Het nationale plan Maatregelen tot handhaving van de openbare orde DISTRIBUTIE- rtieuws VrijzinnigHervormden Noordholland HANDHAVING van den ARBEIDSVREDE Broodbonnen veertien dagen geldig voor dubbele rantsoenen m Auke Adema reed een rare schaats r-'ws ür, -r »K 2K X SS X Voor het aatiooaie belang moeten de groepsbe'angen wijken krapper bepalingen, strenger straffen. EEN AL TË1ÖRIESTE DIEF bondsdag gereformeerde jongeren. bloem. aardappelen. melk. eieren. koffiesurrogaat en thee. boter, margarine, slaolie. 31e Openlucht-samenkomst te Alkmaar Italiaanscb weermaebfheriebt bedrijvigheid bij tobroek. Straffe maatregelen in Britsch Indië rnrTaaarrdte,i'-ke 9Ch°rSin' SSïïfld Koersen Nederlandsch clearinginstituut Amerikaansch s*s* Zam zam in veiligheid 486e STAATSLOTERIJ Op de dagelijksche persconferentie te 's-Gravenhage werd Vrijdag over het „Na tionale Plan" gesproken, dat door verorde ning nr. 91 onder de algeineene aandacht werd gebracht. De hoofdinspecteur van de Volkshuisves ting herinnerde er aan, dat de staatscommis sie voor de herziening der woningwet onder voorzitterschap van Mr. Frederiks, secretaris generaal van het departement van binnen- landsche zaken, op 2ti April 1940 haar rap port uitbracht, waarbij-een ontwerp voor een nieuwe woningwet werd overgelegd. In dit ontwerp kwamen bepalingen voor nopens de vaststelling van een nationaal plan. Ter toelichting werd daarbij onder meer het volgende opgemerkt: „Zooals reeds thans «>en rijkswegenplan hestaat, hetwelk de tracees voor de wagen voor het geheele land aangeeft, kan men zich voorstellen, dat ook op ander terrein en ter verzorging van andere belangen een sterke aandrang aanwezig is tot het geven van algemeene richtlijnen. Coördinatie van al deze uiteenloopende belangen, welke alle hetg ebruik van den bodem betreffen, kan in de naaste toekomst niet uitblijven. Zij is dringend noodzakelijk, teneinde te voorkomen, dat afzonderlijke behartiging van die.belangen tot botsing aanleiding geeft. Bij de nationale belangen, welker behar tiging met de vaststelling van een natio naal plan wordt beoogd, wordt onder meer gedacht aan een juist en economisch ge bruik van den bodem en aan de bescher ming van die gedeelten, welke door lig ging, samenstelling of karakter van bijzon dere waarde voor de natie moeten worden geacht Belangen van landbouw, handel en nij verheid, natuurschoon, recreatie, vestiging en verkeer te land, te water en in de lucht alsmede defensiebelangen zullen daarbij uiteraard tegen elkander moeten worden afgewogen. De gedachte van het nationale plan mag met recht een uit N'ederlandsch initiatief in de nloop der jaren begroeide en thans tot rijping gekomen vrucht heeten. Een der taken voor den nieuwen dienst zal zeker zijn het voor elk concreet geval afwegen van de economische belangen der cultuurtechnische werken ecnerzijds en de sociale belangen van recreatie en weten schap bij natuurschoonbehoud anderzijds. En al zullen er zooals bij elke compro misbeslissing steeds een en veelal twee teleurgestelde partijen zijn, wij mogen nooit uit het oog verliezen, dat er uiteindelijk slechts een nationaal belang is. en dat het onderschikken van de verschillende vak belangen en groepsbelangen aan dit natio nale belang een noodzakelijkheid is. Het nationale plan dat uiteraard uit vele plannen bestaat en dat een sterk dynamisch karakter draagt moet groeien uit de samenwer king van allen, die hun speciale kennis daarvoor in dienst stellen Hier is gelegenheid tot behartiging van een waarlijk nationaal belang en tot verwezenlijking van d« ge meenschapsgedachte, waarover in deze tijden zooveel wordt gespro ken. doch waarnaar niet steeds wordt gehandeld. Er wordt dan ook een beroep op allen gedaan om door de verstrekking van juiste en uitvoerige gegevens de taak van den nieuwen dienst te vergemakkelijken. Verschenen is een verordening van den rijkscommissaris voor het bezette Neder- landsche gebied, houdende maatregelen tot handhaving van de openbare orde. Hierin wordt het volgende bepaald: Artikel 1. Hij, die werkzaamheden verricht voor i een politieke partij, welke is ontbonden of aan welke verdere werkzaamheid in het be zette Nederlandsche gebied is ontzegd, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten min ste een jaar, doch van ten hoogste vijf ja ren, in ernstige gevallen met tuchthuisstraf van ten minste een jaar, doch van ten hoog ste vijftien jaren. Artikel 2. (1) Hij, die Duitsch vijandige geschriften, afbeeldingen of zoodanige andere voorwer pen verricht, doorgeeft, in voorraad heeft om door te geven of tot dit doel bij zich heeft, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste vijf jaren en met geldboe te van ten hoogste vijftig duizend gulden of met een dezer straffen. (3) In 'buitengewoon ernstige gevallen kan tuchthuisstraf van ten minste een jaar, doch van ten hoogste vijftien jaren, en geldobetc tot een onbeperkt bedrag worden opgelegd. (4) Hij aan wiens schuld te wijten is, dat een feit, als bedoeld in het eerste lid, door hem wordt begaan, wordt gestraft met ge vangenisstraf van ten hoogste twee jaren en met geldboete van ten hoogste twintig duizend gulden of met een dezer straffen. (5) De rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied (commissaris-gene raal voor de openbare veiligheid) behoudt zich het recht voor om in bijzonderlijk met redenen omkleede gevallen op verzoek of van ambtswege dispensatie te verleenen van het verbod om voorwerpen, bedoeld in het eerste lid, door te geven of in voorraad te hebben. Artikel 3. (1)Het onder zich hebben van Duitsch- vijandige vlugschriften, afbeeldingen of an der Duitschvijandig propagandamateriaal wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste drie jaren en met geldboete van ten hoogste dertig duizend gulden of met een dezer straffen, voo zoover niet inge volge artikel 2 een zwaardere straf is ver beurd. (2) Hebben openbare bibliotheken, biblio theken van inrichtingen, stichtingen of in stituten, volks- of uitleenbibliotheken, uit geverijen of de boekhandel voorwerpen, als bedoeld in het eerste lid, in beheer of voor banden, dan is het aldaar bepaalde slechts van toepassing, voor zoover zulks bij be schikking van den rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied (commis saris-generaal voor de openbare veiligheid) is verboden of voor zoover met deze voor werpen in strijd met een door hem gegeven bevel wordt gehandeld. Artikel 4. Duitschvijandige betoogingen van eiken aard worden, voor zoover niet ingevolge andere bepalingen een zwaardere straf is verbeurd, gestraft op de wijze, als vermeld in artikel 2. Artikel 5. 1) Voorwerpen, welke bij het plegen van een strafbaar feit. als bedoeld in de artike len 2 tot en met 4, zijn gebruikt of daarvoor zijn bestemd, kunnen worden verbeurdver klaard of onbruikbaar gemaakt, ook dan, wanneer zij noch aan den dader, noch aan een persoon, die aan het feit heeft deelge nomen. toebehooren. (2) Kan de vervolging of de vcroordeeling van een bepaalden persoon niet plaats vin den, dan kan, onafhankelijk daarvan, de verbeurdverklaring of de onbruikbaarma- king worden bevolen. Artikel 6. Feiten, als bedoeld in de artikelen 1 tot en met 4, zijn delicten in den zin van par. 2, tweede lid, van de verordening no. 52/1940 betreffende de Duitsche rechterlijke macht voor strafzaken. Artikel 7. Deze verordening is reeds in werking ge treden. Zware straffen bij staking en uit- ting. In liet Verordeningenblad is opgenomen een verordening van den rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied be treffende de handhaving van de arbcidsvrede. Deze verordening luidt als volgt: Artikel 1. (1) Hij die deelneemt aan een staking of werknemers uitsluit, wordt gestraft met ge vangenisstraf van ten minste een jaar, doch van ten hoogste vijf jaren, in ernstige ge vallen met tuchthuisstraf van ten minste een jaar, doch van ten hoogste vijftien ja ren. (2) Met dezelfde straffen wordt gestraft degene, die als werkgever in overleg met de in het bedrijf werkzame werknemers een be drijf geheel of ten deele stillegt, wanneer dit stilleggen niet gegrond is op de eigen belan gen van het bedrijf. (3) Poging is strafbaar. Artikel 2. Hij die tot een ingevolge artikel 1 strafbaar feit aanzet of die anderen bij het opnemen van het werk verhindert, wordt gestraft met tuchthuisstraf van ten minste eeij jaar, doch van ten hoogste vijftien jaren, Artikel 3. Is een feit, als bedoeld in de artikelen 1 en 2, buitengewoon ernstig, dan kan levenslan ge tuchthuisstraf of de doodstraf worden uit gesproken. Artikel 4. Feiten, als bedoeld in de artikelen 1 tot en met 3, zijn delicten in den zin van par. 2, tweede lid, van de verordening no. 52/1940 be treffende de Duitsche rechterlijke macht voor strafzaken. Deze verordening is reeds in werking ge treden. Berouw kwam te laat. Bij de familie H. te Nunspeet werd een bedrag van f 40.vermist. Het vermoeden rees, dat dit geld gestolen was, een aangif te bij de politie volgde. Het schijnt, dat de dief hierdoor bevreesd is geworden. Hij schoof althans het geld onder de deur door. Daar werd het aangetroffen door Mevr. H. die het onaangeroerd liet liggen en de poli tic op de hoogte stelde. De rijksveldwachters en rijksspeurhonden- geleider de heer Evers, nam het onderzoek nu in handen. Hij gaf zijn hond lucht aan het geld, en daarop liep het schrandere dier regelrecht op een der opgeschoten jongens, die in een clubje het geval stonden aan te kijken af. Daar de jongen ontkende werd de proef driemaal herhaald, doch telkens werd dezelfde jongen door den hond als de dader aangewezen. Toen viel het slachtoffer door de mand. De hond had hem tot beken tenis gebracht. Proces-verbaal volgde. In de gereformeerde kerk aan de O. L. Vrouwekerk te Amersfoort had gisteren de Bondsdag plaats van den Bond van Jonge- lingsvereenigingen op Gereformeerden grondslag, die geleid werd door den voor zitter. prof. K. Dijk. Er waren ongeveer 1300 jongeren uit het geheele land bijeen. De secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherij maakt be kend, dat de volgende bonnen recht geven op de daarbij vermelde rantsoenen. BROCD EN GEBAK. Ten gevolge van het feit, dat er op de bonnen van de broodkaart tweemaal een rantsoen aardappelen en eenmaal een extra rantsoen brood is beschikbaar gesteld, is het resteerende aantal bonnen niet toerei kend meer om hiervan, totdat de nieuwe broodkaart is uitgereikt, w e k e 1 ij ks een bonnummer aan te wijzen. In verband hiermede zal nu per twee weken een bonnummer van de broodkaart wordt aangewezen met dien verstande, dat op eiken bon in plaats van 100 gram brood of één rantsoen gebad, thans 2 0 0 gram brood of twee rantsoenen gebak verkrijgbaar zijn. Het brood en gebakrantsoen blijft dus over een periode van twee weken ongewijzigd. Vanzelfsprekend geven deze laatste brood bonnen gedurende het tijdvak, dat er tar webloem e.d. op mag worden gekocht, ook recht op een dubbele hoeveelheid van deze artikelen. Uit het voorgaande volgt, dat de brood- en gebakleveranciers de helft van het tot nu toe gebruikelijke aantal bonnen voor brood of gebak in ontvangst dienen te ne men. De met „één rantsoen brood" gemerkte bonnen blijven recht geven op 10 0 gram brood. De bakkers en detaillisten dienen de bon nen, welke op een dubbel rantsoen brood, gebak of tarwebloem e.d. recht geven, op afzonderlijke opplakvellen te plakken. Be treffende de wijze van invullen der ont vangstbewijzen wende men zich tot de plaatselijke distributiediensten. Bon „21" van de broodkaart geeft recht op het koopen van 200 gram brood1 of twee rantsoenen gebak per bon. De distributie periode loopt van 25 Mei t.m. 7 Juni a.s., de looptijd van 24 Mei t.m. 11 Juni a.s. Eén rantsoen gebak is voor: beschuit 75 gram. biscuits en wafels 90 gram, speculaas 140 gram, andere koekjes 200 gram, koek 160 gram. cake 300 gram gevuld klein koc-tzebak (b.v. amandelbroodjes) 400 gr., gevuld groot korotgebak (b.v boterletter) 500 gram. taart en gebakjes 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel oi bloem gebakken producten, welke hier boven niet genoemd zijn, geldt, dat een rantsoen een hoeveelheid omvat, waaun 10 gram meel of bloem is verwerkt. Bon „21" van de broodkaart geeft tot en met 31 Mei a.s. bovendien recht op het koopen van 140 gram tarwebloem, tarwe meel e roggebloem, roggemeel of zelfrijzend bakmeel per bon. Bon „03" van de aardappeldistributiebon kaart geeft recht op het koopen van lVc kilogram aardappelen per bon. De distribu tieperiode loopt van 26 Mei t.m. 1 Juni a.s. de kooptijd van 24 Mei t.m. 4 Juni a.s. Bon „18" van de melkkaart geeft recht op het koopen van 1% liter melk per bon. De distributie loopt van 26 Mei t.m. 1 Juni a.s., de kooptijd van 24 Mei t.m. 1 Juni a.s. Bon „87" van de bonkaart algemeen geeft recht, op het koopen van één ei per bon. De dist'-ibutia loopt van 26 Mei t.m. 1 Juni a.s., de kooptijd van 24 Mei t.m. 4 Juni a.s. Bon „34" van de bonkaart algemeen geeft recht op het koopen van 250 gram koffiesur- rogaat of 40 gram thee per bon. De distribu tieperiode loopt van 26 Mei t.m. 22 Juni a.s., de kooptijd van 24 Mei t.m. 22 Juni a.s. Bon „17" van de boterkaart geeft recht op het koopen van 250 gram boter, of 200 gr. slaolie of raapolie per bon. Bon „17" van de vetkaart geeft recht op het koopen van 250 gram boter of margari ne of 200 gram slaolie of raapolie per'bon. De distributieperiode loopt van 26 Mei t.m. 11 Juni a.s. De kooptijd van 24 Mei t.m. 14 Juni a.s. Bon „18" van de boterkaart en van de vet kaart geeft recht op het koopen van 250 gr. boter per bon. Op bon „18" van de vetkaart 15 cent re ductie per 250 gram boter. De distributie periode loopt van 26 Mei t.m. 11 Juni a.s., de kooptijd van 24 Mei tm. 14 Juni a.s. Op Hemelvaartsdag had wederom de wel haast traditioneele openluchtsamenkomst van vrijzinnig-godsdienstigen plaats in de Alkmaarsche muziektuin. Vooraf was gegaan een godsdienstoefe ning in de Kapelkcrk om 10 uur v.m., waar bij werd voorgegaan door Ds. P. Prins van Wijnjaarden, terwijl door het Aikmaarsch Vrijz. Herv. Zangkoor daarbij eenige num mers werden ten beste gegeven. De belang stelling was zeer groot en de kerk was ge heel gevuld. Voor de openlucht-samenkomst liet het weer zich aanvankelijk slecht aanzien, maar het knapte zienderoogen op, zoodat niet minder dan omstreeks 700 personen aan het openlucht-samenzijn een cachet gaven. De bijeenkomst werd geopend door Ds. C. Met, waarna gemeenschappelijke zang Ds. W. Banning sprak over „Bedroefd en noch tans blijde". Het Ned. Herv. Kerkkoor te Sc-hagen, di recteur de heer J. W. Hovenier bracht hier op ten gehoore gezang 282 en gezang 20. Na de pauze zong het koor van Hoorn, waarna de heer C. A. Korndörffer sprak over „Wij bezitten een woord voor de We reld". Na een samenzang werd het slotwoord ge sproken door den secretaris, Ds. Joh. van Mullem. Zoowel Dr. Banning als de heer Korndörf fer bespraken het Christendom in den tegen woordigen troosteloozen tijd én putten daar uit, niettegenstaande de ellende en de moei lijkheden, welke daaruit voor zoo velen voortspruiten, moed om de toekomst tege moet te gaan. De bijeenkomst mag in alle opzichten ge slaagd worden genoemd. Het 351e Italiaansche weermachtbericJht luidt als volgt: In Noord-Afrika, aan het front van Tob roek bedrijvigheid der artillerie. Italiaansche en Duitsche vliegtuigen hebben batterijen en de pot-installaties van Tobroek gebombardeerd Vijf Blenheim bommenwerpers werden neer geschoten. Italiaansche en Duitsche vliegtuigen heb ben op Malta een vliegveld gebombardeerd, waarbij drie vliegtuigen op den grond in brand geraakten. In Oost-Afrika is in het gebied van Galla Sidamo een poging der Engelschen om tot onze stelling door te dringen, verijdeld. Op andere vijandelijke afdeelingen is een tegenaanval gedaan en zij zijn door esca- drons cavalerie teruggeslagen. Een Hurri- cane is ten zuiden van Pantelleria door lucht doelgeschut van de marine neergeschoten. Een onzer duikbooten is niet teruggekeerd. Weer nieuwe botsingen. Volgens berichten uit Kaboel hebben de autoriteiten in Achmedabad aangekondigd, dat zal worden geschoten op ieder, die zich na den door de politie vastgestelden tijd op straat bevindt. Voorts wordt uit Kaboel gemeld, dat de Britsch-Indische regcering uitstel van de ge bruikelijke bedevaart heeft aangeraden. In Ahmedabad is het volgens een bericht uit Dehli opnieuw gekomen tot zware bot singen, toen Engelsche politie, gesteund door militairen, met de wapens optraden tegen In dische arbeiders, die tegen den oorlog be toogden. De ongeregeldheden sloepen over op de geheele bevolking, die protesteerde te gen de sluiting van winkels en kantoren, welke door de politie was bevolen naar aan leiding van de recente ongeregeldheden. Pa trouilles politie en soldaten trokken door de stad. Voetbalvlegels streng bestraft. Zondag 4 Mei j.1. vonden tijdens een promotiewedstrijd in het district Friesland van den Nederlandschen Voetbalbond tus- schen de vereenigingen Freno 2 en Stiens ernstige onregelmatigheden plaats Vier minuten voor het einde van den w'edstriid zag de scheidsrechter zich gedwongen de linksback van breno een waarschuwing te geven. Terwijl hij hiermede herig was raakten achter zijn rug de midvoor van' •Stiens en de rechtsback van Freno 2 hand gemeen. Het publiek stroomde daarna he sinH °(?\Z0O^t -de VO0lb*,wedstrijd ten- Jotte ontaardde in een formeele vechtpar- i. ,specia'e,.slrafcommissie heeft deze rf» /"ei "J e eenomen en de volgen de straffen afgekondigd: De beide backs van Freno 2 worden r het seizoen 1941/42 gesehorst. Pe, ni'dvoor van Stiens wordt voor 4 wdestrijden geschorst en voor 2 wecktrii- den voorwaardelijk geschorst met een nroe - tud van een jaar. De vereen kinl moet een wedstrijd van haar i.veede cUfd zonder publiek spelen en kreeg eveneens tüd van èen jlar aW#ePen met 6Cn proof' Onder het publiek, dat zich' bil h„ stedentocht Auke ah™ n" laats,«n elf- van nu «f totïn heuïrfF&W S* Fran^veXm™" °P ^ctDaJveld te Koersen van stortingen op 23 Mei 1941: Belga's 30.1432; Zwitsersche Francs 43.56; Fransche Francs 3.768; Lires 9.87; Deenschs Kronen 36,37; Zweedsche Kronen 44.85; TSje, chische Kronen (oude^schulden) 6.42. Ten zuiden van Bordeaux aan land gebracht. Officieel wordt volgens U.P. medegedeeld dat 140 Amerikaansche opvarenden, die zich aan boord van het tot zinken gebrachte Egyptische schip „Zamzam" bevonden in St. Jean de Luz, ten Zuiden van Bordeau aan land zijn gebracht. Zij bevinden zich in veiligheid. De Duitsche autoriteiten te Bordeaux heb-i ben den Amerikaanschen consul Waterman van de aankomst der Amerikanen (62 man nen, 53 vrouwen en 25 kinderen berieden U jaar) op de hoogte gebracht. Waterman iieeft zich daarop naar St. Jean de Luz bege ven om voor onderdak voor de Amerikaan-* sche passagiers van de „Zamzam" te zorgen Voorts heeft hij de mededeeling der Duitsche autoriteiten doorgegeven aan den Ameri kaanschen ambasadeur te Vichy admiraal Leahy, die op zijn beurt het departement van buitenlandsche zaken te Washington' telegrafisch heeft ingelicht. In afwachting van de orders uit Washing ton zullen de 140 Amerikanen te St. Jean de Luz blijven. Naar verluidt hebben da Duitsche autoriteiten aangeboden de terug-* reis der Amerikanen over Hendaye naai; Spanje en van daar naar Portugal te vern gemakkelijken, opdat zij zich te Lissabon' voor de terugreis naar de Ver. Staten zou den kunnen inschepen. Nader wordt uit Vichy gemeld, dat da 140 geredde Amerikanen op het oogenblik in| hotels te St. Jean de Luz zijn ondergebracht, St, Jean de Luz geldt na Biarritz als da bekendste badplaats aan de Baskische kusty (Niet officieel) 5de klasse, 3de Ifjst Trekklnj van Woensdag 21 Mie! 1941 Hooge Prijzen f 1000.— 5467 13646 21040 X 400— 2825 8627 10373 14769 X 300— 3570 11497 15986 X 100— 5021 7357 7404 9303 10123 10720 1093f 110S1 11294 12199 15798 j' Prijzen van X 70. 1012 1144 1430 1436 1460 1681 1866 2023 2043 2172 2474 2896 2917 3001 3015 3122 3380 3465 3646 3762 3773 4488 4496 4721 4826 4906 5370 55f7 5594 5758 6031 6423 6611 6764 6837 6886 7142 7239 7309 7829 179* 2564 3128 3798 5000 6264 6901 7957 1683 2685 3237 3369 3834 3904 5076 5'M 6367 6379, 6991 6995 8184 8195) 8537 8632 8678 9360 9442 9443 9467 9671j 8632 8678 9360 9442 9443 9467 967l!j 9751 10096 10156 10772 10840 10919 11170 11309 11322 11572 11665 11667 11784 11872 11968 12094/ 12554 12796 12923 12957 13209 13241 13291 1332» 13402 13404 13488 13506 13515 13654 13708 14075 14191 14523 14550 14764 14887 14922 15118 1513« 15279 15361 15512 15523 15555 15620 15708 1597# 16191 16471 16615 16690 16802 17130 17143 17283 17293 17475 17489 17584 17713 17714 17939 182611 18323 18399 18432 18546 18565 18967 18972 192611 19354 19449 19450 19603 19955 20005 20059 2025» 20610 20774 20794 20945 21231 21397 21610 2188Ï 21861 Nieten 1005 1022 1040 1052 1055 1103 1127 11» 1155 1177 1182 1211 1263 1312 1349 138* 1386 1443 1488 1494 1498 1566 1535 165S 1660 1722 1734 1762 1817 1830 1871 1963 1971 2002 2004 2018 2053 2144 2200 2222 2223 2361 2373 2378 2384 2420 2519 2521 2537 2615 2645 2681 2709 2752 2765 2824 2860 2924 2947 2948 3113 3119 3143 3153 3162 3235 3256 3267 3276 3341 3346 3378 3437 3442 3460 3483 3542 3579 3595 3619 3665 3686 3729 3769 3771 3994 4021 405» 4089 4145 4153 4164 4199 4212 4232 4444 4446 4458 4494 4504 4515 4571 4596 4681 4663 4698 4732 4752 4798 4909 4932 4968 4996 5028 5040 5077 5086 5107 5113 5120 5167 5253 5253 5288 5317 5369 5423 5463 5471 5482 5497 5556 5574 5613 5660 5715 5794 5803 5811 5821 5829 5842 5847 585Ï 5904 5952 5977 6130 6155 6322 6386 6407 6419 6491 6495 6583 6638 6751 6777 6925 7068 7076 7088 7139 7162 7297 7311 7382 7409 7443 7448 7461 7484 7512 7615 763»! 7647 7650 7677 7684 7799 7880 7951 8174 8181 8197 8349 8454 8471 8639 8650 8655 8802 8946 9010 9037 9039! 9085 9218 9259 9349 9381 9402 9420 945ÏI 9496 9528 9537 9557 9583 9590 9618 9849; 9810 9821 9884 9893 9918 9961 9994 1012üj JüiÜ J°155 10169 10182 10196 10198 10199 10257 10824 10331 10366 10480 10483 10504 10513 1053# :0753 10809 10827 10861 10950 10973 11011 11053 u 11^ ,1U44 11252 11253 11288 11365 11402 11480 11493 11562 11566 11572 11583 11608 11614 11722 11752 11842 11882 11993 ^°i2 12066 12070 12083 12227 12233 12240 1259R 19SM ,oc89 12396 12448 12484 12524 12527 197fi? I™? 12560 12564 f.2614 12702 12730 12751 12979 19QfiI 12857 12900 12938 12954 12956 13259 19960 13038 13056 13095 13162 13181 19574 Ï9599 13369 13416 13421 13510 13552 199?9 ,^9o 13698 13713 13790 13846 13851 13869 142m ïlow 14081 14084 14114 14138 14165 14440 P24ï 14347 14373 14384 14388 14391 14688 1474n iJSS 14555 14581 14600 14619 14638 14964 15099 14752 14842 14893 14906 14923 15365 i«oo 15132 15175 15213 15231 15270 15547 5659 f9® 15435 15443 16481 16604 15542 15956 15064 15698 15761 15836 15928 15938 16465 16479 J«9° 16127 16152 16312 16319 16361 16778 16784 Joo 16537 16596 16629 16728 16741 17008 1706? ?9n»! 16818 16837 16850 16880 16962 17382 }ÏÏS P! 17225 17243 17246 17337 17367 17831 17839 mtl 17428 17560 17618 17712 17746 I8374 ™2 17839 17920 "925 17975 18232 18341 i8814 1M25 ïfott 18579 18609 18736 18760 187Ü 19368 1Q9QQ 960 18961 19124 19219 193(W 19691 1975! Jot 19438 19479 19480 19544 19648 20047 nut 19816 19854 19906 19923 19920 20341 20366 9^9ot O°162 20229 20251 20296 203l° 20639 20675 oS 20419 20456 20473 20608 20625 21025 21052 91054 20829 20933 20966 30966 21304 21321 P133 21146 21151 21174 21161 21630 21695 21640 o,*89 21425 21530 21598 3161*

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2