Spartanen tftadlixieuuM Nieuw leven UcyjcJfaty Jj&fcelicti nieuwe Het besmettings gevaar met typhus |«c.4eft«er. NEYT/'RECLAHE Woensdag 21 Mei 1941 Tweede Blad in dc arbeidersbeweging Heden reeds uitgifte formulieren nieuwe stookseizoen >te Jf£©toGPj7tlPJ!l!). GOEDE PASFOTO'S Drama in de duinen Diefstal op Asterplein Inschrijving leerlingen OX. scholen Revanche match Hermes-Zeevaartschool .VERHOOGT UW OMZET. De H. A.V.naar Enkhuizen De Magiër Mr* Hedi Zondag in Casino Inschrijving Handelsregister k, pretrthbe urten Strijd tegen onsociale maatregelen. Na een periode van gedwongen rust zal er binnenkort nieuw leven worden ge blazen in de Hcldersche arbeidersbewe ging. Binnen eenige weken zal in perceel Spoorstraat 112 een districtskantoor van het N.V.V. worden geopend. Reeds is men begonnen met het gereedmaken van de woning voor haar bestemming. Het huis wordt geschilderd, behangen, gestoffeerd. Kortom, er wordt een modern kantoor van gemaakt, waar de belangen van de arbeiders, in den ruimsten zin van het woord, zullen worden behartigd. Aanvankelijk was het de' bedoeling het dis trictskantoor in Schagen te vestigen, omdat dit, ten opzichte van de plaatsen, die onder het district Den Helder vallen, meer centrisch gelegen is. Het district loopt n.1 van de kust, ten is oorden van Petten, over Harenkarspel, Oude Niedorp, Winkel, langs de Westgrens van den Wieringermeerpolder, naar Den Hel der. Na een bespreking met de Heldersche be stuursleden is men echter van dit voornemen teruggekomen en werd besloten, de leiding van het district Den Helder ook in Den Hel der te vestigen. Het is voor de arbeiders van beteekenis, dat alle bestuursleden, geen enkele uit gezonderd, van den ouden bestuurders- bond, in de districtsleiding zitting zullen hebben. Zij zjjn daardoor verzekerd, dat hun belangen op dezelfde wijze zullen worden behartigd als voorheen. Een ge salarieerde beambte, die dagelijks aan wezig is, kan de zaken van den dag af handelen, zoodat het nachtwerk van vroe ger, bij deze nieuwe instelling tot het ver leden behoort. Met het in gebruik nemen van dit nieuwe kantoor, over eenige weken, vervalt het oude Venta-gebouw aan de Westgracht. Plaatseijjke afdeelingen. De heeren Kraak en Bot zijn sinds eenige maanden bezig in verschillende plaatsen, o.m. Callantsoog, Anna Paulowna, Oudesluis, Scha gen en Winkel, kringen te vormen van plaat selijke afdeelingen. Iedere afdeeling van de pl.m. 50, die. het district Den Helder vormt, wijst een vertrouwensman aan, die de zaken van zijn afdeeling met de districtsleiding af handelt. Het werk van den Helderschen bestuurders- bond wordt in deze nieuwe organisatie voort gezet. En het is niet zoo, dat het eigen initia tief hierbij uitgeschakeld zal zijn. Integendeel. Alle werk, dat noodzakelijk is in het belang van de werknemers, zal worden behandeld en behartigd. Om er eenige te noemen: geld zaken, rechtsbescherming, „Vreugde en Ar beid", propaganda, enz. De strjjd tegen spoortarieven en hooge huren. Door de districtsleiding Den Helder werden reeds eenige zaken bij het N.V.V. aanhangig gemaakt. O.m. is gewezen op de wenschelijkheid van verlaging van de reizen. Er is attent gemaakt op de hooge evacueerden, die noodgedwongen moeten spoorwegtarieven voor de Heldersche ge- huren, die betaald moeten worden voor woonruimten, die dien naam niet mogen dragen. En vele andere zaken, o.m. de be lasting, zijn aanhangig gemaakt. Wij komen binnenkort nog wel nader op deze nieuwe organisatie terug, als het gebouw in dienst gesteld zal worden. De leiding van het districtskantoor berust bjj de volgende heeren: W. Kraak, alg. leider. C. Bot, geldzaken. N. Helder, pl.verv. alg. leider, propaganda. J. H. Bulten, secretaris. C. Visser en P. Bakker, „Vreugde en Ar beid". C. Giltjes en J. de Jong, organisatie. B. Zondervan, rechtsbescherming. Assistent leiding: H. Wriede. Particulieren dienen deze week zich reeds van formulieren te voor zien. De Leider van den Distributiekring Den Helder, de heer Everards, deelt ons mede, dat de uitreiking van invulformu- lieren voor het stook-seizoert (19411942) reeds heden een aanvang heeft ge nomen. Van vandaag af kan men dus de kaarten aan het Bureau afhalen. Men lette er wel op, dat dit uitsluitend geldt voor particulieren. In de krant van a.s. Vrijdag wordt een officieele publicatie opgenomen, waarin men zal kunnen lezen dat de uitgifte van de bonnen a.s. Maandag reeds een aan vang neemt. Het is dus van groot belang dat men nog deze week, voor a.s. Maan dag flus, de invulformuiieren afhaalt. Epidemieën meestal veroorzaakt door besmet voedsel, soms ook door leidingwater. „Nou, ik laat me van het jaar maar niet prikken", zoo hoorden we gisteren iemand zeggen. „Ik ben gezond en na den prik ben ik misschien een of twee dagen naar." De kans is niet buitengesloten, dat men zich na de inenting tegen tphus, inderdaad een dag niet prettig voelt en dat men in lich ten graad de verschijnselen waarneemt, die een typhus-patiënt in hevige mate heeft, n.1. duizeligheid, hoofdpijn, onpasselijkheid. Die kans bestaat, maar het is lang niet zeker, dat dit het geval is. We schreven gisteren, na onze informatie daaromtrent bij dokter Rienks, dat de reactie van deze tweede in enting meestal geringer is, dan bij de eerste inenting, het vorige jaar. En onze persoon lijke ervaring onderschrijft deze meening. Wie zich echter niet laat inenten stelt zich bloot aan het gevaar van besmet ting, in geval een epidemie uitbreekt. De mogelijkheid daarvan is in tijden van oorlog altjjd veel grooter. De voorzorgs maatregelen zijn dus niet overbodig. In het Mei-nummer van het „Nederlandsch tijdschrift voor geneeskunde" vinden we over dat besmettingsgevaar een sprekend voor beeld, waaruit tevens blijkt, dat geïmmuni seerde personen aan dat gevaar practisch niet bloot staan. Een typhus-epidemie wordt meestal veroorzaakt door besmet voedsel, soms ook door leidingwater, terwijl ook veront- ontreinigde oppervlakte-water van be lang kan zijn. Van die laatste mogelijk heid vertelt het blad het volgende geval. Langs een weg in de gemeente Midden- Beemster staat een aantal grootere en klei nere villa's en huizen. Langs beide kanten van dezen weg loopen slooten, die geen ver binding met elkaar hebben. In één der wonin gen aan de zijde van den weg met even num mers werd éen twaalfjarige jongen ziek (begin der ziekte 8 October 1940) en 23 Oct. 1940 volgde aangifte. Bij het ingestelde epidemiologische onderzoek bleek typhus in de familie niet voor te komen. Bacteriolo gisch onderzoek van faeces en urine van alle gezinsleden leverde een negatief resultaat op. De melk werd betrokken van een leverancier, die in 1939 aan febris typhoidea (buiktyphus) had geleden. Onderzoek bij dezen man, bij zijn gezinsleden en bij de boeren van wie hij de' door hem gedistribueerde melk kocht, gaf eveneens een negatieven uitslag. Het patiëntje had echter gespeeld aan de sloot aan den overkant van den weg een eind verder op, en daar met een 26-tal vriendjes en vriendinnetjes walnoten uit de sloot gevischt en opgegeten. Op 10 November 1940 werden monsters water uit deze sloot (op de plaats van de walnótenboomen) en een hieraan aansluitende sloot genomen en in het laboratorium werden in beide typhusbacte- riëen aangetoond. Het onderzoek werd op 2 December 1940 herhaald, eveneens met positieve uitkomst, met water op dezelfde plaats uit de sloot ge nomen. Waarschijnlijk is het patiëntje dus besmet door water uit de sloot bij het op- visschen en eten van de walnoten. Eenige vragen moesten echter nog wrden beantwoord: Ten eerste: 27 kinderen hadden aan de sloot gespeeld en waarom kreeg slechts één jongen febris typhoidea? Ten tweede: op welke wijze komen typhus- bacteriën in de sloot? De eerste vraag bleek betrekkelijk gemak kelijk te beantwoorden. Alle kinderen waren namelijk in 1940 op school tegen typhus geïmmuniseerd, met uitzondering van het patiëntje, dat toen door ongesteldheid de school niet kon bezoeken en dientengevolge van de gelegenheid tot immunisatie geen ge bruik kon maken. Ter beantwoording van de tweede vraag is een uitgebreid epidemiologisch onderzoek in gesteld. £>e faecaliën uit de woningen aan den bewüsten weg in Midden-Beemster ko men door afzonderlijke riolen rechtstreeks in de slooten terecht. Deze toestand komt eigen lijk geheel overeen met die, welke vroeger veelvuldig in het polderland werd aangetrof fen. Toen werden de privaathuisjes onmiddel lijk boven de slooten gebouwd, hier zijn de waterclosets keurig gecamoufleerd in de wo ningen gelegen, maar het resultaat is ten slotte hetzelfde: rechtstreeksche verontreini ging van het slootwater met versch geloosde faecaliën en urine. Indien zich onder de be woners dier woningen een niet herkende lijder aan febris typhoidea of een bacteriëndrager mocht bevinden, wordt het slootwater dus ook regelmatig met typhusbacteriën besmet. Zoo zijn bij voorbeeld de faecaliën van het typhus patiëntje in de periode van 8 October 1940 tot 22 October 1940 in de sloot teceht ge komen zonder dat ontsmettingsmaatregelen waren getroffen. Een op 28 October 1940 in deze sloot voor het huis -van den zieke ge nomen monster water werd dan ook met po sitieven uitslag onderzocht. Hierdoor kon evenwel het vinden van typhusbacteriën in de sloot aan den anderen kan van den weg niet verklaard worden, daar beide slooten onder ling niet met elkaar in verbinding staan. Er werd een 54-jarige typhusbacteriën- drager gevonden, wiens faeecs en urine door een riool rechtstreeks op de sloot werden ge loosd. De afstand tusschen het riool van de woning van den bacteriëndrager en de plaats waar de walnoten uit de sloot werden ge vischt, bedraagt 51 m. Voorts werden typhus bacteriën aangetoond in een zijsloot en in water van de sloot op een afstand van 370 m van het riool van den typhusbacteriën- drager. BACHUS! Ondanks de ernst der tijden treft men op regelmatige wijze steeds weer lieden aan, die zich middels onbehoorlijke kwantiteiten alco hol uit de werkelijkheid begeven met alle funeste gevolgen van dien. Zulks geschiedde ook gisteren, toen de po litie een manspersoon, die, wat men noemt, hevig „in den lorem was", oppikte en gratis onderdak op het Hoofdbureau verschafte. Dat gaat zoo! 6 voor 1 gulden. Atelier open van 105 Zondags gesloten. Of de diefstal in de schull-boet. Een paar stadgenooten sliepen reeds sedert eenigen tijd in een houten boetje in de duinen. Ze hebben het zich in dat huisje zoo genoeglijk mogelijk gemaakt en gezien de omstandigheden kunnen zij het er wel uithouden. Helaas... deze betrekkelijke idylle is dezer dagen wreed verstoord, want wie schetst de verbazing, teleurstelling en verontwaardiging van de bewoners van dit vluchtoord, toen zij tot de ontdekking kwamen dat euvele lieden zich toegang tot hun domein verschaft hadden en daaruit enkele onmisbare voorwerpen had den weggesleept. De „buit" (als men dat groote woord mag gebruiken) bestond uit een zaklantaarn, 2 lakens van het bed en een wekker, waarvan tot nu toe nog geen spoor teruggevonden werd. De politie werd in de zaak gemengd en die poogt thans de heeren op te snorren, die zoo laf waren de hand te slaan aan andermans bullen in een schu.l-hut. Hetgeen beteekent dat alle kazemat- en andere bewoners van de duinen nu wel aan een Lips-slot zullen vervallen... Maar 't was gebeurd Februari en Mei... tusschen Diefstallen, doorgaans kleine, komen dage lijks voor, Men moet daarbij niet meenen dat Den Helder daarvoor het alleenrecht heeft. Integendeel! Dezer dagen nu kwam een bewoner van het Asterplein op Tuindorp bij de politie aangifte doen, dat bij hem was ingebroken en dat hij vermiste onder anderen een ijzeren ledikant en een damesfiets. Hierin schuilt niets vreemds. Eigenaardiger is het evenwel, dat de man er de aandacht op vestigde, dat de diefstal plaatsgevonden moet hebben „ongeveer tus schen Februari en Mei". Dit maakt de zaak voor de politie niet ge makkelijker. En het werpt tevens wel een helder licht op het feit, hoe lang sommige stadgenooten hun huis en have in den steek laten... Met alle (nare!) gevolgen van dién. In een advertentie in dit nummer maken B. en W. bekend, dat de inschrijving van leer lingen voor de O. L. scholen vóór den cursus, welke in September aanvangt, zal plaats hebben op Maandag 26 Mei,' Dinsdag 27 Mei, Woensdag 28 Mei en Donderdag 29 Mei a.s., op de uren, in de advertentie vermeld. Om te kunnen worden toegelaten moeten de leerlignen vóór 1 October 1941 den leeftijd van 6 jaar hebben bereikt. Voor bizonderheden zie men de betreffende advertentie. Het zag er naar uit, dat er op Hemelvaarts dag heelemaal geen sportgebeurtenis van eenige beteekenis zou plaats vinden, terwijl deze dag daartoe toch juist bij uitstek ge schikt is. Maar gelukkig hebben we ons hierin vergist. De Hockey-club „Hermes", die reeds enkele malen van zich heeft doen spreken, zal op het terrein aan de Sportlaan twee wed strijden spelen, één 's morgens en één 's mid dags. De sportliefhebbers, die nu reeds één maal in de gelegenheid zijn geweest om met „Hermes" kennis te maken, zullen zeker trachten bij dezen wedstrijd tegenwordig te zijn. Ook het groote aantal van diegenen, die maar vast bij voorbaat zeggen dat Hockey een sport is, waarbij niets te beleven valt, raden wij aan om toch maar eens te komen kijkij; onbekend maakt onbemind. „Hermes" brengt 's morgens twee van haar eigen elftallen in het veld en wel het eerste dames-elftal en het derde heeren-elftal; wij geven in dezen wedstrijd het dames-elftal de beste kans. De wedstrijd begint om half elf. 't Middags om half drie begint dan „d wedstrijd, een strijd tusschen de Zeevaart school en Hermes I. Beide tegenstanders brengen hun sterkste ploegen in het veld. Er zijn eenige kleine wijzigingen aangebracht in de opstelling der beide elftallen, terwijl er goed getraind is en het samenspel dus wel beter zal zijn als vorigen keer. Zooals men zich zal herinneren, heeft Hermes vorige maal de ploeg van de Zeevaartschool met overtui gende cijfers geslagen. Of dit morgen ook het geval zal zijn, wagen we te betwijfelen, ^daar de Zeevaartschool ditmaal zeer sterk uitkomt. Laten we hopen, dat doelman Brandt ditmaal niet zoo'n „off-day" heeft als vorige maal. De wedstrijden van Hemelvaartsdag moeten beschouwd worden als proef wedstrijden voor een tournooi in Castricum met Pinksteren, waaraan twee heeren- en een dames-elftal zul len deelnemen. Zoo men ziet, heeft het Bestuur van „Hermes" er spoed achter gezet om de kracht v?n zijn elftallen eens te meten met die uit andere steden. Het ligt dan ook in de bedoeling van de club, om, als het eenigszins mogelijk is, reeds in September a.s. in de com petitie van den Nederlandschen Bockey- en Batty Bond mee te doen. De club heeft bijtijds ingezien, dat er voor alles een behoorlijke technische ondergrond bij het spel moet zijn, en dat men niet „al doende leert men" aan het spelen moet gaan. Evenals b(j voetbal is ook b(j hockey een goede tech niek een eerste vereischte. Het is het bestuur gelukt iemand te vinden, die bereid is als trainster van het Dames-elftal op te treden, zoodat van deze elftallen in de toekomst ook zeer zeker goede resultaten mogen worden yprwacht. De moeilijkheid is nu echter een trainer voor de heeren te vinden. Het bestuur is hier nog niet in geslaagd, doch zet zijn po gingen ijverig voort. Medewerking van gemeentebestuur. De gemeente heeft er het hare toe bijge dragen om het Racing-terrein volledig ge schikt te maken voor hockey-terrein. Zooals men weet, moet een hockey-veld „zoo glad als een biljartlaken zijn", terwijl ook hoog gras het spel bemoeilijkt. De gemeente heeft nu, ten gerieve van „Hermes" het veld geknipt en gewalst, zoodat men nu het terrein een ideaal hockey-veld is geworden. De toegang bij den wedstrijd is vanzelf- srpekend ook bij dezen wedtrijd gratis. Het is te begrijpen, dat deze jonge vereeniging evenwel groote behoefte heeft aan donateurs, daar de kas natuurlijk nog niet zoo stevig is. Donderdag a.s. (Hemelvaartsdag) zal de Held. Athl. Ver. deelnemen aan de wedstrij den, georganiseerd door het Westfriesche Sport-Comité. Het doet verheugend aan, uit Den Helder een ploegje athleten mee te zien doen, daar het vereenigingsleven grootendeels stilstaat. De H.A.V.-ers trainen echter weer regel matig; hoewel zonder leiding is er veel animo en we zien dan ook belangstellend uit naar den afloop. Een 10-tal athleten, onder wie Piet Huurman e.a. gaat heen. De volgende nummers staan voor ons op het programma: 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 5000 m, ver springen, hoogspringen en kogelstooten en waarschijnlijk nog de Zweedsche estafette. Wij zijn benieuwd wat er van terecht ge bracht zal worden en wenschen H.A.V. veel succes toe. Daar de werf moet werken, kan de ploeg van de Rijkswerf niet deelnemen. Geheimzinnige experimenten aan den loopenden band. Reeds eenigen tijd geleden werd door ons geschreven over de waarschijnlijke komst naar Den Helder van den bekenden illusionist Mr. Hedi met zijn programma, bestaande uit zeld zame experimenten, raadselachtige problemen en tallooze attracties. Men aanschouwt Indi sche fakir-mysteries, gepantserde koffer-mys tificaties en Chineesche wonderen. Kortom: een tooverprogramma bij uitnemendheid. Eenigen tijd geleden werkte Mr. Hedi gerui- men tijd in het Amsterdamsche Leidscheplein- theater en boekte daar een zeer groot succes. „De Tijd" schrijft daar o.m. van: „En ik heb ik geen spijt van gehad er bin nen te zijn gegaan, want wat deze Mr. Hedi ons gaf, was gelukkig iets eigens en iets an ders dan de gewone goocheltoertjes van col- 'lèga's.' Hij" wist wkarlijk véle aanwezigen' te boeien en tot verwondering te brengen. Dat alles zal men a.s. Zondagmiddag in het Casino kunnen aanschouwen. Vakmanswerk van den eersten rang. Voor bijzonderheden enz. leze men de advertenties in volgende nummers. De plaatsbespreking vangt Vrijdag aan en wel van 13 uur. van 28 April tot 19 Mei 1941. Bestuurswijzigingen. Texel Dorpskring „Steunt Elkaar", Oudeschild 127. Zuid- en Noord Schermer: Coöp. Boerenleenbank Grootschermer, Groot schermer A. 46. Andere wijzigingen. Den Helder: N.V. West-Friesche Autocarondern. „Waco", Hoorn, fil. te Den Helder, Kanaalweg 132, opgeheven. Bergen: W. H. Tielrooij, Prins Hendrikstraat 23, piano- en orgelhandel, enz.; overgegaan aan: H. J. Tielrooij. Den Helder: Fa. L. Schoonhoven, Spoorstraat 24, fijne lederwaren, parfumerieën, enz.; fil. geves tigd te Alkmaar. A. Grande, Langestraat 28, militaire kleer makerij; overgegaan aan: G. Grande. Schagen: C. R e n s, Laan D. 1, Bodedienst; overgegaan aan: L. J. Hoogland. W i e r i n g e n S. Lont, Nieuwst.raat 9, metselaarsbedrijf overgegaan aan een vennootschap onder firma. Opheffingen. Den Helder: „De Pool", Kanaalweg 117, café-restaurant. Gedeponeerde stukken. Den Helder: Bouw- en Aanneembedrijf „Cero" N.V., Ru(jgh- weg 59, Bouw- en Aanneembedrijf; plan van uitkeering ingediend. DOOR MOTOR-RIJWIEL AANGEREDEN. De heer C. Lemstra is Maandagavond voor zijn woonhuis in de Weverstraat te Den Burg door een motorrijder in volle vaart aangere den. De getroffene kwam te vallen en bekwam een ernstige beenwonde bij den enkel. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Door samenloop van omstandigheden zijn in het nummer van gisteren 2 berichten over de Doopsgezinde gemeente te Texel geplaatst, waarvan het eerste (pagina 3 van het 1ste blad) onjuist is. Binnenkort zal een nadere mededeeling volgen. De mensch is een optimist. Hij is zelfs een g e b r e n optimist. Hij zoekt altijd de zon zijde van het leven, ook al is daar doorgaans veel duisternis. Het was dit optimisme, dat de menschheid bevloog toen het dan eindelijk Zaterdagmorgen aan het zomeren sloeg. Wèg was de Noorden wind, die ons al weken en wekenlang gruwe lijk verveelde. Wèg waren de griep- en bron- chitis-orkanen, die het gevolg waren van de kou. Dezelfde kou, die een mensch zich deed afvragen, of we linea recta weer naar den Ijs tijd gingen en die de allerlaatste hoop aan het wankelen bracht inzake de komst van den zomer. Maar hij kw&m.' Zaterdagmorgen, in de vroegte. We hebben er allemaal op gereageerd op onze eigen wijs en naar eigen aard. De een trok z'n winterduffel uit en haalde de demi-saison, al dan niet verschoten, uit de motvrye kast. De ander borg z'n handschoenen op en vroeg z'n vrouw hem de dunne sokken te geven. Nummer drie smeet, met wellust, het jaeger- en baaien ondergoed van zich af en hulde z'n corpus in interlock en katoen. De dames deden eensgelijks, maar het is niet oir- baar daarover publiekelijk te gaan schrijven. Zoo' zomerden we er op los. We liepen in colbertjes, met losse regen jassen. We inhaleerden de zomer-atmosfeer kortom, we pasten ons aan en waren er van overtuigd, dat thans eindelijk en ten lange leste een einde gekomen was aan alle kou- narigheid. Natuurlijk hadden we buiten den waard ge rekend en blijven er nog wel een paar winter dagen in Mei voor ons gereserveerd. Maar het zijn alleen de pessimisten die daaraan den ken We schreven echter boven dit artikel „Spar tanen" en het is inderdaad dddrover, dat we het wilden hebben. Over de Spartanen die nu reeds te zwem men zijn getogen. Zwemmen voelt V zich niet met rillingen behept, als U alleen het wóórd al leest f Wekt dat woord geen nachtmerries in Uw gedachten op aan pimpelpaarsche lieden die bibberend, voet-trappelend, haren-te-ber ge- rijzend en kleumend voor het water staan, waarin zij zich nog begeven moeten Inderdaad, zulke gevoelens wekte het bij ons op. Niet bij de Spartanen, die al vast begonnen zijn. Dat waren de Nieuwediepers, die meenden, dat ze te laat zouden komen, nu de zomer al zóó dicht voor de deur staat en er voor zorg den er als de kippen bij te zijn. En zoo kon het gebeuren, dat reeds op den eersten den besten dag, waarop er wat zon over de wereld uitgestrooid werd, een stadge noot naar het Dijkje toog ten einde zich de streelingen van het water te laten welgevallen. Dat was notaris de Wijn. Sportsman in hart en nieren en die niét eerder in zijn pampieren en akten wilde onderduiken, dan nadat hij eerst een duik in het zilte zeewater van het gemeentelijke zwembad gemaakt had. lederen dag. Hij was de eerste ende eenige dien Zaterdag. Het bleef geen geheim dat de eerste Spar taan acte de présence gegeven had. Het kwam ook ter oore van den jongsten politie-inspec- teur, den heer Rooyakkers. Dat bleek diens eer te na te zijn, en zoo kon het geschieden, dat ook h y zich met de Spartaansche gordel omgordde en Dinsdag het voorbeeld van den notaris volgde. Of het nu „lekker" in het water isf Een moeilijke vraag. Als U een thermometer in het water hangt Wijst het kwik een stand aan van 12 graden (met pijn...). 12 Graden Daarin kookt men nog geen eieren. Integendeel, daarin zal het bloed van menig zwemmer haast stollen van schrik. Niet aldus het bloed van deze twee Nieuwe diepers, dieniet eens Nieuwedieper zijn! Maar wèl Spartaan.' DONDERDAG 21 MEI. (Hemelvaartsdag). Westerkerk (Helden der Zeeplein) Geen dienst. Geref. Kerk. (Rehobothkerk) Vun. 10 uur Ds. P. Veenhuizen. Chr. Geref. Kerk (Steengracht) V.m. 10 uur de Heer J. Rebel. Herst. Ev. Luth. Gem. (Weezenstraat). Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat) V.m. 10.30 j. de Eerw. Heer H. Heeresma te Amsterdam. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat) Geen opgave ontvangen. üvangellsatiegebouw (Vijzelstraat) V.m 10.30 uur Dienst. Leger des Heils (Zaal Spoorgracht 3435). Morgens 10 uur, Heiligingsmeeting, 's Avonds 7 uur, Verlossingssamenkomst

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 5