Iraksche ministers te Bagdad teruggekeerd Roosevelt voor groote beslissingen Amerika biedt Ierland hulp aan IRAK De strijd in Noord-Afrika Critiek op de Amerikaansche regeering Japaoscb-Russiscbe verJrag geratificeerd Fransdie burgemeester afgezet Geholpen bij ontvluchting Egyptische oud-premier vermoord? Mialen, Kampioenschap 4 A niet op Hemelvaartsdag „VOLKSONDERWIJS" 75 jaar Het werk der schade enquêtecommissie SfcjK ""'O™ h3fl»n Amsterdamsche effectenbeurs Koersen Nederlandsch clearinginstituut WINTERHULPEN EDERLANO Stort op 5553 of op 877 nomisdi'fc vetrHeer cn vervoer van het eco- VROUWELIJKE HULP DIENST INGESTELD. Iraksch protest bij het Interna tionale Roode Kruis. Naar Ofi uit Bagdad meldt, is de Iraksche minister van buitcnlandschc zaken, Naja Sueidi uit de hoofdstad van Saoedie Arabie, El Riad, teruggekeerd. Ook de Iraksche mi nister van defensie is van zijn reis naar Ankara in Bagdad teruggekeerd. Voorts wordt gemeld, dat de Iraksche consul-gene raal te Jerusalem met een bijzondere op dracht naar de hoofdstad van Iran, Tehe ran, gezonden is. De dochter \*an den Irakschen minister president Rasjid Ali el C.haillani heeft zich belast met de leiding van den vrouwelijken hulpdienst in Irak Zij heeft tot alle vrou wen in de Arabische wereld een oproep ge richt om voor de Arabische zaak ieder offer te brengen. Protest tegen het bombardeeren van hospitalen. Naar het agentschap Ofi uit Bagdad meldt, heeft na het protest van de Iraksche regee ring bij de buitenlandsche diplomatieke ver tegenwoordigers, thans ook de Iraksche Roo de Halve Maan bij het Internationale Roode Kruis te Genève een protest ingediend te gen de Engelsche luchtaanvallen op Irak sche hospitalen en Roode Kruiscolonnes, die duidelijk van het roode kruisteeken zijn voorzien. Iraksch legerbericht Het Iraksche kgerbericht nummer 21 luidt als volgt. Westelijk front: Onze voorposten blijven met den vijand in contact. Zij hebben den strijd aangebonden met vijandelijke pa trouilles, die zij, na hun verliezen te hebben toegebracht, op det vlucht hebben gedreven. Zuidelijk front: 'Onze strijdkrachten, ge steund door daar wonende stammen, heb ben in den nacht van 17 op 18 Mei vijande lijke afdeelingen aangevallen, dien zij ver liezen aan menschen en materiaal hebben toegebracht. Twee motortorpedobooten vielen een Irak schen waarnemingspost aan. De Iraksche strijdkrachten dwongeh den vijand echter na verliezen te hebben geleden, terug te kceren Luchtoorlog: Onze gevechtsvliegtuigen on dernamen verkenningsvluchten overdag. Zij hebben een afdeeling vijandelijke pantser wagens en troepentransporten aangevallen, waarbij dertig pantserwagens en auto's wer den vernield. De rest van de vijandelijke colonne sloeg op de vlucht. Vijandelijke vliegtuigen hebben boven de hoofdstad ge vlogen en eenigc bommen op het steunpunt Rasjid neergeworpen, zonder aanzienlijke schade te veroorzaken. Bovendien heeft de vijand verscheidene verkenningsvluchten gemaakt boven verschillende gebieden van Irak. Politietroepcn: Onze politietroepen zijn, evenals voorheen, den toestand meester. Vij andelijke vliegtuigen hebben boven een ten westen van de F.uphraat gelegen vliegveld gevlogen. Zij werden echter door de Iraksche luchtdoelartillerie op de vlucht gedreven. Solloem sinds 16 Mei Duitsch. Het DNB verneemt van bevoegde zijde het volgende: Solloem is sedert den zestienden Mei in handen - van de Duitsch-Italiaansche troe pen. Anders luidende Engelsche beweringen zijn even onwaar als het van Engelsche zijde verspreide bericht, dat do Duitschers tijdens de jongste gevechten in Noord Afri ka meer dan vijfhonderd gevangenen ver loren zouden hebben. Duitsche verkonningsstrijdkrachtcn, die dezer dagen in het gebied van Solloem ver der naar het oosten op rukten, hebben, naar aan het DNB wordt gemeld, vijf Brit- sche wantserwagens vernietigd. De beman ningen der pantserwagens werden gevan gen genomen. Zij beklaagden zich erover, dat de Royal Airforce aan het Lybische front zoo weinig in actie kwam en den strijd der trpepen te land nauwelijks on dersteunde. Daarentegen heeft het Duitsche luchtwapen den Britschen afdeelingen vee) zorg gebaard en aan pantserwapens, colon nes infanterie en artilleriestellingen door geregelde aanvallen zware schade toege bracht. Binnenlandsche gevaren grooter dan builenlandsche. x De redacteur van het bekende weekblad United States News, Lawrence, doet in een hoofdartikel een Scherpen aanval op de re geering wegens „onbekwaamheid". De re geering, zoo schrijft hij. heeft zelfs geen halt kunnen toeroepen aan de wenschen der vakvereenigingen betreffende verdere loonsverhoogingen. ofschoon zij zich bewust moet zijn van de inflationistische gevolgen daarvan. Het feit. dat het arbitragebureau voor de wapenindustrie nog pas de vorige week de looneischen van de vakvereenigin gen in de autoindustrie voor 100 pet. heeft ingewilligd, vormt een dreigend teeken. De ze schipbreuk in de binnenlandsche econo mische politiek is grooter dan alle „be weerde" gevaren voor de Ver. Staten van den kant van Europa. Lawrence stelt in het licht', dat de regeering aan den eenen kant verklaart, dat de Ver. Staten in bui- tenlandsch politiek gevaar verkeeren. aan den anderen kant doet zij echter, wanneer men de landbouw- en arbeidspolitieke maatregelen bekijkt, geenerlei poging om het land te redden. BURGEMEESTER VAN NEW YORK IN NIEUWE FUNCTIE. President Roosevelt heeft den burgemees ter van New York, Laguardia. tot leider be noemd van het in oprichting zijnde bureau voor burgerlijke verdediging, meldt de As sociated Press uit officieele kringen te Was hington. Laguardia heeft de post aangeno men. Het zal in de eerste plaats de taak van dit nieuwe bureau zijn, in het gehcele land een systeem van luchtbescherming te or- ganiseeren en de nationale en plaatselijke verdedigingsplannen te coördinceren. De formeele aankondiging van bet nieuwe fe- 'derale bureau heeft Roosevelt om persoon lijke redenen voorloopig uitgesteld. De pre sident is van zijn maagkwaal nog niet geheel hersteld en blijft op doktersadvies voorloo pig nog thuis. Tokio, 20 Mei (D.N.B.) In de ambts woning van den Japanschen minister van buitenlandsche zaken Matsoeoka zijn op plechtige wijze de ratificaticoorkonden van het JapanschRussische neutraliteitsver drag door Matsoeoka en den Russischen ambassadeur Smotanin uitgewisseld In een korte toespraak zeide de minister, dat het neutrahteitspact een symbool is voor der hartelijken wensch naar vrede tysschen Japan en Rusland en dat het den hoek steen is voor de toekomstige vriendschap pelijke betrekkingen tusschen beide landen. SCHEPEN EN LEVENSMIDDE LEN. President Roosevelt heeft gisteren in de persconferentie medegedeeld, dat de Ameri kaansche regeering de Iersche regeering twee schepen heeft aangeboden ten verkoop of om te charteren, benevens levensmidde len ter waarde van een half millioen dollar vor de Iersche burgerbevolking. De beide schepen zouden met Iersche bemanning on der Iersche vlag varen. Aan het aanbod is geen enkele voorwaarde verbonden. Ten opzichte van de missie van den Ier- schcn minister van defensie, Aiken. die in de Ver. Staten oorlogstuig wilde koopen, gaf Roosevelt ontwijkende antwoorden Uit be trouwbare bron verluidt echter, dat deze wensch van Ierland van de hand is gewezen Roosevelt sprak vervolgons de, berichten tegen, dat hij ecnigerlei plannen tot het in stellen van convooien had of dat hij voorne mens was eenigerlei boodschap aan het con gres te richten. Vragen betreffende een bezetting van Da kar deed Roosevelt af met het woord „ama teurstrategie". Wegens vijandige houding jegens nationale vernieuwing. De burgemeester van Suresnes en vroegere senator van het departement de La Seine, Selly, is op grond van zijn vijandige houding jegens het werk van de nationale vernieu wing op besluit van de Eransche regeering uit zijn functie ontheven. De regeering wijst er in een bekendmaking op. dat tegen ge meenteraden, die zich bij de uitoefening van hun werkzaamheden niet streng aan het ka der van de door de regeering Pétain gestelde beginselen houden, in het vervolg de streng ste sancties zullen worden genomen. BINNENKORT ERKENNING DER NANKING REGEERING. In antwoord op een desbetreffende vraac die gesteld werd naar' aanleiding van een courantenbericht heeft de woordvoerder van het inlichtingenbureau op de gebruike lijke conferentie voor de huitenlandsrhe nors verklaard: „Wij verwachten binnenkort de erkenning van de nationale Ghineesche re geering te Nanking door Duitschland en Italië, doch wij kunnen niet precies zeg gen wanneer". DE ENGELSCHE VERLIEZEN AAN TANKSCHEPEN. Met de vernietiging van een Engelsch tankconvooi en het tot zinken brengen van 33.000 brt. aan tankschepen, zijn de laatste twee dagen in totaal 43 000 brt. vijandelijke tankschepen tot zinken gebracht. 13.000 brt. werden door brand volkomen vernietigd en moeten als verloren beschouwd worden 11 000 andere brt. werden door uitwerking van bommen zwaar beschadigd. Het totale verlies aan Engelsche tankschepen bedraagt dientengevolge krachtens de op 19 en 20 Mei ontvangen berichten 67000 brt. SCHAARSCHTE IN AUSTRALIë. Volgens Reuter heeft de plaatsvervangen de Austrlische premier, Padden, in een af gelegde verklaring nieuwe rationalisatie maatregelen in de Australische industrie aangekondigd, die veel ingrijpender zijn dan men tot dusver had kunnen vermoeden. De burgerbevolking moet rekenen op toenemen de beperking van de belangrijkste leveran ties. JORIS VAN SEVEREN HERDACHT. Gisteren is op verschillende plaatsen de sterfdag tan Joris van Severen, den leider van het Verdinaso herdacht. De vlag van :ong Dinaso is te Utrecht plechtig aangebo den. In Den Haag is op het Binnenhof de nagedachtenis door vele nartijgenooten en sympathiseerenden gecerd. Tc Amsterdam is in een der R.K. kerken een mis van requiem opgedragen. Goedhartigheid kwam gevange ne op 6 weken verlies van vrij heid te staan. Veertien dagen geleden diende voor de Utrcchtsche rechtbank een zaak betreffen de het hulp verleenen bij een poging om uit de gevangenis te ontsnappen. In het Huis van Bewaring zaten twee gedetineerden, van wien de een op vrije voeten mocht worden gesteld .terwijl de ander nog twee jaar voor den boeg had. De twee gevangenen kwamen overeen, dat de een zich zou voordoen voor den ander, zoodat toen afgeroepen werd, dat de een in vrijheid zu worden gestel, de ander naar \oren trad en de gevangenisdeur voor zich zag open gaan. terwijl hij nog twee jaar achter slot en grendel had moeten zitten. De ander, die werkelijk in vrijheid gesteld uad moeten worden, vroeg hierop, of hij nu eindelijk vrij kwam en zoo kwam de fraude uit. Terzake dit misdrijf werd tegen den 22-jarigen hotelbediende L. D. uit Utrecht een gevangenisstraf geëischt voor den tijd van drie maanden. De rechtbank veroordeelde verdachte tot een gevangenis straf van zes weken. Ook opperbevelhebber verdwenen. Naar uit Caïro verluidt, zijn de vroegere Egyptische minister-president, Ali Mahar Pasja, alsmede de opperbevelhebber van de Egyptische troepen, Abdoel Rahman Adam Pasja, sinds Zondag verdwenen. Men weet niet, of zij gearresteerd, of door agenten van den Secret Service vermoord zijn, of dat zij zich verborgen houden. B.K.C.—D.T.S. op 25 Mei. Naar wij. bij het ter perse oaan van dit nummer vernemen, heeft de N.V.B. afwij zend beschikt op het verzoek om den wed- strijd B.K.C.—D.T.S. op Hemelvaartsdag te mogen spelen, zoodat deze belangrijke wed strijd nu op den orspronkelijk vastgestelden datum Zondag 25 Mei gespeeld zal worden. MEER PLUNDERING TE LONDEN. Naar de Daily Telegraph meldt, is het aan tal gevallen van plundering den laatsten tijd te Londen sterk toegenomen. Honderden re chercheurs werken nacht in, nacht uit sa men met bijzondere afdeelingen politie, die speciaal dienst doen ter bestrijding van het plunderen en op alle politiebureaux in geheel Londen voortdurend gereed staan. Vele af deelingen hebben tot taak reeds enkele mi nuten na een bominslag voor het beschadig de huis te verschijnen, daar vele plunderaars voorgeven tot de reddingsmanschappen te behooren om zoo hun misdadig bedrijf onge hinderd te kunnen uitoefenen. VIJF CHINEESCHE DIVISIES GEDEEL TELIJK VERNIELD. Naar de woordvoerder van het Japansche opperbevel bekend gemaakt heeft, zijn de Japansch-Chineesche gevechten, die half Mei bij Tsioeki, honderd kilometer ten zuiden van Hangtsiau haar hoogtepunt bereikten geëindigd met de gedeeltelijke vernietiging van vijf Chineeschei divisies. Verscheidene hooge officieren en stafofficieren werden ge vangen genomen. Het aantal gesneuvelden aan Chineesche zijde heeft men nog niet kunnen vaststellen, doch het wordt door de Japanners op meer dan 20.000 getaxeerd. 1.3 MILLIOEN KRIJGSGEVANGENEN IN DUITSCHLAND. Uit een artikel van Oberregierungsrat Dr. Stothfang in het tijdschrift Deutsche Ver- waltung blijkt, dat thans 1.3 millioen krijgs gevangenen in het Duitsche economische le ven werkzaam zijn. Men hoopt op vermeerde ring van dit aantal, waarmee vooral de land bouw gebaat zou zijn. als gevolg van de groo- te aantallen krijgsgevangenen, die in het zuidoosten gemaakt zijn. HERTOG VAN AOSTA ONDERSCHEIDEN. De Italiaansche Koning-Keizer Victor Emanuel heeft den Hertog van Aosta een telegram gezonden van den volgenden in houdt: „Ik heb je houding als bevelhebber en soldaat met levendige deelneming en trots gevolgd. Ik heb je de gouden medaille voor dapperheid verleend metd en wensch in jouw persoon ook hen te onderscheiden, die onder je bevel hebben gestreden en zich jegens het vaderland verdienstelijk hebben gemaakt." STAKING IN SELANGOR BEËINDIGD. Reuter meldt, dat de s-takers op de rubber- plantages in den Maleischen staat Selangor den arbeid hervat hebben. Meer dan twee honderd personen zouden gearresteerd zijn. Afkondiging van den nationalen crisistoestand verwacht AANVAL OP DAKAR? In Congreskringen te Washington verluidt, dat president Roosevelt de afkondiging van den nationalen crisistoestand voorbereidt, waardoor zijn volmachten vooral op militair gebied aanzienlijk zouden worden uitgebreid. Ondanks de tegenspraak van het Witte Huis, dat Roosevelt geen bijzondere boodschap over buitenlandsche politieke vraagstukken aan het Congres overweegt, blijft het gerucht de ronde doen, aldus meldt de „New York Daily News" uit Washington, dat de presi dent de verscherping van de positie der Vereenigde Staten z.g.n. als gevolg van de FranschDuitsche toenadering, tot voor wendsel zal nemen om een onverwijlde ver sterking der militaire samenwerking met Engeland tot stand te brengen. In Washington verwacht men dat de Fran sche bezittingen op het westelijk halfrond door Amerika zullen worden overgenomen, en dat de Vereenigde Staten aan een even- tueele poging zullen deelnemen, Dakar te bezetten. Het is mogelijk, meldt de correspon dent verder, dat Londen wegens gebrek aan oorlogsschepen voor deze onderneming de Vereenigde Staten zal verzoeken, Engeland met zijn vloot bij de uitvoering van de krijgs verrichtingen te helpen. In breede kringen van Washington is men ervan overtuigd, dat Roosevelt aan den vooravond van groote be slissingen staat. De vertegenwoordiger van De Gaulle, Soustrelles die op het oogenblik een reis door de Latijnsch-Amerikaansche landen maakt, heeft te San Juan (Porto Rio) ver nomen, dat de aanhangers van De Gaulle een bezetting der Amerikaansche koloniën van Frankrijk door de Vereenigde Staten, begunstigen. Onder de Fransche bezittingen die hier voor in aanmerking komen, wordt, volgens U. P speciaal Fransch Guyana genoemd. Huil verklaarde dat hij geen besprekin gen over een gemeenschappelijke actie te gen de Frarische kólöniën met andere repu blikeinen heeft gevoerd. Het vraagstuk der levensmiddelenvoorziening van Fransch Martinique wordt op het oogenblik overwo gen Deze laatste opmerking van IIull doet in politieke kringen vermoeden dat de re geering door een wijziging van de levens middelenvoorziening van Martinique de be volking van het eiland wil bewegen stelling te nemen tegen de samenwerking van Vi- chv met Duitschland. Gelijk bekend, wordt Martinique sedert de capitulatie van Frankrijk door.de Vereenig de Staten van levensmiddelen voorzien. Buitengewoon congres. Op 24 en 25 Mei a.s. houdt de vereeniging „Volksonderwijs" een buitengewoon congres. De vergadering wordt belegd in verband met het feit, dat de vereeniging vóór 75 jaar te Leeuwarden werd gesticht. Het hoofdbestuur vari V.O. houdt receptie op Zaterdag 24 Mei van 3-5 uur in de zalen Schaaf in de Sacramentstraat te Leeuwar den. KIND ONDER DEUR. Gisteren is het vierjarig zoontje van de familie P. te Venray onder een deur welke was losgeraakt, terecht gekomen. Het\ind werd zoo ernstig gewond, dat het korten tijd later overleed. 75000 aanvragen in behandeling. (Van onzen Ilaagschen correspondent.) Nu 15 Mei achter ons ligt. was er aanlei ding om eens te informecren. hoe het staat met het werk der Schade-enquêtecommissie militairen te velde. Bij het bureau rtezet commissie. .lavastraat 4. Den Haag. zijn se derl de instelling ervan ruim 75.000 aanvre gen binnengekomen van gewezen militairen voor vergoeding van schade voor verloren gegane burgereigendommen. Zooals wij reeds cemled hebben, moet „te velde" niet eng uitgelogd worden: Krachtens nadere be slissing valt het personeel van de Zeemacht ook onder deze regeling. Van de ruim 75000 aanvragers hehben on geveer 55.000 reeds een vragenformulier ter invulling ontvangen, de overhuivende 20.000 worden bij 5000 per weck weggewerkt. Bijna 10.000 van deze formulieren zijn reeds inge vuld terugontvangen en dagelijks komt een groote post binnen. Elk ingevuld formulier krijgt een doorloo pond nummer en namen cn adressen wor den in een kaartsysteem opgenomen. De gevallen worden zoo noodig.'nader onder zocht, door navraag bij getuigen, leveran ciers, gewezen meerderen, enz. en verder gerubriceerd in land- en zeemacht en deze groepen weer onderverdeeld in officieren onderofficieren, korporaals en manschappen Aan particuliere schade van gesneuvelden of blijvend gewonden wordt zooveel mogelijk voorrang verleend, zoo ook wanneer het b.v iemand betreft wiens burgerwoning ook nóg tijdens ziin afwezigheid, door oorlogshande lingen is beschadigd of verwoest. De schade enquête-commissie, bestaande uit drie leden, oud-officieren, beslist ten slotte op de door het Bureau afgehandelde zaken, ten aanzien van de hoe grootheid der schadeuitkeering, wadi-bij vaak weer over leg met het departement van defensie (thans Afwikkelingsbureau) of andere instanties nog noodig zal blijken, om dubbele vergoe ding te voorkomen. De Nat. Ver. tot steun aan miliciens (Stan.il), het Roode Kruis of het l onds voor Bijzondere Nooden kunnen immers ook wel reeds voorloopige uitkee- ringen hebben gedaan, welke uiteindelijk bracht m enn8 m°eten worden ge- Is de beslissing door de commissie geno men dan gaat het toewijzingsformulier naar het Departement van Financiën dat via het Centraal Verrekeningskan.oor voof uitbeta ling zorg draagt (per giro of pos (wissen Vergoeding kan worden verleend voor alle pai ticuliere eigendommen, w-clkc te \eldc verloren zijn en welke de eigenaar thans economisch noodig heeft zooals Ln burgerpak kleeren, schoenen 'ten hoogste pa„a.r) ondergoed (niet meer dan drie stel boeken voor studie, of werkkring on misbaar, enz. Niet vergoed worden fototoe stellen, ringen, sieraden cn andere 1 vn voorwerpen. Behonrlonc i,uxe Geringe affaire. Lustelooz® markt. Kleihe koersafbrokke. ling. Nederlandsche beleggin, gen prijshoudend. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. Nederland 1941 I 4 Nederland 1940 I 4 Nederland 1940 II 4 Idem met bel. fac. Nederland 1938 3.3% Oo'St Indië 1937 3 Oost Indië 1937 A 3 DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. VK. L.K. 984/4-98% 98 5/16-98 7/M 99% 99% 97 5/16 97% 99% 99% S9%-89% 89%,-89 7/16 90% 90% S8% 88% A'dam '37 I 3% 90% 's Grav. '37 I 3% 94% N Holl. '38 3 85% N.-Holl. '38 II (3%) 3 88% R'dam '37 I III 3% 87% Z.-Holland 1937 3 90% 90% 85% 88% 87 15/10 HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp b. Veendam 3% 96 96 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind I. G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 AANDEELEN. BANK EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 190% 191 Ned. Ind Handelsb. A 132% 132% Ned. Handel Mij. c.v. A 137 138 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K.U. 129%-130%' 130%-139% Calvé Delft c.v. A 73 73% Centr. Suiker Mij. 191% 191 Fokker g A 182 181 Lever Bros en Unilever cv.A119%-118% 117%-llS Ned. Ford 295 287 Philips G B v.A. 215%-214% 215-212 Philips pref. A. 151% 1523/4 PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Dordtsche Petr. g. A. Kon. Petr. 215% 215% 246%-243% 245%-240% SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. Holland Amerikalijn A. 115 113% Java China Japanlijn A. 145 144 Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat. bez. v. A. 161-160 159%-f50. Kon. Paketvaart A. 241 239% Ned Scheepv. Unie A. 177-176 174%-173 Bott. Lloyd A. 138 139 Stoomv. M. Nederland A. 138 139 SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.V.A. Javasche Cultuur N.I.S U. s Ver. Vorstenl. Cult. 429%-426% 430-427 251 252 252 252% 119-119% 118 TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. Deli Mij cv. A. Senembah 204-203% 202 269%-270 273-27Ö 225 2243/4-223 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd Rubber 270-2683/4 271-268 Bandar Rubber Mij. A. 217 215 Deli Batavia Mij. A. 209 206% Koersen van stortingen op 21 Mei 1941: Belga's 30 1432; Zwitsersche Francs 43.56; Fransche Francs 3.768; Lires 9.87; Deensche Kronen 36,37; Zweedsche Kronen 44.85; Tsje chische Kronen (oude schulden) 6.42. POSTGIRO-NO'S VAN DE WIN TERHULP NEDERLAND. winterhulp Nederland. Den Haag, 8a. 5668. Ale bank der Winterhulp Neder- derl and U aangewezen de Kas ver eniging N.V„ Amsterdam, No. 877. bran0l O^nk In veler leven TT VERVOERSFRONT OPGERICHT. De N.S B.-persdienst meldt- in „vervoersfont/' 'laar "aam ROwijzi*d neners1 za' omvatten alle onder- voeren vnn Zlch bezi* ho"den met het ver- keliik van ,pcr.s.oncn cn goederen, onafhan- heeft rlm,iriJZe. waarop dit vervoer plaats scheepvaart. mtzondering van de zce- JONGETJE VERDRONKEN. dcE^d»ri* '°.nFct.ie is te Susteren hü verdronk™M? 1(5 water geraakt en nken. 1 llJkje is opgehaald.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2