Dokter Olree's zilveren •jubileum^ Ons extra Paaschei OOK KIP OP DEN VLEESCHBON Dooden'and rijst op Anna Paulowna Amsterdamscfac effectenbeurs 58É Koersen Nederlandsch clearinginstituut WINTERHULPEN EDERLANO Stort op 5553 of op 877 Botsing van fietsers Zieken en zwakken geeft hij weer kracht, Troost en verlichting heeft hij gebracht. Wetenschap faal' een keer, trots medicijn, Liefdevol harte stilt altijd pijnl (Van onzen correspondent). Het waren deze woorden, aangehaald uit •en der beide verzen, welke door den heer C. D. Rezelman waren gedicht 0111 gezongen te worden op Dokter Ulree's zilveren feest, die in onze gedachten kwamen, toen wij op den voora\ond van den jubileumdag bij een van onze bloemenzaken moesten wezen en even werden binnengeroepen. Bloemen, bloemen, bloemen voor den dok ter! 'ioen wisten we reeds hoe dokter's feest zou zijn! Geen. kille, officieele plechtigheid, niet en kel, met meer of minder warmte uitgespro ken redevoeringen zouden er hun stempel op drukken, maar een golf van warme, dank hare liefde zou den man toestroomen, die vijf en twintig jaren zijn hulp, zijn troost, zijn liefde aan den lijdenden medemensch gegeven had. Zóó zou het zijn! Want en wij verzeke ren u hier geen stijlbloempje te gebruiken, maar de werkelijkheid weer te gevèn wij hadden de bloemen gezien van de arme we duwe, die niet wilde dat haar eenvoudige, maar uit het hart komende hulde in de re ceptiezaal, doch „bij dokter thuis" bezorgd zou worden; we zagen de plant van den klei nen patiënt en de met Flora's kinderen ge vulde mand van het gezin, dat een geliefd lid moest, missen, maar zich altijd met dank baarheid de liefdevolle behandeling van den zieke en het rustige, troostbrengende woord van dokter blijft herinneren. Een feest zou liet worden, dat den man, die er zoo vreeselijk tegenop zag, tenslotte er toch mee zou verzoenen, omdat hij zou erva ren zelfs op dezen dag te mogen „dienen". Dienen, door dan eindelijk eens aan zieken, oud-patiënten en vrienden de gelegenheid te geven hun dankbaarheid en hoogachting te mogen toonen; ook nu te dienen door, „als 't dan moest", bereid te zijn, de vruchten te willen oogsten van het zaad, dat hij zelf ge zaaid had. „Wie liefde zaait, zal liefde oogsten!" Zóó zou het zijn...... en zóó wérd hét! DE OFFICIEELE HULDIGING. Om twee uur zette Vecrburg z'n deuren open en in korten tijd stroomde de versierde zaal vol. Half drie! Van huis gehaald door den burgemeester, werd bij de aankomst aan Veerburg door de meisjes Baken en Preyde bloemen aangeboden aan mevrouw en me juffrouw Olree. terwijl den jubilaris door mevr. Keijzerde Jong een anjer in het knoopsgat gestoken werd. Staande zong de eivolle zaal den jubilaris en familie een: Lang zullen zij leven, toe. Toen allen weer gezeten waren, sprak BURGEMEESTER MIJNLIEF. We behoeven,dames en heeren, niet te zeg gen, waarom we hier aanwezig zijn! Van daag, S April, herdenken wij de benoeming, die 25 jaar geleden plaats had van onzen gemeente-arts, dokter Olree, u allen welbe kend. De omstandigheden waren niet opwek kend. Oorlog, net als nu en watersnood door "dijkdoorbraak. Het doktershuis was onbe woonbaar en dokter begon in Veerburg zijn zegenrijken arbeid, toonde durf en energie en verwierf het vertrouwen der inwoners, om dat nooit meer te verliezen. Al dadelijk riep dokter de hulp in van zijn zuster. Die zou eerst maar een paar dagen blijven, maar die paar dagen zijn nu ook 25 jaar geworden. Er is een band gegroeid tusschen den Pol der en den jongen dokter, die dag en nacht klaar stond om te helpen en te troosten, wei nig eischend voor zich zelf en die nu slechts met groote moeite was over te halen een dag zijn werk te staken om ons gelegenheid te geven onze gevoelens ten opzichte van hem te vertolken. Liever had hij zich aan alles onttrok ken, maar om hem gerust te stellen had spreker, toen hij den dokter haalde, net als deze altijd tegen de kinderen, gezegd: „Wees even flink, het doet heusch geen pijn!". Zich tot mevr. Olree wendend, zei de bur gemeester: Een groot gevoel van dankbaar heid vervult ons door wat uw beide kinderen hier voor ons hebben gedaan. Moge u nog lang in ons midden blijven, om getuige te zijn van hun zegenrijk werk. Het raadsbesluit, waarbij de benoeming vóór 25 jaar plaats had, is nimmer betreurd Integendeel, wij zijn steeds dankbaar ge weest, dat u hier gekomen is en wij hopen, dat u nog vele jaren mag doorgaan met het vervullen van uw mooie taak ten behoeve van de bewoners van deze gemeente. Spr. wees vervolgens op de goede samen werking die tusschen den gemeentegenees heer en den burgemeester en ook z'n voor gangers altijd bestaan had. Daarvan getuigde de aanwezigheid van de beide oud-burge meesters Wijdencs Spaans en Lovink. Het gemeentebestuur kon niets anders aan bieden dan een kleine bloemenhulde (een bloemenmand), maar daartegenover staat, dat de gemeentenaren u een schilderij naar eigen keus aanbieden, een cadeau, waarvoor de gelden door arm en rijk werden bijeenge bracht. Bij dit geschenk, geschilderd door Scherrewitz, werd een album over handigd, vervaardigd van oud-Hol landsch geschept papier, gebonden in Dr. OLREE. (Foto archief) rood leer -en verguld op snee. Het be vat, behalve de namen van allen, die bijdroegen aan het geschenk, ook fo to's o.a. van den heer Wijdenes Spaans uit den tijd toen deze bur gemeester was, van den dokter zelf, zijn zuster, het doktershuis, het wa pen van Anna Paulowna .en fotoas van den watersnood. Hetkeurig ver zorgde fotowerk van de firma Nie- stadt te Schagen, maken met de na men van hen, die door hun bijdrage van hun achting voor den dokter wil den getuigen, dit prachtig boek voor den jubilaris zeker tot een kostelijk geschenk. Nadat Mevr. Mijnlieff het schilderij had onthuld, wendde de burgemeester zich tot Mej. Olree, dankte haar voor hetgeen zij naast haar broer voor de gemeente gedaan heeft en overhandigde, weder namens dezelf de gevers van het schilderij een zilveren presenteerblad aan met inscriptie: Aan Adriana Cornelia Olree 19161911. Hierna zong het dameskoor onder leiding van Mevr. Mijnlieff een toepasselijk lied, gemaakt door den heer C. D. Rezelman. Namens Ziekenzorg sprak de heer K. Keuris. Er kornen in heta hienschelijk leven van die momenten voor, aldus spr., die in onze herinnering nooit worden uitgewischt. Maar ik wil hier wel verklaren, dat één van de momenten, die mij na zooveel jaren nog het meest versch in het geheugen liggen, wel het oogenblik is, dat ik, in den loop van de maand April 1916, met de heeren Crum en Jonge jan namens het bestuur van „Ziekenzorg", in een bovenkamertje hier in „Veerburg", voor de eerste maal kennis maakte met den man, wiens 25-jarige ambt vervulling wij hier thans vieren. Wat de voornaamste oorzaak is geweest, dat die herinnering zoo klaar bij mij .is achtergebleven, ik zou het niet met zéker heid kunnen zeggen. Mogelijk heeft hiertoe wel als een belangrijke factor meegewerkt het feit, dat wij, als bestuurders van „Zie kenzorg" met dokter Olree's voorganger, wijlen den heer Aldershof, tijdens den duur dat deze voor onze Vereeniging werkte, na genoeg steeds overhoop lagen. Wanneer men dit alles in aanmerking neemt, lijkt 't heusch niet zoo denkbeeldig dat wij, na een periode van zooveel strijd en oneenigheid, onze aandacht wel bijzon der sterk hebben ingesteld op deze eerste ontmoeting, welke wij met den toen aan ons nog onbekenden nieuwen dokter zou den hebben. Wij kunnen niet anders verklaren, dan dat dokter Olree de bij zijn komst in Anna Paulowna met ons gemaakte af spraak ten volle heeft nagekomen, wat voor een tijdsduur van 25 jaren toch zeker wel als een prestatie van beteekenis mag worden aangemerkt. Daarbij heeft de bijzonder groote bereid willigheid, om te allen tijde, ook wanneer zulks midden in den nacht door de familie der patiënten noodig wordt geacht, voor die patiënten klaar te staan, waarbij het vorokwam, dat in denzelfden nacht, wan neer zulks noodig bleek, op eigen initiatief nog een tweede bezoek volgde, er veel toe bijgedragen, om, behalve den dokter ook den mensch in den persoon van dokter Ol ree bij onze bevolking in steeds hooger aanzien te doen stijgen. Het bestuur van „Ziekenzorg" hoopt dan ook, dat op deze thans bereikte mijlpaal in het leven van dokter Olree. nog meerdere andere zullen mogen volgen, ja, dat er minstens nog vele jaren van dezelfde pret tige en nuttige samenwerking met dezen dokter aan de nu verloopenen zullen wor den toegevoegd. Na deze uiteenzetting, waarin slechts is aangegeven, hoe „Ziekenzorg" tegenover dokter Olree staat, past het ook hier nog enkele woorden te wijden aan mejuffrouw Olree, die zoo'n belnagriike schakel vormt. Het valt werkelijk moeilijk zich de dokters woning voor te stellen zonder de altijd ge dienstige en steeds opnieuw zoo hulpvaar dige. laat ik het noemen „assistente" van den dokter. En waar ook zij heden haar 25-jarig jubileum als zoodanig viert, ligt het op onzen weg, al zijn haar werkzaam heden ook van veel bescheidener aard, ook haar in onze hulde te betrekken. De bevol king van Anna Paulowna gevoelt zich oqk aan U grooten dank verschuldigd en zal 'U nog gaarne met Uw broer, den dokter. Uw werk in het belang der zieken en anderen, die medische hulp noodig hebben. zien voortzetten. Tiet bestuur bood daarna een zilveren kandelabre aan, met inscriptie aan dokter en zijn zuster. Onze eerbiedige hulde en nog vele jaren!, besloot de heer Keur'», OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GE MACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. VASTGESTELDE MAXIMUMPRIJZEN. Bericht No. 5. De volgende prijzen mogen ten hoogste aan het publiek bracht-bij verkoop in den winkel of van den wagen af: in rekening worden ge- GARNALEN. MOSSELEN. gepeld ongepeld geknipt ongeknipt f 0.26 per ons fO.OS per ons f0.15 per kg f 0.10 per kg Kalme handel. Kleurlooze markj Onregelmatige koersbeweglng met slechts geringe variatie#, Nederlandsche beleggingen prijs, houdend. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V.K. De verkoopers zijn van deze artikelen zijn verplicht een prijslijst op goed zichtbaie wijze aan te brengen in hun winkel, étalage of op hun voertuig. HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR. BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAAR Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. L.K. 96 11/16-971/$ 97 5/16-97% 98®/, 96'/, 96% 98% 985/, 87 3/16-86 7/16 87^873/, Ter afwisseling speelde nu de heer J. Aij eenige viool-soli met pianobegeleiding van mevr. Baken—van der Waal. Namens Het Witte Kruis, sprak de heer C. D. Rezelman. U bent in meer dan één opzicht (alle op zichten!) aan onze afd. van het Witte Kruis verbonden, aldus spr. 1. Magazijnmeester; 2. Adviseerend lid van het Bestuur. 3. Voor een groot gedeelte van onze leden „de dokter!" In al die kwaliteiten zijn wij u grooten dank verschuldigd. Mar als ik U, namens ons Witte Kruis, op dezen herinneringsdag toespreek, dan spreek ik tot U als dokter.... en ik mag dat zeker doen niet alleen namens ons Bestuur, maar uit naam van al onze leden! We hebben .25 jaar lang geprofiteerd van Uw medische hulp en we hebben die hulp aangenomen., alsof het xanzelf sprak! Me dunkt, dat we op dezen herinnerings dag... den dag, dat we allen de 25 jaren, die achter ons liggen, nog eens aan onze gedach ten laten voorbij gaan.... dat we nog eens te rug denken aan die voor ons zoo moeilijke oogenblikken v. ongeval en ziekte., waarop al onze hoop op de hulp van den dokter was gevestigd!.... en we bedenken dan, dat Dr. Olree in heel veel gevallen die hulp kon brengen, danmogen we daarvoor vandaag wei eens extra dank betuigen!! Hierna schetste de heer Rezelman den goe den mensch Olree, en bood een zilveren kan delaar met inscriptie aan. Het Breezandsch Congregatiekoortje, onder leiding van mej. Wever en begeleid door pas toor Verhoeff, deed zich hooren, waarna pas toor Verhoeff den dokter toesprak en hem dankte namens z'n geloofsgenooten voor het vele goede aan hen gedaan. Deze dank word uitgezegd in een lied, ge zongen door de dames Pijnacker en Alders, waarna het koortje, met solozang van mej. Kloosterman, nog eens op geestige wijze het werk van den dokter belichtte. De Commissie voor Wijkverpleging ÏOOV A&f V rt'djr7* r/.'OUUdhJR.'b JU* I feleciteerde bij monde van den heer Wijdenes Spaans. Deze sprak namens de commissie voor wijkverpleging, waarvan Dr. Olree vanaf de oprichting, dus 21 jaar, adviseerend lid is. In het werk der commissie had Dr. Olree een groot aandeel. Vervolgens sprak de heer Wijdenes Spaans als vriend den dokter en zijn zuster toe en betrok hierin ook mevr. Olree. U, beste vriend, aldus spr., heeft wat hier nu geschiedt, niet verlangd, ja U heeft ,het niet gewenscht. U heeft gewild dat alles stilletjes zou passeeren. Dat pleit voor Uw bescheidenheid, maar geachte dokter, hier heeft U den po!s van de bewoners van Anna Paulowna toch verkeerd gevoeld! Het broei de en gis.tte onder de vele dankbare patiën ten en door het loffelijk initiatief van het D. B. der gemeente is deze dag voor U geko men! Met het aanbieden van een bloemen hulde hesloot de heer Wijdencs Spaans zijn hartelijke toespraak! Weer lieten' Mevr. Balen—Van der Waal en de heer Ay* van piano- en vioolspel ge nieten waarna Oud-burgemeeste bovink het woord voerde. 't Was spr. een groot voorrecht 18 jaar met den jubilariste mogen samenwerken. Moeilijk was de keus als hij zou moeten zeggen, wat hij 't meest in den dokter be wondert,, z'n groote bekwaamheid, z'n mede leven met z'n patiënten of z'n sterk lichaamsgestel en uithoudingsvermogen om z'n taak onafgebroken te vervullen. Onder gelach herinnerde spr. aan de zoo genaamde „vergeetachtigheid" van den dok ter; maar voegde er (net als „Stijntje", versl.) aan toe, „een ernstige patiënt ver geet hij nooit!" Ook vooral Dokter's zorg voor de armen, roemde spr., die voorts, behalve den dokter ook diens moeder en zuster feliciteerde. Vele sprekers volgen. De heer P. Wilms feliciteerde namens A.Z.A.; dokter Werner voor de afd. Alkmaar van de Ned. Mij. tot bevordering der Genees kunde; de heer A. v. d. Berg bood bloemen aan en sprak namens de afd. A; P. van Bloembollencultuur, het II.B.G. en den L.T.B., en namens de R.K. Wijkverpleging fe liciteerde de heer F. van Lierop en bood als cadeau een electrische klok aan. De dames Van Oosten en Zieftstra hielden een samenspraak en overhandigden een bloemenmand namens de R.K. Mocderver- eeniging en mevr. Kuijs zong een lied, een hulde van de dames gymnastiekvereeniging „Altijd Fit" fook wel genoemd O.W.C., versl.) en ook deze vereeniging bood bloemen aan. Dameskoor en 't Congregatiekoor besloten de huldiging. DANKWOORD VAN DEN JUBILARIS. Doodstil was het in de tjokvolle zaal (er waren ongeveer een 700 belangstellenden) toen de jubilaris zelf het woord nam. Hij dankte, mede namens z'n moeder en zuster, voor de overweldigende belangstelling, die zij op dezen dag mochten ondervinden. Z'n huis was in een bloemenpaleis herschapen! Spr. dankte alle ingezetenen voor de fraaie geschonken en verder alle vereenigingen en sprekers. Nooit had hij kunnen denken, dat er zoo'n innige band tusschen hem en de ge meentenaren bestond. „Ontzettend heb ik", z"i spr., tegen dezen dag opgezien, maar hij Bonaanwijzing. Gedurende het tijdvak van Donderdag 10 April tot en met Woensdag 16 April a.s. geeft de met „22" genummerde bon van de „bonkaart algemeen"recht op het koopen van één ei. De bonnen, welke op 16 April nog niet ge bruikt zijn, blijven nog geldig tot en met Za terdag 19 April a.s. Nederland 1941 I 4 Nederland 1940 I 4 Nederland 1940 II 4 Idem met bel. fac. Nederland 1938 3.3% Oost Indië 1937 3 Oost Indië 1937 A 3 DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. 90 88 A'dam '37 I 3% 's Grav. '37 I 3i/2 N. Holl. '38 3 N.-Holl. '38 II (31/2) 3 R'dam '37 I ITT 3% Z.-Holland 1937 3 87% 87i/2 86% 841/a 83 ooy, 841/2 851/2 BONAANWIJZING. Gedurende het tijdvak van Donderdag 10 April tot en met Zondag 20 April a.s. geeft elk der vier met „11 vleesch" gemerkte bonnen van de vleeschkaart recht' op het koopen van 100 gram vleesch, been inbe grepen. of één rantsoen vleeschwaren. De met „11 worst, vleeschwaren" ge merkte bon geeft uitsluitend recht op het koopen van een rantsoen vleeschwaren. De bpnnen, welke op 20 April a.s. ,.nog niet gebruikt zijn, blijven nog geldig tot en met Woensdag 23 April a.s. De aandacht wordt er op gevestigd, dat ditmaal ook kip in blik of glas, alsmede door bevriezing verduurzaamde kip op de vleeschbonnen en de vleeschwarehbonnen kan worden gekocht. Ook de thet ,10" ge nummerde bonnen van de vleeschkaart geven vanaf 10 April recht op het koopen van 100 gram van bovengenoemde 'soorten kip, been inbegrepen. Hét rantsoen vleeschwaren, dat per' bon kan worden gekocht bedraagt 75 gram 'voor gérookt Of gekookt vhtkéhé-,' rüh'd-, "kalfs1-, paarden en schapénvleesch en Voor gerookte worstsoorten.100 gram v. gekookte worst soorten, rolpens, en knakworst, 125 gram voor leVerartikelen, tongënworst en nier brood en 150 gram voor bloedworst. HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp.b. Veendam 3% 92% 92% INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind. I. G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 AANDEELEN. BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank" A 198% Ned. Ind. Handelsb. A 139% Ned Handel Mij. c.v. A 140 199% 139% 138 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K U. 124%-126 124%-124% Calvé Delft c.v. A 77% 77 Centr. Suiker Mij. 207 212 Fokker g, A. 190 190% Lever Bros en Unilever cv.A127-131 134%-131%' Ned. Ford 332 Philips G B v.A. 229-237 238-232 Philips pref. A. 140% 147% PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Dordtsche Petr. g. A. 247 247% Kon. Petr. 259-275 275-271 SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. Holland-Amerikalijn A. U7-l|2 Java iimémé Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat. bez. v. A. Kon. Paketvaart A. Ned. Scheepv. Unie A. Rott. Lloyd A. 1%-120% 158%-161 164%-ieij 251 254 185-188% 188-186 151 150 Stoomv. M. Nederland A. 148-150% KARWIJZAAD EN GEEL MOSTERDZAAD. Blijkens een besluit van den secretaris-ge neraal van het departement van landbouw en visscherij is ten aanzien van de voorra den karwijzaad en geel mosterdzaad aan den handel de plicht tot inlevering en in ventarisatie opgelegd, indien en voorzoover zulks door de stichting Nederlandsche in koop cëntrale van akkerbouwproducten (N.I.C.A.) te 's-Gravenhage wordt verlangd. 150-151% SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.V.A. Javasche Cultuur N.I.S U. Ver. Vorstenl. Cult. 475-485% 480-475 283% 280" 284% 284% 130-133 133-131% TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij: Deli Mij. cv. A. Senembah 203-212 209-211 ex.div. 278-290 288 224-233 234-235 DE NOORDOOSTPOLDER IN OCTOBER DROOG. RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Mij. A. Deli Batavia Mij. A. 289-296% 293 ex-div.-290%' 224-225 228% 232%-236 234 ex.div. Koersen van stortingen op 9 April 1941. Belga's 30.1432; Zwitsersche Francs 43.56; Fransche Francs 3.768; Lires 9.87; Deensche Kronen 36,37; Zweedsche Kronen 44.85; Tsje- 1941 kan een belangrijk jaar worden voor de gedeeltelijke droogmaking van dè Zui derzee. Eind 1940 is de 54 k.m. lange dijk van den Noord-Oostpolder gesloten. Begin Januari 1941 is met het droogma ken begonnen. Thans werkt nog slechts één gemaal, n.1. dat te Lemmer. In April of Mei zal het andere gemaal (te Urk) pas met zijn arbeid kunnen beginnen zulks als ge volg van de tegenslagen ondervonden bij den opbouw. Men verwacht echter, dat de hoogere randgebieden vrij spoedig „droog" zullen vallen. Dan gaat het verder vrij snel n.1. wanneer beide gemalen op volle capaci teit werken, ongveer 2000 M3 per minuut. Wanneer geen nieuwe tegenslagen komen I chische Kronen (oude schulden) 6 42 zal de polder in Oct. a.s. „droog" vallen, dan zal er een eentonige kale, slijkerige vlakte van 47 500 II.A. zijn ontstaan!. „Een waar doodenland", zooals de R.Iv. Boeren- en Tuindersstand", waar aan wij voren staande ontleenden, deze vlakte van 20 bij 24 k.m. noemt. De schrijver teekent er echter bij aan „Op een vlugge gedaantever andering mag echter gerekend worden. Er is reeds zeer veel voor bereidend werk ver richt. De kanalen zijn al onder water gebag gerd, wat voor de scheepvaart, voor de önt watering en voor het indrogen van den grond van bijzonder belang is. Van de hoofdwegbanen van het zachte middengedeelte is de kleibodem verwijderd cn de geulen zijn daarna vo! zanii gestort, waardoor de wegenaanleg veel zal verge makkelijkt worden cn de ontsluiting van den polder vlugger cn beter kan geschieden! is door u allen tot een onvergetelijke voor mij gemaakt! Hierna kregen alle aanwezigen gelegen heid den Jubilaris en zijn familie persoonlijk de hand te drukken. Vermelden we tot slot nog even. dat buiten POSTOIRO-NO'g VA* DB WIN TERHULP NEDERLAND. Winterhulp Nederland, Den Haa*. Na 6553, Ala bank der Winterhulp Neder- derland la aangewen de Kaaver- ««nlprlng N.V„ Amsterdam, No. 377. bren* «Mink bi relor Ieren!! schoot u ar*Re lcerlinK van do ambacht- rnrn n ;«(WOnend(! ,c Nuth, reed gister- de bloemstukken, in de zaal aanwezig, een I straat te Haarlem6 n' 'cnclen in de Laa^[t veertigtal aan huis bezorgd waren. raakten hun f 1 gegeven moment Des avonds bracht de mnziekvereonlging H. kwam te vatnf" m<?t ,eIkaar in .•?0,sl"f Concordia" van Breezand den jubilaris een intri-,-™— va"cn. en sloeg daarbij onge serenade en vergeten we ook niet te niemb- reeren, dat de kindervriend Dokter Olree zorgde, dat ook alle schoolkinderen deel had den aan zijn feest door hen allen on een heerlijk fnartio f" on'hnton '"kkiger xvijze metzijn hoofd Tuist"' Wn vöorhijnjdende vrachtauto. Hij kreeg een 1 een stand'u'LP'l),as,istl'act,Iur- In ernstigen toe' ziekeni slachtoffer naar het St. Josef aankom !s overKebracht, waar hij kort na aankomst overleed

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2