Verkeerszondaars op het matje Abonneart II op dit blad Kijkdagen tPladteiLeium Zijn jarige vrouw bezorgde den caféhouder een boete Brandstof Verkoop zonder bon HEYT/'RECLAME Café Centraal GEZELLIGE MUZIEK Als de avond valt ïlLeuuuJ uit liAJk Woensdag 23 April 1941 Kantongerecht Den Helder Te vette melk geleverd ]tt® [f£©a2©E^(t[PJ BIJ GOEDE PASFOTO'S Ernstige waarschuwing aan winkeliers Sterkere schoenenbeperking Wie krijgen extra melk? Laatste collecte «Winterhulp" Was daar Uw fiets soms bij •VERHOOGT UW OMZET. Sommige adverteerders Kanaalweg lederen avond 6 uur Burgerlijke Stand van Den Helder Slaapplaats voor stadgenooten VisschertJ (Zitting van Dinsdag 22 April 1941). De meneer die geen richting aangaf. Er was een Heldersche meneer en die stond in de vorige zitting terecht, dat hij op het Koningsplein, met een vriend rijdend, geen richting aangegeven had, toen hij, volgens den "agent van politie, die hem verbaliseerde, naar de richting van den Polderweg wilde. Die meneer beweerde in de vorige zitting, bij kris en kras, dat hij heelemaal niet in de richting van den Polderweg wilde, maar naar de Dijkstraat en dus geen verandering had aan te geven. Deze zaak werd uitgesteld om den verbali- seerenden agent te hooren en die kwam giste renmiddag vertellen, dat het verhaal van den meneer fantasie was en dat hij wel degelijk van richting had moeten veranderen, maar dat hij... naar drank „riekte". De meneer bleef ontkennen. De ambtenaar keek stoicijnsch en eischte 4 gulden of 4 dagen. De kantonrechter nam ook de partij van den agent en veroordeelde den „onschuldigen meneer" tot 5 gulden of 2 dagen. Op verboden territorium. Het is gevaarlijk, vooral in onzen tijd, om zich op verboden terrein te wagen. Dat onder vond gisterenmiddag ook de veehouder C. D. B. van Anna Paulowna, die zijn koeien en kalveren had laten grazen op grond van P. C. K. in genoemden polder, waar deze voerbieten, had gezaaid, niet bestemd voor de koeien van B. De verdachte verdedigde zich door te zeg gen, dat tengevolge van het aanleggen van een nieuwen weg door het land van K., diens terrein niet voldoende was afgerasterd, zoodat zijn koeien en kalveren het onderscheid niet hadden „gemorken" tusschen het land van den baas en van den buurman. De aanklager was het daarmee niet eens. Wel zevenmaal hadden de dieren op zijn land geloopen en de schade, daardoor veroorzaakt, schatte hij minstens op 50 gulden, voor welk bedrag hij een civiele vordering instelde. Verdachte bleef bij zijn ontkenning en meen de, dat de schade .hoogstens 12.50 had kun nen bedragen. Een getuige k décharge, uitvoerder van den weg, verklaarde nog, dat de weg voldoende was afgerasterd, doch dat de koeien, via het terrein van den Anna Paulowna polder op het land waren gekomen. De ambtenaar zei, dat hij met de wijze waarop de dieren op het land gekomen wa ren, tenslotte niets te maken had. B. had slechts te zorgen, dat ze er vandaan bleven. Hij eischte tegen B. 5 gulden of 5 dagen. De kantonrechter bracht deze straf terug tot 2 gulden of 1 dag. De civiele vordering werd afgewezen. Gevaarlijke verduistering. De volgende, in deze zitting behandelde zaak was tegen den verdachte B. uit den Wie- ringermeerpolder, die verzuimd had een hou- ten afsluithek over een afgesloten rijweg, van de noodzakelijke verlichting te voorzien, terwijl ook borden ontbraken om aan te geven, dat de weg was afgesloten. Deze nalatigheid werd den motorrijder C. van H., wonende in den Wieringermeerpolder, bijna noodlottig. Van H. reed n.1. met zijn mo tor tegen de afsluiting, waarbij zijn lantaarn werd verbrijzeld en zijn motor nog andere schade bekwam, die met elkaar hooger dan een bedrag van 50 gulden was. De ambtenaar van het O. M. eischte tegen den niet verschenen verdachte een boete van 25 gulden, subs. 10 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde hem tot 15 gulden of 1 week. GEEN VOORRANG VERLEEND. Reed Duitsche auto te snel? De chauffeur J. V., wonende alhier, reed op 22 November, 's morgens om ongeveer 10 uur op het kruispunt Nw. BrugsteegZuidstraat. Hij moest naar het Ankerpark. Zijn uitzicht werd belemmerd door een parkeerende auto en dus reed hij, met voorzichtigen gang, den verkeersweg over. Van den kant van de Keizerstraat kwam een Duitsche auto, met groote snelheid aanrijden. Een botsing tusschen beide wagens was on vermijdelijk. De Duitsche wagen reed tegen den wagen van V. aan en kwam door een snelle wending van het stuur ook nog tegen een anderen wagen terecht. De kantonrechter, zoowel als de ambtenaar, maakten V. attent op zijn onvoorzichtigheid, zonder voldoende controle dezen voorrangsweg over te steken en vooral de ambtenaar reken de dat V. zeer zwaar aan en eischte een boete van 50 gulden of een hechtenis van 25 dagen. De kantonrechter, die rekening wilde hou den met de vrij groote snelheid van den aan- rjjdenden auto, vorderde 20 gulden of 10 dagen. Verboden! Chr. M., controleur te Heiloo, had op 12 April, op den Rijksweg, een gedeelte met zijn rijwiel bereden, dat voor het verkeer per vehikel was afgesloten. Het gevolg was, dat hij werd veroordeeld tot een boete van 5 gul den of een hechtenis van 1 dag. Nog een verkeersovertreder. De chauffeur A. L. te Koog a. d. Zaan had op 26 September de onvoorzichtigheid begaan, zonder voldoende acht te slaan op het verkeer op den weg, om uit een file van auto's van daan te rijden._hii het vleigkamp De Kooij en den weg over te steken. L. ontkende^ de onvoorzichtigheid. Hij zou wel opgelet hebben en een 'motorrijder, die tegen hem was aangereden, had dit aan eigen onattentheid te wijten. Deze zaak werd voor onbepaaldcn tijd aan gehouden. De vrouw van den caféhouder was jarig. De echtgenoote van den caféhouder F. A. v. S. te Anna Paulowna, vierde 11 November baar verjaardag, ter gelegenheid waarvan v. S. kennissen en familie had uitgenoodigd, die 's avonds om kwart voor twaalf nog ge zellig in zijn gelagkamer zaten, omdat zijn huis te klein was. De ambtenaar en kantonrechter, rekening houdende met deze feestelijke aangelegenheid en ook met het feit, dat de deur van het café voor bezoekers gesloten was, veroordeelden v. S. voor een geringe straf, n.1. 4 gulden of 2 dagen. Hij kreeg de waarschuwing mee, dat het volgenden keer veel hooger zou zijn. Opletten is de boodschap. Chr. J. Z., melkslijter, alhier, had op 20 November zijn paard in de Molenstraat onbe heerd laten staan. Hij beweerde wel, dat hij het paard had vastgezet en dat het dier het leidsel had losgetrokken, maar daarmee kon het gerecht geen rekening houden, zoodat Z. veroordeeid werd tot 3 gulden of 1 dag. Teveel vet in de melk. In een volgende zaak stond dezelfde melk slijter terecht, omdat hij consumptiemelk op zijn wagen had gehad, met een te hoog vet gehalte, n.1. van 4 tot 4.2 procent, terwijl het voorgeschreven percentage 2.42.6 mocht zijn. De kantonrechter: „Ik gebrijp niet, dat jij nog over gebrek aan klanten hebt te klagen. Hoe kwam je aan de vette melk?" Verdachte zegt, dat hij de koeien van zijn vader had gemelkt, die eenige dagen stonden te wachten op vervoer. Nu betrekt hij uitslui tend zijn melk van de Centrale en is het „euvel" du3 verholpen. 6 voor 1 gulden. Atelier open van 10 5 Zondags gesloten. Een perm&nente regeling voor lrookdoeleinden. Er komt een nieuwe regeling voor de brandstoffenvoorziening, uitsluitend be stemd voor kookdoeleinden. Men weet, dat voor kookdoeleinden petroleum be schikbaar werd gesteld. Nu zullen echter alle stadgenooten, die noch gas, noch pe troleum of electriciteit hebben, vaste brandstoffen krijgen voor kookdoeleinden. Een vaste hoeveelheid zal voor een be paalde periode worden toegewezen. Door middel van een officieele bekendma king zal onder de aandacht van betrokkenen worden gebracht, dat zij zich op het distri butiekantoor kunnen vervoegen voor het in vullen van een kaart, welke kaart door het hoofd van het gezin moet worden ingevuld, of door zijn vertegenwoordiger, die dan in het bezit moet zijn van de stamkaart van het ge zinshoofd. Op die kaart zullen o.m. de volgende vragen moeten worden beantwoord: Ten eerste of men een gasaansluiting heeft. Heeft men die, dan krijgt men geen kaart voor vaste brandstof, omdat men dan maar op gas moet koken. Ten tweede wordt gevraagd of er electrisch in de woning gekookt wordt. Ten derde of de warme maaltijden bereid worden op vaste brandstoffen èn petroleum, of alléén op vaste brandstoffen, of alléén op petroleum. Aan de hand van deze van deze vraagbeant- woording zal de toewijzing geschieden. De moeilijkheid voor evacué's, die hier wel een woning hebben, maar buiten hun middag potje koken, moet nog een oplossing vinden. Op een en ander zal een zoo scherp mogelijke controle worden uitgeoefend en overtreding of onjuiste beantwoording zal streng worden gestraft. Het euvel van het verkoopen zonder bon, van artikelen, die onder de distri butie vallen, is nog niet volkomen den kop ingedrukt. Nogmaals Iaat het hoofd van den distributiedienst een ernstige waarschuwing hooren aan het adres van allen, die zich aan deze over treding schuldig maken. Men benadeelt door deze handelwijze de gemeenschap, omdat men voor alles wat zonder bon verkocht wordt, geen nieuwe distributieartikelen meer krjjgt en de levensmiddelen voor de circulatie dus minder worden. Zoowel de verkooper als de kooper zijn strafbaar. Alleen verstrekking in zeer nood zakelijke gevallen. In een officieele mededeeling in dit nummer maakt de leider van den distributiekring Den Helder, de heer Everards, bekend, dat in den vervolge aanvragen om schoenenbonnen, al leen per brief kunnen worden gedaan, met nauwkeurige omschrijving van de redenen, op grond waarvan aanvragers aanspraak op een schoenenbon meenen te kunnen maken. Het publiek wordt er op attent gemaakt, dat alleen in zeer noodzakelijke gevallen tot verstrekking van een schoenenbon zal worden overgegaan. Voor bizonde'rheden zie men de betreffende mededeeling. Aan de hand van een verschenen circulaire kunnen wij meedeelen, wie voor een extra melkkaart in aanmerking komen. In het alge meen zijn zij het, die door hun werk met giftige stoffen in aanraking komen. Tot deze groep behooren o.m.: Personeel van de gas fabriek (cokesovens), personeel van het druk- kersbedrijf (zetters, stypeurs en drukkers), schilders, steenhouwers, personeel van verf- fabrieken, personeel van het kruitmagazijn, lasschers, metaalbewerkers, enz. Dit personeel kan niet persoonlijk een kaart aanvragen, doch dit moet gebeuren door den werkgever.Wie voor eigen re kening en bedrijf werkt, vervoege zich natuurlijk wel persoonlijk tot het distri butiekantoor. Opbrengst 545.15. De laatste lijsteiicollecte voor „Winter hulp", gehouden in de week na Paschen, tevens de laatste collecte in dit seizoen, is voor onze stad niet onbevredigend geweest. De totale opbrengst bedroeg 545.15. Voor een ontvolkte stad als de onze mag dit resultaat zeer zeker be vredigend genomen worden. Wjj hebben er al eerder op geatten deerd, dat de uitdeeling aan stadgenooten, die daardoor in aanmerking komen, het bedrag van de collecten-opbrengst In Den Helder verre overtreft. Dat bewijst ook duidelijk op den nood in onze stad, als gevolg van de oorlogsomstandig heden. In de fietsenbergplaats, naast het Hoofd bureau van politie, stonden ze stilletjes naast elkaar te wachten, tot de baas kwam. Het houten dak van de bergplaats hing er be schermend boven, de diepe gleuven van de rijwieltegels, hielden de vehikels stevig vast. Zeven en dertig stonden er. Dat is een heel getal. In vier maanden zijn ze bij elkaar ge bracht. Langs den weg hadden ze gestaan, door heel Den Helder heen. Op de Binnen haven en in den Ouden Helder, op de Hoofd gracht en in de Vischbuurt. Hier was het een meisje geweest, dat door de teederheid van haar eerste ontmoe ting haar trouwe rijwiel totaal vergeten was en den volgenden dag tot de ontdekking kwam, dat haar fiets was „gestolen". Het rijwiel stond echter al opgeborgen op het Hoofdbureau en ze dacht er niet- aan, daar haar „avontuur" te vertellen. Daar was het een haastige meneer geweest, die zijn fiets gauw neergezet had, zijn boodschap afgedaan en buiten tot de onprettige ervaring kwam, dat onbevoegden, zich van zijn vehikel had den meester gemaakt. Het waren altijd geen geraffineerde dieven, die zoo'n vehikel had den weggenomen. Daar waren soms andere haastige heeren, die het even „geleend" had den en op de fiets waren weggereden naar hun eigen doel. De politie vond dan later „ergens" een vergeten fiets en nam die mee. De meneer, wiens rijwiel gestolen was, dacht er niet aan naar het Hoofdbureau te gaan. en 2x>o bleef het karretje maandenlang ver geten staan. Iedere fiets, die daar stond onder het afdak, droeg een label en op die label, was de doopsceel van het rijwiel geschreven. Zoo b.v. „Tijd 7.30 u. 3 December 1940, Binnenhaven 8 (dat is de plaats van het gevonden voor werp) heerenrijwiel, linkerpedaal kapot, gebruikt." Er waren bij die 37 karretjes ooglijke en onooglijke fietsen. Onderhouden en verwaar loosde vehikels. Er stonden een paar meisjes- fietsen, jongensfietsen, damesfietsen en grootendeels heerenfietsen. Verreweg de meesten waren afkomstig van heeren. Van die 37 waren er maar negen dames, die ver zuimd hadden hun fiets af te sluiten of, wat nog erger is, te vergeten. Professorale ver strooidheid komt dan ook uiteraard alleen bij heeren voor. En nu stonden daar Maandagmorgen en -middag en gisterenmorgen en gisterenmid dag, die fietsen te wachten op hun respec tievelijke bazen en bazinnen. Door middel van de krant warenze opge roepen. En merkwaardig, menschen, die eigen-lijk hun wagentjes al hadden afgeschre ven kwamen nu op het Hoofdbureau. Er waren er zelfs, die hun vehikel al vanaf het bombardement misten en nu eens kwamen kijken of het ook bij die gevonden karretjes stond. Wel honderd Nieuwediepers passeerden Maandag de breede poort naast het Hoofd bureau, waar ze werden opgevangen door rechercheurv Wortel, die als een Cerberus waakte over de „privé-eigendommen" van zijn vergeetachtige medeburgers. Nauwelijks was je de poort binnen of de rechercheur schoot uit een duisteren hoek te voorschijn en leidde de zoekenden rond. Die keken en keken en keken maar. „Is het soms die fiets, met dat verroeste stuur of die, met die gebroken trapper of die met dat glanzend spatbord of die, met die lekke band, of soms die, zonder zadel? Vele malen lichtten de zoekende oogen op in blij herkennen. Vele malen schudde men mistroostig het hoofd. „Hij was er niet bij". Men ging dan heen, ongetroost en de fiets werd voorgoed afgeschreven. Óp den eersten dag werden 12 fietsen her kend en kwamen in het rechtmatig bezit van hun eigenaars en gisteren waren er 8 gelukki gen, die hun eigendom herkenden en In bezit kregen. De overgebleven fietsen worden nu opge- borgen en als ze over drie jaar nog niet tot hun bezitter zijn teruggekeerd, dan gaan ze naar de oud roest hoop of worden verkocht. „Hoe komt het toch, dat die fietsen niet eerder zijn teruggehaald", zoo vroegen we den rechercheur. „De menschen geven meestal zoo'n slecht signalement van hun rijwiel op, dat ze on mogelijk te herkennen zijn en als ze dan niet zelf contröleeren, dan krijgen ze hun fiets natuurlijk niet terug." Men zij dus nogeens gewaarschuwd om voorzichtig te zijn met het onbeheerd laten staan van zijn fietsen en mist men zijn fiets, dan geve men het op bij het Hoofdbureau en oefene eens controle uit of het vehikel daar ook soms gebracht is. De politie kan moeilijk met iedere aangebrachte fiets langs alle eigenaars gaan, die hun karretjes als verloren hebben aangegeven. ONTVANGER BENOE5ID. Met ingang van 1 Mei a.s. is de heer B. R. Schuurman, surnumerair der directe belastin gen te Apeldoorn, benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen te Den Helder. DIEFSTAL UIT EEN VERLATEN WONING. Door de politie werd wegens diefstal aange houden de 25-jarige arbeider W. Hij had zich toegang verschaft tot een door de bewoners verlaten woning aan de Hoofdgracht en al daar verschillende voorwerpen weggenomen. De eigenares zag eenige dagen later eenige daarvan op een handwagen liggen, die voor den winkel van een opkooper stond. Door tusschenkomst van dezen handelaar was de politie al spoedig in staat den dader op te sporen. Hij is te Alkmaar ingesloten. zitten uren op een pakkende tekst te „broeden' Verspil geen tijd! U voorlichten Laat ons Het kost niets extra! VANDALISME. Dezer dagen werd door een bewoner van de Hoofdgracht aangifte gedaan, dat van zijn woning een ruit was vernield. ONBEVOEGDEN. Een bewoner van den Koningsweg deed aan gifte, dat onbevoegden in zijn woning waren geweest. Buren hadden het licht zien branden. Bij onderzoek werd niets vermist. OPSPORING VAN TEX. MEISJE GEVRAAGD. Een Texelsch meisje van 20 jaar, in dienst betrekking te S'chagen, heeft Zondag haar dienst verlaten en is daar niet Tneer terugge keerd. De ouders hebben opsporing van hun minderjarige dochter gevraagd. OPENBARE DRONKENSCHAP. Wegens openbare dronkenschap werd een burger gearresteerd en in verzekerde bewa ring gesteld om zijn roes uit te slapen. RIJWIELEN VERMIST. Een bewoner van de Boerhaavestraat deed aangifte van de vermissing van een rijwiel. Een bewoner van het Molenerf vermiste eveneens zijn fiets en deed daarvan aangifte bij de politie. van 22 April 1941. BEVALLEN: J. M. KansenNieuwenburg, d A. PompertSlikker d. OVERLEDEN: M. H. Tjittes—Zwaan, 75 jaar. ONDERTROUWD: T. de Wit en A. J. Vlas. C. J. Schipper en D. A. van Loenhout. J. H. Cremers en C. Tesselaar. GESLAAGD. Voor de 18 Maart j.I. ge houden examens voor Leeraar In Stenografie „Groote" (Nederlandsch) slaagde onze stad genoot C. W. F. Mulder. De zon gaat op het oogenblik om een uur of negen onder, de laatste trein vertrekt dan naar het zuiden, en de reizigers zien dan, vanuit hun coupéraampjes, hoe de mist als een waas over het land trekt, zoodat de koeien tot aan hun buik in een donzige deken schijnen te staan. Na negenen wordt het dan langzaamaan donker, in het oosten wordt de hemel hoe langer hoe donkerder. Het is alsof een doos, met de aarde erin, heel voorzichtig wordt dichtgedaan. Stuk voor stuk verschij nen de sterren aan den hemel, en als het heelemaal duister is, flonkeren ze in allerlei lichtsterkte en figuren aan een onbewolkten hemel. Aan den zeekant wil het toch niet erg snel volkomen donker worden, daar blijft heel lang een uitgerekte lichtstreep te zien, waarin de damp zich tot wolken schijnt te vormen. De gejieele stad lijkt te slapen, ieder ge rucht, dat hier of daar gemaakt wordt, ver- srpeid zich ver in het rond. Het stappen van een paar zware soldatenlaarzen hoor ik heelemaal aan den anderen kant van den spoorweg, terwijl van de richting van de gasfabriek het geluid van een of andere mo tor komt. Maar overigens is het overal zóó rustig, zóó donker en zóó stil, dat het haast onmogelijk lijkt, dat het over een paar uren weer volop dag zal zijn, dat dè straten weer gevuld zullen worden door het rumoer van dravende paarden met rollende karren, van het autogetoeter en m£t het geroezenmoes van vele stemmen, die door elkaar heen praten en schreeuwen. Evenmin lijkt het on mogelijk dat die zwarte kolossen van gebou wen, die nu zoo somber en dreigend staan, zullen worden overgoten met zonnestralen, zoodat alles ons tegenblinkt. Toch waken er nog vele menschen, naar het schijnt. Langs de straten loopend, zie ik hier en daar een klein, h£el klein straaltje licht uit een kier in de verduistering naar buiten kijken. Toch valt het in die diepe duisternis op. Wat dichterbij komend blijken er heel wat menschen bjj elkaar te zjjn in zoo'n huis, er wordt druk gelachen en ge praat, en als ik er voorbij ga, hoor ik woor delijk wat er over de „punten" gezegd wSrdt, al is het ditmaal niet over textiel-, maar over gevulde punten; er is daar zeker ;emand jarig. Een andere eenzame zoekt op de fiets, die spaarzaam verlicht wordt door een verduis terd „pitje", zijn weg door de duisternis. Wat zal het voor iemand zijn; is het een Piet Heyn, die laat van zijn familie naar huis gaat, of is het een „Spartaan", die het te stil en te donker in de stad vindt en daarom ook nog maar op de fiets er tusschen uit trekt? Het is allebei mis. Op mijn „Goeden avond" krijg ik een even vriendelijken weder groet van een glanzend gehelmd hoofd, dat aan een brandwacht toebehoort. Die brand- w5.chts, wat merken we eigenlijk van ze. Ja zoo overdag, dan zie je ze wel eens door de stad fietsen, maar opvallen doen ze heele maal niet, en toch danken we veel aan ze, ik zou tenminste mijn hoofd 's nachts lang niet zoo gerust neerleggen als ik wist, dat er niemand over de stad waakte. Mijn tocht gaat verder. Op het Konings plein kom ik heel wat menschen tegen, die „aan den boemel" zijn geweest tot elf uur en na het sluiten van de café's naar huis gaan. Bij de postbrug flakkeren een stuk of vier blauwige vlammetjes, een gids voor iedereen die op den weg is, zoodat men niet bang hoeft te zijn ondanks alles toch nog in het water te loopen. Het Heldersche Kanaal ver toont geen enkele rimpel, het is een. egaal, diep-zwart glanzend vlak, waarin de sterren zich weerspiegelen. Vlak voor mij hoor ik aarzelende voetstappen, en dan de verzuch ting: „Gelukkig, hier is de stoep, het zijn een paar late voetgangers, die blijkbaar last van nachtblindheid hebben. Het is heerlijk weer, bladstil; en het is ook niet koud. De wijzers van de klok draaien onverbiddelijk verder en om mid dernacht moeten de straten leeg zijn, dan slaapt iedereen en mogen alleen de politie- menschen en de brandwachts genieten van de maan, die aanstonds stralend boven den horizon zal stijgen. Breezand: J. Huijg, Zandvaart 133. Slaap plaats voor 2 personen. BURGERLJKE STAND. Geboren: Grietje, d. van Klaas Visser en Jannetje Post; Evert, z. van Klaas van Urk en Lubbertje Romkes; Rinke, z. van Jan Oost en Aaltje Visser; Josephina, d. van Hendrik de Wit en Jacobje Bos. Overleden: Gerrit Hakvoort, 11 j„ z. van M. Hakvoort; Aaltje Bakker, 39 j., echtg. van J. H. Nentjes. SPORTNIEUWS. XI. Zaterdag is er op het voetbalveld te Urk een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen het Urker-elftal en dat van het Zuiderzee- elftal. De wedstrijd was zeer spannend en het eindresultaat was, dat de Urker voetbal vereniging won met 5 tegen 2. Er was voor dezen voetbalwedstrijd zeer veel belang stelling. Urk, 21 April. Door 10 vaartuigen werd heden aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aange voerd: 2085 pond aal en paling, van 38—260 pond per vaartuig, prijs 31—77 ct; 2000 pond voorn, 710 ct.; 70 pond karper, 25 ct. per pond; 60 manden posten, 1.251.30 en 270 manden nest, 33 ct. per mand.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 5