Brief uit.... de Beemster Dc wandel-finale in Den Helder 'k, prebfhhüurtm Ernstig auto-ongeluk op Helden der Zeeplein Slechts één uitvaller Jan Mens schrijft: Zaterdag 21 Juni 1941 Vierde Blad &tadbnieuuM De Avond- Vierdaagsche De heer Lastdrager spreekt de wandelaars toe Vacantic ijzerhandelaren Zee Morgen jubileert Piet Kohier in Casino Bedrijfscom petitie Ztoemmm op Huisduinen Burgerlijke Stand van Den Helder Ds* Veenhuizen op 2-tal Disirrbutie-nieHWS voor winkeliers Precies negen uur kwam gisteravond het eerste groepje wandelaars het Helderterrein opgeloopen en dit had dus, ondanks de warme temperatuur, kans gezien binnen twee en een half uur de 20 K.M. af te leggen. Juist vijf minuten later kwam de- veteraan Scherer met zijn zoon het terrein opgewandeld en ook hij had zijn kruis weer verdiend. Geleidelijk aan kwamen de overige groepen binnen en toen de Burgemeester zich om on geveer half tien onder de aanwezigen bevond, was het wachten nog alleen op P.T.T. en de Roode Haan. Voor de tribune. Voor de tribune waren een tafel en enige banken opgesteld en toen om ongeveer 9.45 de laatste groepen binnenkwamen, was de tri bune vrijwel geheel gevuld, terwijl de autori teiten zich om de tafel heen hadden geschaard, waarachter door de politie op een behoorlijken afstand gehouden, zich nog een flinke menigte had verzameld. De heer Lastdrager. De heer Lastdrager begon zijn rede met een woord van dank aan den heer Burge meester, den wethouder van Loo en den heer van Wageningen, commandant van de Brandwacht, voor hun aanwezigheid en medeleven in deze sportgebeurtenissen. Spreker sprak daarna eerst den wande laars toe en noemde het een prestatie, dat zij dit volbracht hadden. Toch moet men nu niet denken, dat een normale vierdaagsche niet meer eischen stelt en alvorens men daar toe over zou gaan, zou een nieuwe training voor de meeste wandelaars wel aan te bevelen zijn. Een woord van dank. Alvorens tot het officieele gedeelte over te gaan wilde spreker eerst de verschillende medewerkers, die dezen tocht mede tot een succes maakten, bedanken en ving aan met de: E.H.B.O.-ers van de Rijkswerf die zich belan geloos beschikbaar stelden voor eventueele mankementen en zich dan ook inderdaad ver dienstelijk hebben gemaakt. Ook de Sportcom- missie voor het afstaan van de kleedkamer, banken, tafels en het niet vaststellen van voetbalwedstrijden, de directie der Rijkswerf, welke het personeel steeds 2 uur vrijaf gaf, de terreinknecht, alsmede de pers werden niet vergeten en kregen een hartelijk applaus van de tribune. Daarna richtte de spreker zich weer tot de wandelaars en deelde mee, dat het door hun aandringen tenslotte toch tot een vierdaagsche hier ter stede kwam. Men was volkomen daarin geslaagd en hij hoopte dat ook de wandelaars tevreden zou den zijn, iets wat met een applaus krachtig werd onderstreept. Spreker had de cijfers der verschillende steden eens nagegaan, betref fende de uitvallers en kwam tot de conclusie, dat Den Helder procentsgewijs genomen, zeer gunstig had geloopen, want onze rasechte jutters hebben niet alleen getoond te weten waar zij staan moeten, doch leverden daarbij tevens een prestatie, die gezien de omstandig heden een heel gunstig beeld vertoont. Slechts één uitvaller en dat was nog- een bijzonder geval, werd ge noteerd, terwijl er een plaats was in onze om geving, welke reeds 20 uitvallers op den eer sten dag hadden. Ook dat wekte vanzelf weer een applaus op en natuurlijk niet in het minst van de wandelaars zelf. 2 Jeugdige slachtoffers, waarvan een reeds overleden. Een wel bijzonder tragisch ongeluk heeft gisteravond plaats gevonden op het Hel den der Zeeplein, een ongeluk waarvan 2 jeugdige jongens het slachtoffer gewor den zijn. Een van hen is reeds aan de be komen zware verwondingen overleden. Over de toedracht vernemen wij het vol gende: Te omstreeks 6 uur waren 2 jongens, de jongste zoon van den heer Oost uit de Koningstraat, oud9 jaar en het zoontje van den heer Lucas van den Kanaalweg, oud 6 jaar, aan het spelen op de Kluft bij het Helden der Zeeplein. Zij reden met de autoped de Kluft op en af. Op een gegeven oogenblik kwam toen een auto voorbijrijden en het noodlot wilde dat beide knaapjes daaronder kwamen. Ernstig gewond bleven zij liggen. Terstond werd de geneeskundige dienst van de gemeente gealarmeerd, die voor eerste hulp zorgde. Daarna kwamen dokter Loesberg en dokter Bakker, die directe overbrenging van de bewustelooze kinde ren gelastten. Naar men ons mededeelde hadden bei den een ernstige schedelbasis fractuur, terwijl voorts de beenen gebroken waren. Het zoontje van den heer Lucas werd naar Alkmaar vervoerd, alwaar het spoe dig daarna aan de bekomen verwondingen overleed. De toestand van het andere slachtoffertje is ernstig. Foto Held. Cour. De heer H. LASTDRAGER. De prijsuitreiking. Vervolgens ging de heer Lastdrager er toe over de prijzen uit te reiken. Eerst kwam er echter nog een darde voor het voetlicht, die nu voor de tweede maal de plaatselijke vierdaagsche meeliep. Verleden jaar liep zij deze in Zaandam, doch daar zij toen nog ongehuwd was, leverde dit van de zijde van haar verloofde geen moeilijkheden op. Nu waren de feiten even anders, er had inmiddels een huwelijk plaats gevonden. Den Helder was woonplaats geworden. Doch thans was zij van de partij en de heer gemaal heeft op de fiets ernaast krachtig bijstand verleend. Tevens liep deze sportieve vrouw viermaal de Nijmeegsche vierdaagsche. P.T.T. kreeg eveneens een pluim, want, aldus de heer Lastdrager, het betreft hier een onofficieele groep en Heyblok kreeg dan ook een mooien groepsprijs voor de club, die wel een plaats zal krijgen op het Postkantoor. Ondanks dat de Post één van de laatst binnenkomende groepen .was, wat volgens den Burgemeester „in strijd met de P.T.T. was", zullen de tele grammen e.d. evengoed op tjjd bezorgd worden, Iets wat Hejjblok beaamde Ook de L.B.D. ontving een groepsprijs, en ook voor deze groep had de heer Last drager een toepasselijk woord. Daarna kon een ieder zijn herinnering bij de tafel komen halen, waarna deze vierdaag sche weer tot het verleden behoorde. Een woord van dank aan de heeren Last drager en Wiersma is hier zeker nog op zijn plaats, want zij zijn het, die het leeuwenaan deel hadden in de totstandkoming en verzor ging van de Heldersche Vierdaagsche. In een advertentie in dit nummer maken verschillende ijzerhandelaren in onze stad den tijd bekend, waarop hun zaken gesloten zullen zijn vanwege de vacantie. Een goed idee van gezonde samenwerking, dat bij andere mid denstanders navolging moge vinden. Onlangs slaagden voor het diploma ma- ohineschrjjven aan het Instituut „Mycurius", Loodsgracht 72, alhier: Mej. J. E. B. Visser, Mej. M. Luyckx en de heeren L. Timmermans, F. J. T. J. Cedee, en C. v. d. Plas, allen leer lingen van b.g. Instituut. O eind'loos kab'len van de golven. Op het stille strand. Zachtkens ruisen van de branding. Langs de waterkant. Verre verten, wijde zeeën Oneindig blauw verschiet. Eenzaam rimp'lend deinend water, Dat vergeet ik niet. Rust'loos water dat zo golvend Aankomt door onzichtbre hand. En zich uitstort op de kusten Op het eind'loos verre zand. Golvend water vol mysterie. Eindloos rust'loos eeuwigheid. Wijde zee oneindig verre Gij toch geeft ons diep ontzag. Van uw grootheid en uw rijkdom Die gij ons hier tonen mag. Heemstede, 11 Juni. K. Wouters. Voor de laatste maal mogen wij herinneren aan de voorstelling, die morgenmiddag in het Casino gegeven wordt en waarbjj Piet Kohier, de „Koning van den Lach" het feit zal herdenken, dat hij een halve eeuw geleden aan het tooneel kwam. Het is wel overbodig om hier in den breede op de verdiensten van Kohier te wijzen. Köhler behoort sedert een wel zeer lange rij van jaren tot onze beste komische acteurs en speciaal in de creatie van den „Boemelbaron" vierde hij triomfen, die menigeen nog frisch in het geheugen liggen. Behalve dat men van het spel van Köhler zal kunnen genieten, wordt men eveneens op het spel van een ensemble andere artisten, wier namen stuk voor stuk garandeeren, dat men iets goeds geboden krijgt. Dit zijn de radio-artisten „Tante Cor en Oom Kokkie", Frans Nienhuys (de man van „U vraagt en wij draaien"), de actrice-filmspeelster Martha Posno, Cor Smit, Kees van Dam en Frans Bogaerd. Al met al een uitvoering die zeker belooft te slagen en waarvan ongetwijfeld een groot publiek getuige zal zijn. Dat laatste is wel de beste hulde die men Köhler aan kan bieden! Uitslagen: Vrijdag: Gem. WerkenWater- en Lichtbedr. 21 Torpedo-atelierWalbedrjjf 53 Programma: Heden: Terrein HRC, 14.30 uur, scheidsr.: E. Krab: Scheepsbouw 2LBD 2. Terrein Helder, 15.30 uur, scheidsr. Gouds waard: Scheepsbouw 1DEBO. Programma voor de week van BS t m 28 Juni. Maandag: PTTRWJ 19.00 uur Scheepsbouw 1De Roode Haan 18.30 Dinsdag: BWWW.- en Lichtbedr. 19.00 THOR—APG 18.30 Woensdag: Torpedo-atelierScheeps bouw 1 18.30 Scheepsbouw 2Willemsoord 18.30 Donderdag: LBD 1De Roode Haan 15.00 WTB—LBD 2 19.30 Water- en Lichtbedr.PTT 19.00 Vrijdag: Gem. WerkenBWW 19.00 Zaterdag: LBD 1Torpedo-atelier 14.30 DEBOWalbedrijf 14.30 THORScheepsbouw 2 15.30 H. W. J.—L. B. D. 1. Hedenavond wordt op het HRC-terrein bovenstaande revanche-wedstrijd gespeeld. De vorige ontmoeting eindigde in een 42 over winning voor den Luchtbeschermingsdienst. De aanvang is gesteld op half acht; scheids rechter is de heer G. v. d. Kooi. De zon brandt fel, zoolang we nog in den schaduw kunnen blijven gaat het nog al, maar zoodra we buiten komen gaan we puffen, en vinden, dat een beetje minder warmte ook wel goed zou zijn geweest, net of we hier aan de Rivièra zitten en het heele jaar door van den zonneschijn kunnen profiteeren. Maar in ieder geval, we worden door de zon lekker gebra den, de een heeft vuurroode armen, een ander een vuurrood hoofd en bij een ieder loopen de straaltjes langs het gezicht omdat het zoo warm is. Na kantoortijd denk ik er eens over om een bad te gaan nemen, het zeewater zal door de zonnewarmte toch ook zoo langzamerhand wel een beetje op temperatuur gebracht zijn. Ik zoek mijn badgoed bij elkaar, neem mijn fiets en ga de richting van Huisduinen op. Buiten af staat er wel wat wind, maar die is ook al warm en brengt niet veel verfrissching. Het pas gemaaide gras op een paar weilanden langs den weg begint al te drogen, het ziet al geel; een koe ligt, loom van de warmte, met zijn kop boven een sloot, droomerig voor zich uit te kijken. Huisduinen, hoe vaak ben ik er vroeger niet geweest, met storm, als de golven hoog tegen de steenen aansloegen, bij stille zonsondergan gen, die het water rood kleurden, op warme vacantiedagen, wanneer we den heelen dag met lui nietsdoen doorbrachten, maar nu is het wel al haast een jaar geleden dat ik er voor het laatst was. Er is niet veel veranderd. Op het terras voor het badpaviljoen zitten oudere menschen van de zeelucht te profitee ren en kijken naar de zwemmers, die in het water krioelen. Het is maar een gewone werk dag, en toch is het er druk. Op de steenen en op het kleine stukje strand zitten vele men schen. De een zit diepzinnig met een zonne bril op zijn neus het spel van de zon op de golven te bestudeeren, een ander teekent met een lucifershoutje figuurtjes, terwijl zij intus- schen den rug zooveel mogelijk laat verbran den, in de hoop net zoo'n mooien bruinen rug te krijgen als die juffrouw op dat reclame plaatje. Een gramofoon, die bij het badleven ook hooit ontbreekt, zorgt voor wat vroolijke muziek, terwijl een eindje verderop een groep je met een mondharmonica meezingt. Intus- schen spartelen er tientallen in het water rond. Een vader leert zijn dochtertje zwemmen; een, die aan den kant nog staat te bibberen, wordt natgegooid, een paar jongens spelen al zwem mend krijgertje. Met een plons duik ook ik in het water, even is het onwennig, het water prikt een beetje, en toch doet het je goed. Met een paar flinke slagen ben ik in dieper water, en laat mij heer lijk op mijn rug drijven Op den kant, wat lijkt het ver, loopen menschen heen en weer. Een ijscoman trekt luid bellend de aandacht voor zijn „fijn ijs met limonade"; kleine kin deren staan met opgestroopte broekjes of omhooggehouden rokjes te „pootje-baaien". Een paar grootere jongens zijn aan het krab ben zoeken tusschen de steenen, en spelen met de golfjes die op de pier stuk slaan. Als ik weer uit het water terug kom, droog ik mij flink af en ga nog even op de steenen zitten, die gloeien door de zonnewarmte. Na dat bad ineens die warmte; ik val haast in slaap. Maar mijn maag knort, ik moet naar huis. Boven aan den dijk staat mijn fiets, Als ik wegrijd, zie ik hoe nonchalant de meesten met hun stalen ros omspringen. Het grootste deel is niet op slot, maar zoo langs den weg neergezet. Het is te hopen dat er hier een fietsenstalling verrijst, want als ieder er zoo overdenkt als ik, dan zal het hier 's zomers flink druk zijn. van 20 Juni 1941. parallen; E. H. RustJansen, z. CORRESPONDENTIE Abonné K. te Oudendijk nabij Hoorn: U kunt het abonnementsgeld 2e kw. '41 opzenden door middel van de in Uw bezit zijnde postwissel aan correspondent te Hoorn. Ds. P. Veenhuizen, predikant bij de Gerefor meerde Kerk alhier, is geplaatst op een 2-tal voor de Gereformeerde Kerk te Rotterdam- Delfshaven. Waarde Cornelius, Om je de waarheid te zeggen, weet ik niet wdt ik boven dit epistel moet zetten: brief uit Mokumerdam zou een lelijke leugen zijn. Want ik schrijf dit, nu de late zon een gouden gloed tovert op de vensters van een oude behuizinge in de Beemster, die tovertuin van Noordhol land, waar mijn gelukkig gesternte mij plotse ling heenleidde. Och, m'n waarde vriend, wat zijn deze dagen voor mij, geheide stedeling, een openbaring! Wat mist ik van het leven op het platteland, wdt van de zorgen en vreugden van de boerenstand f Niets immers. En nu word ik er opeens met m'n snuit opgedrukt, en sta ver baasd als een kind met een zeepbel Laat ik beginnen te vertellen, Cornelius, dat ik voor mijn studie over Leeghwater naar de Rijp ben getrokken. En dacht daar te vinden een afgeleefd plaatsje met dito mensen, behept met dito ideeën. Nou ja de boerenstand niet waar, daar plegen wij, stedelingen, veelal met een hautaine minachting op neer te zien. De boeren zijn noodzakelijk, dat wel, maar voor de rest En nu ik dit schrijf, schaam ik me. Want hoe weinig weten stedelingen en platteland bewoner van elkaar, hoè leven wij langs elkaar heen, zonder iets van mekaar te begrijpen. Want ik vond in de polders van Holland een sterk boerenvolk met een open, stoer karak ter, bezield met een donkere levensdrang, die de oningewijde als stug veroordeelt zeer ten onrechte. Maar ik beschik ook over een uitzonderlijke wijze van vervoer, om deze lieden van nabij te leren kennen: Ik logeer namelijk bij een vee arts in de Rijp en deze eocculaap mag ambts halve gebruik maken van zijn auto. En zo tuf ik iedere dag met dezen Dr. Vlimmen door de polders en alle deuren draaien vanzelf wijd open. Ik geniet bij de aanblik van onze koste lijke veestapel, die veel meer intact is dan ik vermoedde, vermei me in de struise boerinnen en de stevige boeren, en deszelfs begenadigd kroost. O, die boeren, Cornelius, wat een prachtkerels zitten daar onder. Vandaag waren we bij zo'n klant, en ik voelde me klein en miezerig. Deze agrariër met z'n zonverbrande kop, z'n lachende snuit en z'n tanden als van een reclameprent voor mondwater vertegen woordigde wel bijzonder goed de trots en de glorie van ons lieve Vaderland. Met zulke vrouwen en mannen behoeven we niet te wan hopen aan onze toekomst! Hoe zat die brave Poot d'r glad naast, met z'n versje over het genoeg'lijke leven des landmans, dat almaar rustig henenvliedtHardploeterende mensen vond ik, die dag in, dag uit in een stevig ge vecht gewikkeld zijn met onze Moeder Aarde, om haar dat te ontrukken wat wij broodnodig hebben om ons dierbaar corpus te continueren... M'n waarde vriend tientallen brieven zou ik kunnen schrijven over m'n ervaringen, ik zit er v ol mee. Hoe goed is het dat een mens even uit de tredmolen stapt, en zijn horizon verruimt met frisse indrukken. Wat zou ik je kunnen vertellen van zieke koeien en geiten- in-de-lappenmand, van de steeds-keerende angsten en zorgen om het veeWat van leuke dingen: van biggen en kalveren en lam metjes van duizend-en-een dingen, die nieuw voor mij zijnWat een bont taf'reel zou ik kunnen schilderen van de veemarkt in Purmerend met zijn symphonie van geluiden een pastorale van de beste soort. Blatende schapen en loeiende koeien en gillende var kens en ritselende bankbiljetten en het hplle geklappet van handjeplak-spelende veekopers. En tenslotte de apotheose in „Het Bruine Paard" waar het gaat van klok-klok-klok Ik heb er genoten, m'n waarde; genoten bij het zien van ons gerenommeerd stamboekvee, dat geryd stond als een slagboom voor onze nationale trots want het i s onze trots. Hoe edel stonden die koeien met opgepoetste uiers, bewerkt met pijpaarde gelijk een stadsjoffertje heur lipjes. Tot een klapperdekakkende koe iets op m'n pantalon deponeerde, en ik uit m'n dromen ontwaakte Je voelt wel, Cornelianus, ik zit er v ol mee. Vergeef me deze keer dus dat ik geen Mokum tot bron van inspiratie zocht voor deze ge stamelde regelen, dat komt de volgende keer wel. Ik las, dat jij je simmetje gaat uitgooien; nou, dat moest je in de Rijp 'es doen. Zeelten om te likkebaarden en snoeken van minstens honderd jaar oud, je weet wel met baar den als ouwe profeten. Morgen ga ik aasvisjes halen en morgenavond bikken we gestoofde visch. En ja, collega, als ik oud ben en der dagen zat, ga ik een huisje kopen in de Beemster. Vroeger gingen beroemde Amsterdammers hier wonen, wat is er op tegen dat ik deze traditie in ere herstelDan kom je bij me op bezoek, dan gaan we de onbedachtzame jeugd becritiseren en ons verlustigen in de schoon heid van het Hollandse waterland, dat als een reuzenprentenboek met zijn bladen open licht... Dan kijken we naar de boerenbehuizingen als pronkende pauwen en naar dorpskerkjes, een Godsdroom gelijk Ach, ik zou bijkans dichterlijk worden en zooiets ligt niet in mijn aard, dat weet je. Nu, waarde vriend, begint de avond te val len. De witte nevel rolt over de landouwen, een sluier ener bruid. En als morgen de zon op gaat, viert Holland een gloeiend feest. Ik hoop van de partij te zijn! JAN. ZONDAG 22 JUNI. VVesterkerk (Helden der Zeeplein). 's Morgens 10.30 uur, Ds. H. A. Enklaar. Geref. Kerk (Bethelkerk). 's Morgens 10 uur Ds. Veenhuizen. 's Middags 3 uur Ds. Tollenaar. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, Leesdienst. Herst. Ev. Luth. Gem. Weezenstraat) 's Morgens 10.30 u., Ds. W. J. F. Meinerf. Evangelisatie (Palmstraat). 's Namiddags 3% uur Westerkerk: Ds. W. Wesseldijk te Den Hoorn. Doopsbediening. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat) 's Morgens 11 uur: H. Dienst. Evangelisatiegebouw (Vijzelstraat). 's Morgens 10.30 en n.m. 5 uur Dienst, 's Middags 12.15 Zondagsschool. Leger des Heils (Zaal Spoorstraat 7). 's Morgens 10 uur Godsdienstoefening. Namiddags 7 uur Godsdienstoefening, 's Middags 12 uur Zondagsschool. A.s. Dinsdag 7.30 u. Schriftlezing. DIENSTEN IN DE OMGEVING. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Kapteyn. Collecte. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. van Beek. Oudesluis, nam. 2.30 uur, Ds. v. Beek. Noordscharwoude, 's avonds 8 uur, DS. Boeke. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, Ds. Krop. Heerhugowaard, voorm. 10.30 uur, Ds. de Mooy. Doopsbediening. Oude Niedorp, geen dienst. Groet, voorm. 9 uur, Ds. Boeke. Vroeg dienst met de jeugd. Schoorl, voorm. 10.30 uur, Ds. Boeke. Kolhorn, nam. 2.30 uur, Ds. van Biemen. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur. Ds. Vorst man. Huisduinen, geen dienst. Julianadorp, voorm. 10.30 uur, Ds. M. van Wichen. H. Doop. Doopsgezinde Gemeente. Nieuwe Niedorp, 's avonds 8.30 uur, Ds. Oos- terbaan. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Prop. Mej. A. C. Büch (op beroep). Den Oever, nam. 2.30 uur, Ds. de Wilde. Geref. Kerk. Julianadorp. Namiddags 6 uur, Ds. Tollenaar. Anna Paulowna. Namiddags 5.30 uur Ds. Veenhuizen. Schagen, voorm. 10 uur, Cand, P. v. d. Spek, van Schipluiden. Nam. 2.30 uur, Cand. P. v. d. Spek. Kolhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. Visch. Nam. 3.30 uur, Ds. Visch. Middenmeer, voorm. 10 uur en nam. S uur, Ds. H v. d. Veen, van Opperdoes. Slootdorp, voorm. 10 uur en nam. 3 uur, Ds. L. J. Goede. Wieringerwerf, voorm. 9.30 uur en nam, 3 uur, Ds. H. van Twillert. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, Cand. Beneder. Breezand, voorm, 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Sohagerbrug, voorm. 10.30 uur, de heer F. van Rossum. Nam. 7.30 uur, de heer F. van Rossum. Schagerbrug, Chr. Jongemannenvereeniging, geen bijeenkomst wegens vacantie. The Star of Hope Mlseion. Julianadorp, voorm. 10 uur, de heer Brasser van Den Helder. Nam 3.30 uur, de heer Brasser. In het tijdvak van 23 t.m. 27 Juni a.s. moeten door de detaillisten de volgende bon nen, opgeplakt op opplakvellen MD 18 (nieuw model) bij den distributiedienst worden inge leverd in veelvouden van 10 stuks met een minimum van 40 stuks, t.w.: Bon 52 (peulvruchten) Hieronder mogen maximaal 9 restantbonnen no. 33 voorkomen. Bon 42 (suiker) Hieronder mogen maximaal 9 restantbonnen no. 31 voorkomen. Bon 34 (koffie en thee) Hieronder mogen maximaal 9 restantbon nen no. 30 voorkomen. Bovenstaande bonnen moeten met één ont vangstbewijs MD 201A worden ingeleverd. De inleveringsdagen zrjn voor codenummer: 1001 t.m. 1999 op Maandag 23 Juni a.s. 2001 t.m. 2999 op Dinsdag 24 Juni a.s. 8001 t.m. 3999 op Woensdag 25 Juni a_s. 4001 t.m. 4999 op Donderdag 26 Juni a.s. 5001 t.m. 5999 op Vrijdag 27 Juni a.s. Ontvangstbewijzen reductie bonnen boter De speciale aandacht van de detaillisten wordt gevestigd op het feit, dat de ontvangst bewijzen voor reductiebonnen voor boter bin nen 14 dagen na den datum van afgifte bij de betaal kantoren van de Nederlandsche Midden- standsbank ter verzilvering moeten worden aangeboden. Na dien termijn aangeboden ontvangst bewijzen kunnen onder geen voorwaarde meer worden uitbetaald. Men zjj dus gewaarschuwd!!!!! Aardappelhandelaren In het tijdvak van Maandag 23 t.m. Don derdag 26 Juni 1941 moeten de bonnen 05 van de aardappelkaart worden ingeleverd, terwijl de bonnen 06 tegelijk kunnen worden inge leverd.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 15