Muziekconcours te Broek op Langendijk Uil Alkmaar Marktberichten Uitstekend geslaagd muziekfeest Succes van „Harmonie" WIERINGEN Officieele Publicatie van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij Tc Alkmaar een persgasinstallatie Wat in Griekenland bij den terugtocht der Britsche troepen verwoest werd. De ruïne van een groep vernielde opslagplaatsen aan de haven (Weltbild-Pax- Holland) Een gebeurtenis voor Broek. Gisteren,' Hemelvaartsdag werd ter gele genheid van het 12'A jarig bestaan van de christ. muziekvereen. „Advendo" te Broek op Langendijk een muzieconcours gehouden van den Noord-Hofl. Bond van Christ. Har monie- en Fanfarecorpsen, waaraan ook door verscheidene niet bij dezen bond aan gesloten corpsen uit deze omgeving werd deelgenomen. Woensdagavond begonnen de feestelijkhe den met een groot vocaal en instrumentaal concert in het bollcngebouw, aangeboden door de zusterverenigingen ter plaatse. Dit gebouw, een inposante ruimte, plaats biedend aan ongeveer 1000 personen, was voor deze gelegenheid feestelijk versierd. Naar schatting hebben een 800-tal belang stellenden een voorproefje gehaald van het geen den volgenden dag zou worden gebo den. Het bleek ons, dat deze lokaliteit een uit stekende accoustiek heeft, zoodat het gebet dene zeer goed tot zijn recht kwam. Het publiek heeft, getuige het applaus, dat telkens opklonk na het optreden van de deelnemende verenigingen, genoten van de prestaties. Het hoogtepunt van den avond was wel zonder dat we aan de overige verenigin gen iets te kort willen doen het optreden van het Chr. Mannenkoor „de Lofstem", dat onder leiding van Paul Kok een machtige vertolking gaf van ,,'t Geuzenvendel op de thuismarsch" van F. J. Roeske, en „de Ruï ne" van Brandts Buys. Tenslotte speelde „Advendo" nog eenige marschen, waarmee dit prachtig geslaagde concert, geëindigd was en de bezoekers on getwijfeld voldaan huiswaarts keerden. Er is dezen avond door eenige heeren het woord gevoerd. In zijn openingswoord heeft de heer N. Slot in het bijzonder den beschermheer van „Advendo", burgemeester Schelhaas, harte lijk verwelkomd, evenals het dag. bestuur van de L.G.C., welke kosten noch moeite ge spaard heeft om deze lokaliteit in orde te brengen. Ook den gem. opzichter, den heer J. M. de Jong, werd dank gebracht voor zijn gewaardeerde adviezen. Huldiging dirigent. Toen „Advendo" op het podium had plaats genomen voor het spelen van haar nummers, nam de heer Slot nogmaals het woord. Hij memoreerde, dat verscheidene leden tevens hun 12% jarig jubileum vieren, maar ook de dirigent, de heer van Kalken, viert thans zijn koperen jubileum, en met eere, want dank zij de energie van den di recteur zijn wij in staat geweest te doen, wat wij ons voorstelden te doen. Daarom wilde mch den heer van Kalken in het openbaar huldigen. Onder daverend applaus bood spr. den heer Van Kalken een keurige rooktafel met rookstel aan. Aan mevr. van Kalken wer den bloemen aangeboden. Nog meer felicitaties. Vervolgens trad de heer J. Koeman naar ■voren, die namens het Doopsgez. Kerkkoor •en bloemenmand overhandigde. De voorzitter van Advendo dankte harte lijk voor dit geschenk. Hierna sprak de vooorzitter van den bond. Nadat de voorz. den heer Van der Wal t Voor deze woorden bedankt had en de me dewerkende .vereenigingen hartelijk hafl bedankt, voor hun schitterende prestaties op dezen avond, sprak de burgemeester van Broek op Langendijk, de heer II. Schelhaas de jubileerende vereeniging toe. Spr. herinnerde aan de moeilijkheden, welke overwonnen moesten worden, toen in 1928 de behoefte werd gevoeld aan een muziekcorps. Het is gelukt, al hebben zich nadien nog wel moeilijkheden voorgedaan. Het is ook thans een eerezaak voor de in- Bezetenen, de vereen, door de moeilijke tij den heen te helpen, tot weer andere, betere üjden aanbreken. In den directeur, don heer Van Kalken, het comité niet teleur gesteld. Spr. hoopte, dat de heer Van K. nog vele jaren de vereen, zal mogen leiden en nog hooger opvoeren. De burgemeester wensclite directeur en vereen. Gods zegen toe. De olficieele ontvangst ten raad- huizo w«rd door een groot aantal personen bij gewoond: gemeenteraadsleden. hoofdbe stuursleden, jurvleden. dirigenten en be stuursleden van deelnemende vereenigin- *en. het eerecomité enz. De burgemeester, de heer Schelhaas, zei- de. dat het 't gemeentebestuur een groot ge noegen is. den Bond alhier te ontvangen, in de eerste plaats, omdat het wel de eer ste maal in cie geschiedenis van Broek op Langendijk is, dat een dergelijk concours georganiseerd wordt. In de tweede plaats omdat met dit concours het lSVz-jarig be staan van „Advendo" wordt herdacht. Spr .hoopte dat men aangename herin neringen zal behouden aan het zijn in Broek op Langendijk. De bondsvoorzitter, de heer A. S. yarl der Wal, heeft hierna hartelijke dankwoor den gesproken voor de vriendelijke ont vangst. Intusschen hadden de verschillende mu ziekcorpsen zich voor het gemeentehuis op gesteld voor de aubade, welke geleid werd door den heer Van Kalken. Een groote menschenmenigte had zich rond de muzikanten geschaard. Prachtig klonk het koraal ps. 1501 op, waarna het „Wilhelmus" van dr. Walter Boer gespeeld werd, dat velen meezongen De aubade werd besloten met een marsch „Pro Gloria" van Jac. ter Hall. Ook voor den marschwedstrijd welke van af het Spoorterrein tot het parkeerterrein werd gehouden, bestond eveneens veel be langstelling. Het was een heele gebeurtenis voor Broek! 's Middags om 1 uur werd in het Bollen- gebouw onder zeer groote belangstelling be gonnen met de concertwedstrijd. De jury bestond uit de heeren Jac. ter Hall, te Rijswijk,. A. Torenspits, lid van het concertgebouw-orkest te Amsterdam en L. van de Tand, dir. Haagsche muziekacade mie en muziekschool ter bevordering der toonkunst te Den Haag Zoowal 's middags als 's avonds werd goed gemusiceerd. Excelsior van Noordscharwoude,, dat on der leiding van den heer Pranger als laat ste optrad en met het hoogste aantal pun ten en lof der jury uit den strijd kwam, heeft nog eenige nummers toegespeeld, hetgeen zeer op prijs werd gesteld. De bondsvoorzitter kon dan ook in zijn slotwoord met recht van een uitstekend ge slaagden dag spreken. De uitslagen luidden als volgt: Marschwedstrijd: Jutiana, IJmuiden Oost, 25 pnt., Ie prijs; Soii Deo Gloria, Alkmaar, 24 pnt., 2e prijs; Crescendo, Hoorn, 25 pnt., Ie prijs; Advendo, Broek op Langendijk, 25 pnt., Ie prijs; Patrimonium, Amstelveen, 25 nt., Ie prijs; Sursum Corda, Krommenie, 23 pnt., 2e prijs; Soli Deo Gloria, Weesp, 27 pnt., Ie prijs. Tamboerwedstrijd: Soli Deo Gloria, Alk maar, 27 pnt., Ie prijs; Crescendo, Hoorn, 27 pnt., Ie prijs; Soli Deo Gloria, Weesp, 28 pnt., eerste prijs. Concertwedstrijd: 3e afd. Harmonie: Soli Deo Gloria, Koog aan de Zaan, 46 pnt., 2e prijs; Oranje Har- moni Kapel, Wormer, 51 pnt., 2e prijs. 3e Afd. Fanfare: St. Gregorius, Haren karspel, -55 pnt., Ie prijs. 2e afd. Fanfare: Juliana, IJmuiden Oost, 54 pnt., 2e prijs; Patrimonium, Enkhuizen 55 pnt., Ie prijs. 2e Afd. Harmonie: Sursum, Bloemendaal, 56 pnt., Ie prijs. Ie Afd. Fanfare: Soli Deo Gloria, Alkmaar, 52 pnt., 2e prijs. Ie afd. Harmonie: Crescendo, Hoorn, 54 pnt., 2e prijs. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: Advendo, Broek op Langendijk, 69 pnt., Ie prijs; Genot door Kunst, Noordscharwoude, 52 pnt., 2e prijs; Patrimonium, Amstelveen, 53 pnt., 2e prijs. Ecre-afd. Harmonie: Soli Deo Gloria, Weesp, 57 pnt., Ie prijs, Sursum Corda Krommenie, 63 pnt., Ie prijs met den bonds- bekcr voor liet hoogste aantal punten; Soli Deo Gloria, Zaandam, 61 pnt., Ie prijs met den Boskra-bcker; Excelsior, Noordscharwou de, 67 pnt., eerste prijs, met lof der jury, HEILOO. Eerste prijs eere-afdeelinn con cours Westfriesche Bond van Harmonie- en Fanfarecorspen. In het fraai gelegen muziekpark te Hci- loo werd op Hemelvaartsdag het eerste ge deelte afgewerkt van het concours. Het twee de deel zal Zondag a.s volgen. Nadat de officieele ontvangst te 12 uur op liet gemeentehuis had plaats gehad, werd te 12.30 met het concours begonnen. In de 2e afdeeling fanfare, waarbij als verplicht nummer ten gehoore werd gege ven „Le Dimanche aux Champs" van L. L. Rugers. dongen mede „Ons Genoegen van Wieringcrwaard, directeur det heer Joh. y. TOEPASSINGSVERBODEN VOOR NON-FER.RO METALEN. Uitzonderingsver gunningen. In overeenstemming met ar tikel 8 van het Algemeen Toe passingsverbod voor Non-ferro Metalen 1941 no. 1, kunnen door het Rijksbureau uitzonderin gen op verbodsbepalingen, zoo wel van het algemeen toepas singsverbod voornoemd (Ieve- ringsverbod, verbod tot bet ge ven van opdrachten) als van de toepassingsverboden voor non- ferro metalen, welke op 2 April in de Staatscourant no. 65 zijn gepubliceerd, worden toege staan, mits dwingende techni sche of economische redenen daartoe aanwezig zijn en mits een met redenen omkleedc aan vraag wordt ingediend. Belanghebbenden dienen bier toe een aanvraagformulier voor een uitzondcringsvergun- ning aan te vragen bij het Rijksbureau voor Non-ferro Metalen, onder storting van f 0.20 (per stuk) op gironummer 387152 van dit Rijksbureau, niet duidelijke vermelding van de sectie, waaronder deze aan vrage valt. Deze secties en de daaron der vallende toepassingsverbo den zijn: Sectie gebruiks- en uitrus tingsartikelen Toepassingsver- bod voor non-ferro metalen voor gebruiks- en uitrustingsartike len 1941 no 2. Sectie Electrotechniek, toepas singsverbod voor non-ferro me talen voor de electrotechniek 1941 no. 3. Sectie Bouwnijverheid, toe passingsverbod voor non-ferrö metalen in de bouwnijverheid 1941 no. 4. Sectie Machinebouw, toepas singsverbod voor non-ferro me talen in den machinebouw 1941 no. 5 (in bewerking). Voorts dient voor elk object een afzonderlijke aanvrage voor een uitzonderingsvergunning te worden ingediend. Zooals duidelijk in de verbo den staat omschreven, is het na het in werking treden der verboden nog slechts geduren de een overgangstijd van- 3 maanden veroorloofd, artike len. welke bij het in werking treden dezer verbpden gereed waren, te verkoopen en/of af te leveren. Belanghebbenden gelieven er echter nauwkeurig nota van te nemen, dat liet zonder dispen satie van de directie van dit bureau verboden is, artikelen, na de in werking treding van het betreffende verbod, te mon- teeren, af te werken of gereed te maken, ook wanneer voor het 'gebruik dér grondstoffen, voor den datum van in wer king treden, door dit bureau vergunning was verleend. Door het in werking treden der verboden, zijn dus deze vergunningen vervallen ver klaard, zoodat artikelen als bovenbedoeld, slechts met dis pensatie van dit bureau mo gen wordén gemonteerd, afge werkt of gereedgemaakt. Deze uitzoiïderingsvërgunning moet eveneens op de hiervoren ge noemde formulieren worden aangevraagd. VERKOOP VAN TEXTIEL PRODUCTEN AAN DE DUITSCHE WEERMACHT. liet is,gebleken, dat een on juiste uitleg wordt gegeven aan de publicatie, opgenomen in de dagbladen, van 25 April j 1„ be treffende den verkoop van tex tielproducten aan leden der Duitsche weermacht op z.g. „Wehrmachtsbezugseheine". lri dit bericht is medegedeeld, dat de „Wehrmachtsbezugseheine" wit van dien datum af niet meer geldig zijn en door de winke liers niet meer mbgen worden aangenomen. Onjuist nu is de opvatting, dat dit ook zou gelden voor de „Bezugscheine" wit van den Rijkscommissaris. Deze vallen niet onder de categorie „Wehr machtsbezugseheine" en kun nen dus door de winkeliers worden aangenomen. TELEN VAN KARWIJ VOOR ZAAIZAADWINNING. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogs tijd maakt in aansluiting op de in de pers gedane mede- deelingen omtrent het telen van landbouwzaden hët vol gende bekend. Ingevolge de bedoelde pers publicaties was het telen van karwij voor zaaizaadiwinning op een oppervlakte van 5 are of minder aan iederen land bouwer zonder een vergunning toegestaan. Door de beperkingen met betrekking tot bet telen van karwij gesteld, is de mogelijk heid aanwezig de verspreiding van de karwijmot in belangrij ke male te verhinderen. Ten einde de, vepsprejdinsr van dit insect met nog meer succes tegen te gaan. is thans be paald, dat het telen van kar wij voor zaaizaadwinning, an ders dan krachtens een door de Landbouw-Crisis-Organisa- tie. Verleende vergunning, ge heel is- verboden. AARDAPPELVERWERKENDE INDUSTRIE. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogs tijd maakt bekend, dat de Ne- dcrlandsche Inkoopcentrale v. Akkerbouwproducten (N.I.C. A.) te 's Gravenhage aan de aardappel verwerkende indu strie. zooals pomines frites-bak- kerijen e.d. voorloopig geen toewijzingen voor het betrek ken van aardappelen zal ver strekken. ADRESWIJZIGING RIJKS BUREAU VOOR VOEDSEL VOORZIENING IN OORLOOS TIJD. Af deelingen: algemeen secreta riaat en bureau ontruiming. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogs tijd deeit mede. dat haar af deeling algemeen secretariaat verhuisd is van Laan van Meerdervoort 53. 's Gravenha ge naar Zeekant 37, Scheve- ningen, telefoon 557550. terwi.il haar afdeeling Bureau Ontrui ming thans gevestigd is Hooge Nieuwstraat 6a. 's Gravenhage telefoon 180101, interlocaal W. WAV. DISTRIBUTIE VAN AARD APPELEN. De secretaris-generaal van het departement van Land bouw en Visscherij maakt het volgende bekend met betrek king jot de distributie van aardappelen. Teneinde een goed verloop van de aardappelendistributie te bevorderen, is bepaald,, dat de uit te reiken toewijzingen voor aardappelen niet voor een maand, doch slechts voor een week geldig zullen zijn. De ze toewijzingen dienen dus binnen een week na afgifte bij de plaatselijke verkoopkanto ren van de V.B.N.A. ingeleverd te worden. INLEVERING RIJSTBONNEN. De secretaris-generaal van het departement van Land bouw en Visscherij maakt het volgende bekend. In het tijdvak van 26 Mei tot en met 30 Mei a.s. moeten de detaillisten de bonnen „23'' van de „bonkaart algemeen" on de bonnen „21" van de bo ter- cn vetkaartcn welke recht gaven op het koopen van rijst bij de distributiedielJ sten inleveren. De inlevering dient als volfr. tegeschieden. Bon .21" van de v e t k a a r t moet op een nieuw opplakvel M.D. 18 wor den geplakt in veelvouden van tien stuks, waarbij maxi maal 9 bonnen „23" van de bonkaart algemeen of bonnen „21" van de boterkaart mogen worden geplakt. Deze opplak- vellcn dienen met een ont vangstbewijs M.D. 201 ingele verd worden. Bon „21" van de boter kaart en bon „23" van de „bonkaart algemeen" mogen tezamen in veelvouden van tien stuks op één opplakvel voorkomen, waarbij maxi maal 9 bonnen „19' van de „bonkaart algemeen" mogen 'worden geplakt.Deze opplak- vellén moeten met een afzon derlijk ontvangstbewijs M.D, 201 worden ingeleverd. Rij inlevering van bonnen „32" van de „bonkaart alge meen" mogpn uitsl uitend restantbonnen (maximaal 9). van bon „21" van die boter kaart worden geplakt. SPECIALE RANTSOENBON NEN VOOR DEN ARBEIDS DIENST. De Secretaris-Generaal van het Departement van Land bouw en Visscherij maakt be kend, dat binnen korten tijd ten behoeve van den arbeids dienst speciale rantsoenbon nen ter verkrijging van in di stributie gebrachte goederen in omloop zuilen worden ge bracht. Deze rantsoenbonnen zijn gekenmerkt door een verti cale roode lijn dwars over den bon. De rantsoenbonnen, welke deze opdruk niet dragen, zul len niet meer ter beschikking van den arbeidsdienst worden gesteld. Detaillisten en instellingen zullen de speciale rantsoenbon nen tezamen met de andere consumentonbonnen voor de onderscheiden artikelen op op- plakvellen geplakt bij de plaat selijke distributiediensten mo gen inleveren. Glabbeek, en „Harmonie" te Benningbroek, directeur de heer B. Koolhaas. Met respec tievelijk 296 en 308 punten behaalden beide vereenigingen een tweede prijs. De le afdeeling Fanfare was bezet door „Door Wilskracht Saamgebracht". van Ven huizen, directeur de heer B. Roemer, en Excelsior". Nieuwe Niedorp. Het verplichte nummer was hier „Sur la Glacé", van tave Cornez.terwij! „Excelsior" verder liet hooren „June", prelude van Jules Wattelle. Venhuizen behaalde 313 punten cn Excel sior 295, waarmee beide een tweede prijs veroverden. In de eereafdeeling fanfare was het ver plichte nummer „Die schone Galathca" van F. von Suppé. „Excelsior" te Andijk West gaf daarnaast „Lcichte Cavallerie", eveneens van von Sup pé; „Harmonie" te Wieringen kwam met „Stradella" van Flotow, „Eensgezindheid" te Heiloo met „Liège Immortelle" van Rons- seau en „Ons Genoegen" uit Wijdenes met Lugdunum" van Gabriel Aller. „West Frisia" te Twisk was niet versche nen, doch komt Zondag a.s. uit. Het resultaat was, dat Excelsior onder den heer C. Boeijcr een 2den prijs behaalde, met 315 punten; „Harmonie" uit Wieringen on der den heer P. Kreijger, vergaarde 405 pun ten cn verwierf een eersten prijs. Heiloo, onder den heer A. Mcijns, cn Wijdenes, on der den heer B. Roemer, eindigdon gelijk met. 284 punten, en verkregen beiden even eens een eersten prijs. Een aandachtig publiek volgde de num mers en waar het weer allengs beter werd, mag Heiloo terug zien op een geslaagden dag. WIERINGEN VOORLICHTINGSAVOND. In Cinema de Haan te Hippolytushoef werd door den Bond van Boerinnen en an dere Plattelandsvrouwen, afd. Wieringen, in samenwerking met het P.E.N. te Bloemen daal een voorlichtingsavond gehouden. Het onderwerp van dezen avond was: „Het be reiden van goede maaltijden in verband met de tijdsomstandigheden. Te ruim- half acht opent de voorzitster mevr. Koiff-van Heuren deze bijeenkomst en heet de zaal met dames van harte welkom. Hierna gaf zij het woord aan de dames, die dezen avond leidde, mevr. Roersch, mevr. Verius en Mej. T. Lont. De aanwezigen zagen en hoorden hoe ver schillende spijzen bereid werden, terwijl in de pauze allen een proefje kregen van de gemaakte gerechten. En ieder liet zich dat heerlijk smaken, temeer daar het bon vrij was. Aan het einde der avond dankte de voor zitster de 3 dames voor hun schitterend ge geven voorlichting. De meesten der aanwe zigen zullen wel naar huis gegaan zijn met het idee van veel geleerd te hebben en het zoo spoedig-mogelijk in toepassing te bren gen. De plannen in een vergevorderd stadium. Eonigen tijd geleden schreven we reeds over de plannen tot het oprichten van een persgasinstallatie voor auto's te Alkmaar. Naar we thans vernemen kon de animo bij de Alkmaarsche lichtbedrijven om tot de oprichting over te gaan niet groot zijn ge weest. Men zag er blijkbaar op tegen het daaraan verbonden risico. Intusschen bleken talrijke autobezitters, in het bijzonder die van lichte rijtuigen, niet gerust over de toekomst. Als de rivalen In vollen ernst hun knikkerstrijd in deren knikkertijd uitvechten, is het publiek op de tribune een en al aandacht (Pax-Holland) Het is waarschijnlijk, dat op persgas in gerichte auto's niet in de eerste plaats in aanmerking zullen komen voor een even- tueele vordering. Een en ander heeft ten gevolge gehad, dat Dinsdagavond j.1. een aantal bezitters van auto's zijn bijeengekomen ten einde te onderzoeken in hoeverre inen toch tot een persgasinstallatie in Alkmaar kon komen. Het resultaat mocht zeer bevredigend wor den genoemd. Er was, om i-ets te kunnen berei ken, een kapitaal noodig van ca. f 20000, dat, naar men ons meedeel de. staande de vergadering werd toe gezegd. Het persgas zou dan in de eerste plaats worden geleverd aan degenen, die deelnemen en wel te gen een prijs van 10.ct. per M3. on- geperst gas. Voor zoover daarnaast nog gas kan worden afgestaan, zou dit aan niet-aandeelhouders tegen een hoogeren prijs worden geleverd. Voor deze prijzen zou intusschen de goed keuring noodig zijn van den Alkmaarschen gemeenteraad, zoodat de heele kwestie daar vermoedelijk ook nog zal spelen. Opgemerkt zij, dat, zoo de aangelegenheid door de lichtbedrijven zou zijn opgenomen, deze natuurlijk aan iedereen, zonder onder scheid hadden moeten leveren. Met het oog daarop zou in dit geval een dubbele instal latie noodig zijn geweest, wat een bedrag van ongeveer f 40 000 zou hebben gevorderd. Medegedeeld werd nog, dat, waar ook de stad een aantal auto's voor persgas zou wil len inrichten, ook de gemeente Alkmaar tot degenen behoort, die een bedrag hebben toe gezegd en die dus straks als aandeelhouders zullen optreden. Als plaats van de installatie zou gedacht zijn het terrein van de gasfabriek, wat na tuurlijk gezien het feit, dat deze fabriek als leverancier moet optreden ook het ge makkelijkst is. SCHAGEN. 22 Mei. 21 Geldekoeien (magere) f 325—400, idem (vette) geen Centrale; 15 kalfkoeien 1 350 450, nuchtere kalveren: 13 voor de fok f 18—42, 22 voor de Centrale; 29 magere set apen f 35461316 lammeren f 14—26, 16 bokken en geiten f 650, 85 biggen f 20 —30, 64 konijnen f 2—12. 42 kippen f 24. ALKMAAR. 21 Mei. Andijvie f 16.50—21 per 100 Kg., asperges f 29—63 per 100 bos, bloemkool I f 15— 20, idem II f 9—12 per 100 stuks, kropsla f 1.80—5 p. 100 stuks, komkommers f 7.50 20 per 100 stuks, prei f 30.40—33.20 per 100 Kg., peterselie f 7—8 per 100 bos, postelein f 0.61—1.08 per bakje, rabarber f 6.40—8 per 100 Kg., raapstelen f 10.— per 100 Kg., ra dijs f 1.80 per 100 bos. selderie 1 6.20—9.10 per 100 bos, spinazie f 0.56 per 16 p. bak, tomaten f 26.per 100 pond. witlof I f 6 8, idem II f 2.50—4.50 per 100 pondi BROEK OP LANGENDIJK, 23 Mei. 7375 kg. rabarber f 8, 444 st. bloemkool le soort f 20, afw. soort f 16; 40 Kg, witlof f 6.80 13 70, 13 Kg. tomaten A en C f 51. De eer ste tomaten werden aangevoerd door C. Duif te St. Pancras en Jb. Slot te Broek op Langendijk.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 3