Brutale inbraak in Distributiebureau De hengelaars IlieuM uit lOJt Dinsdag 25 Maart 1941 Tweede Blad Nieuw leven in „Streven naar Beter" Opening Kringhuis N.S.B. Motorbrigade botst tegen auto Waar moeten de oude zeeridders hun pensioen halen Burgerlijke Stand van Den Helder P.T.T.-bestellers benoemd Diefstal in 2e Vroonstraat Veel geschreeuw Weer vandalen op het pad Tal van verkeersovertredingen Geen spreekuur inspecteur L.O. Uitvoering „Kinderzang" Visscherij MadinieuwJ Meer dan 1000 kaarten als buit meegenomen Zich toegang verschaft door het forceeren van diverse deuren.. Het blijkt nog steeds, dat onze stad •en aantal individuen herbergt, voor wie geen deuren te d<"ht en geen kasten te goed gesloten zijn. Het zijn de elemen ten, die, gebruikmakend van de nachte lijke duisternis, zich toegang verschaffen tot de verlaten woningen en daaruit die voorwerpen halen, die van hun gading zijn. Was er de vorige week even een soort „adem-pauze" tusschen deze verschillen de inbraken, gedurende het laatste week einde is men weer op pad geweest. Het betreft ditmaal geen diefstal uit een verlaten woning of uit een pakhuis, doch men heeft thans de verregaande brutaliteit gehad zich toegang te ver schaffen in een gebouw, dat uiteraard wel de begeerigheid van iederen inbre ker moet opwekken: namelijk het Dis tributiebureau aan de Spoorstraat. Nadat men binnengedrongen was, bleek het niet al te moeilijk te zijn zich te ont- fermep over een aantal bonnenkaarten en het was met deze buit, dat men zich uit de voeten gemaakt heeft. Omtrent de wijze waarop de licht schuwe individuen tewerk zijn gegaan komt ons het navolgende ter oore: Toen zich Zondagmorgen de conciërge van het Distributiebureau, de heer Van 't Hert in het kantoor begaf ontdekte deze tot zijn groote verwondering dat er dien nacht reeds eerder bezoek geweest was. Hij vond gefor ceerde deuren en -amen en bij een vluchtigen blik bleek hem terstond, dat het noodzake lijk was, den leider van den Distributiedienst, den heer Everards, te waarschuwen. Deze begaf zich terstond naar zijn bureau, na van het feit aangifte bij te politie gedaan te hebben. Zoodra de commissaris van politie, de heer Van der Hoeven, met enkele rechercheurs aanwezig was ving een zoo uitgebreid en ac curaat mogelijk onderzoek aan. Hoe men tewerk ging. 't Was niet moeilijk te reconstrueeren op welke wijze men zich toegang tot het gebouw verschaft had. De inbrekers hebben zich, be gunstigd door de groote duisternis, ongemerkt naar de achterzijde van het gebouw kunnen begeven. Aldaar zijn de woningen zonder uit zondering verlaten en mede door de ravage die er nog heerscht van half en geheel wegge broken huizen moet men zich, eenmaal daar zijnde, vrij veilig gevoeld hebben. Een trap is men aan den buitenkant opgeloopen en hier stuitte men op een buitendeur, waarvan men het slot volgens de regelen der kunst met bijtels openbrak. Van de binnendeur, waarvoor men vervol gens kwam te staan, werd eveneens het slot, middels de zelfde procedure, wegge werkt en tenslotte was het toen nog een binnendeur, die den bezoekers al evenmin eenige moeite in den weg gelegd heeft. Toen bevond men zich in het kantoor, met zijn inhoud van vele duizenden waar devolle distributiebescheiden. Wat men meenam. Het was de kast bjj het bureau van den ambtenaar, die belast is met de uitgifte van bonnen, die aan personen verstrekt worden welke zich melden na den offici- eelen termijn, dat de inbrekers halt hiel den. Deze kast werd opengebroken en hier vond men rijke buit. Daar bevonden zich de algemeen distributiebonboekjes, broodkaarten, vleeschkaarten, vet- en bloembonnen, boterkaarten, enz., enz. Men was niet bescheiden maar eigende zich den geheelen voorraad, meer dan 1000 stuks in totaal, toe. Hier bleef het bij. Of de heeren het met dezen voorraad welletjes vonden, of dat zij op de een of andere manier onraad vermoed hebben, blijft een open vraag. Een feit is, dat geen enkele andere kast blijken van geweld pleging vertoonde of van forceering. Een ge luk bij een ongeluk, aangezien zich in het bureau vanzelfsprekend nog een ontelbaar aantal bonnen en kaarten bevindt. Op dezelfde wijze als men binnengekomen is, heeft men zich daarna weder uit het Bureau VeZooaTdgezegd, door commissans Van der Hoeven en zijn rechercheurs werd een muu- tueus onderzoek ingesteld, en metsiwerd na gelaten om een spoor te vinden °f "ie" geslaagd is kon men ons op dit oogenbhk n g niet mededeelen. Moge dit echter zoo zijn. Het is een wel zeer onprettige wetenschap, dat zich in onze stad personen bevinden, die voor niets staan en oor wie zelfs behoorlek afgesloten huizen geen bezwaar blijken te zgn om daarin door te dringen. Aan de politie zal het o.i., gezien de door haar ontwikkelde activiteit, niet lig gen dat men hierin slaagt. Met ingang van 22 dezer werden de vol gende hulpbestellers benoemd tot besteller bij den P.T.T;-dienst: J. de Groot, B. Ch. van Vliet, F. Kwast, W. van Twuyver, K. Brens, J. Veen. Daar zitten ze weer, de hengelaars, van afstand tot afstand langs het Noord-Hol- landsch kanaal. Nog maar nauwelijk heeft het voorjaars-zonnetje eenige warmte of je ziet ze er weer op uittrekken mét hengel en aas en tasch. In de hoop een welkome aan vulling van de minimale vleeschrantsoenen te kunnen bemachtigen. Het oude droge riet wordt uiteengebogen, de hengel beschrijft een sierlijke zwaai door het luchtruim en de verleidelijke worm plompt te water om er de eerste uren niet meer boven te komen, om z'n doorboord be staan in den modder nog wat te rekken. De zon warmt het gras en in de luwte van den wegberm vleit de hengelaar, de vischver- schalker zich neer en tuurt naar zijn dobber, die deint op de flauwe kabbeling en kringe tjes maakt op het water. Hij tuurt en tuurt, maar vervalt tenslotte in denzelfden toe stand als de trage visschen. Hij dommelt in en dobbert het droomenrijk binnen Ik heb de onbeschaamdheid gehad de zon nige droom van zoo'n visscher ruw te ver storen. -.Al wat gevangen!" 's Mans oogen schoten open,, hij staarde me eenigen tijd aan en ik kon nauwkeurig volgen, hoe de beteekenis van mijn vraag langzaam zijn hersens doordrong en daarna zich mededeelde aan zijn ledematen. Met een forsche zwaai sloeg hij den hengel omhoog, de worm maakte een reuzenzwaai en beland de tusschen' ons in: het beest was inmid dels overleden. Uit een pot met medeslacht offers diepte de man no. 2 op en reeg hem niet zondej" welbehagen en kennelijk genoe gen aan den haak met weerhaak. Pas toen dit slachtoffer naar het rijk van den schemer was verhuisd, opende hij zijn mond en zei. „Wablief Hij wist natuurlijk de vraag, maar ik her haalde: „Of u al wat gevangen heeft?" „Nee, natuurlijk nietEn eigenlek LICHT OP DE JAVASTRAAT. Er straalde licht uit een perceel op de Javastraat. De politie zorgde voor het dooven daarvan en bekeurde den bewoner. visch ik niet om de visch." Het leek me raadselachtig en hoogstwaarschijnlijk zag hij zulks aan mijn gezicht: „Meneer, u weet toch wel, dat je in 't Noordhollandsch kanaal zoo goed als niets vangt. Dat komt, omdat het water in onze streek zoo troebel is..." Daarbij glimlachte de visscher en vervolg de „Er zijn er tegenwoordig veel, die in troebel water willen visschen, maar zij vis schen om de visch, ik niet..." Raadselachtig! volkomen onbegrijpelijk! Dus waagde ik een nieuwe schuchtere vraag: „Als u dan toch niets vangt, waarom vischt u dan? „Kijk, dat zit 'm hierin" en hij knip oogde kameraadschappelijk (ik echter had het onaangename gevoel of hij mij aan den haak wou slaan) „wij visschers visschen niet om de visch, maar om de sport, om het vis schen zelf, omdat het voorjaar er weer is, de nieuwe lente, en waar zullen we het dan beter hebben dan in 't gras, in 't zonlicht, wij visschers hebben het goed in dezen tijd of de visch hapt of niet, en wat kun je dus beter doen dan visschen in het troebele Hollandsche water. Zoo af en toe verander je van worm, dat geeft bezigheid, en ondertusschen heb je het best in de warme zon..." „En hebt u nu al eens wat gevangen." Het gezicht werd nog vroolijker dan het al was. „Ja zeker, op den onderlingen visschers- wedstrijd. Dan komen wij visschers bij elkaar, en meten en vergelijken wie de beste vangst gedaan heeft en dan hebben we een feest maal na. ten koste van de gevangen visch, die gaat er dan aan. met zuur en botersaus". Een mensch zonder zenuwen, een Jutter nog wel. die daar uren kon zitten visschen, de rust zelve en hij beweerde zelfs nog, dat het goed voor zijn zenuwen was! Maar het irriteerde de mijne meer dan ik hem zeggen mocht, zonder hem kwaad te maken. Het voorjaar is weer in 't land, en langs al Hollands' vaarten zitten weer van af stand tot afstand de visschers en zwaaien de hengel en bereiden het aas. De zon blik kert op het water en het gras is warm.., Een voorbeeld dat navolging verdient. Men schrijft ons: Dat niet alle vereenigingsleven is teloor gegaan, bewijrt nu weer de Konijnerifok Ver een. „Streven naa. Beter", hier ter plaatse. Door het oorlogsgeweld en de evacuatie waren de leden her en der verspreid en kon het Bestuur niet anders doen dan de vereeniging stop zetten. Dit beteekende echter geen op heffing der vereeniging, want er waren nog enkele leden, welke hun geheele stal konden aanhouden en zelfs dit seizoen nog op de grootste tentoonstellingen van het land inzenden en diverse le prijzen Z.G. en G. halen. U ziet dus. dat niet alle leven gewe ken was. Onze voorzitter, A. P. de Wit, heeft, nu er een aantal leden in Den Helder terug is, besloten om van heden af weer met fris- schen moed te beginnen op te bouwen, wat er 't vorige jaar verwoest is. We hopen, dat velen zich weer zullen aan melden bij het bestuur, zoodat spoedig weer van deze vereen, zoo mogelijk een tentoon stelling verwacht mag wordèn. Hopende dat meerdere besturen van diverse vereenigingen de zaak weer zullen aanpakken, om niet alles verloren te laten gaan van het vereeni gingsleven. Het bestuur stelt zich gaarne bereid om kasteloos alle inlichtingen aan konijnenfok kers over fokken en ziekte der diverse dieren te geven, Men melde zich bij de heeren: De Wit, Stakman Bossestraat 58. van Leeuwen, Dahliastraat 28. Ketjzer, Basstraat 21. MISHANDÊLING. Een bewoner van de Herzogstraat deed bjj de politie aangifte dat hij was mishandeld door een anderen bewoner van die straat. De politie stelt een onderzoek in. ZONDER IDENTITEITSBEWIJS OP PAD. Nog steeds blijkt dat stadgenooten verzui men zich, voorzien van het identiteitsbewijs, op straat te begeven. Men vergeet het bewijs en dat heeft tengevolge dat men, indien men door de politie wordt aangehouden, op de bon gaat. Dit geschiedde dezer dagen met verschil lende stadgenooten. FIETS VERDWENEN. Een bewoner van Julianadorp deed aangifte, dat zgn fiets op genoemd dorp spoorloos ver dwenen was. De politie stelt een onderzoek in. tiieuuM, Ir. Mussert spreekt 't openingswoord. piano-begeleiding viel In dit nummer bizon- der op. Hierop volgde de „Theevisite", een verja ringspartijtje van de jarige Pop van Nelly Boon. Gevolgd door „Mariolijne" met solo zang van Imma Smit. „De Muizenval" werd door Benny Rab gezongen. Nog werd voor de pauze 't zangnummertje Hanneke en klein Jaapje gegeven. In de pauze werd een loterij gehouden voor dekking van de kosten. Na de pauze zongen vier grootere jongens enkele Volendammerliedjes, vergezeld van een correcte klompenparade. Hierop volgden „De dappere dwergen" en een „Buitenpartijtje" waarin vooral de keurige costumeering opviel. Volgde: „Lente, Zomer, Herfst en Winter". Hierin zong het kleinste meisje van de zang klasse, die door de leidster tevens als een der pittigste werd aangekondigd (Nelleke Smink), met een alleraardigst zuiver stemmetje een allerliefst Slaapliedje. Ook kregen we in deze opeenvolgde Tableaux een alleraardigst duo te hooren van Martha Dros en Hanny Duin- ker; eerstgenoemde zong met een fijn zuiver stemmetje de sopraanpartij, terwijl Hanny Duinker zeer correct op toon bleef, bij de moeilijke alt-partij. Volgde nog „Zo'n rare Neger", een zang nummertje, waarin Tyni Langeveld als Neger ten tooneele verscheen. Hierna werd nog 't zangnummertje „Het Sneeuwprinsje" gege ven, waarbij als Sneeuwprinsje Agnes Uit geest fungeerde. Het programma werd beslo ten met een slotkoor waarbij ook de zaal mee zong. Mevr. Room sprak ook 't sluitingswoord. Hierin werd hulde gebracht aan mej. N. Ties- sen, die zoo onvermoeid behulpzaam is ge weest bij de instudeering van de talrijke solo- nummertjes en op uitstekende wijze al de zangnummers op de piano heeft begeleid. .Mej. Ti essen ontving bloemen en een ca deautje van de kinderen. Mevr. Room een vul pen. Ten slotte sprak de heer G. Joh. Duinker nog enkele waardeerende woorden tot de leidster. De Waal Als beambte bij het Distributiebureau te Den Burg is benoemd de heer J. Sjoerdsma, alhier. ONGEVAL. De heer S. Kuijper, hofstede Waaldam, was dezer dagen bezig met behandeling van een ziek paard, het dier kwam juist op dat mo ment te vallen en kwam op den heer K. te recht. Het ongeval liep betrekkelijk goed af, de eigenaar bekwam geen verwondingen, doch zal eenige dagen rust moeten houden. VERKOOP BOUWTERREIN. De heer C. A. Keiser, te De Waal, heeft onderhands een perceel bouwterrein aan het Schildereind te Den Burg, verkocht aan de dames Brouwer, wonende aldaar. Den Burg Inspecteur Vrije en agent Van Laar gewond. Vrtj groote materieele schade. Toen er Zondagavond te omstreeks kwart over 11 in Den Helder alarm ge maakt werd in verband met overvliegen de vliegtuigen was het noodzakelijk dat zich een der motorzijspannen van de po litie, waarin gezeten waren de inspecteur van politie J. Vrije en de agent Van Laar, naar den Rijksstraatweg begaf. In verband met het gegeven luchtalarm reed de motor met gedoofde lichten en deze omstandigheid is oorzaak geworden van een wel zeer ongelukkige samen loop vai^ omstandigheden. Toen de zijspan zich namelijk ter hoogte van de Gemeentereiniging bevond naderde uit de tegenovergestelde richting een personenauto, op weg naar Den Helder. Ook deze had geen verlichting aan. Beide voertuigen kwamer. in volle vaart met elkander in botsing. De motor werd een eindweegs weggeslingerd, terwijl ook de auto tengevolge van de botsing geheel uit de koers geslagen werd. De beide inzittenden der motor waren er niet fortuinlijk afgekomen. Het bleek dat inspecteur Vrije zijn linkerarm gebroken had, terwijl agent Van Laar aan het hoofd gewond was. Aanvankelijk vreesde men dat deze een hersenschudding opgeloopen had, doch waarschijnlijk is dit niet het geval. Uiteraard bracht deze aanrijding in het volslagen duister de noodige conster natie met zich, alhoewel vrjj spoedig hulp geboden kon worden. De heer Vrije werd naar het Noodzie kenhuis te Julianadorp vervoerd. Wat de materieele schade betreft, deze is vrjj groot. Speciaal de motor had het zwaar te verantwoorden gehad en kwam uit den strijd met tal van kapotte onderdee- len. Ook de schade aan de auto was, hoewel minder dan die van den motor, vr(j groot. In Den Helder, op Javastraat no. 125. Menig oud zeevaarder heeft zich het laatste halve jaar wel eens afgevraagd waar of hij nu toch eigenlijk zijn pensioen moest afhalen. Voor velen was het soms moeilijk dit te ontdekken. Men deelt ons thans mede, dat de oude zeeridders hun geld aan het einde van ieder kwartaal kunnen, afhalen aan het adres Javastraat No. 125, alwaar zich het kantoor bevindt. Men dient dus niet meer naar de Buitenhaven te gaan. Dit geldt dus voor alle personen, die een pensioen hebben, o.a. van het Dorus Rijkers Fonds, en de gepensionneerden van de N.Z.Holl. Redding Mij. van 24 Maart 1941. BEVALLEN: M. C. L. Scholte—Noorder- meer, d.; M. BaisBrouwer, d. Zeep de bult. Behalve thee, koffie en cacao is ook zeep nog steeds een aantrekkingspunt voor diegenen, die zich deze producten op de goedkoopste manier willen aan schaffen, namelijk door diefstal. Gedurende het laatste week-end werd zoo een bezoek gebracht aan een woning in de 2e Vroonstraat, alwaar de „bezoe kers" zich ontfermden over een wasch- blik vol gele zeep, benevens een groote cartonnen doos, gevuld met dit wasch- middel. De recherche stelt een onderzoek in. Een ongeluk, dat goed afliep. Zaterdagmiddag werd de politie medege deeld, dat zich bij het station, ter hoogte van de veelading, een ernstig ongeluk voorgedaan zou hebben. Volgens zeggen was een knaapje van 14 jaar knijp geraakt tusschen een auto en den bumper van een andere auto. Terstond toog de politie op pad, maar aangekomen op de paats des onheils bleek dat het ongeluk nogal meeviel. Weliswaar had de jongen even klem gezeten, maar dat was van zulk onbe duidende beteekenis, dat de eveneens ijlings opgeroepen dokter niet de minste verwondingen of kneuzingen kon ontdekken. Het bleek, dat de jopgeman een groote keel opgezet had, doch dat de gevolgen van geen beteekenis waren. Wederom leegstaande huizen als „object". Het blijkt, dat de waarschuwingen, gegeven van verschillende zijden, aan.het adres van de Heldersche jeugd om andermans eigen dommen te sparen en deze niet tot mikpunt van vandalistishce uitingen te maken voor een deel nog steeds aan doovemansooren zijn gewijd. Dezer dagen moesten enkele perceel en aan de Zwaanstraat het ontgelden. Een viertal boefjes, van den leeftijd tusschen de 9 en 10 jaar, hadden zich toegang tot die perceelen verschaft en opereerden daarin naar hartelust. Gelukkig was men in staat tijdig de politie te waarschuwen, die maatregelen nam en de jongeheeren meenam naar het Bureau. Aldaar werden zij duchtig aan den tand gevoeld, waarna de ouders gewaar schuwd zjjn. Hopen wij, dat van dien kant de noodige maatregelen genomen zijn ter voorkoming van herhaling van dergelijke ergerlijke mis dragingen. Diverse stadgenooten in overtreding. Schreven wij in ons nummer van giste renmorgen verscheidene verkeersovertre dingen, ook thans blijkt wederom dat men zich in Den Helder blijkbaar niet al te zeer meer bekommert over behoorlijke ge bruiken op den weg. Zoo werden,, dezer dagen verscheidene bekeuringen uitge reikt terzake het rijden zonder bel. het verzuimen van het aangeven van de richting en wegens het links van den weg rijden. Gezien de activiteit der verkeers politie schenke men hieraan wat meer aandacht. A.s. Woensdag, 26 Maart, zal de Inspec teur van L.O. verhinderd zijn zijn spreekuur te houden. De officieele opening van 't nieuwe Kring huis van de N.S.B. dat gevestigd is in de Parkstraat te Den Burg, heeft Zaterdag j.1. plaats gehad, 's Middags reeds marcheerde een W.A.-groep door de straten van ons dorp, welke zich opmaakte om den hoofd-leider die zich bereid verklaard had bij de opening aanwezig te zijn te ontvangen. Ir. Mussert arriveerde in onze gemeente met de boot, die om 4,15 uit Den Helder moet vertrekken. Het feestelijk versierde gebouw, dat plaats biedt voor ruim 100 personen, was om kwart voor acht, zoo goed als geheel bezet. Ir. Mus sert betrad 't gebouw te ruim acht uur. De heer C. Wonder, Kringl. te Texel, sprak een welkomstwoord, waarin hij wees op 't feit dat 't thans zoover is gekomen dat dit Groepshuis officieel kon worden geopend. Ver der gaf spr. er zgn genoegen over te kennen, dat de leider persoonlijk was overgekomen om een openingsrede uit te spreken. De heer Mussert het woord verkrijgende, bracht in herinnering, dat het thans voor de 3e maal was dat hij naar Texel was gekomen. Voor 't eerst pl.m. 5 jaar geleden, 2 jaar ge leden nog eens en thans, nu 't voor de Texel- sche leden v. d. N.S.B. zulk een gewichtige dag is. De heer Mussert stond daarna uitvoerig stil bij de gebeurtenissen van de laatste jaren. Na de rede van den heer Mussert volgde een korte pauze. Waarna de leidqr van het gewest N. Holland, de heer Ruiter even 't woord voerde. Spr. deelde mede dat Texel thans aangesloten is bij dit gewest, dat uit Amsterdam wordt geleid. De leiding zal nu veel vlotter gaan, zei spr., en ik zal zorgen dat het u aan propaganda-materieel etc. niet zal ontbreken. Hierna bestond gelegenheid tot 't stellen van vragen aan den hoofd-leider. Hierna verliet de heer Mussert de zaal. De leden bleven nog eenigen tijd bijeen, 't woord werd nog even gevoerd door de heer C. Won der. De kinderzangvereen. te Den Burg heeft Zaterdagmiddag, onder leiding van mevr. RoomWilkenshuis, een zeer goed geslaagde uitvoering gegeven. De groote zaal van den heer Pen was vrijwel geheel gevuld met be langstellenden. De leidster sprak zelf een kort openings woord, waarin zij eenige clementie verzocht voor hetgeen door de kinderen zou worden uit gevoerd (dit verzoek bleek later geheel over bodig). Verder deelde mevr. Room mede dat het aantal leden nu reeds is gestegen tot ruim 60, een bizonder woord van welkom werd ge sproken tot burgemeester Kamp, die deze uit voering bijwoonde. Begonnen werd met een alleraardigst Ope ningslied. Hierop volgde een zangnummertje voor het geheele koor, ,,'t Vlindertje en 't Meisje", waarin Janny Oele en Tr. Bays resp. 't Vindertje en 't Meisje voorstelden. Hierna kwam de kleine „Schoenmaker" ten tooneele, die werd voorgesteld door Jan Plantenga. Ge volgd door het „Kleine Mieke" een zangnum mertje voor koor, waarin Klein Mieke (Han ny Stam) een klompendans uitvoerde. Volgde „De Kleine Muzikant", waarin Piet Kooiman met zijn harmonica optrad en met flinke hel dere stem een lied zong. Ook bij 't zangnum mertje 't Krekeltje en 't Meisje zong 't ge heele koor, terwijl als 't Krekeltje, Tyni Smit, zong en als 't meisje. Ery Remmers, optrad. Daarna volgde enkele Wiegeliedjes, eerst voor kinderen van de Kleuterschool, daarna werd door enkele groote meisjes 't fraaie Wiegen lied van Mozart uitgevoerd; de uitstekende ZAKENNIEUWS. De heer M. Bakker heeft zijn rijwielzaak overgeplaatst van de Nieuwstraat naar de Gravenstraat te Den Burg. Tevens is de heer Bakker aldaar in het woonhuis van mej. wed. C. Schraag een zaak in Electr. en aanver wante artikelen begonnen. TEXELSCHE MARKT. De vee-aanvoer was gisteren weer iets grooter dan vorige week, de markt begint nu een weinig haar gewone voorjaarsaanzien te verkrijgen. De veeprijzen waren weder abnor maal hoog. Schapen golden gemiddeld 55. p. stuk. Voor een goed graskalf werd 130. betaald. Rammen voor de slacht brachten 50.en meer op. Voor een goede big werd maar even 30.betaald. De aanvoer bestond uit: 9 Schapen 50.tot 60.14 nuchtere kalveren 10.tot 16.15 biggen 20. tot 40.6 graskalveren 120.— tot 140.2 rammen 40.tot 60.9 ko nijnen 3.50 tot 5.50. URK, 24 Maart. Door 32 vaartuigen werd j.I. Zaterdag aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aange voerd: 926 pond snoekbaars, van 10 tot 52 pond per vaarttig, prijs 55 tot 61 et.; 409 pond blei, 11 tot 15 ct.; 200 pond voorn, 10 tot 11 ct. en 80 pond baars, 20 tot 21 ct. Alles per pond. Verleden week was de visscherij op de voormalige Zuiderzee over het globaal tot matig te noemen. De snoekbaarsvisscherij was wat de prijzen zoowel als de vangsten betreft zeer afwisselend. Was voor korten tijd de visscherij met sleepnetten aanmerkelijk beter dan de visscherij met staannetten, zoo was dit nu niet het geval. Deze week waren de vangsten van de snoek .aarsvisschers met staannetten veel hooger. In het begin van de vorige week waren de gemiddelde prijzen 35 ct. per pond; het laatst was dit meer dan 60 ct. per pond. De snoekbaarsvisschers met staannetten boekten dan ook de hoogste week- besommmgen en wel van 30 tot 120 gu den pér snoek baarsvisscher. De volgende week zullen weer vele vaar tuigen zich gereed maken voor de l.omende aal- en palingvisscherij, welke per 1 April mag aanvangen. De visschers op de Wadden zee brachten verleden week goede vangsten aan de markt. Bij dure prijzen werden er bevredigende weekbesommingen geboekt. Deze waren van deze kustvaartuigen van 200 tot 325 gulden per vaartuig. Voor LTmuiden werd meer de diepzeevisscherij uitgeoefend, welke verder van de kust is gelegen. Hier waren per vaartuig de besommingen tot 450 gulden. Het is nog steeds korvisscherij. De vorige week (17 tot en met 22 Maart) werd door 5 tot 32 vaartuigen per dag aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aange voerd: 3046 pond snoekbaars, prijs 34 tot 64 ct.; 465 pond baars, 9 tot 20 ct.; 799 pond blei, 7 tot 17 ct. en 400 pond voorn, 5 tot 13 ct. Alles per pond.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 5