6OHIIEU die deze week gelden nationale plan HET ETEN IN DE JEUGDHERBERGEN Marktberichten De beteekenis van het Dc Waddenzeevisscherij Daitsch weermacbtbericht Italiaansch weermaebtberiebt De nationale gedachte zal er door versterkt worden Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherii Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherii ■9 OM UIT TE KNIPPEN. Brood: Bon 26 van de broodkaart geldig van 14 Juli t.m. 20 Juli. I Eiken bon geeft recht op het koo- pen van 100 «ram brood of één rantsoen eebak. Bon „26-4 rantsoe- I nen" eeeft recht op het koopen ij van 400 gram brood of 4 rantsoe nen pebak. Tarwebloem: Bon 10 van de Jloem- kaart, peldip van 14 Juli t.in. 10 Aup. Elke bon peek recht op het koopen van 35 gram tarwebloem, tarwemeel, roppebloem. roppemeel of zelfrijzend bakmeel of 50 pram brood of een half rantsoen pebak. Eén rantsoen pebak is: (beschuit, wafels, biscuits en andere koekjes) 75 pram. speculaas 140 pram. koek 140 pram. cake 300 pram. pcvuld klein korstpebak (b.v. amandel- broodjes) 400 pram. pevuld proot korstpebak (b.v. boterletter) 500 pram. taart en eebakies 600 pram. Voor peheel of ten deele uit meel of bloem pebakken producten, welke hierboven niet eenoemd zijn, peldt dat een rantsoen een hoe veelheid omvat, waarin 70 pram meel of bioem is verwerkt. Boter- en vetbonnen 22 en 23: pel dip van 30 Juni t.m. 16 Juli. Elke bon peeft recht op het koopen van 250 pram boter. De bonnen van de vetkaart peven recht op 15 cent re ductie per 250 pram boter. Kaas: Bonnen .26 kaas" en .27 kaas" peldip van 14 Juli t.m. 27 Juli (niet pebruikte tot en met 10 Aup.) Elke bon peeft recht op het koopen van 100 pram kaas. Jam: Bon 103. peldip van 14 Juli- t.m. 10 Aup.. peeft recht op het koopen van 500 pram, jam, stroop, honinp e.d. Bieren: Bon „26 eieren", peldip van 14 Juli t.m. 20 Juli. peeft recht op het koopen van één ei. Melk: Bon 26 van de melkkaart peldip van 14 Juli t.m. 20 Juli, peeft recht op het koopen van 1% liter melk. Aardappelen: Bon „26 reserve", peldip van 14 Juli t.m. 20 Juli, peeft recht op het koopen van 3 Kp. aardappelen. Vleeschbonnen 25: peldip van 10 Juli t.m. 17 Juli. Elke bon peeft recht op het koopen van 50 prhm yleesch of een half rantsoen vleesrh waren. Worst- en vleeschwarenhon 25: peldip van 10 Juli t.m. 17 Juli. peeft recht op het koopen van een half rantsoen vleeschwaren. Het rantsoen vleeschwaren, dat per 2 bonnen van de vleeschkaart kan worden pekocht, bedraapt 75 pram voor perookt of pekookt var kens-, rund- kalfs-. paarden- en schapenvleesch en voor perookte worstsoorten. 100 pram voor pe- kookte worstsoorten, rolpens en knakworst. 125 pram voor lever artikelen, tonpenworst of nier brood. 150 pram voor bloedworst, 100 pram verduurzaamde pans of kalkoen of 150 pram verduur zaamde kip of eend. been inbepre- pen. Pap en havermout: Bon „a rijst" van de papkaart (kinderen bene den 4 jaar), peldip van 14 Juli t.m. 10 Aup. peeft recht op het koopen van 250 pram rijst, rijstebloem, rijstemeel. rijstpries of pruttemeel (gemengd meel). De met „a haver mout" pemerkte bon peeft pedu- rende hetzelfde tijdvak recht op 't koopen van 3A0 pram havermout, haverbloem, navervokken. port, portmout, uit aardappelmeel be reide vlokken of prutten. Rijst: Bon 102. peldip van 14 Juli t.m. 10 Aup., peeft recht op het koopen van 250 eram rijst, rijste meel. rijstebloem, rijstpries of pruttenmeel. Bon 44: peldip van 16 Juni t.m. 10 Aup„ peeft recht op 't koopen van 250 pram havermout, havervlokken, haverbloem. aardappelmeelvlok- kcn. port portmout of pruften. Bon 45: peldip van 16 Juni t.m. 10 Aup.. peeft recht op het koopen van 250 pram port. portmout of erutten. Bon 46: peldip van 23 Juni t.m. 20 Juli. peeft recht op het koopen van 250 pram koffiesurropaat of 40 pram thee. Bon 54: peldip van 16 Juni tm. 10 Aup.. peeft recht op het koopen van 100 pram vermicelli, spaghetti- of macaroni. Bon 55: peldip van 16 Juni t.m. 10 Aup. peeft recht on het koopen van 100 eram maizena. saeo of aardap pelmeel. of een hoeveelheid pud- dinpnoeder of nuddinesauspoeder. ten hoopste bevattende 100 pram zetmeel. Suiker: bon 101 peldip van 7 Juli t.m. 3 Aup. peeft recht op het koo pen van 1 Ke. suiker. Hondenbrondbon 23: peldip van 1 Juli t.m. 31 Juli. peeft voor de proenen 1. 2. 3. 4. 5 en 6 rpcht on het koonen van resn. 10 Kp.. 10 Kp.. 8 Kp.. 5 Kp., 4 Kp. en 3 Kp. hondenbrood. Kattenbro«<ïbon 23: eeld'e van 1 Juli t.m. 31 Juli. peeft reeht on het koenen van HA Kp. kattenbrood. Zeen: bon 38. peldip van 30 Juni t.m. 3 Aup.. peeft reeht on het koonen van. naar keuze. 150 pram toUefzepn (nieuwe same™=te11ine) 1?0 pram huishoudzeep. 200 pram zachte zeen 'oude samenstellinp). 150 pram zaeMo reen (nieuwe sa- menstpiunp. 300 pram zachte zepn- pasfa. 250 pram zeennoerler of 600 pram wa^chnnp'ier. i~>" wesscheriien moeten voor elke 20 Kp. droop wasehpoerl één bon 38 in onf- vanpst nemen. Tortielbon „K" (alleen voor manna liikp oprennen pabonen véér 2 Fp- buari 1!f1v peldip van 1 Mei tot en met 31 Aup. reebfppvende on bef koonen van 50 pram «rbeerzeen of één rot of één tube sebeereréme. Textielbon „K" (alleen voor vrou wen en meisjes van 15 iaar en ouder): peeft recht on bet koonen van een zomerianon van bedrukte kiinctzürle of stof daarvoor. Textielbon „A" (alie kaarten) peeft reebt on bet koonen van een bad- eostunm of zwembroek. Brandstoffen: Bonnen 01 t.m. 0.3 bonkaart J. 01 t.m. 04 bonkaart K. 01 t.m. 11 bonkaart L. peldip van 24 Juni t.m. 31 Dec. Elke bon peeft reebt on bet koopen van één eenheid brandstof. Bonnen 05 t.m. 0?'bonkaart J 05 t.m. 08 bonkaart K. peldip van 24 Juni t.m. 31 Dec. Elke hnn peeft reeht on bet koonen van 195 Kp. nersturf of 200 Kp. ba.pperturf of 275 Kp. Peelturf of 200 Kp. andere turf. Bon „03 K.F.". peldip van 1 Juli t.m. 31 Juli. peeft recht op het koopen van één eenheid vaste brandstof. Bon „penerator-anthraciet. zesde periode" peldip van 1 Juli t.m. 31 Juli. peeft recht op het koopen van 1 HL. anthraciet of 50 Kp. turf- cokes. Bon eenerator-turf zesde periode" peldip van 1 Juli t.m. 31 Juli eeeft reeht on het koopen van 50 Stuks happprturf. 1 eenheid vaste brandstoffen is 1 hl (mar. 75 kp.) anthraciet. steen kolen industrie- of pierhrikptten. of 2.5 hl. knlenslik. of 2 hl. (max 100 kp.) cokes (ook pascokes) ot 110 kp. bruinkoolbriketten of 450 stuks (200 kp.) happer- nf 300 stuks (195 kp.) nersturf of 175 kp. fa- brieksturf of 200 kp. overipe soor ten turf. Grootste omsingelingsslag uit de wereldgeschiedenis thans geëin digd. Hoofdkwartier van den Feuhrer, 11 Juli (D.N.B.) Het Opperbevel van de Duitsche weermacht deelt mede. „Zooals reeds in een speciaal bericht ge- meld is, is met den dubbelen slap om Bialy stok en Minsk de prootste materiaal- en omsingelingsslag uit de wereldgeschiedenis geëindigd. 323.898 gevangenen, onder wie verscheidene commandeerende generaals en divisiecommandanten, vielen in onze han den. 3332 pantserwagens., 1809 stukken ge schut en groote hoeveelheden andere wape nen werden buitgemaakt of vernietigd. Het totale aantal gevangenen aan het oostelijke front is daarmede gestegen tot over de 400.000. Het totaal aantal buitgemaakte of vernielde vijandelijke pantserwagens tot 7615, het aantal buitgemaakte of vernielde stukken geschut tot 4423. De Sow.jet-lucht- macht heeft tot dusverre in totaal 6233 vlieg tuigen verloren. In den strijd tegen de Britsche ravi tailleering hebben duikbooten in het noorden van den Atlantischen Oce aan vier vijandelijke koopvaarders, met een peza men lijken inhoud van 27.600 ton. tot zinken gebracht. Ten oosten van Peterhead heeft de lucht macht een vrachtschip van 4000 ton tot zinken gebracht. In den afgeloo- pen nacht hebben sterke afdeelinpen gevechtsvliegtuigen de invoerhaven Huil met proot effect gebombardeerd. Andere luchtaanvallen waren ge richt op de havenwerken van Great Yarmouth en Berwick en op vlieg velden en zoeklichtstellinpcn in oost- en zuid-Engeland. Bij vijandelijke pogingen om de Kanaal- kust aan te vallen, hebben jagers gisteren 21, afweergeschut 4 en marinepeschut 3 Britsche vliegtuigen neergeschoten. Twee Duitsche vliegtuigen worden vermist. Zwakke vijandelijke afdeelinpen hebben in den afeeloopen nacht een klein aantal brisant en brandbommen op eenipe plaat sen in West-Duitschland laten vallen. De verliezen onder de burgerbevolking zijn gering". Rome, 11 Juli (Stefani). Weermachtbe- richt no. 401 luidt als volgt: Onze vliegtuigen hebben opnieuw de luchthaven van Nicosia op Cyprus gebom bardeerd en vijandelijke vliegtuigen op den grond vernield. Andere formaties hebben de petroleuminstallaties op Haifa gebombar deerd. waardoor uitgestrekte branden wer den veroorzaakt, die nop uren lang woed den: In Noord-Afrika hebben de strijdkrachten van dc spil installaties en uitrustingen van Tobroek gebombardeerd en ten oosten van Vier punten; het werk, het wo nen, verkeer en ontspanning. ONDERHOUD MET DEN DIREC TEUR Dr. Ir. P. BAKKER SCHUT. De zorg voor het landschap als ge heel en het bewustzijn van de so ciaal-economische functie van de vestigingskern dr. Ir, F. Bakker Schut, die nu benoemd is tot di recteur van het bureau van den rijksdienst voor het nationale plan, met wien wij dezer dagen een onder houd hadden over het nationale plan waren nog zeer enbryonaal en deze zouden later hoe langer hoe meer op den voorgrond treden. Vroeger werd de uitbreiding van elke stad en van elk dorp als een afzonderlijk geval gezien, waarin veelal de groote lijn ontbrak. Nadat de keuren in vroeger eeuwen reeds tal van voorschriften van stedebouwkundi gen aard hadden bevat en in dien tijd vele steden systematisch en volgens een vast plan waren uitgebreid, paf de 19e eeuw een chao tische ontwikkeling te zien door de gevolgen van de snelle bevolkingstoename, het sioo- pen van de vestinggordels en de princi- pieele beperking van overheidsbemoeiing op alle gebied. De stratenplannen kregen echter in sommige steden tegen het eind van de 19de eeuw het karakter van zeer eenvou dige uitbreidingsplannen en de voor dien tijd zeer vooruitstrevende woningwet van 1901 bracht de verplichting tot het maken van uitbreidingsplannen voor de prootste gemeenten. Het duurde echter nop tot 1921 aieer deze plannen eenipe sanctie kregen door de verplichting tot weigering van een bouwvergunning voor bouwen in strijd met het pian. Op het internationaal stedebouwkundip congres van 1924 vormde het gewestelijk plan of streekplan de hoofdschotel. Een wettelijke basis voor het streekplan werd door de artikelen 45 t/m 50 van de woning wet in het leven geroepen. Sedertdien is overal in den lande het streekplan werk aangevat en veelal was het besef levendig, dat de ontwikkeling van een streek niet kon worden overgelaten aan het in zicht van een aantal gemeentebestu ren met dikwijls diametraal tegen overgestelde belangen. Ons land be hoort tot de dichtst bevolkte lan den van Europa en dit beteekent, dat de problemen, welke zich op ons betrekkelijk kleine territoir voordoen zeer ingewikkeld zijn, dat de conflicten, die om oplossing vra gen, zich veelvuldiger voordoen en van ernstiger aard zijn dan in de meeste andere landen en dat gemaak te fouten hier bedenkelijker gevol gen zullen hebben. Een nationaal plan is in ons kleine, maar dicht bevolkte land onontbeerlijk en er zijn tal van problemen, die alleen in nationaal verband tot een behoorlijke oplossing kun nen worden gebracht. Dit nationale plan dat reeds sedert vijf jaar werd bepleit, zal leiden tot een versterking van de nationale gedachte! Welke werken? Het is moeilijk te zeggen, welke werken in het nationale plan zullen worden opge nomen. Ir. Bakker Schut noemde als pro blemen op: cultuur-technische werken, zoo als verbetering van de afwatering, inpolde ring, landaanwinning, e.d., herbebossching, industrialisatie, geologisch onderzoek, zee havenontwikkeling, bevolkingspolitiek, drinkwatervoorziening, behoud van na- tuurruimte, wegenplannen, spoor- en tram wegplannen, kanalenplannen, luchthavens, gemeente en waterschapsgrenzen enz. De verschillende streekplancommissies, die vrijwel alle gewesten van ons land te vinden zijn, hebben reeds vele kostbare ge gevens. Verder zal er natuurlijk nauw sa mengewerkt worden met de universiteiten en hoogescholen, het centraal bureau voor de statistiek en de verschillende economisch technologische instituten. De vaststelling van het nationale pian, aldus besloot Ir. Bakker Schut zal men niet binnen zeer korten tijd mogen verwachten, er is veel voorbereidend werk te verrichten, de inschakeling van dit nationale plan voor het gebruik van den bodem, moge er toe leiden, dat ons zoo dicht bevolkte land in de toekomst het meest mogelijke nut zal trekken voor de vier doeleinden: het werk, het wonen, de ontspanning en het verkeer. Solloem Engelsche auto's onder mitrailleur- vuur genomen. De vijand heeft aanvallen gedaan op Benghasi en Derna. In Oost-Afrika de gebruikelijke activiteit in de vooruitgeschoven stellingen van onze oosten in het Amharagebied. De vijand heeft getracht aanvallen te doen op het gebied van Gondar. Onze terstond ingrijpende ja gers hebben twee vliegtuigen van den vijand neergeschoten. In den nacht hebben Britsche vliegtuigen wederom Napels gebombardeerd. Zware schade aan particuliere huizen, vijf dooden en 33 gewonden. Bonnen blijven afgeven. Vanwege de Nederlandsche Jeugdherberg centrale is dezer dagen medegedeeld, dat gedurende de zomermaanden grootere hoe veelheden voedsel voor de trekkers beschik baar zouden worden gesteld. Hetb ericht in dezen vorm is volkomen onjuist, aangezien daardoor ten onrechte de verwachting wordt gewekt, als zou thans in de jeugdherbergen eten zonder bon worden verstrekt. Van bevoegde zijde deelt men ons thans mede. dat weliswaar het centraal distribu tiekantoor aan de jeugdherbergen grootere voorschottoewijzingen heeft verstrekt, doch dit beteekent, dat aan het einde van het seizoen, deze toewijzingen met consumenten bonnen moeten worderl afgelost. Het-blijft dus zoo, dat ook de trekkers bij de jeugdherbergen hun bonnen moeten af geven Hierin is in het geheel geen veran dering gekomen. WIERINGEN Fabelachtige makrcelprijzen. Nog altijd is de visch op de Waddenzee dun gezaaid. Alles wat in de laatste wezen werd gevangen, wordt in beperkte hoeveel heden aangebracht, wat bot wat ansjovis, stamalen en makreel. Dit neemt echtern iet weg dat momen teel nog besommingen worden gemaakt die beteekenend zijn. Vooral de kamervisschers beleven een gouden tijd en daarvoor is het. zooals voorgekomen, niet eens noodig een «teur van 600 pond ter waarde van f 800 in de netten aan te treffen. Er is andere vis scherij en deze heeft zich weer op onvoor ziene wijze ontwikkeld, n.1. de makreel vangst. Te elfder ure was de ansjovis op de Wad den verschenen cn de vangsten die niet slecht mogen worden genoemd hielden buiten verwachting nog lang aan. Thans is het wel bijna afgeloopen. Doch. door het aanhoudende goede weer zijn er nog reeel- matig kleine vangsten van per dag 1000 tot en met 1500 Kg., welke tegen de max. prijs van 55 cent per Kg. wordt verkocht. Verdeeld over een 20-tal kamers zou dit echter maar nauwelijks de moeite loonen om er de kostbare olie aan te spandeeren en de kamers te gaan leegen. De kamers zouden wellicht reeds opgeruimd zijn- indien er niet tevens makreel werd gevangen. Door deze visch die anders bijna niet werd aange voerd zien we thans eebeuren dat nu nog het kostbare staande want in zee wordt ge plaatst hetgeen toch tamelijk hooge kosten gepaard gaat. Makreel brengt dan ook fa belachtige prijzen op. Dit vischie is in tamelijk ruime mate ver tegenwoordigd maar wordt, eigenaardig ge noeg, alleen in de omgeving van Wierin- gen aangetroffen. Texel heeft geringe vang sten, terwijl in Harlingen, in vergelijking met Wieringen, bijna niets wordt gevangen. In Harlingen wordt de makreel dan ook per stuk verkocht. In Wieringen komt regelmatig 80120 kist per dag binnen. Een kist^ bevat 100 pond,, inhoudend pl.m. 450 stuks.'Als versche visch is het niet gangbaar. Om te stoomen schijnt zij te klein te zijn en misschien ook reeds te duur, zoodat bijna alle makreel wordt in gelegd. Makreel is tamelijk snel aan bederf onderhevig, ?oodat het onmiddellijk na aan voer in het ijs gaat. De prijs, welke nog ongelimiteerd is, is buitengewoon hoog. Zij is thans, van de f 25 f28— per kist opgeloopen tot f30 a f35.— per kist, hetgeen neerkomt op pl.m. 7 cent per visch je. Normaal brengen de kamervisschers een '0-tal kistjes per dag binnen, doch er zijn ook met minder, maar ook wel meer, b.v. 20 kistjes per dag per schip. Per week een 700 kisten, waarmede de enorme besomming van ruim f20.000f25.000 wordt gemaakt, of over de kamers verdeeld een f 1000.tot f 1200.— per week. Een buitengewoon avontuurtje dus voor de kamervisschers, die normaal het want reeds hadden binnengehaald. Volgens de regelinr moet per 1 Juli de ansjovisvangst worden gestaakt. Do'orgaans werd, bij vangsten, deze termijn dan tot 15 Juli verlengd, maar dan was het ook afge loopen. Thans echter blijft het want staan voor de makreel en de kleine hoeveelheid ansjo vis die mede wordt gevangen, zal ook na 15 Juli wel verhandeld mogen worden. Ook waddenzeebot wordt nog vrij regel matig aangevoerd, doch in kleine hoeveel heden van normaal 150200 pond per schip Der week. Een 18-tal visschers neemt hier aan deel. De prijs, voor waddenzeebot, noe steeds ongelimiteerd, is 45—60 ct. o p. De earnalenvisscherii is korten tijd ge staakt geweest. De kwaliteit was minder goed. wat klein van stuk. doch de afgeloo pen week is 't weer eens- geprobeerd, o.a. door enkele Helderschen. die geen want voor andere visscherii beschikbaar hadden. In derdaad was de kwaliteit thans weer beter en kwam men met een Daar honderd kilo binnen. Zii waren echter, door de warmte, onverkoopbaar De hoon hliift, voorloonig dus nog geves tigd op de makreel. Andere visscherii is dc komende weken nog niet in zicht. De bot vangsten zuilen zich straks ook wel weer herstellen, men rekent voor September weer op sardien en later spiering, maar wellicht doen zich nog nieuwe verrassingen voor. Het feit, dat thans in de Noordzee bijna niet ge- vischt wordt, zal den vischstand zeker ten goede komen en wie weet nlukt de VVadden- zeevisseher, dus ook de Wieringer. daarvan de vruchten. POLITIE. Gevonden: een paar kindersokjes en een portemonnaie, inhoudende eenig kleingeld. Inlichtingen gemeentebode. INLEVERING VAN DISTRIBU TIEBONNEN VOOR AARDAP- PELEN DOOR BEROEPS- AARD APPELVER BOUWERS. De Secretaris-Generaal van het Departement van Land bouw en Visscherij brengt het volgende ter kennis van be- roepsaardappelverbouwers (boe ren en tuinders). Beroepstelers van aardappe len zijn verplicht in het tijde vak van Maandag 14 tot en met Zaterdag 19 Juli a.s. alle met „reserve" gemerkte distributie bonnen van henzelf, hun ge zinsleden en hun inwonend personeel bij den plaatselijke® distributiedienst in te leveren. De distributiediensten zulle® ontvangstbewijzen afgeven, wel ke de betrokken beroepsteler zorgvuldig dient te bewaren. Zooals reeds bekend gemaakt is, mogen de telers, hun gezins leden en hun inwonend perso neel in geen geval gebruik mge ken van de aan hen uitgerei*» te met „reserve" gemerkte hou» nen, derhalve ook niet van den bon, welke voor het tijdvak van 14 tot en met 20 Juli a.s. voor het koopen van aardappe len zal worden aangewezen. Met nadruk wordt er de aan dacht op gevestigd, dat aardap peltelers. gezinsleden van aard appeltelers of inwonend perso neel, die van met „reserve" ge merkte distributiebonnen ge bruik maken voor het koopen van aardappelen, dan wel in gebreke blijven, deze bonnen of een gedeelte daarvan in te le veren. zich blootstellen aan een strafvervolging. DISTRIBUTIE VAN AARD APPELEN, De Secretaris-Generaal van het Departement van Land bouw en Visscherij maakt het volgende bekend met betrek king tot de distributie van aardappelen. In verband met de verhoo ging van het aardappelrant soen dienen de détaillisten zich te wenden tot de plaatselijke verkoopkantoren v. d. V.B.N.A. ter verkrijging van 'n voorschot toewijzing. Het voorschot zal vijftig procent bedragen van de hoeveelheid aardappelen, wel ke gedurende de week van 7 tot en met 12 Juli werd betrok ken. Voorts zullen op alle toewij zingen ter verkrijging van aardappelen, welke als geldig heidsduur hebben 2i Juli a.s. of een daarna gelegen datum, dor de V.B.N.A. per rantsoen drie kilogram aardappelen worden afgeleverd. ANNA PAULOWNA HOE WARM HET WAS... Zandstrooien zien we hier anders alleen 's winters tegen de gladheid geschieden, maar wanneer het zonnetje de bovenlaag van de wegen zoo week maakt, dat men er aan vast blijft kleven, als men eenigen tijd op dezelfde plek staat, moet ook hiertegen het zandstrooien uitkomst brengen. PRETTIG NIEUWS. Onze vroegere plaatsgenoote J. W. J. Lo- vink, dochtertje van den oud-burgemcester is geslaagd voor het toelatingsexamen van het Gymnasium te Alkmaar. Behalve dit goede nieuws uit den huize Lovink, kunnen we ook nog melden, dat de oud-burgemeester, die eenigen. tijd ernstig ziek was, thans gelukkig weer hersteld is. TOEGELATEN. Tot de eerste klas van de R.H.B.S. te Alk maar werd toegelaten J. Kos. ALKMAAR. 11 Juli. Aardbeien f 37.50 per 100 Kg., aalbessen f 26.per 100 doos. andijvie f 1.50—11 per 100 Kg., bloemkool J f 8—11. idem II f 3.80— 7 per 100 stuks, doperwten f 18.druiven f 1.06 per 100 Kg., kropsla f 1.207.20 per 100 stuks, komkommers f 4.8012 per 100 stuks, peterselie f 5.20—7 p^r 100 bos. per ziken f 818 ner 100 stuks, postelein f 0.15 0.48 per bakje, peulen f 18.— per 100 Ke:., rabarber f 11.20—16 oer 100 Ke.. roode kool f 11.6012.20 per 100 Ke.. selderie f 5.60 8 per 100 bos. spinazie f 0.160.47 per 16 p. bak. sniihoonen f 18—30. dubbele spercie- hoonen f 31—36 per 100 Ke.. tuinboonen f 10.ner 100 Ke.. tomaten f 23.Der 100 Ke.. uien f 9.20^—17.10 per 100 bos, worte len f 7.20—9 per 100 bos. BROEK OP LANGENDT.TK. 12 Juli. Aanvoer: 440.000 Ke. aardappelen. Schot- sche muizen f 7.50. kleine f 2.50. 67 Kg; spercieboonen f 39 2039.90. 700 Ke. rabar ber f 13.10. 5100 Ke. roode kooi f 10.50 11.10. 1100 bot, wortelen f 9.—. 17500 Kg. tomaten; A. B. C en CC f 28.—. NOORDSCHARWDTTDE 12 Juli. Aanvoer: 357100 Ke. aardappelen: Schot- sche muizen f 7.50. kleine f 2.50. 7 Ke. sper cieboonen f 33.30 Kg .tuinboonen f 7.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 3