Amsteidamsch meisje Omroepbladen onder controle Minder visch te Scheveningen Een schaap aan de kapstok neergestoken WINTERHULPEN EOERLAND Oud-minister Posthuma in overheidsfunctie? Bende rijwle'dieven gearresteerd Jongetje doodgereden Rechtbank deelt rake klappen uit Clandestiene s'acbter beeft pech Engelsche luchtaanvallen Het eerste kievitsei gevonden in Limbnrg GEKNOEI BIJ EEN BENZINEPOMP Amsterdamsche effectenbeurs Italiaansch wecrmachtbericht Berbera ia Britsche banden Duitsch wecrmachthcricht Koersen Nederlandsch clearinginstituut Stort op 5553 of op 877 Goedkeuring van den secretaris generaal voor volksvoorlichting en kunsten noodig. NIET MEER VRIJ IN DE PUBLICATIE. De secretaris-generaal van het departe ment van volksvoorlichting en kunsten heeft bepaald, dat voor het uitgeven van radio- programmabladen goedkeuring noodig is, welke allereerst aan de vier bestaande orga nen zal worden verleend. De door den uit gever aan te wijzen redacteur is verantwoor delijk voor den inhoud van het blad en is verplicht artikelen en foto's van het depar tement op te nemen. De dag- en nieuwsbla den, mogen, zooals thans reeds geschiedt, de programma's uit de omroepbladen onder be paalde voorwaarden „in verkorten vorm" overnemen. De organen der tot voor kort bestaande omroeporganisaties mogen geen karakter meer dragen door een organisatie te zijn uitgegeven. De uitgevers dienon telkenjare vóór 15 Oc- tober bij den secretaris-generaal van het departement van Volksvoorlichting en Kunsten een gemotiveerd voorstel inzake den prijs van het door hen uitgegeven om roepblad voor het komende kalenderjaar. De prijs der omroepbladen wordt telkenjare op een voor alle omroepbladen gelijk mini- mufn bedrag door den secretaris-generaal vastgesteld. Voor het jaar 1941 wordt de prijs der om roepbladen vastgesteld op ten minste f 5.20 per jaar. De vorm, waarin de omroepbladen worden uitgegeven en de wijze van opmaak en uit voering, alsmede de naam van het blad, be hoeven de goedkeuring van den secretaris generaal van het departement van Volks voorlichting en Kunsten. Naar het Nederlandsch Dagblad meldt heeft de heer Roskam, de leider van het Agrarisch Front, in een rede, welke hij Za terdagavond in het gebouw Hulp en Voor zorg te Naaldwijk heeft gehouden, medege deeld, dat binnenkort de benoeming van oud minister dr. F. E. Posthuma, thans adviseur van het Agrarisch Front, in een belangrijke overheidsfunctie op landbouwgebied ver wacht kon worden. Het meeste wordt te IJmulden gemarkt Nu de Scheveningsche motorloggers ge regeld te IJmuiden markten zijn de aan voeren van versche visch uit zee te Sche veningen aanmerkelijk minder geworden. De kustvisscherij wordt nu van hieruit hoofdzakelijk door de motorschokkers uit geoefend, terwijl "nog een tweetal kotters aan deze visscherij deelnemen. In de afge- loopen week besomden 3 motorloggers 81,8 kotters 498,— en 226 motor schokkers tezamen 6780,Intotaal be somden de kustvisschers 7359,De vangsten bestonden hoofdzakelijk uit plat- visch o.a. scharren en schol. De zendingen van visch, welke van IJmuiden naar Scheveningen verzonden werden, waren de laatste dagen bevredi gend. Aan versche visch uit IJmuiden en elders werd voor 9000.over de Sche veningsche vischafslag verkocht, zoodat in de afgeloopen week in totaal voor 16648 aan versche visch is verkocht. De vischaanvoer van IJmuiden naar hier was gisterochtend niet groot. De aanvoer bestond hoofdzakelijk uit platvisch, welke hoog in -prijs was. Kabeljauw en en tong was in geringe hoeveelheid aan de markt. De prijs van tong was hooger dan de vo rige week De verwachting is, dat ook dd eerstvolende dagen de aanvoer niet groot zal zijn. Spoorwegambtenaar hielp mee. Na langdurig speurderswerk is de Arn- hemsche recherche er in geslaagd een aan tal rijwieldiefstallen op te helderen, waar van de daders zich tevens hebben schul dig gemaakt aan diefstallen uit goederen wagons. staande op het goederenemplace ment van de Nederlandscbe spoorwegen te Arnhem. Na de arrestatie van den eersten rijwieldief werd in diens woning een groote partij goederen aangetroffen, zooals rij wielframes, rijwielonderdeelen, koffie, zool leer, vet, enz. Bovendien bleek deze man minstens. 15 rijwielen gestolen te hebben de andere goe deren waren uit spoorwegzendingen ont vreemd. Daarop werd aangehouden een spoorwegambtenaar, die er van verdacht wordt inlichtingen te hebben verschaft om deze diefstallen mogelijk te maken. Voorts heeft deze man twee gestolen rijwielen ge heeld. Wegens heling is nog een aantal personen gearresteerd. Een van hen had o.a. een partij van 5.000 gestolen sigaren opgekocht. De beide hoofddaders hebben een bekentenis afgelegd. Zij zijn ter be schikking van de justitie gesteld. Onder autobus geraakt. Gisteravond omstreeks half zes was het vierjarige knaapje J. V. op het trottoir voor het ouderlijke huis te Kwintsheul aan net knikkeren. Juist toen een der autobussen van de WSM pA**A«rde. liep het vent'e een knikker na tot op der. rijweg. Het knaapje geraakte onder het achterwiel en wu vrijwel op aiag dood. BUREN KLAAGDEN OVER ONAANGENAME LUCHTJES. Keurmeester deed sonderlinge, ontdekking! Voor de vijfde kamer der Amsterdamsche rechtbank, moest gister een 73-jarige Am sterdamsche koopman verschijnen. De man bad in zijn huis aan de Prinsengracht on deugdelijk schapen- en varkensvleesch in \oorraad gehad en er bestond een vermoe den, dat bij zelfs in dit huis de jonge var kens had geslacht. De koopman, die enkele jaren geleden zich candidaat had laten stellen voor den gemeenteraad, heeft een weinig gunstige naam als vleeschleverancier. Reeds meer malen is hij voor de rechtbank verschenen en drie maal kreeg hij hechtenisstraf, ter wijl hij dikwijls boete moest betalen. Dit maal was hij door zijn buren tegen de lamp geloopen. Deze men- schen hadden al vaak geklaagd over de onaangename luchtjes, welke om hoog stegen. Zij konden hun ramen niet openschuiven, zonder verjaagd te worden door een vreeselijke stank Die stank kwam uit de uitdragerij van den marktkoopman en men ver moedde dat niet alleen de oude klee- ren er de oorzaak van waren. Op een avond was het gebeurd, dat de buurvrouw van een hoog driemaal een var ken hoorde schreeuwen. Zij waarschuwde haar zoon en haar schoonzoon en de beide mannen gingen naar het politiebureau aan de Westerstraat om een nader onderzoek te doen instellen. Terwijl de zonen naar de politie waren, zag de vrouw den koopman en een vreemde uit het huis komen met een groot pak. De buurvrouw van twee hoog had ook het schreeuwen geboord en zij vond het ook meer dan tijd, dat de politie eens een kijkje kwam némen. DIEFSTAL EN HELING VAN DISTRIBUTIEKAARTEN. De rechtbank te Den Haag deed gister morgen uitspraak in de zaken van een viertal beklaagden, die betrokken waren bij diefstal en heling van distributiekaar ten. Tegen den 27-jarigen gewezen tijdelijk ambtenaar Th. C. R. bij den distributie- dienst te Den Haag. was wegens diefstal van 300 verschillende kaarten, een jaar gevangenisstraf geëischt, met last tot on middellijke aanhouding na het uitspreken van het vonnis. Hij werd veroordeeld (ot een jaar gevangenisstraf. De 32-jarige koopman J. D., die de kaar ten had gekocht, hoorde een jaar en zes maanden gevangenisstraf tegen zich eischen, wegens heling, meermalen ge pleegd. Het vonnis luidde een jaar gevan genisstraf. Tegen den 43-iarigen chauffeur L. de W.. die de kaarten weer verkocht, werd even eens een jaar en zes maanden gevangenis straf geëischt. Hij werd veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf. Tenslotte was tegen den 35-jarigen Haag- schen caféhouder J. H. N„ die het geld had verschaft voor den aankoop van 100 kaar ten, zes maanden gevangenisstraf geëischt. Hii werd veroordeeld tot drie maanden, wegens heling. Rijksveldwachters neuzen in zijn bakfiets. Maandagavond omstreeks half tien trof fen rijksveldwachters aan den Oostvlietweg te Leidschendam zekeren H. van der M. uit I.eidschendam aan, die een geladen bak fiets bestuurde. Daar v. d. M. bekend staat voor frauduleus slachten, wilden de beide veldwachters wel iets meer weten over den inhoud van het voertuig. In de bakfiets werd een heel geslacht var ken, dat clandestien geslacht en niet gekeurd was, aangetroffen. Tegen van der M. werd proces-verbaal op gemaakt. Het vleesch werd in beslag geno men en naar het gemeentelijk slachthuis te 's-Gravenhage vervoerd. Zonderlinge ontdekking. De politie kwam, of liever, zij stuurde een keurmeester-controleur om de zaak te onderzoeken. En deze deed een zonderlinge ontdekking. Hij rook bedorven vleesch en, het spoor volgend, vond hij aan de kapstok een dood schaap, althans, de resten van een schaap. Het vleesch kleefde en stonk en het was kennelijk bedorven, hoewel de stempels van het abattoir er op stonden. Het hing tusschen oude jas sen en andere kieedingstukken en zelden zal deze kapstok een zoo lu- - gubere last hebben gedragen. Kog meer moois. Maar dit was nog niet alles, want In de keuken stonden enkele emmers, waarin twee biggen waren opgeborgen. Die biggen waren afgekeurd en de lucht verraadde, dat dit te recht was gebeurd. De beesten waren niet van haar ontdaan en de bloedsporen op den grond deden vermoeden, dat er hier fraudu leus geslacht was. De keurmeester beval den man het vleesch naar het abattoir te doen overbrengen, maar deze weigerde, omdat hij daarvoor niet betaald werd. Het gevolg was, dat voor zijn rekening het vleesch naar het abattoir werd vervoerd, waar de plaatsvervangend directeur, de heer R. H. Veenstra, constateerde, dat zoowel het schaap als de biggen, duidelijk bedorven wa ren. Voor de rechtbank wilde de man zijn onschuld volhouden. Hij had het schaap voor zichzelf in huis, omdat hij dol was op lamsvleesch en de big getjes gebruikte hij voor hondenvoer. Hij had dus niets kwaads gedaan. En wat de buurvrouwen betreft: de eene ver giste zich, want zij had geen varken hooren schreeuwen, doch een haan hooren kraaien en de andere was erg zenuwachtig en soms malend. De Officier van Justitie, Mr. J. W. Bosch, vond het een ergelijk geval. De man is dik wijls reeds gestraft en gaat desondanks door met zijn gevaarlijke knoeierijen. De Officier wilde daarvoor een flinke straf opleggen. Hij eischte tegen den koopman twee maal twee maanden en eenmaal een maand hechtenis. In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben Engelsche vliegtuigen verscheidene hommen op Nederlandsch grondgebied laten vallen. Schade aan woonhuizen was echter gering. Persoonlijk letsel valt niet te ver melden. De rijksambtenaar Bakker heeft te Gre- venbicht het eerste kievitsei in dit jaar ge vonden. Voor zoover heugt, is dit de eerste maal, dat te Limburg het eerste kievitsei in Nederland gevonden werd. GEEN GESLOTEN TUD VOOR ZEELT. De Secretaris-Generaal van het Departe ment van Landbouw, en Visscherij heeft bepaald, dat, met afwijking in zoover van de betreffende vischerijreglementen in het be lang van de uitoefening der visscherij. in 1941 voor de zeelt geen gesloten tijd wordt vastgesteld. Benzine zonder boni Ondanks de distributie was het een tijd lang mogelijk te Utrecht bij een groote zaak benzine zonder bon te krijgen. Wanneer de auto's van de eigen zaak voorreden om te tanken, werd er twee éi drie liter door den pompenist achtergehouden. Zoodoende had hij twintig liter per dag over. Deze benzine werd zonder bon verkocht aan derden, die een dubbeltje fooi per liter gaven-, hetgeen voor den pompenist een goede bijverdienste was. De politierechter te Utrecht veroordeel de twee pompenisten. vader en zootï, tot ge vangenisstraffen van respectievelijk een en twee maanden. De 66-jarige vader verklaarde, toen het Amsterdamsche Hof in hooger beroep deze zaak onder de loupe nam. dat er door het kantoor „seintjes" werden gegeven, wanneer er geen bonnen behoefden afgeleverd te worden. Daarnaast dreef hij zelf handel in de achtergehouden benzine. Hij zorgde er voor, aldus het Hsb., dat de klok, op het oogenblik dat er gecontroleerd werd. in over eenstemming was met den staat, dien hij moest houden. De procureur-generaal, mr. A. A. L. F. van Dullemen, requireerde een boete van f50 in verband met den leeftijd van den verdachte. De verdediger, mr. Van der Hoeven, zeide dat de directeur van de zaak waar de ver dachten werkten voor het verstrekken van benzine zonder bon f 400 boete had gekregen. Pi. sloot zich aan bij den eisch van den offi cier. De jongste pompenist' had eveneens aan de auto's van de zaak minder benzine gele verd dan gevraagd werd en de zoodoende achter gehouden vloeistof geheel ten eigen bate verkocht aan automobilisten, zonder dat deze er een bon voor behoefden te ge ven. Daarnaast verkocht hij ook benzine zonder bon met toestemming van den baas die daarvoor natuurlijk den gewonen prijs ontving. De pompenist gaf toe, geweten te hebben, dat er veel „smokkel" bij de benzine as. De procureur-generaal vond de opgelegde straf te zwaar en vroeg een geldboete van f60. In beide zaken doet het Hof over veer tien dagen uitspraak. ONTGOOCHELDE MINNAAR TREKT HET MES. Op de Nieuwe Zijds Voorburgwal te Amsterdam, nabij de Paleisstraat, heelt zich Maandagavond een bloe dig liefdesdrama afgespeeld. De 27- jarige serveerjuffrouw Wiesje S. werd daar in de duisternis opge wacht door een vroegeren verlooide, die haar reeds een paar dagen te voren met den dood had bedreigd. Zonder veel woorden te wisselen trok de teleurgestelde minnaar on middellijk na deze ontmoeting een dolkmes, waarmede hij de Jonge vrouw drie steken toebracht. Het slachtoffer zeeg Ineen en de dader maakte zich ijlings uit de voeten. Burgers, die op het hulpgeroep van mej. S. kwamen toegesneld, vingen uit haar mond nog eenige belangrijke aanwijzingen op, waarna zij haar bewustzijn verloor. Eenige agenten, die kort na dezen moord aanslag ter plaatse verschenen, vonden in de nabijheid van het slachtoffer het bebloede dolkmes, dat door den dader tijdens zijn vlucht was weggeworpen. Nadat de situatie was opgenomen is het bewustelooze meisje per ijlings ontboden ambulance-auto van dén G.G.D. naar het nabije Binnengasthuis ver voerd. Haar verwondingen bleken van ern- stigen aard te zijn; de aanslagpleger had haar in de linkerzij, in de linkerborst en aan den hals getroffen. In uiterst zorgwekkenden toestand is zij ter verpleging in het gasthuis opgenomen. Dader meldt zich aan. Omstreeks middernacht heeft d.e da der, een 29-jarige bar-mixer, wonende op de Marnixkade, zich uit eigen beweging bij de politie van het bu reau-Raampoort aangemeld. Daarbij kwam onomstootelijk vast te staan, dat hij de lafhartige aanslag op zijn vroegere verloofde met voorbedachte rade had gedaan. Op hetzelfde poli tiebureau kwam het slachtoffer zich namelijk daags tevoren beklagen over haar vroegeren verloofde, die niet alleen tegen haar, doch ook te genover haar familieleden de ergste bedreigingen had geuit. De gewezen verloofde had daarop een terechtwijzing en een ernstige waarschu wing van de politie ontvangen. Maar nau welijks vier en twintig uur later gaf hij aan zijn lugubere voornemens gevolg. De bar-mixer, aldus het Vk„ die het door hem gepleegde misdrijf bekende, is naar het politiebureau Singel overgebracht en daar voorloopig opgesloten. Na verhoor zal hij ter beschikking van de justitie worden gesteld. De bij dit drama betroken jonge men- schen waren ongeveer zes jaar verloofd geweest. Aan hun verhouding was een ein de gekomen en sedert de bar^nixer werk had gevonden in een bekend restaurant in Den Bosch, had Wiesje S. sympathieën op gevat voor een anderen' man. Met dezen vriend bevond zij zich vorige week in een café in de binnenstad, toen plotseling haar vroegere verloofde binnenkwam. De bar-mixer gaf na een vluchtige be groeting zijn wensch te kennen, het meisje nog eens onder vier oogen te spreken. Die ontmoeting had kort daarop plaats en de vroegere verloofde probeerde daarbij het meisje over te halen, zich met hem te ver zoenen. Hij kon een goede betrekking krij gen in Scheveningen, maar dat contract zou hij verbreken om in Amsterdam te kunnen blijven... Het meisie opperde bezwaren en toonde zich besluiteloos, waarop de bar-mixer dreigde, haar van het leven te zullen be- rooven, wanneer zij hem niet wilde volgen. Deze bedreiging heeft hij later nog eenige malen herhaald. TURKSCHE AFGEZANT IN BERLIJN AANGEKOMEN. Naar gemeld wordt, is de bijzondere af gezant van den president der Turksche republiek. Inönü met het antwoord op de boodschap van Adolf Hitier. te Berlijn aangekomen. BLOEDIGE GEVECHTEN BIJ KEREN. In zijn weermachtsbericht no. 284 maakt het Italiaansche opperbevel het volgende bekend: Aan het Grieksche front activiteit van patrouilles en artillerie. Onze vliegtuigen hebben vijandelijke luchtbases gebombar deerd en met machinegeweren beschoten. Op 16 Maart hebben vliegtuigen van het Duitsche luchtwapen een vijandelijke vloot formatie aangevallen in het Oostelijke bek ken van de Middellandsche Zee. waarbij twee slagschepen door torpedo's getroffen werden. Noord-Afrika: Bij Dzjaraboeb werden vij andelijke afdeelingen. die onze stellingen genaderd waren, teruggeslagen. Onze bom menwerpers bestookten gemechaniseerde strijdmiddelen, benzine-opslagplaatsen en inrichtingen van een vijandelijke basis. In den nacht van 16 op 17 Maart ondernamen vijandelijke vliegtuigen een aanval op Tripolis. Eenige personen werden gewond en woonhuizen werden beschadigd. Oost-Afrika: in den sector van Keren woedt de strijd in alle hevigheid voort. Onze troepen deden verscheidene tegen aanvallen en brachten den vijand zeer zwa re verliezen toe. Verscheidene malen wer den de herhaalde vijandelijke aanvallen met tal van strijdkrachten afgeslagen. Ook onze verliezen zijn aanzienlijk. Generaal Lorenzini is aan het hoofd van zijn batal jons als een held gesneuveld. Tijdens luchtgevechten hebben onze jagers een Engelsch toestel neergehaald. Een van onze machines is niet op haar basis terugge keerd. Vijandelijke luchtaanvallen op een van onze bases veroorzaakten eenige scha de. Een sterke vijandelijke vlootformatie, die voor Berbera was aangekomen heeft, na een hevig bombardement te hebben on dernomen, troepenafdeelingen aan land (te- zet, die ons garnizoen overweldigden. Weinig affaire. Onbewogen markt. Geringe koersver. schillen. Amerikanen niet noemenswaard veranderd. Nederlandsche beleggingen vast OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. SUCCES VAN DUIKBOOTAANVALLEN Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Een duikboot heeft vijf gewapende vijan delijke koopvaardijschepen, welke deel uit maakten van konvooien en tezamen een in houd hadden van 35.300 b.r.t., tot zinken ge bracht. Bij gewapende verkenningen boven de Noordzee heeft het luchtwapen ten oos ten van New Castle een koopvaardijschip van ongeveer 4000 b.r.t. tot zinken gebracht In den nacht van 17 op 18 Maart hebben gevechtsvliegtuigen havenwerken van New- Castle gebombardeerd. Andere aanvallen wa ren gericht op havens aan de Schotsehe oostkust. De vijand viel vannacht op verscheidene plaatsen het kustgebied van Noordwest Duitschland aan. Eenige branden in niet militaire inrichtingen konden terstond ge hlusrht worden. De instorting van verschei dene woonhuizen veroorzaakte slachtoffers aan dooden en gewonden. Boven Dover werden in den loop van den dag vier versperringsballons neergeschoten" V.K. L.K. 97-96 11/16 96 15/18-97% 97% 97 5/18 9414 94t/2 97% 97 5/16 84%-84% 8 4%-8514 87 5/16 87 5/16 84% 85 1/16 Nederland 1941 I 4 Nederland 1940 I 4 Nederland 1940 II 4 Idem met bel. fac. Nederland 1938 3.3% Oost Indië 1937 3 Oost Indië 1937 A 3 DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 3% 82% 's Grav. '37 I 3% 88% N Holl. '38 3 N.-Holl. '38 II (3%) 3 84 R'dam '37 I III 3% 81% 81 Z.-Holland 1937 3 HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp.b. Veendam 3% 90% 90 1/16 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind. I. G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 AANDEELEN. BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 171% Ned. Ind. Handelsb. A 119% 119% Ned Handel Mij. c.v. A 119% 119% INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K.U. 95-95% 96-96% Calvé Delft c.v A 61 60 Centr. Suiker Mij. 199 199 Fokker g. A. 173 173% Lever Bros en Unilever cv.A102-104% 103-102% Ned. Ford 335% 335% Philips G B.v.A. 186—190 191%-188% Philips pref. A. 142% 143 Buitenland. Anaconda copper cv. A. 2711/16-27 13/16 27%27 Beth. Steel cv. A. 79%-79% 79%-79% Gen. Motors cv. A. 49% 49% Kennecot Copper cv. A. 34%-34% 34 13/16-34% North. Am. Aviation cv. A. 14 15/16 15 Rep. Steel cv. A. 23%-23% 23-23% 61%-62% U. S. Steel cv. A. 6115/16-61%' PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Dordtsche Petr. g. A. Kon. Petr. Buitenland. Shell Union cv. A. Tide Water cv. A. 194% 19434 215-217 214-21634 1115/16-121/16 11 5/16-12 911/16-9 13/16 9%-9 11/16 SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. Holland-Amerikalijn A. 107-109 107-106% Java China-Japanlijn A. 138-140% 139-139% Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat. bez. v. A. 143% 14454 Kon. Paketvaart A. 224%-225 223 Ned. Scheepv. Unie A. 166-Ï69 166-167 Rott. Lloyd A. 135 134 Stoomv. M. Nederland A. 135 134 SUIKER-ONDERNEMINGEN. H-VA 403-407 402-404 Javasche Cultuur 235 NIS U. 242 241 Ver. Vorsten 1. Cult. 112-112% 111% TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. Deli Mij. cv. A. Senembah 179% 229% 228%-226% 186 183 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 264%-26l84 262-263 Bandar Rubber Mij A. 197 Deli Batavia Mij. A. 204% 204% Koersen van stortingen op 19 Maart 1941: Reichsmarken 75.36; Belga's 30.1432; Zwit- seische Francs 43 56; Fransche Francs 3.768; Lires 9.87; Deensche Kronen 36.37; Zweed- sche Kronen 44.85; Tsjechische Kronen (oude schulden) 6.42; idem (nieuwe schulden) 7.54. POSTGIRO-NO*8 VAN DE WIN TERHULP NEDERLAND. Winterhulp Nederland. Den Haag, Vo. 5565. Ala bank der Winterhulp Neder- Ierland ia aangewezen <te K ai ver leniging NV., Amsterdam No *77. brengt geluk ia veler Irvaail

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2