SPORTNIEUWS n Recordzege van B.K.C. A.D.O* WINT VAN V.S.V. H.F«C. verloor en is definitief de dupe VSV-ADO 0-1 BKC-Watervogels 15-0 Utielïeruien De Belgen waren dit keer beter Wanneer men de uitslagen doorneemt valt direct de groote overwinning op van BKC op Watervogels. De mannen van Tauber hebben zich eens extra ingespannen en in derdaad zijn ze tot een resultaat gekomen, dat geen twijfel inhoudt. De fraaie over winning kan een steun zijn voor den strijd van Zondag. ADO won met 10 van VSV en kan zich nu kampioen van het Westen noemen. The good old uit Haarlem moet degradatie wedstrijden spelen, want van De Spartaan werd met 31 verloren. Om het kampioenschap van Neder land. ADO kan zich de sterkste club uit het Westen noemen, want er werd in Velsen een fraaie 10 overwinning bevochten, een resultaat waar de overige kampioenen van zullen kijken en vooral Heracles, want de Almeloërs komen Zondag naar Den Haag. De cijfers zijn weliswaar heel bescheiden, doch de Velsenaren hebben een taaie ver dediging, waartegen het scoren uiterst moei lijk is. Den Haag leeft weer en alles maakt zich op voor den grooten strijd tegen Heracles. PSV won van Be-Quick met 30, een resultaat wat wel wat hoog aandoet. De Groningers zullen het nog zwaar krijgen en vooral de voorhoede mag wel eens herzien worden, want in 2 wedstrijden werd nog niet éénmaal gescoord. Door deze uitslagen is de stand nu: Heracles PSV ADO VSV Be-Quick 3 4 3 4 2 0 2 1 2 1 0 1 1 2 1 11—3 5—6 3—4 3—6 0—3 Om een plaats ln de Noordelijke le klasse. WVV herstelde zich en kwam met een 31 overwinning thuis uit den moeilijken uitwedstrijd naar GRC in Groningen. LSC is met dezen uitslag wel het meest gebaat, daar beide concurrenten nu 2 pun ten achter zijn. De stand is nu: LSC 1 1 0 0 3—0 2 WVV 2 10 13—42 GRC 10 0 1 1—3 0 ONS DISTRICT. 2e klasse B. Watergraafsmeer verloor met 31 van Velox .en met dezelfde cijfers verloor HFC van De Spartaan en dus moeten de Haar lemmers degradatiewedstrijden spelen. Het oude HFC zal het zwaar te verantwoorden krijgen tegen QSC en waarschijnlijk Sant poort. De Kennemers stelde zich zelf veilig door een verdienstelijk gelijk spel (22) tegen HBC. Prom.-comp. res. 2e klasse. KFC II, de kampioen van de res. 2e klasse, ontving reeds gisteren de res. le klasser Stormvogels II en zegevierde zoowaar met 30. Voorwaar een fraai begin van de Kogers. 4e klasse A. DTS had vandaag kampioen kunnen wor den. BKC moest dan echter of verliezen of gelijk spelen. Het is wel heel anders uitge komen. 5 minuten na het begin, toen het reeds .2—0 was, was een overwinning al zeker en het werd ten slotte 50, waar- mode BKC haar doelgemiddedde dus danig opknapte, zoodat dit thans zelfs be ter is dan dat van DTS. Oudesluis won op eigen terrein met 42 van Succes en is hiermede de eerste club van 4 A die de competitie beëindigd heeft. We hadden van de Wieringers meer tegen stand verwacht. De derde plaats is nu wel definitief voor Schagen. De stand is nu: DTS 17 14 1 2 50-15 29 BKC 17 12 3 2 54—14 27 Schagen 16 9 3 4 4534 21 Succes 17 8 3 6 38—28 19 Oudesluis 18 9 0 9 43—45 18 MFC 17 7 2 8 34—37 16 Bergen 17 4 3 10 27—33 11 N. Niedorp 17 3 4 10 23—58 10 W. vogels 16 4 1 11 20—55 9 W. waard 16 3 2 11 24—39 8 VOETBALUITSLAGEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. VSV—ADO PSV—Be Be Quick 0—1 3-0 Promotie Competitie Noord, le klasse. GRC—WVV 1-3 2e klasse A. WatergraafsmeerVelox HFCDe Spartaan HBCDe Kennemers 3e klasse B. Zand voortRipperda SchotenSantpoort De ZeemeeuwenKinheim 4e klasse A. SchagenWieringerwaard BKCWatervogels OudesluisSucces Adspiranten. Succes aWinkel a 1—3 1—3 2—2 3-0 1—3 afgek. uitgesteld 15—0 4—2 2-1 Zwakke VSV-vo:rhoede kon niet scoren. VSV, dat in de gewone competitie-wed strijden toch een behoorlijk aantal doelpun ten scoorde, heeft in de kampioenswedstrij den nog geen enkele maal haar productivi teit getoond. We kunnen ons zelfs voorstel len, dat wie VSV heden voor het eerst zag spelen, zich met verwondering afvraagt, hoe de rood-witte IJmuidenaren aan zooveel doelpunten zijn gekomen. Zwak, zeer zwak was het IJmuider voor hoede-spel, vooral dat van Van der Lugt en Karrebelt, terwijl ook Balvers maar zeer matigjes speelde. Alleen de vleugel Sterk Godschalk vertoonde zoo af en toe flitsen van goed spel, doch zoo daverend was het door hen vertoonde toch ook weer niet, dat dit het praedicaat „kampioensvoetbal" ver diende. Ook in het schieten toonden de IJmuide naren zich geen keien. Het aantal schoten, waaraan doelman Koek nu werkelijk zijn handen vol had, was gering. Het waren twee felle schoten van Sterk en een van God schalk. ADO's voorhoede speelde vooral voor de rust beter. Midvoor Westhoven bleek een handiger speler en beter spelverdeeler dan Van der Lugt, terwijl rechtsbuiten Neute boom verre uitstak boven Karrebelt en ook Van der Tas z'n plaats wel waard bleek. De beide Haagsche binnenspelers vielen als aanvallers minder op. Vooral na de rust vertoefden zij bijna voortdurend in de defensie. Daardoor viel het spel van de uit drie spelers bestaande Haagsche voorhoede in de tweede helft maar weinig op, vooral ook, omdat De Vries, die in de eerste helft vrij zwak gespeeld had, na de rust er iets beter in kwam. De beste speler van het veld was onge twijfeld Poulus, de IJmuider rechtshalf, die een goede baltechniek aan een uitstekenden kijk op het spel en een groote stuwkracht paarde. Na hem noemen we ook nog Van Osch en Van den Gevel bij de VSV-ers en Choufour, De Jong, Tap en Loof bij de Hage naars, al willen we bij laatstgenoemde twee het voorbehoud maken, dat ze na de pauze hun aanval veel minder goed steunden dan daarvoor. Het eenige doelpunt van den wedstrijd scoorde De Heer in de elfde minuut van den wedstrijd (01). Het scheen toen, dat de gelijkmaker een kwestie van korten tijd zou zijn, want VSV trad zoo overrompelend op, dat ADO moeite had zich staande te houden. Zwak spel van Karrebelt en Van der Lugt, het om zeep brengen van een eenvoudige kans door Sterk en 't afwisselend goed en fortuinlijk doelverdedigen van Koek was echter oorzaak, dat ADO met de rust nog de leiding had. Zelfs kregen de Hagenaars nog twee maal een kans, om hun voorsprong te vergrooten, doch den eersten keer trapte Westhoven met alleen Michel voor zich naast en daarna aqcepteerde Neuteboom een eenvoudige kans niet. In de tweede helft was VSV verreweg liet meest in den aanval, doch haar voorhoede bleek onmachtig tot scoren, hoewel dient er kend, dat deze linie het door het terugge trokken spelen van De Heer en Westeijn, de beide Haagsche binnenspelers, niet ge makkelijk had. Zoo verloor VSV een wed strijd, die zij, wat ook uit de cornerverhou ding blijkt 142 in haar voordeel niet had behoeven te verliezen. De grootste zege, die BKC op eigen ter rein behaald heeft, misschien wel in haar heele N.V.B.-loopbaan, is gisteren behaald. En toch gelooven we, dat het meerendeel van het publiek, en van de BKC-spelers zelf ook, onbevredigd het terrein verlaten heeft. De eerste helft boden de Watervogels nog wel behoorlijken tegenstand, al was BKC ook toen reeds verre in de meerder heid. De ruststand brak aan met een 50 voorsprong. Ook het eerste gedeelte van de 2de helft was de strijd het aankijken nog wel waard. Toen de stand echter spoedig .tot 70 en zelfs tot 80 werd opgevoerd, was er van eenigen tegenstand geen sprake meer. De Watervogels-spelers lieten zich in het verdere gedeelte van den strijd wel van een heel onsportieven kant zien. We geven toe, dat een 80 achterstand niet bepaald een prikkel is om zich uitermate in te spannen, maar hetgeen de Watervoels lie ten zien, kon zelfs het woord slecht bij lange na niet bereiken. Natuurlijk had ook hier de scheidsrechter het In Watervogels' oogen bij geen enkele beslissing bij het rechte eind. Misschien had scheidsrechter Metselaar uit Wieringen, die wij toch al jaren als een goed fluitist kennen, een minder goeden dag en misschien is het wel gebeurd, dat hij een off-side geval voor het Watervogels-doel over het hoofd zag en voor eenzelfde geval voor het BKC-doei floot. Een ieder heeft echter niet altijd zijn besten dag en den heer Metselaar treft in dezen wedstrijd 'dan ook geen enkele blaam. Over den wedstrijd zelf kunnen we dit maal al heel kort zijn. Na 1 minuut spelen was de stand reeds 20 voor de thuisclub en deze stand werd geleidelijk tot 50 gebracht in de le helft, waarna er in de 2e helft nog 10 dolpunten aan toegevoegd werden. Jaap van Wees scoorde 2 maal, zijn broer Jan 3 maal; De Schipper. Ligtendag en Blok maakten resp. 5, 1 en 3 doelpunten, terwijl tenslotte ook linkshalf Baltus één maal doel trof. Ongetwijfeld zal de wedstrijd a.s. Zondag minder éénzijdig zijn; dan immers komt DTS op bezoek. BKC zal er goed aan doen zich niet door deze groote overwinning te laten beïnvloe den en van het begin tot het einde de zaak energiek aan te pakken. Een zege, en dus een beslissingswedstrijd, ligt dan zeker in het bereik van hun kunnen. P.S*V*-Be Quick 3-0 Matige vertooning in Eindhoven. Roosendaal verricht de hattrick. In een wedstrijd, die voortdurend bene den het peil bleef, dat men van districts vertegenwoordigers, mag verwachten, heeft PSV Be Quick met 3—0 verslagen. Het technisohe overwicht van de Zuidelijke Kampioene wettigde stellig een drie-goals zege, doch het dient gezegd, dat de Groning- sche club, ondanks haar simplistisch spel, genoeg kansen heeft gehad om de neder laag te verkleinen. Het spelverloop. Reeds spoedig na het beginsignaal kreeg PSV behoorlijke kansen. Hunting trok de Groningsche verdediging enkele malen met goede centers open, maar de htuisclub be zat niet voldoende stootkracht om daarvan te profiteeren. De verdienstelijkste staaltjes van de roodwitte voorhoede waren een doorbraak van Roosendaal met een zuiver dooh iets te zacht söhot besloten en een kogel van Middel tegen de deklat. De weinige tegenaanvallen van Be Quick leverden in verhouding meer gevaar op dan die van P.S.V. Zoo ontstond er eenmaal bij een doorbraak over de Groningsche lin kervleugel sensatie voor de P.S.V.-veste: ter wijlBoumanas was uitgeloopen schoot Prins in maar Kley stopte het leer op de doellijn. Onmiddellijk zond van Koovk toen een kantje in, dien Boumans op fantas tische wijze naast den paal sloeg. En bij een volgende aanval, vlak voor half time schoot Wilkens via de kruising van paal en lat over. Na de rust kreeg de strijd meer karakter. P.S.V. gaf den toon aan in tempo en tech niek en het was dan ook redelijk, dat de thuisclub na 7 min. spelen de leiding nam, toen Roosendaal op keurige wijze een zui vere pass van van Elderen benutte (10). Daarmee was het ijs blijkbaar gebroken, want de aanvallen der Zuiderlingen wer den met de minuut gevaarlijker. De Gro ningsche verd. wist zich echter zij het dan soms met eenig geluk, te handhaven. De Noordelijken wisten zich zelf los te werken en tijdens het offensief, dat zij daarna on dernamen beleefde het doel der thuisclub hachelijke monmenten. Van Koovk kwam eenmaal bij een misverstand in de P.S.V.- defensie, vrij voor doel, maar nog schoot hij naast. En bij een volgenden aanval zag de zwak leidende scheidsrechter de heer Broe- kert een zuivere penalty wegens hands van Trines over het hoofd. Even later echter ontging hem ook een handsbal van Pienter in de gevaarlijke zone. P.S.V. werd de situatie weer meester. De Groningsche veste werd opnieuw bestookt en na 33 min. spelen kreeg men een getrou we copie van P.S.V.'s eerste goal: weer be machtigde Roosendaal een pass van van Elderen en opnieuw passeerde hij keeper Gernaat kansloos (20). Ofschoon Be Quick zich nog niet gewon nen gaf kregen de Groningers niet veel kans meer en toen Roosendaal na 37 min. uit een korten center van Middel, Gernaat voor de derde maal passeerde (30) was de overwinning veilig. SCHAGEN 3—ST. MAARTENSVLOTBRUG 1 12—0. Gisterenmorgen kwam St. Maartensvlot- brug bij Schagen 3 op bezoek en is met 12—0 ingemaakt. Het is een matelooze wedstrijd geworden, waarbij St Maartensvlotbrug niets in te brengen had. Slechts een enkele keer wis ten zij uit te breken, doch hun aanvallen liepen steeds dood op de hechte verdediging van Schagen. In de voorhoede viel het snelle en goede spel van Kater op. Deze speler be looft iets goeds te worden én Schagen kan nog veel genoegen van hem beleven. St. Maartysvlotbrug trapte tegen wind in af, doch Schagen nam spoedig den bal over en reeds spoedig was de stand 10. Het spel bewoog zich geregeld op de be zoekers helft en gelidelijk werd de score op gevoerd, zoodat de rust met een 8—0 voor sprong voor Schagen inging. Na de rust kreeg men hetzelfde spelbeeld te zien en Schagen kon nog viermaal het net vinden, zoodat het einde kwam met een daverende 120 overwinning voor de gast- heeren. KOEGRAS Van Vliet en v. d. Voort verliezen te Antwerpen. In het Antwerpsche sportpaleis werden gistermiddag internationale wedstrijden ge houden, waaraan de Nederlandsohe renners van Vliet en v. d. Voort deelnamen. Deze keer moesten onze landgenooten het afleggen tegen de Belgen. Van Vliet werd in een omnium geslagen door Kaers, ter wijl v. d. Voort het achter de .motor niet verder bracht dan op de laatste plaats. Van Vliet had evenwel zijn falen voor een groot deel te wijten aan materiaalpech, waardoor hij volkomen werd uitgeschakeld voor een overwinning. De uitslagen luidden: Internationale omnium, tijdrace 500 meter: 1. Kaes 20.45 sec., 2. van Vliet 29.80 sec., 3. Cools 30.22 sec. Puntenrit over 3 km.: 1. Cools 1 pnt, 2 Kaers 2 pnt.. 3. van Vliet 3 pnt. Sprint over 3 ronden: 1. Kaers. 2 van Vliet, op wiellengte, 3. Cools op 1 wiel- 'engte. Tijd laatste 200 meter 12 sec. Wedstrijd achter lichte motoren over 15 km.: 1. Cools in 15 min. 0.6 sec.; 2. Kaers op 3 ronden. 3. van Vliet op 7 ronden. Totaaluitslag: 1. Kaers 6 pnt., 2. Cools 8 nut., 3. van Vliet 10 pnt Staverwedstriid in 3 manches: le manche 20 km: 1. Leysen in 18 min. 1.6 sec., 2. v. d. Voort op 30 meter, 3. Mi- chaux op 45 meter en 4. Meulemans op 80 meter. 2e manche 25 km: 1. Meulemans in 22 min. 39.8 sec., 2. Leysen op 25 meter, 3. Michaux op 55 meter en 4. v. d. Voort op 265 meter. 3e manche 40 km: 1. Michaux 36 min. 37.8 sec., 2. Leysen op 70 nieter, 3. Meule mans op 475 meter en 4. v. d. Voort op 1360 meter. Totaaluitslag: 1. Leysen afgelegd 84.950 meter, 2. Michaux 84.900 nieter. 3. Meule mans 84.445 meter en v. d. Voort 83.575 meter. JULIANADORP HOLL. MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Bovengenoemde afdeeling hield Dinsdag avond een algemeene ledenvergadering in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn. Blijkens de presentielijst waren slechts 12 leden ter vergadering aanwezig. De voorzitter, de heer K. Iloornsman heette bij de opening allen welkom en vond het aller bedroevenst dat zoo weinigen belang stelling voor hun organisatie toonden. De secretaris de heer J. Hendrikx leest de notulen van de vorige bijeenkomst, wel ke met dank onveranderd vastgesteld wor den. De heer J. W. Kost vraagt of er nog een verder onderzoek ingesteld is naar de mo gelijkheid van een grasdrogerij hier ter plaatse. Het Bestuur heeft daar geen werk van gemaakt en de toen benoemde commis sie nam zijn benoeming niet aan zegt de Voorzitter, maar de heer de Hart heeft hier omtrent nog verder geinformeerd en wel bij de betrokken afdeeling van het Cen- traa] Bureau. De heer de Hart geeft hierover nog een nadere uiteenzetting, maar ook het C.B. was niet genegen hier een dergelijke instal latie te stichten, en als nu deze instantie daar voorloopig niets in ziet, dan kunnen wij ons daar wel bij neerleggen en deze zaak maar laten rusten. De heer Zeeman van Sint Maartensbrug, leider van de te houden Melkcursus, deelt mede dat de cursus.op Maandag 26 Mei a.s'. zal aanvangen. Verder is ter tafel een circulaire over verzekering tegen Hagelschade, een schrij ven over stikstofbeschikbaarstelling, waar men echter hier buiten valt. Ledenwerving voor de Holl. Mij. van Landbouw, een lijst voor opgave van bedrijfsuitkomsten en loo- nen en verder dat er kali voldoende is ge distribueerd, maar daarentegen veel te kort stikstof. Aan de orde is verder de bespreking van de agenda voor de Alg. Verg. op 28 Mei a.s. te Den Haag. De vraag wordt gesteld: Gaat er een af gevaardigde heen? De reismoeilijkheden weerhouden de meesten om zich hiervoor disponibel te stellen. Er is echter een mo gelijkheid, dat een der bestuursleden wel licht met nog een ander lid wel heen wil- gaan. Men wil da dan ter verdere af werking maar aan het bestuur over laten. De agenda wordt doorgenomen en geeft geen aanleiding tot nadere besprekingen. Wel acht men het wenschelijk, dat nog eens gewezen wordt op de onbillijke regeling der kunstoiestvoorziening, waarbij de lich te gronden achtergesteld worden bij de zwaardere gronden. Een lid deelt mede, dat er voor het komende jaar een nieuwe rege ling in bewerking is en dus de beschik baarstelling van kunstmest in andere ba nen geleid zal worden. Ook de Veeleve ring is zeer ongelijk verdeeld. Over beide genoemde punten ontstaat thans een ruime gedachten wisseling, waaruit blijkt, dat de moeilijkheden, ook voor de uitvoer ders van deze regelingen, zeer velen zijn en zij er toch voor hebben te zorgen, dat het gevraagde kwantum geleverd wordt. Bij de rondvraag brengt een lid ter spra- of er geen mogelijkheid is om de distribu tiebescheiden te Julianadorp te kunnen krijgen, nu moet men élk oogenblik dan voor dit, dan voor dat naar Den Helder, hetwelk niet altijd even gemakkelijk is. Uit de bespreking die hierover volgt blijkt, dat er ook andere bezwaren aan verbonden zijn, en voorts dat het meer op den weg van andere vereenigingen legt om hiervoor een verzoek in te dienen. Wel kan men dan aan dat verzoek adhaesie betuigen. Hierna sluiting. ANNA PAULOWNA VOLKSONDERWIJS. De afd. Volksonderwijs hield Dinsdagavond in Veerburg weer een vergadering, nadat men ongeveer een jaar lang geen contact met elkaar had. Hopende, dat voortaan weer re gelmatig vergaderd zal kunnen worden, had het bestuur besloten, zoo deelde de heer Van Dijk in z'n openingswoord mede, van deze eerste een bijzondere vergadering te maken, door het huishoudelijke deel aan te vullen met wat uit eigen kring ten beste kon wor den gegeven. Voor nu de eigenlijke vergadering begon, zongen leerlingen van de Openb. School on der leiding van den heer Sinke een viertal frissche kinderliederen. (Waarom ontbraken velen der ouders op deze vergadering en hoorden daardoor niet, hoe aardig hun kinde ren zongen Mej. Blok's jaaroverzicht en notulen vorm den de eerste agendapunten en nadat beide waren goedgekeurd, bracht de heer P. Kooi man verslag uit over de financiën. Het boek jaar begon met een voordeelig saldo van i 9.941/2. De ontvangsten waren, met inbegrip van dit saldo f 187.74V2 en de rekening sloot nu met een voordeelig saldo van f 41.17%. In- tussehen is dat echter al weer aardig geslon ken. Aan het „Fonds tot steun" was f25. geschonken en als Jubileumgave (de lande lijke vereeniging bestaat 75 jaar) 15.ge stort. Nadat de heer Van Dijk het werk van het Fonds had toegelicht, hechtte de verga dering haar goedkeuring aan deze uitgaven. In de plaats van den heer Baken, die zich niet meer beschikbaar stelde en aan wien dank werd gebracht voor hetgeen hij in het belang van de afd. deed, werd de door het bestuur candidaat gestelde heer Brugman bij acclamatie tot bestuurslid gekozen Eveneens bij acclamtie volgde de herbenoeming van de heeren P. Kooiman en R. L. Waiboer als bestuurslid en van de heeren Den Das en Jongejans als leden van de propaganda-com- missie. Tot benoeming van afgevaardigden ter algemeene vergadering in Leeuwarden kwam het niet, daar de treinverbinding zoo danig is, dat men zoowel het begin als het einde van deze jubileumvergadering niet zou kunnen bijwonen en voor een fiets- of tan- demtocht over den afsluitdijk geen langen- afstandrijders beschikbaar waren. Maar het huldetelegram van de afdeeling zal niet ont breken. De heer Wuis. die met den heer Davids de bescheiden van den penningmeester na zag, rapporteerde dat alles keurig in orde was en nadat aan den heer Kooiman dé charge was verleend, volgde sluiting van het huishoudelijk deel der vergadering. Verschillende bijdragen. De eerste bijdrage voor het verdere deel van den avond was een lezing van den heer Van Dijk. Met eenigen schroom had spr. de taak op zich genomen, aandacht te vra gen voor iets. dat toch slechts als klein is te zien, nu zich zoo'n geweldig gebeuren voltrekt. Toch wilde hij opwekken juist nu Volksonderwijs niet in den steek te laten. Kan 't ook niet zijn, vroeg spr., dat het kleine werk van thans, straks zal blijken samen te gaan met het groote dat plaats vindt? „Is 't tijd om te zaaien, zoo zaai" (titel van een leekenspel waarvan de krant oen verslag gaf). Wil men niet zoo maar zonder meer aanvaarden wat over on.s komt. maar mee ophouwen, dan moet ook nu. zoo goed als anders, gezaaid worden om te komen tot: „Alle kinderen overdeeld naar de openbare school". De heer Van Dijk herinnerde vervolgens aan de oprichting van V.O. in een tijd van verdachtmaking en miskenning van het openhaar onderwijs. Nu telt de vereeniging 60.000 leden en dringt tot velen door dat w.1 men tot een werkelijke Volksgemeen schap komen, de kinderen niet moetoi wor den gescheiden. Spr. zelf is afkeerig van h^.-1P Ban de ouders wil het doel bereiken door argumentatie, verheldering onnjrZHpr AIVVerTedinar- Misschien heeft m«t»n vn ZP nanr *én "ationale school onTvolk. b°mVt Ran dia ^hool voor Het doorvretend sectarisme en individu al isme zijn vastgeloopen. Het gaat in de we reld naar ordening, naar eenheid nanr sa menwerking. We moeten van het persoon" lijke naar de gemeonsrhap en zoo besloot SÉ,"*"*"*™* k»""« «laarbij haar Een zeer mooie bijdrage gaven Noorman en de heer Steinroth. van wie laatstgenoemde van fijn vioolspel liet ge nieten en de eerste uitstekend op de piano begeleidde. De heer Vergaay droeg eerst een zelf ver vaardigd en inslaand stukje op rijm voor, waarin hij schetste hoe de kinderen uit drie bij elkaar in de eenzaamheid staande huis jes met elkaar opgroeiden tot de school hen scheidde. Daarna volgde nog „Eliza's vlucht." Mej. B. Oostdijk en de heer Sinke zongen Krontjong-liedjes in Indische sfeer (net- echt) en nog had men meer op 't program ma staan, maar de tijd drong (evenals hij 't nu den correspondent doet er een eind aan te maken. De heer Van Dijk sloot dus, dank bren gend aan allen, die hun medewerking ver leenden. POSTKANTOOR LANGER OPEN. De openstelling van het P.T.T.-kantoor is in de morgenuren met een half uur verlengd Het kantoor zal voortaan dus des morgens van 9 uur tot half één open zijn. (De ande re tijden blijven ongewijzigd). HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. Woensdagmiddag hield de Holl. Mij. v. Landbouw een vergadering in Veerburg. In deze vergadering is o.a. gesproken over de ojirichting van cen bedrijfsvereeniging en de distributiemoeilijkheden voor seizoenar beiders, terwijl door de heeren Kooij en Leenstra een film werd vertoond. Wij komen morgen met een uitvoerig verslag nader op deze bijeenkomst terug. BREEZAND. SERGEANT BERRY. In de Tobis-film, die in de Apollo- bioscoop draait, vervult Hans Albers die rol van den braven politie-agent Berry uit Chieago, een der velen, die hun dagelijk- sehen plicht trouw vervullen. Het gciuk is echter met_ Berry; hij knapt toevallig een paar „aardjge" zaakjes op en komt daar door meer op den voorgrond. Toch is het ook weer niet enkel toeval, wat hem suc ces doet behalen. Vaak toch wordt hij bij zijn recherchewerk voor een zware taak gesteld en blijkt er dan ook tegen opgewas sen. De ontmaskering en arrestatie van een smokkelaarsbonde brengt hem tensloh te de bevordering tot luitenant en doet hem bovendien de vrouw verwerven, voor wie hij reeds groote sympathie voelde, maar die de verloofde was van zijn voornaamsten tegenstander. Natuurlijk speelt Hans Albers zijn rol weer met de noodige bravour. ONDERLING VEEFONDS. Met een kort welkomstwoord opende de neer A. Schildcrman de vergadering van het Onderlinge Veefonds, welke Woensdag avond bi.j den heer Borst werd gehouden. fLRdÜ' de n°tulen waren goedgekeurd gaf de heer Ay een overzicht van den stand ian zaken. De ontvangsten waren, met inbegrip van riVVoTdeeli* sa,do van f 615.82, totaal f "92,27. De uitgaven f 221,36. Het batig sal do is dus thans f 970,91. De heer P. Schilderman rapporteerde voor de controle-commissie, dat de reke- ing in orde was bevonden. Met dank aan '1,ce.r Ay wei'd deze dus goedgekeurd, to ufff W<L voorloopig geen premie latnn tl en.llet aan het bestuur over te min J?6Pa-.Cn' wanneer zij den tijd geko perd Lm weer wel te doen. Hieraan ook L» -r e bepaling verbonden, dan geen nieuwe leden in te schrijven. ^hIidLr°ndVr,aaf! informeerde de heer P. koeien man door hommen getroffen hervei-7ok -°e wol'den en of daarvoor een l Resl(),e" is- Dat ia niet het wLLL heer,D- de Graaf zei. dat oor- worHt \r f, Ri'k tot 80"/o vergoed om m'0" ü,n z'(h echter ook verzekeren en oei- uitbetaling daarvan te krijgen en ook voor de ontbrekende 20°/o. der LfL1"' Penningmeester is naar Den Hel '1 i"im» u jorn v e belangen van de veree- hm-Hgen bc]asting-inspecteur te be- tf knnn' v applaus gaf de vergadering Stel Ln a' het eens te ziin met het voor ver?,uJ? voorzitter, onkosten en tijds- goedL nVan O heer Ay tnet f 10 te ver" hedPL' W1 Mechts de helft van dit ook /u» aanvaarden .en natuurlijk ging men ook daarmee accoord! rtnnkrI?a sLot de heer Schilderman met- dank voor de prettige wijze, Wa-m met elkaar vergaderd had.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 6