Radiotoestellen in meubelopslagplaatsen Radioprogramma Speelkamer in het Centraal Station W.A. man gewond Noodlottig autoritje Rocmeensche regeering weerlegt geruchten Nog steeds onrust in Bagdad Duitscb weermachtbericht BADERS IN ZEE VERDRONKEN Britsche vliegtuigen boven Duitschland Italiaacsch weermachtbericht H0LSn Ufln K6T mOORRS h"r br°" "-«"W toch „O S2S S aL S'uT,- hoofdstuk xliii. ooirn5rpmipze?: nu zijn we ge,yk-vind j9 Prettig en leerzaam. Naar wij vernemen zullen de Nederland- sche spoorwegen begin Juli in het Centraar station te Amsterdam een „speelkamer" openen. Deze speelkamer in het Centraal station zal in de eerste plaats voor kinderen onder geleide worden opengesteld en zij zullen er drie groote tafels aantreffen met tot in de perfectie door gevoerde speelgoedtreinen. Ieder kind zal er zijn misschien jarenoude illusie verwezenlijkt zien.- Werkende seinen, gecompliceerde wisselcomplexen, verschil lende overwegbeveiligingen. stoom- en elec- trische treinen, enfin alles wat een kinder hart maar begeeren kan. Met al dit prachtige materiaal nu mag de jeugd, mits onder geleide, komen spelen en deskundig personeel zal er voor zorgen, dat de daar bestede uren niet alleen ge- noegelijk maar ook leerzaam zijn. Immers, dit spel biedt gelegenheid te over, om ver gelijkingen met do werkelijkheid te maken en zoo zal menig kind heel wat meer be grijpen van wat hij tot nu toe op de sta tions, in de treinen en langs den ijzeren weg tijdens uitstapjes heeft kunnen waar nemen. De Amsterdamsche ontwerper Joop Gee- sink zorgt voor een gezellige aankleeding van de zaal, die boven het station in het oostelijk deel gelegen is en die door een aparte ingang van de straat af bereikbaar js. Relletje te Utrecht. Utrecht, (A.N.P.): Na een colportage van het Utrechtsche Vendel der W.A., onder leiding van opper- hopman Dengier, aan den Groeneweg, werd Vrijdagavond zingend naar de stad terug- geinarcheerd, onder groote belangstelling, vooral van de zijde der jeugd. Het grootste deel van het vendel was ver vooruit, terwijl opperhopman Dengier met eenige weerman nen en de begeleidende politie op eenigen afstand volgde. Aan de Kanaalstraat geko men, nam het publiek uit deze beruchte buurt tegenover dit kleine groepje een drei gende houding aan. Desondanks vervolgden de mannen rustig hun weg. totdat plotseling uit het publiek een man met een mes in de hand op den wachtmeester J. Jansen toe- stormde en hem een steek in den hals toe bracht, om onmiddellijk in vollen ren weer tusschen het publiek te verdwijnen. Noch de andere weermannen, noch de politie had den gelegenheid tijdig in te grijpen. Het pu bliek drong, onder het geroep van „land verraders" op, maar inmiddels was de voor ste troep gealarmeerd en teruggekeerd, waar na door samenwerking van W.A. en politie de orde spoedig was hersteld. De dader kon nog niet worden gevonden. Onbedachtzame knaap veroor zaakt serie ongevallen. De 18-jarige A. J. K. te Rotterdam heeft Zaterdagochtend vroeg met een auto van zijn patroon welke hij uit de garage had weggenomen, enkele ongevallen veroor zaakt. Tijdens dezen rit is hij op den Sta- dionweg tegen een lichtmast gebotst. De ion gen brak zelf het rechteronderbeen. Voorts werden aangereden de 15-jarige betonwer ker P. v. d. Veeke. die zeer ernstig gewond werd, terwijl de 46-parige H. Hoovens. een bloedende hoofdwonde en een bekkenfrac tuur opliep, de 40-jarige H. J. van Aalts, liep kneuzingen aan de heupbeenderen op en de 47-jarige J. Visser verschillende verwondin gen, o.a. aan het hoofd. Alle slachtoffers fietsten op den Stadionweg. Ze zijn allen met auto's van den G.G.D. naar het Zuider- zickenhuis overgebracht, waar zij ter ver pleging zijn opgenomen. De auto en de rij wielen werden ernstig beschadigd. MAJOOR KRUYT'3 PARTIJ. Naar ons medegedeeld wordt, heeft ma joor Kruyt de opheffing van zijn partij met ingang van 6 Juni 1941 bekend gemaakt. Met de opheffing van de N.S.N.A.P.-Kruyt is verder klaarheid ontstaan inzake de be staande riationaal-socialistische partijen. Behalve de N.S.B. bestaat thans slechts nog de Groot-Duitsche beweging der N.S.N.A.P.- Dr. van Rappard. MAXIMUMBEDRAG VOOR POSTWISSELS NAAR DUITSOHLAND VERHOOGD. Het maximumbedrag voor postwissels naar Duitschland is tot 800 rijksmark verhoogd „DE ZEVENSPRONG" WELDRA GEOPEND. Jeugdherberg te Castricum thans in gebruik genomen. De Ned. Jeugd-herhergen Centrale (n.J. HjC. maakt het volgende bekend: De bekende jeugdherberg Koningsbosch te Castricum is vanaf heden wederom voor de trekkers opengesteld. In Noord-Holland, zijn thans de volgende jeugdherbergen ge opend: Haarlem. Castricum. Schoorl en Wieringen. De opening van de jeugdhergen te Petten en Zandvoort kan zeer binnenkort tegemoet gezien worden. SMOKKELBOOT OMGESLAGEN. Een poging van smokkelaars om over de Maas op Nederlandsch gebied te komen, is mislukt, doordat het bootje midden op de ri vier omsloeg. Twee inzittenden konden zich zwemmende redden, doch de derde, een ze kere Houben uit Stockheim, verdronk. BOERDERIJ DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Gisteravond om zeven uur is bij een kort, doch hevig onweer, tengevolge van bliksem inslag brand ontstaan in de aangrenzende schuur van de boerderij van den heer J. Trip, staande aan het Noorderdiep te Nieuw Buinen. De brandweer uit Borger en Nieuw- Buinen was spoedig ter plaatse en wist door krachtig ingrijpen het woonhuis te behou den. De schuur is geheel uitgebrand. De schade wordt door verzekering gedekt. BIJZONDER VLIEGTUIG BESCHADIGD. .n* Genève, 8 Juni (D.N.B.): De Times meldt, dat het vliegtuig „Maja", waabvan de bladen in 1938 zooveel ophef heb ben gemaakt, omdat het samen met een an der, klein vliegtuig de Mercury kon opstijgen en dit op een bepaalde hoogte van zijn vleu gels kon laten starten, door een niet nader aangegeven oorzaak in een Engelsche haven is beschadigd. De beschadigingen zijn zoo groot dat het vliegtuig niet meer gebruikt kan worden. Verder meldt de Times nog, dat bij het uit breken van den oorlog de Maja door het ministerie van luchtvaart ter beschikking is gesteld van de Britsche kustvloot. Men heeft echter het vliegtuig zeer weinig laten opstij gen, omdat het een van de kostbaarste vlieg tuigen was, die ooit in Engeland 'iïjn vervaar digd. Officieel Roemeensch communiqué VAN OORLOG GEEN SPRAKE. Boekarest, 7 Juni (D.N B.) In een of ficieel communiqué dat door de bladen met vette letter wordt gepubliceerd, wordt me de gedeeld, dat een reeks kwaadwillige ele menten of elementen, die altijd alarmeeren- de geruchten verspreiden, onlangs gepro beerd hebben onrust onder de bevolking te zaaien. Sinds eenige dagen wordt door de vijanden van Roemenië steeds aangekon digd en herhaald, dat Roemenië over eeni ge dagen aan een oorlog zal deelnemen. De argumenten van deze onruststokers zijn de passieve beschermingsmaatregelen en het oproepen van reservisten. Dit zijn echter slechts maatregelen, welke de regeering met het oog op den tegenwoordigen toe stand wel moet nemen. De oproeping van reservisten overschrijdt niet de reeds ge- ruimen tijd geleden vastgestelde grens tot opleiding van reservisten binnen het be stek der reorganisatie van het leger. Op de rij af zijn thans in de maanden. April, Mei en Juni, een derde deel van de reservisten die opgeleid moeten worden, opgeroepen. In het communiqué wordt de bevolking ten slotte opgeroepen, aan dergelijke 'ge ruchten geen geloof te hechten. Onverwijlde aangifte P.T.T. 'S-GRAVENHAGE, 7 Juni. Ten aanzien van radiotoestellen welke zich in meubelop slagplaatsen bevinden, zijn met ingang van heden de volgende voorschriften van kracht. Zoowel de eigenaar van een radiotoestel, dat zich in een meubelopslagplaats bevindt als de exploitant van de betreffende opslag plaats zijn verplicht, hiervan onverwijld kennis te geven aan het hoofdbestuur der P.T.T., technische dienst radio, Schevening- scheweg 6, 's-Gravenhage. Verkeert de ex ploitant van een meubelopslagplaats in onzekerheid, of zich bij de bij hem opge slagen goederen radiotoestellen bevinden, dan dient hij zich' voor zoover mogelijk hier over bij de eigenaars dezer goederen zeker heid te verschaffen. De exploitanten van meubelopslagplaatsen dienen van heden af, wanneer zich. onder de bij hen onder te "brengen goederen radio toestellen bevinden, er voor zorg te dragen, dat deze toestellen op zoodanige wijze wor den geplaatst, dat controle op eenvoudige wijze mogelijk is. Reeds eerder bij hen on dergebrachte radiotoestellen kunnen blijyen waar zij zich thans bevinden. Verzegeling van radiotoestellen, ondergebracht in meu belopslagplaatsen, kan achterwege blijven. OOK VERDER IN HET LAND NOG GROOTE OPWINDING. Damascus, 8 Juni (D.N.B.) De on geregeldheden in Bagdad duren voort on danks den staat van beleg. Groepen Ara bieren trekken door de straten der stad. Vele Joodsche winkels en IPakhuizen zi] door de betoogers vernield. Talrijke Joden cn ook eenige Engelschen zijn bi] zware botsingen om het leven gekomen. De civie le politiechef van Bagdad, die voor deze toestanden verantwoordelijk wordt gestelu en wien de Engelschen een te slappe nou- ding jegens de bevolking verwijten, is dooi de Britsche militaire politie gearresteerd. Het blad'As Sciams wijst op de voortzet ting van den strijd van het Iraksche leger ter verdediging en voor de eer van de Ara bisch natie, waarmede de wereld een voor beeld wordt gegeven van Arabische vader landsliefde. De houding der Arabieren in Palestina. Transjordanië en in den Hedjas bewijst, hoe de Arabiéren hangen aan de verwezenlijking hunner idealen. Het blad besluit met een oproep tot den strijd tot aan de overwinning en tot aan de verzekering van het nationale bestaan. Volgens te Vichy uit Beiroet ontvangen berichten is de rust en orde in Irak slechts gedeeltelijk hersteld. Vooral in de Weste lijke gebieden hebben de Birtsche strijd krachten nog geen contact kunnen krijgen met de resten van de Iraksche troepen. In het geheele land blijft groote opwinding heerschen. De zender Bagdad heeft een be vel van de overheid verspreid, volgens het welk alle wapens in het bezit van particu liere personen alsmede ontplofbare stoffen binnen 24 uur moeten worden afgestaan. Indien dit voorschrift niet wordt nageko men .zullen ér strenge straffen worden op gelegd. De eerste slachtoffers Met het zomerweer en de baders in zee is ook het verdrinkingsgevaar gekomen. Gisteren zijn reeds de eerste slachtoffers hiervan gevallen. Om ongeveer twee uur gistenniddag begaf de 17-jarige G. S. uit Nootdorp zich bij het baden aan het Noor- derstrand te Sciieveningen te ver in zee. Op een gegeven oogenblik kon hij zich niet meer staande houden in den sterken stroom zoodat hij viel. De jongeman, die niet kon zwemmen, werd door den stroom ge grepen en dreef af. Pogingen van zijn vrien den, die evenmin kondenzwemmen, om hem te redden, faalden,, zoodat hij in zeë is omgekomen. Het lijk is nog niet aange spoeld. Gisterochtend is een 12-jarige jongen uit Amsterdam na het zwemmen in zee te Zandvoort niet teruggekeerd. Hoewel nie mand iets heeft gemerkt van een ongeval, moet men aannemen, dat de knaap ver dronken is. Hij had, alvorens te gaan zwem men, zijn kleeren afgegeven aan een con- sumptietent en vanavond omstreeks 10 uur waren de kleeren nog niet teruggevraagd. IN ENGELAND 300.000 STUKS VEE GESLACHT. NEW YORK, 7 Juni (D.N.B.)Uit Londen wordt gemeld, dat volgens een mededeeling van den Britschen minister van landbouw, Hudson, in Engeland onverwijld zal worden overgegaan tot het slachten van 300.000 st. vee wegens het gebrek aan veevoeder. Ook het aantal schapen en varkens moet vermin derd worden. De minister noemde de schaarschte aan veevoeder grooter dan men oorspronkelijk verwacht had. CONTROLE OP BINNENKOMENDE VREEMDELINGEN IN DE V. S. WASHINGTON, 8 Juni (D.N.B.). Ten be hoeve van een striktere controle op het bin nenreizen van vreemdelingen heeft het ministerie van buitenlandsche zaken ven scherpte bepalingen uitgegeven, volgens welke geen verlof tot binnenreizen voor buitenlanders meer wordt gegeven, welke binnenkomst „in strijd met de openbare veiligheid" is of die niet in staat zijn een legitiem reisdoel of een bewijs voor de nood zakelijkheid van hun reis aan te geven. VERSCHEIDENE BURGERSLACHT OFFERS. De R.A.F. is in den nacht van 8 op 9 Juni naar West- en Noorwest-Duitschland gevlo gen en heeft op verschillende plaatsen bri sant- en brandbommen uitgeworpen, die slecht geringe schade aan gebouwen veroor zaakten. Er ontstond geen schade aan mili taire of -voor de oorlogvoering belangrijke inrichtingen. Onder de burgerbevolking val len verscheidene doden en gewonden te be treuren. ITALIAANSCHE KAMER VAN FASCES EN CORPORATIES BIJEENBEROEPEN. De kamer van fasces en corporaties is te gen Dinsdagmiddag om vijf uur in Ple naire zitting bijeengeroepen ter gelegenheid van den eersten verjaardag der oorlogsver klaring. RUSSISCHE LEENING OVERTEEKEND. Moskou, 8 Juni (D.N.B.) Russische volks commissaris van financiën, Sweres, heeft in een door de pers gepubliceerde verklaring meegedeeld, dat de bevolking op de nieuwe staatsleëning van 9 5 milliard roebel, die 3 Juni opengesteld is, op 6 Juni reeds voor 9.7 milliarcl had ingeteekend. Het 368e Italiaansche weermachtsbericht luidt als volgt: In den afgeloopen nacht hebben onze vliegtuigen luchtbases op Malta gebombar deerd. In Noord-Afrika valt te land niets te melden. De luchtmacht heeft herhaalde ma len in den nacht van Vrijdag op Zaterdag en gisteren de batterijen en militaire instal laties van de versterking Tobroek getroffen waardoor brand en verniéling werd veroor zaakt. In de omgeving van Siwa werden ge motoriseerde Britsche strijdkrachten ge bombardeerd. Vijandelijke vliegtuigen de den aanvallen op Benglwisi en Derna. In Oost-Afrika wordt dp slag in het ge bied van Galla en Sidamo voortgezet. In bet gebied van Gondar wees het garnizoen van Wols.jefit opnieuw een uitnoodiging om zich over te geven van de hand en bracht den vijand na stoutmoedige uitval len gevoelige verliezen toe. liet opperbevel der weermacht maakt be- keEen onderzeeër onder bevel van kapitein-' luitenant Hessier heeft 2t.U>0 b.r.t. tot zin ken gebracht. Daarmede heeft dit schip bi, deze onderneming zeven vaartuigen van 42.641 b.r.t. vernietigd. Het luchtwapen heeft in den afgeloopen nacht aan de westkust van bchotland drie gewapende vijandelijke koopvaarders van 21.000 b.r.t. tot zinken gebracht. 1 wee ande re grooteschepen werderi in de Schotsche wateren en op den Atlantischen Oceaan be schadigd Een gevechtsvliegtuig vernielde aan de oostkust van Engeland een vijande lijk patrouillevaartuig, door voltreffers van In Noord-Afrika heeft Duitsch-Italiaan- sche artillerie Britsche schepen in de haven van' Tobroek doeltreffend onder vuur geno men Het Duitsche luchtwapen viel met succes vijandelijke artilleriestellingen en collonnes vrachtauto's aan. Overdag noch'des nachts heeft de vijand gevechtshandelingen verricht boven Duitsch gebied. DINSDAG 10 JUNI 1941. Hilversum I. 415 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Schriftlezing en Meditatie (voorbereid door de Christ. Kadio-Stichting). 8.25 Gramofoonmuziek. (9.159.25 Voor de huisvrouw). 10.00 Orgelconcert. 10.40 Gramofoonmuziek. (11.0011.20 Declamatie). 11.30 Zang met pianobegeleiding. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.00 De Ramblers. 12.25 Voor den boer. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en economische ber. 1.00 Hobovoordracht met pianobegeleiding. I.30 Sprankelende middagklanken. 3.30 Pianovoordracht. 4.00 Cyclus „Ons geloof en ons werk" (voor* bereid door het Vrijz. Pro't. Kerkcomité). 4.20 Gramofoonmuziek. 4.45 Voor de jeugd. 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beurs berichten. 5.30 Het orkest ElowarS. 6.00 Vroolijke voordracht met muzikale om lijsting. 6.15 Gevarieerd programma. 6.45 „Kapitalisme en nationaal-socïalisme, VII", causerie. 7.00 BNO: Vragen van den dag. 7.15 Zang en piano. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Het Omroeporkest. 9.30' Berichten (Engelsch). 9.45 Gramofoonmuziek. 10.0010.15 BNO: Engelsche uitzending: „Economie news from Holland". Hilversum II. 301.5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.20 Pianovoordracht. 10.40 Declamatie. II.00 Het Amabile-sextet en gramofoonmuz. 12.00 Berichten. 12.15 Het musette-orkest „Les Gars de Paris" en gramofoonmuziek. 12.45 BNO: Nieuws- en economische ber. 1.00 Het orkest Eloward met piapo-inter* mezzi. 2.00 Het Nederlandsch Kamerorkest en soliste 3.30 Zonnestralen in ziekenzalen. 4.00 „Muziek langs de kusten van Afrika"! causerie met gramofoonplaten. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beursb. 5.30 Het Amusementsorkest en solisten. 6.30 U hebt 't gehad op de lagere school. 6.45 Voor de jeugd. 7.00 BNO: Vragen van den dag. 7.15 Het ensemble Bandi Balogh. 7.45 Voor de werkende vrouw. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Radiotooneel. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.40 Voor den boer. 9.55 Avondwijding (voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 10.00 BNO: Nieuwsberichten; sluiting. Feuillpton 29. Door Mouica Hart HOOFDSTUK XLII. Het Is beter, Greta, dat je nu naar Londen komt, zei Lord Raynour; ik heb je daar noodig. Ik ben anders best tevreden op Pem- broke Lodge, antwoordde het meisje kortaf. Omdat je met Philip flirt. Het was niet uit te maken of Lord Ray- mour deze woorden in scherts of in ernst sprak. Ik zou dat niet doen, Greta. Ik flirt niet. U denkt omdat er anderen waren... antwoordde ze heftig. Nu, laten wij het dan maar een onschul dige flirtation noemen; viel hij haar ln de rede. Je bent te verstandig om deze dwaze dingen te doen. Bovendien... als je weet... Philip hoorde verder niets meer. Hij was er de man niet naar voor luistervink te spelen en het was volkomen buiten zjjn schuld, dat hjj reeds zooveel gehoord had. Hij bloosde en ging in de deuropening van het zomerhuisje staan om zoo een einde te maken aan hun tête-A-tête. Domme kerel, dat hij was! Hij had nooit eraan gedacht, dat iemand dit achter zijn om gang met Greta zou zoeken. Greta was een aantrekkelijk meisje; hij mocht haar werkelijk graag, maar hij had er geen seconde aan ge dacht haar ten huwelijk te vragen. Had hij niet zijn eigen idylle? Natuurlijk had Lord Raynour gelijk dat hij Greta erover onder hield. Philip begreep het uitstekend. Hij was wel een gentleman, zeker, maar geen aristo craat! En Lord Raynour's aspiraties voor zijn dochter reikten veel hooger. Dit was natuur lijk de reden, waarom hij Greta van hier weg wilde hebben. Philip wenschte wel, dat hjj het niet gehoord had en toch was hjj ook blij, dat hij gewaarschuwd was. Lord Raynour scheen in -het geheel niet verwonderd, toen hjj den jongeman plotseling zag verschijnen. Kom je Greta halen voor een spelltje croquet? vroeg hjj. Greta en jij, Dora en Helen? Of is Harry hier om met Dora te spelen? Dat kan een aardig spelletje worden. Arkwright en. ik zullen op ons gemak toe kijken. Hij legde zijn hand op de gewone vriend schappelijke manier op den arm van den jongeman en zjjn stok in de andere hand nemend, ging hij met de beide jongelui lang zaam naar het huis terug. Greta liep zwijgend naast hen; zij kon niet zoo gemakkeijjk haar gevoelens verbergen als haar vader. Denzelfden middag nam Philip de gelegen heid reeds waar en vertelde hij Dora hoe de zaken stonden. Luister eens, Dora, zei Philip, en hij keek verlegen, jullie hebt een groote fout ge maakt, jij en vader. En Ik, groote uil die ik ben, heb de dingen met mijn eigen oogen ook niet gezien. Wat bedóel je, Phil vroeg' het meisje, verbaasd over den ernst van zijn toon. Zjj liepen op en neer in den tuin, het was ongeveer een uur voor het diner. Wel, jullie denkt dat Greta Franklyn en ik van elkaar houden. Maar lieve meisje, je hebt het glad mis! Ik mag Greta graag; zij is een goed kind, een prettig sportief meisje. Maar ik voel niets voor haar; geen haar op mijn hoofd dat eraan denkt. En ik kan je meteen vertellen, dat al zou het zoo zjjn. Lord Raynour zich tegen een huweljjk ver zetten zou. O Philip, wat stelt mij dat teleur! Ik dacht vast, dat jullie van elkander hielden, en emdat ik zoo gelukkig ben in mijn liefde voor Harry, wil ik ook anderen graag geluk kig zien. Philip lachte geheimzinnig. Als het je daarom te doen is, kan ik je tevreden stellen! Ik houd veel van een meisje maar het is niet Greta Franklyn. Dora bleef staan en keek haar broer aan Werkeljjk vroeg zij in spanning. Wie is het, ken ik haar? Toen vertelde Philip hoe hij van Helen was gaan houden, van het eerste oogenblik af, dat hij haar gezien had, maar hij zei niets van wat hjj wist over haar afkomst. Dora toonde van sympathiek begrijpen en liet niet de minste teleurstelling blijken, of schoon ze het diep in haar hart jammer vond. dat haar eerzuchtige droomen ten opzichte van haar broer niet in vervulling zouden gaan. Zij maakte alleen een kleine opmerking. Maar we weten niet eens wie Helen is. niet eens wie haar ouders waren, niet anders dan, dat ze een dolende fee is. Ik houd vtin haar, zei Philip eenvoudig en het brandde hem op de tong te zeggen, dat hij in elk geval Helen's vader heel goed kende! Maar hjj hield zich in en vervolgde: Ik houd van Helen en als ik trouw is het met haar! Dora drong niet verder aan en voelde zich onmiddellijk haar broeders*bondgenoot. Zij had zelf genegenheid opgevat voor het meisie en het deed haar leed te bedenken, dat als Greta vertrok, ook Helen weer weg zou gaan. Maar wij moeten ook aan Greta denken zei Dora na een poos. - ik voor mij ben' dat Greta van je houdt en dat zij denkt dat jij haar zult vragen. Je moet een weg vinden om haar de waarheid duidelijk maken. Ik zal jullie natuurlijk niet meer zoo vaak alleen laten, zooals ik tot nu toe gedaan heb. maar dat moet ook weer n"et te opvallend gebeuren. Ik zal wel een middel vinden om haar de oogen te openen, zei Philip. Hjj had zHn plan al gemaakt, maar zei er niets van tegen Dora, uit vrees dat zij het hem zou afraden horens te vatten! 9 de Na het diner stelde Philin aan rw0 een wandeling te maken in d™ 9 eta voor zicize^-^ijTs'een'Led^^'^ Z6i 26 heeft geen greintje tact Hii ii°nge.n' maar hij gen dat hef hem%?tda^z is en iets dergeliiks' Fn m nemen ze "et op- tU- Tk durf oï ontzettenden flater^? #ea En Philip was al druk bezig te doen wat zijn zuster vreesde! Wat ben je stil, Philip! Greta Franklyn was een meisje, dat al gauw jonge mannen bjj hun voornamen noem de. Philip was eerst een beetje verbaasd ge weest over die familiairiteit; hjj was aan meet terughouding gewend bjj de jonge meisje9' waarmee hjj in aanraking kwam, maar hij had zich spoedig geschikt in dit nieuwe. Het was een schitterende avond in het be gin van Juni en de lucht was zacht en door trokken van den geur van bloemen en bloe sems. Greta, in een prachtige zwarte japon, zag Mjz°"der aantrekkelijk uit. Ze had een roos geplukt, toen ze pas in den tuin hi«am ,6n die op haar japon bevestigd. D0 bloem kwam prachtig uit tegen den donkeren Toen Greta baar roos afgeplukt naa, had ze ook een witten knop genomen en gestoken in hCt kno°PsSat van zijn ja9 P Hip was niet in staat veel te antwoorden, "ij was nauweljjks op haar woorden ingegaan en zoo iwam het dat ze eindelijk de opmer king maakte: Je bent erg stil. PJoilip. 9Prak zacht en zonder verwijt, misschien nidat ze meendt de oorzaak te kennen van zijn stilzwijgendheid. Als hij tot zichzelf waS gp omen zou hij de woorden spreken die ze Umag wilde hooren, zoo verwachtte zjj. Wordt vcrvolfld

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2