Onze zwemsters houden zich puik! Dwars door Amsterdam Noord Gelijk spel in Den Haag Dc Koog houdt zich prima Dc sterkste.verliest! V.S.V. wint overtuigend Lagendaal ouderwetsch op dreef Schrale zege van Ajax Klim niet op rijdende auto's! Da oorlogsindustrie op volle capaciteit. In lange rij naast elkander staan de vliegtuigrompen der Ju 88 gereed voor de verdere montage (Foto Weltbild) Schrobben. De Hollandsche zindelijkheid is een voorname factor in de thans geopende kampen van den Ned. Arbeidsdienst voor meisjes. Discipelen van de .Scheienberg" te Luisteren een het werk (Foto Pax-Holland) Uaet&at OUDESLUIS—BERGEN 1—3 Het is 0. niet gelukt Bergen een neder laag toe te brengen. Eenige malen kwam de lat Bergen te hulp en de sporadische uitvallen van B. leverden drie doelpunten op. O. speelde goed maar vrouwe fortuna liet zich deze keer van haar slechte zijde tien. 0. won de toss en speelt voor den wind en is het meest aanvallend. Wat meestal ge schied. B. nam de leiding door haar rechts buiten met een ferm schot na een kwar tier spelen. Dan wil Goet spelen op de Vries, maar de bal verdween hoog in 't net. 20 voor Bergen. Nog was het niet genoeg als de Vries even weifelt en de rechtsbuiten profiteert. 3—0. Na de rust is 0. niet van het B.-doel weg te 6laan maar niets wil lukken. 0. speelt werkelijk goed. alles wordt geprobeerd, maar het wil niet. J. Slikker schiet 2 maal tegen het houtwerk totdat 10 minuten voor 't einde J. Goet met een ver schot de B. -kee per weet te verschalken. Zoo blijft het tot het einde met O. dik in den aanval. Jam mer voor O. want de overwinning was ze ker voor haar verdiend geweest. Scheids rechter Volten uit Hoorn leidde dezen aan- trekkelijken strijd op goede wijze. B.K.C. 2—DIRKSHORN 2—0. De B.K.C.-reserves hebben revanche geno men van de in het begin der competitie in Dirkshorn geleden 5—0 nederlaag. Zij is thans de eenige, die theoretisch nog roet in WinkeJ's kampioenskansen kan gooien Maar ook op de 2e plaats slaan zij een alleszins behoorlijk figuur. Over den wedstrijd kunnen we kort zijn. B.K.C begint met 9 man, na 10 minuten komt de 10e en zoo wordt de verdere eer ste helft gespeeld. Het spel gaat gelijk op en er wordt goed gevoetbald aan weerskan ten. Over het algemeen moet de D.-doelman meer handelend optreden dan zijn collesa aan den overkant Na ongeveer 'n half uur 6pelen is een hard schot van de B.K.C. rechtsbinnen hem te machtig en de thuis club leidt met 1—0. Een stand waar voor de rust geen verandering meer in komt. De tweede helft is B.K.C. volledig. Het spel is van minder gehalte dan voor de rust. Bij een algemeene sorimmage voor het D.-doel weet Keizer tenslotte de keeper met bal en al over de lijn te werken. (2— Beide elftallen gelooven het nu wel en zonder dat beide partijen het net nog kun nen vinden breekt het einde aan. Scheidsrechter Huising leidde correct. SCHAGEN A—WIERINGERWAARD A 6-0 De Schagen adspiranten hebben de Wie- ringerwaarders in een eenzijdige wedstrijd flink afgedroogd. De roodbroeken kregen een 60 nederlaag te slikken. A.D.O.—D.F.C. 2—2. Dat D.F.C. een niet te onderschatten fe- genstandei; is, is wel gebleken, daar A.D.O., nadat hijmet 2—0 had voorgestaan ten slotte met een gelijk spel genoegen moest nemen. De Hagenaars weten dan na 30 minuten de leiding te nemen, na een snellen aanval schiet de Heer hard in. doch Kasteel weet het schot te keeren. Neuteboom tikt echter den terugspringenden bal snel door naar Westhoven, die zich geen oogenblik bedenkt en scoort (10). Vijf minuten na rust wordt de voorsprong nog vergroot. Vreeken schuift den bal af gemeten voor de voeten van West hoven, die wederom met een prachtig schot Kasteel het nakijken geeft (2—0). De gemoederen raken eenigszins verhit i>n daar heeft het spelpeil onder te lijden. ADO is nu ongetwijfeld sterker, terwijl de D.F.C-voorhoede naar haar vorm loopi te zoeken. Bovendien begaat de middenlinie de fout te veel verdedigend te gaan spelen. Toch wordt het 2—1. Mijnders gaat snei langs de lijn en zet ljard voor waarna Punt inschiet. Weer gaat Mijnders er tusschen uit ei. stelt van Kooten in de gelegenheid gelijk te maken, hetgeen deze prompt doet (2—2.) Met deze stand komt het einde. K.F.C.—H.D.V.S. 3—2. Nadat verleden week Stormvogels als slachtoffer van de energieke pogingen van K.F.C. om nog van de fatale plaats af te ko men, gevallen was, werd ditmaal door de Koogers met 3—2 van H.D.V.S. verdiend ge wonnen. Ofschoon Piet de Boer, die ditmaal weer op de midvoorplaats speelde, een goede par tij te zien gaf, liet hij toch tot tweemaal een opgelegde kans voor open doel onbenut. Na dat H.D.V.S. eenigen druk op het Kooger doel uitgeoefend had, wist K.F.C. het spel te verplaatsen en nam na een kwartier door de Boer de leiding (10). K.F.C. bleef kranig volhouden, doch juist voor het einde der eerste helft wist Lex Janse, na fraai solos pel. de partijen op gelijken voet te brengen (11) Direct na de hervatting plaatste de Boer het leder naar zijn rechtsbuiten Lamie, die met een ver schot keeper Verstrate (die na een half uur in de eerste helft Beun ver vangen had), verraste (21). Na een half uur ging de voorhoede er weer eens tus- schenuit en w-ist de Boer den voorsprong tot 3—1 te vergrooten, eerst kort voor het einde verkleinde Borani den achterstand tot 3—2. D.H.C.*t GOOI 3L D.H.C. heeft gistermiddag een verdiende overwinning behaald op 't GooL Vooral in de eerste helft geven de Hilversummers goed partij en tengevolge van een misverstand in de Delftsche verdediging, waaraan kee per v. d. Broek niet vreemd was. wisten zij de leiding te nemen (01). Ongeveer een kwartier voor de rust scoorde v. d. Engel uit een scrimage den gelijkmaker. (1-1) Dijkman scoorde het tweede en Difmars het derde doelpunt, zoodat het einde kwam met een stand van 3—1. FEIJENOORD NEEMT REVANCHE. Feijenoord-Stormvogels 32 Feijenoord heeft Zondag te Rotterdam revanche genomen voor de in IJmuiden le gen Stormvogels geleden 6—0 nederlaag. Bij na gedurende den geheelen strijd is Feijen oord sterker geweest dan haar tegenstander De voorhoede der Rotterdammers trad voortdurend zeer agressief op. Er werd veel en goed geschoten en herhaaldelijk heeft het doel der IJmuidenaren in gevaar verkeerd D.W.S.—SPARTA 1—4. Op eigen terrein leed D.W.S., een eenigs zins geflatteerde, doch zeker niet onverdien de nederlaag tegen Sparta. Met 41 gingen de Spaarndammerbuurters ten onder na een wedstrijd, waarin zij gedurende een groot gedeelte overwegend stepker waren. Een gelijkopgaande eerste helft bezorgde Sparta een ietwat fortuinlijken 21 voor sprong. In de tweede helft drongen steeds midden linie en achterhoede van D.W.S. ver op, achter haar voorwaartsen aan, waar door iedere uitval van de Rotterdammers een prima kans inhield. Twee maal boekten de laatsten dan ook nog succes, waartegenover de gastheeren slechts een veldmeerderheid zonder goals konden zetten. Tien minuten voor het einde voltrok zich het vonnis. De Boer kopte keurig in (13) en nog geen minuut later bracht de Sparta linksbuiten Caldenhove door een schijnbeweging uit positie en maakte na snellen ren met een onhoudbaar schot 't vierde doelpunt (14) V.S.V.—C.V.V. 4—0. Naar eerst gehuldigd te zijn, o.a. ook van Rotterdamsche zijde, liep V.S.V. na het aan- vangssignaal aanstonds hard van stapel. Toen kwam ook C.V.V. opzetten en hoewel haar spel nu niet direct een erootschen in druk maakte, belaagde het enkele malen ge vaarlijk de V.S.V.-veste. Toen er bijna een half uur verstreken was had van der Kuijl met een schot van wel twintig meter afstand succes (1—0). Kort voor de rust bracht van der I.ugt na fraai werk van Sterk den stand op 2—0, 17 minuten na rust was het 30. Sterk bracht den stand nog juist voor het eindsignaal op 4—0. XERXES—V.U.C. 5—1. Xerxes miste Verploegen, die vervangen werd door van den Toorn en V.U.C. ontbeerde den steun van K. de Harder en Dommers. Van den beginne af was Xerxes iets in de meerderheid en onder leiding van Lagen daal, die weer eens ouderwetsch op dreef was, ondernam haar voorhoede aanval op aanval. Er werd herhaaldelijk goed gescho ten, maar Magito verdedigde het V.U.C.-doel in grootschen stijl. Ten slotte moest hij toch zwichten voor een hard schot van Lagen daal (10). Xerxes bleef naarna in de meerderheid, doch de verdediging van V.U.C. met Magito aan het hoofd, hield stand, hoewel anderzijds moet worden verklaard, dat Lagendaal eeni ge malen pech had. Langzamerhand kwam V.U.C. iets in de de meerderheid en toen gelukte het Border met een schuiver in den hoek gelijk te ma ken (11). Lagendaal was na de rust de ziel van de voorhoede en schier bij eiken aanval was hij de leider. Hij stelde Kruijsbergen in staat Xerxes andermaal de leiding te geven (21). Even daarna passeerde Lagendaal naar Hoevenberg, die er met een ferm schot 31 van maakte. De verdediging van V.L'.C. werd volkomen overspeeld en door Kruijsbergen en Lagendaal werd de stand tot 5—1 opge voerd. De eerste kampen van den Nederlandschen Arbeidsdienst voor meisjes zijn ge opend Direct na aankomst van de eerste bewoonsters van de .Schelenberg to Lunteren werd begonnen met het passen ven de klompen, attributen, die dij het dagelijksche werk van groot belang zijn (Foto rax-rto an Overal in West Friesland worden nu de vruchtboomen in de boomgaarden bespoten, om ze te vrijwaren van de rupsenplaag (Foto Pax-Holland) BLAUW WIT MET 2—1 GEKLOPT. Na een gelijk oügaanden strijd is de twee de wedstrijd tusschen de Amsterdamsche rivalen in een kleine overwinning voor Ajax geëindigd. Van Nol trok er na vijf minuten alleen tusehen uit en gaf met een goed schot, dat niet onhoudbaar was, Blauw Wit na vijf minuten de leiding. Door goed spel kregen beide partijen in deze eerste periode verscheidene kansen. Uit éen hiervan maakte Looys na een kwar tier spelen fhet een hard schot van grooten afstand den gelijkmaker. Na deze periode van werkelijk goed spel zakte bij heide par tijen het tempo. Voornamelijk was slordig plaatsen hiervan de oorzaak, In de tweede helft was Ajax niet den wind in den rug iets sterker. Blauw Wit speelde echter iets feller, waardoor de strijd langzamerhand weer gelijk opging. Na 25 minuten profiteerde van Wijngaarden van een fout in de Blauw Wit achterhoede en gaf Ajax een 21 voorsprong. Zoo bleef de stand, tot het einde kwam. Wielrennen VAN VLIET WINT TE ZUERICH Aan de wedstrijden, die gisteren op de Zuericher winterbaan gehouden werden, namen onze landgenooten Wals en Van Vliet deel. Van Vliet, zegevierde in de sprint over Merkens en Kauffmann. Bij de stayers bezette Wals de tweede plaats'achter den Zwitser Litschi en voor den Duitscher Lohjnann. De uitslagen luidden. Sprint: 1. Van Vliet 5 pt.; 2. Merkens 6 pt.; 3. Kauffmann 8 pt.; 4. Wagelin 11 pt. Stayers: 1. Litschi; 2. Wals; 3. Lohmann. DAMMEN, Om het persoonlijk kampioen schap van Nederland. In de zesde ronde van het persoonlijk kampioenschap van Nederland werd de kam pioen Keiler door Ham geslagen. De stand na deze ronde luidt thans: J..M. Bom 8 uit 6, P. J. van Dartelen 7 uit 6, R. C. Keiler 6 uit 5, J. Blom 6 uit 5, W. van der Kraan 5 uit 5. J. J. de Krijger 5 uit 5, Ph. J. H. Ham 5 uit 6, J. Druyf Jr. 3 uit 5, G. E. Hartman 3 uit 5. De volgende ronde wordt Zondag a.s. te Haarlem in café Munniks gespeeld. Hei aatste winter voer, het ingekuilde gras, wordt au met spoed aan het vee vervoederd, daar de staltijd ten einde (Foto Pax-Holland) Fraai succes van Walther, den nationalen veldloovkampioen. Voor de vijfde maal organiseerde „De Volewijckers" gisteren haar loop, awars door Amsterdam-Noord, een wedstrijd over 5 K.m dóór de straten van het Overijsche deel der hoofdstad Deze jubileum-strijd is an dermaal een groot succes geworden. Bijna 140 deelnemers waren van de partij, ver deeld over 4 klassen en hebben een goeden wedstrijd te zien gegeven. Er werd snel ge- loopen, zooals blijkt uit den lijd van den winnaar Walther (15 m. 43 sec.), die wél is waar geen recordtijd is, doch toch alti'd nog 5 seconden sneller dan die van Frits de Ruijter, die vorige jaar met de overwin ning ging strijken, onder betere weersom standigheden dan thans het geval was. Onze nationale veldloopkampioen J. Walther bewees niet alleen op wedstrijden door nat te weilanden met diepe geulen heer en meester te zijn, hij was het ook hier op droge keien! $w~emmen DE NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS IN WEST-DUITSCHLAND. Bij de derde internationale ontmoeting in MuenchenGladbach hebben onze landge nooten zich weer goed geweerd. Cor Kint won weer den 100 meter rugslag, Alie Stijl werd op de 100 meter borstcrawl met een handlengte geslagen door Ragnhild Hveger, terwijl Jopie Waalberg opnieuw in Anni Ka peil haar meerdere moest erkennen. De uitslagen luidden: 100 meter borstcrawl: 1. Ragnhild Hveger (Denemarken). 1 min. 5.6 sec.; 2. Alie Stijl (Ned.) 1 min. 5,8 sec.; 3. Liesl Kremer (Dl.) 1 min. 12,8 sec. 100 meter rugslag: 1. Cor Kint (Ned.) 1 min. 12,8 sec.; 2. Liesl Weber (Dtl.) 1 min. 17,3 sec. 200 meter schoolslag; 1. Anni Kapell (Dtl.) 2 min. 52.1 sec.; 2. Jopie Waalberg (Ned.) 2 min. 56,7 sec. 400 meter wisselslag estafette: 1. Neder land 5 min. 21,6 sec.: (Cor Kint 1 min. 14 sec.; Jopie Waalberg 3 min. 1.6 sec., Alie Stijl 1 min. 6,4 sec.); 2. Duitschland, 5 min. 22,3 sec. (Liesl Weber 1 min. 15, 6 sec., Anni Kapell 2 min. 53,2 sec., Liesl Kremer 1 min. 12,6 sec. OOK NAAR DENEMARKEN? Naar wij vernemen, heeft de Deensche Zwembond de beste Nederlandsche zwem sters uitgenoodigd om aan eenige internatio nale wedstrijden in Denemarken deel te ne men. Reeds eerder was deze uitnoodiging aan den Nederlandschen Zwembond gericht, maar in Denemarken was tot heden geen ant woord binnengekomen. Thans heeft de begeleidster van Ragnhild aan mevr. S. W. de DoodKoenen. Vermoe delijk zal deze tournee in Mei plaats vin den, waarbij waarschijnlijk tevens gestart zal worden in Zweden. longen valt en sterft. De 12-jarige J. W. H. R. van hei Lorentz- plein te Den Haag, klom 14 Maart j.1 -op de Genestetlaan op een rijdenden vrachtau to. Bij het afspringen kwam hij echter met het hoofd op de straat terecht. De iongen King naar huis, doch werd den volgenden dag ziek en moest 16 Maart in het Juliana kinderziekenhuis worden opgenomen. 20 Maart is hij aan hersenbloeding overldm.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 4