Weer nieuwe Schagenaars om en op de Me re rr:d ran Alkma^ af, zoSder daar heen speciale vergunning te hebben. De toestand in de Oekraïne Stalins laatste poging Ragohild Hveger geklopt Zweden wil slechts neutraliteit De handel van Nederlandsch-lndië De ambulance van het vrijwilligerslegioen Nederland NEDERLANDSCHE KINDEREN NAAR DE OOSTMARK Ruim 200 winkeliers beboet Sovjet-woordbreuk en Sovjet-wandaden Duitsch weermachtbericht Vernietiging in Sovjet-Rusland dunrt voort Arrondissementsrechtbank te Alkmaar Amsferdamscbe effectenbeurs Het leven weer normaal. P r e s s b u r g, 21 Juli (D.N.B.) De aan het front vertoevende speciale cor respondent van het Slowaaksche persbureau meldt, dat in de bevrijde Oekraine bijna over al het leven normaal is. De oogst is veelbe lovend, zoo meldt hij. Door den bliksemsnel len opmarsch der troepen zijn de bolsjewisten niet meer in staat geweest de oogst te ver nielen. In den landbouw is men onmiddellijk onder hoogen druk gaan werken. In alle groote steden van de bevrijde Oe kraine is, zoo meldt de correspondent, even eens het leven geheel normaal. De stad Lem- berg, die nog enkele dagen geleden een ge tuigenis aflegde van de gruweldaden en den yernietigingswil der bolsiewisten. is thans reeds weer schoongemaakt en de bevolking verricht haar dagelijksche werkzaamheden. Het autoverkeer is zeer levendig. De electri- •che trams zijn overvol en de levensmiddelen zaken verdeelen de levensmiddelen onder de bevolking, zoodat men niet gebrek behoeft te lijden. Het spoorwegverkeer is reeds gere geld en ook de café's en bioscopen zijn weer geopend. De stad is versierd met de Duitsche en Oekrainische vlaggen. Bij iederen stap blijkt de geestdrift der bevrijde bevolking en in Drohobitsj en Lemberg verschijnen Oe krainische dagbladen, welke in hooggestem de artikelen de Duitsche en Slowaaksche le gers verwelkomen. Minister-president Hansson be pleit democratische staatsorde. STOCKHOLM. 21 .Tuli (D.N.B.). De Zweed eehe minister-president Hansson, heeft gis teren op het congres van de Zweedsche me taalarbeiders een rede gehouden, waarover het blad „Social Demokraten" een bericht heeft gepubliceerd. Hansson dankte den Zweedschen metaal arbeiders voor het feit, dat zij de politiek der regeering hebben goedgekeurd, waar van het voornaamste doel is de vrijheid en de zelfstandigheid van Zweden te handha ven en het land bulten den oorlog te hou den. Ik weet, zoo zeide de premier o.a., dal er ook in Zweden vele menschen zijn, wier oordeel over antipathieën en sympathieën beinvloed wordt, welke niet alleen den binnenland- schen toenstand raken, doch ook de betrekkingen van Zweden met het buitenland. Voor de Zweedsche re geering kan echter sympathie geen invloed uitoefenen op haar stand punt. Zweden heeft altijd een po litiek van neutraliteit gevoerd, wel- ke uitsluitend bepaald werd door de Zweedsche belangen. F.cher heeft ook Zweden niet altijd een politiek kunnen voeren zonder rekening te houden met de geweldige verschuivingen in den geheelen toestand. Hansson geloofde dat het Zweedsche volk vastbesloten is so lidair te blijven ten einde een bereiken van de doelstelling der Zweedsche politiek, het land buiten den oorlog te houden en vrij heid en zelfstandigheid te handhaven, mo gelijk te maken. Ten slotte hekelde de mi nister president die krachten, die probeeren het Zweedsche volk er toe te brengen de verdediging van de democratische orde op te geven. De innerlijke ontbinding dor Sovjet- Unie. Berlijn, 21 Jul' (D.N.B.) De Duitsche bladen zien in de benoeming van Stalin tot volkscommissaris voor de de fensie een nieuw bewijs voor de innerlijke ontbinding en het toenemende moreele ver val der Sovjet-Unie. „Stalin geeft met dezen maatregel toe, aldus de Montag dat hij den chaos van de bolsjewistische verdedi ging verwacht. Hij tracht een eenheid in het leven te roepen van de militaire en politieke dictatuur, omdat hij zijn laatste hoop nog stelt op de mobilisatie van mannen, vrou wen en kinderen. Reeds worden onder de mi litaire reserves, die de maarschalken van den Sovjetstaat bijna zonder opleiding in den strijd werpen, gewapende arbeiders ge mengd uit de groote industriesteden." De maatregel van Stalin herinnert aan de wan hopige pogingen, die men in Frankrijk aan het werk heeft gesteld om een politieke en militaire eenheidsmarht te vormen voor de catastrofe ontstond. In de benoeming van Timosjenko tot vertegenwoordiger van Sta- lin ziet het blad een niéuw achterafzetten van Worosjilof en een miskenning ten aan zien >an Boedjenny. „De bloedhond van het Kremlin als laat ste reserve", zoo merkt het Zwoelf Uhr-blatt op, „duidelijker „kan de innerlijke zwakheid van het land niet tot uitdrukking komen.' In- en uitvoer lager dan verle den jaar. Batavia. 21 Juli (A.N.P.) De totale aanvoer uit Nederlandse!) Indië over de maand Mei was lager dan over dezelfde periode van het vorige jaar. Die uitvoer was namelijk in 1941 circa 10.000 ton min der. Ook de invoer over de afgeloope.n maand Mei was lager en wel 42.000 ton minder dan over Mei 1940. De waarde van den invoer was door de prijsstijging van verschillende artikelen, echter twee mil- lioen gulden honger. In totaal werd in de maand Mei 1941-uit gevoerd ruim een millioen ton. ter waar de van 77 millioen gulden. De invoer be droeg 130.500 ton. ter waarde van 76.500.000 gulden. De uitvoer van suiker over de maand Juni van 1941 bedroeg 78.000 ton. wel'k cij fer beduidend beneden de raming was. 's-Gravenhage, 21 Juli. De Nederland- sche ambulance, welke binnenkort zal ver trekken, heeft tot taak den nood te lenigen van militairen en burgers, die slachtoffer zijn geworden van de krijgshandelingen in Oost Europa. Vriend en vijand hebben hulp noodig. Zoowel de Finsche, de Roemeensche en Duitsche soldaten worden verzorgd, als ook de Russische. Hoewel onzerzijds nog geen oproep tot fi- nancieelen steun werd gedaan, ontving de Nederlandsche ambulance reeds belangrijke geldsbedragen, hetgeen vanzelfsprekend in hooge mate wordt gewaardeerd. Dokters en verplegend personeel, die zich wefischen op te geven voor de Nederland sche ambulance, kunnen zich schriftelijk melden aan het hoofdkwartier vrijwilligers legioen Nederland, Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. Afdeeling ambulance. Ongeveer 400 in getal. Naar wij vernemen zal ook dezen zomer, zij het op beperkte schaal, weder een aantal Nederlandsche kinderen, ongeveer zes we ken in de Oostmark doorbrengen als gasten van verscheidene families aldaar, die verle den jaar eveneens Nederlandsche kinderen hebben verzorgd. Daar ditmaal ook uit andere deelen van Europa kinderen naar de Oostmark worden uitgezonden, is de plaatsing beperkt tot on geveer vierhonderd Nederlandsche kinderen, nl. uit Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. Utrecht en Haarlem, die hieraan de meeste behoefte hebben. Vrijdag 8 Augustus zullen zij naar de Oostmark vertrekken, waar zij Zaterdag d.a.v. hun bestemniing zullen bereiken, om daar te verblijven tot Vrijdag 19 September en den volgenden dag bij hun ouders terug te zijn. RUBBER-ONDERZOEK IN NEDER- LANDSCII INDIE. Batavia, 21 Juli (A.N.P.) In Nederlandsch Indië is een bureau voor rubber onderzoek opgericht. De raad van bestuur is door den directeur van het departement van econo mische zaken geinstalleerd. Deze wees bij die installatie op de gevaren, welke thans de plantage rubber bedreigen. Deze gevaren, zoo zeide hij. zijn vooral de opening van nieuwe productie gebieden in de Vereenig- de Staten en de toeneming van de produc tie van syntetische rubber. Hierdoor is de instelling van een bureau voor rubberondprzoek een feit van bijzon dere beteekenis, zoo besloot de heer Van Mook zijn ipstallatierede. FIETSER AANGEREDEN EN GEDOOD Van twee arbeiders, die langs de Lange- wijk te Dedemsvaart fietsten, werd een, H. van,der Hulst, door een tegemoet rijdende auto aangereden. De man werd van zijn rij wiel geslingerd en vrijwel op slag gedood. Wegens te dure melkpoeder. Een aantal weken geleden werd tegelij kertijd in een aantal plaatsen in Noord-Hol land en Utrecht een onderzoek ingesteld naar de prijzen van melkpoeder en gecon denseerde melk. Een groot aantal proces sen-verbaal wegens overtreding der prijs- voorschriften was het gevolg. De inspecteur voor de prijsbeheersching te Amsterdam heeft nu deze zaken berecht en aan ruim tweehonderd winkeliers boe ten opgelegd van f 25 tot f 50.—. Eenige grossiers, die eveneens te hooge prijzen be rekenden, werden met hoogere boeten ge straft. MOEITE WERD SCHAMEL BELOOND. Gedurende het weekeinde hebben onge- noode gasten een bezoek gebracht aan de metaalwarenfabriek van de firma L. Wijn berg in de Gieterstraat te Amsterdam, waar zij vermoedelijk met een valschen sleutel binnenkwamen. Zoowel een brandkast als een schrijfbu reau werden opengebroken, doch de buit bestond slechts uit f 15.aan postzegels. Voor alle gedane moeite was dit wel een schamele belooning. $uAemmen Doch op de lange afstand onbetwist de sterkste. nog Kopenhagen, 21 Juli (A.N.P.) De uitsla gen van het eerste deel van de Deensche kampioenschappen, welke te Kopenhagen werden gehouden leverde verschillende verrassende resultaten op. Het nummer 100 meter rugslag voor da mes werd niet gewonnen door de bezitster van verschillende wereldrecord# Ragnhibl Hveger doch door Birte Ove Petersen. die de 100 meter aflegde in 1 min. 16.4 sec. Ragn hild Hveger deed over deze afstand precies 1 seconde langer. Daarentegen bewees de Deensche wereldrecordhoudster opnieuw, dat haar groote kracht gelegen is op de langere afstanden. Zij behaalde een gemakr kelijke en overtuigende zege op de 400 me ter horstcrawl in 5 min 26,1 sec. Karen Mngret Harup noteerde op deze afstand 5 min. 38 sec. Bij de heeren werd de 100 me ter horstcrawl gewonnen door Paul Peter sen in 1 min. 4,1 sec. Arne Poulsen won de 200 meter schoolslag in 3 min. 0,3 sec. Leo Nielsen deed er 0,1 sec. meer over. Parachutisten in burger. Helsinki, 21 Juli (DNB). Naar vandaag van gezaghebbende zijde wordt medegedeeld kon het vertrek van den Sowjetgezant en van de geaccrediteerde gezantschapsleden, waartoe eenige dagen geleden toestemming was verleend, geen doorgang hebben, aange zien op het laatste oogenblik was gebleken, dat de Sowjets hun beloften niet hebben gehouden, de leden van het Finsche gezant schap te Moskou tegelijkertijd te laten ver trekken naar een neutraal land. De Sovjet gezant, Orlof, de geaccrediteerde leden van het gezantschap en meer dan dertig burger lijke functionarissen worden derhalve te Helsinki vastgehouden tot het lot der Fin sche dipolmatieke vertegenwoordigers in de Sowjet Unie is opgehelderd. Parachutisten in burger. Berlijn, 21 Juli (DNB). Tegen alle bepa lingen van het volkenrecht in gebruiken de Sowjets naar het DNB. verneemt, in de ge vechten tegen het Duitsche leger niet slechts Duitsche uniformen, maar ook burgerklee- ding. Zoo zijn te Erzemieniec Sowjet parachu tisten gearresteerd, die burgerkleeding droe gen. Bij hun verhoor deelden zij mede dat verscheidene vliegtuigen van de valscherm brigade 204 te Baryspol gestart waren met parachutisten in burgerkleeding, die achter de Duitsche linies afgezet moesten worden Uit het hoofdkwartier van den Fuehrer, 21 Juli (D.N.B.) Het opperbevel der Duit sche Weermacht maakt bekend: Aan het Zuidelijke deel van het Ooste lijk front achtervolgen Duitsche, Roemeen sche en Hongaarsche troepen den verslagen vijand. Aan het geheele overige front ver- loopen de gevechtshandelingen met vernie tiging \an talrijke ingesloten vijandelijke groepen verder op succesvolle wijze. In den strijd tegen Groot-Brittanniö heeft het luchtwapen in den afgeloopen nacht voor de Britsche Oostkust twee vrachtsche pen met een totaal van 11.000 brt., evenals een motortorpedoboot, tot zinken gebracht. Gevechtsvliegtuigen hebben haveninstalla ties bebombardeerdaan de Schotsche Oost kust, aan de Zuidoostkust van Engeland en vliegvelden in het Zuidoosten van het eiland. In Noord-Afrika hebben Duitsche ge vechtsvliegtuigen Britsche artilleriestellin gen en haveninstallaties in Tobroek met bommen bestookt. Tijdens luchtgevechten werden drie Britsche jagers neergeschoten. Bij pogingen van Britsche vliegtuigen, gisteren en hedenochtend, om aanvallen te doen op de kanaalkust, hebben jagers en afweergeschut acht patrouillebooten en versperrimrsbrekers vier vijandelijke vlieg tuigen neergeschoten. Britsche gevechts vliegtuigen hebben den afgeloopen nacht op eenige plaatsen in West Duitschland bri sant en brandbommen neergeworpen. De burgerbevolking leed geringe verliezen, VOOR DEN ECONOMISCHEN RECHTER. Zitting van 21 Juni 1941. EEN MUISJE MET EEN HEEL LANG STAARTJE! Een peperduur bakje troost De caféhoudster mej. E. L.-B. uit Schagen had van den jeugdigen S. J. S. tè Schagen. thans gedetineerd in het Huis van Bewa ring te Alkmaar, wegens de bekende dief stallen in soorten, 24 pond koffie gekocht, zonder daarvoor bonnen af te geven. S. J. S.. als getuige gehoord, vertelde dat hij diie koffie gestolen had en voor f 1 per pond aan verd. had verkocht. Dat lijkt veel op heling: u moest toch weten, dat die jongen niet eerlijk aan die koffie gekomen was. hield mr. Ubbens verd. voor. Hij woonde tegenover me en ik heb nooit iets slechts van hem gehoord, ant woordde verd. De iongen was al maandenlang aan het gappen en stelen. U moogt wel blij wezen, dat u niet voor heling vervolgd wordt, zeide mr. Ubbens tot verd. De Officier van Justitie requisitoir ne mend. noemde het een ernstig feit. omdat verd. gehamsterd had. Ze mocht niet meer koopen dan noodzakelijk was en dan nog tegen afgifte van bonnen. Mr. de Bruevs Tach eischte f 250.— boete subs. 60 dagen hechtenis. 74. De verdediger van verd.. mr. Buiskool uit Hoorn wees er in z'n pleidooi op. dat bij verd. niet de bedoeling heeft voorgeze ten. om de koffie aan de distributie te onttrekken. Door de vele Helderscben die in Schagen ziin komen wonen, ging er belangrijk meer om in de zaak van zijn cliënt en deze wilde de klanten niet teleur stellen. Verd. heeft niet geweten, dat de koffie van diefstal afkomstig was en staat gunstig bekend aldus mr Buiskool. De raadsman was blij, dat de Officier een geldboete had gevraagd, doch verzocht den Rechter de uiterste clementie te willen be trachten. Mr. Ubbens uitspraak doende, veroordeel de verd. conform den eisch van den Offi cier. Voor een soortgelijk geval stond mej. A. C. B. uit Schagen terecht. Deze had echter slechts een half pond koffie van den 18-jari- gen bakkersknecht P. K. uit Schagen, even eens gedetineerd gekocht, zonder bon. P. K. als getuige gehoord, gaf ook toe, dat de koffie van diefstal afkomstig was. Hij had er f 1.— voor „gevangen". Verd.: Ik wist heusch niet, dat die kof fie van diefstal afkomstig was. Dat wordt O ook niet ten laste gelegd, merkte mr. Ubbens op. De officier vroeg f 10.boete, subs. 4 da gen en conform dezen eisch werd verd. ook door den Economischen Rechter veroor deeld Verd. wilde wel direct betalen, maar dan in marken. Dat zal niet gaan, zeide mr. Ubbens. U krijgt dan wel bericht, wanneer U betalen moet. Heerhugowaard. JE MOET JE BESTE KLANTEN HOUDEN. Op 17 Mei werd de heer S. D„ wonende te Heerhugowaard op den Middenweg aldaar aangehouden, omdat hij zonder vergunning brood in eigen vervoer naar Alkmaar wilde brengen. Ik had een vergunning, maar die is inge trokken. Wel zesmaal ben ik naar Amster dam geweest en ik heb er veel over geschre ven, maar ik werd gewoonweg afgescheept Waarom had U dan zoo'n haast? vroeg Mr. Ubbens. Ik had een goeie klant in Zaandam en je moet je goeie klanten houden. Ik had dat roggebrood naar Alkmaar willen brengen, om het daar rpee te geven aan een bode Gerust ik wil wel medewerken, maar ik wil toch ook m'n beste klanten niet verlie zen, voerde verd. nog ter verdediging aan. De officier eischt f 30 boete of 15 dagen. Mr. Ubbens, blijkbaar wel voelende, dat men hier het woord „verdachte" niet in al te ongunstigen zin moest nemen, en waar schijnlijk wel rekening houdende met de antecedenten van den alom zeer gunstig bekend staanden heer D., deed er 10 gulden af en veroordeelde verd. tot een geldboete van f 20 subs. 10 dagen. Heerhugowaar d. AARDAPPELEN LANGS DEN WEG. Zonder toezegging of vergunning zou N. S S. landbouwer te Heerhugowaard op 29 April j.l. te Wieringermeer een partij aard appelen hebben verkocht, dat stond als een paal boven water, zeide de Economische Rechter, mr. Ubbens, doch verd. ontkende dit. U heeftaan den controleur verklaard, dat U de aardappelen had gekocht en wel zonder bonnen deze had vervoerd en w:eer verkocht, aldus mr. Ubbens. Verd" zeide de aardappelen niet te heb ben gekocht, doch langs den weg te heb ben gevonden. Dan heeft U diefstal gepleegd, merkte de officier van Justitie mr. de Brueys Tack op. U staat hier aardig te liegen, geloof ik merkte mr. Ubbens op. Get. P. N. controleur van de Landbouw- crisiswet wonende te Oudkarspel verklaar de, dat verd. eerst gezegd had de aardappe len te hebben gekocht van een boer wiens naam hij niet wilde noemen: later kwam verd. op die" verklaring terug en zeide de aardappelen te hebben gevonden. Dat was ook zoo, hield verd. vol. De officier van Justitie requisitoir nemend achte 't tenlastte gelegde wettig en overtui gend bewezen en rekening houdende met \erdachtes houding eischte mr. de Brueys Tack f 100.— boete subs. 30 dagen hechte nis, met verbeurdverklaring der aardap pelen. Mr. Ubbens uitspraak doende, veroordeel de verd, tot f 75.— boete subs. 25 dagen, ter wijl de aardappelen werden verbeurd ver klaard. Ook verd. C. J. S. uit Anna Paulowna had op 25 April 1400 Kg. aardappelen vervoerd naar Breezand, zonder in het bezit te zijn van een geleidebiljet. Hij had ze daar vér- kocht. Verd. gaf het tenlaste gelegde toe, waarna de officier f 75.— boete subs. 30 dagen eisch te. Mr. Ubbens veroordeelde verd. tot f 50. boete, subs. 20 dagen met verbeurdverkla ring der aardappelen. Wieringerwaar d. PETROLEUM ZONDER TOEWIJZING. De landbouwer C. J. C„ wonende te Wie- ringerwaard had op 2 September toestem ming gekregen om 950 I. petroleum in voor raad te hebben. Hij mocht daarvan echter niet afleveren zonder toewijzing. Toen ech ter de controleur P. B. uit Den Helder op 18 Maart bij verd. kwam, had deze -- nog slechts 200 1. over. Verd. had 7.50 1 zelf ver bruikt. Verd. voerde ter verdediging aan, dat hij alle moeite had gedaan om een toewij zing te krijgen. Hij had die petroleum noo dig voor z'n bedrijf. Get. P. N„ controleur uit Oud>kars>pel, verklaarde dat er enkel en alleen motor brandstof werd toegewezen voor het dor- schen. De Officier achtte het bewijs wettig en overtuigend bewezen en meende, dat het niet noodig was zooveel petroleum te ver bonken als er verbruikt is. Verd. moest zich evenals ieder ander aanpassen. Mr. de Bruevs Tack eischte f 250.— boete subs. 60 dagen. Verd. vond de boete zéér hoog en ver klaarde de petroleum te hebben moeten gebruiken voor de ploeg. Mr. Ubbens uitspraak doende, veroor deelde verd. conform den eisch van den Officier. Ook verd. J. P. J. H. uit Oudkarspel had in het tijdvak van 2 September tot 14 Maart 350 L. petroleum zonder toewijzing verbruikt. Ik had op 2 September geen voorraad meer. merkte verd op. Dat is héél onwaarschijnlijk, maar u moest weten, dat u vóór 2 September er ook niet van gebruiken mocht. Dat wist ik ntet. aldus verd. De Officier van Justitie zeide in z'n re quisitoir dat verd. in elk geval strafbaar was en eischte f 150.— boete subs. 30 da gen hechtenis. Mr. Ubbens. uitspraak doende veroordeel de verd. tot f 200.— boete subs, 50 dagen. Kalme handel. Goed prijshou dende markt. Geen groote ver- anderingen. Nederlandsche beleggingen rustig. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V K. L.K. Nederland 1941 I 4 Nederland 1940 I 4 Nederland 1940 II 4 Idem met bel fac. Nederland 1938 3.3% Oost Indië 1937 8 Oost Indië 1937 A 8 99%-99% 99 13/16-99% 100% 100 5/16 99% 99% IOOI/4 1001% 92y2-92i/4 92%-92% 94% 91% 931/2 93 3/16 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 3% 's Grav. '37 I 3% 97 N Holl. '38 3 89 N.-Holl '38 II (3%) 8 91% 91% R'dam '37 I III 3V2 93% 93% Z.-Holland 1937 3 95% HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp b. Veendam 3% 98% 98% AANDEELEN. BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A Ned. Ind. Handelsb. A 125% 126% Ned. Handel Mij. c.v. A 135% 135 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K U. 147%-148 146-147% Centr. Suiker Mij. 210 210% Fokker g. A- 192 193% Lever Bros en Unilever cv.A128%-129% 128%-131% Ned. Ford 315 310 Philips G B v.A. 222-225% 225-227% Philips pref. A. 155% 156 PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Kon. Petr'f 247%-245%' 247-250% SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. Holland Amerikalijn A. 117-118 118-119 Kon. Ned. Stoornb. Mij. nat bez. v. A. 168% 168% Kon. Paketvaart A. 241%r240% 212% Ned. Scheepv. Unie A. 178-177 177%-178% SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.VA. 426-429 429-433 Javasche Cultuur 255 256 N.I.SU. 244% 241 TAB AKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. 225%-226 228-234 Deli Mij cv. A. 285-287 286%-29D Senembah 226 221%-226% RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 271-274 275%-278% Deli Batavia Mij. A. 222 225 Zonder schriftelijke vergunning had de landbouwer P. M. B. uit Middenmeet 510 L. petroleum voor het ploegen gebruikt. Verd. zeide in uiterste nood te hebben gehandeld. Hij had het voor een buurman gedaan, die zélf niet aanwezig was. De Officier eischte f 250— boete subs. 60 dagen en conform dezen eisch werd verd. ook veroordeeld. Het bleef naar petroleum - ruiken, want in het tijdvak van 2 September tot 14 Maart had verd. J. v. d. L. uit Middenmeer 130 L. petroleum verbruikt, zonder daar voor een toewijzing tè hebben. Verd. erkende het feit. doch hij had die brandstof beslist noodig voor zijn bedrijf. Dan had u een toewijzing moeten vra gen. zeide mr. Ubbens. De Officier eischte f 150 boete subs. 30 i dagen. Verd. zeide, dat z'n paard onklaar raakte en hij het bedrijf in stand moest houden. De Econ. Rechter wilde met deze omstan digheid rekening houden en veroordeelde' verdachte tot f 75 boete, subs. 15 dagen. J u 1 i a n a d o rp. GEEN GELEIDEBILJET. Op 16 April werd verd. M. C. v. d. B., wo- i nende te Julianadorp in Anna Paulowna aangehouden, omdat hij een partij bruine ooonen vervoerde, zonder daartoe vergun ning te hebben. Hij had geen geleidebiljet» Verd erkende het feit, doch zeide het niet Jï® n £cwc.tnn'. Hij had er niet aan ge dacht een geleidebiljet aan te vragen. De officier eischte f 40 boete, subs. 20 da- *e"' "jet verbeurdverklaring der boonen. Mr. Ubbens deed er f 10 af en veroordeel de verd. tot f 30 boete, subs. 10 dagen. De boonen kreeg verd. echter niet terug. Broek op Langend ij k. DE ZAAK KWAM NIET TOT KLAARHEID- Het was een verwarde zaak, welke op deze diten? M d ut arheid kwam- Den exPr werd ton 1 V V11 Broek °P Langendijk met ?eleKd- dat hij op 8 April hii J vierwielig motorrijtuig goederen kaarten bS zich h^ hU a"6 benoodi*de bens hee^ U die 'atcn zien? vroej? Mr' Ub' V HeeftNae'ik d,acht dat dat niet noodig was. gevrnnn-d9 v.e,rbalisant er U ook niet naar Heeto Tde e officier weten. Heelemaal niet, zeide verd. RmtJV00!1 °naannemelijk, meende Mr. do f Tack. Als U voor derden goederen hebben m°et U 6en sPeciale vergunning di^™ ^,arPn, 'ee*R vaten en leege kisten en wisTd i* ™nnscben toch terug hebben, was het oordeel van verd. do Hechter k°n er niet uitkomen en Woonsdno- qa0?11??11, waarna de zaak tot den verbalisant te hooren. aangehouden' ora

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2