Klappen vielen te Schagen*** Aanvallen op Keren opnieuw algeslagen Duilsche vliegtuigen Overdracht der Hongaarsche legervaandels operecren bij Kreta Arrondissementsrechtbank te Alkmaar Voor den politierechter Bakker Leguit werd belaagd Eerebarger uit de Nieuw- straat op de lange mat Spreek met Dirk en 't komt in orde Italiaansch weermachthericht fi Daitsch weermaebtheriebf ZITTING VAN 24 MAART UITSPRAAK. „Voorden aanvang der zitting deed de Po litierechter uitspraak in de zaak tegen den landbouwer G. te Oude Niedorp, die terecht moest staan omdat hij melk uit de bus van z n buurman had overgegoten in die van zijn vader. Mr. Krabbe achtte deze daad weder rechtelijke toeëigening of te wel diefstal meermalen gepleegd, wettig en overtuigend bewezen en veroordeelde verd. bij verstek tot f60 boete. subs. 30 dagen hechtenis. BURENTWIST AAN DE SCHAGER HOEP. Op het tafeltje voor het plechtig gestoel te der Salomo's lag het schrikkelijk moord tuig. waarmede de Schager Hoepenaar Jb. M. den edelachtbaren heer Klaas Leguit een tik op z n hoofd had gegeven, waardoor ge zegd hoofd tijdelijk buiten staat was de hand te leiden, die bollen en beschuit bakt en van tijd tot tijd de onvolprezen sigaren van burgemeester Cornelissen naar den mond brengt. Toen dit hoofd echter weer kon den ken, lapte bakker Klaas Janbuur er bij, loosde hem als huurder van diverse boeten en in 't algemeen was de verkeering den laatsten tijd! al nooit zoo innig was ge weest, meteen finaal af. Gistermorgen vonden de kempha nen elkaar terug, bakker Leguit voor het hekje en vriend Jacob op de lange mat, maar voor het zoover was, moest de veld wachter verdachte Jacob een duwtje geven, want hij stond te dicht bij getuige Klaas. Ten onrechte, aldus begon Jacob, heeft Leguit brandhout op mijn erf gelegd en tweemaal heb ik hem gesommeerd het er af te halen. Daarna gebeurde het. Jacob gaf Leguit een tik met een schroeven draaier en geen kleine schroevendraaier ook. Er was eerder ook al wat gebeurd, ver telde Jacob verder, een week of vijf daar voor wou de getuige me slaan en inbreken en toen ik mijn vrouw naar de politie stuurde, hadden zeven rijksveldwachters geen tijd om direct te komen. Ja maar, vond de politierechter. U is al 55 jaar en missthien wel grootvader. Stuit U dit nu niet tegen de borst om zoo te 6iaan? Als er een inbreker komt, en de politie verschijnt niet, sla ik hem van m'n erf, verklaarde Jaap, maar deze verklaring ont lokte Klaas op de veilige getuigenbank thans slechts een „overstil" grinniklachje. De politie had heel wat op haar geweten bleek wel uit het volgende verbaal van den verdachte, want met veel spul en moeite was er een verbaaltje gemaakt wegens de huisvredebreuk en de politie stelde zich al direct op het standpunt dat Leguit gelijk had. aldus M. gesproken. Het discours werd vrij verward, tot Mr. van Leeuwen, de verdediger, uitkomst bracht, door een exploit te voorschijn te tooveren, waaruit zou komen vast te staan, dat M. de schuur al veertien jaar in huur althans in gebruik had, zoodat Leguit heele- maal geen recht had op 't erf te komen. Maar toen kwam getuige Leguit aan de beurt. Die is geen professor in 't eed afleg gen, want bij zijn installatie als raadslid ging 't al niet best en nu was 't ook nog geen 100 pet. Maar het verhaal rolde in niet te stuiten stroom van zijn lippen. Z'n vader had aan M. vriendelijk gevraagd de zaak te ontruimen en ingebroken had Klaas niet, of eigenlijk wel ook, want hij was over een zolder geklommen en door een achter deur in de schuur gekomen om daarna Jaap's boel er uit te sleepen. Het slot was niet verbroken, zooals de verdachte had ge zegd, maar inderdaad, érg vriendschappe lijk was 't toch allemaal niet gegaan. En op den 16den Januari, den droeven dag van de klap met den schroevendraaier ging het aldus: Eerst heb ik de knechts gestuurd, toen ging ik zelf. Ga weg niet, zei Jaap. Je zal toch niet slaan zeg ik; dat doe ik wel; dat doe je niet; dat doe ik wel. Ik verweer me met m n hand, hij sloeg en'ik viel voorover, hij gaf me drie slagen met het ijzer, ik heb me moeten laten krammen. Dat was allemaal heel erg en meneer de Officier vond dat ook. Iemand van 55 jaar moet zich beter beheerschen, 't is flink raak geweest en daarvoor eischte de offi cier 40,boete of 30 dagen. Daar schrok de kantonrechter zichtbaar van en veiligheidshalve vroeg hij eerst eens hoe 't met de financiën stond. Niet rooskleurig: Koffie, thee en fietsen, dan wist mijnheer 't wel, zei M. Mijnheer de kantonrechter wist 't niet, want de menschen fietsen tegenwoordig toch twee keer zoo hard! Maar toen kwam de verdediger aan het woord 'en deze waschte vriend Jacob weer brand schoon. Erg plezierig voor de politie was t niet, wat mr. van Leeuwen vertelde, want als we de stukken nagaan, zei hij moet men toch tot de conclusie komen, dat er een opeenstapeling van vergissingen is geweest. M. is een paar maanden gesard, toen viel de klap, een klap uit noodweer, in drift, een klap die geen veertig gulden waard is. Inplaats dat de politie tegen Le guit zegt: „Blijf van de schuur af", gaat ze Leguit direct steunen en de politie is de eigenlijke oorzaak van de ellende. Valt de richting van verdachte soms in ziin nadeel uit? vraagt pleiter. (M. is lid, der N.S.B en verdediger eveneens, versl.). Met hangen en wurgen is het proces verbaal der huisvredebreuk voor elkaar gekomen en die zaak is nooit vervolgd. Natuurlijk had NL de sleutel niet mogen gebruiken, maar wel had hij recht gehad om Leguit van 't erf te wijzen. On erond van noodweer vroeg de verdediger ont slag van rechtsvervolging en anders grootst mogelijke clementie. De politierechter veroordeelde tenslotte na re- en dupliek den verdachte tot 20, of 10 dagen, zoodat mr. v. Leeuwen dezen morgen dus twee tientjes voor zijn cliënt had verdiend. De eerste zaak van de fraudu leuze slachting in de Nieuw- straat berecht. Toen onze welbekehde Dirk T. uit de Nieuwstraat te Schagen zijn zooveelste schaapje had gekeeld, en de mannen met de zilveren knoopen hem hadden meegenomen naar de wacht, kreeg hij meteen de prijs, want brigadier Misbeek was juist tot majoor bevorderd en Dirk deelde mee in de feest- sigaren. Gistermiddag kwam hij in Alkmaar de pre mie halen, z'n Aaf had hem piekfijn opge tuigd, en 't was al gentleman, dat zijn op wachting kwam maken. Er gingen andêre varkens- en schapen- slachterijzaakies vooraf, en hierbij vereerde Dirk de publieke tribune met zijn tegen woordigheid. Dat was aangenaam en leer zaam voor dezen knaap. De Officier en Dirk bekenden van jaren begroetten mekaar met de glimlach der blijde verrassing en mijnheer de Politierech ter begon al met te vertellen, da' de naam D. T. hier welbekend was, zoodat niets het rooken van de vredespijp met Dirk als ver liezende partij meer in den weg stond. Maar toen de edelachtbare heeren dachten dat Dirk er zoo maar invloog, rekenden ze mis, want punt 2 van de dagvaarding: het dooden der dieren zonder ze te bedwelmen, nam Dirk natuurlijk niet. Hij had de twee schapen met een houten hamer bewusteloos geslagen. En daar bij de festiviteiten in de slacht- boet geen bezoekers worden toegelaten van - wege de vermakelijkheidsbelasting waar schijnlijk, moest mijnheer de officier bij ge brek aan bewijs dit feit wel terugnemen. Halftime, rust, stand 1^-0 voor Dirk. De schapen had hij geslacht, dat bekende hii royaal, maar wat. nu het gemeenste was, één er van had hij aan getuige Hessel Bakker verkocht, maar de centen moeten Dirk en Aaf nog steeds in het knipje krijgen. Dat speet de edelachtbaren ook, maar daar kon den ze niets aan doen. Hiervoor dit tus- schen haakjes zal de eenige oplossing wel zijn het oprichten van een tuchtraad van varkenskelers, waarvan Dirk als eere voorzitter dan zeker een waardig figuur zal slaan. De politierechter trok een bedenkelijk ge zicht,, lichtte even een tip op van wat komen zal: de groote slachtingen bij boer Slijker- man en expliceerde verder, dat Diïks straf register zéér zwart was, met li veroordee lingen. Hessel Bakker, de getuige, bij wien de schapenbouten in de bedstede zijn gevon den, wist van een en ander af, maar niet dat hij portie had gestaan. Dat is een onwaTe leugen interrumpeerde Dirk, maar de politierech ter liet dat nu verder maar in 't midden. De officier sneed Dirks koek in dik ke hompen, 't Is in Schagen zoo: wil je slachten, ga naar Dirk T. en 't komt in orde. Hij'doet het engros en slaat al het vee dood, dat hij voor den zwarten handel in handen kan krijgen. Voorloopig eischte de officier een maand gev., omdat 't feit van de varkens van Slijkerman ook nog op Dirks boekje staat, zoodat de groote klap nog komt. 't Viel -Dirk blijkbaar nogal mee. maar 't geld dat hij van Bakker moet ontvangen, bleef hem dwars zitten. 't Bleef een maand, en in afwachting van wat Justitia verder over hem heeft bescho ren. pakte der arme schapen schrik en spook beeld voorloopig ziin biezen. Maar 't zal Hessel Bakkers beste dag niet wezen. Vree- ze hij den bloedwraak van Dirks legerscha" ren... Texel. VERVALSCHTE FORMULIEREN. De man, die nog diep onder den indruk was van het bombardement van Texel in de maand Augustus van het vori™c ia0r. be gon te snikken, toen de herinnering daaraan weer herleefde, maar was 'n bevoorrechte in een ander opzicht. Hij toch trok van de Zuiderzee-steunwet en moest daarvoor een formulier invullen. Dat deed hij dan ook elke week trouw, maar hij was niet zoo trouw om precies op te geven wat z'n ver dienste waren. De opgave was steeds lacer. Verd. dacht, dat hii dat wel doen mocht. De Politierechter antwoordde dat verd. wel zooveel kon denken. U heeft er maar lukraak wat afgetrokken, meende mr. Krabbe. Een zekere get. R. B.. uit Texel werd al<= getuige gehoord. Verd. bleek niet in diens' van getuige te zijn geweest, doch wel in die van 's Rijkswaterstaat. Get. echter betaalde hem uit en had op 7. 1 4 en 21 September f 18.betaald. Als verdienste had verd. ech ter f 12.opgegeven. Ik had een motorvletje. waarmee ik naar m'n werk ging en daarvoor had ik benzine olie enz. noodig. Ik meende, dat ik de kos ten daarvoor mocht aftrekken, meende verd. De Officier van Justitie, mr. de Brueys Tack, vond de vervalsching niet van een zoo ernstigen aard en wilde rekening hou den met de ramp, welke verd. in Augustus had getroffen. v De eisch luidde f8 boete. subs. 5 dagen hechtenis en verd. vond dit zéér mild! Mr. Krabbe veroordeelde verd. conform den eisch van den Officier. En tevreden verliet deze verd. de rechts zaal. Men kon het hem aanzien, dat deze oplossing der zaak een pak van z'n hart was. Koedijk. TE VEEL MEEL GEKREGEN. De bakker P. v. T. uit Koedijk had op 11 December bij het Distributiekantoor vier zakjes broodbonnen ingeleverd. Verd. meende, dat er in elk zakje zeven honderd bonnen waren, doch bij controle bleek, dat er slechts zeshonderd broodbon nen in ieder zakje zaten. Verd. erkende, doch wijtte een en ander aan de Sint Nicolaasdrukte. De Ambtenaar bij de distributie te Ber gen, W. F... wonende aldaar, als get. ge hoord. had het aantal bonnen gecontroleerd. U heeft dus te veel meel gehad, maakte mr. Krabbe er verd. op attent Ik liet die tellerij aan m'n vrouw over; aldus verd. Dat ontlast u niet meende de Politierech ter. De Officier van Justitie requisitoir ne mend. eischte f20 boete. subs. 10 dagen, ter wijl mr. Krabbe verd. veroordeelde tot 17.50 boete subs. 4 dagen. NV i e r i n g e n. EEN GESLACHT VARKEN IN BED. On 18 December van het vorige jaar had verd. J. L., veehouder, wonende te Wierln- gen, een varken in z'n schuur geslacht. De politie kwam toen u bezig was. niet waar? vroeg mr. Krabbe. Nee. ik was d'r al mee klaar, zeide verd. Uw vrouw wilde eerst de politie niet bin nenhalen en toen er eindelijk gezocht werd werden in bed twee zakken gevonden met varkensvleesch. Dat was wél een rare plaats meende mr. Krabbe. U weet toch. dat ti een toewijzing moest hebben, aldus de Officier. Natuurlijk, vond de Politierechter. U had vleeschbonnen en slachte nog clandestien ook. Dat" was dubbel op. De Officier van Justitie requisitoir ne mend, wilde deze overtredingen met alle kracht tegengaan. Hier is een verdachte die bet de politie steeds lastig maakte. Mr. de Brueys Tack eischte twee maanden gevan genisstraf. Verd. vond dit erg veel. De Politierechter, uitspraak doende, wilde er rekening mee houden, dat het grootste gedeelte van het vleesch was in beslag ge nomen en veroordeelde verd. tot een gevan genisstraf van veertien dagen. Urk. STEENKOOL GESTOLEN. De verd. J. P. en A. de B., beide uit Urk waren niet verschenen. Zij werden ervan beschuldigd een -partij steenkolen, opgesla gen op ongeveer 8000 M. verwijderd van Urk, te hebben meegenomen. Get. T. P„ uitvoerder eener Aannemings Maatschappij te Urk, vertelde, dat de kolen tegen den dijk lagen. Beide verdachten had den ieder een zak weggenomen. Get. ver telde, dat beide verdachten goede werk krachten waren. De kolen werden teruggebracht, nietwaar? vroeg mr. Krabbe. Jawel, dat ziin ze aldus get. De Officier eischte tegen ieder der ver dachten f30 boete. subs. 20 dagen hechtenis. De verdachten hadden bekend, dus veroor deelde Mr. Krabbe ieder tot een boete van f 10 subs. 6 dagen. De Politierechter nam in aanmerking, dat we toen juist in die stren ge vorstperiode leefden. Ook een zekere P. v. SI., te Urk had tw*e zakken steenkolen weggehaald. Hij had dit gedaan, omdat ziin vrouw en zeven kinde ren kou leden. Ook deze verd. was niet verschenen. Get. T. P. uit Urk kwam hetzelfde ver klaren als in de vorige zaak. De Officier eischte f25.— boete, subs. 10 dagen, terwijl de Politierechter den man bii verstek veroordeelde tot f5 boete subs 3 dagen. U MISHANDELING VAN EEN POLITIE MAN LN FUNCTIE. Een zekere J. Sch., eveneens afkomstig uit Urk, was ook al niet verschenen Hij moest terecht staan, omdat hi gemeenteveldwachter W. K. uit mishandeld. ern- De gemeenteveldwachter als *etuiKe ge hoord, kwam een en ander bevestigen. N er- dachte verkeerde onder den ,invlo®d. v*" sterken drank en get. wilde hem met een zoet lijntje naar huis brengen, maar vera. verzette zirh en begon get. te slaan. De Officier noemde verd een lastigper- soon en het feit ernstig. Mr. deBnieis Tack eischte wegens het mishandelen een ambtenaar in functie f 60.— b°'ete u 30 dagen. Mr. Krabbe veroordeelde verd. toi f 30.— boete subs. 18 dagen. NV i e r i n g e n. EEN NIET TE ONTWARREN ZAAK! Verd B.. H. Kr. geb. te Anna Paulowna en wonende te NVieringen. had een door hem geslacht varken in hure gehad, zon der toewijzing. De veehouder C. de NV. uit Wienngen vertelde, dat er op 20 December een varken was geslacht, doch daarvoor was toestem ming verleend. En was is er met dat vleesch gebeurd? vroeg de Politierechter. Dat heb ik aan verd. gegeven, antwoord- de sfct. Voor de politie heeft u verklaard, dat verd. het varken als big had uitbesteed om het dier vet te mesten. Get. heeft het geslacht beweerde verd. en ik gaf hem een deel van het vleesch. om dat hii het had vetgemest. Get, gaf een en ander niet toe. Verd. had het geslacht. De officier van Justitie achtte de ten las- telegging wettig en overtuigend bewezen. Tezamen hadden zij afgesproken het vleesch, dat aan de consumptie was onttrokken, te verdeelen. Mr. de Bruys Tack eischte f 40 boete, subs. 20 dagen. De Raadsman van verd. mr. Winkel uit Hoorn, wees erop, dat zijn cliënt één vier de en get. drievierde van het vleesch had gekregen. De vergunning voor het slachten was verleend aan get. de W. Daar had de ze geen gelegenheid voor en daarom was het varken bij verd. geslacht. De Keurmeester was erbij tegenwoordig geweest en had er ook geen kwaad in ge zien. Deze h^d er zelfs een stempel opge zet. Het is zoo weinig overzichtelijk meende mr. Krabbe en'schorste daarom de zaak voor onbepaalden tijd, om haar in handen te stellen van den Rechter-Commissaris ter nadere instructie. Heerhugowaard VARKEN FRAUDULEUS GESLACHT.. Verd. A. NV. v. d. M. te Heerhugowaard werd ervan beschuldigd, dat hij op 27 De cember zonder toestemming een varken had geslacht of had doen slachten. Een willekeurige voorbijganger zou hem vleesch bezorgen en had het varken ge slacht; zeide verd. Get. P. Gr. van beroep tuinder te Heer hugowaard, had een hoeveelheid vleesch van verd. gekocht en onder den pekel gezet. Daar was het gevonden. En werden daar ook bonnen voor op ta fel gelegd? vroeg mr. Krabbe. Nee; heelemaal niet ,was get.'s antwoord. Ja, maar dat gaat zoo maar niet. Bij U werd ongeveer 20 kg. varkensvleesch in be slag genomen zeide de Politierechter, die ook deze zaak verwees naar den rechter commissaris ter nadere instructie. Slootdorp EEN VETTIG ZAAKJE. Vier en dertighonderd liter petroleum had verd. J. H. V. uit Slootdorp in voorraad ge- In zijn weemiachtsbericht no. 290 maakt het I aliaansche operbevel het volgende be kend: Van het Grieksche front valt niets bijzon ders te vermelden. Onze formaties vliegtui gen bombardeerden de inrichtingen van de basis Preveza en de vijandelijke schepen welke gemeerd lagen in de haven van Lixuri Andere vliegtuigen bombardeerden vijande lijke stellingen en barakken aan het fron van het elfde leger. Vijandelijke vliegtuigen deden een aanval op Devoli. Onderschept door onze jachtvliegtuigen werden twee toe stellen van 't type Hurricane door de jagers en een ander van hetzelfde type door ons luchtdoelgeschut neergehaald. De vloothasis la Valetta op het eiland Malta werd her haalde malen door formaties van het Duit sche luchtwapen, welke geëscorteerd wer den door Italiaansche en Duitsche jacht vlieg uigen. aangevallen. Bovendien werden de haveninrichtingen en een reserve r stook olie. een'kruiser, twee schepen van groote tonnage en drie schepen van middelmatigcn inhoud herhaalde malen met bommen var zwaar kalmer bestookt Tijdens luch'gevech ten schoten de Italiaanscfie jagers vier vij andelijke eendekkers neer. Noord-Afrika: optreden van gemechani seerde Duitsche detachementen aan den Oostelijken rand van de woestijn van Sy rië. Formaties van het Duitsche luchtwapen bombardeerden en beschoten in Cyrenaica concentraties van vijandelijke gemechani seerde strijdmiddelen. In de Egeïsche zee vielen onze jachtvlieg tuigen een vijandelijke luchtbasis op het eiland Kreta aan, waarbij een vliegtuig op den beganen grond in brand geraakte en verscheidene andere machines beschadigd werden. In het Oostelijke bekken van de Middel- landsche Zee hebjjon Duitsche vliegtuigen een tankschip van 6000 ton tot zinken ge bracht en een ander vijandelijk koopvaar dijschip ernstig beschadigd. Oost-Afrika: de vijand hernieuwde zijn hardnekkige aanvallen in Hen sector van Keren op den avond van 22 Maart en op den ochtend van 23 Maart. Hij werd overal met zeer zware verliezen afgeslagen, waarbij een vaan van het vreemdelingenlegioen in onze handen viel. In weerwil van de reeds geledien verlie zen aan Italiaansche zijde en de krachtige lucbtact'es der Britten, blijven de Italiaan sche troepen op verscheidene punten tegen aanvallen ondernemen. Op het kaartje zijn deze met zwarte pijltje-» aangegeven, het gearceerde gedeelte stelt het door Engeland bezette gebied voor. De voortdurende pogingen der Britten om voorbij de vooruit geschoven Italiaansche stellingen rondom Keren en Asmara te ko men. zijn tot op heden toe mislukt. Verscheidene plaatsen zooals Aeordat en Barentoe. gelegen in het Britsche front werden door de Italiaansche luchtmacht ge bombardeerd. (Kaart yan Pelt). had, doch deze mocht verd. niet gebrul zonder speciale vergunning. Toch had S een aanzienlijke voorraad petroleum b'ü krocht 8000 liter in voorraad hebb„n maar was niet gerechtigd ervan te verC pen zonder ^cia'e, vergunning. Wees Krabbe er verd. op bent héél kwistig die petroleum omgegaan. Ik heb zoo Va»v vergunning aangevraagd, voerde verd, verdediging aan. Dan had u naar een deskundige mo^ gaan, was het oordeel van den PolitisT^ ter De'controleur van de Landbouwcrisis,, uit Oudkarspel, een zekere J de K„ had de Petroleum bij verd. aangetroffen. Get. noem de het een slofheid van verd. dat hij de »d. ministratie niet behoorlijk had bijgehouden De man had toestemming van het Rijks. bureau kunnen krijgen. Hu had echter met den geheelen voorraad mogen gebruike^ aldus get. aus gei. De Officier van Justitie, requisitoir n». end. achtte het tenlaste gelegde wettig en mrtuigend bewezen. Men kan in dezen tijd iet alle petroleum gebruiken, welke men in jorraad heeft. Mr. de Bruyes Tack eischta 100.subs. 50 dagen. j Ik vind het wel goed. aldus verd. lako. "'üe Politierechter veroordeelde verd. eom form den eisch van den Officier. Z.ondagmiddag zijn in een plechtigheid in de Russische grensplaats Lavoezne 56 Hom gaarsche legervaandels uit de jaren 1848/19 door de Sovjet Unie aan Hongarije terug» gegeven. Een ui' 56 leden bestaande Russi» sche militaire delegatie onder bevel van Seraszimov, kolonel bij den staf. kwam t# Lavoczne aan in gezelschap vdn den Hom gaarschen militairen attaché te Moskou» Een delegatie van Hongaarsche officieren onder bevel van luitenant-veldmaarschalk Schweitzer was, evenals de Russische mili» taire attaché te Boedapest, de Russische d« legatie tegemoetgereden. Na aankomst der Hongaarsche delegatie deelde Seraszimov den Hongaarschen efficieren mede. dat d» Sovjetregeering had besloten de Honved» vaandels uit den vrijheidsoorlog van 1848/ 49 aan Hongarije terug te geven. Namens het Hongaarsche leger dankte Schweitzer voor dit gebaar der Sovjetregeering. Na de overdracht der vaandels defileerden de Russische grenstroepen. REPARATIE VAN BRIl/SCHEN KR.UISES OP AMERIKAANSCHE WERF. Het Amerikaansche blad „de Baltimor# Sun" verneemt uit „gewoonlijk betrouwbare bron", dat een zware Britsche kruiser op weg is naar de Amerikaansche marinewerf te Norfolk in Virginië, om gerepareerd te wor» den. Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: In het Noordelijke deel van den Atlanti» schen Oceaan opereerende duikboot^n heb- ben 27.500 b.r.t. vijandelijke koopvaardij-» scheepsruimte, waaronder drie tanksche» pen. tot zinken gebracht. Ook het lucht» wapen zette den strijd tegen de Britsch# scheepvaart op de Noordzee, op den Atlan» tischen Oceaan, en in de Middellandse»# Zee met succes voort. Verkenriingsvliegtui» gen brachten bij de Orkaden en de Faroer» eilanden twee kleine koopvaardijschepen! vqn tezamen ongeveer 2500 b.r.t. tot zinken» In het zeegebied der Shetland-eilanden een gewapend koopvaardijschip van 60W b.r.t. in scheervlucht op succesvolle wijz# bestreden. In het gebied van de Middellandsche Ze# vielen Duitsche vliegtuigen ten Zuiden van Kreta twee Britsche koopvaardijschepen van elk ongeveer 6000 b.rt., waaronder een tanl£ schip. aan. Het tankschip werd in zinken» den toestand gezien. Het tweede koopvaar» rtijschip bleef met zware schade liggen. Op 23 Maart werden twee geslaagde aanvallen door formaties duikbommenwerpers op d# haven van la Valetta (Malta) ondernomen. Vijf groote vracht- en passagiersschepen werden door bommen van zwaar en he' zwaarste kaliber getroffen. Voorts kreeg een lichte kruiser in de haven van la Valetta drie zware voltreffers. Haveninrichtingen en een olie-opslagplaats werden vernield. Italiaansche jachtvliegtuigen welke tezamen met Duitsche jagers de aanvallen op la Va» letta garandeerden, schoten in luchtgevech» ten vier vijndelijke vliegtuigen van het typ# Hurricane neer. In Noord-Afrika deden Duitsche verkern ningsvliegtuigen aanvallen op troepencon centraties van den vijand met bommen Koord wapenen. Op een station werden voor» raden benzine bij het uitladen in brand ge» schoten. De daardoor ontstane groote brand '<on op den terugweg der vliegtuigen n°8 op een afstand van ruim honderd kilome ter wordèn waargenomen. Duitsche en Ita liaansche gemotoriseerde troepen onderna men gezamenlijke verkenningen aan den Ooste'ijken rand van de woestijn van Svrie. In Bulgarije worden de bewegingen, def Duitsche troepen stelselmatig voortgezet. Van drie vijandelijke gevechtsvliegtuig^ welke tpg;en don avond van 23 Maart naaf de Nederlandsche kust vlogen, werden tvve# machines van het tvpe Bristol Blenheim door jagers in een luchtgevecht neerga1 schoten. In den afgeloopen nacht vloog de vijand naar Noord-Duitschland en deed een aan» va' de Rijkshoofdstad. In verscheidene Berlijnsche woonwijken werden brand- en brisantbommen van groote hoogte geivor» pen, welke op sommige plaatsen dakbranden veroorzaakten. Er is geen militaire schade aangericht Eenige burgers werden gedood en verseheidenen gewond. Zii hielden zie»1 buiten de schuilplaatsen op. De viiand ver 'oor behalve de vier in de Middellandse!]» Zee neergeschoten 'achtvliegtuigen nog di'i# andere toestellen. Zes eigen machines wor4 den vermist

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 6