van 17 Februari 1941, de dispensaties van uitvoerverbo den en vereffeningscertificaten namens het Crisis Uitvoer Bu- rea uzullen worden afgegeven door het Rijks-Textielbureau, Wiilemsplein no. 5, Arnhem. Ter verkrijging van deze do cumenten dienen belangheb bende exporteurs zich derhalve voortaan uitsluitend te wenden tot dit Rijksbureau, alwaar de noodige aanvraagformulieren, zoomede een handleiding no pens de te vervullen forqialitei- ten kosteloos verkrijgbaar zijn. Reeds bij het C.U.B. inge diende verzoeken en aanvra gen zullen via het Rijks-Textiel bureau worden afgehandeld. Te dezer zake dienen derhalve geen aanvraagformulieren aan het Rijkstextielbureau te wor den ingezonden. ZAKKEN. In aansluiting aan de pers >- blicatie van het Rijks-Text i- bureau in de dagbladen van 1 Februari 1941 terzake van den uitvoer van geweven zakken, deelt het Crisis Uitvoer Bureau mede, dat met ingang van 15 Februari 1941 de uitvoer van geweven zakken en andere tot verpakking dienende ma terialen en voorwerpen ge heel of gedeeltelijk van jute, katoen, vlas (linnen), sisal en/of andere plantaardige ve zels, hetzij ledig, hetzij tot ver pakking van goederen gebe zigd, slechts kan geschieden met een dispensatie van het Crisis Uitvoer Bureau van het desbetreffende, uitvoerverbod. De navolgende instanties zijn belast met de afgifte van deze dispensaties namens het Crisis Uitvoer Bureau. 1. De Nederlandsche Akker bouwcentrale te 's-Gravenhage, indien bovenomschreven embal lage dient als verpakking van goederen, waarvoor deze centra le uitvoermachtiging afgeeft, 2. De Nederlandsche Groen ten- en Fruitcentrale te 's-Gra venhage, indien bovenomschre ven emballage dient als ver pakking van goederen, waar voor deze centrale uitvoer machtiging afgeeft. 3. Het Rijks-Textielbureau te Arnhem in alle overige geval len. De verzoeken om dispensatie moeten derhalve aan deze in-» stanties worden gericht. RIJKSBUREAU VOOR HET HOTEL-, CAFé-, RESTAU RANT- EN PENSIONBEDRIJF, 's GRAVENHAGE, RAAM- WEG 14. WAARSCHUWING. Verschillende ondernemers van hotel-, café-, restaurant- of pension- en aanverwante be drijven hebben nog niet vol daan aan hunne verplichting tot inschrijving bij bovenge noemd Rijksbureau. De aan meldingen daartoe hadden op 11 Februari 1941 moeten inko men. Zij, die zich nog niet hebben opgegeven, zijn derhalve in overtreding en stellen zich bloot aan sluiting hunner be drijven De termijn voor aanmelding wordt voor één maal verlengd tot uiterlijk 28 Februari 1941. Indien belanghebbende «een inschrijvingsformulier heeft ontvangen, kan hij dit afha len aan het plaatselijk distri butiekantoor. Gelijktijdig met de inzending van het formulier aan het Rijksbureau moet f2.50 worden gestort op girorekening No. 389900 ten name van „Rijksho- reca", Den Haag. Andere wijze van betalen is niet toegestaan. De Directeur van het Rijks bureau voor het Hotel-, Café-, Restaurant- en Pensionbedrijf, F. A PFEIFER. maar door de snelle vaart ontstond er een staart. De afmeting was zoo ongeveer 25 cM. middellijn op een afstand van pl.m. 500 M„ maar het kan ook verder van ons af geweest zijn. De 25 c.M. middellijn zal dan waarschijnlijk naar verhouding grooter zijn geweest, als de afstand verder was. BROEK OP LANGENDIJK. 17 Febr. Aanvoer: 16850 Kg. uien 5.50. 1300 Kg. peen 3.90, 4-4000 Kg. roode kool 6.50, 67425 Kg. zelp kool 5.20, 107700 Kg. Deen&che wb- te kool 4.70. NOORDSCHARWOUDE, 17 Febr. Aanvoer: 3425 Kg. uien 5.10. grove 5.50, 102825 Kg. roode kool 6.50. 50.000 Kg. gal© kool 5.90 ?no^yo J'g. p. witte kool 470.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 5