110 leerlingen meldden zich voor de Ambachtsschool DE WEEK. Speeltuinen Ambachtsschool Zaterdag 26 Juli 1941 Tweede Blad ZPtadóMieiuuJ Aan 61 leerlingen het getuigschrift uitgereikt Het Gemeentebestuur op de bres voor het Onderwijs! Bijna verdronken Overgangsexamens Vakschool voor Meisjes Van grijpstuivers en leeraren in Feiten en Fantasieën Wie krijgen nieuwe Melkkaarten? de ideale verkooper! Gisterenmiddag was het voor de jon gens van de Ambachtsschool, de groote dag, de dag van het bekend worden van de toelatings- en overgangsexamens en van de uitreiking van de getuigschriften voor het vruchtbaar volbrengen van den tweejarigen cursus. In hun paaschbest treden de leerlingen dan aan. Heeren in keurige colberts, met witte puntboorden en zwierige dassen. De spanning in de zaal is voelbaar en de temperatuur gisterenmiddagonge nietbaar. Van het bestuur waren aanwezig de heeren S. Jaring, secr.; A. M. Engelmann, J. B. F. Meijer en A. A. Rueek, wethouder v. Loo ver te^ .awoordigde het gemeentebestuur. De hee ren Teune en Witsenburg toonden ook hun belangstelling. De heer Jaring heette de aanwezigen wel kom en sprak er zijn teleurstelling over uit, dat de 80-jarige voorzitter, de heer Kasteleijn, tengevolge van ziekte en uitstedigheid, niet aanwezig kon zijn. Een bizonder woord van dank richtte de heer Jaring aan het Departement van Opvoe ding, Kunst- en Cultuurbescherming en aan den Inspecteur van het Nijverheidsonderwijs, waarvan veel medewerking en steun ontvan gen werd. Voor de belangstelling van den heer Teune dankte de heer Jaring. Voprts deelde hij mede, dat van de 70 leerlingen 61 een getuigschrift ontvingen en dat er van dezen 5 geplaatst werden bij de gemeente lichtbedrijven en verschillenden bij de Marine werf en bij particuliere patroons. Zes jongelui behaalden behalve het ge tuigschrift een bizonderen pr|js, zoowel voor hun vlijt en gedrag als voor hun uitstekende puntenlijst. Zij verdienen allen lof. Een moeilijk studiejaar. Een moeilijk studiejaar ligt achter ons, zegt de heer Jaring. Een jaar, dat veel vergde van directeur en leeraren, die dikwijls onder moei lijke omstandigheden hun lessen moesten gpven. Van deze plaats spreek ik dan ook den dank namens het bestuur uit, voor al het geen zij in het afgeloopen jaar deden ten bate van onze school. Tot de jongelui zegt spr., jullie zijt ook nog dank verschuldigd aan je ouders of verzorgers, die je in staat stelden de lessen aan de school te kunnen volgen. En wanneer je dan straks met je getuigschrift de maatschappij in gaat, denkt dan vooral niet: „Nu ben ik er". De groote opleidingstijd begint nu pas en een moeilijke. Een opleiding in het volle leven. Hetgeen je aan onze school ontving was een vooropleiding. Gaat dus voort met je zelf te bekwamen en zorgt in je. eigen belang, dat je gaat behooren tot de geschoolde nijverheids arbeiders en helpt zoodoende mede om het am bacht op een hoog peil te brengen. Hoe somber de tjjd ook is, waarin wjj leven, bij den opbouw, die hierna zal vol gen, is de opvoering van vakbekwaamheid een dringende eisch. Er zal groote vraag zijn naar geschoold personeel. Afscheid van den heer Abbenes. Hierna reikt de heer Jaring de getuigschrif ten uit aan de leerlingen, waarna hij tot den heer Abbenes, die de school als leeraar ver laat, namens het bestuur een woord van dank richt voor wat hij voor het nijverheidsonder wijs in het algemeen en voor deze school in het bijzonder gedaan heeft. Zijn werk werd door het bestuur op hoogen prijs gesteld. De heer Abbenes voerde een geheel nieuw vak in, n.1. scheepsbouw, dat voor het eerst in den lande aan de Heldersche Ambachtsschool onderwezen werd en dat door den heer Abbenes, niet alleen op prettige, maar ook zeer leerzame wijze aan de jeugd werd onderwezen. Uw om- gang met directeur en leeraren was ook uitnemend, zegt spr. De aanwezigen onderstreepten deze woor den met een daverend applaus. De directeur dankt. Do directeur van de school, de heer Smit, dankt den heer Jaring voor de waardeerende woorden en vooral voor de medewerking, die dei school en leerlingen steeds van het bestuur oiAtving. j De directeur deelt daarna de bevorderingen vfan de leerlingen mede en spreekt de zitten- bJijvers met een hartelijk woord toe. Zij moe- 1 fn vooral den moed niet verliezen, want in jsrschillende gevallen is het slechte resultaat uiten hun schuld. jiüen leerling Van Galen brengt de directeur tfn extra pluimpje. Hij kwam dagelijks van eoord-S'charwoude op de fiets naar Den Hel- jfr. Als hij zoo energiek doorgaat, dan bereikt yo'n leerling wat. Ook de leerlingen van Texel jjengt de heer Smit zijn compliment. (jfDen leerlingen, die de school gaan verlaten, gijst de heer Smit op de avondcursussen, die sterk aanraadt, opdat zij zich verder be- jg/amen. jjjDen scheidenden leeraar, den heer Abbenes, nkt de heer Smit voor de goede samenwer- ïg en hij overhandigt hem, namens de raren, een vulpotlood als aandenken. slag kunnen. Daar kunnen zij hun vakkennis uitbreiden. Spr. wenscht de jongelui, die een getuig schrift ontvingen geluk en wenscht allen een prettige vacantie. (Applaus.) Dankwoord van een leerling. De leerling van Pappelendam dankt namens zijn medescholieren directeur en leeraren voor het genoten onderwijs en voor de prettige wijze, waarop ze hun leertijd aan de school mochten doorbrengen. Hij spreekt de beste wenschen voor de school uit. Vandaag gaan de leerlingen van de Ambachtsschool hun vacantietijd tege moet. Zooals de directeur meedeelde, is de vacantie met een week verlengd, zoodat de school op 1 September haar deuren zal heropenen. We vernamen, dat de animo voor de lessen van de Ambachtsschool nog steeds groeiende is bjj de Heldersche jeugd en de aangifte van leerlingen al zeer dicht de normale aanmelding be gint te naderen. Er hadden zich reeds 100 leerlingen opgegeven, waarvan er 95 geplaatst zjjn en de overigen nog een examentje zullen moeten doen. En nog steeds vloeien nieuwe aanmeldingen binnen. Als men nagaat, dat in normalen tjjd het aantal aangiften 140 a 150 bedroeg, moet men erkennen, dat de situatie voor de Ambachtsschool al zeer be vredigend is. Tot 1 September vacantie. Tenslotte deelt de directeur mede, dat de vacantie met een week verlengd is en de school met 1 September haar deuren zal heropenen. Nog een afscheidswoord. Namens de leeraren spreekt de heer H. Ver kerk een woord van afscheid tot den heer Abbenes, tevens doet hij dit namens den bond van leeraressen en leeraren bij het nijverheids onderwijs, voor den prettigen omgang. Hij voegt daaraan toe de beste wenschen voor den heer Abbenes. Gemeentebestuur en onderwjjs. De wethouder v. onderwijs, de heer L. van Doo, spreekt daarna een woord waarin hij wijst op de bewogen tijden waarin wij leven en die het gemeentebestuur van Den Helder voor veel moeilijke problemen hebben gesteld. In het bijzonder geldt dit ten aanzien van het onderwijs. Er moest veel gereisd en geschreven worden, maar in Den Haag heeft men begrip getoond voor de positie-, van Den Helder en men heeft de gemeente-met raad en daad bij gestaan. Van het kleuteronderwijs tot het middelbaar onderwijs kon in stand worden ge houden. Er vielen bij het onderwijs geen slacht offers. Door medewerking van het gemeentebestuur kunnen nu eenige jongelui aan de gasfabriek worden geplaatst als instrumentmaker, waar in zij zich verder kunnen bekwamen voor de maatschappij. De heer v. Loo wijst op de Centrale werk plaats voor de jongelui, die niet direct aan den Toelatings- en overgangsexamens. Toegelaten leerlingen tot de le klasse: Metaalbewerkers: A. v. Beek, G. W. v. d. Beek, P. C. v. d. Beek. W. Boelsums, M. de Boer, J. de Boer, K. J. Post, K. Borst, J. Bos, J. C. Bovenkerk, H. de Bruin, J. J. Bruses, G. Buis, G. Buis, J. Dienaar, D. Dijkshoorn, K. L. v. Eijsden, W. de Gier, C. B. Groninger, M. A. v. Hoek, J. Huisman, W. Keijzer, A. A. Klik, J. J. Kloprogge, D Koster, S. J. Kuiper, G. J. Lamens, J. H. Mos, F. Nak, C. Peerde- man, W. C. J. Preijde, J. Slort, F. B. J. Spaans, D. Swint, J. Toes, J. Vader, J. M. Verblauw, J. M. Verfaille, J. Wever, J. N. Winkel, J. L. v. Wolferen, A. Donders, C. Jas, B. G. Geur- des, P. J. v. d. Maden, A. R. Ritsma. Herexamen 2 leerlingen en 1 leerling afge wezen. ElectriciensJ. Burger, P. F. v. Dorselaar, W. F. Kerstens, T. Klomp, C. Kramer, M. de Loos, M. J. R. Marbus, D. Molijn, P. C. Rozen broek, N. A. Snel, G. Snijders, R. Tromp, G. Nijemanting, P. Korens, J. <5. Zeeman, D. J. Zeedijk. 1 leerling herexamen en 1 afgewezen. Motorrijtuig- en Rijwielherstellers: Th. Boersen, G. E. Walch, J. v. IJperen, Th. Stujj- venberg, J. C. Dekker, G. J. Mulder, H. Peters, H. Ike. 2 leerlingen herexamen en 1 leerling afge wezen. Scheepmakers: S. Bruin, H. G. de Haas, W. v. d. Hert, H. Krijnen, E. v. d. Pol, M. Post, H. Visser. Een leerling herexamen. Timmerlieden: F. Bouhof, P. A. de Graaf, F. den Hartog, E. Herder, W. P. Hermans, P. J. D. Huitinga, H. de Jong, R. Kapitein, J. J. Leeuw, G. P. Schouten, P. de Swart, M. de Vries, J. P. v. Bommel, M. J. v. Sikkellerus. 2 leerlingen herexamen. Meubelmakers: M. Boon, J. H. Siecker. 1 leerling afgewezen. Schilder. P. C. Alblas, J. M. Ober, F. Kerk- hove. Bevorderd naar de 2e klasse: Metaalbewerker: J. Bakker, L. Boere, L. Bromlewe, K. Egberts, A. J. Eiff, L. v. Galen, P. Garsteveld, H. M. Hartman, W Hermans, A. J. v. d. Heuvel, K. Hokke, J. H. v. Eldijk, D. Kikkert, M. Kooistra, W. Kooyman, N. A. Kries, P. Kroon, J. Kuijper, J. Lugtenburg, M. C. v. d. Plaat, P. Th. J. v. Son, J. Swart, P. H. Veénman, J. H. de Vries, F. v. d. Wal, R. v. d. Werff, K. Winter, Th. N. Schotman, A. J. Sijmons. Niet bevorderd 7 leerlingen. Scheepmakers: P. C. v. Hoek, J. de Lange, P. W. Verkerk, P. Vreugdenhil. Niet bevorderd 1 leerling. Motorrjjtuig- en RijwielherstellersC. Gor ter, N. Holtjes, C. Klein, A. M. Korevaar, J. J. Schnitfinck, A. Vlaming, C. A. Witte, D. A. Wijnsma. Niet bevorderd 1 leerling. Electriciens: N. Dapper, G. B. Drost, Chr. Geus, A. Hof, P. M. Kossen, H. B. Voorbrood, H. G. de Zwart, E. Boot. Niet bevorderd 1 leerling. Timmerlieden: C. -Barhorst, K. Borst, P. Bruin, L. Ch. v. Galen, D. Jes, J. v. d. Meer, A. Post, F. Selderbeek, J. Vermeulen, H. Heeres. Niet bevorderd 2 leerlingen. Meubelmakers: C. J. Zeeman. Niet^ bevorderd 1 leerling. Schilder: W. Wal. Niet bevorderd 1 leerling. Getuigschrift werd uitgereikt aan: Metaalbewerkers: H. C. Addink, J. Bakker, G. A. F; Berkhof, W. T. Bont, P. J. Boogaard, A. Bras, H. F. v. Dok, J. Druif, C. J. Gomes, J. de Groot, D. v. Hall, H. Hegeman, P. K. Hoornsman, M. J. Huisman, P. J. Jl. Kramer, G. Leijenaar, P. Meeles, J. v. Moort, A. Nan- nings, J. Pheiffer, B. H. v. d. Poll, J. Poorters, K. Sperling, J. v. Stipriaan, N. H. Striet, S. A. Verbrugge, P. Winkel, M. C. Worp, J. Wulffelee, P. I. Wijnbeek, J. J£. Ijzer, W. J. Zeeman, G. J. v. Zoonen. Afgewezen 5 leerlingen. Scheepmakers: J. v. d. Beidt, A. v. Gelder, H. C. Kuiper, J. Moelaert, K. Murje, C. v. Os, M. Pronk. Afgewezen geen. Motorrijtuig- en Rijwielherstellers: P. H. de Boojj, W. J. E. Looman, C. Okkerse, M. C. Purmer. Afgewezen 2 leerlingen. Electriciens: J. Blokker, D. J. Jacobs, R. Knol, C. H. J. v. Pappelendam, Q. Steigstra, D. Swart, C. H. ter Brugge. Afgewezen 1 leerling. Timmerlieden: L. de Bruin, A. J. P. v. Dorsselaar, J. v. Hobrn, T. Pronk, J. Ran, J. Schot. Afgewezen geen. Meubelmakers: C. J. Kater, S. Kuiper, A. Molijn, P. C. Smit. Afgewezen geen. Schilders: Afgewezen 1 leerling. Voor goede vlijt en gedrag werden prijzen toegekend aan de leerlingen: B. H. v. d. Poll, P. I. Wijnbeek, C. J. Gomes, Q. Steigstra, J. v. Hoorn en A. Molijn. Buiten de pieren gaan zwemmen. Waarschuwden wij dezer dagen in de krant voor het zwemmen aan strand, althans voor het onvoorzichtig zwemmen, gisteravond is wederom iemand bijna het slachtoffer ge worden van onvoorzichtigheid. Het zal omstreeks half 6 geweest zijn, dat de 17-jarige jongeman De Jong aan het zwemmen was en daarbij buiten de pieren gegaan is. Hier was het dat hij door den stroom meegevoerd was, een stroom, dermate sterk, dat de jonghn alras begreep dat hij op eigen kracht niet meer aan wal kon komen. Door schreeuwen en armbewegingen wist hjj de aandacht op zich te vestigen en terstond begaven zich een 4-tal per sonen, waaronder 2 militairen van de Duitsche Weermacht, te water om te pogen den jongeman te redden. Nadat aanvankelijk nog getracht was om met de reddingboei resultaat te bereiken, zwom men er met z'n vieren heen. Na veel moeite slaagde men er in den jongen te grijpen en aan wal te brengen. Hier kwam deze aan, weliswaar nog bij be wustzijn, doch volkomen uitgeput van ver moeienis en angst. Een goede waarschuwing om zich niet buiten de pieren te begeven. Opdat men zichzelf en ande-en niet in noodeloos ge- vaar brenge! 2-jarige voorbereidende opleiding. Bevorderd van het le naar het 2e leerjaar: Lena de Boorder, Mily Bouman, Jo Bouman, Betsy Breel, Dora Burger, Annie Delij, Willy Dhont, Rina Heiting, Tekla Laan, Lucia Licher, Trientje Oosterloo, Nelly Parlevliet, Mien Pronk, Trijntje Varenhorst, Gerda v. d. Water, Amalia van Willigen, Coba Zasburg, Corrie van Zoest, te Den Helder; Tiny Post, Nelly Rotgans, Jannie Wor, te Wieringen; Jo van Wijck, te Slootdorp. Niet bevorderd: 2. Het getuigschrift verkregen: Matty Haak- sema, Gré v. d. Hert, Mien Hoveling, Lies de Jong, Willy Kalwij, Annie Noordijk, Henny v. Os, Ali v. d. Plas, Marie Slikker, Nel Tiessen, Maart je Timmers, te Den Helder; Neelie Rot gans, Trijntje Sikkema, te Wieringen. Geen getuigschrift: 1 Opleiding huisnaaister. Bevorderd van het le naar het 2e leerjaar: Marie Fonteyn, Henny Klik, Adry Rebel, Marie Sons, te Den Helder; Bertha Wor, te Wieringen. 't Wordt tijd dat er vrede komt! 't Wordt hoog tijd, dat de strijdende menschheid weder tot bezinning komt, de wapens neerlegt en aan de ronde tafel van de verdraagzaamheid plaats neemt, omdat het iederen dag minder vreugdevol wordt rond te dolen op dit bloed- en tranenov er goten ondermaan- sche, waarvan het eene halfrond het andere haat op een gruwelijke wijze. 't Wordt, inderdaad, tijd en moge het zijn dat we spoedig aan den dag toe zijn waarop de bronzen stemmen der kerkklokken in heel dit land het uur van den vrede verkonden. Er zal veel blijken te zijn, dat dan om herziening roept. Ook in onze eigen vaderstad, die, liggende aan het eerste zee-front, de bloedige slagen niet ver mocht te ontloopen, en daarvan alle sporen draagt. En nu heeft men van de week dan gelezen over de „misplaatste zuinig heid", die „Den Haag" betracht en waarover velen intens en hartgrondig gekankerd hebben. Men vroeg zich af, en de vraag was b e g r ij p e l ij k, hoe men toch in vre desnaam dermate gedupeerde staatsbur gers op een dermate lakonieke wijze het bosch in kan sturen. Hun een grijp- stuiver in het vooruitzicht stellen én daarmee de zaken als afgedaan be schouwen. Het komt ons voor, dat hier een prin- cipieele fout, een ernstig abuis, gepleegd wordt. Afgezien van het feit, dat het hier onze eigen veste betreft, is deze klacht ook in Rotterdam, Vlissingen en elders even urgent. Hier is sprake van zuinigheid, die niet alleen de wijsheid bedriegt, doch die men on-nationaal kan noemen. Tenslotte staan de zaken toch zóó, dat heel dit volk tezaam de lasten van den krijg te dragen zal hebben. Het In enkele dagen 250 leden aange meld voor de twee open tuinen. Het initiatief tot opening van de. speel tuinen Vischmarkt en Oude Helder, eenige weken geleden door het speeltuinbestuur ge nomen, blijkt bij de ouders de noodige instem ming te hebben ontvangen. In enkele dagen meldden zich ongeveer 250 leden aan, dat beteekent dus, dat naar ruwe schatting een zeven achthonderdtal kinderen regelmatig de twee tuinen bezoeken, Voor de vacantie zijn de speeltuinen dagelijks van 4 tot 7 uur, Woensdag en Zaterdag "an 2 tot 7 uur open. In de vacanties zullen de tuinen echter den ge- heelen dag open zijn. Voor toezicht wordt gezorgd. Van alle kanten ontvangt het bestuur medewerking. Ook Tuindorp open? Het is niet onmogelijk, dat met de school- vacanties, waarin men een oruk bezoek aan de tuinen verwacht, ook de tuin aan het Tuindorp geopend zal worden. Tot op heden h^eft men daarvar afgezien, omdat Tuindorp vrij slecht bewoond was en..-, de linie wat dichtbij is. Het laatste gevaar is echter niet groot. Er is daar overdag nog nimmer iets gebeurd. Wie zich als lid wil aanmelden, kan dat doen bij de opzichters van de speel tuinen. Men steune het goede werk! gaat niet aan daarbij de zwaarst-getrof- fenen tot in lengte van dagen tot pau perisme te degradeeren en hen op een houtje te laten bijten. Wij weten niet welke instantie hier definitief-rege lend optreedt, 't Lijkt ons echter wen- schelijk, dat de heeren weten onder wélke omstandigheden hier geleden is opdat het besef doorbreke, dat hier niet met een douceur volstaan mag worden, doch met een volkomen vergoeding van het geleden verlies. Bij den lof, een dezer dagen „Den Haag" in de krant toegezwaaid, moge deze dreigende blaam zeker niet vergeten worden. Ja, de „baas" van de Handelsschool is vertrokken. Na de vele moeilijkheden die deze onderwijsinrichting sedert het laatste jaar te verduren had, thans d i t weer. 't Is voor de verantwoordelijke onderwijsinstanties om er moedeloos van te worden. 't Was een goeie baas. Vooral, om dat hij „schoolmeester" was in den waren zin des woords. Let wel, géén „schoolmeester"waarmee de goê-ge- meente het wezen bedoelt, dat meer in de litteratuur dan in werkelijkheid pleegt voor te komen. Dat is de uitge droogde, waanwijze, verheven, onpae- dagogische en begripslooze onderwijs man, zooals eens de pen van een Dou- wes Dekker die creëerde. Neen, wij doe len op den „meester"die in de klas ge leerd heeft wat jeugd is, wat jeugd be teekent en hoe men de jeugd tegemoet moet leeren treden. Jeugd bestaat er een moeilijker substantie om te vormen dan juist deze? Wij meenen van niet. Zelf de middel bare schooljaren niet vergeten zijnde, herinneren we ons nog maar al te goed hoe wij tegenover de leeraren stonden. Hoe wij hen. met alle felheid van 16- en 18-jarigen, intens verafgoodden en hartgrondig haatten. Hoe wij een apart zintuig hadden om diegenen er uit te halen die ons niet „aan" konden en hen het leven op allerlei wijze verzuurden, zoo wreed, zoo „rücksichtslos" als alleen de lieve jeugd van 18 en daaromtrent dat vermag. Leeraren pesten zie daar het privilege, dat velen zich meen den te mogen permitteeren. Omdat het er bij hoorde. Omdat het nu eenmaal onverbrekelijk aan schoolbanken, exa mens, en repetities verbonden was. Merkwaardig dat je nooit vat had (en wij verzuimen niet daarbij de hand in eigen boezem te steken) op leeraren en directeuren die gevormd waren in de leerschool van de lagere school. Zij bleken immuun voor onze aanvallen en bezaten dat mystiek vermogen slinksche pogingen en uitvallen als boomerangs op de bedrijvers zelf te doen wederkee- ren. Eerst later, nadat we de school verlaten hadden, bleek dat de leeraren- met-lagere-school-ervaring een speciaal zintuig schenen te bezitten. - Wij weten niet wie „den baas" zal op volgen. Hopen we dat het een persoon lijkheid is, .die naast bezitter van kennis ook, neen vooral, paedagoog is. Ge vormd, gekneed en getogen in de leer school van het aloude L.O. Tenslotte... een woord van waar deering aan 't adres van den reizenden Jan Rlaassen uit het buitenveld, die thans Nieuwediep binnengetrokken is ten einde de vacantie-purende jonkheit ook daar met zijn daverende grappen en grollen op te kikkeren. Dat alles ge schiedt pro deo en het is een wonder hoe deze man er in slaagt zijn vaste en variabele bedrijfskosten dermate laag te houden, dat Jan en alleman voor niets en niemendal een plaatsje krijgen. Daar voor past hulde; voor dezen laatsten „slager" van het seizoen. Maandag a.s. wordt met de uit gifte begonnen. Zooals men in een officieele publicatie in dit nummer leest, wordt a.s. Maandag een aanvang gemaakt met de uitreiking van nieuwe melkkaarten voor de distributie. Tegen inlevering van de thans in hun bezit zijnde melkkaarten worden nieuwe kaarten uitgereikt aan: a. kinderen, geboren na 1 Februari 1937. Voor deze categorie worden 4 melkkaarten verstrekt tegen inlevering van 4 „oude melk kaarten"; b. kinderen, geboren na 1 Februari 1927, doch vóór 2 Februari 1937. Zij krijgen 2 kaar ten tegen inlevering van 2 „oude melkkaar ten". c. arbeiders, die tijdens hun werkzaam heden voortdurend met vergiftige stoffen om gaan en die in verband hiermede in aanmer king zijn gekomen voor een extra melkkaart. Zjj ontvangen 2 kaarten tegen inlevering van 2 „oude kaarten". De uitreiking (met overlegging van de dis tributiestamkaarten) geschiedt voor de let ters A, B, C, D, E, F, G op Maandag 28 Juli. H, I, J, K, L, M op Dinsdag 29 Juli. N. O. P. Q, R, S op Woensdag 30 Juli. T, U, V, W, X, IJ, Z op Donderdag 31 Juli. De aandacht wordt er op gevestigd, dat van de in te leveren „oude melkkaarten" hoogstens de met „26" genummerde bonnen mogen zijn verwijderd. De bonnen, gemerkt „29" en hooger dienen nog aan de kaart te zitten. Kinderen van melkveehouders komen voor nieuwe kaarten niet in aanmerking. Tenslotte wordt er de aandacht op ge vestigd, dat personen boven de 14 jaar, die geen nieuwe kaarten ontvangen, de thans in gebruik zijnde kaarten zeer zorg vuldig dienen te bewaren. Men leze voorts de desbetreffende publi catie. Geslaagd voor het ULO-diploma A de heer B. A. P. Dekker te Anna Paulowna. Voor de ULO-examens, diploma A, slaagden te Alkmaar: P. v. Strjjen, S. Krij nen en T. Graaff.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 5