Brabantsche Brief van Tob nooit RADIO De Wat onveranderd blijft PROGRAMMA EEN AARDIG DOCH SCHADELIJK DIERTJE ~n Ulvenhout, 19 Juni 1941. Amico, De avonden waren herfstig, verlejen week. En als ge dan den ganschen dag, van 't mer- genkrieken af, in 't gareel hebt gestaan, in de akkers, achter den groentenwagel, op den hooizolder, dan pakt de kilte oe 's avonds veul straffer aan, dan dat ge den dag op oew sloffen deurgong. Trui wit dat wel! Die goeie zit eigens nie stil. Dus wat dee ze? Na den eten liet ze dan de plattebuis nog 'n bietje nasmeulen op 'nen steenharden turf en dan was 't op den avond wezenlijk behaag lijk in den huis. Ge kost dat bietje kachel- wermte goed velen aan oew moeie botten; ge houdt er zoo den rimmeltiek ook uit. Donker wordt 't nie in deus tij, dus de blin den doen we nie veur. Den avondwind roosch mee veul la wijt deur den dichten nooten- kroon, die nou en dan mee 'nen grooten, vol- beblaarden tak over 't dak veegde, dat ge 't deur heel den huis hooren kost. Dan streep ten weer wat waterdruppen schuins over de ramen, allee, nogeens: 't was herfstig wirke. Maar bdlange nie ongezellig thuis. Als ge heel den l£^;en dag pootaan gespuid hebt, dan is oe 's avonds alles goed, als ge maar rusten kunt! De mannekes zaten aan de tafel, onder de raam, de boeken bij te schrijven, Trui zat zwaar te brillen over heur stop werk, ik smoorde m'n pepke onder de schouw- kap, soezend in de krant, zonder te lezen nochtans, want op 't end van 'nen drukken dag beginnen m'n oogen altij te pieken. Trui zegt: ,,'k wou, da gij oew sokken nie soo sleet, waar blijf ik den sjet vandaan halen Ik zweeg, want m'nen toeteloeris stelt teu- genswoordig soms vragen, waarom ik gin antwoord weet...! Daar schemerde iets donkers langs de raam, onder' 'n pereplu. „Doedoew-beenen-van-dieën-stoel", siste Trui geplaagd: „daarisonspastoorke!" „Waarom? Hij zit eigens ook zoo bfl 'm thuis!" „Ookmeegaten?" Kwaadaardig wees ze ïjaar m'n sokken. Jè.loog ik ferm! „Zukke knollen!" Toen klopt-n-ie, gooide impersant de klink om, ik trok m'n klompen aan, den Eeker sprong op en vatte pastoors natte pereplu, zette die in den gootsteen onder de pomp, in 't achterhuis. „Navend samen; komt 't gelegen, men- schen?" „Da witte, meneer pastoor! Altij!" zee ik: „mét en zónder gaten!" „Wablief?" lachte-nie en hjj hield z'n witte, kouwe handje achter z'n oor. „Luister maar nie naar dieën veulpratert", was Trui me veur. Hij knipte 'n oogske naar me. Begreep wel zooiets. Hij is dan wel nie getrouwd, van eigens nie, maar Mie, z'n huishoudster, voedt hem ook al 'n veertig jaren op, sjuust zoo als Trui 't mij doet, maar de goeie zielen hebben gin succes. Opgeven zullen ze 't echter nooit, daarveur zijn ze lid van 't „zwakke" geslacht. Die gaan eenmaal dood mee nog 'n goei be doeld ripplement op 'r lippen! En... komen nog namopperend den Hemel binnen! „A-a-a-allemenschen", trilde meneer pas toor van de kou: „wat is 't hiér lekker!" En plazierig wreef ie in z'n stramme handen. „Stóóken gullie nog?" ,,'t Mag gin naam hebben", zee Trui: „een turfke, daarop staat ie heel den avond te zeuren. Hier, ga maar 'ns op oew gemak zitten." En zij schoof 'nen gemakkelijken zit bjj de plattebuis, lee heur eigen kussel in den stoel, gaf 'r voetenstoof en troetelde dan 't ouwe kereltje den leunstoel in. „Gij hebt toch maar 'nen zeldzamen oppas, Dré!" zoo vleidde-n-ie Trui, mee 'n knip oog naar mij. „Och", dee ik zwaarpeinzend: „och...! Ik wil nie klagen. Daar zijn er, die 't nog har der hebben, dan ik. En wie zich aan 'n ander spiegelt..., ee?" Maar Trui liet 'r eigen ook nie kennen! Ze draaide den breejen rug naar mij, bukte over meneer pastoor en vroeg: „en zeg mij nou maar 's, wat 't zijn zal! 'n Lekker, vorsch bakske échten koffie...? En 'n sigaar uit de Zondagsche kist...?" Den kleinen, gevatten Dré, die heel 't spul al in de kieren had, riep verschrikt: „Trui!" En Trui sprong ineens recht mee... de han den beschermend op 'r achterwerk! Als ze dan, diepst verontwèèrdigd naar me omkeek, begreep ze er ingetippeld te zijn! 't Pastoorke snikte van den lach. En om 't bij Trui weer goed te maken, hjj is 'n fijn diepelmotje, zee-t-ie dan, onder 't af drogen van z'n lachtranen: „Trui, Trui, ge bent te beklagen tusschen al dat mansvolk, horre!" „Meneer pastoor", antwoordde Trui: ,,'t zijn..." toen liep ze uit de rails ,,'t zjjn don- dersteenen!" Den Eeker schrok er van „Gossie" fluis- terde-n-ie ontdaan. En dat mokte 't veur Trui nog erger. Veural, toen Dré III en ik zoo schijnheilig meugelijk „verlegen" begosten te kuchen! 't Wierd stil. 't Pastoorke kost nie praten van den lach, z'n kopske was rose tot op den schedel, den Eeker was écht gegeneerd en den Dré en ik. wjj zwegen om te pesten. Die erme Trui frat 'r bloed op. Ochèrme, zeis zoo op 'ren ponteneur gesteld... En nou zoo iets. Daar waren de gaten ln m'n sokken nog niks bij. „Afijn," zee ik toen 'n bietje triestig en mee 'nen zucht: „vertel maar 's, meneer pastoor: had ge nog iets bezonders op oewen lever?" Hij veegde weer 'ns over z'n gezicht, streek r mee twee handen de weerbarstige witte krul len achter z'n ooren en zee dan: „Dré, jon gen, 't is schand da 'k 't zeggen mot, maar ik heb op m'nen ouwen dag te veul hooi op m'nen vurk genomen." Ik knikte seerjeus en antwoordde: „dat heb ge wel 'ns méér ge daan...!" Hij lachte, 'n bietje „eigenswijs", als ik 't zoo zeggen mag; hij had vast de bijge dachte: en toch is alles altij tot 'n goei end gekomen; Onzerilievenheer is er óók nog, als den mensch z'n taak wat zwaar wordt. Dan gong ie wijer: „ge wit, jonk, 'k heb mee willen doen aan den productieslag...! Hah! Ik begost grond onder m'n voeten te krijgen. „Jaja," lachte-n-ik: „en nou oewen grooten hof dik onder 't onkruid komen gaat, nou... miste gij... oewen Heinz, oewen soldaat-kost ganger van toen!" „Midden in de roos, man!!" „Hebt ge nog wel 'ns iéts van 'm gehoord?" „Zekers! Uit Berlijn heb ik 'nen brief van 'm ontvangen. Hartelijken kearel! 'Nen brief mee nog alderlei raadgevings, ge wit, hij is boerenzeun, veur mijnen hof. Maar hij moest weer wijerop, schreef ie. Ok ik... of ik veur 'm... bidden wou." Toen zag ik, in den schemer, ons pastoorke z'n oogen vochtig blinken. Z'n eene mondhoekske stond te schokken. „En ge hebt niks meer van 'm vernomen...?" Seerjeus schudde-n-ie 't grijze -k-opke. Sta rend in 't pookgat van de plattebuis. „Nog nie, neeë," zuchtte-n-ie: „maar 't kan ook bekanst nog nie. Maar ditte zeg 'k oe, Dré, den dag, da 'k Heinz zijnen brief ontvangen mag, zal 'nen goeien dag veur me zijn! En veur de erme prochianen! Die belofte heb ik O.L.H. gedaan!" Weer was 't efkes stil in den huis, maar seerjeuzer dan daarstraks. Ieder had zoo z'n eigen gedachten. Ik? Ik zag den Heinz weer staan spajen daar achter in den pastorie-hof, op dieën zonnigen Veurjaarsmiddag, als ik even mee 't pastoorke in 't tuinhuis den thee dronk. En weer hoorde-n-ik den Heinz roe pen, zjjnen pint omhoogstekend: „prosit, Herr Pastoor!" Zoo dwaalden m'n gedachten naar den schoonen Zomerschen middag in Maart..., nou, middenzomer hier bij de... plattebuis! En 'k zee: „wonder, zooals alles groeit toch, mee dat kouwe weer!" „Ja, veural 't onkruid, Dré", zoo brocht ie deus dapper keareltje, 't gesprek weer in de baan. „Dusse... ge zoekt hulp veur den wie-arbeid, als ik oe goed verstaai „Sjuust! 't hoeft "nie veur niks, witte gij 'n manneke veur me?" Daar stond ineens den Eeker bij ons, de pen in de hand, 'n veeg inkt ovr z'n sproeten- kopke. „Als den Dré en den baas 't goedvin den, meneer pastoor, zal ik oe géren helpen. Veur niks. Maar in den avond, al ik hier gereed ben." Verraste goeiig keek 't pastoorke naar den schrielen Eeker, die er 'n bietje verlegen onder wierd. Dan schudde pastoor weer 't witte kopke en zee: „veur niks...? Neeë, Eeker, da kan 'k nie aannemen van oe. Maar wat-anders! Ge zijn pas veul ziek gewist, hier op den hof is 't druk tij, lange dagen! En om er dan 's avonds nog 'nen halven werk dag aan te breien, 'k ben bang, Eeker, dat gij nou..." „Te veul hooi op den vurk gaat nemen," viel ik lachend in de rede. „Kweetnie," bromde-n-ie: ,,'t zal wel gaan." „Meneer pastoor hee gelijk!" riep Dré III van de tafel. ,,'k zou 't geren probeeren", zee den Eeker. „Waarom stéde daar zoo op?" vroeg ik. ,,'t Is 'n Goei Werk, baas. Enne..." hij kreeg 'n vuurrooie kleur. Wilde wegdruilen. Enenne wat, Eeker?" „Kweetnie. Eh... den Heinz, ee". ,,'k Snap oe nie, wat bedoelde toch?" „Hij bedoelt," zee meneer pastoor: „de vrucht van deus liefdewerk, ge wit den hof is deur- den Heinz beplant veur de armen van de parochie, de vrucht van deus werk wil den Eeker redden veur 't behoud van den Heinz eigens nou! Ee? Eeker?" Dikkels knikte-n-ie z'n kopke. Verlegen wel, maar content. Gong dan rap aan de tafel zitten weer, over den grootboek. Toen kreeg meneer pastoor dan eindelijk z'nen bak échten koffie! En... veur den Eeker was 'r ook nog 'n kommeke! Dat was Trui haren wraak...! Na tien. minuten nam ze eigens 'n tweede trekseltje. Den Dré en ik kregen toen 'n kruikske bruin. Dichter viel de schemer in den huis. Veural den zwaren nootenkroon nimt veul licht weg. De mannekes waren mee de boeken gereed, Dré III tastte ze pront op de mooie kast. Zoo staat den Eeker weer eiken avond te arbeiden in 'nen kloosterhof, in 'n onweareld- sche stilte, onder den zang van 'nen lijster, daar op de tinne van de kerk, onder den zóe menden gong van den torenklok, zoo mediteert en werkt onzen Kweetnie in de stilte van den avond, als lederen mensch te rusten zit, zoo doet deus brave manneke zijnen geroe pen plicht tot heil van de gemeenschap, veur 't loon... dat meneer pastoor rap zijnen brief moog' ontvangen! Dieën Sproetenkoning van ons allee, 't is 'nen andere, dan anderen en of onzen Dré ooit zijnen zin mee deus keareltje zal krijgen, ik geloof 't nie! Hoe geren ik het den twee baaskes ook gunnen zou! Kom, ik schei er af. Veul groeten van Trui, Dré III en den Eeker en als altij gin horke minder van oewen t.è.v. Dré. ZONDAG 22 JUNI 1941. Hilversum I. 415.5 m. 8.00 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 11.15 Bach-cantate. 12.00 Rococo-octet (In de pauzes: Nederland- sche liedjes). 12.45 BNO: Nieuws- en economische ber. 1.00 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde: V ragenbeantwoording. 1.15 Het Nederlandsch Pianoduo en gramo foonmuziek. 2.00 De Romancers en de Harmony Sisters. 2.45 Dialoog. 3.20 Ensemble Amende. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.45 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuziek. 5.15 Gramofoonmuziek. 5.30 Voor de jeugd. 6.00Gramofoonmuziek. 6.10 „Die Front reicht ihrer Heimat jetzt die Zij streek zacht over de gebarsten, dikwijls gelijmde vaas, en zij keek ernaar met de pein zende blik van iemand, die kijkt naar iets dat hem zeer dierbaar is. De andere dacht: „Wat zie je er aan? Een oude gebarsten vaas". Maar het leven had haar geleerd om de gevoelens van anderen te ontzien, óók die gevoelens die ze niet dadelijk begreep... Dus zweeg ze. Ook de eerste zweeg langen tijd. Haar smalle vingers rustten nog op de vaas, haar oogen, diepgrijze heldere oogen in een smal, vermoeid gezicht, hadden een naar bin nen gekeerden blik. Eindelijk nam ze de vaas op, met een voorzichtige beweging, en zette haar op een étagère. „Ik ben niet gezellig vanavond", veront schuldigde zij zich, „maar ik was in gedach ten. Ik dacht aan den tijd waarin ik deze vaas kreeg nieuw en gaaf. En aan alle kamers, waarheen en waar vandaan die met mij verhuisd is en onwillekeurig aan alles wat ik in die jaren heb doorgemaakt. „Excuseer mij." Zij wendde zich om en schonk thee ln. De bezoekster was op haar beurt in gedach ten verzonken. Zij had altijd behoefte om voor zichzelf onder woorden te brengen, wat zij gevoelde. En zij trachtte het te formuleeren: „iets dat men cadeau krijgt in een gelukkigen tijd, en daarna nog jaren in zijn bezit heeft, wordt in zekeren zin een deel van alles, wat wij in die jaren hebben meegemaakt. Zoo is het te be grijpen, dat een gekramd en gehavend voor werp méér voor iemand kan beteekenen, dan een gaaf, nieuw voorwerp. Men kan niet zonder meer lachen om ge hechtheid aan een oude, gebarsten vaas men moet zich kunnen voorstellen wat zooiets voor iemand kan beteekenen". „Nu ben jij stil", zei de gastvrouw. „Heb ik je bedroefd gemaakt met mijn oude vaas?» „Neen dat niet. Ik dacht alleen, dat iets waarvan wij houden, voor ons nooit verandert, ook al verandert het in de oogen van anderen wèl. Dit naar aanleiding van Jouw vaas. Be grijp je mij, Stans?" Stans glimlachte. „Ik begrijp, dat jij weer, als zoo dikwijls, in weinig woorden weet uit te drukken, waar het om gaat." En als tot zichzelf herhaalde zij: „iets waarvan wij houden... Hoe weinigen be grijpen, waardoor wij ervan houden en wat wij erin zien... Rie Manders liep alleen naar huis door den stillen voorjaarsavond. Toen zij de deur van haar kleine étagewoning opende, kwam haar oude halfblinde hond haar tegemoet. Zij legde haar hand op zijn kop met dezelfde teederheid waarmee haar vriendin Stans de oude vaas gestreeld had. Een teederheid, die stellig in de eerste plaats het oude dier zelf gold, maar óók tallooze herinneringen. Uit den tijd, dat zij hem kreeg als een jong, speelsch dier, uit alle jaren die lagen tus schen toen en nu. Een onverschillige vreemde mocht denken: „een oude, halfblinde hond, wat zie je erin?" Haar was hij stellig dierbaarder dan toen hij nog jong en mooi was. Dat waarvan wij houden, blijft onveranderd voor ons. Een ge laat wat ons dierbaar was, een dier waaraan wij ons hechten, een voorwerp dat ons ver gezelde in vele woningen en onder vele om standigheden. Bij de waardeering daarvan spreekt iets anders dan schoonheidszin of handelswaarde een diepere en hoogere maatstaf het hart en de herinnering. Dat gene waarvan wij houden blijft onver anderd voor hart en herinnering. Nadruk verboden. Dr. Jos de Cock. Hand" voor leden van de Duitsche Weer macht. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Rotterdamsch Philharmonisch Orkest en soliste. 9.00 Gramofoonmuziek met toelichting. 9.30 Berichten (Engelsch). 9.45 „Bij de knorhanen en bij de beesten". 10.0010.15 BNO: Engelsche uitzending: „An American sees Holland". Hilversum n. 301.5 m. 8.00 Gramofoonmuziek (8.30—8.45 BNO: Nieuwsberichten). 9.00 Studio-Vroegdienst (voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 10.00 Zondagmorgen zonder zorgen. 12.00 Cyclus „Kent gij Uw Bijbel?" (Gr. pl. voorbereid door de Christ. Radio-Stichting) 12.15 Kinderkoor „De Merels". 12.45 BNO: Nieuws- en economische ber. 1.00 De Melodisten en solist. 1.30 Ensemble Bandi Balogh. 2.00 Cyclus „U en de muziek". 2.15 Utrechtsch Stedelijk Orkest, solist en gramofoonmuziek. 4.00 Nederlandsch Hervormde Kerkdienst (voorbereid door de Christ. Radio-Stich ting). 5.30 ANP: Sportuitslagen. 5.35 De Ramblers. 6.00 Declamatie. De wilde konijnen zijn zeer schadelijk. Zij ondermijnen den bodem, zoowel in de bosschen als aan de kusten. In Nederland waakt men gelukkig tegen een ..konijnen- overstrooming". Op onze kusteilanden. waar men vele jaren geleden veel konijnen zag. komen ze tegenwoordig zelden voor. Wan neer men deze dieren met rust laat. verme nigvuldigen zij zich op ontstellende wijze; het wijfje werpt meermalen per jaar acht jongen; welke op hun beurt na verloop van een half jaar jongen voortbrengen. Ongeveer zestig jaar geleden voerde een Franschman in Californië eenige konijnties in. Deze vermenigvuldigden zich verbazend snel en vormden ten slotte een directe plaag voor het land. Ruim 25 jaar had men noodig om Californië van hen te zuiveren. Thans zijn zij teruggedrongen naar de Mo- have-woestijn, waar men hen niet meer achtervolgt De economische schade, welke de konijnen daar hebben veroorzaakt, is men in Californië tot nu toe nog niet te boven gekomen. De bekendste koniinenplaag heerscht nog altijd in Australië. De vernietigingspogin gen zijn daar aanzienlijk moeilijker, omdat het een veel grooter gebied, ia. een heel werelddeel betreft. In het iaar 1S75 voerde een Australiër in den staat Nieuw-Zuid- Wales drie paar konijnties in en liet ze los op zijn grondgebied Daar het klimaat en de bodemgesteldheid buitengewoon gunstig voor hen waren, konden de zes konijntjes hun bekende vruchtbaarheid den vrijen loop laten. Volgens wetenschappelijke berekeningen kan één enkel konijnen-echtpaar na ver loop van 5 jaar 4 millioen nakomelingen hebben hetgeen nu niet benaald een klein aantal is te noemen. Na drie jaar schatte men het koniinenleger. dat de groote. vruchtbare gebieden van Nieuw-Zuid-Wales verwoestte, inderdaad op ongeveer 14 mil lioen. De talrijke schapenkudden van dit land werden door de onverwachte concur rentie letterlijk uitgehongerd. Groote gebie den moesten zij geheel verlaten en in andere gebieden was men gedwongen hun aantal aanmerkelijk te verkleinen. Hoewel men steeds groote jachten orga niseerde. om de konijnen uit te roeien, moest men toch spoedig erkennen, dat door dit middel alléén, de konijnen-invasie, wel ke van maand tot maand aan grond won. niet was tégen te houden of tegen te gaan. Omstreeks het jaar 1900 hadden de ko nijntjes zich verspreid over geheel Australië en men schatte hun gewicht gelijk aan dat der gezamenlijke schaponkudde. die toen tertijd evenals heden ten dage. ongeveer 100 millioen dieren sterk was. Momenteel bedraagt het aantal konijnen in Australië meer dan 1000 stuks per hoofd der bevol- "king. Dit is 'n geweldig groot aantal vooral wanneer men nog de ongehoorde vrucht baarheid van deze dieren in acht neemt. De Australiërs bleven echter niet werke loos toezien. Door ijzerdraadafsluitingen welke 20 centimeter diep in den grond wer den ingegraven en 80 centimeter boven den grond uitstaken werden grenzen gemaakt Hooge bedragen werden uitgegeven voor deze omheiningen, die zich over een lengte van vele duizenden kilometers uitstrekten Nadat men de op zoodanige wijze afgesloten gebieden zorgvuldig van konijnen had gezui verd. dacht men beveiligd te zijn tegen nieuwe schade. Spoedig werd men echter van het tegendeel overtuigd. Voor tamme koniinen vormden deze metalen hokken een onoverkomelijke hindernis, doch de wilde konijnen lieten zich hierdoor niet tegenhou den; gepijnigd door honger trachtten zii over de hooee hekken been te klimmen of zij groeven onderaardsche gangen van meer dan 20 centimeter diep. om onder de hek ken door te komen. De veehouders eischten toen het algemeen gebruik van tvnhusharillen. Mais- en tar wekorrels. die vergiftigd waren met tvphus- hacillen. moesten als lokspijs worden ge strooid voor de konijnengangen. Daar de ratten de gewoonte hebben hun dooden op te eten. breidt de bacil zich onder hen snel en zeker uit. Bij de konijnen is dat echter anders. Bovendien blijft de bacil alleen werkzaam, wanneer hij enkele uren na zijn bereiding wordt uitgestrooid. Per auto wordt hij snel van het labora torium naar de plaats van zijn bestemming ere bracht. De „bacillen-auto" t der regeering, een groote. witte wagen, welke als waar schuwing beschilderd is met doodskoppen, snelt lederen dag door het Australische bosrh. om zijn gevaarlijke lading kwijt te raken. Zelfs een vliegtuig heeft men in dienst van de bacillenverspreiding gesteld. Dnch men moet ook denken aan het ge vaar. dat zoo'n lokspijs vormt voor do ove rige dieren. Daarom had de Australische regeering met recht bezwaar tegen een on beperkte doorvoering van deze vernieti gingsoorlog en deze bezwaren werden krachtig ondersteund door dat deel der be volking. dat bestaat uit menschen, die le- ven van den handel in gedoode konijnen, hetzij voor hun bont. hetzij voor hun vleesch (Rn toch kan men in den strijd tegen deze landplaag i„ Australië niet ge afstand doen van het gebruik van ty- ^nilern. «n uit Nieuw-Zuid-Wales werden in aar tn(is meer dan 560.000 kisten be- •n konnnenvleesch uitgevoerd*. Dit komt nwrir fen aantaI van mepr dan brengt ITn ,kon.!,np"- iaarlijksche op brengst aan kominenvellen bedraagt in den staat N.enw-Znid-Wales meer dan tb nÓ^Iwh"1 1?™ Staat Vir,oria millioen. vnn Ui t— mftn erh,ér de afname n llp,_knn,mcnleger niet in cijefrs vast- ste len R" 7no „aat dns dp Alkalische verder nTh kiP'ne beesten verder. De beroemdste mannen der weten schap van eeheelp wereld werden naar ^vdnev geroepen om met behulp der mo dernste middelen te trachten een einde te maken aan den ..eeesel van Australië" lf tenminste het ontzaglijk-eroote aantal Au ren koni'nen aanzienlijk te verminde^ 6.20 Groot Amusementsorkest. 6.45 Sport van den dag. 7.10 Gevarieerd programma. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Omroeporkest, gemengd operette-koor en solisten. 9.30 Radiotooneel. 10.00 BNO: Nieuwsberichten; sluiting. MAANDAG 23 JUNI 1941. Hilversum I. 415.5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Dagopening (voorbereid door het Vrjjz. Prot. Kerkcomité). 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.45 Gramofoonmuziek. (9.159.20 Voor de huisvrouw). 11.00 Frans Wouters en zijn orkest (11.2511.45 Declamatie). 12.00 Pianovoordracht en gramofoonmuziek. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en economische ber. I.00 Trioconcert en gramofoonmuziek. 2.00 Omroeporkest. 2.30 Ensemble Bandi Balogh. 3.00 Vrouwenuitzending en gramofoonmuz. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.45 Voor de jeugd. 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beursber. 5.30 Omroeporkest. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.30 Orgelspel. 7.00 BNO: Economische vragen van den dag. 7.15 Voor de kleuters. 7.25 Rococo-octet. 7.45 Politiek weekpraatje. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Het Wendling-kwartet. 9.30 Berichten (Engelsch). 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00—10.15 BNO: Engelsche uitzending: vThings worth knowing about Holland". Hilversum H. 801.5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10_00 Morgendienst (voorbereid door de Chr. Radio-Stichting). 10.20 Gramofoonmuziek. II.00 Declamatie. 11foormuziek^et Pianobe&elei<"ng en gramo- 12.00 Berichten. 12.15 Salonorkest. 1oo5J^°a Nieuws" en economische ber. 2 nn 22, v?U^TentS°rk«t en solisten, en 1 van Maastricht, soliste en gramofoonmuziek. 4.00 Musiquette. 4'3foonÏÏt°ena"mUZiek'' CaUSerie met ^mo- 5 d°e ^Chr!^0"!6?]3 e" meisies (voorbereid door •v i dv?1' Radio-Stichting) berichten Nieuwa~' economische en beurs- 6 dooGrevPPtkkPn .met ^^eraars (voorbereid door Vnjz. Prot. Kerkcomité). Ouiroep-Harmonie-orkest. 6-45 Reportage. 7-00 BNO: Friesch praatje. '15 Pianovoordracht. ?NO: Nieuwsberichten, ö.io Gramofoonmuziek. 8-30 Ons schemeruurtje 9.20 Voor den boer. 9-55 Gramofoonmuziek. 10.00 BNO: Nieuwsberichten; sluiting.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 16