Brief uit Mokumerdam ILITiriIRSRiiP" RAADSEL prebihbüuftm Distributie-nieuws Een bijzonder geslaagd Geschenk W- Bischoff f Geref. Kerkdienst te Julianadorp Auto'-s op elkaar De Minstreel Jan Mens schrijft: JAccelich tueuuU Ouderavond O.L.-school Eerste officieele reis van de Voorwaarts" Vertrokken personen Ingekomen personen WINTERHUlPagNEDERlAND is dc girorekening van den Gemeente-ontvanger. Stort hierop Uw gavenvoor Winterhulp". U kunt het krijgen als U voor 2.50 aan boeken koopt. ïooals men weet is het sedert tien jaar de gewoonte geweest ieder jaar een soogenaamde Boekenweek" te organiseeren. Wij schreven hierover In verschillende voorgaande nummers onzer krant, zoodat wij op doel en beginsel dezer Boekenweek (die gehouden wordt van 18 Maart) niet nader behoeven terug te komen. Het was eveneens gewoonte den aankoop van boeken in die week te stiinuleeren door het beschikbaar stellen van een boekwerkje, dat men als „Geschenk" de wereld Inzor.d. Ieder die voor 2.50 aan Nederlandsche lectuur kocht, kreeg het „Geschenk" gratis toege wezen. Uiteraard was de waarde van dit „Geschenk" niet altijd even hoog van literaire waarde. De eene maal kwam er een gelukkiger keuze uit de bus dan de andere. Over het algemeen echter mocht men constateeren. dat er bijzondere zorg aan dit Geschenk besteed werd en dat men in de eerste plaats het ideëele doel en eerst daarna het commercieels den doorslag Het geven. Dit Jaar is het „Geschenk" wel bijzonder ge slaagd te noemen. Wij zouden zelfs willen schrijven: hiervóór slaagde men er niet in een zoo rijke keuze te doen uit de Nederlandsche letteren als thans. Wat men voorgezet krijgt ls inderdaad een karakteristieke „Durch- schnitt" van wat er momenteel in literair Nederland te koop is. De goede (jongere) dichters zijn op dit appel verschenen en eVeneens de enkele proza- auteurs, die van een opmerkelijk talent bl(jk geven. Speciaal mogen wij memoreeren de novelle „Oerwoud" van den onbekende Hidde Heringa. Een talent, dat hiermede voor het eerst iets publiceerde. Een opmerkelijk debuut en een naam waarvan men ongetwijfeld nog zal hooren. Voorts een bijdrage van Henriette van Eyck en van Theun de Vries („Muziek voor Potem- ktn"). Rijkelijk la deze gemengde bundel voorzien van poëzie. Vertegenwoordigd zijn, om enkele namen te noemen: G. Achterberg, D. A. M. Binnendijk, Clara Eggink, Pierre Kemp, Han Hoekstra, Anna Blaman, Eric van der Steen en Jack van Hattum. Voorts enkele onbekende jongeren, die op merkelijk dichtwerk inzonden. Mogen wij kort zijn met de aankondiging van dit sympathieke geschenk, dat men voor niets krijgt indien men een rijksdaalder in baar omzet tegen Nederlandsche of Duitsche litera tuur. Wij mogen besluiten met het citeeren van een der mooiste gedichten, die wij in den bundel aantroffen en wel van Bertus Aafjes, een jong dichter, die over een zeer zuiver talent blijkt te beschikken, HET LYRISCHE MOMENT. Sterk u, mijn pen en trouwe bondgenote! en span de koorden voor een nieuwe tent; want wie beheerscht het lyrische moment dat niet met rijm en regel,werd omsloten? Er is een p(jn, die slechts de dichter' kent. de schoonste verzen worden niet geschréven, het dierbaarst kind ontvangt te laat het leven; dit is een waarheid, waar men nooit aan went. Men roept geen Muze op met een kort bevel en moet der goden gaven niet verachten: een nietsnut wacht de Hades en de Hel. Doch laat het blank papier niet weder wachten; lang is de kunst, kort het moment en snel veranderen de goden van gedachte, Van een kleine zaak groeide z(jn schepping uit tot een grootbedrijf. Te Bloemendaal is overleden de heer W. Bischoff, stichter van de N.V. Gebr. Bischoff, kleeding-, manufacturen-, bedden- en tapijten- magazijn te Zaandam. Het was in laatstgenoemde plaats dat de heer Bischoff in 1895 op bescheiden schaal een manufacturenzaak opende. Spoedig reeds bleek bet pand waarin de zaak gevestigd was te klein en het bedrijf werd geleidelijk door aan koop van aangrenzende panden uitgebreid, waardoor het tenslotte is uitgegroeid tot een modern modepaleis, Hiermede was evenwel de ondernemingsgeest van den stichter niet be vredigd. Met groote energie heeft hrj daarna de uit breiding buiten Zaandam gezocht, die hij heeft gevonden door in ruim twintig plaatsen in ons land, ook in Den Helder, filialen te stichten Hierdoor en door het in het leven roepen van een inkoopcentrale behoorde de heer Bischoff tot de eersten, die den grondslag gelegd heb ben voor het groot-winkelbedrijf. Met den gToei van het winkelbedrijf heeft de afdeeling fabricage gelijken tred gehouden als gevolg waarvan in Zaandam een aanzienlijk atelier werd gesticht, waar ruim 100 personen werk vinden, terwijl in Dordrecht een uitgebreide confectiefabriek voor heerenkleeding werd op gericht. Ruim duizend personen zijn in het ge heel aan het bedrijf verbonden. Ondanks z(jn drukke werkzaamheden vond de heer Bischoff nog gelegenheid zijn aandacht te wijden aan liefdadige en kerkelijke instellingen, zonder dat daarvan in het openbaar veel bleek. Hij heeft veel goed gedaan, doch wenschte nimmer op den voorgrond te treden. De uitvaartdiensten vonden heden plaats in de parochiekerk te Bloemendaal. waarna de begrafenis op het St. Adelbertuskerkhof ge schiedde. Van morgen af zal, Ir. het gebouw van de Ned. Hervormde Gemeente te JuJancdorp een kerkdienst worden gehouden voor de gereformeerden. In verband met de vele ge evacueerde leden van deze gemeente op het platteland, meende de kerkeraad tot deze diensten te moeten overgaan. Zij zullen worden ge.iouden ieumen Zon dagmiddag om 3.30 Uw'. Gistermiddag omstreeks half vier vond op het Singel, hoek Breestraat een vrij hevige boti-ing plaats tusschen twee auto's. De een was een particuliere vracht-auto, de andere een auto van de Duitsche weermacht. De botsing was van dien aard, dat de voor stellen van beide auto's het geducht te ver antwoorden kregen. Beide bekwamen zij ver bogen spatborden en beschadigde wielen. Op burchten reeds, als jong'ling, Zong hjj het schoone lied: „Van liefde en verlangen. Van vreugde en verdriet." Zoo trok hij door de velden, Blij, zingend van de zee, Van meeuwen, golf en stormwind, En schepen op de ree. Naar duinen ver en wijd. Daar heen ging zjjn verlangen. Dat klonk dan in zijn lied, In jnbelende zangen. De jongeling, nu man reeds, Trok verder met zijn zang. En zong, ln droevig helmwee, 't Is zee waar 'k naar verlang. Na jaren kwam hjj weder. En stond op 't breede strand. Hij zong van „Blonde duinen", De cither in zijn hand. En later sprak een grijsaard, „Zing nu nog eens mijn lied, Van stormwind, strand en golven Die wijs vergeet ik niet." Toen zong men hem zijn wijze, Van ,;Zee die ik bemin." En met een vreêge glimlach, Sliep d'oude zanger in. K. Wouter». Heemstede, 18 Februari 1941. Nog eens geven wtj, gezien de blijvende be langstelling voor de lettergreepraadsels, een dergelijke probleem. Ditmaal het geestelijk eigendom van een onzer trouwste puzzelaars. Uit onderstaande lettergrepen 28 woorden te vormen, waarvan de eerste letters van bo ven naar beneden gelezen en de derde let ters van beneden naar boven gelezen een vier regelig versje van P. A. de Genestet vormen. a aar an be de del der der ders e e e e ee el el en er faam gant ge ge gen, ger gi go, in in ka ken knup la le le le len len lie loe ma me mo na nan nen new ni nie nood o pe pel pra rig riks ro roe sm steen ta tal te ten ten tes lie tie ton twij un vi wood york za ze zit. De te vormen woorden zijn: 1. Stad in Frankrijk. 2. Vaccineeren. 3. Sierlijk. 4. Takjes. 5. Rivier in Duitschland. 6. Stad in Vereen. Staten van Amerika. 7. Stok. 8. Gemoedsbeweging. 9. Boom. 10. Rond gebouw. 11. Bloem. 12. Overwinnen. 13. Plaats m Geldërland. 14. Achtervolgen. 15. Cijfers. 16. Dus. 17. Juweel. 18. Dwingen. 19. Vischgerecht. 20. Land in Europa. 21. Merk schrijfmachine. 22. Gemeen. 23. Vier 24. Woelige onrust. 25. Bloem. 26. Plaats in Utrecht. 27. Ergens anders. 28. Eenigszins. Waarde Cornelius Met buitengewoon genoegen hebben we ken nis genomen van het feit, dat er aan de raui- taillering van je dierbaar corpus middels de oranjerats de zo broodnodige aandacht wordt geschonken. In vertrouwen: ik maakte me daarover een tikje ongerust. Want hoe moet het gaan met de maandelijkse, vette postwis- seltjes, als jij, mijn dierbaar Vadertje Lang been, door ondervoeding niet in staat bent me terug te schryven afgezien van nóg ergert Ik geloof daarom stellig, dat de betrokken autoriteiten met dit argument rekening heb ben gehouden, en spoorslags aan het werk zyn getogen, de Centrale Voederplaats binnen de zo kortst mogelijke tijd te laten functionneren. En dat jij dat niet gemerkt hebt, Cornelius, ligt voor een groot gedeelte aan je spreek woordelijke bescheidenheid. Nou zat je bij de officieele opening knie aan knie met de Vlees potten van Egypte, en nóg ben je te schichtig, aan de aanwezige Hoge Omes te laten zien, dat je zowat uitgemergeld bent van de honger. Een valse bescheidenheid, mijn waarde.' Dacht je, dat mijnheer de Burgemeester het jou kwalijk genomen had, als je voor de tweede keer je bordje had laten volscheppsnf Laat naar je kijken! Reken maar dat genoemde Omes na afloop een klein onderonsje met de koks gehad hebben, en dat ze in een stil hoekje gauw een tweede bordje soldaat hebben ge maakt Een jutter die bescheiden is om te lachen.' Maar enfin, ik voel me toch een heel stuk gerustgesteld. Nu weet ik tenminste waar je uithangt tussen twaalf en twee. Want al mogen er in het Nieuwediep heel wat huizen weg gebombardeerd zijn, er zijn toch nog wel vol doende onderkomens heel gebleven, waar het aantrekkelijk is, te vertoeven. En ja, jij bent óók maar een mens, met al de aankleve van dien, jij, (en ik) ztfn geen haartje beter op dat punt. Want al moge wij schijnbaar moreel als ijzer zyn een man die de ganse dag onder het wakend oog der vrouw vandaan is, schar relt meestal als een schip zonder roer. Want, dierbare i-riend, het is opmerkelijk hoe een mens de invloed ondergaat van de omge ving waar hij vertoeft. Je weet, dat ik ge regeld de zittingen volg van den Amsterdam sen Politierechter, door wiens tusschenkomst De prijs ad 2.50 werd deze week gewon- nen door den heer H. J. MARINUS, Ruyghweg 21, Den Helder. Oplossing van het vorige raadsel: 1. Heldenmoed. 2. Ovendeur. 3. Ornitholoog. 4. Gezwind. 5. Weenen. 6. Iedereen. 7. Lendendoek. 8. Instranaitief (bedoeld was onoverganke lijk). 9. Knoopsgat. 10. Simion. 11. Ternate. 12. IJlende. 13. Gebedsmantel. 14. Eendrachtig. 15. Nootboter. 16. Meyendel. De versregel luidt: Hoog wil Ik stjjgen met den Noordenwind. Gebruik van opplakvellen MD 18 (oud model) De aandacht van alle handelaren wordt er op gevestigd, dat de opplakvellen MD 18 (oud model) ln het vervolg alléén mogen worden gebruikt voor die bonnen, welke, wat grootte betreft, niet kunnen worden geplakt op MD 18 nieuw model. Dit zijn momenteel de volgende bonnen: extra rantsoenbonnen (oud), weermachtsmarken, bonnen Algemeen Distributiebonboekje (oud, voor zoover deze nog ln omloop zijn), scheerzeepbonnen, bonnen papkaart, bonnen brandstoffenkaart, rantsoenbonnen terpentijn. Indien ln de toekomst het formaat van de bovenbedoelde bonnen zoodanig wordt ge wijzigd, dat opplakken op formulier MD 18 nieuw model mogelijk ls, dient dit opplakvel gebruikt te worden. Inlevering bonnen 01 (zeep) In het tijdvak van 3 t/m 7 Maart 1941 moeten de detaillisten inleveren de bonnen „01" voor zeep in veelvouden van 10 stuks met een minimum van 40. Hieronder mogen ten hoogste 9 restant bonnen no. 113 voorkomen. Een ontvangstbewijs MD 201 (nieuw model) mpet hierbij worden overgelegd. 1001 t/m 1909 op Maandag 8 Maart 1941 2001 2909 Dinsdag 4 Maart 1941 3001 8099 Woensdag 5 Maart 1941 4001 4999 Donderdag 6 Maart 1941 5001 5999 Vrijdag w7 Maart 1941 Hotels, café's en resteurants vragen voor April, Mei en Juni 1941. Het Centraal Distributiekantoor heeft een wijziging aangebracht in de regeling, welke in ons blad van gisteren onder deze rubriek is opgenomen. In deze regeling is vermeld, dat de toe wijzigingen voor de volgende maanden zal ge schieden op basis van het verbruik in de over eenkomstige periode van het vorige iaar. mits dit verbruik met schriftelijke bewijsstukken kan worden aangetoond. Deze regeling is nu echter in zooverre ge wijzigd, dat niet het verbruik in de overeen komstige periode van het vorige jaar de basis zal zijn, waarop toewijzingen zullen worden verstrekt, doch het verbruik in de overeen komstige periode van het jaar 1939. Dit ver bruik moet eveneens met schriftelijke bewijs stukken worden aangetoond. De hotelhouders e.d. gelieven bij het indienen van het formulier MD 217a met het voren staande rekening te houden. t Een derde leerkracht. Dinsdagavond vond in de O.L. School een goed bezochte ouderavond plaats. De voorzitter der Oudercommlasie. de heer Jac. Duinker, opende den avond met een woord van welkom aan de aanwezigen. Hierna gaf de voorzitter het woord aan de secretaresse, mevr. Rotgans, voor het voorlezen der notulen van den vorigen ouderavond. Eer hiertoe kon worden overgegaan heette de voorzitter den inmiddels verschenen Burge meester Kamp hartelijk welkom, het zeer op pr(js stellende, dat deze zijn toch al drukke bezigheden had onderbroken om den ouder avond bt) te wonen. De leerlingen der school voerden nu een tooneelstukje op, dat best ln den sr.uak van het publiek viel. Hartelijk werd er gelachen en geapplaudisseerd, toen de verschillende jeug dige spelers allen hun rol, zonder haperen, opzegden en hun liedjes zongen. Aan het einde dankte meester Huizlnga dan ook hartelijk. Aan de orde kwam nu verkiezing twee leden der oudercommissie, aftredende mevr. Rotgans en de heer A. Slegh. Eertgenoemde stelde zich, wegens drukke werkzaamheden, niet her kiesbaar. B(j de eerste vrije stemming werd A. Slegh, met bflna algemeene stemmen, herkozen en verklaarde gaarne de benoeming weer aan te nemen. Na een tweede vrije en nog een herstemming tusschen mevr. KikkertLap en de heer G, de Wit, werd laatstgenoemde met 28 tegen 20 stemmen gekozen en nam de benoeming even eens aan. Na deze stemming gaf de heer Huizinga gelegenheid tot het stellen van vragen, waar van niet veel gebruik gemaakt werd. Een schoolfeestje. Naar aanleiding van een paar vragen over schoolreisjes werd hesloten in den komen den zomer, bij voortduring van den be- staanden toestand, toch een schoolfeestje op bescheiden schaal, te organiseeren. Op een vraag over teekenen merkte het schoolhoofd op, dat dit vak van de lesrooster was verwijderd, wegens beperkten t\jd. t Huiswerk zal spreker opgeven als het noo- dlg geacht wordt. Op een vraag over lichamelijke opvoeding antwoordde de heer Huizinga, dat dit al langen tijd het zorgenkind der onderwijzers was, en nu is het dan verplichtend gesteld, maar door bekende omstandigheden kan dit alleen ge schieden met oefeningen op de plaats in het leege lokaal. Tevens merkte spr. op, dat er van hooger hand bij hem was aangedrongen met een of ander voorstel te komen aangaande gelegen heid voor lichamelijke opvoeding, maar tot nu toe wist spr. niet wat hierop te ontwoorden, daar de gemeente in de nabijheid der school geen grond bezit en de omwonende eigenaren niet bereid zjjn grond voor dit doel af te staan. In de volgende pauze werden de aanwezigen verrast op thee met koek. ik een plaats aan de perstafel gekregen heb. En nu wil ik je wel verklappen, dat ik, onder de invloed van al de gevallen die ik voor n\'i neus zie afspelen, zo eerlijk als ik-weet-niet wat begin te worden.' Ik ben begonnen een paar artistieke beertjes te betalen, je weet wel, een paar van die dingetjes, waar je het als kunstenaar niet Al te nauw mee neemt, en als ik daar nog lang blijf plakken, geloof ik eersdaags als geheelonthouder, niet-roker en lid van de Vereniging tot Zedelijke Verbetering van Gevangenen, mitsgaders Ere-lid van de vereniging tot Behartiging van de belangen van jonge meisjes er vandaan te komen Inderdaad: de invloed van het milieu. Of schoon het een interessant wereldje is, die van het Recht. Als je zo de heren rechters bezig ziet met straf en vermaan, en je inwendig te beven zit, als daar zo'n een of andere arme tobber voor een half jaartje gratis onderkomen bekomt, dan is je eerste gedachte: wat zal die rechter een bullebak zijn! Maar, Cornelius, als je dan bij hem thuis in zyn studeerkamer 'n vorstelijk sigaartje zit te paffen, en Zijn Edel achtbare vertrouwt je de nieuwste mop toe zie, dan wordt je oordeel weer heel wat milder. En met de deurwaarders gaat het net zo. Je weet, hoe deze nuttige lieden aangeschreven staan: als een rottige kool by de groentevrouw. Gistermorgen zat ik met zo'n ambtsdrager een uurtje te praten, en ik kreeg zo het gevoel: wat ben jy 'n geschikte baas!- Je weet, toen ik Mensen zonder geld" schreef, kende ik dit mensen soort slechts van één kant. Maar nu kreeg ik in de gaten, dat ook een deurtvaarder twee zijden heeft, net als zyn ambtspenning aan het gele lintZo zie je, dat je nooit uif- gestudeerd raakt in de School des Levens, mijn waarde vriend. En dat alle dingen slechts zeer en zeer betrekkelijk zyn. En als het mij lukt in mijn boek: ,JJ ellen d Vlak" hier van iets op mijn geachte lezers over te dragen, dan zal dit niet geheel vergeefs geschreven zijn. Maar je zult geduld moeten Rebben tot komend najaar, eerder in geen geva'! Cornelius. je schrijft me om een exemplaar van mijn ,JCoe n". Om je de waarheid te zeg gen is dit verleden Maandag pas verschenen, en het ligt wat af te koelen in étalage's van de boekwinkels. Er is bloed en zweet aan be steed, om het voor de Boekenweek klaar te krijgen, en de binders hebben de Zondag er voor moeten opofferen. Maar we zijn nu klaar, en je zult je exemplaar wel een dezer dagen ontvangen.,. Ik ben erg benieuwd naar je oordeel. In elk geval: ik heb m'n best gedaan, meer kan je menselykerwijze niet verlangen. En aan het uiterlijk zal het niet liggen, het ziet er aantrekkelijk uit, zoals alles dat os moshet publiek aanbiedt. Ja, het lezend deel van Nederland mag wel eens weten, wat een moeite en zorgen er aan 'voorafgaan, aleer een boek goed en wel voor het raam ligt uitgestald. Over dén auteur wil ik nu zwijgenik wil geen oratio pro domo houden, dat past my niet. Maar als je de eopie hebt ingeleverd, en de uitgever, na veel wik ken en wegen zijn „fiat" heeft gegeven, dün begint het pas. Dan komt de zetter in actie, en de drukker en de binder. Er moet papier uitgezocht worden, het formaat vastgesteld en het lettertype gekozen, wat een kopzorgen. Dan is het de tijd voor den ontwerper van ds band en het omslag, hy maakt ontwerpen die afgekeurd worden, hij maakt ontwerpen die goedgekeurd worden, de clichémaker begint te springen en te telefoneren, men is het niet eens over de kleur, die moet lichter of donkerder, de tekenaar is woedend, of niet woedend en eindelijk ligt dan het resultaat voor je. Ondertussen is de reiziger al door het lieve land getrokken, hij is goedgeluimd of slecht- gcluimd, al naar dat hy verkocht heeft, de uit gever wil de oplaag met vijfhonderd exem plaren verhogen, maar de drukkerij telefo neert, onmogelijk in zo'n korte tijd de bestel ling te kunnen afwerken. Er worden brieven gewisseld, telefoongesprekken gevoerd, er wordt aangedrongen op zachte manier, of op meer doeltreffende wijze het moet! Het Centraal Boekhuis komt in actie, de bestellin gen worden gereedgemaakt, de auto's zijn niet toereikender worden paarden gehuurd, de paarden kunnen de vracht niet trekkeneer moeten olifanten komen. En als dan eindelijk, eindelijk het boek in de étalage paradeert dan zegt Jan tegen Piet: ,Hè, wéér 'n nieuw boek van Janssen. Ik zal 'es kijken, of ik in de leesbibliotheek kan huren!" De leesbibliotheek, Cornelius, het graf van de stoutste illusies. Het boek, dat Uw vriend moet zijn, wordt verlaagd tot een voor een dubbeltje te huur zijnd geval. Uw beste vriend in de nood, Uw raadgever of trooster wordt beduimeld door vele handen, en U laat het toe Uw enige band tussen U en het boek zijn de luttele centen die U neertelt op de toonbank, centen, waarvan de arme schrijver er met één in zijn zak krijgt! Zo worden wy bestolen, Cornelius, ieder uur van de dag en er niemand, die zich er mee bemoeit Behalve de komende week. Dan zult U eens voor één enkele keer uit Uzelf kruipen, en een boek gaan kopen! Het wordt U bijzonder gemakkelijk gemaakt, deze keer. Het geschenk dat U ontvangt ziet er prachtig uit, gaat U maar eens kijken. Loopt by een boekwinkel naar binnen, bladert in het beste, dat een men senkind te geven heeft, en bedenk, dat een mens by brood alléén niet kan leven. Wy gaan er prat op, hoger te staan dan de stomme dieren des velds welnu: aan het publiek de daad, te tonen dat dit een waarheid zo groot is als een koe! Cornelius, vergeef me m'n pleidooi. Dat nou de invloed van ds advocaten! Tabé, JAN. £)ver opvoeding. Na de pauze hield meester Huizinga een lezing over opvoeding. Sprekende over opvoeding brac)», hij naar voren dat ouders en onderwijzend .personeel hier een aanvullende taak hebben om .het kind op te voeden tot een bruikbaar lid der maat schappij. waarbij de taak der moeder in de eerste levensjaren van het kind de voor- naamste is. Dankwoord burgemeester Kamyi. Na afloop van de lezing vroeg burgemeester Kamp het woord en dankte met hartelijke woorden het hoofd der school voor zijn mooie: lezing en het vele goede dat hij voor deze school reeds gedaan heeft. Tevens gaf spr. in overweging meer dergelijke avonden te organi- seeren opdat de agenda's wat verlicht kunnen worden en er meer tijd komt voor eventueel© tooneelstukjes en lezingen als deze. Burge meester kon tevens het heugelijke meuws mee- deelen, dat bericht is gekomen dat aan Den Burg een derde leerkracht zal worden aan gesteld. Meester dankte den burgemeester voor zpn hartelijke woorden en zei nu over te gaan tot de groote verrassing. Hierbij heette spr. wel kom den heer Alderliefste van De Koog, dia belangeloos zjjn werk heeft gegeven tot het vervaardigen van de nu te vertoonen film: Da O.L. School te Den Hoorn. Deze film was wel een verrassing voor d* aanwezigen, daar ieder ouder zijn eigen kin deren kon aanschouwen in le» en spel. Een woord van hulde voor het initiatief en het werk aan deze film verbonden is hiar wel op zijn plaats. Aan het slot van den avond dankte de heep Huizinga voor de betoonde aandacht waarn» men zeer laat, maar voldaan, huiswaarts keerde. Naar wij vernemen is deze avond Woensdag j.1. voor leden van het schoolverbond nog maals gegeven. De beide Texelsche booten, de „Dr. Wage- maker" en de „Marsdiep", waren gisteren wegens het lage water opgesloten in de Texelsche haven. Het nieuwe motorschip, de „Voorwaarts", die minder diepgang heeft, heeft daarom den dienst waargenomen. Dit was de eerste maal, dat het nieuw» schip van T.E.S.O. in den dienst Den Helder— Texel officieel gebruikt werd. BURGERLIJKE STAND. van 22 t/m 28 Februari 1941. GEBOREN: Maria Johanna Theodora, d. v. J. C, Bakker en A. Maas. ONDERTROUWD: J. Kikkert en B. Visser. GETROUWD: N. Roeper en C. L. Bruinzeel. OVERLEDEN: Antje Buis, oud 80 j„ geh. met A. Bakker; Marretje Saris, oud 42 jaar, ongehuwd. POLITIE. GEVONDEN: een lantaarnkapje, een vulpen, een paar kinderwantjes, een paar rubber laar zen, een portemonnaie, een halsdoek, petro- leumzegels. Willem Gerard Bruinzeel van De Cocks- dorp (C) 58 naar Hattem Villa Hezenberg. Johanna van Taienhoven, van Eierland 43 naar Amsterdam, Koninginneweg 37 huis. Hendrik K. W. Weiland van Den Hoorn (H) 131, naar 's-Gravenhage. Garrit J. Gosselink, Oudeschild 35, van Den Helder, Goudsbloemstraat 6. Maria de Bruijn, De Waal 42, van Capell» a.d. IJsel, Bernweg. Cornelia de Bruijn en Cornelus de Bruin, alsvoren. Fefltje Timmer (Wed. M. Bremer), Ooster end, Nieuwstraat 27, van Den Helder, Gra venstraat 7. BOUWVERGUNNINGEN. Deze zijn verleend aan: C. W. van IngenSchenau, voor het bou wen van 4 woningen aan de Emmalaan 13 t.m. 19 te Den Burg. ZONDAG 2 MAART 1941. Ned. Herv. Gemeente, Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser. Waal, v.m. 10.30 u., Ds. V. 't Hooft. Maand- collecte. Oosterend, v.m. 10.30 u„ Ds. Kok. Cocksdorp, v.m. 11 u„ Ds. Salm. Den Hoorn, v.m. 11 u., Ds. Wesseldijk. Collecte v. d. Kerkvoogdijk Oudeschild, v.m. 10.30 u., Ds. Tinholt. Doopsgez. Gemeente. Geen dienst. Geref. Kerk. Den Burg (Geb, Fanfare), v.m. 10.30 u., Cand. Wouda (biduur v. h. gewas). N.m. 3 u., Ds. v. d. Leer. Oosterend, v.m. 10.30 u., Ds. v. d. Leer. -» Biduur v. h. gewas. N.m. 3 u., Cand. Wouda. Geref. Kerk H.V. Oosterend, v.m. 10.30 en n.m, 3.30 U., Ds. Venema, H. Avondmaal. tt (Erbij vermelden: „Voor Winterhulp Nederland").

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 6