gesloten is tn Geldige bonnen voor voedingsmiddelen 2-7 AUGUSTUS Marktberichten Rioleeringsplannen wording De inlevering van metalen wegens vacantie Sfsontwasscherij Insulinde Dc begeerlijke dubbe'tjes Raad Wierinqcn Italiaansch weerroachthericht Prijsopdrijving van luxe goederen in de week van 27 Juli t/m 2 Aug. 1941. TWEE APEN GLIPTEN DOOR DE DEUR... Provinciale Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij t STRAATBELASTING INGEVOERD; GETRACHT ZAL WORDEN PER CENTAGES TE VERMINDEREN. De Raad vergaderde gistermiddag onder leiding van burgemeester Kol ff. Secretaris de heer Van Duin. In de commissie tot nazien der rekeningen worden benoemd de heeren Niemeijer, Hulse bosch en Bakker. AANVULLING INSTRUCTIE GEMEENTE-ONTVANGER. Gedeputeerde Staten hebben aangedrongen ^eenige technische herzieningen in de in structies voor de gemeente-ontvangers, wel ke hierop neerkomen, dat deze functionaris sen nimmer méér gelden in kas mogen heb ben dan het bedrag dat door verzekering is gedekt De middelen die boven dit bedrag in de gemeentekas vloeien, moeten worden ge stort bij een instelling, waar over deze gel den niet kan worden beschikt dan met me dewerking van B. en W. Voorts hebben Ged. Staten verzocht de instructie te doen aanvullen met een bepa ling, waarbij den gemeente-ontvanger wordt .verboden, zonder vergunning van B. en W. voor derden in eenigerlei vorm werkzaam heden te verrichten. B. en W. stellen voor de instructie in die geest te wijzigen. Het toegestane bedrag van f5000.— kas wordt op f 10.000.verhoogd. Mw. WitSlikker wil de woorden: „zon der vergunning van B. en W." en de alinea geen arbeid voor anderen verrichten, schrap pen, dqs werkzaamheden voor derden ge- lieei verbieden. Spr. meent dat men toch niet alles behoeft te doen wat Ged. Staten zeggen. Besloten wordt eerst advies te vragen en er in de volgende zitting op terug te ko men. RIOLEERINGSPLANNEN. B. en W. oordeelen het wenschelijk, dat, nu de uitbreidingsplannen voor deze gemeente in ver gevorderd stadium van voorbereiding zijn gekomen, tegelijk een rioleeringsplan te doen ontwerpen voor de dorpen Hippolytus- hoef en Den Oever, de beide belangrijkste be volkingskernen in deze gemeente. De bestaande rioleering is niet volgens een bepaalde opzet aangelegd, doch het leiding net wordt telkens met grootere en kleinere gedeelten uitgebreid, zonder dat daaraan een bepaald systeem ten grondslag ligt, met al de bezwaren daaraan verbonden. Deze ongeregelde voorziening in' de behoef te aan afvoer van water en vuil kan op deze wijze niet doorgaan, omdat de bezwaren daartegen meer en meer merkbaar worden. Het vraagstuk van de verontreiniging van afvoerslooten, de centraliseering van de af voer, de capaciteit van de leidingen enz., vraagt om een oplossing. Tot het ontwerpen van een rioleeringsplan voor de beide dorpen, om de genoemde be zwaren op te heffen, werd aanbevolen het ingenieursbureau E. Noorman te Amersfoort, dat desgevraagd bereid werd gevonden tegen een vergoeding van f 500.— een ontwerp te maken. I B. en W. vragen een crediet tot dit bedrag te verleenen. Het voorstel van B. en W. wordt na eeni- ge discussie aangenomen. STRAATBELASTING. B. en W. schrijven, dat zij in kennis zijn gesteld met een schrijven van de commissie van overleg inzake gemeentebegrootingen, waarbij deze mededeelt, dat zij in het al gemeen slechts dan zal kunnen adviseeren een gemeente voor rijkshulp in aanmerking te doen komen, indien deze gemeente reeds voor het dienstjaar 1041 gebruik maakt van haar bevoegdheid tot het heffen van een straat- of wegbelasting tot een zoodanig ta rief, dat een billijke bijdrage wordt verkre gen in de ten laste der gemeente blijvende kosten, welke voor bestrijding door een der gelijke belasting in aanmerking komen. Dit beteekent dus, dat aan invoering van deze belasting ook in deze gemeente niet valt te ontkomen en deze al reeds voor het loopende jaar moet worden ingevoerd. De belasting moet worden geheven naai' grond slagen, volgens welke een billijke bijdrage gevorderd wordt in de kosten, ten laste der gemeente komende voor aanleg en onder houd der wegen, hun verlichting en voor afvoer van water en vuil. In de practijk schijnt onder „billijke bij drage" te worden verstaan een bijdrage, die ten hoogste 75 pet. van de bedoelde, ten laste der gemeente komende kosten dekt Voor Wieringen zou dit ongeveer f 19000.— beloopen. Bij het ontwerpen van de verordening zijn B. en W. er van uitgegaan, dat in de belas ting dient te worden bijgedragen door hen, wier eigendommen gelegenzijn aan de stra ten en wegen, welke door de gemeente zijn aangelegd en worden onderhouden, verlicht of gerioleerd. Het is nl. ook mogelijk in de belasting te betrekken perceclen, gelegen aan niet door de gemeente onderhouden, verlichte of gerioleerde straten of wegen. Het opleggen van de belastingplicht ook aan laatstgenoemde perceelen achten B. en W. echter onjuist en in strijd met de billijk heid, zoodat zij ze buiten de heffing hebben gelaten. Zou de gemeente f 19000 per jaar aan be lasting heffen, dan zou van de belasting plichtigen een bijdrage moeten worden ge heven van circa 17 pet. van de belastbare opbrengst. Een dergelijke heffing zou ech ter buitensporig hoog zijn, zooals ook bleek uit soortgelijke heffingen elders, die over het algemeen niet boven de 8 pet. uitgaan B. en W. stellen daarom voor de belasting te bepalen op 8 pet. van de belastbare op brengst en voor die perceelen, welke zijn gelegen aan wegen, alwaar een rioleering is en waar geen vuil wordt opgehaald, op 6 pet. Op de vraag van den heer Niemeijer ant woordde de Voorzitter, dat de eigenaars moeten betalen, niet de huurders. Na nog eenige discussie wordt besloten het voorstel te aanvaarden, doch te trachten een lager percentage te krijgen. Inentingsgelden. De gemeente is belast met de zorg voor de inenting van hare inwoners tegen typlius en para typlius. Toegestaan is dat, met uit zondering van on- en minvermogenden, van de ingeente personen een bijdrage in of een vergoeding van de door de gemeente ge maakte kosten van inenting wordt gevor derd. Bij die gemeenten echter, welke een financieele steun van het Rijk behoeven, wordt aangedrongen van die bevoegdheid gebruik te maken. B. en W. bieden daarom een verordening tot heffing van inentingsgelden aan. Overeenkomstig een van hoogerhand ge geven wenk is een gereduceerd tarief opge nomen voor personen wier gemengde hoofd som beneden f 96 ligt. Zij, wier gemengde hoofdsom f 96 of meer bedraagt, betalen de volle inentingskosten terug. De heer Niemeyer: Is inenting verplicht? Voorzitter: Het kan verplicht worden. De kosten van inenting worden op f 2.50 gesteld Aldus besloten. LICHAMELIJKE OEFENINGEN. Wijziging van de verordening, bepalende het aantal der opeir- bare lagere scholen, de plaats van vestiging dier scholen en de vakken van onderwijs, welke op die scholen onderwezen wor den. De bovengenoemde verordening in deze gemeente noemt nog als vak van onderwijs dat op de scholen moet worden onderwezen, „de vrije- en orde-oefeningen." Nu m.i. van 1 Januari j.1. op alle lagere scholen het vak „lichamelijke oefening" is ingevoerd, stellen B. en W. voor de veror dening op dit punt te wijzigen. Aldus besloten. Hierna sluiting. VERDERE LUCHTAANVALLEN OP BRITSCH ESCORTE. Rome, 25 Juli (Stefani): Het hoofdkwartier van de Italiaansche weermacht maakt bekend: Het konvooi van 18 schepen en het groote escorte van schepen der Britsche marine, die zich gewaagd hadden in het centrale deel van de Middellandsche Zee en reeds van onze zee- en luchtstrijdkrachten zware slagen ont vangen hebben, waren gisteren herhaaldelijk aan aanvallen van ons luchtwapen blootge steld. Bommenwerpers, duikvliegtuigen en torpe dovliegtuigen hebben in onvermoeiden strijd de resten van de Engelsche eenheden, die door zich te splitsen en met behulp van de slechte weersgesteldheid zich van den aan val hoopten los te maken daar de eigen vloot niet meer tot een krachtige bescher ming in staat was eerst verstrooid en ver volgens tot de grens van hun actieradius achtervolgd. De bommenwerpers hebben een schip van 10.000 ton verrast en met een vol treffer geraakt, zoodat, het zonk. Het aantal der verloren gegane vijandelijke vliegtuigen is van 7 tot 8 gestegen, die dor onzen van 3 tot 5. Bij deze actie hebben zich de beman ningen onder bevel van den commandanten kapitein Moioli, luitenant Rivoli, luitenant di Bella en de formaties duikbommenwerpers onder bevel van de kapiteins Zucconi en Rizzi onderscheiden. In Noord-Afrika werden aan het front van Tobroek vijandelijke afdeelingen, die een van onze steunpunten genaderd waren, met ver liezen afgeslagen. In-Oost-Afrika bedrijvigheid van artillerie in den sector Uoelchefit en Culquabert (Gon- dar). f 55.000.— boete. 's-G ravenhage. 25 Juli: •Een N.V. te 's-Gravenhage, welke in nor male tijden comestibles, conserven en zuid vruchten importeert, was er, toen na 10 Mei 1940 vrijwel niets meer kon worden inge voerd, toe overgegaan liet grootste deel van haar voorraden tegen verhoogden prijs uit te verkoopen. Voor zoover na 10 Mei nog wel goederen werden i. gekocht, waren bovendien in den verkoopprijs niet alleen de meerdere kosten van aankoop, maar ook het oude winstpercentage ingecalculeerd. In dit geval had men echter volgens de dwingende voor schriften slechts de oucle, in geld uitgedruk te, winstmarge op den verhoogden inkoops prijs mogen leggen. Ook had men nog ongeoorloofd hooge prij zen weten te berekenen door een bepaald ar tikel niet aan vaste afnemers, detaillisten, te leveren, maar het direct als „grootwinkelier" aan consumenten te verkoopen, waarhij dan uiteraard detailprijzen in rekening werden gebracht. De directeur der N.V., V. D., die de theorie der vervangingswaarde huldigde, was daar door tot een prijspolitiek gekomen, welke in alle opzichten indruischt tegen de begin selen der prijzenbeschikking 1940 no. 1. Te harer verontschuldiging voerde de N.V. aan. dat dé nrijsverhoogir g slechts luxe goe deren betrof en niet distributiegoederen of eerste levensbehoeften. Dit verweer werd ech ter door den inspecteur voor de prijsheheer- sching verworpen. Volgens dezen hadden nog afgezien van de wettelijke bepalingen de overtredingen der prijsvoorsrhriften de N.V. in een voordeeliger nositie gebracht dan haar concurrenten, die de voorschriften wel naleefden. Dit is een bevoorrechting, die so ciaal niet kan worden goedgekeurd. De N.V., die de prijzenbeschikking 19i0 no. 1 had overtrederwerd deswege door den inspecteur voor de prijsbeheersching te den Haag veroordeeld tot een boete van f oü.000 Wat is „waardevol volksgoed", wat „handwerk?" 's-Gravenhage, 25 Juli. Het inlichtingen bureau kunstvoorwerpen en antiquiteiten omschrijft de begrippen „waardevol volks goed" en ..handwerk" als volgt: Met „waardevol 'volksgoedworden be doeld: gebruiksartikelen in handwerk uit gevoerd, die de herinnering bewaren aan oude gewoonten en gebruiken, woninginrich tingen, bedrijfsleven, kleederdrachten, enz.. ELK DER VOLGENDE BONNEN GEEFT RECHT OP HET KOOPEN VAN: 27 Juli t.m. 2 Aug. 1941 28-4 brood 28 brood 28 vleesch 28 vl.waren 28 kaas 28 eieren 28 melk 28 reserve 4 rants. 1 rantsoen rantsoen 1 rantsoen 100 gram 1 stuks l3/i liter 3 Kg. brood of gebak vleesch of vleeschwaren 7 Juli t.m. 3 Aug. 1941 101 algemeen 1 Kg. 21 Juli t.m. 10 Aug. 1941 104 algemegn 1250 gram 14 Juli t.m. 10 Aug. 1941 kaas èieren melk aardappelen suiker koffie-surrogaat 103 algemeen 10 bioern 102 algemeen A rijst A havermout 500 Vx 250 250 250 gram rantsoen grani gram gram 16 Juni t.m. 10 Aug. 1941 44 algemeen 45 algemeen 54 algemeen 55 algemeen 250 250 100 100 gram gram gram gram 17 Juli t.m. 3 Aug. 1941 24-25 boter 24-25 vet 250 250 gram gram jam bloem, brood of gebak rijst havermout of gort havermout of gort gort vermicelli maizena boter boter met reductie Beschikbaar per persoon 0 t/m 3 jaar 4 t/m 13 jaar 14 t/m 20 jaar vol was senen eenheid in tijdvak van één week 10 20 24 20 rants. 1 3 3 3 rants. 100 100 100 100 gram 1 1 1 1 stuks 7 3'/2 l3/, H/4 liter 0 3 3 3 kg in tijdvak van vier weken 'l 1 1 1 kg 250 250 250 250 gram 500 4 500 4 500 4 500 4 gram rants. 500 250 250 250 gram 250 gram in tijdvak van acht weken 250 250 250 250 gram 250 250 250 250 gram 100 100 100 100 gram 100 100 100 100 gram in tijdvak van 18 dagen 250 250 500 500 5C0 500 500 500 gram gram ÉÉN RANTSOEN brood 100 gram gebak 75 gram 140 gram 300 gram 400 gram 500 gram 600 gram bloem 70 gram rijst 250 gram havermout 250 gram gort 250 gram vermicelli 100 grarn maizena 100 gram 100 gram vleesch 100 gram vleeschwaren 75 gram 75 gram 100 gratri 125 gram 150 gram jam 500 gram Voor de overige artikelen is melde hoeveelheden. brood beschuit, wafels, biscuits, koekjes óf speculaas, koek óf cake óf gevuld klein korstgebak, óf gevuld groot korstgebak, óf taart, gebakjes tarwebloem, -meel, roggebloem, -meel, zelfrijzen-d bakmeel rijst, rijstemeel, -bloem, -gries, gruttemeel (gemengd meel) havermout, -vlokken, -bloem, aardappelvlokken gort, gortemeel, grutten vermicelli, macaroni, spaghetti maizena, sago, aardappelmeel, óf zetmeel, verwerkt in puddingpoeder of puddingsaus- poeder vleesch, gewicht van been inbegrepen gerookt of gekookt vleesch, óf gerookte worstsoorten, óf gekookte worstsoorten, óf leverartikelen, tongeworst, nierbrood, óf bloedworst jam, siroop, honing, enz. het rantsoen gelijk aan de in bovenstaande lijst ver- ATTENTIE! DE VOLGENDE BONNEN ZIJN NA ZATERDAG 26 JULI NIET MEER GELDIG 27 brood 26—27 vleesch, vleeschwaren 27 eieren 27 melk 27 reserve (aardappelen) N.B. De bonnen 26, 27 en 28 voor KAAS blijven geldig t.m. 9 Augustus 1941 De bonnen, welke van 27 Juli 1941 af zijn geldig verklaard, met uitzondering van die voor vleesch of vleeschwaren, mogen reeds op Zaterdag 26 Juli 1941 worden gebruikt Het koopen van vleesch of vleeschwaren in winkels op Maandag en Dinsdag is niet geoorloofd. zoowel van Nederland als van Nederlandsch- Indië. Met „handwerk" wordt bedoeld behalve het onder waardevol volksgoed te rekenen oudere werk o#k de door kunstenaars uitgevoerde of naar hun model gemaakte nieuwe kunstnijverheid. Vraagt voor deze voorwerpen vrijstelling op formulier 2. Consternatie te Wassenaar. In het dierenpark te Wassenaar ontstond gistermiddag eenige con sternatie, doordat twee apen, moe der en zoon, kans hadden gezien den oppasser te verschalken en de vlucht te nemen. Gisteravond bevonden zij zich nog in vrijheid, maar zij bleven zich in het geboomte nabij hun openstaande kooi ophouden. De ontsnapping was een gevolg van het verkeerde optreden van enkele bezoekers, die voor de kooi van de apenfamilie stem den te kijken. In deze kooi bevond zich een rheses apengezin, vader, moeder en zoon. Een der bezoekers meende den apen een ge noegen te doen door hun een spiegeltje te geven om aldus de ijdelheid der dieren te streelen- Nadat de mannetjesaap bliksem snel het cadeau in ontvangst had genomen, meende hij. eerst zich van de kwaliteit te moeten overtuigen. Met zijn scherpe tanden begon hij het spiegelglas te bewerken, zegt de Tel De oppasser was op dit oogenblik juist met de tijgerfamilie bezig en kon daar door niet verhinderen, dat de bezoekers (jen aap tegen het verbod in het gevaarlijke speelgoed gaven. Het resultaat was, dat het dier het spiegeltje snel kapot beet en een stuk van het glas inslikte. De oppasser had intusschcn in de gaten gekregen, ook al door het angstgeroep van de geschrokken bezoekers, dat er in de apenkooi iets niet pluis was. Hij snelde naar de kooi en wist nog juist de rest van het spiegeltje te grij pen, voordat vader aap ook deze stukken naar binnen had gewerkt. Hierbij had hij echter, om vlug te kunnen ingrijpen, de kooi een oogenblik op een kier moeten zet ten Moeder aap en haar zoon hadden met hun slimme oogjes deze kans op de vrijheid al gauw ontdekt en terwijl de oppasser druk bezig was met het hoofd der apenfamilie, wisten moeder en zoon zich bliksemsnel naar buiten te werken en in de omringende hoo rnen t,e vluchten. Oogenblikkelijk werd a^arm geslagen en werd een jacht op het tweetal ingezet. Het gelukte evenwel niet de slimme dieren te verschalken. Met groote jaloezie zat vader nap achter de tralies de vrijheidstoe- ren van zijn vrouw en zoon gade te slaan. De twee gevluchte apen waren zoo bij de hand, dat zij telkens, wanneer de oppassers in de buurt kwamen, er vandoor gingen, doch als cr bezoekers op hen toekwamen, liepen zij rustig nader om zich versnaperingen te laten geven. Men heeft nu de deur van de apenwoning opengezet in de hrop, dat het tweetal uit eigen bewéging terugkomen zal. In ieder ge val verwacht men, dat de apenfamilie mor gen weer compleet zal zijn. Gevaar voor de omgeving leveren de vluchtelingen niet op, zoodat men rustig 'e situatie kan aanzien. COMMISSARIS VOOR DE CONFESSIO- NEELE VAKVEREENIGINGEN. 's-Gravenhage, 25 Juli. De Rijkscommis saris heeft thans, bij het voortzetten van de maatregelen, welke in de ufgeloonen weken tegen verscheidene politieke partijen zijn ge nomen. ook een commissaris benoemd voor de confessioneele vakvereenigingen. Hier mede wordt ook een einde gemaakt aan dc verschillende houdingen, welke deze vakver eenigingen aannamen ten aanzien van so ciaal-economische kwesties, welke verschil lende houdingen voortkwamen uit de ver bindingen met confessioneele kringen. Verder zal de zorg voor de buiten Neder land te werk gestelde arbeiders vereenvou digd en gecentraliseerd worden. Door deze maatregelen worden getroffen het Roomsch-Katholick werkliedenverbond, het Christelijk nationaal vakverbond, de REGISTRATIE EN MONSTE RING VAN PAARDEN. De Voedselcommissaris voor Noordholland maakt het vol gende bekend: Op last van den Bevelhebber der Duitsche Weermacht in Ne derland zal binnenkort worden overgegaan tot registratie van alle paarden, uitgezonderd veu lens beneden 1 jaar. Deze regi stratie zal worden gevolgd door een monstering door de Duit sche Weermacht. Téneinde de stagnatie in de bedrijven zoo gering mogelijk te doen zijn. wordt de registra tie gehouden op den dag der monstering. Eigenaren van paarden, welke deze voor korte- ren of langeren tijd hebben uit geleend buiten het district waartoe zij behooren, kunnen op verzoek in een ander rayon laten registreerpn en monste ren. Ook voor paarden, die langs den weg zijn, en dage lijks groote afstanden moeten afleggen. kan een dergelijk ver zoek worden gedaan. Aanvra gen daartoe moeten ten spoe digste worden ingediend bij den Plaatselijken Bureauhou der van het district waaronder men ressorteert, met opgave van de redenen. Hierbij deelen wij onze ge achte Clientèle mede, dat onze zaak van Verzoeke beleefd hiermede rekening te willen houden. Hoogachtend, SCHAGEN. Te koop: z. g. a. n. Eiken Ameublement, een eiken Dres soir en een Kamerspiegel. P. KOOIJ, Balgweg 4 A, Bree- zand. hierbij aangesloten vakgroepen, alsmede de diocesane arbeidersbonden. Tot commissaris is benoemd de huidige commissarisleider van het N.V.V., II. J. Woudenberg. Hij is in deze functie bevoegd de zaken, van de besturen van de genoem de bonden waar te nemen en bovendien alle organisatorische, personeele en financieele maatregelen te treffen welke voortvloeien uit de werkzaamheden van de bonden en welke noodig zijn tot het vereenvoudigen, alsmede tot het samengaan van de Nedcr- landsche arbeidersbeweging. De statuten van de genoemde bonden zijn niet in tegenspraak met de maatregelen van den commissaris. De Rijkscommissaris heeft nadrukkelijk bepaald, dat de rechten en aanspraken van de leden van de vakbonden, vooiVoover deze van. economischen aard zijn. van kracht blijven. Dn diefstal bij de Munt Gisterochtend heeft de Utrechtsche recht bank uitspraak gedaan tegen den 40-jarige J. K., werkman bij de Munt, die verdacht werd van diefstal van een zak met 1.000 dub- belties. K„ werkzaam met 7 anderen in de afzak- kamer van de Munt, was daar aanwezig toen de zak met 1000 dubbeltjes, die alle het jaar tal 1941 droegen, vermist werd. Bij alle aan wezigen in de betrokken afdeelingen werd onmiddellijk een huiszoeking gedaan, met het resultaat, dat bij verdachte 28 dubbeltjes met het jaartal 1941 gevonden werden. Ver dachte hiekl steeds vol, dat hij deze dub beltjes in verschillende winkels had gebeurd, welk verweer de rechtbank evenwel niet kon aanvaarden, temeer omdat uit de getuigen verklaringen duidelijk was komen vast te staan, dat de dubbeltjes met het jaar 1941 drie dagen vóór den diefstal in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag in omloop waren gebracht. Dit in overweging nemende, veroordeelde de rechtbank den verdachte, conform den eisch, tot 9 maanden gevangenisstraf. ALKMAAR, 25 Juni. Op de heden gehouden kaasmarkt wa ren in totaal 29 stapels, wegende 58000 Kg. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 20 stapels kleine fabriekskaai 40 plus f 56 en 20 plus f 43.50 9 stapels kleine Boe renkaas 40 plus f 55, alles met rijksmerK. Handel goed. BROEK OP LANGENDfJK, 26 Juli. "210.000 Kg aardappelen: Schotsche muizen f 550, bl. en blanke eigenheimers f 5.50, kleine f 2.50, 800 bos uien f 6—7.10, 200 Kg. gele nep f 16 80, 575 Kg. zilveruien, drielin gen f 1.1.80—12.50, nep f 18.20—20.50. 1725 Kg. spercieboonen f 22, 40 kg. snijboonen f 22, 500 Kg. kroten f 6.10—6.80, 70.000 Kg. roode kool f 7, 2000 Kg. witte kool f 5, 3600 Kg. gele kool f 12.50—16.20, 1800 bos wortelen f 7, 5150 Kg. tomaten, A, B, C en CC allen f 22. 11 kg. augurken f 79.90, 1450 Kg. tuinboo- nen f 7, 12 stuks zuchetts f 18. De eerste witte kool werd aangevoerd door den heer W. Blokdijk. Hecrhugowaard; gele nep van „Ons Belang". Henshroek. NOORDSCHARWOUDE. 26 Juli. Schotsche muizen f5 50, bl. eigenheimers f5.50, kleine bl. aardappelen f2.50, zilver uien, drielingen f. 12.10—13.50, zilvernep f 16.4021.80, spercieboonen f22, kroten f8.50. roode kool f7„ tuinboonen f7.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 3