Tuinders moeten geduld hebben Hij staan voor de tuinders op de bres Tuinhoekje SPEK OP EEN PLUIMVEEHOUDERIJ Eco ei als een jampot RAMPSPOED Marktberichten En niet voorbarig oordeeten De Groenten- en Fruitcentrale zegt: Voetbalprogramma voor Zondag a.s* Het schip Laan Copes 62 moet zeilen tnsschen golfstroomen van taindersbalangen, brandingen van handelsinteressen en zandbanken van consumentenbelangen. (Tan onzen eigen verslaggever.) Vergaderingsverslag: „Nadat nog geruimen tijd over dit „punt was gediscussieerd en over „verschillende onderdeelen heftige „protesten uit de vergadering wa- „ren vernomen, waarbij natuurlijk „het wittekoolpotje" niet werd verge len. werd eindelijk besloten een „deputatie naar Den Haag te zen- „den, welke zal bestaan uit voor zitter en drie andere bestuursleden." En als deze deputatie met extra gepoet ste schoenen aan en een witte Zondagsche zakdoek in.don zak, via de Hollandsche spoor en lijn negen in de Laan Copes van Cattenhurg in De Ilaag veilig is aange land, gaat zij de nummers aftellen en maakt voor perceel nummer twee en zestig halt en froint. Bn/tir klopt één der harten van het vreemdsoortige wezen dat Nederlandsrhe tuinbouw heet. Vreemdsoortig, omdat het n*et één stuwend orgaan niet toe kan, om dat er steeds twee lichaamsdeelen ziin, wel- xe ten onzichtp van elkaar zoo graae een avereehtsrhe beweging maken: de tuinder en de handelaar. Zij zijn allebei van goeden wille, de „boer" en de „koopman" en willen allebei graag den wagon in het rechte spoor houden, maar de een trekt wel eens vooruit als de ander de beenon schrap zet of een halve draai óm wil maken. Eén der harten dus. en wel de Nederland- sehe Groenten en Fruitcentrale. Het ziet. ep daar allemaal weinig ..tuin derachtig" "uit. in dat groote heerenhuis. waar deze, dienst is gevestigd. Als de depu tatie zog tegen tweeën komt. kan zij een r. V, I X„3VxtlOYY rMsrafc r* schare ïongelieden als nijvere bijen naar den k-orf. van het twaalfuurtje zien terug- keepen, de trannen onsnrineen en al naar- gefcng de soort in de verschillende kamers zk-n verdwijnen. Op het platte dak, waar het raam van de wachtkamer on uitziet, groeien geen sappi ge winterwortelen en geen roode bieten, maar vertoont zich alleen schaars wat mos tusschen de kiezelsteenen. Overigens, de wachtkamer is wél op de putaties berekend, er staan zes houten stoe len neties gerijd tegen den muur. Stoelen met holle zittingen. Uitgesleten van het vele gebruik van hun nood klagende tuindersvoormannen? Men zou zich een groenten en fruitcen trale wenschen in een gebouw, omgeven door riike velden roode of gele, of tnsschen kassen waarin de druivenwingerd langs 't glas kronkelt de tomaten worden gestookt of de koolplantjes hun- kleuterdagen door brengen. Een plaats waar meer .„sfeer" is. dan in 'een „dooie" schoon nette Haagsche straat... We hebben den tiid dat alles in de wacht kamer voornoemd te overpeinzen, er valt bij de Groenten- en Fruitcentrale meer te doen dan epn nieuwsgierigen krantenme neer te ontvangen en dat is maar gelukkig óók. Doo rde Duitsche bezetting is vanzelf een regelmatig contact ontstaan tusschen do Duitsche en Nederlandsche instanties en de uitvoering der regelingen wordt mede gericht naar de aanwijzigineen door de Duitsche instanties gegeven. Dat alles geeft veel werk. Maar en dit wordt ons nadrukkeliik gezegd als we eenmaal de blocnote uit den zak hebben kunnen halen, met de ad viezen van de Centrale, welke over een schat van materiaal uit vorige iaren be schikt wordt rekening gehouden. De Horren ambtenaren zijn bolleboozen in de grafiek en statistiek pn hun cijfers en getallen kun nen, zoo noodig. een goede basis vormen, waarop wordt voortgebouwd. Want gebouwd wordt er aan de laan Copes, al gaat dat niet in een tempo, zooals de tuinders dat zouden wenschen en al zouden de tuinders organisaties zelf graag wat meer in de melk te brokkelen hebben. De tuinders willen natuurlijk graag de beruchte „steunjaren" inhalen, maar naast de prijzen die voor den uitvoer naar Duitsrhland worden vastgesteld, moet er mee rekening gehouden worden, dat het binnenlandsche gedeelte van den aanvoer in laatste instantie terechtkomt bij den consument en ook met diens belangen dient rekening gehouden te worden. F.r is hier in Neder land ook nog een nriisopdrijvineswet. De ingpzonden stukken waarin de woor den „grof schandaal", uitbuiting aan den groentenwagpn' enzoovoort en zoovoort voorkomen, zijn vele. F.n al moet men di nu met een dikken korrel zont nemen abnormale prii«stiigingen mogen niet op- rtc Ho opr*clin"iPnt. pnnorzii'.F de tuinders dat ziin de Sri tl a en Charibdis dp twpp „monstprs". waartusschen mnn zich heeft te bewegen De tuinder mopper de en hij moppert nog... Goed, zegt de woordvoerder van de Centrale, sprekende over de sluit- koolprijzen. maar is 't niet beter het oordeel op te schorten tot de win- tercampagne is afgeloopen. Kan men thans reeds een gegrond oor deel vellen? Ja maar, werpen wij tegen, de tuinders missen alvast de steun en kunnen zij die missen? Inderdaad, de tuinders missen den steun, het is zoo dat voor het loopende jaar geen steunuitkeeringen in den vorm van toesla gen zijn te verwachten, omdat de prijzen die Duitschiand voor onze producten be taalt zoovee! mogelijk op de kostprijzen van het artikel worden ingesteld, waarbij van periode tot periode prijsverhoogingen of prijsdalingen kunnen ontstaan. Voor een juiste beoordeeling bijv. van de sluitkool- prijzen zullen eerst moeten worden afge wacht de netto resultaten van de op brengsten der geheele sluitkoolcampagne. Ook de laatste prijzen voor de sluitkool moeten worden afgewacht. En zullen die nog al meevallen? Hier hult de woordvoerder van de Cen trale zich in een geheimzinnig stilzwijgen... Een andere vraag dan. Er wordt aan den Langendijk nog al eens geklaagd dat de Export-adviescommissie feitelijk is uitge schakeld. bij de exportregeling. De exportregeling is een ingewikkelde ge schiedenis. Zij houdt verband met de te exporteeren pro ducten,-de hoeveelheden daarvan, de prij zen die aan de Duitsche importeurs moeten worden gefactureerd, de verhouding tus schen het binnenlandsche gedeelte van den aanvoer, verdeeling van den uitvoer over de individueele exporteurs enzoovoort en zooverder. Dat is niet niets. En wat nu de exportcommissie betreft, voor den oorlog vergaderde die regelmatig, maar door de geheel veranderde omstandig heden is de werkingsfeer totaal gewijzigd. Kan ook met de adviezen van de tuin bouworganisaties geen rekening gehouden worden? Zóo sterk zou ik me niet uitdrukken. De Centrale heeft nu eenmaal met landelijke kostprijzen te maken en in het kader van de hiervoor besproken regelingen met veel factoren rekening te houden. Zoodoende moet zii een enkele maal hier en daar wel eens „schaven". Niet steeds kan een advies voor honderd procent worden opgevolgd. Een dergelijk „schaafgeval" zou zich dus voordoen bij de beoordeeling van de gele kool? Hierbij is toch immers al rekening gehouden met de nateelt. Zal dan de prijs ook alweer niet lager worden, omdat deze kool eerder geruimd moet worden dan de bewaarkool. De juistheid of de onjuistheid daarvan kan eerst worden aangetoond ais, de bere keningen worden vergeleken met de lan- delijke gegevens en de werkelijke' uitkom sten. waarbij dan nog komen de zooeven bedoelde factoren die onze Centrale bij de berekening van de kostprijzen moet betrek ken en die waarschijnlijk minder algemeen bekend zijn, of waaraan geen bekendheid kan worden gegeven. Er is ook geklaagd over de lengte van <1e perioden van de verschillende producten. Men acht gele kool tot half April te lang omdat de meeste kool met 1 April al weg is. Zal nu het gemiddelde niet lager wor den omdat de prijzen in April wel hoog zul len zijn maar er geen aanvoer meer is? Alweer zoo'n voorbarige vraag. Er zijn zoo nog veel meer vragen te stellen, mijn heer, en op al die vragen is maar een ant woord: Laten de tuinders nu nog even geduld hebben. Het tegenwoordige systeem is bedoeld ze eruit te helpen en de Centrale staat daarbij ook voor hun belangen op de bres. We zullen ze het vertellen. Mogen we nu nog een vraag doen voor we van dit chapi ter de prijzenhistorie dus, afstappen? Gaat Uw gang. Hoe is de verhouding tusschen de verte genwoordigers van de verschillende provin cies in de betreffende commissies van de N.G.F.C. Is Noordholland niet wat schamel bedeeld? In minder dan geen tijd, het archief bij Centrale is een verhaal op zich zelf. wordt een dossier gebracht. Voor Noordholland zien we als lid van de kweekerscommissie de namen Jac. Groen. Nyssen, Roosie Wa genaar. vier dus. er zijn vijf Zuidhollanders en een aantal namen uit andere provincies. Dat schikt! Daarbii moet nog niet vergeten worden, dat Zuidholland uit twee hoofddistricten be staat. Heeft U nog iets? Ja, dat hebben we inderdaad. Tets waar zonder een onderhoud over tuindersbelangen niet compleet zou ziin. Het roemruchte wittekoolpotje het oude kousje, waaruit naar de meening van sommige tuinders wel eens geput zou worden voor doeleinden waarvoor de pen ningen niet bestemd zijn. Is dat geld wel „veilig". We vragen het net zoo als het in de diverse vergaderingen naar voren is gebracht. Het wittekoolpotje is veilig wordt ons verzekerd. De Centrale put daar niet uit. Van dit geld door de zuurkoolfabrikan ten bijeengebracht is alleen betaald het tekort op de wittekool wat niet meer dan billijk was. Waarom zou de centrale aan dat potje komen? Weet men wel goed hoe de centrale finantieel werkt? Het schijnt van niet. Dan zal ik het U vertellen. In de eerste plaats moet men een splitsing maken tus schen het Landbouwcrisisfonds voor den oorlog en nadien. Voor den oorlog stonden tegenover alle inkomsten zooals o.a. im- portheffineen de uitgaven van het Land bouwcrisisfonds o.a. de tuinbouwsteun. Ook de kosten van het landbouwcrisisapparaat waaronder ook onze centrale valt. werden uit het Landbouwcrisisfonds bestreden. Na den oorlog zijn uiteraard de inkomsten aanzienlijk verminderd en daartegenover ook bepaalde uitgaven. Het apparaat is echter gehandhaafd en hier en daar door de zeer ingrijpende maatregelen uitgebreid. Wanneer inkom sten en uitgaven elkaar niet dekken, zal een eventueel tekort ergens vandaan moeten ko men en daarvoor zal de staatskas moeten worden aangesproken, 't Potje is dus veilig en yoor de rest. we zeiden het reeds moe ten de tuinders hun ongeduld bedwingen en afwachten. De Gouden Eeuw van den vorigen ooflog zal geen verstandig tuinder zich terugwenschen, maar het is zeker een volksbelang, dat de tuinder uit de put komt, waarin hij zooveel jaar gezeten heeft. (Nadruk verboden!. Alleen al gedachten aan terugtrekken naar de plaats, waar ze vreesden, dat op nieuw de verschrikking zou komen, be zorgde hun rillingen. Met een gevoel van veilig te zijn, doorstonden ze de verschrik kingen, die deze winter, die uit den aard der zaak niet malsch was, hun in hun pri mitieve woongelegenheden bezorgde. In duisternis en ontij trokken de mannen des morgens vroeg er op uit en kwamen te rug, als alweer een nieuwe nacht zijn zwar te kleed over de aarde had gespannen. Ondertusschen sleepten en zwoegden de vrouwen met emmers water, die ze hier en daar uti de dichtst bijstaande woninge haal den. Zoo goed en kwaad mogelijk deden ze in de kleine ruimten de wasch en al wat des huishoudens is, vochten ze soms tegen rook en de gevolgen van beperkte en onge riefelijke woonruimten, verpleegden ze zie ke kinderen, dekten deze des nachts toe met alles wat voor de hand lag en maar rede lijkerwijs als dekking dienen kon. Ze hiel den zich dapper en groot voor het gezin, verdroegen al deze dingen terwille van dat gevoel van veiligheid, dat ze in de ruime, koude en wind aanbrengende vlakte, rondom zich voelden. De lange winter kwamen ze door. Begin Maart toonde weer eens een enkele dag een zonnetje, dat schoonmaakgevoelens bij hen wakker riep. En vol blijde kracht, dat zon en lente, die hun taak zooveel lichter zouden maken, sjouwden ze de bullen, die zoo heel erg hard wel eens wat uitluchten noodig hadden, naar buiten. Het voorjaar toch hangt in de lucht en het voorjaar brengt blijde hoop en nieuwe verwachting. Verwachting naar mooie zonnige dagen, waarop de kleinen in een luw hoekje gebracht wórden, weg uit de kleine, benauwde ruimte, waar ze den hee- len winter doorbrachten. Die mooie zonnige dagen brachten ook wel teleurstelling. We hoorden van een fa milie. waar de muizen de beste bullen had den aangetast. Van pen splinternieuw pak, bleken de revers totaal afgeknaagd en toen een zoo goed als nieuwe jas naar buiten werd gedragen bleek een deel van den rug er totaal uitgevreten. Het gedierte in de kippenschuren, dat an ders in het voer ziin levensonderhoud zoekt bleek gebleven te zijn. Maar de mannen gaan iederen dag naar den trein. Staks zullen ze gaan als het licht is. terugkomen doen ze thans al bij licht. En de vrouwen, de vrouwen van den kleinen man. blijven sjouwen. Met emmers water, dikwijls langs een smerig, kleverig pad met klompen aan de voeten, die in 't stadsleven nooit anders gekend hebben dan schoenen, met de wasch. die ergens hij buren aan de lijn gedroogd mag wor den. Met de heele rist van ongekende moei lijkheden. die een stadsmensch onwillekeu rig te venverken krijgt, als hij zich aan de omstandigheden van het niet zoo gecivili seerde buitenleven moet aanpassen. Maar ze slaan er zich doorheen. Ze voe len zich immers veilig met hun gezin, al zijn ze iederen dag weer opnieuw blij als vader weer goed en 'wel met de avond- trein is thuisgekomen. Kleine, dappere vrouwen, een woord van stille hulde! anna paulowna Groot sluikhandelscomplot klaarheid gebracht. tot De vorige week is op de pluimveehouderij van Van E. te Ederveen een partij vleesch en spek, groot 5000 pond, afkomstig van frauduleuze slachtingen, in beslag genomen door ambtenaren van den crisisopsporings dienst in samenwerking met de gemeente- nolitie te Ede. Thans is in deze zaak meer licht gekomen. De pluimveehouder van E„ die bij de in beslagneming afwezig was, is reeds opgespoord te Amsterdam, waar hij door de recherche is gearresteerd. Het bleek hii zijn vehoor, dat van F„ slechts een tus- schenpersoon was. Verschillende drader. van het smokkelaarscomplot liepen even eens naar de hoofdstad, waar zich de hoofd dader bleek te bevinden, die gróote voor raden opkocht. Deze man, S. genaamd, werd eveneens gearresteerd en naar Ede overge bracht. Dat er met dezen sluikhandel groote ka- nitalen gemoeid waren, blijkt o.a. uit het feit. dat de Vrijdag te Ederveen in beslag cenomen partij een handelswaarde vertegen woordigde van f 10.000 Het onderzoek duurt intusschen voort. Speling der natuur. De veehouder D. Kwantes, Neck 6 te Wij- dewormer, vond vorige week wel een zeer zwaarlijvig ei in ziin kippenhok. Het bleek °en gewicht te hebben van niet minder dan 250 gram (een normaal ei weegt pl.m. 50 "ram). De breedte- en lengtedoorsnede he droegen resn. ruim 0 en ruim 10 c.m. De 'engtoomtrek bedraagt 25 c.m. Nu mag een zgn. dubbeldoor met uitzonderlijke afmetin gen wel eens meer voorkomen, de aanblik van dit exemplaar was wel ongelooflijk. Merkwaardig was het feit, dat zich in het groote ei met witte schaal een afzonderlijk volslagen ei met bruine schaal bevond. On- "ptwüfe'd een merkwaardiep sneling der natuur, aldus de Prov. H Crt. Voor ongelnovlgn Thomassen ziin zoo wel de kinnen als de eierschalen te be zichtigen. Intusschen betwijfelen wij of men voor een dergelijk exemplaar met één bon van het algemeen bonboekje zou kun nen volstaan! le klasse. Afd. 't Gooi—Sparta; Hermes-DVS—ADO; Stormvogels—KFC; DFCDHC; Feijenoord— DWS. le klasee. Afd. II. HBSCVV; Haarlem—DOS; Blauw Wit— RFC; VUCAjax; XerxesVSV. 2e klasse A. Afd. I. OSV—WZ; Zeeburgla—Alcm. WFCDWV; Alkm. BoysAFC. Se klasse A. Victrix; Purmersteijn—QSC; Always Forward—St. George; ZVV—Hollandia; ZaandijkKW. 4e lasse. Nog onbekend. heerhugowaard De verhalen, allen op hetzelfde stramien geborduurd, hebben allen een zelfde sche ring, al is dan de inslag verschillend. Gierend of fluitend kwam het projectiel; dan ontzetting en schrik. Min of meer in de nabijheid of soms wel in het eigen huis kwam het neer. Maar de allen, die zijn gevlucht, gegrepen door de angst voor nog meer dergelijke ge beurtenissen, zijn er levend afgekomen. Som migen met hun geheelen inboedel, anderen met een deel daarvan en weer anderen met niets dan hetgeen zij om of aan het naakte lijf hadden. Ergens anders hebben ze woon gezocht meestal veel primitiever, dan ze in hun stad gewend waren. In afgekeurde woningen zijn ze getrokken, in hooischuren, in bergplaat sen, velen vonden woongelegenheid in de groote kippenhokken, waarin voorheen het piepkuikenbedrijf werd uitgeoefend. WEINIG BEKENDE PLANTEN" IN ONZE HUISKAMER. Tot de weinig gekweekte planten behooren ongetwijfeld de orchideeën. Toch leenen som mige er van zich werkelijk zeer goed voor de cultuur in huis. Er wordt echter niet vaak de aandacht aan geschonken, zoodat wjj ze daar door ook maar sporadisch in onze huiskamers aantreffen. Wel behooren deze planten tevens tot de duurste, maar in de laatste jaren is de prijs toch beduidend gedaald. Bijna ieder kan nu wel een exemplaar aanschaffen. Het opkweeken uit zaad is voor een lief hebber wel buitengesloten. Er zijn te veel moeilijkheden aan verbonden. Laat ik alleen maar mededeelen, dat tusschen het kiemen en het bloeien soms een tijdperk van vier en meer jaren ligt. Wij koopen daarom bij een bloemist een bloeiende plant. Natuurlijk moet ons den naam en de behandeling bekend zijn. Er zijn twee groepen orchideeën en wel aardorchideeën en epiphytische orchideeën. De eerste groep wortelt in den grond. Deze kunnen dan ook in een po' gekweekt worden. De wortels er van zijn omspannen met de wortels of de mycorrhyzen van een zwam. De zwam en de orchidee helpen elkaar bij de voeding. Dit verschijnsel heet symbiose. Daar om is het van belang, dat in de aarde der pot die zwam aanwezig is, ofschoon de plant ook in gewone boschgrond wel gedijt. Een voorbeeld van een aardorchidee is Cypripedium of het Venusschoentje. Men koopt haar in den winter en we kunnen van de bloemen tot midden April genieten. Haar Nederlandsche naam heeft ze te danken aan den vorm van de lip, die een groenachtig muiltje gelijkt. In den winter houdt ze van matige warmte, maar in den zomer zetten, we haar koud. Tijdens den bloei verlangt ze veel water; daarna volgt een rustperiode. Na den bloei gaan we verpotten. Hier komt het nogal op aan. Eigenlijk kan de bloemist dit het best doen. Wil men het echter zelf doen, dan handelt men als volgt. Men neemt gehakt Sphagnum of veenmos. Men vindt dit In moe rassige heidevelden en in poelen. Dit ver mengt men met gehakte varenwortels ln ge lijke hoeveelheden, waaraan men tenslotte nog wat bladaarde en zand toevoegt. In de pot doet men tweederde van dit grondmeng- sel en een derde scherven. De oude grond wordt van de plant verwijderd. De pot wordt goed schoon gemaakt. Eerst komen de scher ven er in, daarna wat grondmengsel, waar de plant in gezet wordt en dan kan alles met het grondmengsel worden aangevuld en goed aangedrukt. De wortels mogen wel iets boven den grond uitkomen. De verpotting kan om de twee of drie jaren gebeuren. Voor een geregelde bemesting met bloemenmest is ze ook zeer dankbaar. Zoo behandeld, kan men jaren van deze prachtige plant genieten. In het volgende tuinhoekje wordt een epi phytische orchidee beschreven, A. v. d. Lfln. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Adrianus Albertus, zoon van A. A. Bezuiijen en M. Dogterom; Alida, doch ter van A. Esseveld en G. de Jager; Corne- lis Teunis, zoon van J. Knol en M. Borst; Johanna, dochter van M. Kalter en G. Schurink. Ondertrouwd: Joh. B. van der Burg en S. C. Hansen; J. C. Hendriksen en H. Plag- meijer; W. Cornelissen en H. Slaper. Overleden- M. A. C. van Graven Nd., oud 14 jaar; Jac. Noorden, 76 jaar; P. J van den Hout, 78 j.; L. Veen. 69 j.; Jac. Laat, 71 j.; W. H. den Haan, 64 j. POLITIE. Gevonden: paar Nappa dameshandschoe nen; portemonnaie. Verloren: grijze gebreide handschoen. VROUWEN VIEREN PEEST. Eerste lustrumieest der afd. van den Bond van Boerinnen e.a. Plattelandsvrouwen. „Heelt onze afdeeling ons gedurende de afgeloopen vijf jaren niet veel geboden? La ten wij dit alles samen herdenken", stond op de convocatie, die de leden van de Vrou wenclub toegestuurd kregen. Dat deze vraag bevestigend kon worden beantwoord, is wel gebleken uit de vele manieren, waarop deze gepasseerde jaren werden herdacht. Mevr. KeijzerDe Jong opende de bijeen komst met een woord van welkom tot de vele leden en genoodigden, in 't bijzonder tot de dames der afdeelingen Wieringerwaard en Winkel en memoreerde hoe de afd. met de hulp van enkele dames van Wieringerwaard tot stand was gekomen. Mevr. WaiboerVan EIteren, voorz. Prov Verband, complimenteerde de afd. met het eerste lustrum en dankte het bestuur dat voor het grootste deel nog uit dezelfde dames bestaat, die bij de oprichting gekozen zijn voor het vele goede werk, dat zij voor de le den deden. De afd. heeft meer dan 100 leden en er is wel eens gezegd: een vrouwenver- eeniging wordt een hel; maar wanneer ieder stuk voor stuk eigen belangen opzij zet ten bate van het algemeen belang, dan zal daar zeker iets goeds uit groeien, zei spr. Nadat mevr. Waiboer nog even den arbeid van het Prov. Verband had toegelicht, ein digde zij met den wensch, dat de dames zich nog nauwer aaneen zouden sluiten, zich niet afzijdig zouden houden, maar gezamenlijk zouden blijven werken tot heil van het platte land. Mevr. WilmsGeerligs feliciteerde het be stuur en de leden en overhandigde namens de leden aan de dames KeijzerDe Jong, Van der GoesWessel en BakenVan der Waal die alle drie deze vijf jaren bestuurslid wa ren, een theelepeltje. Mevr. Spaans van Wieringerwaard bracht de gelukwenschen van deze zusterafd over en bood bloemen aan. Ook van de afd. Ju lianadorp en Wieringen waren felicitaties gekomen. Het eigen zangkoor zong nu een paar liederen, oa. het Bondslied, onder leiding van mevr. Mijnlieffv. d Heuvell. Daar na las mej Bezelman een Brabantsch stuk je voor. Mevr. GeerligsSchermerhorn zegde een gedicht, waarin een overzicht ge geven werd van de vele avonden en uit stapjes, die de club organiseerde. Mevr. HeezeJongejans dankte in een vers het bestuur voor het vele werk dat het had ver zet. Een zilveren vulpotlood voor elk der bestuursleden was hierbij het blijk van er kentelijkheid. Mevr. Keyzer dankte voor al deze gelukwenschen en gaven. Bont programma. Na de pauze volgde een bont programma, van voordrachten enz. Een voordracht, in West-Friesche kleederdracht opgevoerd, gemaakt door mevr. Van der GoesWes sel, -begeleid door mej. N van der Goes, memoreerde ook weer alles wat in deze vijf jaar was gepasseerd. Aan het eind bloemen voor de voorzitster. Muziek van de dames Baken en Noorman, een voordracht in 't Westfriesc.h van Mevr. Zijlstra-Boersen, nog een bijzondere van drie zichtbare en enkele onzichtbare dames en tot slot nogmaals het zangkoor. Wel had den dus velen haar best gedaan dezen mid dag zoo goed mogelijk te doen slagen. In haar slotwoord dankte mevr. Keijzer allen, die hadden meegemerkt en eindigde niet den wensch, dat het 19-jarig bestaan in betere tijden en onder betere omstandighe den gevierd moge worden; een wensch waar mee de vele aanwezigen door hartelijk ap plaus instemden. wieringen LAAGSTE INSCHRIJVER. Het hoofd van den dienst der Zuiderzee werken heeft gister aanbesteed het bouwen van een vak gewapend betonscherm langs den buitenberm van den Marskedijk, aan den Noordzijde van Wieringen, met bijko mende werken, behoorende tot de zee- en oeverwerken in de provincie Noord Hol land. Laagste inschrijver das de N.V. P. Daal ders Aannemersbedrijf te Alkmaar, voor f 14.442. (Officieels noteermg). NOORDSGHARWOUDE 12 Maart. Aanvoer: 83690 Ke. roode kool 7.50. 34800 Kg. gele kool 6.822. 149400 Kg. Deensche witte kool 5.50 15200 Kg. uien 6.—. grove uien 6.—. drielingen 6.—. stek 0.80—1. 4100 Kg. peen: a 1.90. b 1.20. kleine peen 4.10 4.20 650 Ka-, bieten 1.80—3.40. BROEK OP LANGENDIJK. 12 Maart. Aanvoer: 65600 Kb. roode okol 7.50. 74400 Kg gele koot 6 40 91200 Kg Deensche witte kool 5 50. 19900 Kg. uien 6.—. grove uien 6.—. drielingen 6.— 8300 Kg. peen 4.20. 1600 Kg. bieten.3.40. Voorlooniee noteering ^hedenochtend 9Ms uur doorgebeld). Otficieele priizen en aan gevoerde kwantums van vandaag publices- ren wij morgen BROF.K OP LANGENDIJK 13 Maart Aanvoer: 25900 Kff. uien grove 6.— 2700 Ke neen 4.20. 95675 Kg. roode kool 7 50. 94475 K". gele kool 6.40. 10375 Kg. D. witte kool 6.50. NOORDSGHARWOUDE. 13 Maart. Aanvoer- 2*000 Ke uien 6.—. drielingen 6.grove 6.—. 5000 Ke. neen 4.20. 73400 Ke. roode kool 7.50. 35800 Ke eele kool 6.40, 142700 Kg. D. witte kool 5.50.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 1