Bommen Kostwinnersvergoeding op Den Haag Eerste doodvonnis in Nederland Rede van Degrelle Nederlandsche arbeidsdienst De plechtige irtvaartdienst voor ex-kon;nq Alfooso Grieksche stad Larissa geheel verwoest „Overwinn<nqskaarten" uit a'uminium De die^sta' van een schi'derijtje Bestrijding van den s'uikhandel in België Algemeene regeling van de natuurbescherming De oorlog in de lacht Italiaaosch weermachthericht Koefra door den vijand bezet Daitsch weermacht^erichf In het afgeloopen weekeinde is het Ne- deriandsche grondgebied vrij heftie aanbe vallen door EngeLsche vliegers, die op vrij veel plaatsen brisant- en brandbommen hebben geworpen. verscheidene dozijnen woonhuizen zijn op verschillende plaatsen des lands min of meer beschadigd, talrijke andere bebouwen en woonhuizen hebben glasschade opgeloopen. Op een plaats is een eroote heidebrand veroorzaakt door brandplaatjes, waardoor 70 hectaren zijn afgebrand. Verschillende brandplaatjes zijn teruggevonden. In verband waarmede de bevolking eraan wordt herinnerd, dat der- belijke brandplaatjes, wanneer zij worden gevonden. met de nondibe voorzorben moe ten worden ingeleverd. Bijzonder zwaar is dezen keer de residentie eeteisferd. .waar op de binnenstad in een zeer bevolkte wijk zes brisantbommen neervielen die daar ©enige woonhuizen ver nielden of zwaar beschadibden. Hierbij zijn negen bewoners, en wel zes mannen, een vrouw en twee kinderen pedood. 20 personen zwaar pewond en 11 licht gewond. Het r.k. ziekenhuis Joannes de Deo, dat zeer dicht bij de plaats van de bominslapen lap. verkeep pias- schade en schade door scherfwar- kinp. In verband met dezen luchtaanval is twee maal luchtalarm gegeven. Hierbij werd oppemerkt. dat verschillende verkeers middelen doorreden en vrij veel burpers zich op straat bleven ophouden. Van bevoep de zijde wordt er de aandacht op pevestipd dat tijdens luchtalarm een ieder dekkinp moet zoeken en vooral ook vermijden moet, dat door het openen van ramen of deuren licht naar buiten straalt. Ook andere plaatsen des lands hebben ondei de luchtaanvallen peleden. In een plaats in het westen des lands is een aan tal huizen vernield, waarbij een burper is pedood en een jonpen is pewond. Ook is erpens benedenwaart pericht mitrailleur- vuur afgegeven. dat pelukkip peen slachtof fers maakte. Eenipe schade aan broeikas sen was er het pevolp van. In totaal zijn over het afpeloopen week einde tien dooden en 32 pewonden o.w. 20 zwaargewonden, als slachtoffers van Ep- pelsche luchtaanvallen te betreuren. Omtrent den bomaanval op Den Haap vernemen wij nop de volgende bijzonder heden: De geneeskundige dienst werd ©ogenblik kelijk gealarmeerd, die daarop met groot materiaal uitrukte en reeds spoedig op de plaats van de ramp verscheen. Met man en macht begon men te zoeken naar even- tueele slachtoffers en deze bleken' er he laas te zijn. In den loop van den nacht werden uit de geheel of gedeeltelijk ver woeste huizen 8 dooden naar het R.K. zie kenhuis aan het Westeinde overgebracht, terwijl niet minder dan 20 zwaargewonden naar de ziekenhuizen moesten worden ver voerd. Verschillende bewoners van de om- lippende huizen hadden verwondingen op- peloopen, door glasscherven en valiend puin. doch deze waren van dien aard, dat zij ter plaatse konden worden verbonden. Ook de verschillende gemeentediensten, zooals politie, het gemeentelijk pas-, elec- triciteits- en waterleidingbedrijf en gemeen tewerken waren spoedig in groote getale aanwezig, en begonnen voorzieningen te treffen en de enorme schade aan leidingen te herstellen. Dat dit met groote moeilijk heden gepaard ging, laat zich denken, daar het een vrii donkere nacht was en de huizen in dit oude stadsgedeelte dicht op elkaar zijn gebouwd. In den loop van den dag was het moge lijk een overzicht te -krijgen van de mate- riecle schade. De zes afgeworpen bommen zijn neerge komen in de dichtbevolkte woonwijk in het Westeinde. In een verren omtrek zijn de gevolgen merkbaar. Van vele winkels en winkels in de omgeving zijn de ruiten ver nield en is groote schade toegebracht aan winkelinventarissen en meubilair. In het hofje „Vredebest" aan het West einde. ongeveer ter hoogte van de War- moezierstraat, kwam een voltreffer op no. 47. welk huis zeer zwaar is beschadigd. In dit huis zijn ook dooden te betreuren. De voorgevel is geheel weggeslagen, evenals het plafond en het dak. De huizen no. 46 en 48, hebben eveneens zware schade opge- loopen, evenals de tegenoverliggende hui zen, die een triest beeld van verwoesting opleveren. In het vrij groote hofje is vrij wel geen enkele ruit heel gebleven, terwijl de gevels van de huizen duidelijk de spo ren dragen van de scherfwerking. Vele be woners waren gisteren bezig hun inboedel uit de onbewoonbaar geworden huizen te halen, teneinde ergens anders onderdak te kunnen vinden. Ook in het hof ja naast het „Vredebest"- hofje is de schade groot. Geen ruit is hier heel gebleven, terwijl het perceel West einde 27, zware schade heeft opgeloopen. Vermoedelijk door den luchtdruk is van dit huis de voorgevel weggeslagen. In het Westeinde is een bom neergeko men voor het perceel no. 188, waar een gat in de straat werd geslagen. Ook hier het zelfde heeld van verwoesting, gebroken ruiten, vernielde of beschadigde gevels, enz. Hierbij is ook schade toegebracht aan het R.K. Ziekenhuis, waarvan het zusterhuis had te lijden. Vele ruiten zijn hier vernield, terwijl de gevel scherfschade kreeg. Een andere bom is terechtgekomen in het Kortenbosch, waar een caféhouder werd gedood, en aanzienlijke schade werd ver- oorzaakt. Met kracht wordt het opniimingswerk thans voortgezet. Tientallen personen zijn bezig met het inzetten van nieuwe ruiten, opruimen van puin, enz., terwijl de bewo ners. zoo goed en kwaad als het gaat, orde scheppen in hun ontredderde huizen. Een strenge afzetting door de politie zorgt er voor, dat het in groote getale opgekomen publiek dezen arbeid niet kan hinderen. Gisteren reeds voltrokken. Het S.S. en Politie-Veldgerecht in Den Haag heeft op 27 Februari een Jood-wegens geweldpleging ter dood veroordeeld. De voltrekking van het vonnis door middel van den kogel geschiedde op 3 Maart in de vroege morgenuren. De veroordeelde had met een spuit met zure vloeistof een aanslag op manschappen der §icherheitspolizei gepleegd, die ter uit voering van een politioneel onderzoek zijn lokaal in het Jodenkwartier in Amsterdam wilden doorzoeken. Het lokaal was de ver blijfplaats van een terreurbende, welke volgens te voren beraamde plannen over vallen op Nederlandsche nationaal-sociaiis- ten deden. De veroordeelde had ook een deel der terreurbende met slagwapens uitgerust. Zijn medeleden van de bende werden wegens verstoring van de rust in het land gevange nisstraffen en tuchthuisstraffen tot 10 jaar opgelegd. Talrijke schiet-, slag- en steek wapens konden in beslag worden genomen. Aan degenen, die op of na 1 Maart 1041 vrijwillig tot den arbeidsdienst toetreden, wordt van rijkswege huisvesting, voeding en kleeding verstrekt en daarboven nog een zakgeld van f 0.25 per dag. Voorts wordt aan hen, die op 17 Februari 1941 gehuwd waren, toegekend een vergoe ding voor onderhoud van hun gezin bedra gende f 3.per dag, eventueel vermeerderd met f 0.30 per dag voor ieder wettig kind van hen of van hun echtgenoote en voor ieder pleegkind, voor zoover deze kinderen den leeftijd van 18 jaar ng iet hebben be reikt gezinsvergoeding). Om aanspraak te kunnen maken op de gezins-vergoeding, moet de vrijwilliger zoo spoedig mogelijk aan den commandant van het kamp, waarbij hij is ingedeeld, over leggen een door den burgemeester der ge meente ziiner inwoning afgegeven verkla ring betreffende het gehuwd zijn en even tueel betreffende de kinderen beneden den leeftijd van 18 jaar. Aan ongehuwde vrijwilligers, die op 17 Februari 1941 kostwinner warén, kan wor den toegekend een vergoeding, gelijk aan het bedrag, dat zij als kostwinner plach ten af te dragen met een maximum van f 3 per dag. Als kostwinner wordt beschouwd hij, die bijdraagt tot het noodzakeliike levenson derhoud van: zijn bloed- en aanverwanten in de rechte linie, zijn andere bloed- en aanverwanten in den tweeden graad, zijn pleegouders of dqgenen in wier onderhoud hij ingevolge rechterlijk vonnis moet voor zien. Om aanspraak te kunnen maken op de laatstbedoelde vergoeding, moet de vrijwil liger zoo spoedig mogelijk overleggen door den burgemeester der gemeente zijner in woning afgegeven bewijsstukken, waaruil de toekenning der vergoeding kan worden beoordeeld. Gisterochtend .om 11 uur is de plechtige uitvaartdienst gehouden voor ex-koning Al- fonso van Spanje in de kerk van Santa Ma ria Degli Angcli. Voor in de kerk hadden plaajs genomen de koning-keizeg en ko ningin-keizerin van Italië, de Italiaansche kroonprins en kroonprinses en de andere prinsen uit het huis Savoye, voorts de ex- koningin van Spanje met haar kinderen en de leden van de familie Bourbon, de onderstaatssecretaris in het Italiaansche ministerpresidium als vertegenwoordiger van Mussolini, prins Chigi als grootmees ter in de souvereine en militaire orde van Malta, de ambassadeur van Spanje bij het Vaticaan als vertegenwoordiger van gene raal Franco en andere leden van het diplo matieke corps bij het Quirinaal en bij den H. Stoel. Vervolgens zag men dicht bij het altaar de vier vertegenwoordigers der Koningen van Bulgarije, Zweden, Denemarken en van den Prins-regent van Joegoslavië. Het schip van de kerk was bezet met talrijke Italiaansche en buitenlandsche vooraan staande personen. Het hoofdaltaar was met rouwdoek gedrapeerd, waarop een groot kruis was aangebracht. In de kapellen van de kerk hadden Italiaansche en Spaansche priesters achtereenvolgens missen opgedra gen tot het oogenblik, dat de bezoekers de kerk betraden. Tijdens de hoogmis werden onder leiding van Maestro Antonelli com posities van Palestrina en Amerio uitge voerd. Na den uitvaartdienst werd de lijk kist vervoerd naar de kerk van Montser- rat. WEGENS BELEEDIGING VAN DE DUITSCHE "WEERMACHT VEROORDEELD. Het S.S. en Polltieveldgerecht In Dep Hang heeft een 20-iarig Nederlandsrh meisje we gens beleediging van de Duitsche weer macht tot een jaar gevangenisstraf ver oordc'd Zjj had zonder eenige aanleiding een op wacht «taande post vjan de Ord- ning»nnti/ci jn Amsterdam het scheldwoord „rotmof toegeroepen. AARDBEVING MAAKT VEERTIG DUIZEND MENSCHEN DAKLOOS. De dagbladen in Belgrado publiceeren uitvoerige berichten over de zware aardbe ving. die de Grieksche stad Larissa, vol gens de Politika. geheel vernield heeft. Ge noemd blad meldt uit Athene, dat de stad Larissa eigenlijk niet meer bestaat. Alle huizen zijn vernield met uitzondering van eenige betonnen gehouwen. De plaatselijke autoriteiten eisehen onmiddellijke inrich ting van 12.000 barakken voor de dakloos geworden bevolking. Veertuigduizend men- schen hebben geen huis meer. Uit Saloniki meldt de Politika nog. dat zich in werkelijkheid drie aardbevingen hebben voorgedaan, welke na elkaar op traden. De huizen stortten ineen ak kaar tenhuizen. Alle telefoon- en telegraafver bindingen ziin vernield. Ook in geheel Noord- en Midden-Griekenland is de aard beving gevoeld. Het centrum der beving •ag in den Olvmpus. Geheel Griekenland is dien onder den indruk In Namen is Zondag een betooging ge houden door de Rexisten, waar de leider der beweging. Leon Degrelle. sprak tot de arbeiders. In een rede. die twee uur duurde, geeselde hij het plutocratische eyteem, dat het land aan den rand van den afgrond heeft gebracht. De schuld aan het ongeluk der Belgische bevolking ligt bij de hooge Belgische financieele kringen, de vrijmet selarij en de Joden, die steeds uit waren op persoonlijk voordeel. Degrelle stelde verder de moedige houding der Belgische arbeiderj tegenover de onverantwoordelijke kuiperijen der society. Het groote aantal toehoorders gaf met levendigen bijval uit drukking aan zijn instemming, toen De grelle ten slotte sprak van- de noodzakelijk heid om terstond mede te werken aan den geestelijker, en politieken opbouw van het land en dit een onmisbare voorwaarde noemde voor den vrede en het toekomstige welzijn van het land. Het ministerie van posterijen en het de partement van buitenlandsche zaken der V.S. onderzoeken thans, naar World Te legram meldt, een naar het schijnt op groote schaal bedreven zwendelarij met de hulpverleening aan F.ngeland. Bij beide ministeries zijn bezwaren van Engelsche hulporganisaties binnengekomen, volgens welke er op het oogenhlik „ovcrwinnings- kaarten" uit aluminium tegen den prijs van 25 cents aan pro-Britsche kringen ver kocht worden, hoewel de waarde der kaar ten aan alluminium slechts twee cents be draagt. De kaarten dienen om naar Enge land gezonden te worden, teneinde daar ter beschikking van de vliegtuigindustrie ge steld te worden. Omtrent den diefstal van een kostbaar schilderijtje uit een kunsthandel aan de Zeestraat te Den Haag, kan nog het vol gende worden gemeld- Vrijdag 11 tegen half vier heeft een als heer gekleed persoon den kunsthandel verlaten. Men heeft gezien, dat de man onder de arm een actetasch droeg, waarin het schilderstuk ten deele moet zon ver borgen De tasch was echter te klein, zoo dat een gedeelte van de liist naar buiten stak. De man Is in de richting van het Noordeinde verdwenen. CURRIE KEERT NAAR AMERIKA TERUG. De Associated Press meldt uit Hongkong, dat Lauchlin Currie. die door president Roosevelt met een bijzondere opdracht naar het Verre Oosten gestuurd was. gisteren naar de Vereenigde Staten is teruggekeerd. Tot dusver oefenden auto's van de Duit sche weermacht in bepaalde deelen van België controle uit om den sluikhandel te bestrijden. Naar van bevoegde Duitsche zijde wordt medegedeeld, zal deze controle thans in heel België en Noord-Frankrijk gehouden worden. Den sluikhandelaars, zoo wordt met nadruk verklaard, staan gevoe lige straffen te wachten en de door hen gebruikte auto's worden in beslag geno men. Eenige weken geleden heeft men voor het eerst te Sint NicoTaas in Vlaanderen van leden der Duitsche weermacht gebruik gemaakt om den sluikhandel te bestrijden De resultaten waren zoo opvallend, dat de bevolking het liefst gezien had, dat de ge- heele controle op levensmiddelen door de Duitschers werd uitgeoefend. Daarom is de van Belgische zijde geuite wensch volko men begrijpelijk, dat althans gedeeltelijk de controle op de levensmiddelen en mark ten door de Duitschers ter hand wordt ge nomen. Daar het militaire en burgerlijke bestuur principieel van opvatting is, dat de binnenlandsche Belgische aangelegen heden uitsluitend door de Belgische in stanties gerpgeld worden, moet het als een bijzondere tegemoetkomendheid beschouwd worden, wanneer de Duitsche autoriteiten thans, in het belang van een betere ver zorging met levensmiddelen voor de Bel gische bevolking, ertoe besloten hebben met behulp van de weermacht de bestrij ding van den sluikhandel tezamen met de Belgische controle-beambten ter hand te nemen. Men kan er zeker van zijn, dat de ze hulpvaardige houding van de Duitsche militaire overheid een volledig succes zal worden en in hei algemeen welzijn zal zijn Dat de Belgische controledienst in den strijd tegen den sluikhandel zich alle mo gelijke moeite geeft, bewijzen steeds wee de geweldige hoeve'elheden in beslag geno men goederen en de arrestaties van deels vooraanstaande lieden. Zoo is thans de burgemeester van Lovendegen in West- Vlaanderen, baron Dons, wegens zijn be- driegelijke handelingen gearresteerd en opgesloten. Bij een huiszoeking kwam aan het licht, dat deze baron, die als „eere functie" hoofdcuntroleur voor de levens middelen is, de door hem in beslag geno men goederen naar zijn huis heeft laten brengen en daarin een bloeienden handel gedreven heeft. Dons gebruikte zijn ruime huis er zelfs voor om het door hem in be slag genomen vee te slachten en het vleescb tegen een bedrag dat drie viermaal bo ven den normalen prijs ligt, te verkoopen Te Nivelles slaagde de politie erin een smokkelaar te grijpen, die 17 stuks vee wilde vervoeren. Het vee werd in beslac genomen en de sluikhandelaar achter slo' en grendel gezet. Ook in Amsterdam bezit nu Iedere schillenopbaler een door B. en W. afgegeven vergunning en heelt een bepaalde wijk toegewezen gekregen (Foto Pax-Holland) Naar de heer Plutzar, referent für Kul- lurverwaltung beim Reichskommissar, ons in een persconferentie mededeelde is on langs in een vergadering bij commissaris- generaal dr. Wimmer, waarbij tegenwoor dig waren Prof. van Dam. secretaris-gene taal van het depariement van opvoeding wetenschap en cultuurbescherming, dr. van Steijn. directeur van het staatsboschbeheer, mr. van Tienhoven, voorzitter van de Ne derlandsche vereeniging tot behoud van natuurmonumenten. Oberforstmeister Ha- gemann, gevolmachtigde voor natuurbe schermingszaken en-de heer Putzar aanwe zig waren, door den commissaris-generaal met waardeering vastgesteld dat zoowel van particuliere zijde als door staatsbosch beheer veel waardevols op het gebied van natuurbescherming tot stand is gebracht. F.en algemeene regeling echter heeft tot nu toe ontbroken. Ofschoon een natuurhescher- mingswet langen tiid op de agenda heeft gestaan is het daartoe nooit gekomen. De nieuwe organisatie van het departement van opvoeding, wetenschap en cultuurbe scherming maakt het mogelijk daar de be- 'angen der natuurbescherming onder te brengen. Nu alle parlementaire moeilijk heden uit den weg ziin geruimd hoopt Prof van Dam dat bij in ««menwerking met het departement van landbouw en met staats boschbeheer een regeling tot stand zal kunnen brengen. Aan het departement is een specialist op het gebied van natuurbe scherming aangesteld, t.w. ir. W. G. van der Kloot, terwijl het de bedoeling is dat lajer een inspecteur der natuurbescher ming zal worden aangesteld. De nieuwe regeling zal niet alleen oog hebben voor het o'ngerept bewaren van na tuurmonumenten doch ook voor een goe de verzorging en behandeling van het in cultuur gebrachte landschap. Juist op het laatste punt is er in Nederland wel het oen en ander misdreven. Naar het D.N.B. verneemt, hebben In den vorigen nacht met het oog op het slechte weer slechts alleenvlieeende Duitsche v'iegtuieen aanvallen op Engeland gedaan, w-aarbij op twee plaatsen aan de Zuidkust havenwerken gebombardeerd zijn. De En- eelschen hebben in de afgeloopen 24 uur vier vliegtuigen verloren. Znoals reeds ge meld i«. werden aan de Kanaalkust twee Engelsche gevechtsvliegtuigen door Duitseh «fwpergesrhnt neergehaald. Twee Britsche 'agers werden in luchtgevechten vernie'd. waarvan een. oen Hurricane. boven Malta Hurricanes werden boven het vliegveld ^alfar pp B-en'ngp hoogte buitengewoon hef Mg door de Messerschmitts aangevallen 'oodat reeds na eenigp minuten een En ™elsch toestel neerstortte, terwijl pmp twee de waarschiin'iik vernield is. De andere En gelsche toestellen kregen talrijke treffers. CASTELROSSO DOOR DE ITALIANEN HEROVERD. Het 269ste communiqué van het Italiaans sche hoofdkwartier luidt: „Aan het Grieksche front hebben onzo vliegtuigen vijandelijke bases, verdedigings werken en troepenconcentraties aangevallen Jachtvliegtuigen van het Duitsche vlieger corps hebben bii luchtgevechten boven Mal ta een toestel van het type Hurricane neer- geschoten. In Noord-Afrika hebben Duitsche vliegtui gen met succes de havenwerken van To- broek en troepenconcentraties, gemechani seerde colonnes en kampementen bij Age- dabia aangevallen. Vijandelijke pantserwa gens. die Dzjaraboeb trachtten te naderen, werden door onze troepen op de vlucht ge dreven. Ons kleine garnizoen te Koefra. dat sedert bijna een maand door den vijand be legerd werd, is na hernieuwde aanvallen van overwegende strijdkrachten door den vijand overweldigend. Een deel der troe pen slaagde er. in de omsingeling te bre ken en naar onze linies terug te keeren. Bii de operaties, die eindigden met de herovering van Castelrosso. ontspon zich een hevig vuurgevecht tusschen onze tor- nedobooten en vijandelijke oorlogsschepen. In weerwil van den heftigen afweer hebben een motortorpedoboot en een torpedoboot- jager twee vijandelijke schepen aangeval len en met torpedo's getroffen. Een ander vijandelijk schip werd door een bom van .mjiddelsw^a? kaliber uit onze vliegtuigen ge troffen, terwijl de vijand op het eiland landde. Al onze eenheden zijn onbeschadigd op haar bases teruggekeerd. De bemannin gen tellen eenige gewonden. In Oost-Afrika bedrijvigheid van pa trouilles en artillerie aan weerszijden. In de Middellandsche Zee hebben onzo torpedoböoten met zekerheid twee vijande lijke duikbooten tot zinken gebracht. Óp den Atlantischen Oceaan heeft een onzer duik booten onder bevel van korvettenkapitein Adalberto Giovanini drie vijandelijke stoom schepen met een gezamenliiken inhoud van 20.000 ton tot zinken gebracht. VERKENNINGEN TOT BOVEN DE SHETLANDS. Het opperbevel der Duitsche weermacht maakt bekend: Zooals reeds in een afzonderlijk bericht bekend is gemaakt, marcheeren als beveili ging tegen de bekend geworden Britsche maatregelen in Zuidoost Europa, na ver kregen toestemming van de koninklijke Bul- gaarsche regeering. sedert 2 Maart formaties van de Duitsche weermacht Bulgarije bin nen. De binnentrekkende troepen worden door het Bulgaarsche volk levendig be groet. Een duikboot meldt het in den grond ™,Ten van een vÜandelijk tankschip van 9000 b.rt.. Het luchtwapen heeft ondanks den on- gunstigen weerstoestand verkenningen on dernomen tot aan de Shetlandeilanden en boven zee. Het bracht op 2 Maart voor het onnnGeorge kanaal een koopvaarder van .000 b.r.t. tot zinken en beschadigde een vrij groot koopvaardijschip zwaar. Op de f. *.en van eetl Iroepenkamp werden voltreffers geplaatst. Lange-afstands-bom- menwerpers brachten ten Westen van de Hehrtden een koopvaardijschip tot zinken van 10.000 ton en troffen een tweede groot schip zwaar. Afzonderlijk vliegende gevechtstoestellen bestookten den afgeloopen nacht voor den oorlog belangrijke doelen In Lond-m en de installaties van twee Britsche Kanaalha vens doeltreffend met bommen. In N'oordafrika werden succesvolle aan vallen gericht door Duitsche gevechtsvlieg tuigen op de havenwerken van Tobroek en op troepenconcentraties, autocolonnes en veldkampementen bii Agedahia. Bii een luchtgevecht hoven Malta verlpor de vijand een iachttoestel. Vijandelijke luchtaanvallen op Duitsche koopvaarders op de Noordzee mislukten ?.r.,^e* afweervmir der convoveerende strijdkrachten. Ren vlfp^tuij; werd hierbij door de marine neergeschoten. STORMEN IN AMERIKA. Bijna geheel Noord-Amerika is door zwa re stormen en sneenvviachten «eteisterd Op sommige plaatsen heeft de storm een hni- tengewone kracht gekregen. In den midden Atlantischen sector ziin minstens 15 perso nen door het noodweer om het leven geko men.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 6