Een paradijs rooi... luizen Het geheugen peu!vruchienrantsoen POPPENMOEDER Dc dief bofte niet Aldreiging Schaarschfe aan veevoeder in Engeland Drukte in Gibraltar Af ort verhaal Maak gebruik van Uw maar.», op de juiste wijze! Haagsche centrale kenkeos floreeren Bij visite laten inbreken Eden aansprakelijk gesteld Dc Grieksche kroonjuwcclea BEZOEK AAN EEN LUIZEN-INSTITUUT. DUITSCHE OFFICIEREN VAN GEZOND HEID BESTRIJDEN DE VLEKTYPHUS. Luizen dooden iemand of genezen hem. Kuituur-luizen. Een prepa raat uit 100 luizendarmen beschermt ons tegen de gevaarlijkste besmet telijke ziekte van Oost-Europa. Bezoek aan het militaire vlektyphus- Instituut te Krakau! EEN ONSMAKELIJKE MAAR NUTTIGE GESCHIEDENIS. Tegen een leeuw kan men zich verdedigen, maar als een mug, een vlieg of een klein luis- je komt, dan zijt ge plotseling behebt met millioenen bacillen! De vlektyphus is één der gevreesde ziek ten, die door luizen wordt overgebracht. Voor ons West-Europeanen is de luis een onaan genaam diertje, maar in Oost-Europa is men van meening, dat zij tot de „gezondheid" be hoort, want luizen verlaten een lijk! Der halve is men er blij, als men ze heeft. Van daar, dat duizenden menschen in Zuid-Eu ropa aan vlektyphus sterven! Te Krakau is thans een instituut opgericht, waar men „kuituur-luizen" teelt. Deze wor dend an met de vlektyphusbacillen besmet. Wat er nu verder gebeurt, daarvan wilde ik mij zelf overtuigen, aldus een correspondent van het N.P.B. De reis naar het gouverne ment-generaal werd mij niet moeilijk ge maakt, maar de toegang tot het instituut was niet zoo eenvoudig. Daar mag men slechts naar binnen, wanneer men een inspuiting van eenige millioenen vlektyphusbacillen heeft gekregen! Plakaten waarschuwen in het gouverne ment-generaal alle soldaten, dat één enkel luisje reeds voldoende is om vlektyphus te krijgen. Dit was in Polen noodzakelijk, maar sedert de bezetting wordt de ziekte door de Duitschcrs zoo energiek bestreden, dat slechts enkele soldaten in het begin ermee werden besmet, terwijl het aantal gevallen in den wereldoorlog ongeveer 6000 bedroeg. In het instituut, een paradijs voor luizen, bevinden zich rond een mil- lioen van deze lieve diertjes, die onodig zijn voor de vervaardiging van het scrum. Zij zitten in honder den kleine „luizekooitjes". die bijzon der voor hen zijn orjtworpen en een temperatuur van 35 tot 37 graden hebben. Het zijn vlakke stukjes hout, met twee gaatjes, van onderen door fijn gaas, van boven door een deksel tje uit aluminium afgesloten. In ie der kooitje zitten ca. 300 luizen. De kleederluizen hebben ter verhooging der illusie in hun kooi een stukje vilt, waarop zij vroolijk eieren leggen. Twee maal daags krijgen zij te eten: daartoe worden de kooitjes aan de schoongewasschen kuiten van één der assistenten gebonden! Verder worden zij dagelijks door meisjes met pincetten in een andere kooi ge bracht, totdat het schoone -leven als een luis op een zeer hoofd ten einde is en zij tot serum worden verwerkt! De smetstof wordt uit den mensrh. die aan vlektyphus lijdt, in de huikholte van een Guineesch biggetje ingespoten. Als de koorts bij het dier op zijn hoogst is, wordt het diertje afgemaakt en uit zijn hersens, waar zich de bacillen hoofdzakelijk bevin den, wordt een oplossing vervaardigd. Een gedeelte van deze oplossing wordt weer an deren biggetjes ingespoten, maar het groot ste gedeelte wordt den „teeltluizen" in het luizedarmpje ingespoten. Thans werd ik in de „infectie-afdeeling" gebracht, Hier zitten de „besmetters" in wit te jassen met hoofdbedekking als bescher ming tegen de zeer besmettelijke uitwerpse len der luizen. Zij hebben dubbele loepen voor zich en brengen thans de smetstof in haarfijne glasbuisjes in don darm der lui zen, die door een kleine „luizegalg" worden vastgehouden. De zoo besmette luizen worden dan nog eenige dagen gevoerd en verzorgd. Hiervoor moeten zich dan weer eenige as sistenten opofferen, die door een bijzonder uitgedacht inent-systeem zelfs tegen de zwaarste infectie immuun zijn. Na eenige dagen worden de luizen ziek 'zij krijgen vlektyphus. En in dit oogenblik worden ook zij op hun beurt doodgemaakt. Dan wordt onder de lpep met haarfijne naaldjes en scherpe mesjes het luisje» uit elkaar geno men, de darm eruit gehaald en samen met een groot aantal andere gevulde.darmen tot een serum verwerkt. Dit serum wordt in drie sterkten vervaar digd en in fleschjes gevuld en is dan voor het gebruik gereed. 17, 33 en 50 luizedarmen zijn de inhoud van iedere dosis en maken te za- men de ingeente persoon gedurende een vol jaar onvatbaar voor de vlektyphus. De gcheele arbeid wordt steeds gecontro leerd, opdat het serum altijd dezelfde sterk te en hoedanigheden heeft. De belangrijkste controle werd echter door de twee instituut artsen gemaakt, die, voordat het middel te algemeener beschikking werd gesteld, zich opofferden en het aan eigenen lijve beproef den. Zelfs de infectie, die ontstond door het inademen van de zeer besmettelijke luize- uitwerpselen, werd door het serum genezen! Ten slotte zag ik de bacillen fn hoogst eigen persoon! Kleine, donkere puntjes, staaf jes, dik en krom, ongeveer zoo groot als het dertigste deel van een daarnaast liggend rood bloedlichaampje: dat was de gevreesde vlektyphus-baeil! In het zekere gevoel, dat ik zelf millioenen doode bacillen in het bloed had, en nog aangedaan met de witte kiel en de beschermende kap, kon ik niet nala ten, haar met een gevoel van leedvermaak te beschouwen, vervuld van bewondering voor deze prestatie, die verdient, in een rij te staan met de ontdekkingen van Robert Koch, Pasteur, Behring, Rickett en Listen en nog zooveel anderen, die zich voor het welzijn der menschheid aan de grootste gevaren blootstellen, om haar gezondheid te brengen! Een politieagent met geluk. In een kantoor met opslagplaats te Delft werd in den nacht van 9 op 10 Maart j.1., ingebroken, waarbij een hoeveelheid kof fie en thee werd gestolen. Om zes uur in den ochtend werd de ver missing ontdekt en de' politie gewaar schuwd. De in zijn woning gewekte agent H. W. vond in het betreffende perceel o.a. een stillen getuige: een manchetknoop, dien hij meenam. Verder viel het hem op, dat getrapt was in een substantie van zoo danige herkomst, dat een bijgeloovige zou zeggen: „Dat beteekent geluk." Inderdaad had de agent geluk. Hij kwam op het politiebureau tot de ervaring, dat een collega dien nacht een man had aange houden, wiens optreden verdenking had veroorzaakt en die een gonje-zak met pak jes koffie en thee bij zich droeg. De aan gehoudene had iets aan den onderkant van zijn schoenen, dat van dezelfde samen stelling bleek te zijn als de in de opslag plaats gevonden substantie. Bovendien had de aangehoudene slechts één manchet knoop aan zijn overhemd. Doch die eene knoop was precies gelijk aan de in het perceel gevondene. De inbraak was hiermee voldoende ten laste van den aangehoudene bewezen. De ze bleek de 47-jarige W.A.K. uit Den Haag te zijn, van beroep bouwvakarbeider, doch die de helft van zijn leven reeds in de gevangenis had doorgebracht en daaruit slechts sedert kort was ontslagen. Voor de r.echtbank bevestigden de agent W. en diens collega van der P. hun erva ringen. De officier van justitie achtte weder-op- 'berging van K., voor geriumen tijd wensche lijk en eischte drie jaren gevangenisstraf De rechtbank zal 1 Mei uitspraak doen. Voor de Rottcrdamsche rechtbank had zich gisteren te verantwoorden de 33-jarige bootsman D. J. de B., te Den Helder, wegens poging tot oplichting en afdreiging. Verdach te was in Februari van dit jaar in aanra king gekomen met den koopman T. te Gouda, wien hij vertelde, lid te zijn van een geheime organisatie, die berichten naar Engeland seinde. Verdachte vroeg den koopman 100 gulden voor de onkosten, die deze organisatie moest maken. Deze zeide geen geld- te hebben, maar in den loop van het gesprek noemde hij den naam van een anderen koopman. Verdachte schreef nu twee dreigbrieven aan dezen laatsten koop- Door J. LIMAX. Hij gaf een geweldigen klap op de tafel. Dan keek hij dof voor zich, zei niets meer. Hij leek aan liet einde van zijn drift. Zijn vrouw stond er verslagen bij. Hoe kwam hij zich ook zoo op te winden? Dat kon nooit goed voor hem zijn. Met zachte woorden trachtte ze hem dat nu aan het verstand te brengen. 11ij antwoordde niet. „Zeg zelf: heb ik geen gelijk?", drong ze nog bij-hem aan. Toen, haar vaag aanziend, vroeg hij, met een stem, die scheen te zoeken: „Wie ben je?" „Wie ik ben?", sprak ze hem na en een groote verwondering teekende zich af in haar oogen. „Clara natuurlijk. Wat is dat voor een onzinnige vraag? ,;Clara, wie is dat?" kwam het er toonloos bij Blinkert uit en hij wierp haar een blik toe, die haar nog sterker verontrustte. „Je vrouw!", schreeuwde Clara haast. „Wal mankeert je?" Maar Blinkert schudde een beetje wezen loos het hoofd, begreep haar blijkbaar niet. Ze staarde hem verstomd aan. Wat was ei met hem gebeurd? Een groote angst kwam in haar op. Dan liet ze haaslig om den doktei roepen. De man der wetenschap trok een ernstig gezicht. „Ja, hm., geheugen stoornis", stelde hij ein delijk vast. „Dat komt voor. Vooral na een hevige emotie. Zijn er dingen, die uw man erg van streek brengen?" Clara kon dit niet tegenspreken. „Hij heeft zorgen", vertelde ze zonder iets achter te houden. Daar maakt hij zich drif tig over. Die papieren laten hem niet met rust." Ze toonde hem rekeningen, deurwaarders exploiten en meer zulke dreigingen. De dokter knikte. Er was ook een nota van hem bij. Die toestanden kende hij.' „Vanmorgen kreeg hij nog dezen brief" ging Clara door. „U moet alles weten. Ik zal u hom voorlezen!" En de dokter hooide: „Waarde Blinkert, die oude schuld tus schen ons moet eindelijk vereffend worden. Je kunt mijn spoedig bezoek dus tegemoet zien. Gegroet van D. Dalenhof." „Ik denk, dat dat hem ook sterk aange grepen heeft", liet Clara er nog op volgen. „Ik weet niet wie de afzender is. Zeker een zakenrelatie. Maar het ziet er nog al mis uit. De aesculaap sprak 'n bemoedigend woord je. „Alles komt terecht", zei hij kalmpjes. Mijn hemel, iedereen wordt wel eens ge plaagd. Ik zal een drankje voorschrijven. En verder moet hij voor alles met rust gela ten worden. Dan is hij het spoedig weer te hoven." Clara, met 't receptje in de hand, liet hem uit. „Mijnheer Dalcnhof, u treft het bijzonder slecht", deelde Clara den briefschrijver mee, die een uur later voor haar stond. Mijn man is niet goed. H<^ zit hem in zijn geheugen. Hij herinnert zich niets meer. Kunt u niet een anderen keer komen?" „Het doet me leed", sprak Dalcnhof mee warig. „Wij hebben elkaar vroeger zoo goed gekend. Kan ik hem niet even zien?" „Als u er zoo op staat", gaf Clara aarze lend toe. „Maar doet u een beetje voorzich tig" Dat beloofde Dalenhof. En Clara bracht hem bij zijn ouden vriend. „Dag mijn beste Blinkert!", riep Dalenhof opgewekt uit. „Wat ben ik blij, dat we el kaar eindelijk weer eens ontmoeten. Hoe gaat het, hoe gaat het?" Blinkert keek hem afwezig aan. „Wie is u?", vroeg hij dan. „Maar kerel!", maakte de ander zich druk en sloeg hem op den schouder. „Dalenhof. Dalenhof! We hebben vroeger zoo gezellig met elkaar omgegaan! Weet ie wel?" Blinkert schudde echter het hoofd. De be zoeker scheen een vreemde voor hem te zijn. Doch Dalenhof hield vol. „Herinner je eens goed! En ik breng nog wel zoo'n prettige tijding voor je! Drie jaar geleden heb je me twee honderd vijftig gul den geleend. Ik schaam me dat ik je die niet eerder heb teruggebracht. Hier zijn ze. Het is een pak van mijn hart. Kom. frisch je ge heugen eens op. Ik ben Dalenhof, D. Dalen hof!" De ander staarde hem nog een oogenblik verbijsterd aan. Dan sprong hij op en riep: „Maar ach. dat is waar. Nu zie ik het, wie ie bent! Hoe kan een ntensch zoo zitten suffen! Hoe maak je het, hoe maak je het?" „1'itstekend". ze Dalcnhof nu op geheel an deren toon en hii stak dp portefeuille weei bii zich. die hij voor den dag had gehaald .F.n geeft me maar gauw de tweehonderd vijf tig pop terug, die ik ion geleend heb. Dacht te werkelijk man. dat ik er hij ie inliep?" Clara liet den dokter weten, dat zijn hul) niet meer noodig was. Hoe de voedingswaarde kan wor den aangevuld en de kooktijd worden bekort. Gij allen zult wel dat vaderlandsche lied kennen, waarin verkondigd wordt, dat het „niet zoo lekker is, om alle dagen bruine boonen te eten", en, waarlijk zelfs de grootste liefhebber van dit overigens zoo ge zonde en smakelijke product zal het ermee eens zijn, dat een zóó geregeld gebruik ook hém te machtig zou worden! Op vocdings- gebied geldt immers dat er vooral variatie moet zijn, want hierdoor voorkomt men. dat de maaltijden eenzijdig worden. Het behoeft evenwel geen betoog, dat men thans z'n peulvruchtenrantsoen ten volle moet benutten, want erwten en boonen be- hooren van ouds tot de belangrijke voedings middelen, die onze bodem voortbrengt en vooral in tijden als deze hebben ze dus recht op onze volle aandacht. Ze zijn rijk aan ic- wit, koolhydraten, kalk, fosfor, ijzer en vi tamines uit de B-groep. De behoefte van den mensch aan vitaime. B 1 is niet altijd even groot, doch wel staat vast._ dat ze grooter wordt bij een afnemend gebruik van vet. Men vindt dit belangrijke vitamine in aller lei groenten, zooals b.v. spinazie, kool en sni.iboonen, doch vooral in erwten, boonen. wortelen Juist de vleeschloozc maaltijd kan door peulvruchten worden gecompleteerd, want een erwten- of boonensoep, een stamppot met peulvruchten, of een maaltijd, waarin de boonen worden gegeten met de een of an dere saus, bevat ten minste evenveel eiwit als de a'nders gebruikelijke portie vlèesch! Het plantaardige eiwit, van peulvruchten, dat niet zoo volwaardig is als dierlijk eiwit, komt evenwel eerst volkomen tot z'n recht wanneer dit laatste eiwit er aan wordt toe gevoegd. Daarom moeten we dus niet alleen gebruik makeri van ons peulvruchtenrant soen, doch de boonen of erwten waar moge lijk bereiden onder toevoeging van melk of taptemelkpoeder; op deze wijze wordt een beter geheel verkregen. De lange kooktijd kan sterk worden be kort door de peulvruchten lang te laten weeken (12 a 24 uur) en door er dadelijk bij het opzetten een klontje vet of boter bij te voegen; toevoeging van dubbelkoolzure soda daarentegen is zeer ongewenscht, want daar door gaat er vitamine B 1 verloren. Avan. neer men de hooikistmethode toepast, wor den de B-vitamines niet geschaad. Een smakelijk recept, dat, daar het een eenpansgerecht is, voor dezen tijd zeer prac- lisch is (brandstofbesparing) volgt hier: STAMPPOT VAN KOOLRAAP JflET BRUINE BOONEN. (4 personen). (Recept- van Martine Wittop Koning). 1 kg. aardappelen, 200 gr. (2 ons) bruine bonen. 3,4 kg. koolraap. 4 dl. (4 kleine theekopjes) melk Eventpeel 75 gr. ons) vet rookspek. Wat zout. Laat de boonen reeds een dag te voren gaar worden met het voor dien dag bestem de peulvruchtengerecht (b.v. bruine boonen soep); schep ze met een schuimspaan uit en bewaar ze; reken bi.i het uitscheppen, dat de oorspronkelijke 2 ons peulvruchten' door het koken ongeveer het dubbele zijn geworden en er dus 400 gr. (ongeveer 5 kleine thee kopjes) bewaard moeten worden. Zet de geboende, gewasschen, in parten gesneden aardappelen op met een bodempje kokend water, leg er de geschilde, in reep. jes gesneden koolraap op en laat beide in de goed gesloten pan op een zacht vuur gaar en bijna droog koken (K uur). Bak intus- schen het in dobbelsteentjes gesneden spek in de koekenpan uit. Giet bij de gare groente en aardappelen de melk, laat ze vlug aan de kook komen en stamp er de aardappelen en de koolraap mee fijn. Roer er losjes de koude bruine boo nen, de spekkaantjes en het spekvet door. laat alles samen nog even flink heet worden en maak het op smaak af met wat zout en misschien wat peper. Tenslotte nog een Wenk voor een smake lijke, pittige broodbelegging, waarnaar te genwoordig door zoovele huisvrouwen wordt gezocht. Een hoeveelheid koude boonen, fijngewre ven en vermengd met een gefruit of een ge raspt uitje, een fijngesneden augurk, wat mosterd of wat peterselie, kan niet alleen een smakelijke, maar tevens een zeer voed zame broodbelegging vormen, die door den grooten rijkdom aan koolhydraten brood spaart! Maa.r dus gebruik van Uw peulvruchten rantsoen, maar... op de juiste wijze! MANYA BEUKMAN. man, W., waarin hij eerst, 1000 gulden en later 800 gulden "eischte. onder bedreiging dat hij anders den zoon van W., die. vol gens verdachte, berichten naar Engeland zou seinen en op andere wijze de Duitsche weermacht zou saboteeren, zou verraden. De koopman W. lièp naar 'de politie en B. werd gearresteerd. Mr. baron van Dedem eischte een gevan genisstraf van anderhalf jaar. 13000 Hagenaars aan de erwten soep. (Van onze. Haagsche correspondent.) Hoe het elders is, weten we niet, maar hier in Den Haag hebben de Centrale Keu kens zeker niet over belangstelling te kla gen.' De toeloop was verleden week zelfs zóó groot, dat er benzine te weinig was voor het vervoer van de drie keukens naar de uitdeelposten, met het gevolg dat men eeni ge dagen niet steeds overal precies op tiid kon zijn. Uitgaande van een dagverbruik te Amsterdam van gemiddeld 19000 porties, had men zich in Den Haag aanvankelijk ingesteld op 3000 porties, maar den eersten dag waren er direct al 5000 klanten, welk aantal geleidelijk steeg om on den eersten erwtensoep het record van 13.000 te berei ken. Sedertdien, nu een week ge'eden, is het niet weer beneden 10.000 gedaald en wordt geregeld met dubbele capaciteit ge werkt. Klachten over de samenstelling zijn er vrijwel niet geweest en dan veelal nog ongegrond. Er is reeds een hoeveelheid nieuwe gamellen besteld om het tempo Van aflevering nog te kunnen versnellen. Wan-, neer het publiek goed medewerkt, zal men de kinderziekten spoedig te boven zijn. Vijf klachten on 12.000 porties geven zeker reden tot optimisme. Voor de Rottcrdamsche rechtbank hadden zich gisteren drie personen te verantwoor den, nl. de 23-iarigo fabrieksarbeider P A II te Haastrecht, zijn echtgenoote. de 21-ja- rige .1, M. B. en de 21-jarige kappershedien- de TI. A. J. te Gouda, wegens diefstal, resp beling. In Maart van dit jaar had het echtpaar een bezoek gebracht aan hun 67-jarigen buurman Oorschot, van wien zij wisten dat hij op zolder een geldkistje met 1100 gulden verborgen bad. Vervolgens noodigden zij den huurman op de thee en terwijl Oorschot met de vrouw theedronk, begaf do kappers bediende, zich naar den zolder van Oorschot haalde sno gulden uit het geldkistje on gaf dit bedrag door een opening in den schei dingsmuur. die II. ondertusschen had ge maakt, aan den fabrieksarbeider Vervol gens werd het gat weer netjes dichtgemaakt De kappersbediende kreeg f 300 van de buit De rest behield het echtpaar Mr Baron van Dode noemde den diefstal twno b? ei8r5te ,PirPn de mannen elk genisstraf °CC'n vrouw een jaar gevan- De Londensche correspondent van de New York Sun deelt mede, dat de toestand in Libye, die in Londen gevaarlijk wordt geacht, in politieke kringen opnieuw critiek op den minister van buitenlandsche zaken, Eden, heeft gewekt. Algemeen wordt aangenomen, dat Eden voor het optreden der Britsehe troe pen in Cyrenaica verantwoordelijk is. Hij heeft dezen toestand door zijn onstuimigheid om tegenstand van Zuidslavié en Turkije tot stand te brengen, doen ontstaan In Londen vreest men, dat de weerstand van Zuidslavië een militair nadeel voor de geallieerde Iroe- pen zal blijken. Aangenomen wordt, dat Wa- veli verdere acties tegen de Italiaansche troe pen niet eigener beweging heeft achterwege gelaten. Integendeel gelooft men, in Engel- sche conservatieve kringen, dat dit is ge beurd op instignatie van Eden, die er zich een gewoonte van heeft gemaakt de dicta toren uit te dagen vóór een beslissende slag werkelijk is uitgevoerd. Op'grond van zijn reis naar Egypte, Griekenland en Turkije zal Eden waarschijnlijk de schuld voor het mo gelijk komende onheil voor het Britsehe leger op zich moeten nemen. De van Athene naar Alexandrië overge brachte Grieksche kroonjuweelen zijn, vol gens een bericht van „Social Demokraten", na aankomst in Alexandrië onder sterke bewaking en onder bescherming van pant serwagens naar een -vliegveld gebracht, om van daar uit naar een onbekende plaats van bestemming te worden vervoerd. c De ?n^flsche minister van landbouw, Hud- in^pnepf naar, de »Daily Express" meldt, rnrio i 1J"eic'':Ster voor de boeren gehouden "pikJP ml I in den lo°P van de vo1" ben Pnr,lflani, een verc*ere beperking van vnci-ri v"; scbfin veestapel moet worden inge- in hnt r?£fienng stelt weliswaar pogingen te hen Ah a on! d® melk- en kaasproductie pp in! av?n' cioch de schanrschte aan vee- dpn ,Lmt eon nieuwe vermindering van den veestapel onvermijdelijk. KLEEDINGSTUKKEN BIJ INBRAAK ONTVREEMD. In den vorigen nacht hebben ongewensch- te bezoekers zich toegang verschaft tot hot gebouw te Amersfoort, waarin eon afwikke Sr,rea,) dPn voo''maligen opbouw dienst gevestigd was. Alle kisten, tlie zich in het gebouw bevonden, en waarin zich voor namelijk klcedinastukken bevonden, werden opengebrokenr De inhoud werd meegenomen In het gebou^ was niemand aanwezig. Door do Straat van Gibraltar is een Brit- S( ie vIoo(divisie in Gibraltar aangekomen, o.m bestaande uit het vliegtuigrnoederschip ;yal' hct pantserschip Renown, vijf pedobootjagers en een duikboot. De sche- pen zijn in cie militaire haven voor anker gegaan. ERNSTIG ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. de°buurt vanc)^aakt9n spoorwegovergang in Schut tr Pp u Papierfabriek van den heer vrachtaiRo afkmn t-S W™mdagmiddag een trein srum». K U|t Loenen, door een iongetjp uil Rpttpn ,Vfirnield- Een twaalfjarig de en in ,i„ ,firtlam, dat in Loenen logeer- geslingerd p' a zat' werd "it bet voertuig van den .,,,?n slaR ftedood. De eigenaar en diens knecht6 heCI,* Rcvcnbcrg uit I,oenen bet zinkpni werf'en zwaar gewond naar 1 lekenhuis in Apeldoorn vervoerd.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 10