ïl.U.R. BJCCUD.T.S» Kroatië thans De sensatie Diplomaten en een verkoudheidsmiddel Watergebrek in de Lybische woestijo Kano overvaren Predikbeurten Marktberichten V.S.F! tegen A.D.O. Frankrijk en zijn koloniën Vulkaan op Kamsjatka in werking Arrondissementsrechtbank te Alkmaar DROEF AVONTUUR van dorstigen landman Italiaansch weermachthericht Duitsch weermacbthericht Oudjes zwaar gedupeerd 486e STAATSLOTERIJ ©e >iaÜ aji Uemtèu-aaïUdaa Ondanks het kle'ne programma voor dezen extra voetbal Zondag mogen we toch spre ken van een interessant programma. De be langrijkste strijd voor ons district is toch zeker wel BKCDTS. Zal BKC we derom de overwinning in de wacht sleepen. Zoo ja, dan staat ons nog een "belangrijke strijd te wachten. We zullen afwachten. VSV ontmoet voor de tweede maal al reeds ADO en daar beiden nog geen overwinning noteerden, kan het in Vclsen wel eens ge ducht spannen. Tenslotte heoijen we nog HFC, dat voor zijn laatste kans strijdt in den wedstrijd tegen de Spartaan. Kampioenschap van Nederland. De leider Heracles is vrij! In Velsen heb ben we VSVADO. De rood-witten hebben, ondanks de nederlaag, tegen Heracles geen Slechten indruk achtergelaten. Tot kort voor 't einde was de stand nog 21 en was dus alle kans op een gelijk spel aanwezig; maar de voorhoede .was tot een dergelijke kracht toer niet in staat Toen Velthuis er 31 van maakte was de strijd beslist. Godschalk was de man, die het VSV-doelpunt fabriceerde. De Velsenaren zijn tot heden de ernstigste concurrenten, tenminste wat de prestaties aan gaat, welke geleverd zijn. Nu morgen de return-match tegen ADO plaats vindt is heel de Westelijke voetbalkring benieuwd, wie uiteindelijk de sterkste zal zijn. In Den Haag werd het 11. En ook nu zal de uitslag niet ver van een draw verwijderd zijn, hoewel de Velsenaren kunnen win.ien. PSV ontvangt Be Quick. Zondag j.1. werd de eerste .vedstrijd tusschen beiden rivalen een gelijk spel, 00. Hoe zal de strijd zich nu ontwikkelen Wanneer PSV in deze com petitie nog eens zal winnen, moet het morgen gebeuren. -e Quick heeft in zijn eersten wedstrijd het eerste punt bereikt en is dus theoretisch de ïaaste concurrent van Hera cles, doch 'e Groningers zullen een harden strijd tegemoet gaan, we gelooven zelfs dat zij straks met PSV nog wel eens om de roode lantaarn kunnen vechten. In ieder geval zien we Philips de eerste overwinning behalen en Be Quick incasseert daarmede tevens zijn eerste nederlaag. Om een plaats in de Noord. Ie klasse. In het Noorden speelt GRC tegen WVV. Twee jaar terug kwamt genoemde clubs ook tegen elkaar in 't veld; WVV overwon en werd le klasser. Nu staat de zack even anders, de Winschotenaren zijn reeds met een nederlaag gestart en een nieuwe tegenslag maakt hen practiscb 2e klasser. GRC is tot een dergelijke prestatie in staat! 2e klasse B. Watergraafsmeer kan van Velox winnen. De groote vraag is hier: Zou HFC zich hand haven? Leek het een week of vier terug dat de zaak voor „the good old" verloren was, nij ziet het er even anders uit. De stand is n.1.: Kennemers 21 6 2 13 14 Volendam 21 5 4 12 14 H.F.C. 21 5 2 14 12 De mogelijkheid is dus niet uitgesloten, dat alle drie gegadigden met een gelijk aantal punten zullen, eindigen. In dat geval wordt het nog een „long end1'. Morgen ontvangt HFC De Spartaan en de Haarlemmers hebben hier een serieuse kans op de punten. De Kennemers hebben een zwa- ren laatsten wedstrijd n.I. tegen HBC in Heemstede en de mannen van Kick Smit zul len zeker voor een sportief verloop zorgdragen en de punten In Heemstede houden. Daar ook Volendar.i naar HBC moet en deze wedstrijd dus eerst Zondag gespeeld wordt, hebben de Heemsteuenaren ook nog twee belangrijke wedstrijden. Het ligt dus vóór 90 aan HFC Zelf, want o.i. zal HBC wel voor de rest zorgen. 4e klasse A. De groote strijd BKCDTS zal dan mor gen in den Polder plaats hebben. Al enkele weken na het begin der competitie, waren het DTS en BKC, aanvankelijk ook Succes en Schag'-i, die zich 'ot een kopgroep vereenig- hen. Het verdere verloop van de competitie is dit zoo gebleven, al konden op het laatst zoowel Succes als Schagen de leiders niet meer volgen, waardoor DTS en BKC over bleven. Wie nu de sterkste van de 2 is, zou den we niet zoo maar zonder meer durven neerschrijven. De vedstrijd in Oudkarspel eindigde in een keurige 20 zege voor BKC. Nu is het déze compecitie echter zoo, dat de thuiswed strijden van BKC van minder gehalte zijn dan haar uitwedstrijden. We rekenen op een spannenden fairen strijd op het BKC-terrein en een zege van de thuisclub ligt zeker in bet bereik van hun kunnen. Schagen he?ft tegen Wieringrwaard de beste papieren, terwijl Succes in Oudesluis met een gelijk spel tevreden mag zijn. ONDERAFDEBLING NOORDHOLLAND. I D. BerkhoutWest-Frisia 3. III D. Groot-SchermerVrone 2. IV E. Callantsoog—Winkel 4; Schagen 3—St.M.- Vlotbrug, 11 uur; BarsingerhornOudesluis 2. ADSPIRANTEN. Afd. J. DTS aAlkm. Boys a, 10 uur. Afd. L. W--Frisia b—W.-Frisia a, 10 uur. Afd. n. Oudesluis aSucces b, 10.30 uur. AFD. BIJZONDER VOETBAL. Hug° Boys-Geel Zwart; SVW-St. V LSVV 2—ZAP. Souvereiniteit moet in. vollen omvang worden hersteld. Het Fransche agentschap Ofi publiceert een communiqué waarin een principieel •standpunt wordt ingenomen ten aanzien van de Britsche pogingen om nu ook Syrië van Frankrijk los te scheuren. In dit com muniqué wordt het volgende gezegd; Boven de Syrische steden en dorpen heb ben Engclsche vliegtuigen door generaal Catroux opgestelde pamfletten neergewor pen. Behalve de vele andere, is dit een nieuw bewijs voor liet feit, dat .een van de doeleinden van de Engelsche politiek het losscheuren van Syrië van het moederland is. Engeland heeft getracht het grootste deel van het Fransche koloniale rijk tot een verbreken van den band met het moe derland te bewegen. Vervolgens herinnert het agentschap aan de Britsche manoeuvres in Numea, Tahiti, in Fransch-Indochina en vooral in Gabon en Kameroen en zegt verder, dat Engeland behsilve eenigc successen, die het door mid del. van geweld, verkeerde inlichtingen aan de van Vichy afgesneden Franschen of door liet gebruiken van groote financieele mid delen heeft verkregen, aan den anderen kant ook groote nederlagen heeft geleden, zoo o.m. hij de regeering van Madagascar, in Djibocti en vooral in Dakar. Voor Frank rijk is ongetwijfeld het uur gekomen om in liet bijzonder in Afrika zijn koloniaal rijk opnieuw onder een bestuur te brengen. Het Fransche agentschap legt er in dit verband den nadruk op, dat het vraagstuk der afvalligheid uitsluitend en alleen tus schen Frankrijk en de afvalligen geregeld moet worden, die voor het meerendecl goe de, doch misleide Franschen zijn. Het com muniqué van Ofi zegt tenslotte het volgen de: In een oogenblik, waarop Frankrijk pogin gen in het werk stelt om deze Franschen weer naar zich terug te voeren, kan het niet dulden, dat een buitenlandsche mogend beid zich hierin mengt om dit te verhinde ren. Om alleen van de gebieden rondom net Tsaad-meer, of van Gabon of heel in het algemeen van Equatoriaal Afrika en Kameroen te spreken, het,zijn provincies van het Fransche imperium, waarin thans de Fransche souvereiniteit in den vollen omvang moet woriën hersteld. Uit Petropawlowsk op hot schiereiland Kamsjatka (Rusland) wordt melding ge maakt van een versterkte werking van den vulkaan Tolbatsjik. In den nacht van 8 op 9 Mei werden de bewoners van een in de nabijheid van den vulkaan gelegen dorp door zwaar gerommel en door aardschokken uit den slaap gewekt. Het bleek, dat zich niet ver van den hoofdkrater van den ge noemden vulkaan een nevenkratcr had ge vormd, waaruit vuur omhoog steeg. De sneeuw in de omgeving van den vulkaan is met ascli Üëdekt en aan den nachtelijkcn hemel valt een sterke vuurgloed waar te nemen. Door het hevige onderaardsche ge dreun trillen In de omliggende dorpen de ruiten der huizen. De vulkaan Tolbatsjik ligt ongeveer dertig km. ten zuiden van de Kljutsjewskajasopa, den grootsten vulkaan van Azië en Europa. De vulkaan Tobatsjik die sinds 1939 weer voortdurend in werking is, heeft, volgens de Prawda, bij elkaar tach tig nevenkraters. Sinds 1937 zijn er op het schiereiland Kamsjatka ongeveer vijftig vul kanische uitbarstingen voorgevallen. De ontmoeting tusschen Matsoe- oka en Grew. Bij het begin der persconferentie van gis teren te Tokio en nog voordat de buitenland- sche correspondenten met hun vragen kon den beginnen .heeft de woordvoerder van 't centrale bureau voor inlichtingen van het Japansche- kabinet verzocht, hem geen moeilijke vragen t.e stellen, daar hij niet in staat was die te beantwoorden. Toen hem om nadere bijzonderheden verzocht werd over de ontmoeting tusschen Matsoeoka, den .Tapanschen minister van buitenlandsche. zaken, en Grew, den ambassadeur van de Ver. Staten, zeide de woordvoerder, dat hier uitsluitend, sprake is geweest van een hoffclijkheidsbezoek. Grew was zoo vriende lijk geweest, Matsoeoka een geneesmiddel tegen de verkoudheid te geven, waaraan de Japansche minister van buitenlandsche za ken sinds zijn terugkeer uit "Europa lijdt. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 20 Mei. De oogst was ditmaal wel héél erg schraal. Vier zaken, waarvan wij slechts één konden gebruiken. Minder kon het al haast niet. Wel ja, zei de president, mr. baron van Tuyll van Serooskerken tot verd.. die ervan werd beschuldigd te Oudorp op 27 OctoUer een fiets te hebben gestolen. Als ie eigen fiets gestolen wordt, dan gap je maar een rijwiel van een ander. Wat ben je van je be roep?, vroeg de pres. aan verd. J. T. L. uit Harenkarspel. Koopman en arbeider, antwoordde deze. Zeker koopman in oud roest, meende de Pres., of anders in gestolen fietsen! De landbouwer P. B. uit Heerhugowaard. voor het hekje geroepen, vertelde, dat hij op een fietstochtje van zijn woonplaats naar Alkmaar zoo'n dorst had gekregen, dat hii in café „De Hengelaar" te Oudorp noodig even moest opsteken. Zijn fiets had hij \ooi het hek van het café geplaatst. Maar, o AANVALLEN BIJ TOBROEK AFGESLAGEN. Het weermachthericht nummer 319 luidt als volgt: Noord-Afrika: Aan het front van Tabroek hebben wij kleine vijandelijke acties afge slagen, waarbij gevangenen werden ge maakt. Onze luchtformatios hebben Mersa Matroeh en Tobrock gebombardeerd, waar door groote branden zijn ontstaan. De vij and heeft een luchtaanval ondernomen op Benghazi. Oost- Afrika: In den sector van Gondar is de vijand door onze energieke tegenacties uit de stellingen verdreven, waarin hij zich op 17 en IS Mei had weten te nestelen. De aan den vijand toegebrachte verliezen zijn aanzienlijk. Onze verliezen zijn eveneens groot. VERNIETIGING VAN BRITSCHE KOOPVAARDIJSCHEPEN. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: Een duikboot onder bevel van kapitein- luitenant Lehmann-Willenbrock heeft uit convooien 33.000 b.r.t. aan Britsche tank- schen tot zinken gebracht. Duitsche duikbommenwerpers hebben on der bescherming van jachtvliegtuigen sche pen in de Soeda-baai en vliegvelden op het eiland Kreta aangevallen. Zij wierpen een kruiser van de York-klasse in brand, ver nielden zes jachtvliegtuigen van het type Hurricane op don grond en stelden zes stukken luchtdoelgeschut buiten gevecht. In het zeegebied rondom Engeland ver nietigden gevechtsvliegtuigen ten Zuidwes ten van Weymouth een Britsche duikboot en beschadigden in Milfordhaven een groot koopvaardijschip zwaar. Bij aanvallen op de Engelsche Zuidkust schoten Duitsche jagers in luchtgevechten zes Britsche jachtvliegtuigen en een ge vechtsvliegtuig neer. In den afgeloopcn nacht vielen gevechts vliegtuigen haveninstallaties aan de Zuid en Zuidoostkust van Engeland aan. In Noord-Afrika wederzijdsche activiteit van verkenningstroepen. De vijand is overdag noch des nachts boven het Duitsche Rijksgebied verschenen. Britsche patrouilles van dorst in elkaar gezakt. In de laatste dagen nemen aan het Liby- sche front de klachten van Britsche gevan genen, dat hun trocpenonderdeelen groot gebrek aan water hebben, toe. Op verschei dene plaatsen zijn Britsche patrouilles ge vonden, die van dorst en uitputting in el kaar gezakt waren. Deze opmerkingen wor den ook bevestigd door een noodkreet van Engeland aan Amerika. Zoo meldt United Press uit Washington, dat de Britsche auto riteiten Amerika verzocht hebben, zoo snel mogelijk transportvliegtuigen voor de water voorziening der Britsche troepen in Noord Afrika ter beschikking te. stellen. Een koninkrijk met 7 millioen inwoners en 115.000 vierkante km. oppervlakte. De Duitsche pers besteedt veel aandacht aan het verdrag, dat Kroatië met Italië heeft gesloten en aan het uitroepen van den hertog van Spoleto tot koning van Kroatië. De wijze, waarop deze berichten gebracht worden en de commentaren, welke worden gegeven, verraden duidelijk de sympathie, waarmede men in Duitschland Kroatië bij den opbouw van den nieuwen staat tege moet komt. Door het nieuwe verdrag is de herordening van den Balkan .definitief ge stabiliseerd De natuurlijke suprematie van Italië om de Adriatische. Zee komt in het verdrag tot uiting. De doorloopende bedrei ging, welke een vreemde macht en vooral Engeland op dn westrand van dén Bal kan steeds heeft uitgeoefend, is voor goed uitgeschakeld. Zooals bekend werden in den afgeloopen week de grenzen tusschen Kroa tië en Duitschland vastgelegd. Thans is ook schrik, toen hii terugkwam, was zijn karre tje verdwenen. Wat hij nooit had kunnen droomen. gebeurde. Op 19 April van dit jaar had hij zoowaar z'n rijwiel teruggevonden in een sialling te Alkmaar. Verd. vertelde, dat zijn eigen fiets gestolen was. reden waarom hii maar een ander had meegenomen; hetgeen den president boven staande ontboezeming ontlokte. Ik heb nog nooit gestolen, zeide verd. Maar nu dan toch wel. merkte de presi- .dent op. Verdachte deed er toen maar wijselijk het zwijgen toe. De Officier van Justitie mr. de Bruvs Tack. requisitoir nemend, zeide. dat de han delwijze van verd, niet was goed te praten, het stelen van rijwielen nam hand over hand toe en daartegen diende krachtig te worden opgetreden. De eisch luidde 6 maan den gevangenisstraf. Dat is verschrikkelijk voor m'n gezin!, riep verd. uit. Het is nog verschrikkelijker voor uw ge zin. als de vader een dief is. kaatste de pres. den bal terug. Ik werd de dupe van een ander, want als mijn fiets niet was gestolen, waarvoor men een oud karretje in de plaats had gezet dan was er niets gebeurd, verdedigde zich verd. in uiterste wanhoop. De president vond het welletjes en be paalde de uitspraak 'in deze zaak op heden over veertien dagen. En hiermede was deze onbelangrijke zit ting ten eindet een definitieve grensscheiding getroffen aan de Adriatischè Zee. Met Hongarije wordt nog onderhandeld, maar men kan een spoe dige overeenkomst tegemoet zien. Thans resteert nog een regeling tusschen Kroatië en Servië, maar het is nauwelijks te ver wachten, dat de as-mogendheden niet op zeer korten termijn een besluit over deze grenstrekking zullen nemen. De grondsla gen liggen reeds vast. Zij worden bepaald door de volkenkundige, geografische en eco nomische verhoudingen. Er wordt nog slechts over kleine onderdeelen overleg ge pleegd. Daar dus de hoofdlijnen ook voor deze grensregeling vaststaan, kan men de oppervlakte van het koninkrijk Kroatië schatten op 115.000 vierkante km. met een aantal inwoners van rond 7 millioen. ENGELSCHE PERSSTEM OVER GEVOL GEN VAN DUITSCH—FRANSCHE SAMENWERKING. De „Sunday Times" bespreekt den toestand welke ontstaan is door het pact dat de re geering van Vichy met Hitier gesloten heeft en schrijft, dat er over de recht- streeksche gevolgen der DuitschFransche samenwerking geen twijfel bestaan kan. Frankrijk zal' voor de eerste maal de volle hardheid der blokkade gaan gevoelen. Het zal geen bijzondere hulpzendingen meer van Engeland of Amerika krijgen. Geen schip zal er meer naar Marseille varen. De han del tusschen Frankrijk en zijn koloniën zal, voor zoover het mogelijk is. door Engeland worden afgesneden. Wanneer het Fransche volk niet graag beperkingen ziet. weet het. dat Darlan daarvoor verantwoordelijk is. Distributiebescheiden gestolen. Een laaghartige diefstal is gisteren ge pleegd in een rusthuis aan den Mr. P. N. Artzeniusweg te Amsterdam. Daar zijn n.1. alle distributiebescheiden van de in dat huis verblijvende personen ontvreemd. Men kan zich de radelöosheid voorstellen van de oudjes, die zich plotse ling beroofd zien van alles, waarop de dis tributiebonnen hun recht gaven. De politie heeft de zaak in onderzoek. Inzittende verdronken. In de Rótte te Rotterdam is gistermiddag een tweepersoons kano, waarin gezeten wa ren de 18-jarige M. F. de Waard, en de 15- jarige expeditieknecht C. Maasbach, over varen door het motorschip „Fientje". De kano kapseisde en beide jongelui raakten te water, de 20-jarige W. J. Pronk, wonende in een woonschip in de Rotte, sprong hen na en wist de Waard op den wal te krijgen. Maasbach werd gered door den schipper van het motorschip. De laatste bleek 'n scheur- wonde in een der beenen te hebben opge- loopen en kon, na in het ziekenhuis te zijn behandeld, huiswaarts k.eeren, maar de le vensgeesten van de Waard, welke men ge durende een uur heeft trachten op te wek ken, bleken geweken te zijn. WIERINGEN PLUIMVEE- EN KONIJNENVEREEN. „NUT EN GENOEGEN.". De voorzitter opent de goedbezochte ver gadering met een woord van welkom, spe ciaal voor de leden uit Winkel en omgeving De notulen worden zonder op- of aanmer kingen goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat er 16 nieu we leden tot de vereeniging zijn toegetre den, n.1. 14 uit Winkel en 2 van Wieringen. Zoo heeft de vereeniging pl.m. 70 leden. In de kascommissie worden benoemd de heeren de Jong, Tichelaar en Groen uit Winkel. Uit het verslag van de tatoueerders blijkt dat er 216 konijnen zijn getatoueerd. Hier bij komt meteen ter sprake het tatoueeren der konijnen te Winkel. Als tatoueerder voor Winkel wordt de heer v. d. Velde benoemd. De leden te Winkel worden er op gewezen, dat binnen 10 dagen na de geboorte, dit bij den heer v. d. Velde schriftelijk opgegeven dient te worden. De heer Groos brengt verslag uit over de vergadering van den Noordwestelijken bond te Haarlem. Hieruit blijkt, dat de nat. ten toonstelling te Wieringen zal worden ge houden op 22 en 23 November. Als bestuurslid van den bond werd de heer Groos benoemd. Daar Winkel zoover van Wieringen af ligt, wordt daar een bestuur benoemd, dat de zaken daar ter plaatse regelt. Dit bestuur bestaat uit de heeren: Groen, Lutjewinkel; S. Kriek, Sluis Winkel; KI. Vader, A 269, Winkel De volgende vergadering zal op 15 Juni te Winkel worden gehouden. Als spreker zal men den heer Hannema uitnoodigen. De rondvraag brengt niet veel bijzonders op. Daarna sluit de voorzitter deze gezelli ge vergadering. Het bestuur nog even navergaderend, be sloot, dat de contributie voor Winkel ook is f 0.25 per maand. DONDERDAG 22 MEI. (Hemelsvaartsdag). Ned. Herv. Gemeente. Schagen. voorin. 10 uur. Ds. Kapteijn. Noordscharwoude, geen dienst. Groet, zie Schoorl. Schoor!, voorm 9 uur. Ds. Boeke. Vroeg- preekdienst. Doopsgezinde Gemeente. Schagen voorm. 10 uur. Cand. J. v. d. Mye. hulpprediker. Evangelisatie. Schagen. voorm. 10.15 uur. Cand. Beneder. Schagerbrug. voorm. 10 uur, de heer F. van Rossum. Alkmaar, Evangelisatie, Koorstraat 1n. voor middags 10 uur, Ds. Ruys. BASTIANINI, GOUVERNEUR VAN DALMATIë. De vroegere Italiaansclie ambassadeur t Londen, Bastianini, is bij Koninklijk de crect benoemd tot gouverneur van Dalmatië. (Niet officieel) 5de klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 20 Mei 1941 Hooge Prijzen f 1000.— 16038 18704 f 400.— 6892 f 200.- 2942 12311 12525 14002 f 100.— 6060 9552 9558 11456 17708 2124>: 21475 Prijzen van f 70. 10G7 1114 1176 1181 1650 1694 1729 173 E 1738 1915 1930 1983 2032 2152 2274 240C 2406 2473 2495 2712 2854 3247 3275 344: 3590 3733 3804 4077 4361 4419 4542 4E5C 4681 4943 4950 5230 5252 5546 5669 569 C 5783 5919 6009 6126 6139 6339 6426 647C 6512 6674 6736 7141 7190 7218 7226 7301 7322 7555 -?c. 7636 7679 7712 79-15 8102 8321 8590 8610 8643 8856 8916 8998 932: 9399 9477 9556 9595 9662 9673 9731 9749 9754 9914 9916 9973 9990 10329 10487 10552 11078 11102 11781 11984 12190 12271 12300 12430 12496 12510 12550 12672 12707 12840 12945 13380 13423 13494 13548 13730 13829 13906 13937 13958 14012 14046 14080 14127 14196 14290 14425 14436 14462 14517 14547 14664 14666 14669 14697 14755 14913 15101 15127 15318 15432 15444 15510 15585 15793 15807 16078 16199 16385 16539 16587 16904-17010 17343 17351 17361 17435 17507 17522 17527 17842 .7913 18150 18352 18487 18566 18591 18672 18798 19101 19125 19183 19301 19351 19423 19698 19718 19742 19787 19848 19881 19978 20258 20452 20624 20665 20709 20894 21078 21155 21400 21467 21544 21720 21892 Nieten 1011 1104 1137 1140 1195 1199 1219 1383 1438 1447 1453 1487 1535 1558 1594 1599 1730 1752 1843 1901 1907 1927 1942 1970 21?9 2165 2177 2297 2321 2331 2397 2481 2469 2522 2536 2547 2550 2851 2655 2743 2751 2797 2853 2927 2928 3003 3008 3071 3096 3099 3136 3144 3159 3260 3288 3491 3518 3525 3649 3656 3734 3812 3835 3890 4045 4109 4139 4182 4190 4196 4253 4345 4381 4456 4524 4729 4756 4776 4800 4823 4836 4905 495'- 4995 5101 5131 5165 5168 5272 5282 5340 5346 5469 5512 5513 5521 5704 5733 5734 5738 5895 5965 5972 5997 6006 6055 6129 6187 6316 6385 6433 6453 6481 6486 6500 6552 6600 6626 6632 6634 6667 6676 6714 6716 6721 6739 6744 6758 6782 6800 68S3 6899 6970 7069 7074 7103 7115 7150 7179 7224 7288 7291 7332 7333 7337 7396 7429 7441 7476 7483 7496 7634 7652 7681 7768 7814 7841 7867 7888 7892 7919 7943 7965 7977 7985 8111 8253 8270 8284 8311 8366 8390 8402 8407 8554 8555 8602 8754 8824 8903 8942 8967 9017 9059 9118 9122 9137 9140 9161 9175 9197 9202 9254 9367 9387 9389 9391 9485 9513 9597 9604 9608 9632 9756 9781 9792 9930 9945 9978 9998 10145 10250 10271 10280 10296 10312 10340 10427 10505 10577 10612 10622 10623 10731 10758 10759 10797 10893 10923 10944 10987 11065 11068 11160 11190 11217 11307 11343 11352 11448 11485 11500 11533 11629 11741 11756 11775 11780 11788 11846 11883 11887 11938 11985 12115 12174 12252 12303 12354 12398 12447 12457 12474 12521 '12553 12593 12619 12690 12720 12786 12807 12833 12835 12838 12880 12946 12996 13092 13111 13133 13250 13298 13338 13347 13407 13429 13437 13491 1.3503 13516 13559 13587 13651 13670 13679 13732 13885 13990 13992 13998 14018 14063 14188 14190 14215 14233 14276 14292 14332 14343 14359 14401 14433 14518 14639 14644 14708 14718 14746 14T79 14851 14892 14915 15099 15112 15122 15272 15280 15311 15334 15351 15430 15434 15508 155x7 15519 15541 15608 15701 15710 15738 •.5769 15783 15834 15838 15989 16028 16245 16249 J6357 16431 16504 16505 16513 16577 16580 16631 16744 16758 16786 16811 16842 16934 16950 16987 17034 17099 17112 17183 17190 17208 17229 17306 17375 17383 17461 17511 17558 17665 17743 17777 17786 17788 17795 17797 17830 17865 17890 17942 17945 17971 18100 18106 18127 18165 18178 16204 18222 18285 1832A 18367 18375 18491 18555 18630 18658 18662 18702 18714 18781 18845 18854 18859 18935 18963 19018 19027 19035 19068 19074 19112 19119 19162 19198 19229 19237 19249 19427 19444 19458 19483 19500 19552 19592 19594 19662 19716 19730 19743 19759 19774 19828 19837 19908 19945 19976 19998 20032 20057 20077 20086 20092 20102 20148 20158 20248 20312 20451 20486 20510 20533 20565 20572 20629 20630 20701 20708 20758 20764 20771 20786 20813 20901 20963 20994 21028 21071 21124 21129 21170 21245 21291 21323 21347 21366 21422 21427 21470 21537 21601 21604 21605 21656 21698 21762 21764 21825 21971 21977 Verbetering 5e klasse, le lijst; 6493 f 70.m. z. 6494 f 70.—. PURMEREND, 20 Mei. Gemeentel. Kaasbeurs: Verhandeld 15 par tijen, wegende 27.000 Kg., handel vlug, hoog ste prijs 20 plus f 22.—. 40 plus f 35.25. Kaas markt: 2 stapels kleine Boerenkaas, wegen de 297 Kg., prijs f '34.50 per 50 kilo, handel vlug. Runderen, totaal 404 stuks: 80 vette koeien voor de levering, 130 geldekoeicn f 300395 per stuk. 147 melkkoeien f 350— 550 p. stuk, 19 stieren: 7 v. de levering, 45 pinken f 200260 per kilo. 621 nuchtere kal veren: voor de slacht v. d. levering, voor de fokkerij f 4560 per stuk, 28 vette varkens voor de slacht, v. d. levering, 29 magere var kens f 2545 per stuk. 417 biggen f 1834 per stuk, 206 schapen f 3845 per stuk, '233 bokken en geiten f 3035 per stuk, 709 lam meren f 2030 per stuk. kipeieren f 1.05 p. 100 stuks. 1400 oude kippen en banen: wit en rood f 13. idem blauw f 1—3 per kilo, konijnen f 2—8'per stuk. 100 eenden f 1— 1.S0 per stuk. (Officfeele noteerinp). BROEK OP LANGENDIJK. 20 eMi. Aanvoer: 2180 Kg. witlof: le soort f 11.60 —21.70, 2e soort f 7.6012.50, 8925 Kg. rabar ber 1 6.408. Voorloopige noteering (hedenochtend Wi uur doorgebeld). Officieele prijzen en aangevoerde kwantums van vandaag pnhii- ceeren wij morgen. BROEK OP LANGENDIJK. 21 Mei. Aanvoer: 15300 Kg. rabarber f 8.afwij kend f 6.40. 349 stuks bloemkool le soort f 20.— afw. f 16.—, 250 Kg .witlof lc soort f 14.S0—17.90, 2e soort f 5.90—8.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 3