Duitscti en Nederlandsch Nationaal-Socialisme Nieuwe Ook stijfsel op den bon De leiding der Ned. Unie Elccfrisch orgel zonder problemen Rijwielhersteller verliet het rechte pad Brouwgerst en gewone gerst Koffie en thee oefenen aantrekkingskracht Huis io Madrid ingestort HOUTGASGENERATOR VEROORZAAKT BRAND Groninger politie doet goede vangst Bijeenkomst van de N.S.D.A.P. te Haarlem Amsterdamsche effectenbeurs Koersen Nederlandsch clearinginstituut WINTERHUlPSpNEDERlAND Stort op 5553 of op 877 Weer vet op de boterbon. De volgende bonnen rijn vooi» gebruik aangewezen. Brood en gebak. Gedurende het tijdvak van Maandag 24 Februari tot en niet Zondag 2 Maart a.s. geeft elk der niet 05 genummerde bonnen van de broodkaart recht op het koopen van ongeveer 100 gram brood. Voorts geeft elk der met 05 genummerde broodbonnen recht op het koopen van een rantsoen gebak. De op 2 Maart nog niet gebruikte bonnen blijven voorts nog geldig gedurende de week van 3 tot en mef 0 Maart a.s., met dien verstande, dat zij gedurende laatstge noemde week niet mogen moden gebruikt in hotels, restaurants e.d. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de niet 04 genuirtrterde bonnen van de broodkaart hiermede zijn vervallen en der halve kunnen worden vernietigd. Tarwebloem. De met 5 genummerde bonnen van de bloemkaart geven gedurende het tijdvak van Maandag 24 Februari tot en niet Zondag 23 Maart a.s. recht op het koppen van naar keuze 35 gram tarHvemêel, tarwebloem, rog gemeel, roggebloem of zelfrijzend bakmeel, ff 50 gram brood of een half rantsoen ge- tak. De bon 5 geeft derhalve geen recht op jet koopen van boekweitmeel. Boter en vetten. Gedurende het tijdvak van Maandag 24 Febi uari tot en m?t, Zondag 2 Maart a.s. geeft de met 05 genummerde bon van de boterkaart en van de vetköart recht op het koopen van 250 gram boter of 250 gram mar garine of 200 gram vet naar keuze en voor zoover voorradig. De met 05 genummerde .bonnen, die op 2 Maart nog niet zijn gebruikt blijven voorts nog geldig tot en met Zondag 9 Maart a.s. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de met 04 genummerde bon van de boter- en vetkaart niet zal worden' aangewezen en derhalve vernietigd kan worden. Havermout. Gedurende het tijdvak van Maandag 24 Februari tot en met Zondag 20 April a.s. geeft de niet 07 genummerde bon van de bonkaart algemeen recht op het koopen van naar keuze 250 gram havermout, havervlok* .ken, haverbloem,aardappelmeel vlokken, gort, goryiippt gcuttfn,. i Gort. De met „08" genummerde bon van de „bonkaart algemeen" geeft gedurende het tijdvak van Maandag 24 Februari tot en met Zondag 20 April a.s. recht op het koo pen van 250 gram gort of gort mout of erutten. Vermioellt. Gedurende het tijdvak van Maandag 24 Februari tot en niet Zondag 20 April a.s. -eelt voort» de biet „09" geiïiinVmerde bon van de „bonkaart algemeen" recht op bet koopen van 100 gram vermicelli of macaro ni of spaghetti. - Maïzena. De met „10" genummerde bon van de bonkaart algemeen" geeft' gedurende het "dvak van Maandag 24 Februari tot en met /ondag 20 April a.s. recht op het koopen ap naar keuze 100 gram maizena, giesmeel, ■iago. aardappelmeel, rijststijfscl, kookstijf- sel of glansstiifsel. dari el een hoeveelheid oiHdingpoeder of pïiddinesanspoeder. wel ke 100 gram zetmeel bevat. De hoeveelheid puddingpoeder mag- verdeeld sijn over twee pakjes, waarvan elkten hoogste 50 eram zetmeel bevat, dan wel drie pakjes, waarvan elk ten hoogste 33 gram zetmeel bevat. De .hoeveelheid piid<Hne?au»ifbëdei\ welke op Mn bon wordt gekocht; mag ongeacht de samenstelling over niet meer dan zes rakjes verdeeld zijn. Zooals uit bat voorgaande blijkt mogen rijststijfsel, kookstljfsel en glansstijfsel dns nitsluitend ge kocht worden tegen afgifte van de voor maïzena aangewezen bon. Ten slotte wordt er op gewezen, dat op twee bonnen een pakje maizera van 225 gram kan worden gekocht, doch slechts in verpakkingen, welke voor 22 Juli 1940 zijn vervaardigd. Rijst. Gedurende het tijdvak van Maandag 24 Februari tot en niet Zondag 23 Maart a.s. geeft de met „11"' genummerde bon' van de „bonkaart algemeen" recht op het koopen van 260 gram rijst of rijstemeel of rijste bloem of rijsfgries of gruttemeel (gemengd meel). Eieren. Gedurende het .tijdvak, van. Maandag 24 Februari tot er met Zondag 2 Maart a.s. geeft de met „12" genummerde bon van de „bonkaart algemeen" recht op het koopen van een ei. De bonnen, welke op 2 Maart nog niet. gebruikt zijn. blijven geldig tot en met Zondag 9 Maart a.s„ .met dien ver stande, dat zij gedurende de week van 3 tot en met 9 Maart niét gebruikt mogen worden in hotels, restaurants e.d. Kaas. Zooals reeds eerder werd bekend ge- vakt, zullen met ingang van Maandag 4 Februari a.s. tot een nader te bepalen itum elke twee weken twee bonnen van 'e „bonkaart algemeen" worden aangewe zen voor het koopen \au kaas De bonnen, ■die na afloop van een veerUendaagsche periode nog niet gebruikt zijn blijven daar na nog twee weken geldig. Hierdoor blijft de mogelijkheid bestaan om voor vier bon nen tegelijk kaas te koopen. Gedurende het tijdvak van Maandag 24 Februari tot en met Zondag 9 Maart a.s. geven de met „13" en „14" genummerde bonnen van de „bonkaart algemeen" elk recht op het koopen van 100 gram kaas. De bonnen, welke op 9 Maart nog niet ge bruikt zijn. blijven voorts nog geldig tot en met Zondag 23 Maart a.s. Peulvruchten Gedurende het tijdvak van Maandag 24 Februari tot en met Zondag 30 Maart a.s. geeft de met „15" genummerde bon van de bonkaart algemeen" recht op het koopen van 500 gram peulvruchterf VERSCHILLEN VAN INZICHT BIJ GELEGD. VERKLARING VAN HET DRIEMANSCHAP NAAR AAN- LEIDING VAN GERUCHTEN OVER ONEENIGHEID. Het Driemanschap van De Nederlandsche Linie deelt in het jongste nummer van „De Unie" aan de leden het volgende mede: „De laatste weken zijt gij verontrust door geruchten omtrent moeilijkheden, welke tus- schen ons waren gerezen. Die geruchten waren deels onjuist en zeker alle verkeerd gekleurd. Vandaar onze verklaring. ..De verschillen in inzicht, die tusschen ons gerezen waren, betroffen geenszins on ze beginselen, zooals neergelegd in ons pro gram. Daarin zijn wij van den beginne af eensgezind geweest en gebleven. Zii waren ook niet van persoonlijken aard. Wij kun nen u thans zeggen, dat wij de moeilijkhe den, welke wij te overwinnen hadden, in derdaad hebben overwonnen. „Gij hebt ons in het vorige jaar uw ver trouwen gegeven, dat wii u vroegen, toen wij al» ploeg nog moesten bewijzen, wat wij waard waren. Daarvoor zijn wij u erkente lijk. Thans vragen wij uw vertrouwen en uw steun om ons werk in het belang van land en volk te kunnen voortzetten." Prijsverschil te gering geacht. In de vergadering van de Zeeuwsche Maat schappij van Landbouw, is de modedeeling vpn de Hollandsche Maatschappij besproken, waarin deze de aandacht vestigt op het feit, dat voor het voortbrengen van goede brouw gerst bijzondere voorzorgsmaatregelen en werkzaamheden noodzakelijk zijn, hetgeen echter uiteindelijk ook weer in den prijs ver disconteerd zal moeten worden. Uit een oog punt van de kwaliteitsverbetering van de brouwgerst is het huidige prijsverschil tus schen de brouwgerst en de gewone gerst te gering en dient er bij de bevoegde instan ties op aangedrongen te worden, dat het bo vengenoemde prijsverschil vap f0.50 of f 1. per 1Ö0 kg. wordt gebracht, ook voor wat be treft de goede pelgerst Besloten werd dit verzoek te steunen. Brutale inbraak ln Den Haag. In de Hemsterhuisstraat in Den Haag is in den nacht van 14 op 15 Februari Inge broken bij de inkoopverccniging St. Hubcr- tus. Men had zich toegang verschaft door verbreking van de voordeur en vervolgens 100 pond thee en 25 pond koffie weggehaald. Reeds op 15'Februari kwam het de politic ter oore, dat er in een café in de omgeving Van deze straat gesprekken werden ge boerd over verkoop van -koffie en thee. Nog den£e1fden avond werd een inval gedaan in èert ;pereeel aan d«" Mallemolen en hier kon worden aangehouden de 26-jarige los- werkman J. A. G. Tijdens zijn verhoor bekende deze de In braak in de Hemsterhuisstraat gepleegd te hebben in samenwerking met de gebroeders B. Hij had evenwel het meeste werk gedaan en voor zijn bemoeienis f 15 ontvangen. Den volgenden dag werd een der gebroe ders, de 25-jarige huisknecht P. F. B., in zijn woning aan het Moerbciplein gear resteerd, terwijl de andere, de 22-jarige H. L. B., van beroep danseur en wonende in de Wolmaransstraat, zichzelf bij de politie kwam melden. liet drietal is voorloopig in politiebewa- ring gesteld, terwijl het onderzoek naar de thee en de koffie nog gaande is. HET „TRAUTONIUM" GEDEMON STREERD. Het electriérhe orgel, Trautonium genaamd is ook in oits land niet nieuw. Het werd reeds in 1930 ten gehoore gebracht. Sinds dien heeft het echter een opmerkelijke oht- wikkeling doorgemaakt. Het resultaat dezer ontwikkeling heeft de Duitsche constructeur Oskar Sala voor een aantal belangstellenden gedèmonstreerd ln de lokaliteiten van het Rijkscommissariaat. Het electrische orgel is feitelijk een snaarinstrument, uitgevonden door prof. Dr. lng. Fr. Trautwein. Oskar Sala, de eerste bespeler van het instrument is tegelijk de voltooier ervan geworden. Een mechanisch instrument is tiet Trautonium geenszins. Niet de electrische energie brengt den toon voort, maar de hand van den spe ler. De electriciteit levert slechts de kracht, welke noodig is om de toonsterkte te rege len. Men zou ons, evenals bij de viool, kun nen spreken van een snaarinstrument met vrije toonvornping. De bespeler kan door een vernuftig systeem van schakelingen tonen van bijna onbegrensde hoogte en laagte voortbrengen. Schakeeringen en karakter van de klank legt de bespeler eveneens in het instrument, evenals hij dat door den vinger doet met de toonhoogte. Het spreekt vanzelf, dat de speeltechnische mogelijkheden van dit instrument enorm zijn. Problemen bestaan hier feitelijk niet. Wij konden constateeren, dat de toon van het Trautonium bijzonder mooi is. Het Ne derlandsche publiek zal spoedig een oordeel kunnen .vormen, want het Utrechtsch stede lijk orkest zal zich de volgende weck laten hooien met het Trautonium. ook door de ra dio. Uitgevoerd zal worden het concert voor orkest en Trautonium van den jongen Duit- schen componist Harald Gcnzmer. Daarmede verschijnt het Trautonium voor de eerste maal in Nederland ifi het groofe symphonie- concert. De heer Sala zal zijn instrument zelf bespelen. De bovenbedoelde concerten staan onder leiding van generaal musikdi- rektor Zaun, uit Berlijn. Een jaar gevangenisstraf geëischt wegens heling van rijwielen. Voor de Rotterdamschè rechtbank heeft terecht gestaan de 47-jarige rijwielherstel ler C. T. als verdacht van heling van een groot aantal gestolen rijwielen.^ De rijwielen werden gestolen door twee 17-jarige jon gens. Hun jachtgebied lag in hoofdzaak op den Linkermaasoever en zeker meer dan 30 fietsen hebben zij den rijwielhersteller op deze manier geleverd. T. ontkende, tijdens de terechtzitting, ge weten te hebben dat de fietsen gestolen wa ren. De vertegenwoordiger van het O.M. nam de ontkenning echter niet ernstig en eischte een jaar gevangenisstraf met aftrek der pre ventieve hechtenis. T. had een helper in den afzet van de fiet sen gevonden in den persoon van den 32-ja- rigen kapper S. van der M.. die zich even eens wegens heling moest verantwoorden. Ook deze man ontkende geweten te hebben, dat de rijwielen, die hij aan zijn klanten verkocht, van diefstal afkomstig waren. Gedeeltejijk nam het O.M. dat aan, maar toch was de officier van justitie van mee ning. dat Hiér van heling gesproken moest worden. De eisch luidde twee maanden ge vangenisstraf. De verdedigers pleitten clementie. Uitspraak 6 Maart Tien ll|ken geborgen. In de Toledostraat te Madrid is een ge bouw ingestort. Het huis bevond zich reeds in bouvvvalligen toestand en had tijdens het jongste noodweer zwaar te lijden gehad. Toen het instortte bevonden er zich onge veer 35 menschen in. Tot dusver heeft men tien lijken gevonden. Kolenloods afgebrand. Vermoedelijk door brandend afval uit een houtgasgenerator is gistermorgen om zeven uur brand ontstaan in een houten loods van de N.V. Internationale Anthraciet Handel, aan den Schiehavenweg te Rotterdam. Met het oog op het gevaar voor uitbreiding wa ren de Rotterdamsehe beroepsbrandweer en de Feuerschutzpolizei spoedig met groot materiaal aanwezig. Met 3 stralen van de 2 motorspuiten van de beroepsbrandweer en 1 motorhrandspuit van de Feuerschutzpoli zei werd het vuur gebluscht. De loods brand de vrijwel geheel af. De schade is betrekke lijk gering. Brutale inbraak opgehelderd. In den vorigen nacht is te Groningen aan gehouden de 33-jarige L. J. van der V. De man was op verboden tijd op straat. Bij zijn aanhouding bleek men met een in sluiper te doen te hebben.Hij was in het bezit van een portefeuille, welke de retfier- ebe het spoor gaf van een brutalcn inbraak, welke de vorige week in een banketbak kerszaak werd gepleegd. Een groote hoe veelheid chocolade, bonbons, marsepein en een portcmonnaie met een groot bedrag werd gestolen. Bij een huiszoeking werd een groote hoeveelheid gestolen goederen bij van der V. gevonden. De man is ter beschikking gesteld. DE ENGELSCHE RESTAURANTS. Naar uit Londen wordt gemeld, heeft het Britschc ministerie van voedselvoorziening bepaald, dat de restaurants nog slechts maaltijden van één gang mogen opdienen. Woensdagavond heeft de Ortsgruppe Haar lem van de N.S.D.A.P. „Arbeitsbereich in den Niederlandcn" een samenkomst georgani seerd in het gebouw „St. Bavo" aldaar, wel ke zeer druk is bezocht. Spreker was pg. Sommer. een der propa gandisten van de N.S.D.A.P.. In het begin van zijn telkens door bijval onderbroken re de wees spr. op het doel van de vele bijeen komsten, die in de komende weken zullen worden gehouden, n.1. om aan te toonen, dat de Duitsche nationaal-socialisten en de Ne derlandsche nationaal-socialisten samen hoo- ren en dat zij de taak hebben de nationaal- socialistisclie gcdachje ook in de Nederlan den door te voeren en ingang te doen vinden. Reeds in het begin van het Duitsche optre den hier te lande heeft de Rijkscommissaris te kennen gegeven, dat de Duitsche overheid zich niet wenschte te mengen in interne aan gelegenheden. Er hebben zich echter sinds dien bepaalde gebeurtenissen voorgedaan en deze dwingen er toe, dat men dit standpunt nog eens duidelijk formuleert op de manier, waarop deze uitspraak is bedoeld, opdat men later niet te hooren krtjge. dat er wat anders werd verwacht, dan de bedoeling, die van Duitsche zijde daarin is gelegd. Wij zijn opgestaan aldus spr. opdat het grootste Germaansehe volk in Ger- maansch Europa de leiding zou nemen en zoodoende den vrede en de welvaart van de volken zou verzekeren. Het gaat er niet om ons op bekrompen wijze te verrijken met ver overingen van kleine landen. Wij kunnen echter geen andersdenkenden aan onze gren zen dulden, want zij zonden evenveel bedrei gingen voor ons zelf en onze eenheid vormen. Nederland heeft slechts één mogelijkheid een vrije onafhankelijke staat te zijn en dat is in den vorm van een nationaal-socialistischen staat Dan kunnen wij Nederland veel bieden en Nederland met zijn oude cultuur en geeste lijke waarde kan dat ons ook. Vervolgens toonde spr. aan, dat de bondge- nooten, die de Duitschers bij de verwezenlij king van dit doel noodig hebben, de Neder landsche nationaal-socialisten zijn, n.1. men schen, van wie men zeke^is, dat zij werkelijk de nationaal-socialistische idéé aanhangen. Want het nationaal-socialisme kan een zaak des harten zijn of gezwets. In dien laatsten vorm is het onbetrouwbaar en dus gevaar lijk. Daarom is den N.S.R'ers en de an dere, kleinere groepen, die het na tionaal-socialisme in Nederland ver tegenwoordigen, gezegd, dat zij de rest van de bevolking zoowel indi vidueel als collectief moesten werven. Bij die taak nu willen wij aldus spr. hen helpen en daartoe hebben we de beschik king over het staatsapparaat met den Rijks commissaris en- het Arbeidsbereich in den Niederlanden van de N.S.D.A.P. Van de ver schillende groepen in Nederland zijn de N.S.B.'ers ongetwijfeld de beste, wat disci pline en geestelijke kracht aangaat Sinds Mei is er dan ook al iets in Nederland in deze richting veranderd. Er zijn al een paar hooge ambten in handen van de N.S.B.'ers gelegd. De groepen, die tegen de nationaal- socialisten hier te lande zijn, zijn in wezen dezlefde die in ons land aldus spr. onze tegenstanders zijn geweest Zoo in de eerste plaats de joden. Zij konden de grondstellin gen van het nationaal-socialisme niet aan vaarden, omdat zij zich hebben ingesteld op het eigenbelang. Overal zaten de Joden. Ook in alle politieke partijen. Het nationaal-soci alisme echter sloot zijn deuren voor hen. Met Colijn c.s. konden de Joden zaken doen, maar Hitier sjachert niet. Dan is er de vrijmetselarij, waarin in den laatsten tijd twe.e tendenzen de boventoon voerden, die van het Jodendom en die van den Britschen geest. Spr. wenscht thans niet verder op deze omvangrijke kwestie in te gaan, binnenkort echter komt er een boek uit over de vrij metselarij in Nederland en zal er nog eens een bijeenkomst als deze apart aan dit onder werp worden besteed. Ook zal te Haarlem over eenigen tijd een vrijmetselarij-tentoonstelling worden gehou den. Wat de groep van Colijn en de zijnen be treft, wilde spr. doen opmerken, dat zij een politiek van afwachten huldigt en dat er Geringe affaire. Gedrukte stemming. Lagere koersen. Amerikanen in reactie. Ne derlandsche beleggingen onge animeerd. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN, V.K. L-K, Nederland 1941 4 97 5/16-97^1/16^ Nederland 1940 I 4 98% 9814 95 9134 981/2 98% 8i13/16-84 15/16 84%-84%' 85% 85 5/16 83 13/16 83% niets positiefs van haar voor het Nederland sche volk uitgaat Zoo weigerde b.v. dr. Colijn een woord te spreken ter aanmoediging voor de collecten van Winterhulp Nederland, waarvan de baten toch uitsluitend Nederlanders ten goede komen en waartoe zelfs een man als Mr. Linthorst Homan kon worden gebracht. Wanneer Colijn zich rustig houdt aldus spr. zullen wij hem niets doen, want hij is een oud nian. Maar indien hij activiteit mocht ontplooien, dan zij hem gezegd, dat zijn volledig zondenregister tot onze beschik king staat. Spr. betreurde het, dat een val- sche Oranje-gezindheid nog altijd een ver dere toenadering in den weg staat. Komend bij het politiek katholicisme, wees spr. op het verschil in houding tusschen de R.K. geestelijkheid in Duitschland en die hier te lande en bracht het herderlijk schrij- dven in herinnering, waarbij den N.S.B.'er de sacrementen worden ontzegt. Dit is een feit, dat inconsequenties met zich brengt en dat een beleediging is voor het geloof, want thans zou b.v. een N.S.B.'er, die aan de grens woont, hier niet de zaligheid deelachtig kunnen worden en een paar meter verderop wel. Met zulke maatregelen schaadt de kerk zichzelf en dat schijnt zij in Duitschland reeds te heb ben, ingezien. Een groote groep van de R.K. Staatspartij heeft de Nederlandsche Unie vergroot. Spre^ kcr bracht de uitspraak van de leiding dezer groep in herinnering: „Wij hebben de mas sa, maar geen ideaal." Daarmee is niet té werken. Diezelfde invloed heeft het katholiek verbod. Een paar menschen zijn uit de gele deren verdwenen, dit kan rustig worden toe gegeven. De katholieke N.S.B.'ers die ble ven zijn er echter door gehard. Spreker wil hun innerlijken strijd niet onderschatten, want het geloof is een der hoogste goederen van den mensch. Onder vrijheid tenslotté kan men vele dingen verstaan. Het Nieuwe Europa verstaat er voor alles één ding onder: de vrijheid toe te treden tot het nationaal- socialisme. Daarmee zijn de vrede en de wel vaart gewaarborgd voor alle klassen en vol ken. Het is van ondergeschikt belang of men „houzee" of „heil Hitier" zegt. Dergelijke ge schillen kunnen later worden geregeld. Voor den nationaal-soeiatist is er in werkelijkheid slechts één ideaal, dat Europa binden kan en binden zal. Nederland 1940 II 4 Idem met bel. fae. Nederland 1938 3.3% Oost Indië 1937 3 Oost Indië 1937 A 3 DUITSCHLAND D. Gr. b '40 CL 6 Konv Kas (m.v.) 4 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam -37 I 3 s Grav. "37 1 3% N.-Holl. "38 3 N.-Holl. '38 II (3%) 3 R'dam '37 I III 3% Z.-Holland 1937 3 83% - 833/4 81% 8334 81% HYPOTHEEKBANKEN, Ned. Hyp.b. Veen dam 3% 893/4 89 INDUSTIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind. I. G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 166 162 Ned. Ind Handelsb. A 113% 112% Ned. Handel Mij. c. v. A 115% 112 AAtfDEELEN. INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K.U. 97%-96% 971/4-09 Calvé Delft cv. A 67% Centr. Suiker Mij. 190% 190 Fokker g. A. 179 Lever Bros en Unilever cv.A109%-lll 109%-110% Ned. Ford 310 312 Philips G B.v.A 196%-198% 194-197 Philip» pref. A 137% 138 Buitenland. Anaconda copper c.v. A. 27%-27% 26 13/16-263/,' Beth Steel c.v. A 78-79% 76%-77% Gen. Motors c.v. A. 48 15/16 48 9/16 Kennecot Copper c.v. A 33%-34% 333/4-33 5/16 North. Am. Avlatlon c.V.A 1515/16 15% Rep. Steel c.v. A 23%/$% 231/4-2234: U. S. Steel c.v. A 62-61% 60%-60% PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Dordtsche Petr. g. A 211 206 Kon. Petr. 23134-229% 226%-22334 1134-11% H%-11% 9 15/16-10 Buitenland. Shell Union c.v. A Tlde Water c.v. A 10 SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN. Holland Amerikalijn A 112-113% 111-110% Java Chlna-Japanlijn A 141%-144 142-140% Kon. Ned. Stoomb. Mij. 14734-145% nat. bez. v. A. 14114-142% Kon. Pakétvaart A 217%-216 21634-214% Ned. Scheepv Unie A. 101%-163 158-160 Rott. Lloyd A. 135*135%132-131 Stoomv. Mij. Nederland A 135-136 132-131 SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.V.A Javasche Cultuur N.1 SU. Ver. Vorstenl. CuIL 402-399 396-392 238% 236% 115-112 113-110 TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. 178-180 178-178% Deli Mij c. v. A 235-237 230 Senembah 196 196-197 RUBBER ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 240%-247% 241-244 Bandar Rubber Mij A 200% 199% Deli Batavia Mij, A 195 190 Koersen van stortingen op 21 Februari 1941; Reichsmarken 75 36: Belga 301432; Zwit sersche Francs 43 56: Lires 9 87: Deensche Kronen 36.37; Zweedsche Kronen 44.85; Tsjechische Kronen (oude schulden) 642; Tsjechische Kronen (nieuwe schulden) 7.54. POSTOIRO-NO'S VAN DE WIN* TERHULP NEDERLAND. .Vinterhulp Nederland, Den Haag, Vo. 5553. Als bank der Winterhulp Neder- •Ierland I» aangewezen de K as ver- eenlglng N V, Amsterdam, No. 877. Ge brengt gelnk In veler leven!!

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2