KOOPMANS1 BLANKE RIJSTGRIES voor schoteltjes, puddingen of pap Distributie Opplakvellen Onjuist ingevulde brandstof formulieren familie-omstandigheden YlieuuM uit Wifo KeAJk tri Zending, Vrijdag 6 Juni 1941 Tweede Blad MxtcUttLeuujió Laatste waarschuwing De brandstoffenvoorziening voor den winter tUat ÏÏUddznAtcwdeM inItteMe&hl den laagsten prijs Uw eerste winst DRUKKERIJ DE BOER Eindexamens Zeevaartschool gaan door Formulieren voor Zomerschoenen weder beschikbaar Burgerlijke Stand van Den Helder Korfbalvereeniging „Helder" opgericht Uit het politierapport ARIE GOVERS T.C.zn., 11 Admtmt in <U <KddtMcfoi(6uïaiit! Officieele mededeeling. •CASINO" Telef. 66 Bezorg U geen bij doch reserveer bijtijds een plaats, U heeft dan dubbel 9f Wegens tot DINSDAG 10 JUNI KANAALWEG. EXCELSIOR Stofzuiger I IN PAKKEN VAN 500 GRAM TEGEN INLEVERING VAN TWEE RIJSTBONNEN N.B. Eén ons (100 gram) is voldoende op één foi anderhalve liter melk (desgewenscht half melk, half water). Zie de recepten. VRAAGT UW KRUIDENIER EEN PAK /Ó0ófunOHS/ "Blanke, Peter Pech komt Zondagmiddag UaMal Hcldcrschc Courant ontmoet Schager Courant Bedrijfscom petitie Men zal zich ongetwijfeld nog herinne ren hoe wy reeds enkele malen de aan dacht vestigden op het euvel van de onjuist ingevulde formulieren ter ver krijging van brandstoffen voor huisbrand. Het bleek namelijk dat aangenomen moest worden, dat een aantal personen in onze gemeente van de veronderstelling uit gaan, dat men het met deze formulieren niet zoo nauw behoeft te nemen en dat men van de zijde van den Distributiedienst heusch niet huis voor huis zal gaan con troleeren. Dat wij hierop thans nog eens terug komen heeft als oorzaak dat ons in een gesprek met den Leider van den Distri butiekring Den Helder, den heer Everards, gebleken is, dat diegenen, die er zoo over gedacht hebben toch wel uiterst licht vaardig handelden en dat zij binnen afzien- baren tijd spijt zullen hebben van hun handelwijze. Er is namelijk een controle-systeem aan geschaft, dat voor ieder perceel in Den Helder toegepast wordt. Hieruit zal blij ken voor welke woningen wel en voor welke geen bonnen (event. volledig stel bonnen) noodzakelijk was. Men make zich geen illusies: blijkt dat men, na al deze waarschuwingen, toch verzuimde een juiste opgave te doen of de onjuiste opgave alsnog te verbeteren, dan volgt onverbiddelijk proces-verbaal door den Controledienst die dezer dagen aan het werk gaat, met alle zeer onaange name gevolgen vandien. Wij adviseeren dus den betrokkenen als nog: is Uw opgave niet juist geweest, rectificeer deze dan nog vandaag op het Distributiebureau. Thans heeft dit nog geen gevolgen, doch binnen zeer korten tijd wel. Het is altijd beter thans slechts enkele bonnen te moeten missen, dan straks de geheele kaart. Afgezien van de boete's, die door den rechter geëischt zullen wor den en die, men weet het, voor dergelijke overtredingen zeer zwaar zijn. Op een verzoek van het R.K. Werklieden verbond in Nederland, om zooveel mogelijk te bevorderen, dat reeds in de zomermaanden brandstoffen voor den komenden winter zouden kunnen worden opgedaan, mede om daar door aan de moeilijkheden van transport e.d.g. in den winter te ontkomen, heeft de Se cretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart als volgt geantwoord: „Het ligt inderdaad in het voornemen reeds binnenkort met de distributie van vaste brandstoffen voor het a.s. wintersei zoen een aanvang të maken. Te dien einde worden dan ook thans reeds maatregelen ge troffen om tot een spoedige uitreiking van de nieuwe brandstoffenkaarten te kunnen overgaan. Tenzij deze plannen door een ongunstig verloop van de kolenpositie niet tot uitvoe ring zouden kunnen komen, mag er derhalve op worden gerekend, dat het publiek bij den aanvang van het nieuwe stookseizoen over een beperkte wintervoorraad de beschikking zal hebben." Wij drukten, in groote oplaag, Daarom betaalt U thans bij ons Opplakvellen MD 18(bonnen groot form.): per 100 st. <0.16 per 1000 st. f 1.50 per 5000 st. f 1.45 (per 1000) Opplakvellen MD 268 (bonnen klein form.): per 100 st. <0.18 per 1000 st. <1.70 per 5000 st. 1.65 (per 1000) de distributieopplakvellen van Koningstraat - Den Helder Waarschjjnljjk Juni a.s. in Siootdorp. Naar wjj uit goeden bron vernemen, zullen de eind-examens van de Zee vaartschool alhier 16 Juni a.s. afge nomen kunnen worden waarschjjnljjk in Siootdorp, dezelfde plaats dus waar dit het vorig jaar geschied is. Ongetwijfeld zal deze mededeeling door de betrokken leerlingen met in stemming ontvangen worden. Spreken wij de hoop uit, dat de sluiting van de school van korten duur moge zijn en dat binnen afzienbaren tijd de lessen aldaar weder een aanving zullen kun nen nemen. Met ingang van heden op het Distributiebureau. Zooals men in een officieele mededee ling in dit nummer van ons blad kan lezen maakt de leider van den Distributiekring Den Helder bekend, dat van heden af wederom formulieren zullen worden ver strekt voor het aanvragen van schoenen- bonnen. De aandacht wordt er op gevestigd dat het bovenstaande in hoofdzaak geldt voor zomerschoenen. van 5 Juni 1941. GETROUWD: F. Bakker en J. v. Leeuwen; W. C. Brakenhoff en C. A. Ruiter. BEVALLEN: D. Otten—Smit, z. OVERLEDEN: H. C. Tuithof (v) 3 dagen. Reeds 25 leden gaven zich op. Het blijkt, dat de artikeltjes in onze krant omtrent de mogelijkheden van sport ingeslagen hebben. Ons bereikten althans van diverse kanten bewijzen van instemming en ook de praktische resul taten zijn, zooals bekend geacht mag worden, niet achterwege gebleven. Zoo juist deelt men ons mede, dat j.1. Woensdagavond tot definitieve oprichting besloten is van een nieuwe korfbalver eeniging hier ter stede. Een 25-tal leden gaf zich nog dienzelfden avond op en als men dit leest is er reeds met een be scheiden training begonnen. De naam van deze jongste Heldersche vereeniging luidt K.V.H. Korfbalvereeni ging „Helder". Het voorloopig bestuur bestaat uit mej. B. Geervliet en de heeren Lücker, D. Kerkhoven, J. Hemelrijk en K. Reinders. Getraind wordt uitsluitend op het ter rein van de speeltuinvereeniging aan de Kemphaanstraat. RUIT VERNIELD. i Een bewoner van de Wilhelminastraat deed bij de politie aangifte, dat een ruit aan de achterzijde van zijn woning door onbekenden was vernield. Een onderzoek wordt ingesteld. FIETS VERDWENEN EN... GEVONDEN. Een bewoner van Wieringen deed aangifte dat zijn fiets, welke hij even voor een perceel aan de Spoorstraat had neergezet, spoorloos verdwenen was. Later kwam de Wieringer mededeelen dat het vehikel weer teruggeko men was. Hetgeen van alle rijwielen niet ge zegd kan worden... HAND NIET UITGESTOKEN. Sommige verkeersverordeningen worden door tal van lieden nog steeds straal gene geerd. Iemand, die op de fiets zat en stelsel matig verzuimde zijn arm uit te steken bij het veranderen van richting ging voor dat euvel op de bon. GEEN BEL. Iedere fiets dient een bel te bezitten. Een wielrijder bezat een dergelijk apparaat niet en ging deswege eveneens op de bon. „LOS" GEREDEN. Het is verboden op een fiets te rijden zon der dat men de handen aan het stuur heeft. Dat brengt het verkeer in gevaar. Voor deze overtreding kreeg een stadgenoot een bekeu ring. WAAR IS DIE FIETS? Een bewoner van de Koningdwarsstraat zette zijn fiets voor een perceel in de Spoor straat. Toen hjj z'n karretje wilde ophalen, was dat reeds door een ander geschied. De politie stelt een onderzoek in. HIJ WAS ZICHZELF NIET. De politie hield iemand aan, die geen legi timatiebewijs bvj zich had. Hij kon, dus niet bewijzen dat- hij zichzelf was. En daarvoor kreeg hij een bekeuring. FIETS GENEPT. Een bewoner van de Van Galenstraat deed aangifte, dat zijn fiets gestolen is. Een on derzoek wordt ingesteld, Plaatselijke kennisgeving. Hiermede vervullen wjj den droeven plicht, U kennis te geven van het overlijden te Alkmaar, van onzen lieven Vader en Behuwdvader, in den ouderdom van 69 jaar. Den Helder, 5 Juni 1941. Kanaalweg 149. Tijd. adres: Laat 197a, Alkmaar. Mede namens de Familie, T. C. GOVERS. A. GOVERS—BAS. W. GOVERS. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben op Maandag 9 Juni a.s., n.m. 2.30 uur, -vanuit Kanaalweg 149, Den Helder, op de Algemeene Begraafplaats te Huisduinen. Heden nam de Heere van ons weg, onze geliefde Vrouw Moeder, Behuwd- en Grootmoeder ANNIGJE BOTTER, echtgenoote van Gerhardus Kuipers, in den ouderdom van 76 jaren. Uit aller naam: G. KUIPERS. Dedemsvaart (Ov.), 4 Juni 1941, Hagedoornstr. 220. Te koop pracht 2de handsch emaille Fornuizen en een best Wandelwagentje. Adres: Sluisdjjkstraat 76. De Leider van den Distributie kring Den Helder maakt bekend, dat van Donderdag 5 Juni 1941 af wederom formulieren zullen worden verstrekt voor het aan vragen van SCHOENENBONNEN. De aandacht wordt er op ge vestigd, dat in hoofdzaak bonnen voor zomerschoenen zullen wor den uitgegeven. Den Helder, 4 Juni 1941. De Leider voornoemd, EVERARDS. 99 99 De Cassa is open van 13 uur. Ook per telefoon kan worden besproken. 99 Meubelmagazijn Keizerstraat ruilt ook uw oude meubels in t. o. n. a, met garantie voor 27.50 Sluisdijkstraat 84 (hoek Govera» straat). HOOGE PRIJZEN geven wjj voor heele en gedeeltelijke Inboedels. Verkooplokaal „DE SCHAKEL" Molenstraat 143149. «S if. WAfc0*' Een lach-revue komt naar Casino. De beide voorstellingen die met Pinksteren in Casino gegeven zijn mogen als geslaagd te be schouwen zijn. Zoowel het „Krokodilletje" van Jan Mus als de revue „Lachen zonder bon" sloegen in en dat was aanleiding dat men het waagde ook voor komenden Zondag een ge zelschap naar Den Helder te brengen. Een gezelschap... aan het hoofd waarvan staat niemand minder dan de vermaarde Peter Pech, de radio-komiek bij uitnemend heid, die heel Nederland reeds gedurende lan gen tijd tot lachen weet te brengen. Na zijn succesvol optreden in het Amster- damsche Carré brengt Jacques van Tol Pech in de lach-revue „Veel plezier met Peter Pech". Naast „Pech" treden o.m. op Beppie Murray, Jan Blok en George du Bree. Voorts Teun Klomp met z'n maats en het danspaar Leane en Peter. De muzikale leiding is in han den' van Cor van Veen. Ongetwijfeld zal menig stadgenoot zich a.s. Zondagmiddag amuseeren bij de grappen en grollen van Pech en diens trawanten! Morgenmiddag, aanvang 2.45 uur, zal het voetbalelftal van de Heldersche Courant een wedstrijd spelen tegen de collega's van de Schager Courant. Het Heldersche elftal, dat meer bekend is onder den naam „Debo", heeft in de bedrijfscompetitie nog niet veel gepres teerd. Insiders zullen dat ook wel begrijpen, doch voor de spelers zelf is het wel weer eens aangenaam een tegenpartij te ontmoeten waarvan de onderlinge kracht weinig verschilt. We hopen dat men ten aanzien van de Scha ger Courant daarin geslaagd is. Het elftal van Debo heeft reeds eenige malen verande ringen ondergaan. Hoewel de zwakke plek ken zich vooral in de voorhoede voordeden, waardoor doorgaans een achterhoede na de rust in de malaise gaat deelen, heeft men nog meer de aandacht geschonken aan de defensie, doch daarbij tevens in de voorhoede eenige wijzigingen aangebracht, welke hopen- lijk tot het gewenschte resultaat mag leiden. De formatie ziet er nu als volgt uit: Boogaard v. d. Berg Kemma Douwes Stolk Catshoek Boon Rombout Luyendijk Stevens de Leur De wedstrijd wordt gespeeld op het Helder B-terrein. Uitslagen: Donderdag: W.T.B.Willemsoord 51. Programma: Vrijdag: terr. H.R.C.: L.B.D. 1—Walbedrijf. Aanvang 19.00 uur. Scheidsrechter C. G. van den Hoff. Terrein Helder: R.W.J.—B.W.W. Aanvang 19.00 uur. Scheidsrechter M. Huizing. Door 90 vaartuigen werd heden aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aangevoerd 6117 kg aal en paling, van 51460 kg per vaartuig, prijs 0.621.54. 26 kg spiering, 3840 ct per kg; 75 manden possen, 1.00 en 10 manden nest, 34 ct per mand. BEZOEK AAN FRIESLAND. Dinsdag hebben de leerlingen van den land- bouwcursus een bezoek gebracht aan Ooster- zee, onder leiding van de landbouwleeraar J. Meyer. Met het stoomschip „Sirena" werd 's mor gens Lemmer bereikt, waarna men per rijwiel naar Oosterzee toerde; daar werd eerst een bezoek gebracht aan de Coöp. Stoom Zuivel fabriek „Lemsterland". Het bedrijf werd in volle werking onder deskundige leiding be zichtigd. Nadat men hier eenige uren ver toefd had, werden eenige model-boerderijen ter plaatse bezichtigd. RONDOM DE KERK. Ds: P. van Dijk, Gereformeerd predikant te Zaandam, schrijft in Belijden en Beleven van 9 Mei: „Men leest af en toe in advertenties, waarin men een woning zoekt, den wensch: „liefst in den omtrek eener Roomsch-Katholieke kerk". Er spreekt zich een goed deel kerkbesef uit in zulk een advertentie. De a.s. bewoner weet welke bezwaren er voor zijn kerkgang en dien van zijn gezin aan verbonden zijn, wanneer men op grooten afstand van de kerk woont. Op dorpen kan dit wel vaak niet anders; men schijnt daar ook een half uur loopen niet zoo zwaar te tellen als in de stad. Maar in de steden dient het m.i. wel één van de hoofdvragen te zijn bij het zoeken van een woning; „Is heb niet te ver van de kerk f" Meermalen krijgt men van jonge gezinnen, die in verre buitenwijken van de stad wonen, op de vraag naar het geregeld kerkbezoek, ten antwoord, dat de groote afstand de voornaam ste oorzaak is van hun thuisblijven. Jonge moeders worden er soms weken aan een door belet, want het komt met de voeding niet uit, dat ze zoo lang van huis weg zijn. Voor wat. oudere menschen wordt het een heele toer, om zoodra het weêr maar even minder gunstig is, „dat groote eind" te loopen. Er zijn gunstige uitzonderingen, maar over het algemeen is de groote afstand voor velen een handicap in 't kerkgaan. Ik weet welk bezwaar men tegen deze op merkingen zal inbrengen: dat het nl. haast niet wel mogelijk is, om meer in het centrum iets geschikts te krijgen. Ik weet het. Maar ik zou zoo Keel graag eens een enkele maal in de advertenties lezen, dat iemand een woning zocht „bij voorkeur in de omgeving eener Gereformeerde kerk". Het zou voor mij het bewijs zijn, dat men zijn kerkelijk besef ook b\j het zoeken van een woning sterk liet meespreken. f verlangen naar geriefelijkheid i.lec zoozeer de eerste viool, dat het zwakke geluid van de kerk met haar rechten niet of bijna niet meer bij het kiezen van een woning wordt vernomen f De Roomsch-Katholieke advertentie ik moet het eerlijk bekennen maakte mij ja- loersch: Zoo moest het toch zeker in de eerste plaats b\j ónze menschen zijn.' De Kern. Mei-nummer. Uitgave Van Hol- kema Warendorf N.V. te Amsterdam. De Kern van Mei bevat een interessant artikel over „De Zondvloed" en voorts over de besmetting, die dieren menschen kunnen bezorgen. Er wordt geschreven over den strijd om ae Zuidpool, terwijl er voorts een geslaagd artkel opgenomen werd over „ro mantiek in de chemie". Tenslotte moge nog gemeld worden de bijdrage over duikbooten, overgenomen uit „Die Umschau". Een ge varieerd nummer. Weekrevue „De Prins". Het was een prettige verrassing weder ta mogen ontvangen de Weekrevue „De Prins", thans onder redactie van Geo van Dam (Uitg. N.V. Uitg. Mij. De Prins, Cebriel Metsus- straat 13, Amsterdam Z.). De aandacht van den lezer wordt allereerst getrokken door de mededeelingen omtrent het komend 40-jarig jubileum, dat „De Prins" gaat herdenken, De abonne's krijgen een gratis aanbieding en wel datgene, wat ieder huismoeder (en -va der.,.thans niet missen kan. Wat de inhoud van dit nummer betreft, deze is, als steeds, zeer gevarieerd. Het vervolgverhaal „Wereld zonder honger" wordt voortgezet, Van Steen deren schrijft over miniatuur-vliegtuigen, G. R. J. Buining verzorgt de filmrubriek en voorts zijn er al die fotopagina's en rubrie ken, die „De Prins" sedert een respectabele rij van jaren tot een van onze bestverzorgde illustratie-bladen stempelde. Uitzicht. Onafhankelijk maandblad voor geestelijke stroomingen. Juni-nummer. Uit gave „Servire", Den Haag. G. van der Leeuw schrijft in het Juni- nummer van „Uitzicht" over „Ontmoeting van Christendom en Hellenisme, terwijl B. Swanenburg een inleiding levert over „Psi", een nieuw studie-object voor parapsycholo gie en occultisme. G. van Rijnberk schrijft over „Actieve en willekeurige inspiratie", ter wijl tenslotte L. Hoyack een korte bijdrage leverde over „De werking van het gebed". Critiscn Bulletin. Juni-nummer. Uitgave Van Loghum Slaterus Uitgevers Mij. te Arn hem. De redacteur van het „Bulletin", Anthonie Donker, opent dit nummer met een artikel naar aanleiding van de beide jubileum-uit gaven van Werumeus Buning en komt daarin tot diverse vleiende beoordeelingen. Constant van Wessem recenceert Johan van der Wou- de's „Portelet", terwijl Halbo Kool critische opmerkingen maakt ten aanzien van Carmig- gelt's „Vijftig Dwaasheden". Voorts worden nog besproken o.m. de boeken „In den Hof van Eros", „De Moderne Devotie" en de ver zamelde werken van H^rmann Stehr" Moge tenslotte nog gememoreerd worden datgene wat C. Houwaard schreef over den doop van Virginia Woolf. PRO Cl VE. Maandtrjdschrift voor luchtbe- scherminsgvraagstukken. Uitgave A. W. Sijt- hoff te Leiden. Mei-nummer. Dr. A. A. C. Sprangers schrijft over „Het blusschen van bosch- en heidebranden", Ir. J. G. de Voogd over „Gashouders en luchtgevaar", terwijl voorts bedragen opgenomen werden over de luchtbeschermingspraktijk en het goedgekeurd materiafl voor luchtbeschermingsverlichting.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 5