Ruzie Distributie Opplakvellen Tweede Blad Den Helder tusschen twaalf en half twee DRUKKERIJ DE BOER Collectanten voor! Een onderscheiding Vrijdag 11 Juli 1941 ïPiadteiLeJuwji „Mannen zonder thuis" Wij leven op straat Wat ïïliddeniicwxUfvi inteAeAAteAl den laagstén prijs Geen schoenenbonnen en geen rijwielbanden Burgerlijke Stand van Den Helder Lauw zeewater Lou Bandy en Willy Derby Het Hiltax-bedrijf past zich aan Bedrijfscom petitie Een advertentie in de Heldersche Courant Ingekomen personen l&XJtlkctl tliêMHé ïtieuuM uil lUk VisscheriJ 's Middags twaalf uur; het is de tijd, dat diverse zaken, kantoren en bedrijven gedurende een uur of anderhalf hun deuren sluiten om het personeel gelegenheid te geven hun maal tijd te gaan nuttigen. In normalen tijd, zagen we dan iedereen zich huiswaarts spoeden, waar een dampend maal gereed stond om verorberd te worden. Dan waren na een half uur de straten geheel verlaten en zat ieder zich te goed te doen aan wat de pot schafte. Nu ia echter geen wedstrijd meer om het eerste uit zijn werk thuis te zijn, want er zijn er zeer velen geëvacueerd, die geen huis meer in Den Helder hebben, waar ze zich heen kun nen begeven. Zij zijn als vreemde in hun ge boortestad. De eeerste dagen na de vlucht waren zoo rumoerig, dat men nergens wennen kon, maar nu zoo langzamerhand alles zijn gewone aanzien heeft; weten die „mannen zonder thuis" zich eigenlijk geen raad, wat ze in hun etenstijd zullen doen. Om op kantoor of het werk te blijven, daar hebben de meesten geen zin in en om bij een of andere vriend maar steeds binnen te vallen, evenmin. Dus er blijft voor deze „zwalkers" al niet veel meer over dan om hun heil op straat te zoeken. Geen haast. Vooral nu het zoo warm is zijn er velen, die het binnenshuis niet meer kunnen uit houden en wat verkoeling buiten willen zoe ken. Zoo gebeurt het dan, dat om twaalf uur een bel luidt, en slechts een klein deel van het grootste bedrijf in onze stad zich naar huis spoedt. De anderen loopen slechts lang zaam de brug naar de stad over. Een enkele verdwijnt in een café om daar onder het ge not van een kop koffie zijn brood te gaan nuttigen. Maar het grootste deel loopt toch schijnbaar met zijn ziel onder den arm door de stad. Ze maken niet de minste haast en praten over al!%s en nog wat. Winkelende" mannen. Ook ik ga naar huis om te eten (wat een voorrecht). Maar in deze hitte heb ik niet veel trek, en zoo sta ik, na een half uur, al weer op straat om een wandelingetje te gaan maken alvorens naar kantoor te gaan. In- tusschen heeft de stad een ander aanzien ge kregen. Voor de winkels in de hoofdstraten staan mannen naar etalages te kijken, man nen, die vroeger met geen stok mee te krijgen waren als hun vrouw ging winkelen, staan nu naar de vroolijke hoedjes en fleurige japonnetjes te kijken, die in een damesmode zaak staan uitgestald; ze blijven ook staan voor een etalage vol speelgoed en vragen elkaar hoe het mechaniekje van een bepaald stuk speelgoed wel zou werken. Uitverkoren plekjes. Ik kom langs een van onze plantsoentjes, die nu in glorieuze zomertooi staan, en waar van de boomen schaduwrijke plekken geven, op de banken, die onder de boomen lekker in de schaduw staan, zitten, liggen en hangen mannen. Een tweetal heeft netjes een groot formaat zakdoek over de bank uitgespreid en zit daar zijn maaltijd te consumeeren. Een ander zit lui achterover en dommelt zoo'n beetje. Een derde heeft zijn voeten op de bank gelegd, tracht evengoed nog met zijn rug steun tegen de leuning te vinden, en leest in deze „verdraaide houding" een boek, dat, te zien aan den breeden grijns om zijn lippen, zeker nogal humoristisch is. In een paar café's zitten een paar mannen, breed uit voor het opgeschoven raam, tegen de 'hitte een flinke pul koud bier te drinken. Al wandelend kom ik aan een kanaal. Tus schen de struiken, die aan den kanaalkant groeien, staan en zitten mannen te visschen, sommigen zitten met het hoofd in de handen naar den dobber te turen. Wij drukten, in groote oplaag, Daarom betaalt U thans bij ons Opplakvellen MD 18(bonnen groot form.): per 100 st 0.16 per 1000 st 11.50 per 5000 st. 11.45 (per 1000) Opplakvellen MD 268 (bonnen klein form.): per 100 st. 0.18 per 1000 st. 11.70 per 5000 st. 1 1.65 (per 1000) Uw eerste winst de distributieopplakvellen van Koningstraat - Den Helder Tegen half twee valt de loomheid van deze menschen af. Gewaarschuwd door degenen die naar huis zijn geweest, komen allen overeind, een enkeling moet zoowat door zijn kameraden wakker geschud worden. De sirene looeit, het werk moet worden hervat. Luchtbeschermers op de bres voor het kind? Binnenkort zal in ons land een algemeene, geheel vrije collecte worden gehouden, waar van de opbrengst bestemd is voor het uitzen den van kinderen naar buiten. Een sympa thiek doel dus, e^n doel dat de warme in stemming zal hebben van heel ons volk. In dezen tijd worden door veel kinderen groote ontberingen geleden. We spreken daar bij maar niet eens over de kinderen in die plaatsen waar het oorlogsgeweld ,hun schrik op schrik bezorgd. Het is zoo goed en zoo noodig, dat de kinderen van de armsten er eens uit kun nen, dat ze in een omgeving gebracht worden, waar ze door uitstekende ver zorging en door veel verkeer in en met de natuur, alle narigheid vergeten. Die gelegenheid wordt aan een groot aantal kinderen geboden, als de opbrengst van de collecte royaal is. Is het resultaat teleurstel lend, dan zullen minder kinderen van deze uitzending gebruik kunnen maken. Wij twijfelen er niet aan of onze bevolking zal dit initiatief krachtig sterken. Binnenkort zal deze collecte in onze stad worden gehouden. En reeds nu is het wenschelijk, dat collectanten zich daarvoor opgeven. Het collectanten leger in onze stad is ingekrompen. Men atten deerde ons op onze luchtbeschermers. Wellicht zullen er velen onder hen zijn, die zich achter dezen strijd voor het kind willen zetten. Zij kunnen zich nu reeds opgeven aan het adres van den secretaris voor Kinderherstellings- en vacantiekolo- nies, den heer v. Heusden, Polderweg 60. Kom, luchtbeschermers, geef het goede voorbeeld en allen, die zich vr\j kunnen en willen maken voor dit syympathieke doel, verklaren zich nu reeds in principe be reid er aan mee te werken, door hun naam en adres af te geven aan bovenstaand adres. ONGEWENSCHT BEZOEK. Een bewoner van de Hoofdgracht deed aangifte, dat des nachts, tijdens zijn afwe zigheid, onbevoegden zich toegang tot zijn woning hadden verschaft. Gelukkig worden slechts eenige goederen van geringe waarde vermist. TE VEEL AAN BACCHUS GEOFFERD. De politie hield gisteren iemand aan wegens openbare dronkenschap. Hij werd ter ont nuchtering op het hoofdbureau in bswaring gesteld. RIJWIEL-ACROBATIEK. De politie moest iemand bekeuren terzake het feit, dat hij, op een rijwiel gezeten, dit zoodanig bestuurde, dat hij de veiligheid van het verkeer in gevaar bracht. Het geringe aantal beschikbare schoe nenbonnen en rijwielbanden is al vele malen overvraagd, zoodat de leider van het distributiekantoor moest besluiten, voor deze maand geen enkele schoenen bon en geen enkelen rijwielband meer beschikbaar te stellen. Men kan zich dus de moeite besparen om voor schoenen of een fietsband naar het distributiekantoor te gaan. Eerst de volgende maand zullen opnieuw bonnen beschikbaar zijn. Wie deze maand teleurgesteld wordt, heeft altijd het recht, volgende maand opnieuw zijn geluk te beproeven. Voor leiding en personeel van het distributiekantoor. De organisatie van het distributiekan toor is goed. De leider heeft de duizend en één moeilijkheden, die zich' bij dezen dienst voordoen, behoorlijk onder de knie, het personeel verstaat zijn taak. Er wordt hier niet met twee maten gemeten, ieder heeft dezelfde rechten, en vindt hetzelfde willige oor. Het distributiekantoor in Den Helder heeft onder de meest moeilijke omstandigheden zijn werk verricht. Het personeel heeft zich niet af laten schrikken door bombardementen. Het heeft zich aangepast, heeft zijn biezen gepakt als het dringend noodig was en zich elders opnieuw geïnstalleerd. En bij 1 '«ze gebeur lijkheden raakte men het hoofd niet kwijt, doch wist men zich direct in te schakelen om weer klaar te staan voor het publiek, het veeleischende publiek, dat niet naar moeilijk heden vraagt, doch dat niet anders wenscht dan zoo snel mogelijk geholpen te worden. Daaraan heeft het op het distributiekantoor in Den Helder nimmer ontbroken. Niet alleen de Heldersche autoriteiten zijn er van overtuigd, dat men in de Spoorstraat voor zijn taak volkomen berekend is. Dezer dagen was er in Zaandam een vergadering van verschillende leiders van distributiekantoren. Niet minder dan 48 leidende figuren waren daar bijeen. Ook het hoofd van den distributie- dienst in Nederland, de heer S. de Hoo, was aanwezig. Deze vergadering was uitgeschre ven door het Centraal distributiekantoor in Den Haag, in overleg met den gewestelijken inspecteur, den heer Scheffel, secretaris van de Kamer van Koophandel, te Alkmaar. Op deze vergadering wachtte den leider van het Heldersche distributiekantoor, den heer W. A. Everards, een bizondere ver rassing. B(j monde van den heer De Hoo werd hem de zilveren medaille van ver dienste uitgereikt, als bljjk van hooge waardeering voor het werk van het Hel dersche kantoor. Deze onderscheiding was voor den heer Everards een groot genoegen, temeer om dat h(j hierin zag een uiting van dank voor de wijze, waarop het geheele Hel dersche personeel zich van zjjn taak heeft gekweten. van 10 Juli 1941. Bevallen: W. E. VisserBosmann, d.; H. BaanHuchrak, z.; C. Veldkampvan der Veen, d. GEHUWD: J. H. Bosveld en N. Verfaille; A. J. Both en J. P. E. van Calmthout; J. Bon- tes en N. Claus; J. C. Dissel en N. Paap; J. W. Agterbeek en C. C. E. Gildemeijer. EINDEXAMEN RIJKS HOOGERE BURGERSCHOOL. Voor het eindexamen R.H.B.S. slaagden: de dames: Neeltje den Hartog, Willy A. Huis ken, Nancy A. Klok; de heeren G. Bussing, J. S. Drijver, F. A. van Gessel, C. van der Haagen, G. J. de Jong, M. Klerk en R. Windsma. Vier candidaten werden afgewezen. De hitte van de laatste dagen heeft haar invloed niet in het minst doen gelden op de temperatuur van het water. Over het binnen water zullen we maar niet eens spreken, want dat zal wel ongeveer op het „kookpunt" zijn, maar het zeewater, dat den invloed van de zon niet in zoo sterke mate ondervindt, omdat het practisch altijd in beweging is, was tot een temperatuur gestegen, die tegen lauw aan was. Gisterenmiddag was de temperatuur van het water opgeloopen tot bijna 20 graden Celsius of 68 graden Fahrenheit. Dit was de hoogste temperatuur, die dit jaar bereikt werd. In ons nummer van morgen hopen we op deze hittegolf nog even nader terug te komen. Zondag in Casino. Zondagmiddag heeft er in Casino een zeer bijzondere voorstelling plaats: nl. de twee be roemde broers Lou Bandy en Willy Derby treden te zamen in één programma op. Een dergelijk evenement heeft nog nimmer plaats gevonden. Zeer vele van hun bekende liedjes, uit verschillende revues zullen op het pro gramma staan, o.a. Zoek de zon op, De kolen- man, Antje, 4 Meisjes op 'n bank enz. Tevens treedt in dit programma op de be kwame accompagnateur en accordeonnist, Pierre Blaauw. Taxi op gas. De heer Van der Wijst is een vooruitstre vend mensch. Toen er geen taxi's meer reden zag hij kans met zijn motor, met aanhang wagen (een overgezellig coupétje voor twee menschen) aan de vraag van zijn klanten naar mechanisch vervoer, te voldoen. En nu ziet men sinds eenige dagen een fraaie V 8, met donkeren aanhangwagen door de stad rijden, waarop de naam van het taxibedrijf van den heer v. d. Wijst, „Hiltax", duidelijk geschil derd staat. In dezen aanhangwagen zit een gasballon, waarin pl.m. 11 m3 gas aanwezig is. Op deze gaskracht rijdt de taxi van den heer v. d. Wijst binnen en buiten de stad. De ballon kan overal gevuld worden. Het is gewoon lichtgas waarop de wagen rijdt en dus kan iedere gas fabriek de brandstof leveren. Uitslagen van Donderdag: Scheepsbouw 1Walbedrijf 31 Programma voor hedenavond half zeven. H.R.C.-terrein. Scheidsrechter M. Huising. Torpedo-atelierDe roode haan. ZONDER IDENTITEITSBEWIJS. Gisteren werden eenige personen door de politie aangehouden, die hun identiteitsbewijs niet b'i zich bleken te hebben. komt onder duizenden oogen Ook Uw advertentie Wij hebben U, meen ik, al eens geschetst 'wat 'n apart wereldje de Jordaan in feite is. Eén van hun specialiteiten is ongetwijfeld het meeningsverschil. U heeft natuurlijk net als ieder ander wel eens meegemaakt dat Uw meeningen met die van 'n ander in con flict waren gekomen. Ik bedoel thuis. Hier is een terrein, waar duizend en één factoren aanleiding kunnen zijn tot die uitdrukkingen, waarop met 'n wiskundige zekerheid repliek verwacht kan worden. Wanneer deze repliek dan uitgroeit tot ruzie, wij nemen nog steeds aan binnens huis, dan is het eerste wat je elkaar voor oogen houdt het stereotype: „Denk om de buren". Zoo niet in den Jordaan. Wanneer daar 'n interne famile-aangelegenheid met woorden beslecht moet worden, kunnen de buurtge- nooten zich verzekerd achten van 'n koste- looze opvoering van het betreffende drama. De straat, waarin zich de volgende moei lijkheden voordeden, vertoonde de bekende entourage. Huisjes met juweelen van trap- geveltjes, waartusschen smakelooze produc ten staan van een of andere saneeringswoede, typeeren deze huisjes nog meer tot 'n, voor de stad Amsterdam, kostbaar goed. Hoog in één van de trapgevels ontwaren wij 'n ka rakteristiek raam, waarachter 'n stel fèl roode geraniums van de liefde getuigen welke de Jordaner, niettegenstaande hij dit in z'n wereldje moet missen, voor de natuur koestert. Achter dit venster nu, huisveste het echt paar, dat voor de buren zoo niet de grootste, dan toch wel één der belangrijkste attracties beteekende. Vanwege „de Bonje"! De moei lijkheden, waarin dit echtpaar met 'n abso lute regelmaat verzeild scheen te raken, uitten zich meestal in moordgeroep, waarna de heer des huizes zich gedrongen voelde het huisraad van de noodzakelijkste voorwerpen te ontlasten door deze met veel misbaar bui tenshuis te deponeeren. En wij ontwaarden het karakteristieke raam met daarachter de fèl roode geraniums hóóg in den gevel Als „neutrale" toeschouwers hingen vrien den, buurtgenooten, familie en al wat zich maar even verwant voelde, uit de opgeschoven ra men, om, zóó dit gevraagd mocht worden, één der kijvenden met raad en daad bij te staan. De jeugd, tuk op een relletje, stond gedul dig te wachten op het neerdalende porcelijn... De straat was gewend aan deze kibbelpar- trjtjes, hetgeen niet te verwonderen was, want, zoo ik U reeds vertelde, ze herhaalden zich zóó regelmatig, dat je, om zoo te zeggen, je klok er gelijk op kon zetten. Totdat 'n ieder met ongeveinsde verwonde ring constateerde dat het rustig bleef achter het karakteristieke raam met de fel roode geraniums. De tijd verstreek. Het duurd, 'n dag, 'n week, 'n maand. Toen begonnen zich bij de vrienden, buurtgenooten, familie en al wat zich maar verwant voelde, dusdanige teeke nen van ongerustheid te vertoonen, dat men de hoofden bij elkaar stak en zich fluisterend af ging vragen: „Er zal toch niets gebeurd wezen Toen het echter rustig blééf werd uit om wonenden 'n deputatie gevormd, welke het vreemde geval zou onderzoeken...! Langs 'n trap met twee halve slagen, waarlangs 'n zwabberend touw de functie van leuning verrichtte, klom de „depetatie", zooals de leden zich noemden, langzaam en omzichtig naar boven. Oome Arie, één der afgevaardigden, trapte bij vergissing op het toch al niet in blakenden welstand verkee- rende been van z'n voorganger, hetgeen bijna tot 'n ontijdig einde van de missie leidde. 'n Korte, doch krachtige tik op het brak- kige paneel boekte dadelijk succes. In de deuropening verscheen, blijkbaar in uitne mende stemming, de manlijke helft van het, laten wjj blijven zeggen, echtpaar. „Kom d'r in manne", noodigde hij joviaal en het was hem aan te zien, dat hij over het doel van hun bezoek in onwetendheid ver keerde. „Kijk es Manus," begon Arie, die als woord voerder fungeerde, „de zaak is deze; we wete niet wat er plotseling met jullie an de hand is. Altijd zijn we geïnteresseerd geweest bij jullie heibeltjes en nou die zoo lang uitblijven, vrage we je op de man af: er is toch niet een van jullie ziek geworden, Manus?" Onder deze. woorden had Manus lang zaam één oog dicht geknepen en zat met het andere de „kemissie" aandachtig op te nemen. „Nou Manus, zeg is wat", noodigde Arie uit. „Kijk 's kleutertjes", begon Manus. „Jullie hebbe met dat heele grjntje feitelijk niks te maken, maar ik zal het je zegge, om de toe stand op te klare." Bij dit laatste woord inter rumpeerde Arie, Manus, met de opmerking, dat hij iemand geen dorst moest laten krijgen. „Om bij de feite te blijve," vervolgde Manus, „toen we de laatste keer dat kibbelt je hadden, wete jullie nog? Toen heb ik die Griet van me 'n timmer gegeven, waardoor ze op de kolekit viel en 'n scheurtje boven d'r oog opliep." De leden der deputatie haalden zich het enorme verband voor den geest, waarmede „de Griet" had rondgeloopen en vormden zich 'n eigen idee omtrent „het scheurtje"! „Daarvoor heeft ze me voor het gerecht gehaald en toen ben ik veroordeeld onder toe zegging dat, als ik haar wéér zoo'n tik zou geven, ik 'n boete zou krijgen van vijf en twin tig gulden." Zichtbare opluchting bij de afgevaardigden. „Nou ben je er zeker mee gekapt hé Ma nus?' vroeg Arie, feitelijk overbodig. „Wel nee, Oome," verduidelijkte Manus. „Ik ben nou an 't spare tot ik die vijf en t'vintig pegeltjes bij elkaar heb..." WIP. W. G. Meerse, Begoniastraat 79. C. van Eeten, landarbeider, en echt gen., Langevl., woon vagen. Agatha E. de Valk, Beukenkampstr. 22. D .Koene, sluisknecht, en echtgen., De Ia Reystraat 5. D. Abbekerk, landarbeider, Hoogerwerf- straat 8. Cornelia C. E. Gildemeyer, kinderverz., Klaas Duitstraat 2. L. Middelkoop, chauffeur, en echtgen., Ooievaarstraat 27. J. Pompert, rijwielhersteller, Rijksweg 37. G. Schra, landbouwer, Van Leeuwenhoek straat 3. J. W.' Mefler, gasfitter, Ooievaarstr. 86. A. G. Beijer, dienstbode, Gasstraat 62. J. Dee, Langevliet 13. S. T. Gebhardt, kantoorbediende, Badhuis straat 108. E. Verhoog, Breestraat 42. A. van dtr Wijk, los arbeder, Wachtstr 20. J. C. Zegers, Van Galenstraat 26. Catharine E. van Veen, Van Galenstr. 29. Maria C. van Veen, v. Galenstraat 29. A. A. Rommel, 1.1. verpl., Langevliet 60. H. Rosseel, wachtmeetster marechaussee, en gezin, Javastraat 5. L. M. RietveldHuijsman, Herzofgstr. 66A. Grietje de Hoop, Loodsgracht 53. A. Verweij en gezin, scheepmaker, Narcis straat 64. K. K. Ouwens, marechaussee, Breedwars- straat 2. H. van Kuiken, marechaussee, Breedwars* straat 2. P. Pronk, perster, Balistraat 14. C. M. T. Bakker, zonder, Goversstraat 40. C. Schram, zetschipper, en gezin, Binnenha ven 97. M. C. J. F. de Smit, kapster, Brakkeveld- weg 116. E. TesselaarKuilboer, J. Verfailleweg 13. H. HendriksenPlagmeijer, Breewaterstr. 20 N. P. J. Ammerlaan, ass. apoth., Badhuis straat 130. H. Beets, werkman „De Kooy", Ruyghweg 339. S. W. Groot en gezin, rangeerder, Bassin gracht 14. P. Brandi en gezin, wachtgelder, Begonia straat 24. G. de Hoop, Loodsgracht 53. C. M. Kaak, Laan 27. W. J. de Lange, kommies, H. Treubstr. 15. P. H. Magré, ass. account, Doggersv. 27b. F. Schuttevan Doorn, le Schagendwar* straat 9. P. J. Mikmak en gezin, schipper, Achter binnenhaven. Waladres: Bassingracht 39. D. Leyen en gezin, visscher, Bassingracht 133. J. W. Moos en echtgen., violist, Kanaalw. 3. J. W. IJzerman en echtgen., gasfitter, Heo- tor Treubstraat 29. M. BakkerDuinker en zoon, Duinweg 18. J. Ruys en gezin, musicus, Kanaalweg 3. H. Abbenes, zonder, Sluisdijkstraat 115. E. Andriessen,verpleegster, Langevliet 60 J. P. Calmthout, Ooievaarstraat 155. J. van de Pol, gasfitter, Ooievaarstraat 50. P. Pool, stoker, Achterbinnenhaven 49. D. van Delftten Boekei, werkster, Toren straat 5. N. Bakker, dienstbode, Goversstraat 40. D. Hoephner, en echtgen., korp. konst., 2e Vroonstraat 24. J. P. van Franeker en echtgen., hulpmon teur, Balistraat 55. Geslaagd voor onderwijzeres onze plaats- genoote, Mej. A. Kraai, leerlinge aan de Kweekschool te Winschoten. ERNSTIGE AUTOBOTSING. Nabij De Waal, ongeveer bij het woonhuis van de familie de Portel, heeft gisterenmorgen een ernstige autobotsing plaats gehad, n.1. tusschen een melk- en vrachtauto. Een achttal personen werd bij dit ongeval min of meer ernstig gewond. Beide auto's zijn zwaar be schadigd. Het slechte uitzicht tengevolge van den dikken mist is de voornaamste oorzaak van dit ongeval. URK, 9 Juli. Door 40 vaartuigen werd heden aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aangevoerd: 2439 kg aal en paling, van 15117 kg per vaartuig, prijs §2—1.54 per kg; 15 manden possen, 2.55; 70 manden nest, 33 ct. p. mand en 32 kg voorn en baars, 1468 ct. per kg. Wegens windstilte was er weinig aanvoer. MELKCURSUS GEOPEND. Dezer dagen is te Urk vanwege het Land bouwonderwijs een melkcursus geopend. Aan dezen cursus zal door 10 personen worden deelgenomen. Het practische deel van den cursus zal 7 weken duren, waarna er door den landbouwleeraar, den heer Meijer, het theoretische deel zal worden bijgebracht. Van af Enkhuizen zal telkens een eerste melker het onderricht geven. Voor dezen melkcursus bestaat veel belangstelling. In September zal het examen voor het diploma worden afge legd. NAAR DEN OOST-POLDER. De booten van de Eerste Urker Stoomboot Maatschappij voeren thans reeds veel pas sagiers aan, om het droog geloopen land van Urk te bezoeken. In de toekomst zal dit zeer zeker gaan toenemen. NAAR HARDERWIJK. De aal en paling, welke van de Harderwijker vloot aan den Gem. Vischafslag te Urk worden aangevoerd, zullen nu voortaan door een Ur ker commissiekooper worden opgenomen (over den afslag) en per extra boot haar Harder wijk worden vervoerd. Hiervoor is aangewe zen de heer D. Nentjes. Burgerlijke Stand. Geboren: Albert, zoon van Cornelia"'Kapitein en Roelofje Post. Getrouwd: Johannes Oost en Grietje van den Berg.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 5