H.W.ZEGEL JUTTERTJIS Café Centraal GEZELLÏGE MUZIEK Meubelen KRANTIEM - RECU^ME preöfKkumn prebüihfürten G. A. v. d. BLOM ZOON Distributie-nieuws Betrekkingen Te huur Te huur Te koop Wat u weten moet EIGEN""*" Te koop Diversen wekken Advertenties trekken Wat U ook te verkoopen hebt, doet het werk! ÜlzKetlcA uieutuó ïlieuuLó uit Wik Xanaalweg lederen avond 6 uur Bloeiende Hockey-club in opkomst voor winkeliers 100 procent verkoopswaarde A3YERTEEREH DQET V^RKOOPEI aangeboden aangeboden aangeboden verkoopswaarde t 100%, Etalages Burgerlijke Stand van Texel Ingekomen personen Vertrokken personen Visscherij Gemeentebestuur steunt Initiatief. Zoo langzamerhand komt (misschien moeten we schrijven kwam) er weer wat leven op het sportveld aan de Sportlaan. Reeds eenige malen zal het velen zijn opge vallen, dat er op het terrein aan de Sportlaan. waar vroeger H.R.C. zyn glorieuze wedstrijden placht te spelen, stevig wordt gehockeyd. Ook in het straatbeeld ziet men tegenwoordig veel meer als vroeger, jongelui met een hockey stick in de hand of achter op de fiets gebonden, die nog wat na praten over den zoo juist ge speelden wedstrijd. Waren wij eerst van mee- ning, dat het slechts een tydverdrijf was om de vacantie, door te komen, nu blijkt het dat er in Den Helder een vry groote hockey-club bestaat. Club van zestig leden. Heldersche Hockey-Club „Hermes" (H. H.C. „Hermes") heet deze vereeniging, die nauwelijks een maand geleden werd opgericht. Het is verwonderlijk, hoe gauw deze club groeide, ondanks de tegenwoor dige deprimeerende tijdsomstandigheden. Oorspronkelijk opgezet door eenige Lyceïs- ten en H.B.S.-ers, groeide de club al heel gauw tot een vereeniging met een zestig tal leden, terwijl zich er nog steeds nieuwe aanmelden. Thans bestaat de vereeniging uit allerlei jongelui zoo tusschen de zestien en drie-en- twintig jaar. Het zijn niet alleen jongemannen, die deze sport met enthousiasme beoefenen. Van de leden behooren er een vijf-en-twintig tal tot het zwakke geslacht. Er kunnen nu dus reeds twee volledige dames-elftallen tegen elkaar in het veld gebracht worden. Wat is hockey sport? Hockey, wat is dat voor een sport, zullen velen zich afvragen, en inderdaad, het hockey spel is, vooral hief in Den Helder, zoo goed als onbekend. Op de middelbare scholen werd er wel eens wat aan gedaan, en iedereen zal wel weten hoe een hockey-stick er uit ziet, maar daar is ook alles mee gezegd. Een behoorlijke wedstrijd werd hier niet gespeeld, laat staan dat men dus in de gelegenheid was om eens een goede partij te zien. De Helderschen heb ben altijd hun hart aan het voetballen verpand, maar daarom kan het ook in 't geheel geen kwaad, als er eens een andere sport naar Voren treedt. Wij vermoeden, dat de hier opgerichte vereeniging een van de weinige, zoo niet de eenige, in den geheelen noordkop van Noord holland is. Hockey is een spel, dat met bal en stick gespeeld wordt. De ballen zijn uiterlijk te vergelijken met tennisballen, doch ze zijn gemaakt van geperste kurk en buitengewoon hard. Het wordt, evenals voetbal, gespeeld met twee elftallen, maar het spel verplaatst zich veel vlugger, wat blijkt uit het feit, dat er voor iedere helft een scheidsrechter noodig is. Toch ontaardt deze snelheid niet in ruwheid; in tegendeel. Hockey en voetbal worden wel eens vergeleken met schermen; het schermen met het floret is veel bevalliger als met het zwaard, en zoo is het hier ook. De spelregels voor hockey, welke zeer scherp gesteld zijn, laten trouwens geen enkele ruwheid toe, terwijl het spel, mits goed gespeeld, ondanks de harde bal en de lange stick in het geheel niet gevaar lijk is. Het hockeyspel is zeer vlug, en men moet dan ook over een goede snelheid en uithou dingsvermogen beschikken om geen slecht figuur te slaan. Het Gemeente-bestuur heeft gemeend het initiatief te moeten steunen en stelde geheel belangeloos het voormalige H.R.C.-terrein ter beschikking van „Hermes". Hiermede heeft de hockeysport haar intrede in Jutterstad gedaan en wij gelooven, dat zij goede vooruitzichten biedt. Van deze geste wordt dankbaar gebruik gemaakt. Drie maal per weëk bestaat er voor de leden gelegenheid zich te oefenen, terwijl er 's Zondagsmorgens wedstrijden worden ge speeld. Het bestuur van de club heeft ervoor ge zorgd, dat contact met Vereenigingen in andere plaatsen tot stand kwam o.a. met die te Alk maar, Bergen en Castricum; zoodat men eer lang ook tournooien tegemoet zal kunnen zienf waarvoor het publiek zeker interesse zal heb ben. Wil men weer van deze vereeniging weten, dan wende men zich tot den heer F. Clement, Krugerstraat 45. Zondag a.s. zal de eerste officiëele wedstrijd plaatsvinden tegen een sterke Zeevaartschool- combinatie. De doelman van dit elftal heeft zijn waarde reeds bewezen en speelde meer dere malen in het Nederlandsche Jeugdelftal mee. De tijd van aanvang is 's morgens 10 uur 30 op het H.R.C.-terrein. De opstelling is als volgt: H.H.C. „Hermes". F. v, Gessel, scheidsrechter. B. Broekhuizen F. Cédé G. Smits H. Aberson J. Pottinga W. Lastdrager A. Verstraten F. Verfaille D. Ottervanger N. Hemelrijk F. Clement Tademe Ensïnk Hekking Reijnhoudt Altheten Limpus Fermes Stam Bonekamp Dols Brandt Scheidsrechter, A. Lard. Zeevaartschool. Wij vermoeden, dat verscheidene van onze stadgenooten zich de moeite zullen getroosten om eens naar dezen wedstrijd te gaan kijken; de toegang is geheel gratis. Zondagmiddag om half drie komen op het zelfde terrein een gemengd A- en B-elftal tegen elkaar uit. Opplakvellen M.D. 18 De aandacht wordt er op gevestigd, dat met ingang van 5 Mei 1941 de opplakvellen MD 18 oud model in het geheel niet meer gebruikt mogen worden. Dit wil dus zeg gen, dat na 5 Mei 1941 de bonnen niet meer op opplakvellen f.lD 18 oud model mogen worden geplakt. Bij de inlevering van de opplakvellen zal dus nog niet met ingang van genoemden datum de eisch wor den gesteld, dat de nieuwe opplakvellen wor den gebruikt. De volgende bonnen, welke voorheen op het opplakvel MD 18 oud model opgeplakt moesten worden, dienen van bovengenoemden datum af op het opplakvel MD 268 te worden geplakt, met dien verstande, dat elke bon 4 vakjes beslaat. Het zijn: de rantsoenbonnen (oud) Wehrmachtsmarken scheerzeepbonnen (oud) bonnen papkaart bonnen brandstoffenkaart en cokeskaart. Het opplakken van consu- met bonnen Het is gebleken, dat er bij den distributie- dienst weer opplakvellen worden aangeboden, waarop de bonnen zonder eenigen regel zijn geplakt. Ten aanzien van het opplakken van consu mentenbonnen moet de volgende gedragslijn worden gevolgd. Uitsluitend aan hen, die slechts een gering aantal bonnen inleveren b.v. één opplak vel is het toegestaan, verschillende bonnen op te plakken. Zij moeten dus telkens, wanneer zij bonnen opplakken, bonnen met dezelfde nummers achter elkaar plakken. Levert een detaillist of grossier echter ver scheidene opplakvellen voor hetzelfde artikel in, dan is het opplakken van de consumenten bonnen op de bovenomschreven wijze niet toe gestaan. Groote bedrijven dienen dan voor elk bonnummer een afzonderlijk .opplakvel te gebruiken. Kleine bedrijven daaren tegen, voor wie het gebruik van een af zonderlijk opplakvel per bonnummer te kostbaar zou kunnen zijn, mogen desge- wenscht 2 of 3 verschillende bonnummers op één opplakvel plakken, mits gesor teerd, b.v. links op het opplakvel uitslui tend bonnummers x, in het midden uit sluitend bonnummers y, en rechts op het opplakvel uitsluitend bonnummers z. De handelaren gelieven er voor te zorgen dat in het vervolg de bonnen op de aangege ven wijze worden geplakt. Distributie van boter Met ingang van 8 Mei a.s. zal op de bonnen van de vet)<aart uitsluitend boter verkrijgbaar worden gesteld, waarbij echter per bon een reductie van 0.15 op den prijs van de boter zal worden verleend. De inlevering van opplakvellen met bonnen van de vetkaart dient te geschieden met het formulier MD 201 (nieuw model), terwijl bij de inlevering van opplakvellen met bonnen van de boterkaart, evenals voorheen, het for mulier MD 201c moet worden gebruikt. Per 10-tal bonnen van de vetkaart zal aan den detaillist, behalve een toewijzing voor 10 rantsoenen boter, een ontvangstbewijs voor reductiebonnen ter waarde van 1.50 worden uitgereikt. Voor elk honderdtal bonnen van de vetkaart (dus voor elk vol opplakvel) wordt uiteraard een ontvangstbewijs voor reductie bonnen ter waarde van 15.verstrekt. De ontvangstbewijzen welke de detail list van den distributiedienst heeft ont vangen, dient hij binnen 14 dagen na af gifte bij een der kantoren van de Neder landsche Middenstandsbank of een der relaties van deze bank ter verzilvering aan te bieden. De geldigheidsduur van de ontvangst bewijzen kan in geen geval worden ver lengd, zoodat deze bjj te late inlevering in elk geval geweigerd zullen worden. Hotels, cafe's en restaurants Duitsche reizigersbonnen Het is voorgekomen, dat instellingen weige ren, bonnen van de „Reise-karte" (dit zijn de z.g. Duitsche reizigersbonnen) in ontvangst te nemen. De aandacht wordt er met nadru* op gevestigd, dat deze bonnen evenzeer gang baar zijn als de Nederlandsche bonnen en dat de instellingen verplicht zijn deze in ontvangst te nemen en daarop af te leveren. In die gevallen, waar de Duitsche reizigers geen gebruik maken van een hotel e.d., doch bij particulieren intrekken, kunnen zy eise marken" bij den plaatselijken distributiedienst inwisselen tegen rantsoenbonnen, daar °P „Reise-marken" bij winkeliers geen ev middelen kunnen worden betrokken. Dc volgende reizigersbonnen zijn uit„e0evon en dienen dus door hotels e.d. te worden aan genomen. artikel kleur tekst ondergrond waarde in grammen Brot Fleisch oder Fleischwaren Butter Kase Margarine u.s.w. Nahrmittel zwart rood-wit zwart lichtblauw zwart geel-wit zwart groen-wit zwart bruin-wit zwart rose-wit 2 X 25 gram 50 gram 5 gram 30 gram 5 gram 25 gram Om misverstand te voorkomen wordt er tevens de aandacht op gevestigd, dat hier te lande niet geldig zijn de z.g. „Urlaub- bonnen met grüsblauwen ondergrond, roo- den adelaar en hakenkruis, waarop de letter „V" In het zwart gedrukt, benevens de soortaanduiding en het aantal gram men voorkomen. TE KOOP GEVRAAGD: Een electr. Waschmaehine en een Singer Naaimachine. Brieven onder No. 570, aan het Bureau van dit blad. Geen Schoenen, Geen nood. DAN EEN PAAR KLOMPEN Van: Gravenstraat 21. BRILLEN naar leder voorschrift worden terstond vervaardigd Barometers „ZEISS" Prisma- kijkers, „ZEISS" Punktal glazen gediplomeerd Opticien KONINGSTRAAT 73 TELEFOON 279 dectriscbe Brillen-Slijperij en Reparatie-Inrichting Leverancier aan de meeste Ziekenfondsen Ue. EEN DAGMEISJE gevraagd. A. STAM, Sluisdijkstraat 7. Terstond gevraagd nette Huis houdster, 35 jaar. Brieven onder No. 571, aan het Bureau van dit blad. Te huur te Schagen: Eenige WINKELRUIMTE, direct te aanvaarden. Brieven letter M, beokhandel Raven, Schagen. Te huur op len stand te Bergen Gem. Huis met garage, grooten voor- en rehtertuin, voor korten of langen termijn, geschikt voor acht of tien personen, drie mi nuten van spoor en bus. Br. lett. M, De Haan's Boek handel, Bergen (N.-H.). gevraagd Meisje, kantoor, zoekt Zitkamer met pension. Brieven met inlichtingen ond. No. 573, Bureau van dit blad. gevraagd Tweedeh. POPPENWAGEN in I g. staat, '-oor meisje van 6 jaar. Brieven onder No. 567, aan het Bureau van dit blad. Te koop gevraagd: 1 Kinder- ledikantje, 1 Kinderbox, 1 Kin derstoel. Brieven met prijsopg.: Hoog straat 112. Te koop gevraagd: Platte Wagen op luchtbanden of onderstel van auto. Buys Ballotstraat 33. dat voor fabricaat is Te koop aangeboden: 3 BESTE KUIKALVEREN, 4 w. oud. Adres: A. Banselaar, Ceramstraat 21. Te koop: DUBBEL WOONHUIS met boet en grooten tuin, in 't centrum van Anna Paulowna. Bevr.: Stoom weg 77, Tel. 88, Breezand (N.-H.). Te koop aangeboden PENSION, best. uit 7 kamers (geheel be zet) op eersten stand van Den Helder. Brieven onder No. 572, aan het Bureau van dit blad. Plaats aangeboden voor Hel dersche fam., waarvan één of twee dochters behulpzaam in café kunnen zijn bij Café Schel- tus, Kerkplein, Hippolytushoef. Of aan hetzelfde adres een flinke Dienstbode gevraagd. WILHELMINASTRAAT 63 HONDEN Wasschen Trimmen Scheren Plukken „Sportkennel", Diaconiestraat 37 Wederom geregeld RASHONDJES. Adres van midc „De Sportken nel", Diaconiestraat 37. Te koop: EEN KLEINE WOONSCHUIT. PrÜs 85,contant of ruiling voor andere handel. C. DEKKER, Schagerbrug E 33, tel. 216. HOOGE PRIJZEN geven wij voor heele en gedeeltelijke Inboedels. Verkooplokeal „DE SCHAKEL" Molenstraat 143149. EXCELSIOR STOFZUIGER te koop aangeboden van 81,— voor 30,met volle garantie. SIuisd(jkstraat 84 (hoek Goversstraat). ZONDAG 4 MEI. Westerkerk (Helden der Zeeplein) V.m. 11 uur Ds. H. A. Enklaar. Geref. Kerk. (Rehobothkerk) V.m. 10 uur, Ds. Veenhuizen. N.m. 3 uur, Ds. Veenhuizen. Chr. Geref. Kerk (Steengracht) Des morgens 10 uur en des avonds 5 uur de heer J. Rebel. fierst. Ev. Luth. Gem. (Weezenstraat). V.m. 10.15 u.: De heer J. L. J. Meiners, Proponent tè Heemstede. Evangelisatie (Palmstraat) 's Morgens 11 uur, de eerw. heer H. Heeresma, te Amsterdam. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat) 's Morgens 11 ïi uur, H. Dienst. Evangelisatiegebouw Palmstraat 's Morgens 11 u.: Cand. L. D. van Dijl, te Amsterdam. Evangeusatiegebouw (Vijzelstraat) 's Morgens 10.30 uur en n.m. 5.00 uur, Dienst. Leger des Heils (Zaal Spoorgracht 3435). V.m. 10 u.: Heiligingsmeeting. 12 uur Zondagsschool. N.m. 7 uur, Verlossingssamenkomst. Dinsdagavond 7.30 u.: Schriftlezing. DIENSTEN IN DE OMGEVING. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, geen dienst wegens kerkschoon- maak. Heerhugowaard, voorm. 10.30 uur, Ds. de Mooy. Schoorl voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Voorm. 11.15 uur, Zondagsschool. Oude Niedorp, voorm. 10.30 uur, Ds. Krop. Noordscharwoude, geen dienst. Winkel, s'avonds 8 uur. Ds. Nell. Oosterland, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Westerland, nam. 2.30 uur, Ds. Van Beek. Doop. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ds. Vorst man. Barsingerhorn, nam. 2.30 uur. Ds. v. Biemen. Schagerbrug, voorm. 10.30 uur, Ds. Witkop. Huisduinen, geen dienst. Julianadorp, voorm. 10.30 uur, Ds. v. Wichen. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur. Ds. H. J. de Wilde. Diakenbevestiging. Barsingerhorn, s' av. 7.30 u. Ds. Oosterbaan. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur. Ds. R. C. de Lange, van Aalsmeer. Broek op Langendijk: geen dienst. Geref. Kerk. Anna Paulowna. Nabi. 6 u.: Ds. P. Veenhuizen, Bediening H. Avondmaal en Dankzegging. Julianadorp. N. H. Kerk. Nam. 6 u.: Ds. J. van Nieuwkoop. Schagen, voorm. 10 uur. Cand. J. v. d. Mye, hulpprediker. Nam. 2.30 uur, Cand. J. v. d. Mye. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, Cand. Beneder. Nam. 2.30 uur, Cand. Beneder. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug, voorm. 10 uur en nam. 2.30 u., de heer F. van Rossum. Schagerbrug, Bijeenkomst Chr. Jongeman- nenvereeniging Dinsdagavond 8 uur in het Evangelisatie gebouw. Nieuwe Niedorp, geb. Ned. Herv. Kerk, 10 u. dienst. The Star of Hope Mlssion. Julianadorp, voorm. 10 uur en nam. 3.30 uur, de heer L. Brasser, van Den Helder. DIAMANTEN HUWELIJKSFEEST. Maandag a.s. zal het 60 jaar geleden zijn, dat de heer A. J. Bakker en echtgenoote, wo nende in de Warmoesstraat te Den Burg, in den echt zijn vereenigd. BENOEMING. De heer Ari Koopman, te Den Burg, is be noemd tot koster van de Doopsgezinde Kerk te Den Burg, inplaats van den heer J. Scha gen, wien als zoodanig eervol ontslag is ver leend. ZONDAG 4 MEI 1941. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg v.m. 10 u. Ds. Visser: n.m. 7 u. idem Jeugddienst, met medewerking v. d. heer De Vrijere (viool). Oosterend v.m. 10.30 u., Ds. Kok. De Waal v.m. 10.30 uur, Ds. van 't Hooft, Maandcollecte. Den Hoorn v.m. 10.30 u., Ds. Wesseldijk. De Cocksdorp v.m. 10.30 u. Ds. Salm. Maancollecte. De Koog n.m. 3 u. Ds. Salm. Oudeschild v.m. 10.30 u., Ds. Tinholl. Doopsgezinde Gemeente. Den Burg v.m. 10 u. Ds. Gorter. Geref. Kerk. Den Burg (Gebouw Fanfare) v.m. 10.30 uur, Cand. Wouda; n.m. 3 u. Ds. v. d. Leer. Oosterend v.m. 10.30 u., Ds. v. d. Leer; n.m. 3 u. Cand. Wouda. Geref. Kerk H. V. Oosterend v.m. 10.30 en n.m. 3.30 Ds. Nieuw- poort. van 28 April t/m 2 Mei 1941. GEBOREN: Jan Franz z. v. Leendert Vreug- denhil en Gertrud Berkemeijer; Anne Marie d. v. Jan Kuip en Cornelia Maria Bakker: Dirk z. v. Wjjbrand Nicolaas Pereboom en Marina Cornelia Kuijper; Marretje Maria d, v. Johan- nes Cornelis Bakker en Johanna Petronella Verberne. ONDERTROUWD: Klaas Mant je en Trijntje Martha Peper. GETROUWD: Cornelis Jan Zegers en Neeltje Bakker. OVERLEDEN: Max Koens, oud negen dagen; Neeltje van Keeren, oud 76 jaar, wed. van Hendrik Smit. GEVONDEN: een handschoen. Jan Hoogerheide van Emmen, Nw. Dor drecht, Klazinaveenscheweg 112, naar Texel, Oudeschild 142. Elisabeth Verlint (geh. m. J. Dingemanse) van Katwijk, Voorstraat 40, naar Texel, Den Burg, Koogerstraat 70. Anna C. v. d. Berg (geh. m. W. van Sijp) van Bloemendaal, Brederodelaan 54, n. Texel, E 53. Jan Dingemanse van Den Helder, Binnen haven 19, naar Den Burg, Texel, Koogerstr. 70. Johan Mulder van Alkmaar, Kennemerstraat- weg 37, naar Texel, Den Burg, Juiianastr. 3. Maartje Bobeldijk van Schagen, Laagzijde B 23, naar Texel, Den Burg, Koogerstraat 38. Johannes Bakker en echtgen. van Den Hel der, Vlamingstraat 70, naar Texel, Den Burg, Weverstraat 51. Zwaantje Bruggink van Texel, Den Burg, Schoonoordweg 1, naar Westerbork Orvelte E 41. Johanna J. Kloosterman van Texel, H 42, n. Apeldoorn, Paul Krugerstraat 5. Ruurd P. ten Broek van Texel, Den Burg, Weverstraat 90 naar Hoogeveen, Schutstr. 58. Remmet Hooijberg van Texel, C 35, naar Amsterdam, Lumeijstraat 27 III. Hendrik de Ridder en gezin van Texel, E 16, naar Hoorn It. Zeedijk 69. Urk, 1 Mei. Door 60 vaartuigen werd heden aan den Gem. Vischafslag alhier aangevoerd: .2286 pond aal en paling, van 19162 pond per vaartuig, prijs 3177 ct.; 591 ponc( .spiering, 2226 ct. per pond; 260 manden posten ƒ4.98 en 214 manden nest, prijs 33 ct. per mand. HET LAATSTE SLUITGAT KLAAR. Het laatste zinkstuk tegen den dijk om den Noord-oostpolder heeft men laten zakken. Voor den winter is het sluitgat voorloopig ge dicht en de keileem is, beveiligd door groote zeilen, blijven liggen. Na de vorstperiode is dit stuk nu verder afgewerkt. Een groot ge deelte van dit werk is hierdoor nu afgesloten. VAN BRANDSTOF VOORZIEN. De laatste dagen werd er door de geheele bevolking met spanning naar uitgezien, of er brandstof op Urk zou komen. Dit is nu ge beurd. Niet alleen is schipper K. van Veen en schipper Gebr. van der Vergte met een lad'ng turf de haven binnengeloopen, doch ook is er een schip met verschillende andere soorten brandstoffen aangekomen,

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 3