Rooiverbod van vroege aardappelen opgeheven Een zwarte dag voor Engeland KLEINE SAMENKOMSTEN BoJUen DE AVOND-VIERDAAGSCHE DE SCHAGER MARKT Hooitijdminder bezoek Marktberichten na het drinken van nicotine overleden. moeder verwaarloosde haar kinderen. amerikaaxsche stemmen over duitsch-turksche pact. de amerikaansche olieleveranties aan japan. aardbeving geregistreerd. joe louis wint van billy conn. Officieele publicatie van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart inlandsche scheerwol. kurk. verkocht. SCHAGEN Provinciale Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij Naar aanleiding van de afgekondigde ver scherping der bepalingen op het vergader- recht diene nog het volgende ter verhelde ring: Tot dusver waren alle vergaderingen ■waaraan niet meer dan 20 personen deel namen, vrij. De thans aangebrachte redac tiewijziging heft deze vrijheid op voor deze kleine vergaderingen, indien deze uitgaan van staatkundige vereenigingen of van plaatselijke afdeelingen daarvan, henevens voor dergelijke bijeenkomsten, waarop staatkundige onderwerpen besproken wor den. Alle overige kleine vergaderingen blij ven vrij. De landbouwer de M. te Sevenum, vader van een groot gezin, dronk bij vergissing uit een flesch met verdunde nicotine, in- plaats van uit een flesch met koffie. Deze nicotine werd gebruikt voor het besproeien van fruitboomen in een boomgaard. De man overleed na enkele oogenblikken. Voor de Haarlemsche rechtbank stond een 23-jarige vrouw terecht, die haar twee kinderen van drie en een jaar onverzorgd in haar woning had achtergelaten. Toen haar echtgenoot enkele dagen afwezig was, had zij de kinderen des morgens in bed ge stopt en was zij in Amsterdam met een an deren man op stap gegaan. Den volgenden dag kwam zij 's avonds laat weer thuis, waar zij werd opgewacht door de politie, die inmiddels door buren was gewaar schuwd en die de kinderen elders had on dergebracht. De officier van Justitie gaf de vrouw een ernstige terechtwijzing en eisch- te zes weken gevangenisstraf. De rechtbank zal op 1 Juli uitspraak 'doen. WASHINGTON, 20 Juni (D.n.B.). Sumner welles heeft geweigerd commentaar te le veren op het Duitsch-Turksche vriendschaps pact. Hij zeide, het verdrag eerst nauwkeu rig te moeten bestudeeren. De Washington Post meldt, dat liet bericht over het sluiten van het Duitsch-Turksche verdrag hier vol komen onverwacht gekomen is en in offi- cieele kringen verrassing en ontsteltenis heeft teweeg gebracht. Tevens heeft het de vraag opgeworpen, welke gevolgen daaruit zullen ontstaan voor het gebied van het na bije Oosten. ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DU1TSCHLAND. BERLIJN, 20 Juni (D.N.B.). De R.A.F. is vanacht met zwakke strijdkrachten naar Wfist-Duitschland gevlogen. Reeds bij de na dering konden de vijandelijke vliegtuigen verspreid worden. Op eenige plaatsen vie len brisant- en brandbommen, die slechts geringe schade in woonwijken aanrichtten. Belangrijke militaire doelen werden niet ge troffen. New York, 19 Juni (D.N.B.): Het Japansche vrachtschip Asoema Maroe, is naar uit Fhiladelphia wordt gemeld, vertrokken, zonder olie te hebben kunnen laden. De olieversche pingen zijn Maandag door den lei der van de olieindustrie stopgezet. Woensdag om 13 uur 15 minuten 2 se conden hebben de seismometers van de Reichsanstalt fuer Erdbebenforschung in Jena een zware aardbeving geregistreerd, welker haard op een afstand van ruim 3500 km. lag. De haard zal waarschijnlijk heb ben gelegen in den Noord-westhoek van Iran, ten Zuiden van de Kaspische Zee. De wereldkampioen zwaargewicht Joe Louis verdedigde Woensdagavond opnieuw met succes zijn wereldtitel, thans voor de achttiende maal. In de dertiende ronde slaagde hij erin zijn uitdager Billy Conn, bezitter van den wereldtitel half zwaarge wicht, k.o. te slaan. DE NEDERLANDSCHE UNIE. Organisatie in Noord-Holland voltooid. Men schrijft ons: Na de benoeming van den nieuwen Gewestelij kon Commissaris, den heer J. D. Schamhart, en de installatie van den Gewestelijken Raad, heeft de afdee- ling „Opbouw en Organisatie" van het Ge westelijk Secretariaat in één jaar tijd"alle plaatsen van Noord-Holland in plaatselijke afdeelingen van de Nederlandsche Unie ge organiseerd. Een reeks bijeenkomsten is belegd in een 20-tal plaatsen in het Gewest om tot de op richting van een plaatselijke afdeeljng te kunnen komen. Hierdoor kwamen plaatselij ke organisaties tot stand voor de Beemster, de Schermer, de Wieringermeer, Wieringen en Urk en voorts voor verschillende grootere en kleinere plaatsen in de Zaanstreek, West Friesland en de Kop van Noord-Holland. Thans zijn in Noord-Holland in totaal cir ca 100 plaatselijke afdeelingen opgericht. Hiermede is de organisatie van De Neder landsche Unie in Noord-Holland vrijwel vol tooid. Voorts is ook in dit Gewest een aanvang gemaakt met de kaderleiding van De Neder landsche Unie. De bedoeling is. ook, dat in iedere plaats speciale kringen' zullen worden gevormd, b.v. van het plaatselijk comité met zijn naaste medewerkers, van propagandisten, en van jongere leden van De Nederlandsche Unie. LANGENDIJK De Directeur van het Rijksbureau voor Wol en Lom pen, daartoe gemachtigd door den Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, maakt bekend, dat de Nederlandsche Wolfederatie belast is met de inname van de in den loop van dit jaar be schikbaar komende inlandsche scheerwol. Aan de schapenhouders wordt hierbij dispensatie ver leend aan het verkoop- en afleveringsverbod genoemd in •artikel 6 eerste lid, van de Wolbeschikking 1939 no. 2 en van het vervoerverbod genoemd in artikel 8 eerste lid van deze beschikking onder de voorwaarde dat de van hun bedrijf afkomstige inlandsche scheerwol na ontvan gen bericht onverwijld wordt verkocht aan en wordt ver voerd naar de Nederlandsche Wolfederatie. Het verkoo- pen en afleveren, alsmede het vervoeren van deze wol, anders dan aan respectievelijk naar genoemde federatie, blijft derhalve verboden. De schapenhouders zullen door de provinciale afdeelin gen van de Nederlandsche Wolfederatie individueel wor den aangeschreven om hun wol op een bepaalden datum op een bepaalden tijd en op een bepaalde plaats in te le veren. Deze provinciale afdeelingen van genoemde ®fede- ratie zijn de volgende: 1. Groningsche Wolvereeniging, Landbouwhuis, Gro ningen. 2. Friesche Wolvereeniging, Akkrum. 3. Drentsche Wolvereeniging, Landbouwhuis, Assen. 4. Overijsselsche Wolvereeniging, Landbouwhuis, Zwolle 5. Geldersche Wolvereeniging, Landbouwhuis, Arnhem. 6. Limburgsche Wolvereeniging, Landbouwhuis, Roer mond. 7. Noordbrabantsche Wolvereeniging, Almkerk. 8. Zeeuwsche Wolvereeniging, Landbouwhuis, Goes. Zuidhollandsche Wolvereeniging, Landbouwhuis, Den Haag. 9. 10. Noordhollandsche Wolvereeniging, Lyceumstraat, Alk maar. 11. Utrechtsche Wolvereeniging, Catharijnekade 5, Utrecht. De aandacht van belanghebbenden wordt' er uitdrukke lijk op gevestigd dat zij na ontvangst van een aanschrij ving van een der bovengenoemde provinciale afdeelingen de in hun bezit zijnde inlandsche scheerwol' op de in deze aanschrijving vermelde plaats en op den daarin genoem den tijd dienen in te leveren. Ten aanzien van de aldns in te leveren wol zijn de vol gende richtprijzen vastgesteld: Kwaliteit 0 Kwaliteit 1 Kwaliteit 2 Kwaliteit 4 Afwijkende wol Brokken Koud gewasschen lokken Ileidewol 1 Ileidewol 2 Zwart 1 Zwart 2 Zwart heide f2.30 per kg. basis 00 pet. f2.20 per kg. basis 60 pet. f2.05 per kg. basis 60 pet. f 1.80 per kg. basis 60 pet. f 1.52 per kg. basis 60 pet. fl.42 per kg. basis 60 pet. f 1.18 per kg. basis 55 pet. f 1.76 per kg. basis 58 pet. f 1.52 per kg. basis 58 pet. f2.20 per kg. basis 60 pet. f2.— per kg. basis 60 pet. f 1.62 pef kg. basis 58 pet. Genoemde prijzen gelden voor de daarbij vermelde rendementen franco ontvangstgelegenheid. Wol met van genoemde rendementen afwijkend rendement zal dien overeenkomstig hooger of lager worden gewaardeerd. Ingevolge publicatie in de Nederlandsche Staatscourant van 19 Juni 1941, no. 117, is het van dien datum af zon der schriftelijke vergunning van den directeur van het Rijksbureau voor Hout verboden, kurk als bedoeld in de Houtbeschikking 1939 no. 1, te bewerken, te verwerken, te doen bewerken of te doen verwerken. Vergunningen als boven bedoeld dienen te worden aan gevraagd op daartoe door het Rijksbureau voor Hout, Driekoningenstraat 4 te Amsterdam, beschikbaar gestelde formulieren. Met ingang van heden is het rooi verbod voor vroege aardappelen op geheven. De eerste veiling zal plaats hebben op 23 Juni en de prijs is voor 28 m.M. op f 9.per 100 Kg. gesteld en voor kriel van 1520 mM. op f 3.—. ANNA PAULOWNA Het woord surrogaat heeft een niet al te besten klank, maar toen we Woensdag de Avond-Vierdaagsche als zoodanig bestem pelden, bedoelden we daar zeer zeker geen kleineering mee. Integendeel, we meenen, dat de Nederlandsche Wandelsport Bond toen hij de Avondvierdaagschen in de plaats stelde voor de bekende Nijmeegsche, inderdaad van den nood een deugd maak te. De wandelsport, zoo goed als bijna elke andere, is er toch een, die vooral in de vrije uren beoefend wordt en alleen in vacantie- dagen kunnen haar beoefenaars er op rui mer schaal hun krachten aan wijden. En zóó gezien vinden we die Avondvierdaag schen. na volbrachte dagtaak eigenlijk nog meer „in de lijn liggen", dan de oorspron kelijke, die uit groote dagtochten bestond, die in het gewone doen toch maar zelden eenige dagen achter elkaar gemaakt wor den. En dan de samenkomst van al die wandelaars op één plaats heeft z'n goede zijden en er is groote propaganda van uit gegaan. maar zou, nu op zoo veel plaat sen tegelijk in ons land geloopen wordt en ook door menschen. die nooit een dag of vijf zouden kunnen uitbreken om naar Nij megen te gaan zou nu niet minstens evenveel propaganda voor de Wandelsport gemaakt worden? Onze bietsuiker is haar belangrijke be staan ook aangevangen als plaatsvervang ster ,(voor de Indische rietsuiker), maar wie zou ze nog willen missen, omdat het maar een „surrogaat" is? Wie weet, wil den we maar zeggen, zullen ook in gewone tijden de avondvierdaagschen als hoogtij dagen voor de wandelsport blijven bestaan. We zouden er zeker niet yreemd van opkijken, want na het voorproefje van Dins dag, was ook Woensdag onze indruk, dat deze avondwandelingen bij de deelnemers naar meer smaken, al vinden natuurlijk de „geheide" Vierdaagschetippelaars zulk eindjes maar zoo-zoo. Misschien ook kan men in de toekomst het een doen het ander niet laten. Woensdag startten er te Kleine Sluis in totaal een 109 dames en heeren en allen volbrachten opgewekt en zonder ongemak ken (een enkel klein blaartje uitgezonderd) den tocht door den Oostpolder. In 't bijzon der willen we eens wijzen op de kra nige ploeg van „Algemeene Belang" te Schagerbrug. die eerst ruim een half uur moest fietsen om aan de startplaats te ko men. Niet ieder kan thans 's avonds vroeg klaar zijn en dus moet al flink doorgetrapt worden om nog tijdig te kunnen starten, maar, al kwamen zij al warm aan, wel gemoed stelden ze zich dadelijk in de rij om, opgefrischt door een paar-centimeter- dikke ijswafel van Bakker aan hun wan deling te beginnen. Wat jammer, dat haar leider door een familiesterfgeval de viei dagen zelf niet kon volmaken. De groep zal hem zeker geen grooter pleizer kunnen doen, dan door te zorgen, clat zij toch de fraaie medaille voor groepen verwerft. Gisteren, Donderdagavond, liet een der dames verstek gaan. De eerste! Vandaag, Vrijdag, is de route: Kleine Sluis Molenvaart, Kleine Sluis. Het winkelhuis, Molenvaart 109, eigen dom van mevr. de wed. Bergman, is bij onderhandschen verkoop overgegaan aan den heer D. Lerpstra. HET DUITSCH-TURKSCHE VRIENDSCHAPSVERDRAG. Verklaring van de Wilhelmstrasse. Ten aanzien van het vriendschapsverdrag tusschen Duitschland en Turkije wordt in de Wilhelmstrasse verklaard: Het sluiten van een verdrag van vriend schap tusschen Duitschland en Turkije is er een teeken voor. dat alle politieke ge beurtenissen en veranderingen van de laat ste jaren niet -vermocht hebben, de oude banden van vriendschap tusschen Duitsch land en Turkije te verstoren. De vriend schap, die sinds den tijd van Frederik den Grooten onafgebroken bestaat, heeft op de slagvelden van den wereldoorlog haar vuurproef doorstaan en door haar duur zaamheid een diep gevoel van kameraad schap tusschen de beide dappere naties te voorschijn geroepen, dat ook door misver standen. die zich nu en dan voordeden, niet kon worden verstoord. De schepper van het nieuwe Turkije, de onvergetelijke staatsman en soldaat, Kemal Ataturk, had uit eerbied voor de oude banden van vriend schap en voor de wcderzijdscho .gemeen schappelijke belangen, de bestaande nauwe handelsbetrekkingen tusschen de beide lan den zoo uitgebreid, dat Duitschland weer tot den eersten klant en eersten leveran cier van Turkije werd, zooals dit reeds voor den wereldoorlog het geval was. Duitsch land heeft niet alleen belangrijke grond stoffen, die het dringend noodig heeft, als chroom, koper, wol, katoen tabak enz. van Turkije betrokken, doch ook alle landbouw- oogsten, welke anders slechts moeilijk een Afzetgebied gevonden hadden als vijgen, ro zijnen,. noten, enz. geregeld van Turkije overgenomen". Oe opvolger van Ataturk, ïsmet Tnonu, door zijn schitterende overwinningen in den tijd na den wereldoorlog een der eerste medewerkers van Ataturk, hervat heden de oude traditie en bezegelt de bestaande ver houding van vriendschap en kameraad schap in een zeer ernstigen tijd door een pact, dat weer duidelijke en veilige betrek kingen tusschen de beide groote naties tot stand brengt, nadat vreemde elementen steeds geprobeerd hadden, de betrekkingen tusschen beiden staten te verstoren. Duitschland heeft uit de geschiedenis der laatste jaren de vaste overtuiging verkre gen, dat Turkije een stabiliseerend element van rust en vrede in het Zuidoosten en na bije Oosten is, waarin men vertrouwen moet hebben. Turkije van zijn kant heeft zich er in den afgcloopen Balkanoorlog van kunnen overtuigen, dat Duitschland geen territoriale belangen in het Zuidoos ten en Nabije Oosten heeft. Onze Fuehrer heeft pas onlangs weer in zijn groote rede van 5 Mei op de vredespoli tiek van Turkije tegenover de Engelsche machinaties gewezen en verklaard, dat hij er sinds de overneming van de macht naar gestreefd heeft, 'n nauwe, op doeltreffend heid berustende samenwerking tusschen Duitschland en Turkije tot stand te bren gen. Wanneer hij daarbij op Turkije als wonderbaarlijk voorbeeld voor de verhef fing uit het diepste ongeluk van den sma- delijken vrede van Versailles wees, neefJ hij ons Duitschers daarmede tot het hart ^Op'dezelfde wijze heeft de Duce op 10 Ju ni uiting gegeven aan zijn vreugde, dat Turkije in dezen oorlog den wég van den vrede bewandeld heeft en heeft hij ver klaard, dat Italië voornemens is jegens lur- kije een politiek Van goede verstandhouding en vriendschap gebaseerd op de overeen komstige belangen te voeren, gebaseerd op de overeenkomsten van 1928. Turkije kan er staat op maken, dat Duitschland zijn oude vriendschappen nooit zal vergeten en dat Turkije zich in tijden van nood altijd r> de hulp van Duitsch land verlaten kan. Zelfs toen de Turksche pers door misverstanden Duitschlands hou ding in dezen oorlog meende te moeten crl- tiseeren, heeft de Duitsche pers gezwegen, al was zij ook .door de soms onbegrijpelijke houding van do 'Hvsche bladen smartelijk getroffen. Daarot is het yan, fceteekepis, dat met verwijzing naar het gelukkige feit, van het sluiten van dit verdrag, in een verklaring van de gevolmachtigden uiting gegeven wordt aan den wensch, dat pers en radio der beide landen bij hun publica ties en uitzendingen geleid worden door den geest van dit vriendschapsverdrag. Een nog grootere beteekenis komt toe aan de uitgewisselde nota's, waarin eveneens on der verwijzing naar het gelukkige feit van het sluiten van dit verdrag het voornemen bekend wordt gemaakt, de handelsbetrek kingen tusschen de beide landen te bevorde ren en in binnenkort te openen onderhan delingen de bij verdrag te bepalen grond slagen voor de uitvoering van deze over eenkomst tot stand te brengen. Tot zoover de verklaring van de Wilhelm strasse. Ted aanzien van de bewering, dat nauwe handelsbetrekkingen met Duitschland tot overheersching van de Balkanstaten leiden, haalt men de volgende zinsnede aan uit de rede van den Fuehrer in den Rijksdag op 4 Mei j.l„ „In werkelijkheid zou een dergelijke over heersching hoogstens van wederkeerigen aard kunnen zijn. Ja, men kan nog altijd eerder van machines afzien, dan van le vensmiddelen en grondstoffen. Dientenge volge is de partner, die voor zijn machines graan of grondstoffen krijgt, wellicht nog meer gebonden dan de ontvanger der in dustrieproducten. In deze zaak bestaan geen overwinnaars of overwonnenen, er bestaan uitsluitend deelgenooten." De „Berliner Lokalanzeiger" noemt de Duitsch-Turksche overeenkomst de voor Engeland zwaarste diplomatieke nederlaag sinds geruimen tijd. De „Voelkischer Beobachter" is van mee ning, dat Engeland de hoofdschuldige «is aan de tijdelijke vervreemding tusschen Duitschland en Turkije. Thans echter, zoo schrijft het toonaangevende nationaal-socia listische orgaan, is het groote doel der Brit ten om Turkije tot den hoeksteen van het Britsclie imperialisme in het Zuidoosten te maken, gestrand op het stille en hardnek kige verzet der mannen van Ankara Op nieuw is hier de ervaring bevestigd, dat het geheele Engelsche stelsel van bondgenoot schappen op zand gebouwd was. BREEZAND CONCERT. Het was gisteren niet alleen fraai wan delweer, maar zeker ook wel bij uitstek geschikt voor een buiten-concert. Concor- dia mocht zich dan ook over een flinke be langstelling van de zijde van het publiek verheugen en omgekeerd zal dit de mu- ziekvereeniging dankbaar geweest zijn, voor haar muziekuitvoering, een welkome afwisseling in het niet altijd even vroolij- ke bestaan. We hadden Concordia in lan gen tijd niet gehoord en zonder nummer voor nummer na te gaan (we konden zelf trouwens slechts een deel van het pro gramma beluisteren) mochten we tot ons genoegen constateeren, dat de vereeniging „goed voor den dag" kwam. Van wat wij hoorden, voldeed vooral de marsch Mont la Ville, maar ook naar de bekende operagedeelten uit de fantasie Verdiana luisterden we met plezier. Het was zeker een voordeel, dat het pu bliek thans niet „boven op" de muziek stond. Een enkel nummer hoorden we nog verderop, dan waar de grooter massa stond, aan den overkant van de vaart en het viel ons op, dat daar de muziek nog be ter tot haar recht kwam, dan dichterbij. Misschien zou het corps zich een volgende maal nog beter onder deboomen of voor de gymnastiekzaal kunnen opstellen. Con cordia ziet het we wachten een herha ling. Zij zal er zeker velen een plezier mee doen. NANETTE. In de reeks perskritieken, die ons ten dienste staan om vooral iets te weten te komen van de film „Nanette", die dé Apol- lo-bioscoop gaat vertonnen, treft ons bij verscheidene een merkwaardige overeen stemming bij de beoordeeling. Laten we als typeering daarvan gedeelten volgen uit wat het „Dagblad van Rotterdam" schreef. Een opmerkelijke film van de Duitsche filmindustrie, opvallend om haar frissche oorspronkelijkheid en van geestigheid sprankelend dialoog. Een Duitsche film, die zich echter, dank zij de regie van Trich Engel, heeft weten te verheffen boven de locale kleur, welke aan een film van een bepaalde nationaliteit en strekking, veelal te bespeuren valt, een „verfijnd volksstuk" en de temperamentvolle Jenny Jugo is er het stralende middelpunt van. Een film met een tikje Fransch-aandoen- de ondeugendheid, met humor en vóór alles met gevoel voor levensernst en levensecht heid.'. „Nieuwsbron" schreef: deze allerverma- kelijkste comedie, staat door een bij uitstek vlot tempo en tal van geestige vondsten ver boven het peil van de gemiddelde blij spelfilm. Men zal ongetwijfeld genieten van deze amusante en charmante film. SCHAGEN NIEUWS. Schagen Comb.—Petten L Aanvang 11 uur. R. J. Kousbroek M. de Haas A. de Wit P. Smit T. Moransart A. v. d. Pijl P. Dekker T. Schoorl Az. J. Kuilman P. Stam R. v. Haren. Res.: D. Schoorl. c. Bakker. TUBERCULOSEBESTRIJDING. De actie der plaatselijke ver eenigingen. Sedert het najaar 1940 konden geen open bare collecten meer worden gehouden. Het is niet uitgesloten, dat van over heidswege binnenkort toestemming zal worden verleend tot het houden van één algemeene collecte voor de tuberculosebe strijding. Met het oog hierop hebben de plaatselij ke vereenigingen, die daarvoor in aanmer king komen, de handen ineen geslagen, en reeds nu voeling gehouden over het vor men van een comité, dat zich met de voor bereiding en uitvoering van de collecte zou kunnen belasten. Dit plaatselijke comité bestaat thans uit: voor „Santos" de heer C. Kleef. Magnus- straat 166; voor „Herw. Levenskracht" de heer W. Dekker. Hoep B 207', voor „Zonne straal" de heer ,J Burger. Oosterstraat B 1041 voor „de Verg. t. bev. der gezondheid in de Grafische Vakken" de heer P. Wey. Regentenstraat D 38: voor „de Nrd.-Holl. Verg. „Het Witte Kruis" afd. Schagen de heer L. Andersson. Spoorlaan D 167. Om de collecte volledig te doen slagen, roept het comité de medewerking in van volwassen collectanten, die zich nu reeds bij een der bovengenoemde adressen kunnen opgeven. Met het oog op den korten tijd van voorbereiding is spoedige opgave zeer ge- wenscht. LATE AARDAPPELEN OOGST 1940. De Provinciale Inkoopcen trale van Akkerbouwproducten voor Noordholland, Landbouw huis, Alkmaar, maakt bekend, dat: 1. Alle telers, die op 26 Juni nog aardappelen in hun be zit hebben, welke door de P.I.C.A. zijn aangekocht op P.I.C.A. koopcontract en op dien datum nog niet af genomen, hiervan voor 1 Juli a.s. opgave moeten doen aan de P.I.C.A. 2. Telers, die nog voor con sumptie geschikte aardap pelen, welke niet door de V.B.N.A. of P.I.C.A. zijn ge kocht en welke zij alsnog voor levering ter beschik king willen stellen, in voor raad hebben, hiervan voor 1 Juli a.s. opgave aan de P.I.C.A. moeten doen. Na ontvangst van laatstbedoel de opgave zal de P.I.C.A. nader beslissen, of zij tot overname van deze aard appelen zal overgaan. Men kan al zien, dat we in den hooibouw zijn, minder bezoek en minder aanvoer. Voor de Centrale markt waren er 46 stuks aan gevoerd. De handel in kalfkoeien was zeer matig. In geldekoeien was de handel matig. Duur waren de pinken tot f285.—. Voor de Centrale 69 stuks aangevoerd, dus dat wordt ook al veel minder, maar de tijd is er dan ook. Aardige handel in fokkalveren, gemid delde prijzen waren f3055 gld.; een extra fokkalf werd verkocht voor f70.het was dan ook een uitvlieger, afkomstig van den heer A. Schoorl alhier. Magere schapen, dus melkschapen, golden van 6070 gulden. Reuzeprijzen! Schapen met lammeren golden van f 80 tot f 100, over- houders tot 55 gld.; hier hadden er best. meer van aangevoerd kunnen worden. Lammeren tot f32; in beide een vlugge handel. Ma gere schapen handel goed; dus in wolvco was het beter dan in rundvee. De handel in bokken en geiten handel matig. De konijnen golden stukken minder; ge middelde noteering flf8; een enkeling werd nog verkocht voor f 10.maar dat zet te geen markt. Van de kippenprijs ./as een kwartje af. Van de biggen was ook wel f 4.— per stulc af bij de vorige week; handel zeer matig. Zeugen golden f 14D—f 175; handel matig. SCHAGEN. 19 Juni. Aanvoer: 36 Geldekoeien (magere) f 300 —375. 46 idem (vette) voor de Centrale. 10 kalfkoeien f 350450 3 pinken f 250-285. 69 nuchtere kalveren voor de centrale. 10 voor de fok f 3055. 15 magere schapen f 6070, 16 overhouders f 50—55. 164 lam meren f 25—32 8 bokken en geiten f 360, 124 biggen f 18 —26. 45 konijnen f 18, 38 kippen f 1.50—3.25. (Officieele noteerfnaL BROEK OP LANGENDIJK. 19 Juni. Aanvoer: 11.400 Kg. tomaten: A f 36.B f 36.—. C f 36.—. CC f 32.60. 17.000 Kg. ra barber f 4.80. NOORDSCHAFWOUDE. 19 Juni. Aanvoer: 4700 Kg .rabarber f 4.806. Voorlonpige noteering (hedenochtend 9*^ uur doorgebeld). Officieele priizen en aangevoerdp kwantums van vandaag publi- ooeren wij morgen. BROEK OP LANGENDIJK. 20 Juni. Aanvoer: 65 bos uien f 11.30. 4300 Kg. ra barber afw. f 4.80, 381 st. bloemkool f 13.—, afw. f 10.40.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 3