Adolf Hitier Dc toestand in het nabije Oosten Vervolg rede tfcfiaden Euwe wint met 7 -1 van Kramer Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij Voei&al Nieuwe Niedorp wint verdiend Een strijd zonder sensatie Verdedigen van een voorsprong ADO's eerste kampioenschap Lcidschc Universiteit blijft gesloten De verliezen van het Duitsche leger, de luchtmacht en de Waffen-SS in dezen veldtocht zijn de geringste, tot dusverre geleden. De Duitsche weer macht heeft in de strijd tegen Zuid- Slavië, Griekenland, resp. Groot-Brit- tannië in Griekenland verloren: le ger en Waffen-SS: 57 officieren en 1042 onder-officieren en manschap pen gesneuveld, 181 officieren en 3571 onderofficieren en manschappen ge wond; 13 officieren en 372 onderof ficieren en manschappen vermist. Luchtmacht: 10 officieren en 42 on derofficieren en manschappen ge sneuveld, 36 officieren en 104 onder officieren en manschappen vermist. Noord'Afrika Dit succes, dat voor de historie van waar lijk beslissende beteekenis is, werd met zoo geringe offers bereikt op hetzelfde oogenblik, dat de verbonden spilmogendheden in Noord Afrika binnen enkele weken het zoogenaam de succes der Britsche strijdkrachten teniet konden doen. Want wij kunnen de operaties van het Duitsche corps in Afrika, waaraan de naam van generaal Rommel verbonden is, en van de Italiaansche strijdkrachten in den strijd om Cyrenaica niet scheiden van den strijd op den Balkan. Een der stumperachtigste strategen heeft met een slag twee oorlogs- tooneelen verloren. Dat deze man, die in iederen anderen staat voor een krijgsgerecht zou komen, in zijn land als premier opnieuw bewonderd wordt, bewijst de eeuwige blind heid, waarmede de Goden hen slaan, die zij willen verderven. De consequenties van den veldtocht zijn buitengewoon groot. Met het oog op het feit, dat zooals bewezen is, te Belgrado steeds weer een kleine kliek van samenzweerders in staat kan zijn, een brandhaard aan te stoken in dienst van be langen, die buiten het vasteland liggen, be- teekent het een ontspanning voor geheel Europa, dat dit gevaar voor goed verdwenen is. De Donau als belangrijke verkeersweg is daarmede voor de geheeie toekomst tegen verdere daden van sabotage beschermd. Het verkeer zelf is reeds weer in vollen omvang hervat. Het Duitsche rijk heeft buiten een bescheiden correctie van zijn door den af loop van den wereldoorlog geschonden gren zen geen speciale territoriale belangen bij deze gebieden. In politiek opzicht hebben wij slechts belang bij de handhaving van den vrede in dit gebied in economisch opzicht bij het tot stand komen van een orde, welke het mogelijk maakt in het nut van elkeen de productie van goederen te bevorderen en de uitwisseling van goederen weer op gang te brengen. Wij verheugen ons over het ontstaan van een onafhankelijken Kroatischen staat, waar mede wij voor de geheeie toekomst in vriend schap en vertrouwen hopen te kunnen sa menwerken. Dat het Hongaarsche volk een verderen stap kan doen naar de herziening van de eens aan dit land opgelegde onrechtvaardige vredesverdragen, vervult ons met hartelijke sympathie. Dat een Bulgarije het eens dit land gedane onrecht weer wordt goedge maakt, gaat ons bijzonder ter harte, want doordat het Duitsche volk deze herziening door middel van zijn wapenen heeft mogelijk gemaakt, meenen wij ons gekweten te 'heb ben van een historische schuld van dank baarheid tegenover onzen trouwen wapen broeder uit den grooten oorlog. Dat echter het met ons verbonden Italië territoriaal en politiek den invloed in de dit land alleen toekomende leefruimte verkrijgt, heeft het aan zichzelf meer dan verdiend door het groote bloedverlies dat het sinds October van het vorige jaar voor de toekomst van de as heeft moeten dragen. Het Grieksche volk Het overwonnen ongelukkige Grieksche volk vervult ons met oprecht medelijden. Het is het slachtoffer van zijn koning en van een kleine verblinde kring van leiders. Het heeft echter zoo dapper gestreden, dat ook aan dit land de achting van zijn vijan den niet kan worden onthouden. Het Ser vische volk zal uit deze catastrophe wellicht eens toch de eenig juiste conclusie trekken nl. dat de officieren van den putsch ook voor dit land slechts een ongeluk zijn. Het Duitsche volk, zoo zei de Fueh- rer, zal nooit meer een jaar 1918 be leven, doch tot een nog hoogere prestatie op alle gebieden van den nationalen weerstand omhoogstij gen. Het zal met steeds grooter fana tisme het grondbeginsel huldigen, dat noch wapengeweld, noch de tijd ons ooit kunnen buigen, laat staan breken. Het zal daarom vasthouden aan de supe rioriteit van zijn bewapening en onder geen beding den voorsprong laten verminderen. Wij zijn verplicht de arbeidskracht van het geheeie volk in te schakelen in dit geweldig ste bewapeningsproces van de wereldge schiedenis. Ik geef de verzekering, dat ik met volle kalmte en het grootste vertrou wen de toekomst tegemoet zie. Het Duitsche rijk en zijn bondgenooten vormen militair, economisch en vooral moreel een macht welke superieur is aan alle denkbare coa litie ter wereld. De Duitsche weermacht zal 'Steeds dan daar ingrijpen wanneer en waar het noodzakelijk is. Het jaar 1941 moet in de geschiedenis worden opgeteekend als het grootste jaar van onze verheffing. Wanneer wij opblikken naar den almachtigen bestuurder van 't lot dan willen wij bijzonder dankbaar ervoor zijn. dat hij het mogelijk maakte de groote successen met zoo weinig bloed te behalen Wij kunnen hem slechts vragen, ook in de toekomst ons volk niet te verlaten. Wat in onze krachten ligt, om ons tegen onze vijan den te verweren, dat moet gebeuren. In het tijdperk van den Joodsch-kapitalistischen goud-, stand- en klassenwaan staat de natkr naal-socialistische volksstaat als een stalen gedenkteeken van sociale rechtvaardigheid en helder verstand. Hij zal niet alleen dezen oorlog voortduren, doch ook de komende tien eeuwen. Berlijn geeft nieuwe Grieksche regeering een eerlijke kans. Het opperbevel der Duitsche weermacht geeft te verstaan, dat na de bezetting van den Peloponnesus door de Duitsche troepen, de veldtocht in Griekenland als geëindigd be schouwd kan worden. Daaruit volgt, dat thans ook de zuiverings actie, welke na de bezetting an Athene en de landengte der Corinthe nog noodig bleken, zijn afgesloten. Thans treden de problemen, welke verband houden met de binnenland- sche reorganisatie en politieke vor ming op den voorgrond. De Duitsche bladen publiceeren berichten over de vorming van een nieuwe regeering te Athene. Ook heeft zij den belang rijken oproep van den nieuwen Griekschen minister-president, gene raal Tsolakoglu opgenomen. Dc wel willende commentaren, die de Duit sche bladen op deze gebeurtenissen in Griekenland geven, laten verstaan, dat men in Berlijn aan de nieuwe Grieksche regeering een eerlijke kans wil geven, in haar streven naar het veilig stellen van het bestaan van het Grieksche volk en de inschakeling van Griekenland in de nieuwe Euro- peesche ordening. In de Duitsche perscommentaren k'omt tot uitdrukking, dat men de nieuwe Grieksche regeering als de eenige wettige regeering van Griekenland, die met Duitschland bereid is tot samenwerking, erkent. KONING CAROL MET VRIENDIN NAAR CUBA. Ex-koning Carol van Roemenië en me vrouw Lupescu zijn Vrijdagavond met het Amerikaansche schip Excambin in alle stil te en onder schuilnamen uit Lissabon in de richting Cuba vertrokken. Het plotselin ge vertrek van Carol werd tot na het ver trek van het schip volkomen geheim ge houden. Volgens de verwachtingen is de laatste partij van den wedstrijd EuweKramer in korten tijd beëindigd. Reeds na veertien zetten besloten beide spelers tot remise, nadat zich een aangenomen damegambiet had ontwikkeld, de eindstand werd hier door 71 voor Euwe. Na afloop heeft de voorzitter van het Kra mercomité een kort slotwoord gesproken, waarbij hij wees op het schitterende spel, dat Euwe in deze serie partijen had te zien gegeven. DISTRIBUTIE VAN BOTER EN MARGARINE. De Secretaris-Generaal van het Departement van Land bouw en Visscherij maakt het volgende bekend met betrek king tot de distributie van bo ter en margarine. Zooals reeds eerder werd me degedeeld, ligt het in de bedoe ling op een gedeelte van de bonnen der vetkaart tegen ge- reduceerden prijs verkrijgbaar te stellen. In verband hierme de zullen de detaillisten bij de inlevering van consumenten bonnen bij de distributiedien sten zich aan bepaalde voor schriften dienen te houden. Het is daarom van groot belang, dat zij zich zoo spoedig moge lijk, doch in ieder geval voor Donderdag 8 Mei a.s. om inlich tingen ter zake tot de plaatse lijke distributiediensten wen den. OPGAVE VAN AARDAPPEL- VOORRADEN DOOR TELERS EN HANDELAREN. Het Rijksbureau voor de Voed selvoorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat in een door de Nederlandsche Inkoopcen trale van Akkerbouwproducten genomen bestuursbesluit is be paald, dat alle telers, die nog aardappelen in voorraad heb ben, deze voorraad moeten op geven aan den plaatselijken bureau houder, waaronder zij ressorteeren. Deze opgave kan achterwege blijven, indien de voorraden reeds door hen zijn opgegeven bij de P.B.T. of de Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouw producten. De opgave behoeft ook niet te geschieden, indien de voor raad is bestemd voor consump tie van het eigen gezin, mits de voorraad niet meer dan 200 kg. bedraagt. Voorzoover groothandelaren en kleinhandelaren nog in het bezit zijn van voorraden, zonder dat zij deze hebben opgegeven aan de V.B.N.A., moeten zij de ze voorraden opgeven aan de Provinciale Bureaux of plaat selijke verkoopkantoren van de V.B.N.A. Het bovenstaande geldt niet alleen voor voorraden consump tie-aardappelen; maar eveneens voor aardappelen, welke oor spronkelijk voor uitpoot waren bestemd en voor dit doel niet meer zullen worden gebruikt. De opgaven moeten vóór Don derdag 8 Mei a.s. bij de aange wezen instanties zijn ingediend. Zij, die de gevraagde gege vens niet, of niet juist ver strekken, zullen wegens over treding van art. 3 van het Aardappelbesluit V.V.O. 1940 worden vervolgd. VARKENS. Het Rijksbureau voor de Voed selvoorziening in ooilogstijd deelt mede: Contracten en vergunnin gen voor varkens. Reeds vroeger werd gepubli ceerd, dat iedere varkenshou der, die varkens boven 60 Kg. in voorraad had, vóór 1 April een aanvraag voor een con tract of een vergunning moest hebben ingediend voor dat aan tal varkens. Thans is besloten dit contract- en vergunnings stelsel uit te breiden tot var kens vanaf 40 kg. levend. Varkenshouders moeten hun aanvraag indienen vóór 11 Mei a.s. Zij, die vóór of op 1U Mei a.s. geen aanvraag voor een vergunning of* contract hebben ingediend voor hun varkens boven 40 k£. zullen uit- gesloten worden van hun voe dertoewijzing, afgezien van an dere te nemen maatregelen. Leveringscondities: In de N.V.C.-condities voor levering van contractvarkens 1941 zijn eenige wijzigingen aangebracht. 1. Het zal in de toekomst niet onmogelijk zijn, dat de Centrale over varkens moet be schikken met een lager ge wicht dan 95 kg. Dientengevol ge zijn de leverings-condrties aangevuld met de bepaling dat de Centrale het recht heeft de contractvarkens over te ne men op een vroegeren datum dan in het contract is vermeld en alsdan bij een lager ge wicht. 2. Is de bepaling in de con dities opgenomen, dat van een varken, dat het gecontracteerde maximum-gewicht overschrijdt de kg. welke boven dit maxi mum-gewicht uitgaan, slechts voor de helft van den c.on tractprijs worden uitbetaald 3. Zal voor de contracten na 10 Mei afgesloten de uitbe- taling van de koopsom niet meer plaats hebben aan den contractant, maar aan den han delaar, die namens hem het varken heeft geleverd. Vervoerverbod varkens boven 95 kg. Tot dusver was het vervoe. ren van varkens met een ge, wicht van meer dan 40 kg., be. houdens vergunning verleend door of vanwege de N.V.C. of L.C.O., verboden. Hierin is ven andering gebracht in dien zin, dat thans voor het vervoeren van varkens met een gewicht van meer dan 25 kg. vergun, ning is vereischt. Vervoervergunningen. Tót dusver werden vergun ningen verleend voor het ver voeren van kennelijk dragende zeugen en zeugen bij de big, gen van bedrijf naar bedrijf. Aan deze regeling wordt uit- brei ding gegeven. Thans kunnen vergunningen worden gegeven voor het ver- voeren van kennelijk dragende zeugen en zeugen tyj de big gen, zoowel als voor varkens bestemd voor fokdoeleinden, niet alleen van bedrijf tot be drijf, maar ook van een bedrijf via de markt naar een ander bedrijf. Voor nadere inlichtingen' wende men zich tot. den plaat- selijken bureauhouder. SUCCES NIET IN VORM. De intocht der Duitsche troepen in Athene. Op het regeeringsnebouw op den achter grond waait de hakenkruisvlag. (Weltbild-Pax-Holland). In de laatste thuiswedstrijd van deze com petitie hebben de Successers hun supporters weinig fraais te zien gegeven. Met 4 invallers in de voorhoede, dus zonder Schmitt, C. Lont, Venema en Kuiper, kon het niettemin ster kere Succes het maar niet bolwerken tegen het sterk-verdedigende N. N. In de N.-defensie was het voornamelijk de oude crack Peere boom, die de S. invallers steeds de loef af stak. Waar de S. voorhoede op zoo jammer lijke wijze tekort schoot in haar taak, mag de N. overwinning niet eens onverdiend worden genoemd. De eerste helft, waarin S. het windvoordeel had, was een aaneenschakeling van S. aan vallen, evenwel zoo onsamenhangend, dat Peereboom c.s. steeds gelegenheid, kregen om in te grijpen. Wel ontstonden er voor het N. doel dikwijls gevaarlijke situaties en kreeg S. een reeks corners te nemen. Resultaat bleef echter uit. Na een half uur spelen viijg Jb. Kuiper een uittrap van den keeper op en en zond Let leer meteen retour, waardoor de verraste keeper zich gepasseerd zag (10). Dit gaf een kleine opleving in de S. gelede ren. De aanvallen werden-vinniger en we no teerden nu fraaie schoten van diverse spe- leds, die, zij het met moeite, werden gekeerd. Ook een keurige kopbal van Jn. Lont beland de in de veilige handen van den doelverde- diger, terwijl bij een van de talrijke voorzet ten de lat uiteindelijk redding bracht. Indien de Successers wat meer overtui ging in hun aanvalsspel hadden gelegd, had den zij in deze eerste helft de zege reeds met een behoorlijke voorsprong veilig kunnen stellen. Middenlinie en achterhoede waren voldoende sterk om de gasten in bedwang te kunnen houden. In de achterhoede blonk Idema weer uit en Steenbergen speelde als spil een goede partij. Het was in de tweede helft, toen N.N. ook ondanks het windvoordeel, nog weinig kon uitrichten, eveneens bij verrassing dat de partijen weer op gelijken voet werden ge bracht. Een even te langzaam terugspelen op den S.-kecper werd door den N. midden voor onmiddellijk afgestraft. Hij was even eerder bij den bal en passeerde Posthumus (1-1). Succes bleef een veldmeerderheid demon- streeren. Wel waren de N. aanvallen thans iets talrijker, doch vrij ongevaarlijk. Toch zag Posthumus zich andermaal gepasseerd toen bij 'n hoogen voorzet een doelworse- ling ontstond, waarbij hij de door den wind gedreven bal niet onder zijn controle kon krijgen (12). Eerst thans schenen de Suc cessers wakkergeschud. Onstuimig kwamen zij opzetten. Zelfs Iedema kwam goheel naar voren om de zaak kraaht bij te zetten. N.N. kreeg het hard te verduren. De gelijk maker hing in de lucht en ten koste van alles werkten de bezoekers weg. Een hands bal en een free-cick in het berucht gebied ontgingen den scheidsrechter. Beide malen werden door deze overtredingen serieuze kansen om zeep gebracht. De herhaalde doelworstelingen gaven dikwijls tot komi sche situaties aanleiding, maar ondanks alle pogingen der Successers bleef de stand on gewijzigd, zoodat N.N. met de volle buit huiswaarts kon keeren. SCHAGEN III—OUDESLUIS IL 2—1. Schagen III heeft gisteren Oudesluis II ont vangen en de bezoekers na een spannenden wedstrijd met een kleine nederlaag naar huis gezonden. Schagen begint tegen wind, die eenigszins dwars over het veld stond. De partijen gaan vrijwel gelijk op en zijn om beurten in den aanval, doch geen van beiden kan het doel vinden. Ongeveer twintig minuten na den aanvang slaagt Schagen er in, het Dosko- doel te vinden (10) en zoo blijft de stand tot de rust, Na de rupt geeft de strijd een zelfde beeld als voor de rust. Weelan'd schoot eenige bal len over het doel. Een kwartier na het her vatten van den wedstrijd wordt Delver voor de tweede keer gepasseerd. Oudesluis zet nu alles op alles en het slaagt er in de laatste vijf minuten in, keeper Domper die een be hoorlijke partij speelde, te verschaken (21) en met dezen stand komt het einde. HERACLES—A.D.O. 3—1. Na een wedstrijd, welke maar zelden een kampioenspeil bereikte, is Heracles er in ge slaagd een 31 overwinning op de Hagenaars te behalen. 7.000 toeschouwers waren getuige van een strijd zonder veel sensaties, behou dens in de laatste 4 minuten, toen er twee doelpunten ontstonden. Na 25 min. spelen bracht van der Veen den bal snel op den linkervl. op plaatste goed naar den vrijstaanden Veldhuis, die met een hard schot doelman Koek passeerde. Voor A.D.O. was dit het sein de zaken wat energieker aan te pakken en inderdaad ging het wat vlotter in de A.D.O.-gelederen. De A.D.O.-voorhoede was echter ook niet door tastend genoeg, zoodat de rust met een 10 voor Heracles inging. In de tweede helft werd het spel er niet beter op. Nr 20 min. brak Veldhuis door, liep Kiek voorbij en plaatste den bal in den uitersten hoek (20). Vier minuten voor het einde profiteerde Westhoven van een fout in de Almelosche verdediging en scoorde met een zacht schot (2-1). In de laatste minuut kwam de bal na een corner bij den vrijstaanden Veldhuis, die met een kopbal den stand op 31 bracht. XecAnCicfie Raadqev.inq.en Het verkrijgen van een voorsprong in een voetbalwedstrijd is dikwijls moeilijk, het ver dedigen van dien voorsprong is vaak nog moeilijker. In het bijzonder is dat uiteraard het geval in een wedstrijd tusschen twee ge lijkwaardige tegenstanders en het komt voor al te pas als er betrekkelijk nog kort te spelen is. De vraag wat men onder „betrekkelijk nog kort" heeft te verstaan, is moeilijk te beant woorden. Er zijn clubs, die zich, kort na rust een doelpunt vóór gekomen, van dat moment al reeds op verdedigen toeleggen. O.i. is dat te vroeg; men moet daar pas aan beginnen als er nog een kwartiertje te spelen is en zeker moet men het doen als een vijf of tien minuten voor tijd de winnende goal gescoord wordt. Een andere vraag is hoe men dat verdedigen moet doen. Maar al te vaak ziet men een soort paniekstemming, een opeenhooping van spelers voor eigert doel en een systeemloos getrap, waardoor de bal niet meer van de eigen helft, soms niet eens meer uit het eigen strafschopgebied weg komt. In den wedstrijd ADO—Sparta was dat laatste wel eenigszins het geval. ADO had vijf minuten voor tijd een doelpunt gemaakt, waardoor de stand 43 werd en zeer terecht legde zij het zwaartepunt in de verdediging. De Hagenaren overdreven dat echter in zoo danige mate en werkten daarbij den bal tel kens zóó slecht weg, dat Sparta wel fel in den aanval moest komen. Gevolg: het gelijk makende doelpunt, dat echter gelukkig' voor ADO niet werd toegekend. In zulke omstandigheden moet men meer met systeem te werk gaan. Is een ploeg er op ingesteld, b.v. doordat de spil toch altijd eenigermate verdedigend speelt, dan trekt men eenvoudig dien spil wat verder terug, zoodat hij volledig stopper of derde back wordt. Heeft men een middenlinie, die half- aanvallend, half verdedigende taak vervullen en bovendien trekt men één binnenspeler, des noods twee, wat terug. Die binnenspelers moeten er echter op bedacht zijn dat zij al thans één van tweeën de mogelijkheid open laten om mee naar voren te trekken en beider spel moet in ieder geval, voor zoover de om standigheden dat veroorloven, opbouwend zijn. De drie overige voorspelers moeten, als de kans zich voordoet, scherp aanvallend blij ven spelen, vooral als de tegenpartij zich tot ver opdringen laat verleiden. M.a.w. zelfs bij het verdedigen van een voorsprong, moet er in het spel genoeg aanvallende tendenz blijven om een behoorlijke kans op vergrooting van den voorsprong ooen te laten. PSV zagen wij dit kort geleden tegen Juliana op goede wijze toepassen. Met een elftal dienen dergelijke gevallen te voren besproken te worden, zoodat in voor komende gevallen op een enkele wenk van den aanvoerder een ieder weet welke taak hij heeft te vervullen. Van paniek-spel kan dan geen sprake zijn; slechts wordt het accent wat meer, en zoo noodig véél meer, op de verdediging gelegd. Zoo heeft ADO er eindelijk voor gezorgd, dat Den Haag, voor het eerst sedert 1925, kampioenswedstrijden te aanschouwen zal krijgen. ADO, opgericht 1 Februari 1905, heeft hard moeten werken aleer zij de eervolle plaats veroverde, die zij thans inneemt. Tot 1913 duurde het voor zij in den N.V.B. kwam, tot 1919 voor zij daarin naar de tweed» klasse promoveerde. Wel volgde in 1920 een snelle opgang naar de Overgangsklasse, doch bij de opheffing daarvan in 1923 viel de Haagsche club terug naar de tweede klasse. Van toen af echter dateert feitelijk haar bloei. In de tweede klasse werden drie kam- pioenstitels slechts eenmaal afgewisseld door de tweede plaats. In de promotiecompetities faalde zij een paar maal eens door een strafschop in de verlenging van den beslis singswedstrijd tegen VOC! doch in 1927 werd de eerste klasse bereikt en sindsdien heeft de club weliswaar met wisselende suc- cessen gespeeld, maar over het algemeen nam zij toch steeds een goede plaats ia.. En kele malen ging een prachtige voorsprong verloren. Na een emotioneelen eindspurt met DHC is het nu gelukt. Het ligt voor de hand, dat de goede lei ding, die de club door de jaren heen gehad heeft, daartoe aanmerkelijk heeft bij gedra- gen. Menschen als Leurs, v. d. Valk, Lely- veld en Choufour Sr. hebben in dit opzicht prachtig werk gedaan voor het Haagsche voetbal en zij hebben er voor gezorgd dat hun spelers steeds door bekwame trainers opgeleid konden worden. Van dezen heeft vooral Otto Höss het spel technisch op goed peil gebracht, maar wij aarzelen niet te ver klaren, dat Wim Tap, de oude crack-speler, de beste trainer is, dien ADO ooit gehad heeft. Sinds ongeveer vijf jaren is hij thans in dienst van zijn oude club en de resultaten spreken voor zichzelf. Aan goede reserves ontbreekt het nimmer, hetgeen wel blijkt uit het feit, dat het vierde elftal in de reserve tweede klasse speelt, een positie, die maat vier clubs in het Westen zich hebben verwor ven. Nog steeds komen uit de junioren uit muntende krachten naar voren en zoo ziet het er wel naar uit, dat het thans bereikte succes ook in de toekomst bestendigd kan worden. Het kampioenselftal is als volgt samen- Van Kampen, Loof; Vreken, J. Eversteyn, Westhoven. De Heer en Neuteboom. Verder kwam P. Eversteyn (in het eerste deel van het seizoen), v. d. Berg en v. d. Tas (als invallers) herhaaldelijk in het eerste elftal uit. Het is een pittig elftal, zonder bepaald briljante spelers (met uitzondering van links achter Choufoer, die een fijn voetballer is) en zonder zwakke plekken. Slechts de producti viteit laat soms te wenschen over. Nu de ploeg over de door zenuwspanning veroor zaakte inzinking heen is, is zij stellig in staat zich in de kampioenscompetitie terdege te doen gelden. Promoties en examens kunnen voortgang vinden. Het rijkscommissariaat maakt het volgen de bekend: Op voorstel van den secretaris-generaal van het departement van opvoeding, weteft* schap en cultuurbescherming heeft de com missaris-generaal voor bestuur en justitW aen rector-magnificus der universiteit ts Leiden gemachtigd, om toe te staan, dat vanaf heden promoties en examens aan d® universiteit weer mogen plaats vinden. Ifl zoover echter tot dusver er publieke toe* tA+nfj examens bestond, moet deze ot de naaste verwanten en vrienden be- perkt worden. Overigens blijft de indertijd gekondigde sluiting der universiteit tot nader order van kracht. nioot en-bi' de vo°rbereiding en bij h®* ,.vinden van promoties en examens eènLoiïf? Z- achterwege blijven, wat op rn^b? TJze als tegen de bezetting»" 611 ®ar ver°rdeningen gericht vinden uit^'e«d. zou het pla®" WBM nwJL Promoties en examens dadelijk weer moeten worden gestaakt.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 14