RAADSAGENDA Kantongerecht HEYT/'RECLAME Polder „Het Koegras" Distributie-nieuws foto Joc.icftoop. Woensdag 9 April 1941 Tweede Blad Winterhulp De laatste lijstcollecte .VERHOOGT UW OMZET. De Centrale Keuken Het politiekorps voor winkeliers De groote wandeltochten te Schagen Den Helder Burgerlijke Stand van Den Helder Correspondentie MxidArUeuwJ degrooting 1911 aangenomen. Collectanten gevraagd. Het loopt tegen den zomer, maar toch doet de winter zich nog gevoelen en het is helaas nog altijd noodzakelijk, dat velen door „Winterhulp" gesteund worden. Reeds zijn ettelijke duizenden guldens gevloeid in de zakken van hen, die dezen steun noodig had den. In onze stad werd zeker 8 maal zooveel Uitgekeerd als er gecollecteerd werd en tal van gedupeerde stadgenooten profiteerden hiervan. Nu wordt volgende week, na de Paaach- dagen, een laatste beroep op onze stad genooten gedaan. De laatste Hjstcollecte wordt gehouden van 15 tot en met 19 April. Men kan dan z(jn gave geven vooi hen, die door de omstandigheden zoo ernstig gedupeerd zijn. We mogen ver wachten, dat 'jat beroep niet vergeefs zal zjjn. Voor een collecte zijn collectanten noodig. Hoe meer helpers, hoe beter resultaat. Men kan zich als collectan. opgeven tot en met morgen aan het gebouw voor Sociale Zaken, Kanaal weg. Men rekent op U. ONDERTROUWD: L. van Eis en J. L. Veldhuijsen. BEVALLEN: M. Govers—Tiessen, z. A. KramerStaalman, d. OVERLEDEN: W. A. van der Klauw, m„ 68 jaar. Polderlasten vastgesteld op 2. per H.A. Gisterenmorgen 11 uur werd in hotel „Bel- levue" een openbare vergadering gehouden van de hoofdingelanden van den polder „Het Koegras". De voorzitter, de heer J. J. Verfaille, dijk graaf, opende de vergadering met een woord van welkom, waarin hij er zijn genoegen over uitsprak, dat men bij alle onaangename dingen in het heden, gezond bij elkaar mocht zijn. Hij deelde mee, dat van den heer Rooze een schrijven van verhindering was ontvan gen. Na voorlezing en goedkeuring van de no tulen van de vorige vergadering, kwam aan de orde behandeling van de begrooting van 1941. Waar noodig werd de begrooting door den voorzitter toegelicht. Zoo deelde hij mede, dat de 3000,voor onderhoud der sluizen, sluiswachterswoningen en boerderij, o.m. be doeld zijn voor het aanbrengen van verbete ringen voor de boerderij, die het vorig jaar door den polder is aangekocht en tengevolge van den woningnood te Julianadorp, zeer geschikt verhuurd is. Door het aanbrengen van deze verbeteringen kan de boerderij voor langen tijd mee. Van het aanvankelijk plan, het stichten van landarbeiderswoningen, zal door de omstandigheden toch voorloopig niets komen. Besloten wordt de overtollige kasgelden te beleggen op de Ned. Middenstandsbank. 0 JKGte©Pj7tlP.II 0|>. GOEDE PASFOTO'S 6 voor 1 gulden. Atelier open van 106 Zondags gesloten. Dageljjks worden 450 warme maal tijden verstrekt. Overeenkomstig het voorstel van B. W. heeft de Raad bij besluit van 20 December 1940 een crediet verleend van 30.000 voor den aankoop van grondstoffen ten behoeve van de centrale keuken in deze gemeente. B. W. waren destijds nog niet in staat om nader op dit onderwerp in te gaan, omdat hun de gegevens daartoe ontbraken. Sedert is medegedeeld, dat de financieele verhouding tusschen het Rijk en gemeenten zal worden vastgesteld in een verordening, waarbij of krachtens welke tevens richtlijnen zullen worden gegeven ten aanzien van de wijze van exploiteeren der centrale keukens. In af wachting daarvan heeft het Rijksbureau voor voedselvoorziening in oorlogstijd in overleg met de desbetreffende instanties voorloopige richtlijnen ontworpen. Aan de hand daarvan deelen B. W. thans het volgende mede: Teneinde de aanwezige grond- en bedrijfs- stoffen zoo economisch mogelijk voor de voedselvoorziening in Nederland te gebruiken worden door het Rijksbureau voor voedsel voorziening in oorlogstijd in de daarvoor in aanmerking komende gemeente centrale keukens gebouwd of bestaande gebouwen in gericht. De kosten van den bouw en de in richting van deze keukens komen geheel voor rekening van genoemd bureau. B. W. hebben in het voorstel reeds mede gedeeld, dat voor deze gemeente een centrale keuken in aanbouw is op het terrein aan de Prins Hendriklaan, waarop het hoofdbureau van politie heeft gestaan. Deze keuken zal een capaciteit bezitten van 4000 1.; zij zal beschikken over een stoomopwekker, het eten zal n.1. worden gekookt in stoomketels. Tengevolge van de langdurige vorstperiode in den afgeloopen winter is in den bouw vertraging ontstaan. Teneinde de burgerij niettemin zoo spoedig mogelijk in de gelegen heid te stellen om een warmen maaltijd van een centrale keuken te betrekken, hebben B. W. het gebouw Musis Sacrum aan de Koningstraat, met enkele der daartoe be- hoorende vertrekken, tijdelijk gehuurd en dit als noodkeuken doen inrichten; het huurbe drag zal ten laste van het genoemde Rijks bureau worden gebracht. Uit deze noodkeuken wordt thans reeds dagelijks, met uitzondering van den Zon dag, aan gemiddeld 450 personen een warme maaltijd verstrekt. De prijzen per maaltijd zijn, zooals reeds eerder in de pers is bekend gemaakt, 0.13 voor houders van distributie-vetkaarten en 0.25 voor houders van boterkaarten; het eten, dat verstrekt wordt, is gelijk. De exploitatie der keuken geschiedt van ge meentewege. Het eventueel exploitatie-tekort wordt voor 75 pet. door het Rijk overgenomen; de'overige 25 pet. blijven ten laste van de ge meente. De menu's, welke worden gevolgd, zijn door den voedingsraad vastgesteld' teneinde ver zekerd te zijn van een zoo groot mogelijk aan tal calorieën voedingswaarde in de maaltijden en een, in verband met de omstandigheden, zoo juist mogelijke verhouding van de voedingsbe- standdeelen. De hoeveelheid voedsel, welke in één maaltijd wordt verstrekt, bedraagt 1,2 liter. Op de samenstelling en den aard van de maal tijden wordt controle uitgeoefend door den keuringsdienst van waren. Volledigheidshalve wordt nog vermeld, dat het personeel, dat aan de keuken verbonden is, door het gemeentebestuur op arbeidscontract wordt aangesteld. De keus is hierbij beperkt tot de personen, die, middels het departement van Binnenlandsche Zaken door het Rijksbureau voor voedselvoorziening in oorlogstijd worden aangeboden. Door het gemeentebestuur worden voorts de arbeidsvoorwaarden en werktijden van het personeel geregeld, onder goedkeuring van genoemd Rijksbureau. 4 Inspecteurs, 54 brigadiers en agenten. B. en W. schrijven aan den Raad: In Uw vergaderingen van 30 Juli 1940 en 22 October 1940 werd, overeenkomstig onze voorstellen besloten tot wijziging van de ver ordening, regelende de rangen, het aantal, de samenstelling, de eischen van benoembaar heid en de bezoldiging van de ambtenaren der gemeentepolitie alhier. Bij schrijven van 13 Januari 1941 deelt de Commissaris der pro vincie Noordholland daaromtrent het volgende mede. Wij ontleenen hieraan: „De Secretaris-Generaal van het Departe ment van Binnenlandsche Zaken heeft mij medegedeeld, dat de besluiten van den Raad dd. 30 Juli en 22 October 1940, tot wijziging van de „Verordening regelende de rangen enz. politie 1935", aanleiding hebben gegeven tot de volgende opmerkingen. Ten eerste het be sluit van 30 Juli 1940. Ingevolge artikel I zal het politiekorps met totaal 2 inspecteurs en 20 brigadiers en agen ten worden uitgebreid. Daar, zooals aan den Burgemeester bij dezerzijdschen brief van 31 Juli 1940 is mede gedeeld, voor uitbreiding van het politiekorps, in totaal 20 man zijn toegewezen, zal het aan tal inspecteurs en agenten tot resp. 4 en 54 man worden teruggebracht. De wijziging van de rangen van het admini stratieve personeel en de aan de nieuwe ran gen verbonden bezoldiging ontmoeten geen bezwaar. Artikel TV. Invoering van een toelage ad 200.— voor den hoofdinspecteur, die den Commissaris van politie vervangt, kan, gezien de bezoldiging van dezen functionaris, niet worden aanvaard. B. en W. stellen den Raad voor aan de ge maakte opmerkingen tegemoet te komen en in verbond daarmede de daartoe noodige be sluiten te nemen. Dinsdag 2.30 uur openbare vergadering De agenda voor de vergadering van den Raad der gemeente Den Helder op Dinsdag 15 April 1941, des namiddags 2.30 uur, ten Raadhuize, bevat de volgende punten ter be handeling: Installatie. Installatie van den heer H. Kwast als lid van den Raad. Notulen. Vaststellen van de notulen der vergadering van 20 December 1940 en 21 Januari 1941. Ingekomen stukken. Goedkeuring van Gedeputeerde Staten op de raadsbesluiten van: 22 October 1940 tot vaststelling van de 6e wijziging der ge meen te-begrooting, dienstjaar 1940; 21 Januari 1941 tot vaststelling van de 71 wijziging der gemeente-begrooting, dienst jaar 1940; 21 Januari 1941 tot hét aangaan van een kasgeldleening; Afschrift van een uittreksel van het besluit van den Secretaris-Generaal van het Depar tement van Binnenlandsche Zaken van 31 Januari 1941, B.Z., no. 1 B.B., houdende goedkeuring van het besluit van 20 Decem ber 1940 tot vaststelling eener verordening op de heffing van opcenten op de personeele belasting; Mededeeling van Gedeputeerde Staten, dat zoomin bij dat college als bij den Secretaris- Generaal van het departement van Binnen landsche Zaken bedenking bestaat tegen de bij besluit van 20 December 1940 vastgestelde Kinderbijslagverordening. Proces-verbaal van opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger. Voorgesteld wordt deze stukken voor ken nisgeving aan te nemen). Schadevergoeding directeur Maas. Verzoek van den heer P. H. L. Maas om hem een bedrag te vergoeden in de door hem gemaakte kosten in verband met zijn schor sing en daarop gevolgd ontslag uit den gemeentedienst. (Voorgesteld wordt dit verzoek te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders om prae-advies). Verzoek van den heer A. Potjewijd om ont slag als leeraar in de arbeidswetgeving aan de gemeentelijke avondteekenschool. (Voorgesteld wordt dat gevraagde ontslag eervol te verleenen, gerekend met ingang van 6 November 1940). Verzoek van mejuffrouw H. H. G. Bischoff om ontslag als regentes van het algemeen weeshuis. (Voqrgesteld wordt het gevraagde ontslag eervol te verleenen, met dankbetuiging voor de bewezen diensten). Sluitingsmiddag slagerswinkel». Verzoek van de Heldersche Slagers- patroonsvereeniging om te bepalen, dat als uniforme sluitingsmiddag voor alle vleesch- winkels in deze gemeente wordt vastgesteld de Maandagmiddag na 13 uur. (Burgemeester en Wethouders stellen met het oog op de bijzondere tijdsomstandigheden voor den gevraagden maatregel niet te tref fen). Begrooting. Voorstel tot het vaststellen van de achtste wijziging der gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1940. Voorstel tot het vaststellen van de tweede wijziging der gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1941. (De op deze begrootingswijzigingen betrek king hebbende stukken worden ter inzage ge legd). Grondruil. Voorstel tot ruiling van grond met den heer J. Hoogerwerf te Huisduinen. Kustverlichtlng. Voorstel tot opschorting van de overeen komst tot de levering van electriciteit ten behoeve van de kustverlichting. Centrale keuken. Voorstel om Burgemeester en Wethouders te machtigen tot het treffen van zoodanige maatregelen, welke voor de exploitatie, enz., der centrale keuken in deze gemeente noodig zijn. Opcenten Gem. Fondsbelasting. Voorstel tot intrekking van de verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting voor het belasting jaar 1941/1942. Steunverleening B. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een bedrag uit de gemeentekas in verband mee extra-hulp aan werkloozen, enz. 1941 (Steunverleening B). f Onderwijs. Voorstel tot het huren van lokalén voor het geven van onderricht in de lichamelijke opvoeding. Onderwijs. Voorstel tot vaststelling van het gemiddeld bedrag, dat over het jaar 1940 per leerling is uitgegeven aan belooning van vakonderwij zers der openbare U.L.O.-School. Personeel. Voorstel tot het wijzigen van de verorde ning, regelende de rangen, enz., politie 1935. Voorstel tot vaststelling van verordeningen tot het verleenen van een tijdelijke toelage aan het personeel en tot wijziging der Kinder bijslagverordeningen. Onderwijs. Hotels, Café's en Restaurants Op Donderdag 10 April a.s. kunnen de instellingen voornoemd de volgende bonnen bij den distributiedienst inwisselen tegen toewijzingen t.w.: Boter, bon 9, 10 cf 11. Margarine bon 9, 10 of 11. Kaas bon 61, 71, 62, 72, 63 of 73. Vleesch bon 08 of 10. De bonnen moeten in veelvouden van 9 stuks ingeleverd worden. Goede Vrijdag en 2e Paaschdag In verband met het feit, dat de distributie diensten op Vrijdag 11 April 1941 gesloten zullen zijn, kunnen de detaillisten, die inge volge hun codenummers op Vrijdag hun op- plakvellen zouden moeten inleveren, alsmede de grossiers en instellingen, deze opplakvel- ien op Donderdag 10 April 1941 inleveren. Degenen, die Maandag (2e Paaschdag) hun opplakvellen zouden moeten inleveren, kunnen deze op Dinsdag 15 April 1941 inleveren. Voorstel betreffende de toekenning van bij dragen voor scholen voor voorbereidend on derwijs. Personeel. Voorstel om Burgemeester en Wethouders te machtigen aan Gedeputeerde Staten mede te deelen, dat met de ontwerp-kindertoelage- regeling voor burgemeesters, secretarissen en ontvangers wordt ingestemd. Onderwijs. Voorstel tot overplaatsing van de r- wijzer P. G. Jense van school 14 naai _„,ool 10. Personeel. Voorstel tot wijziging van het A.O.B. 1935. Benoemingen. Voorstel tot het benoemen van een plaats vervangend lid der commissie van Georgani seerd Overleg in de vacature-A. Uithol. Voorstel tot het benoemen, van een lid der commissie van bijstand voor de gemeente- financiën in de vacature-A. Uithol. Voorstel tot het benoemen van een lid der commissie tot wering van schoolverzuim we gens niet aanneming der benoeming door Me vrouw T. KollaardHuizinga, die benoemd werd in de vacature-Mevrouw J. Plaatsman Veltman. Aanbevolen worden. 1. Mevr. A. KruyffKramer,- Reigerstr. 44; 2. Mevr. D. den Hartogvan Dalen, Midden weg 48. Voorstel tot benoeming van een bestuurslid van de stichting „Het Heldersche Landarbei dersfonds". Aanbevolen worden: de heer S. R. Bakker, Landbouwstraat 3, Ju lianadorp; de heer G. Otten, Rijksweg 71, Julianadorp; de heer W. Tamis, Kortevliet 30, Julianadorp. Voorstel tot benoeming van den heer N. H. Biersteker als leeraar aan de handelsavond school voor het nog overblijvende deel van het cursusjaar 1940/1941. Voorstel tot vaste benoeming van den heer C. Kramer tot leeraar in scheepswerktüig- kunde, werktuigkundig teekenen en de elec- triciteitsleer aan de machinistenschool, ver bonden aan de zeevaartschool, te rekenen van 1 April 1941. Voorstel tot benoeming in tijdelijken dienst van den heer J. W. de Wijn tot leeraar in ar beidswetgeving aan de gemeentelijke avond- vakteekenschool voor het tijdvak 13 December 1940—30 September 1941. Jjtotefteh rueuujLb Oosterend Feestavond OX*-school Evenals ieder jaar, werd Vrijdag- en Za terdagavond een feestavond georganiseerd ten bate van het schoolfonds. Ongeveer- kwart over zevenen heette het hoofd der school den talrijke aanwezigen hartelijk welkom en deelde mede, dat de Bur gemeester en diens echtgenoote ook aanwe zig zouden zijn, hetgeen zeer op prijs gesteld werd. Spreker zette uiteen, met welk doel men dezen avond organiseerde. Men beschikt nu, dank zn de welwillende medewerking van het gemeentebestuur, over een heel aar dig tooneel, dat zelf door de jongens is ge timmerd en geverfd. Ook heeft men nu een ruime, goedverlichte kleedkamer tot zijn be schikking. Tevens bracht spr. dank aan allen, die hadden bijgedragen tot het welslagen van den feestavond. Daarna voerden de 1.1. der drie hoogste klassen een 7-tal toonee stukjes op. Alle kinderen deden uitstekend hun best en het ging verbazend aardig. Het applaus na de stukjes bewees, hoezeer men het spel der kinderen waardeerde. Behalve de verloting kon men ook raden naar een aantal erwten en naar den naam van een pop. Het aantal erwten bedroeg 804. De prijs, een fraai compleet schemerlampje, ge maakt door den leerling Gerard Boogaard, werd gewonnen door den heer L. Griek (820). De naam der pop was Mientje. Mej. Riek de Graaf raadde Mina en werd daardoor eigena res van de pop en een mooi kussen, gemaakt door Greta Eelman. Het was weer een mooie avond en de aanwezigen zullen er zeker geen spijt van gehad hebben, dat ze hierheen gegaan zijn, om dezen avond bjj te wonen. Voorstel tot het bepalen der voorschotten op de vergoedingen art. 101 en lOlbis der L.O.wet 1920 over 1941 aan de besturen van bijzondere scholen. Voorstel tot toekenning van vergoedingen of tegemoetkomingen ingevolge artikel 13 L.O.wet 1920 voor leerlingen der R.-K. scho len, schooljaar 1939/1940. Noemde de voorzitter van 'den Noord-Hol- landschen w'andelsport Bond, een jaar ge leden, Den Helder een waar bolwerk voor de wandelsport, op het oogenblik is de belang stelling voor deze mooie sport nog lang niet verflauwd. Reeds tal van inzendingen kwamen binnen en het Uitvoerend Comité, bestaande uit de heeren: H. Lastdrager, voorzitter; H. J. A. Charmes, secretaris en A. Wiersma Sr., pen ningmeester, (in de wandelwereld gem onbe kenden!) heeft alle moed, dat deze tochten een groot succes zullen worden. Vooral ook voor hen, die om principieele redenen niet op een Zondag zouden deel nemen, is het een unieke gelegenheid eens met de zoo gezonde wandelsport kennis te maken. En dan zal van de vele Heldersche geëva- cueerden uit Schagen en wijde omgeving na tuurlijk niemand willen ontLreken; in Scha gen zal men Den Helder op haar Paaschbest Zien en... ge ontmoet er Uw vrienden! Gisterenmiddag werd een openbare zit ting gehouden van het Kantongerecht. Alvorens de zitting aan te vangen had de installatie plaats van den nieuwen amb tenaar van het O. M., Mr. W. C. Rooy- aards, waarn. ambtenaar van het O.M. bij het Kantongerecht in het arr. Amsterdam. De president, Mr. A. Veldman, feliciteerde den heer Rooyaards met zijn benoeming en hoopte, dat hij hier een aangenamen ambts tijd zou mogen doorbrengen. Oude zaakjes. Aan de orde zijn hierna een paar uitge stelde zaakjes. Het betrof hier twee ongeveer dezelfde zaken, tegen zekeren v. W. en J. L., die beiden verzuimd hadden hun vrachtauto aan de rijksverkeersinspectie op te geven. In deze zaken werden als getuigen gehoord de verbalisanten, respectievelijk de gemeente veldwachter v. d. Hoek van de Wieringermeer en J. H. Noot, brigadier van de marechaussée te Middenmeer. Uit de verklaringen bleek, dat beide over treders zich niet bewust waren van hun over treding, waarmee door den ambtenaar dan ook rekening werd gehouden. Hij eischte tegen beiden een boete van 3 gulden, subsi- dair 1 dag hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde beiden tot 1 gulden of 1 dag. Verkeerszondaar». De los werkman J. P. had op 29 Maart de vrijmoedigheid gehad zonder bel op zpn ve hikel te rijden. De verontschuldiging, die P. gebruikte, dat hij juist voor zijn bekeuring van zijn rijwiel was gevallen, waarbij zijn bel vernield was, nam de Kantonrechter maar niet voetstoots aan. Hij vond het een niet on verdienstelijk gevonden verontschuldiging. De ambtenaar eischte 1 gulden of 1 dag. De Kantonrechter veroordeelde P. tot 2 gul den boete of 1 dag hechtenis. De vliegtuigmaker J. E. ten B.. was op 28 Maart op het Koningsplein aangehouden, omdat hij geen verandering van richting zou hebben aangegeven. De mam zei, dat hjj heelemaal niet van plan was van richting te veranderen, omdat hij naar den Kanaalweg moest. De zaak werd aangehouden tot een volgen de zitting, waarbij de verbalisant gehoord zal worden. De schrgver A. J. H., die op 1 April zon der brandend achterlicht in de Koningstraat had gereden, werd veroordeeld tot 1 gulden boete of 1 dag hechtenis. van 8 April 1941. De polderlasten worden vastgesteld op hetzelfde bedrag als het vorig jaar, n.1. 2.per H.A. De totale ontvangsten zullen bedragen, van een oppervlakte van 3885,34,05 H.A. 7.781,63. De begrooting wordt .vastgesteld in ont vangsten op een bedrag van 32.703,04, uit gaven 17.703,04. Vermoedelijk batig saldo f 15.000,Onvoorzien 73,98. Commissie nazien rekening en ver antwoording. Tot leden van de commissie voor het nazien van de rekening en verantwooridng 1940 wor den benoemd, de ..eeren J. Verfaille en J. de Graaf. Vergoeding bezoldigd personeel. Op voorstel van het bestuur wordt besloten aan den sluiswachter Stompedissel een ver goeding 'oe te kennen van 100,in verband met het feit, dat S. niet langer kon wonen by 't Sluisje, vanwege het daaraan verbonden ge vaar. S. heeft tijdelijk een noodwoning ge bouwd te Julianadorp. In de door hem ge maakte onkosten wil het bestuur op deze wijze tegemoetkomen. De vergadering ging hiermee accoord. De heer Biersteker vraagt waarom Stom pedissel nog inkomen heeft als sluiswachter, terwijl de sluis toch automatisch werkt. Moet deze post nog wel gehandhaafd blijven? De voorzitter antwoordt hierop bevestigend. Ook al verricht S. dan ook geen werkzaam heden meer als sluiswachter, zijn salaris moet gehandhaafd. Salarisverhooging. Aangenomen wordt het voorstel tot salaris verhooging van den s.p. Werken boven de 1000, Eveneens wordt z.h.s. aangenomen het be sluit tot machtging van het Dag. bestuur, voor het uitvoeren van werken enz. boven de 1000,—. Aankoop stukjes grond. Aan de orde komt hierna het voorstel tot aankoop van eenige stukjes grond, te Juliana dorp, stukjes, die zich bevinden in den bocht van de Parkstraat. Het betreft hier grond, die reeds in gebruik is bij den polder en waar men reeds een trottoir heeft aange legd, doch waarvan het beter is, dat ze in eigendom van den polder vergaan. Voor den prys van 50 cent per M.' kunnen ze worden overgenomen. Aldus besloten. Rondvraag. Bij de rondvraag komt de heer Biersteker terug op de sluizenkwestie. Hij vraagt of het niet mogelijk is, dat ook die schuiven mecha nisch gemaakt kunnen worden, omdat de be handeling wel een en ander te wenschen over laat. De voorzitter zegt, dit nog wel eens met het bestuur te willen overwegen. Hij wijst dan nog eens op de bizonder gunstige positie, waarin de polder verkeert, ten opzichte van de waterregeling. Ieder regelt naar eigen behoefte en vooral met het oog op de ongelijke ligging van het land is dit van groote beteekenis. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voor zitter hierna de openbare vergadering. Th. H. P. U hebt gelijk, als U beweert, dat de financieele verzorging van den ouden dag voor landarbeiders en zooveel andere groepen van hand- en hoofdwerkers nog zeer slecht geregeld is. Een verbetering daarin is dringend noodig. Ook deze menschen hebben hetzelfde recht op een onbezorgden levens avond als iedere gemeente- en rijkswerkman. Staatspensioen, voor iedereen, behoort ech ter nog tot de vrome wenschen. U slaat de plank echter mis, als U, meent, dat door het ontbreken van een regeling voor bovengenoemde groepen, nu ook maar geen verbetering gebracht moet worden in de pensioenen van de oud-gepensionneerden, die onder een „slechte bedeeling" zijn gepen- sionneerd. Verbetering van die pensioenen is even dringend noodig. Red. Heldersche Crt. x.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 5