KRUSCHE „Credieten Rotterdam krijgt een „leeszaal" in de open lucht zonder borg".... De arrestatie van Ne UlcxeliAÜ ruetuud. faarvergadering Vrijdag 28 Maart 1941 Tweede Blad MactiriieuLULj Zonderlinge praktijken van Rotterdamsch „crediet"kantoor Ernstige waarschuwing Schooltuinnieuws Burgerlijke Stand van Den Helder Alle Lijders aan Rheumatielc De velden kleuren Vergoeding aan leerlingen der R.K. scholen Visser ïlieuiuJ uil lOtk Het Rotterdamsch leeskabinet is de slagen welke tijdens den oorlog werden toegebracht gedeeltelijk te boven Een bedoek aan de. nieuwe, inlichting, Pluimvee- en Tuinbouwver- i Men zij gewaarschuwd! Reeds herhaaldelijk heeft men in onze krant waarschuwingen kunnen lezen, zoo wel van politie- als redactioneele zijde, be treffende het risiko, dat men loopt, indien men zich met zoogenaamde credietzaken in contact begeeft, waarvan men de repu tatie niet kent. Steeds weer blijkt, hoe lichtgeloovig vele menschen zijn, waar het betreft het opnemen van gelden. Eensdeels is dit te begrijpen. Men wendt zich eerst dén tot een dergelijke instelling, indien men het geld hard noodig heeft en verliest dan doorgaans de nuchterheid en de voorzich tigheid uit het oog. De gevolgen zijn meestal onprettig en... men wordt wijs met schade en schande. Een voorbeeld van unfair zakendoen, om geen ander woord te gebruiken, heeft zich thans in onze stad voorgedaan. Het heeft zich als volgt toegedragen. De voorwaarden. Een stadgenoot had dringend behoefte aan contanten en besloot zich, zonder dat hij na dere informaties inwon, te wenden tot het credietkantoor „De Onderlinge" te Rotter dam. Wat de voorwaarden betreft: men ver plichtte zich terstond tot het storten van 25.direct, voor eerste onkosten, ter wijl men reeds direct moest aanvangen met de verplichte aflossing van 10. per maand. Men kreeg een z.g. „volg nummer". Als dat nummer aan de beurt was kreeg men het crediet van 900. Wanneer het bedrag uitgekeerd wordt is echter niet aangegeven. Hoe eerder men zich echter opgaf, des te eerder ook kreeg men het geld. Een andere bepaling is, dat, indien men in formaties gaat nemen naar den credietnemer, en het kantoor blijkt, dat hij niet crediet- waardig genoeg in haar oogen is, het crediet niet verstrekt wordt. Dat beteekent dus, dat de „eerste onkosten" benevens de maandelijk- sche aflossingen, aan het kantoor vervallen, waarvoor men niets teruggekregen heeft. Ten slotte wordt geschreven dat accountants onderzoek toegestaan is. Onze zegsman ging op deze voorwaar den in en wachtte ongeduldig op den dag dat hem de 900 gulden gezonden zouden worden. Er gingen 2 maanden voorbij en nog had het kantoor niets van zich doen hooren. Betaald was toen dus een bedrag van 25.plus 2 maal 10.is 45. Wat de Alkmaarsche recherche vertelde. In Alkmaar deze gang van zaken aan een kennis vertellend, werd de mogelijkheid ge opperd, dat men hier met een bedrijf te doen had, dat er minder oirbare praktijken op na hield. Geadviseerd werd den man zich zoo spoedig mogelijk in verbinding te stellen met de recherche in Alkmaar. Dit werd gedaan en bij het naslaan in de boeken bleek, dat men hier inderdaad te ma ken had met een bedrijf, aan de. credietwaar- digheid waarvan met gegronde redenen ge twijfeld kan worden. De „zaak" heeft reeds onder tallooze namen bestaan, ging vele ma len failliet, enz., enz. Men adviseerde den betrokkene zoo spoe dig mogelijk de relatie met de bank te ver breken opdat niet meer geld zonder profijt verloren zou gaan. Telefonisch wendde men zich tot de in stelling. Men informeerde echter eerst wanneer de 900 gulden tegemoetgezien konden worden. Ais antwoord kreeg men daarop dat dit soms wel anderhalf jaar kan duren Aangezien de zich gedupeerd voelende Nieuwedieper een dreigende toon aan sloeg en zeide er werk van te zullen ma ken, werd hem meegedeeld, dat men zou zien op welke wijze er nog een mouw aan te passen zou zijn. Misschien was het mogelijk, dat er een gedeelte van het ge storte geld teruggezonden kon worden. Deze belofte werd 6 dagen geleden gedaan en tot nu toe heeft de man niets van zijn geld teruggezien. Wij betwijfelen trou wens of dit ooit het geval zal zijn. Men neme terdege kennis van de ervarin gen van genoemden persoon en trekke er leering uit. De leering dat men zich alvorens te wenden tot niet al te bekende en te goe der naam en faam bekend staande „crediet- instellingen", richt tot de politie of op andere wijze informaties inwint over het bedrijf. Tenslotte willen wij over deze zaak nog het navolgende opmerken: sedert eenigen tijd verschenen ook in de Heldersche Courant, evenals dit met ontelbare andere dagbladen in Nederland het geval is, regelmatig adver tenties betreffende het kantoor. Deze annon- ce's werden niet zonder meer opgenomen, doch voordat tot plaatsing werd overgegaan werd geïnformeerd of dit een bonafide in stelling was. Van bevoegde zijde werd ons de verzekering geegven, dat dit het geval was. Door behulp van de politie is het snel gelukt in den persoon van A. N. een van de onverantwoordelijke elementen te ont maskeren en arresteeren die in den nacht van 24 op 25 Maart j.1. perceelen, plak- I ka ten en borden van de Duitsche Weer- macht met roode opschriften besmeurde. Het betreft hier een 20-jarige werk- looze, die ook naar wij uit goeden bron vernemen aan andere misdadige feiten debet is. De gearresteerde heeft zonder 1 eenigen twijfel een zware straf te ver- i wachten en het is slechts te wenschen, dat dergelijke elementen ter rechter tjjd tot inzicht gebracht worden. Dergelijke daden zullen niet alleen voor hen zelf doch voor de geheele gemeen- i schap van Den Helder de ernstigste ge- volgen hebben. Achteraf blijkt nu, dat de politie van Aalten reeds eerder gewaarschuwd heeft tegen dit bedrijf, reeds enkele jaren gele den. De zaak werkte onder den naam Nationaal Bemiddelingsbureau, „Spaar- eredietkantoor", enz. De commissaris van politie van den justitioneelen dienst, 1ste afd. te Rotterdam, vestigde eveneens de aandacht op den eigenaar, een zekeren M. van Weerden. Het nuttige boven het aangename. Al is het weer de laatste dagen nog niet zomersch we weten toch, dat de lente nabij is en het slechts de stuiptrekkingen zijn van den winter, welke we nu meemaken. Met het voorjaar komt het werk op den akker. Er is veel en van allerlei te doen. Ook op den Helderschen School- en Werktuin. Door de ons bekende oorzaken is de teelt ver leden jaar mislukt. De tuin werd een wilder nis. Het bestuur heeft het gewonnen zaad verzameld, de grond is opnieuw gespit en ge mest en wacht op nieuwe bearbeiding. Ouders, die in Den Helder wonen, hier is gezonde en practische arbeid voor uw jon gens en meisjes van tien jaar oud en daar boven. In 1941 geldt dit nog meer dan in vorige jaren. De leider zal dan ook in dit sei zoen het nuttige boven het aangename stel len. Hoe noodig het is iets van groententeelt af te weten, is ons allen zonder meer thans duidelijk. De leerlingen hebben bovendien de voldoening, de opbrengst van hun lapje grond mee naar huis te mogen nemen. In andere plaatsen, zooals Amsterdam, kwam de Vereeniging honderden tuintjes te kort. Al zjjn de toestanden hier ter plaatse geheel anders, toch verwacht het Bestuur een vollen tuin. Men geve zich tjjdig op! De prjjs kan voor vrijwel nie mand een beletsel zjjnDaarvoor en voor verdere inlichtingen zie men de adver tentie in ons nummer van heden. van 27 Maart 1941. GETROUWD: C. Moerman en H. Bruin; A. Bakker en R. W. Leistikow. moesten de eenvoudige Kruschenkuur volgen, zooals miljoenen menschen over de heele wereld dat dagelijks doen. Kruschen zal ook U uitkomst brengenl Daarom, neem óók onder voortdu rende controle van scheikun- dige-apotkeker G. J. L og g e r Bij apoth. an drog. 1.47, 0.76, 0.41. Nog maar net begint het voorjaarszonne tje zoo tusschen de buien door wat kracht te krijgen, of de eerste bloemen zijn op elk be schut plekje weer te vinden. De eerste gele elzenkatjes bungelen in den wind, de eerste wilgenpoesjes breken uit de knoppen, de kas tanjes staan op uitbotten en ook de bloem- bollenvelden krijgen al hun voorjaarskleuren. De drukke tijd voor de bollenkweekers staat weer voor de deur en nu, terwijl de narcissen de eerste dunne bladeren boven den grond steken en de tulpen nog maar net te zien zijn, bloeien reeds de crocus en de sneeuwklokjes. De grauwe kleur van de velden rond Breezand en Lisse en Hillegom en vele andere plaatsjes in de duinstreek wordt al verbroken door plekken wit en paars en geel. Wit van de sneeuwklokjes en de witte crocus. paars en geel van de beide andere crocussoorten. Rood is er nog niet bij. Dat zal nog wel één, twee maanden duren, voor de tulpenvelden in volle pracht het landschap opfleuren. Er zijn al wel tulpen, maar dat zijn kasproducten, die met veel zorg en warmte voor den eigenlijken tul- pentijd getrokken zijn. B. en W. schryven aan den Raad. Door 24 personen, allen ouders van kinderen, die leerlingen zijn van de R.K. scholen in deze gemeente en gebruik maken van den door de stichting „Het R.K. Onderwijs" in het leven geroepen autobusdienst, zijn verzoeken tot U gericht, om over het schooljaar 1 September 19391 September 1940 in aanmerking te mogen komen voor steun ter tegemoetkoming in de vervoerkosten, verbonden aan het be zoeken van genoemde scholen. In het zooeven genoemde schooljaar is in verband met de vooral voor onze gemeente geldende bijzondere omstandigheden slechts gedurende negen maanden van de autobus ge bruik gemaakt en wel door leerlingen van de R.K. meisjes-, jongens-, ulo-, en fröbelschool, t.w. door: 73 leerlingen gedurende 9 maanden of 657 gedurende 1 maand; 2 leerlingen gedurende 5 m. 43 d. of 13 ge durende 1 maand; 1 leerling gedurende 5 m. 22 d. of 6 geduren de 1 maand; 1 leerling gedurende 3 m. 22 d. of 4 geduren de 1 maand; 1 leerling gedurende 1 m. of 1 gedurende 1 maand; in totaal dus door 681. Het gemiddeld aantal leerlingen, dat in het schooljaar 1939/1940 van de autobus gebruik heeft gemaakt, is alzoo 681 9 75,67. Blijkens de door de stichting overgelegde exploitatierekening bedroegen de kosten van den autobusdienst gedurende het schooljaar 1939/1940 3034,64, zoodat de gemiddelde kos ten per leerling voor genoemd schooljaar heb ben bedragen 40,10, waarbij dan is rekening gehouden met het feit, dat in verband met de bijzojidere omstandigheden in dat schooljaar Mijn schip is mijn thuis, en de zee is mijn leven. Ik houd van de zee, en ik leef met haar mee; Ik vis, en zij houdt nimmer op met te geven. De wind zingt door 't want, 't wilde lied van de zee. Mijn botter deint zacht naar de eeuwige wetten Van golven en wind, en een zeemeeuw vliegt mee; Mijn zeilen staan bol en gespannen de netten. De wind door het want zingt het lied van de zee. Mijn leven is net als de zee, als de baren, Omringen mij dagen van wel en van wee; Ik vaar op een zee met ontelbaar gevaren Door 't want zingt de stormwind het lied van de zee. W. A. slechts gedurende negen maanden van de autobus gebruik is gemaakt. De woningen van de bezoekers liggen alle meer dan 4 kilometer verwijderd van de voor hun kinderen toegankelijke school, waar het door hen gewenschte onderwijs wordt gegeven. Alle verzoekers hebben bij hun verzoek schrift verklaard, dat zij bezwaar hebben tegen de richting van het onderwijs der scholen, ge legen binnen den afstand van vier kilometer van hun woning. Daarmede is voldaan aan het bepaalde in het 2e lid, sub b, van artikel 13 der l.o.-wet 1920, zoodat zij terecht aanspraak kunnen doen gelden op een vergoeding of tege moetkoming in de vervoerkosten van hun kinderen. Door leerlingen, die in den loop van het schooljaar 14 jaar zijn geworden en dienten gevolge niet meer leerplichtig waren, kan slechts tot den dag, waarop zij dien leeftijd hebben bereikt, vergoeding of tegemoetkoming worden toegekend. Het percentage der toe te kennen vergoeding of tegemoetkoming, vastgesteld in Uw verga dering van 31 October 1939, ware ook thans als maatstaf aan te nemen. Met betrekking tot het vorenstaande stellen wij Uvoor in totaal naar raming 2227,23 aan vergoeding en tegemoetkoming uit te keeren. VOORZORGSMAATREGELEN. Waar door anderen niet meer over gedacht wordt, n.1. het doorbreken van den afsluit dijk, wordt deze kwestie door den Ir. van de Zuiderzeewerken onder dé oogen gezien. Daar door zijn reeds voorzorgsmaatregelen genomen. Een dijk wordt thans aangelegd welke aan zal sluiten aan den buitendam van de Oost haven en verder zal loopen tot aan de olie opslagplaatsen. Vandaar zal deze loopen ach ter de zaak van Hoekman, de Centrale, langs de fabriek. Verder gaat de dijk langs den buitenkant van het opslagterrein tot aan de huizen hij -de sluisput en achter deze huizen langs bij de werkhaven. Daartoe worden de keeten en woonwagens op het terrein reeds verplaatst. ONDERMAATSCHE SNOEKBAARS. Het gebeurt nog al eens dat bij visschers die de snoekbaarsvisscherij aan het uitoefe nen zijn, dat ondermaatsche snoekbaars in beslag wordt genomen. Een dezer dagen werd nu weer bij 8 visschers ondermaatsche snoek baars in beslag genomen. Deze visch is door de diaconie onder de verschillende behoeftigen verdeeld. VISSCHERIJ. URK, 26 Maart. Door 10 vaartuigen werd heden aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aangevoerd: 156 pond snoekbaars, van 12 tot 29 pond per vaartuig, prijs 73 tot 75 ct.; 150 pond blei, 21 tot 22 ct. en 310 pond voorn, 20% tot 21 ct. Alles per pond. Een uit drie verdiepingen bestaand heerenhuis, met voor en achter een tuin, welks interieur door zijn kostbare betim meringen en warme stoffeering een bij zondere sfeer ademt, mede ook dank zy de aanwezigheid van talrijke curiosi teiten; de pleister, die de Erasmusstich- ting eenige maanden geleden gelegd heeft op de diepe wonde, die de oorlog in het Rotterdamsche Leeskabinet heeft ge slagen. Het kostbare geneesmiddel heeft een heilzame uitwerking gehad, het heeft er voor een belangrijk deel toe bijgedragen, dat de meer dan 80 jaren oude en voor de Maasstad zoo uiterst belangrijke nuttige instelling den schok te boven is kunnen komen. Heel veel kostbaarheden zijn er tijdens den brand op den 14en Mei, die het gebouw radi caal met alles wat er aanwezig was heeft ver nietigd, verloren gegaan. Er zijn Rotterdam mers, die het Leeskabinet nog kort voor het door het vuur werd aangetast voor het laatst gezien hebben. Alleen de ruiten waren ver nield. Een rondfladderend papiertje, dat door den wind naar binnen was gedreven en dat zich in een of ander boekenrek had genesteld, moet reeds voldoende geweest zijn om de zeer uitgebreide en brandbare boekerij in den asch te leggen. Honderd dertig duizend boeken, waaronder tal van kostbare werken en curiosi teiten, die niet meer zijn te vervangen, gingen bij den brand verloren. Daarbij waren curiosa, die men in geen enkele bibliotheek in ons land kan aantreffen. Aanvankelijk heeft men alle hoop ooit weer een dergelijk kabinet te kunnen vormen opgegeven. Toen kwam de pleister. Men kreeg de beschikking over een perceel, dat, wat de inrichting en aankleeding betreft, we mogen wel zegjjen, het oude ge bouw aan de Gelderschekade in den schaduw stelt. In het nieuwe gebouw was een belang rijke bibliotheek aanwezig, die evenals de overige onderdeelen van den kostbaren inven taris het eigendom is van 'een zeer vooraan staande Rotterdamsche familie, n.1. de familie van Rijckevorsel. Wijlen Dr. E. van Rijcke- vorsel heeft het perceel voor het laatst be woond. De goede sfeer. In het gebouw heeft men veel gelaten zoo als het was. Er is een zeer belangwekkend familiemuseum, waarin men vele curiositeiten, o.m. een Oud-Hollandsche slaapstee, en eeuwen oude geschilderde familieportretten aantreft. Betreedt men het huis, dan valt direct het magnifieke gebeeldhouwde trappen huis op, waarin vele schilderijen- prijken. Het gebouw ademt een sfeer, die zich bij uitstek leent voor het doel waarvoor het thans wordt gebezigd. Betreedt men de smaakvol ingerichte ver trekken, die thans als leeszaal dienst doen, dan voelt men zich direct op zijn gemak. De wanden gaan schuil achter groote boeken rekken. Moest men vroeger een catalogus raadplegen, een voordeel van de nieuwe biblio theek is, dat de boeken er voor het grijpen staan. Wat men er vindt. Een boekerij als het Leeskabinet er een had vormt men niet In een jaar. Niet in tien jaar en 'ook niet in een halve eeuw. Maar wat men, voortbouwend op de boekerij van Dr. van Dr. van Rijckevorsedl, heeft kunnen samen stellen, mede dank zij de gaven en mede werking uit alle kringen, dwingt aller be wondering af. Zoo goed als alle klassieken staan keurig gerijd in de rekken, op enkele heel bijzondere na, die men wel in het vroegere kabinet bezat, maar waarop men nog niet de hand heeft kunnen leggen. Er is een aparte kamer „Letterkunde". Ook hier staat alles zoo maar voor het grijpen. Men vindt er de klassieke schrijvers der Nederlandsche, Engelsche en Fransche literatuur. Bijzonder mooi is de Shakespeare uitgave. Zeer bijzondere uitgaven van de 18e eeuw kan men zoo ter hand nemen. Voorts ziet men er zoo goed als alle uitgaven van „Almanach de Gotha", een merkwaardig bezit van een jonge instelling als het Lees kabinet thans geworden is. Een curiosa is het boek in drie deelen, groot folioformaat met koperen banden uit Siam, waarin men fraaie kunstreproducties aantreft. Zoo zouden we door kunnen gaan. We kunnen slechts een greep doen uit deze prachtige collectie, die thans reeds tien maanden na de ramp meer dan 20000 deelen telt. Een groot gedeeite van deze prachtige col lectie is geschonken door leden en vrienden van het kabinet. Nog steeds ontvangt men nieuwe geschenken. We mogen dan ook zeg gen, dat de boekerij met den dag groeit. De goede romanschrijvers zijn allen vertegen woordigd, voor zoover het bekende werken betreft. Er zijn nog vele lacunes. Men zal trachten deze te vullen. In het voormalige leeskabinet beschikte men over tallooze dos siers. Wilde men iets weten, b.v. over het op roer van de Vletter in 1868, men behoefde zich slechts naar de Geldersche kade te begeven en men kreeg een uitgebreid dossier met knip sels betrekking hebbend op dit onderwerp. Dat is thans niet meer mogelijk. Men is evenwel met volle energie begonnen om alle, wat op de Maasstad betrekking heeft, te verzamelen. Er is een apartè kamer „Historie Rotterdam". Veel belangwekkend kan men reeds vinden. In dit vertrek waar snuffelaars zich thuis zullen voelen. Voorts is er een aparte kamer voor tijdschriften, een juristenkamer, en een koffiekamer, waarover men in het vorige gebouw niet beschikte. De gedwongen ver huizing heeft ook haar voordeelen. De ligging van het gebouw is gunstiger, de omgeving is rustiger, de inrichting biedt meer comfort. Tenslotte zjj vermeldt, dat de Maasstad dezen zomer de beschikking zal krügen over een leeszaal ln de openlucht. In de fraaie en uitgestrekte tuin achter het groote heerenhuis zullen stoelen worden geplaatst. In dezen „tuin op zon" zullen de bezoekers van het leeskabinet zich in hun lectuur kunnen verdiepen zonder daarbij te worden gestoord door het geraas van pas- seereude trams en automobielen In hotel De Lindeboom werd Woensdagavond de jaarvergadering van de N.V. P.T.V. „Texel" gehouden, de bijeenkomst viel een matig bezoek ten deel. De voorzitter, de heer J. S. Dijt, wees in zijn openingswoord op het feit, dat d,. financieele toestand der vereeni ging niet ongunstig is, onuanks 't veel bewo gen jaar, dat achter ons ligt. De notuleering van den secretaris, den heer Jac. Keijser Dz., werd na lezing onveranderd goedgekeurd. Volgde overlegging Balans en Verlies- cn Winstrekening. De balans sloot met de eindcijfers 7040,9T. Aan vorderingen werden aangegeven 2891,97. Vooraad kalkkipeieren 581,66, kalkeend- eieren 162,84, versche eieren 447,93, aan wezige fourage en bakken 248,43. De eigen dommen der vereeniging, gebouwen, weeg- klok, sorteermachine, kalkbakken en kan toorinventaris zijn geheel afgeschreven en ko men op 1.op de balans voor. De algemeene reserve bedraagt 2995,67,. Winstsaldo 1102,67. Voorgesteld en goedgekeurd werd om de geheele winst op de algemeene reserve af te schrijven. Winstsaldo 1102,67. De Verlies- en Winstrekening sloot ook met 't Winstsaldo 1102,67. Aan loonen was betaald 2882,54. Kosten ophaaldienst 1394,21. Algemeene kosten 1394,21. Namens de rekening-comm. bracht de heer Jac. Bakker Adrz. verslag uit van haar werkzaamheden. Kas en boeken waren vol maakt in orde bevonden. Vervolgens bracht de directeur, de (heer Sluisman, een uitstekend verzorgd jaarver slag uit. Hieruit bleek, dat het aantal leden van 250 tot 256 is gestegen. Aan de eieren- veiling werden in 1940 totaal aangevoerd 2.403.744 eieren met een opbrengst van 99.763,57. De gemiddelde prijs per 100 eieren bedroeg 4.15. In 1939 3.56, alzoo 59 ct. per 100 stuks lager dan in het afgeloo- pen jaar. De hoogste aanvoer viel in de week van 6 Mei n.1. 91.518 st., opbrengst 3120,41, Laagste aanvoer in de week van 13 Nov, 435.09. Het totaal aantal eieren dat in 1940 minder werd aangevoerd dan ln 1939 be droeg 538.934 stuks. Van 1 Jan. tot ?4 Maart van dit jaar (1941)] zijn aangevoerd 393.057 eieren met een op brengst van 25002,41. Over 1940 zijn in dat zelfde tijdvak aangevoerd 540.435 eieren met een opbrengst van 23763,79. De geldelijke opbrengst ligt dus 1238,69 hooger; ook de gemiddelde prijs ligt belangrijk hooger dan in 1940. Ochtendvoeder, gemengd graan en opfokvoeder. De omzet hierin was maar zeer matig en liep vanwege de inkrimping der pluimvee stapel nog iets terug. Nu geen broedvergunningen worden uitge reikt zal de omzet nog wel verder teruggaan, ,w, l ,ï-« j», Pluimvee. De aanvoer van pluimvee was dit jaar van wege de inkrimping van den pluimveestapel zeer belangrijk. Er werden voor de dieren flinke prijzen gemaakt. Aan geldswaarde werd voor een bedrag van bijna 8000,— omgezet. Velen hebben nog gebruik gemaakt van de selecteur om hun dieren te laten uitzoe ken. Mochten er onder de pluimveehouders wederom zijn, die nu opnieuw hun dieren wil len laten uitzoeken, dan kunnen zij dit thans wederom opgeven. Met nadruk werd gewezen op de zeer deskundige selecteurs, die een be hoorlijke opleiding hebben gehad en zeker dit vak machtig zijn. Dank aan den directeur. De Voorzitter bracht den heer Sluisman dank voor zijn keurig jaarverslag. Sp», wilde tevens van deze gelegenheid gebruik maken om er eens op te wijzen dat het met de Texelsche eierenveiling heel an ders zou zijn verloopen, indien 't bestuur j in den heer Sluisman niet zulk een kundig Directeur had gevonden. De contributie werd voor 1941 weder vast- gested op 1.25. 't Veilingspercentage moest ook worden vastgesteld, tot heden bedroeg dit 4 doch omdat de Ver. hierin geen zegging schap heeft, werd deze zaak niet besproken. De heer Sluisman gaf een korte uiteenzet ting van de wijze waarop de vergoeding thans is geregeld, ook werd de omzetbelas ting besproken. Vermoedelijk zullen de finan cieele uitkomsten bij deze regeling niet gun stig zijn. Aan het bestuur werd opgedragen een re geling te treffen, waarbij de leden der ver eeniging niet gelijk staan met personen, die wel aan de veiling afzetten, doch geen lid zijn. Vermoedelijk zal een voordeel voor de leden worden gevonden in den ophaaldienst, die buiten de vereeniging dan zal worden be heerd. Hierna volgde bestuursverkiezing. De Voor zitter bracht hierbij nog even in herinnering het overlijden van den heer J. Keijser Augz., die vele jaren lid van het bestuur is geweest en met wien men op zeer prettige wijze heeft samengewerkt. Herkozen werd als be stuurslid de heer Jac. Keijser Dz. In de vacature Keijser werd gekozen de heer Jac. Roeper Johz. Tot lid van de Rekening-comm. werd in de plaats van den heer Jac. Roeper Johz. Odie toch als zoodanig aan de beurt van aftreden was) gekozen de heer S. Bakker Cz. Selectie in den pluimveestapel. Bij de rondvraag kwam in bespreking de komende selectie in den pluimveestapel, die zal worden gehouden voor de voedervoorzie ning. Op voorstel van den heer Sluisman werd een datum vastgesteld voor overkomst van een selecteur. De meest geschikte tijd voor selecteeren werd door de aanwezigen half Mei geacht. Aan 't einde ontspon zich een discussie over 't feit dat, ondanks inkrimping van den pluimveestapel, de eierenaanvoer zoo groot blijft, men meende dit te moeten toeschrijven aan de groote ruimte, die in de hokken is ontstaan; voor pluimvee schijnt zeer ruime behuizing buitengewoon voordeelig te zijn. De Voorzitter sloot te ongeveer kwart voor elf de vergadering. V

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 5