nationaal socialistische hetooging in Oen Haag HET RAADSEL AAN BOORD Anti-bolsjewistische strooming Radioprogramma De vordering van metalen TURKIjE De situatie in Syrië Vestiging in de verboden laodsdeelen De Ken- (Vervolg van pagina 1). Tot de Nederlandsche nationaal-socialis ten wilde spreker zeggen: Blijft trouw in uw geloof, houdt dit als het eenig mogelijke vast. Ook uw volk zal dit geluk deelachtig worden en het nationaal-socialisme volledig erkennen. Het jaar 1911 zal voor Nederland beslissend zijn ten aanzien van de houding van zijn bevolking. Dat heeft de rijkscom missaris op Nieuwjaarsdag 1941 te verstaan gegeven. Spr. herinnerde verder aan de woorden van den rijkscommissaris op de betooging van Vrijdag jl. te Amsterdam, waar deze o.a. zeide: „Op dit oogenblik van wereld-historische beteekenis roepen wij alle nationaal-socfa- listen op, om mede vorm te geven aan het nieuwe Europa. Inzonderheid richt ik dezen oproep tot onze nationaal-socialistische me destanders in Nederland, opdat ook zij zich beschikbaar stellen voor de organisatie van het Europeesche gebied. Zij treden mede aan voor het welzijn van hun eigen volk, als zij hun economische ervaring en hun discipline beschikbaar stellen voor de exploi tatie van de economische mogelijkheden en de beveiliging van de orde. En vervolgens heeft de rijkscommissaris daar gezegd: „Ik zelf beschouw deze onze betooging als het uitgangspunt van de nationaal-socialis tische reorganisatie ook in Nederland, die thans, nu de beslissing in het Oosten valt, ook hier aangepakt moet worden. Daarom zijn alle instellingen en politieke ideeën, die reactionnair een nieuwe ontwik keling willen tegenhouden, en vooral die, ■welke eens tot helpers van het marxisme zijn geworden, of zich de hulp van het marxisme lieten welgevallen, een beletsel voor een gelukkige toekomst. Wij zullen ze opruimen en voor het Nederlandsche volk den weg vrij maken voor deelneming aan den nieuwen opbouw. Het Nederlandsche volk moet in volledige gelijkgerechtigheid en met bijzondere er kenning van zijn bekwaamheden de hem toekomende plaats innemen en het zal zpn eigen geluk en zijn welstand bevorderen, als het zich van den binnengedrongen Joodschen, kapitalistischen, ten deele reeds nihilistischen en bolsjewistischen. maar evenzeer van den verouderden reactionnai- ren geest en dwang bevrijdt en indien gij nationaal-socialisten. geloovig en vol ver trouwen op de voorzienigheid en haar be stuur, de goede geesten bindt, die uw va deren reeds eenmaal uw geestelijke en Volk- sche geaardheid in den strijd deden hand haven." Slechts de adel van den arbeid. Wii nationaal-socialisten, zoo ging de heer Schmidt verdere zijn opgevoed in lief de voor fiihrer en vaderland. Wii erkennen alleen den adel van den arbeid. Tot de Nederlandsche kameraden zeide spreker: houdt het oranje-blanje-bleü van uw oude princevlag in eere en zorgt ervoor, dat het niet door marxisme en bolsjewisme wordt bezoedeld. Wij. Duiteche kameraden, zijn trotsch op onzen leider en wij wisten reeds ZO jaar geleden, waarvoor hij ons eenmaal zou op roepen. Wii zijn dankbaar, dat hij ons thans daarvoor geroepen heeft en dat wij dezen grooten tijd mogen beleven. Onze Duitsche moeders hebben in den ■wereldoorlog haar offers gebracht, want twee millioen harer mannen en zonen zijn in dien strijd gebleven, tien millioen wer den er gewond. Doch dank zij den fuehrer Adolf Hitier is ons volk uiteindelijk sterker dan ooit uit dien strijd naar boven gekomen. Thans roept de groote moeder Germania ons op om het bolsjewis me uit Europa te helpen verdrijven, Dat heeft Adof Hitier reeds in „Mein Kampf" voorzien. Thans zijn onze geest en ons gebed bij onze solda ten, die in de sterkste weermacht op aarde strijden en die hun taak niet zouden kunnen volbrengen, in dien ze Gods zegen niet hadden. Zoo treden wij onder aanvoering van on zen Fuehrer in vol vertrouwen aan om den bolsjewistischen duivel te vernietigen en het nationaal-socialisme in Europa te doen doordringen tot allen. Spreker eindigde zijn gloedvolle, met ge spannen aandacht door de duizenden toe hoorders gevolgde rede met een „Voor Adolf Hitier Sieg Heil". Rede van Geelkerken. Hierna trad de heer C. van Geelkerken, pl.v. leider der N.S.B. en hoofdstormer van den nationalen jeugdstorm naar voren. Ook deze spreker deed in geestdriftige woorden uitkomen, dat het thans om de eindafrekening gaat en dat het Nederland sche volk nu moet kiezen tusschen natio naal-socialisme of bolsjewisme. Tegenover den vervloekten oproep der communistische internationale „proleta riërs aller landen, vereenigt U" stellen wij onze leuze: „Volk sluit u aaneen." Het Bolsjewisme of communisme is de consequentie van den marxistischen klas senstrijd, die het volk uiteenscheurt. Toch schreef in 1935 de Standaard, het blad van Colijn. dat van de twee stelsels, nationaal- S( cialisme en communisme, dit laatste hem nog het liefst ware. Wie er thans nog zoo denkt, vare daarmee naar de hel. Wij, na tionaal socialisten .als volk van Germaan- schen bloede hebben onze keuze reeds lang gedaan. Wij staan in trouw en verbonden heid aan de zijde van de Germaanschen Fuehrer (algemeene toejuichingen.) Spreker zeide dat als antwoord op de vraag van de vrouw van de overzijde van het Kanaal, de nationaal-socialistische vrou wen-organisatie van Maandag a.s. af een inzameling zal houden onder de vrouwen van Nederland ten voordeele van het Duit sche Roode kruis (luid applaus). In het vervolg van zijn rede gaf de heer van Geelkerken de verzekering, dat de Nederlandsche nationaal-so cialisten liever met de Duitsche ka meraden ten onder zouden gaan dan dat zij levend in handen van de En- gelsche machthebbers zouden komen (Herhaald houzee-geroep). Ook uit de concentratiekampen, die een uitvinding van de Engelschen uit den boe renoorlog zijn, hebben nationaal-socialisten doen hooren, dat zij geestelijk ongebroken zijn gebleven. Spr. gaf uiting aan de hoop, dat thans eindelijk de oogen van de meerderheid van het Nederlandsche volk open zullen gaan, en dat de beste tradities van ons volk we der naar voren zullen komen. Als volk kun nen wij thans niet wegkruipen. De nationaal- socialisten weten en begrijpen dat. Zij zullen offeren waar zij kunnen om de overwinning voor het nationaal-socialistische Germaan- sche rijk te helpen verzekeren. Spr. eindig de: „Met Mussert hou zee". Plechtig deed het muziekcorps van den Duitschen arbeidsdienst hierna „Mijn schilt ende betrouen" over het plein weerklinken. Allen brachten hierbij den nationaal-so- cialistischen groet. Tenslotte werden het Deutschlandlied en het Ilorst-Wessellied met eenzelfde plechtig heid en eerbetoon ten gehoore gebracht. Nederlandsche cultuurwaarden worden ontzien en gespaard. 's-Gravenhage, 28 Juni. Van de zijde van het departement van opvoeding, wetenschap en cultuurbescherming wijst men op de uitzonderingsbepalingen, welke in de artike len 4 en 5 van de verordening van den rijkscommissaris voor het bezette Neder landsche gebied betreffende de inlevering van metalen nr. 108/1941 zijn opgenomen. De uitvoering der geheele verordening is aan de Nederlandsche autoriteiten opgedra gen, dus ook het nemen van beslissingen omtrent deze uitzonderingen, hetwelk ge schieden zal door een speciale organisatie van deskundigen door bovengenoemd depar tement ingesteld onder leiding van den on der-voorzitter van de rijkscommissie van advies inzake de musea. Het is in volledige overeenstemming met de wenschen van de bezettingsautoriteit, dat bij deze beslissingen uitgegaan wordt van de gedachte, dat Nederlandsche cultuur waarden moeten worden ontzien en gespaard Men wachte dus ten opzichte wan de uit voering der verordening zonder zich onnoo- dig te verontrusten de weldra te verschijnen uitvoeringsbepalingen en de daarna van de zijde van bovengenoemd departement te geven uiteenzettingen af. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. VASTGESTELDE VERVOERPRIJZEN. Bericht No. 12. De volgende prijzen voor vervoer met huurauto's moeten aan het publiek n re e- ning worden gebracht: 1. Gemeenten boven 50.000 inwoners. a) voor auto's met taxameter, indien de rit zich niet verder uitstrekt dan hoogste 10 kilometer buiten de gemeentegrens: 1) een zgn. „eerste aanslag" van f0.50, waarvoor kosteloos wordt voorgereden om vervolgens tot 1000 meter belast wordt gereden; 2) f 0.10 voor elke volgende 500 meter of gedeelte daarvan, binnen de gemeen tegrens afgelegd; 3) f 0.20 voor elke 500 meter of gedeelte daarvan, buiten de gemeentegrens al- gelegd tot aan het adres van bestemming van den passagier. voor auto's met of zonder taxameter. indien de bestemming is gelegen op meer dan 10 kilometer van de gemeentegrens: f0.15 per afgelegden kilometer oi ge deelte daarvan, te berekenen over den geheelen, door de auto af te leggen, a - stand van garage tot garage. voor auto's zonder taxameter, voor ritten, waarbij de grens der gemeente niet wordt overschreden: f0.30 voor iedere met passagier(s) afgelegde of aangevan gen 1000 meter ritlengte, met een minimum van f 0.75 per rit. 2. Gemeenten tot 50.000 inwoners. a) voor ritten binnen de bebouwde kom der gemeente: f0.30 voor iedere met passagier(s) afgelegde of aangevangen 1000 meter ritlengte, met een minimu van f0.75 per rit. foi«L b) voor ritten, waarvan de bestemming buiten de bebouwde kom is gelegen, i per afgelegden kilometer of gedeelte daarvan, te berekenen over den geheelen, door de auto af te leggen, afstand van garage tot garage. De vergoeding voor „voorrijden" van de auto is in alle tarieven inbegrepen. Tengevolge van den gestegen benzineprijs wordt op de bovengenoemde tarieven een toeslag gelegd van 10 pet. Het wachttarief bedraagt voor het geheele land f0.10 voor iedere verstreken of aan gevangen wachtperiode van 4 minuten. HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR. BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAAR. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. Verontwaardiging der openbare meening neemt toe. Ankara, 28 Juni (Stefani). In het geheele land wordt de anti-bolsjewistische politiek sterker. De verontwaardiging der openbare meening neemt toe, naar mate de pers de dessous van de Russisch-Turksche betrekkingen onthult. Het blad Vakit, spre kende over de Russisch-Turksche onderhan delingen van 1939 en de reis van Saradjog- loe naar Moskou, waar hij een bijstand pact zou hebben moeten onderteekenen, onthult, dat de Sovjet-Unie op het laatste oogenblik ëen bezeetting van bases aan de zee-engten vroeg en dat de Turksche mi nister van buitenlandsche zaken daarop uit de Russische hoofdstad was vertrokken zonder over te gaan tot een onderteeke- ning van het pact. De openbare meening in Turkijé levert eveneens verontwaardigd commentaar op het bericht, dat Rusland getracht heeft een Turksch-Bulgaarschen oorlog te provoceeren om zich gemakkelijk van de Zee-engten meester te kunnen ma ken. De president in de hoofdstad terug. De president van de republiek, Ismet Inönü, is gisteren van zijn vacantiereis naar de badplaats Jalowa te Ankara terug gekeerd. De bladen plaatsen opnieuw de betrekkin gen van Turkije tot Duitschland in het middelpunt van hun beschouwingen. De Cumhuriyet onderstreept, dat een be paalde propaganda de laatste twee jaar de Duitsch-Turksche vriendschap heeft probee- ren te ondermijnen, doch dat deze poging geen succes gehad heeft. De Turksche re geering is er steeds op bedacht geweest, de goede betrekkingen tusschen beide landen niet te laten verstoren. In het blad Ikdam schrijft de afgevaardig de Daver: Turkije denkt uitsluitend aan zijn eigen verdediging en zijn eigen belangen. Daarom bestaat zijn politiek eenerzijnds in het bondgenootschap met Engeland, ander zijds echter in de vriendschap met Duitsch land en in het behoud van de neutraliteit, zoolang deze niet wordt aangetast: Turkije staat uitsluitend in het Turksche kamp en heeft niet te kiezen. FRANSCH VERZET NIET GE BROKEN. Vichy, 29 Juni (D.N.B.): Van officieele militaire zijde wordt om trent de situatie in Syrië bekend gemaakt, dat de Britsche pogingen om het Fransche verzet te breken zonder succes zijn geble ven. De Britsche vloot heeft de Fransche stellingen aan de kust gebombardeerd. In het bergachtige gebied van den zuidelijken Libanon hebben de Fransche troepen enkele vooruitgeschoven posten onder dekking van hun artillerie ontruimd, waarbij den aan valler zware verliezen berokkend werden. Geen wijziging in de omgeving van Merdsj Ajoem. In Zuid-Syrië hebben de Britten contact gekregen met de Fransche troepen in de buurt van Nebek, terwijl de vijandelijke af- deelingen, die ten noordwesten van Damas- cus Fransche stellingen binnendrongen, met aanzienlijke verliezen werden teruggesla- Ofschoon het garnizoen van Palmyra gis terochtend zwaar gebombardeerd werd door het Britsche luchtwapen, heeft 't den held- haftigen tegenstand voortgezet en plaatselij ke tegenaanvallen ondernomen. De Fransche luchtstrijdkrachten met inbe grip van de marirjeluchtmacht grepen tel kens bij de gevechten in en wel voornamelijk in den sector van Palmyra. De vijandelijke luchtmacht bombardeerde Deir es Tsor, waar bij onder de burgerbevolking menschenle- vens verloren gingen. FRANSCHEN TE INSTANBOEL MOETEN ZICH MELDEN. De dienstplichtige leden van de Fransche kolonie hebben bevel gekregen zich te mel den bij het consulaat-generaal en zich ge reed te houden voor vertrek naar Syrië om zich bij het Fransche leger te laten inlijven. ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN OP NEDERLAND. 's-Gravenhage, 28 Juni. In verband met het verbod tot het betreden door niet-inge- zetenen van de zgn. verboden landsdeelen is de vraag gerezen of definitieve vestigingen in bedoelde gebieden eveneens niet zijn toe gelaten. Naar aanleiding hiervan wordt meege deeld, dat tegen definitieve vestiging in het zgn. spergebied in beginsel geen bezwaar bestaat. Voor elk geval moet echter door tusschenkomst van het gemeentebestuur een voldoend gemotiveerd verzoek tot den be voegden gevolmachtigde van den rijkscom missaris (polizeioffizier) worden gericht, die na een onderzoek de toestemming tot het betreden van het betreffend gebied en de vestigingsvergunning verleent. 's-G ravenhage. 28 J uni. In den af- geloopen nacht verschenen wederom eenlge Britsche vliegtuigen boven ons land. De door hen neergeworpen bommen aangerich te schade was onbeduidend. Slechts in één plaats in Noord-Holland kregen drie woon huizen eenige schade. Naar wij vernemen moesten onverantwoor delijke nieuwsgierigen wederom hun onvoor zichtigheid duur betalen. Te Arnhem name lijk nam een arbeider een zoogenaamideni „blindganger", een niet-ontplofte bom, me de naar huis en ging die daar met een zij ner bekende „onedrzoeken", met als gevolg dat de bom ontplofte en beide mannen, zwaar gewond werden. Wij kunnen er niet te sterk den nadruk op leggen, dat het aanraken en medenemen van projectielen verboden is in het eigen belang van de burgerij. DINSDAG 1 JULI 1941. Hilversum I. 415.5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtengymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Schriftlezing en meditatie (Voorbereid door de Christ. Radio-stichting). 8.25 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gramofoonmuziek. 11.00 Declamatie. 11.20 Viool met pianobegeleiding. 12.00 Schrammelkwartet en soliste. 12.25 Het kwartier van den arbeid. 12.40 Almanak. 1.45 BNO: Nieuws- en economische berichten, 1.00 Gramofoonmuziek. I.30 Gevarieerd concert. 3.15 Gramofoonmuziek. 4.00 Cursus „Ons geloof en ons werk" (Voor bereid door het Vrijzinnig Protestantsch Kerkcomité). 4.20 Gramofoonmuziek. 4.45 Sport en spel voor de jeugd. 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beursbe richten. 5.30 Musiquette. 6.00 Lezing „De beelding der sage", 7.00 BNO: Vragen van den dag. 7.15 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuziek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Omroeporkest en solisten. 9.30 Berichten (Engelsch). 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.0010.15 BNO: Engelsche uitzending. Hilversum H. 301.5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.20 Zang met pianobegeleiding. 10.40 Declamatie. II.00 Amabile-sextet en gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Frans Wouters en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berich ten. 1.00 Harmonie-orkest van het Nederlandsoh orkest ,,'s-Gravenhage". 1.40 Gramofoonmuziek. 2.00 Arnhemsche orkestvereenlging, soliste en gramofoonmuziek. 3.30 Voor de zieken. 4.00 „Muziek langs de kusten van Afrika", causerie (met gramofoonmuziek). 4.30 Gramofoonmuziek. 5.15 BNO: Nieuws-, economische- en beurs berichten. 5.30 Grsot Amusementsorkest en gramofoon muziek. 6.15 U hebt het gehad op de lagere school. 6.30 Gramofoonmuziek. 6.45 De jeugdsportclub. 7.00 BNO: Vragen van den dag. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Causerie „Sport en lichamelijke opvoe ding voor de vrouw". 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.20 Radiotooneel. 9,25 Gramofoonmuziek. 9.30 Voor den boer. 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.00 Avond,wijding (voorbereid door het Chr, Prot. Kerkcomité). 10.0510.15 Gramofoonmuziek. Feu il le tor door E. Philips Oppenheim 6 Ik las vanmorgen in de krant, dat hij een kruistocht op zee maakt, om volkomen tot rust te komen. Je moet je lichaam meer strekken, Lucienne. Zoo doe je het goed! Laten wij wat dichter bij de „Zwarte Adelaar" gaan. Ik zou Monsieur Mermillon graag zien. Men zegt, dat h(j en de President .samen, Frankrijk uit de jongste crisis gered hebben. De Fransche politiek is een warboeltje. zei hij. Spreek niet te veel, Lucienne. Wij zwemmen nu in een zeer sterken stroom. Zjj. trok een gezicht, maar gehoorzaamde. Kort daarop zwommen zjj naar de kust, hun gezicht naar de donkere boomenrijen der verre bergen gekeerd. Ik vind dit het schoonste plekje op aarde zei hij vol vuur. Ik ook, antwoordde zij. „Wat heb je voor de lunch? Visch in ieder geval. Wij hadden van morgen een goede vangst. En dan, koude kip, van gisteren overgebleven. Verder groenten en fruit. Heerlijk, mompelde zjj en ging een oogenblik op haar rug liggen. Maar ik kan niet wachten tot het lunchtjjd is. Mijn honger is te groot; ik zal dus een broodje van je némen als je ze niet alle opgegeten hebt, en een morgen-cocktail. Jij bent op en top een meisje om mee te trouwen, zei hij. Waarom doe je het dan niet? vroeg zij. Je hebt den geheelen dag voor je om te probeeren mjj verliefd op je te maken. Dat klinkt eenigszins ouderwets, maar zeer verlokkend, zei hij. Als je nu goed kijkt, kun je Mermillon zien, in dat wit lin nen costuum. Dat korte dikke ventje naast hem is de Baron de Brett. Wat de bankier? riep zjj. Bankier, speculant, millionnair, bijeen- schraper van goud dat alles, en nog iets meer. Zjj keek nieuwsgierig naar de twee mannen De Brett had de opmerkzaamheid van zijn gastheer al op het paar gevestigd, en mon sterde het meisje met schaamtelooze bewon dering. Mermillon, die met een stapel pa pieren bezig was, gunde haar slechts een korten blik. Baron de Brett is een oud vriend van moeder, zei Lucienne nu. Ik kan niet zeg gen, dat hij erg in mjjn smaak valt. Niette min vrees ik dat ik je ontrouw zal worden, Hamer. Ik ben er dol op om aangekeken te worden zooals Mermillon deed net alsof hjj een zeemeermin zag. Hij ging dadeljjk weer aan zijn werk, en heeft niet meer op gekeken. Wildburn, die een paar 9econden onder water gezwommen had, kwam boven en schepte adem. Als wapen om bij de andere sekse be langstelling op te wekken, heeft de onver schilligheid afgedaan, zei hij. Den laatsten tijd is het oude, oude liedje weer mode® ge worden. Schuchterheid, gevoelens, wandelin gen in den maneschijn, liefdesverklaringen. En beginnen met onder de tafel eikaars handen vast te houden, spotte zjj. Zeg wat je wilt, maar op het oogenblik is de leus weer: jong bij jong. Jonge vrouwen werpen zich niet meer om den hals van oude, rijke zondaars. Zij zoeken geen mannen meer met rijpe ervaring. Onschuld is tegenwoordig de mode-hartstocht. Zij stonden een oogenblik samen op het dek twee prachtige gestalten in bad- costuum, waarop het zeewater nog glinsterde. Wat je het méést noodig hebt, zei hij, is een peignoir. Lieve, bedachtzame jongen, antwoordde zij. Zie je op de bordestreden geen beval lig, knap persoontje in het zwart zitten, dat met een groote badzak naast zich, angstig in onze richting kijkt? Dat is Annette, mijn kamenier, en als je een boot naar haar toe wilt zenden, kan ik mij in jouw hut gaen verkleeden. Hjj gaf het gewenschte bevel. Er zijn van het ontbijt nog twee broodjes voor je over, zei hij. Ik ga nu de cocktails gereed maken. Och, zei zij met een glimlach, of je mij op de oude of op de nieuwe manier het hof maakt, wij zullen het samen best kunnen vinden. Beiden waren jong en reeds voldoende op elkaar verliefd om tevreden te zijn met de eenlettergrepige en zuiver persoonlijke wis seling van opmerkingen, die het gesprek van jonge menschen in hun toestand uitmaken. Na de cocktail gingen zij roeien, lachten om eikaars onhandigheid met de riemen en wier pen elkaar met handjesvol zeewater. Eindelijk werden zij voor de lunch aan boord geroepen, en na afloop daarvan koesterden zij zich in ligstoelen in het zon netje. Vertel mij nu eens die avonturen van je, Graaf de Monte Christo, begon Lucienne. Ik zit heerlijk en ben slaperig, maar voor de rest ben ik geheel en al oor. Je mag slaperig zijn, maar ik geloof niet, dat je een oog zult dicht doen, zei hij. Wat zal ik het eerst op het doek laten ver schijnen? Een beeldschoone vrouw in avond toilet, rijk getooid met juweelen, zich gisteren nacht om drie uur vastklemmend aan mijn ankerketting, met een ongekantelde kano, die achter haar wegdreef? Je spreekt toch niet in ernst? riep zij uit. In vollen ernst. En kwam zij aan boord? Natuurlijk. Zij was gekomen om mi1 een visite te maken. Lucienne zat rechtop in haar stoel. Ga voort met dat verhaal. Zij kwam met een verzoek. Ik sloeg het af Wij dronken samen koffie. En nu schaam ik mij het te moeten bekennen, maar ik was het allerminst op iets van dien aard voorbe- Fe.ld Z'J deed zoo melodramatisch mogeliik -,1" miJn koffie, waardoor ik verdoofd werd. En toen ik na ongeveer een uur weer bijkwam, had zij mijn hut en mijn salon ge heel onderste boven gekeerd en was ver dwenen. Dat heb je natuurlijk allemaal gedroomd merkte zij ongeloovig op wóordde hij. Sprake Van dr~- Weet je wie zij was? ?k h5b er Keen denkbeeld van. Zij liet geen kaartje achter. J En zul je het er b(j laten? Je hebt toch om de gendarmes gezonden T O neen! Ten eerste, zou niemand mfl ge- looven, en dan, waarvoor? Zij hefeft niets ge stolen, zoover ik weet. Welk was het verzoek, dat Jtf haar wei gerde Zij wenschte mijn jacht te koopen. Lucienne boog zich naar hem toe en vatte zijn pols. Normaal, zei zij. Overdrijf je niet? Is het wezenlijk gebeurd? Zoo waar als ik hier zit. Je jacht koopen! herhaalde Lucienne nog vol verbazing. Waarom kwam zfl niet overdag of zond een tusschenpersoon Ik kan je niets meer vertellen, dan het geen ik zelf weet. Als je van dit avontuur bekomen bent, zal ik overgaan tot het tweede Wat twee in één nacht? Om juist te zijn, viel het tweede ln den ochend voor, hernam hij. je zie daar he jacht, waarmee Mermillon en de Brett van morgen aangekomen zijn? Welnu, vanmorgen om half negen kwamen z(j mjj een bezoek brengen. Maar, lieve jongen op zulk een on zalig uur! Ja, nu je het zegt, vind ik dat ook. Daar had ik nog niet aan gedacht. En wat wilden zij Mijn jacht koopen. Z(j zette haar bruire oogen onnatuurlijk wijd open. Haar wenkbrauwen waren opge trokken, haar voorhoofd was gerimpeld. Z(J was betooverend mooi en te verbijsterd over Wildburns verhaal, om op te merken, dat hU haar hand vasthield. Waarvoor, in 's hemelsnaam, wilden zij je jacht hebben? (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2