Roosevelt en de Roemeensche troepen bezetien Akkerman Het houden van postduiven Vrouwen van NEDERLAND Zuid-Amerikaansche Staten Volkstuintjes in BERLIJN Nieuwe wapeoverordeniog Activiteit bij SOLLOEM en T0BR0EK Sovjet-vermogens in NEDERLAND Het geval BELMONJ E VRIJW1LI N EGIOEN D Italiaansch weermachtbericht Wildwest manieren tegenover Duitschland Een belangrijk gironummer Amsfcrdamsche effectenbeurs FELLE CRITIEK OP ZIJN VAN BESCHERMER ,ROL Zooals te verwachten was heeft de affaire Belmonte in alle landen, welke met Duitschland zijn verwant groote verontwaardiging gewekt en heeft men anderzijds bewondering voor den Boliviaanschen officier Belmonte, die een grove fout zijner regeering niet verheelde, hoewel de ze houding hem zeer zeker veel leed en persoonlijk nadeel zal berokke nen. De affaire Belmonte weegt vooral daarom zoo zwaar, aldus het A.N.P. uit Berlijn, om dat liier door middel van een concrete ver- valsching een breuk moest worden ver oorzaakt, die niet slechts de betrekkingen van Duitschland met Bolivia, maar blijk baar met alle Ibero-Amerikaansche staten moest treffen. Niemand dan Rosevelt kon juist op dit oogenblik dergelijke spanningen wer.schen. Sinds jaar en dag streeft hij er naar den indruk te wekken, dat Zuid-Ame- rika door Duitschland wordt bedreigd. Hij wil eindelijk het resultaat van zijn be moeiingen zien om zijn „rol van bescher mer" in Zuid-Amerika te aanvaarden, waar door het mogelijk zou worden in de eer ste plaats in de Zuidelijke helft van het Amerikaansche continent ook militair vas ten voet te krijgen en zijn aanspraak op he gemonie door steunpunten te bevestigen en voorts daar bruikbare springplanken voor zijn aanvallen op Europa en Afrika te verwerven. Het werd tijd, dat het gewenschte inci dent met Duitschland, waarop men tot dus verre tevergeefsch had gewacht, op een of andere wijze tot stand werd gebracht. Het misdadige valsche spel, dat ter berei king van dit doel in de affaire Belmonte werd gespeeld, en waartoe de Boliviaansche regeering zich leende, kwalificeert op unie ke wijze de gangstermethoden, die Roose velt toepast. Haat en heerschzucht, geens zins b.v. bezorgdheid voor veiligheid en verdediging, hebben hem zoover gebracht dat hij evenals tegenover zijn eigen volk ook met betrekking tot vreemde landen in het geheel geen scrupules meer kent. De methoden van de documenten ver- va lsching, waarvan men zich thans in de affaire Belmonte heeftt bediend, geeft eener zijds een indruk van de gewetenloosheid, waarmede men heenstapt over belangen en wenschen der volken én is anderzijds een blijk, dat de zaak slecht is en onzeker staat, als dergelijke verwerpelijke middelen noo- dig zijn. Een nieuwe Atheniaaffaire! Aan de affaire Belmonte komt dezelfde beteekenis toe als destijds aan die van de Athenia of de Baralong. In dit geval is evenwel gebleken, dat de regie van Roose velt niet klopte. Ofschoon in hett D.N.B. bericht Roosevelt niet is genoemd, is de affaire Belmonte een van de vele acties van Roosevelt, die- bestemd zijn tot camou flage van de imperialistische oorlogsbedoe lingen van den Amerikaanschen president. Dit is een vervalsching van het onbeholpen- ste slag, waarbij men met zeldzame geweten loosheid is opgetreden om met een even naïeven als onbeholpen vervalscherstruc het weergalooze optreden tegen Duitschland Herhaaldelijk hebt u deze oproepen ge hoord en gelezen. Het werd u angstig te moede, omdat deze oproepen gericht werden tot hen, die uw mannen, verloofden en uw zoons zijn. In gedachten hoort u het bulderen van het geschut, het ratelen der machinegeweren. Begrijpelijk is uw angst. Maar, vrouwen van Nederland, bedenkt, dat er veel ernstiger ge varen dreigen, die gekeerd moeten worden, waartegen moeders, kinderen, waartegen ook u bescherming behoeft. Vrouwen van Nederland! bedenkt, dat op uw mannen, verloofden en zoons de heilige plicht rust chistendom, beschaving en cul tuur te verdedigen, bedenkt wat er van uw kinderen, van ons vaderland zou worden, in dien er geen mannen waren, die moedig en onversaagd zich in den strijd zouden werpen om het bolsjewistische monster te vernieti gen. Door alle eeuwen heen stonden fiere Nederlandsche vrouwen hun mannen, ver loofden en zoons af, wanneer het vaderland in gevaar was, wanneer onze heiligste goe deren bedreigd werden. Door alle eeuwen hebben Nederlandsche vrouwen bewezen, een waardig deel te zijn van een moedig volk, dat zichzelf wist te handhaven, dat een ge schiedenis bouwde, waarop wij nu nog met trots kunnen terugzien. Vrouwen van Nederland, er wordt een be roep gedaan op uw nannen, verloofden en zoons. Dezen hebben den oproep gehoord. Zij kennen hun plicht. Zij weten, dat de strijd hard zal zijn, beseffen, wat het vöor u is te moeten achterblijven maar als goede vaderlanders weten zij zich uw beschermers en wenschen cij zich te scharen in de gele deren van hen, die op de bres staan voor een gelukkige toekomst van het nieuwe Europa. Vrouwen van Nederland, het is de plicht, die uw mannen, verloofden en zoons roept. Het is uw plicht hen daarbij moreel te steu nen. Zorgt er voor, dat zij zich aanmelden bij het KONINGINNEGRACHT 22, DEN HAAG. 1 te rechtvaardigen. Dit gedoe is door een opzienbarend bewijs ontmaskerd. Thans is aangetoond, met welke methoden Roose velt de betrekkingen tusschen de volken voornemens is te vergiftigen en de souve- reiniteit van de Zuid Amerikaansche sta ten, de hij onder Joodsche heerschappij wil plaatsen, te vernietigen. De affaire Belmonte is voor alle vredelie vende volken een waarschuwing tegen de in vasie van het internationale jodendom. Er kan ook op gewezen worden, dat Belmonte sedert geruimen tijd wordt achtervolgd door den secret service en zijn sensationeele ver klaring niet schriftelijk heeft afgelegd. Hij is integendeel persoonlijk voor de wereldpers verschenen en heeft zijn verklaring als offi cier op eerewoord afgelegd. Duitsche nota aan Zuid-Amerikaan- sche Staten. Berlijn, 29 Juli (D.N.B.) De vertegenwoordiger van het Duitsche Rijk in de Zuid-Amerikaansche Staten heb ben in opdracht van de Rijksregeéring de regeeringen der SpaanschAmerikaansche Staten in kennis gesteld van de nota, welke de Duitsche zaakgelastigde te La Paz aan de Boliviaansctu regeering wegens haar op treden tegen den Duitschen gezant aldaar heeft gericht. Deze nota luidt als volgt: „Namens de Rijksregeering heb ik de eer hierbij" een code in te sluiten van een nota, welke de Duitsche zaakgelastigde te La Paz aan de Boliviaansche regeering wegens haar optreden tegen den Duitschen gezant aldaar heeft gericht. De rijksregeering acht het juist de aandacht der regeering te vestigen op.het in de nota weergegeven voorval, dat in het internationale verkeer zonder weer ga is. Zeer belangrijk voor de voedsel voorziening. Berlijn, 29 Juli De A.N.P.-correspon- dent meldt: In Berlijn en omgeving telt men 120.000 bezitters van zgn. volkstuintjes. Niettegen staande de beperkende bepalingen ten aan zien van het houden van (klein) vee in verband met de Veevoederschaarschte kan men toch nog in die tuintjes totaal 180.000 kippen houden, 70.000 konijnen, 2000 bijenkorven, 800 geiten en 150 varkens. Van veel meer belang is evenwel de teelt van groenten en fruit. Op een oppervlakte van bijna 3200 h a. tellen de Berlijnsche volkstuintjes 850.000 vruchtboomen. Voor het heele Duitsche rijk heeft men be rekend, dat 12,6 van den totalen groen- tenoogst en welhaast 14%> van den totalen fruitoogst door de volkstuintjes geleverd worden, zodat dit bij uitstek sociale insti tuut tevens in aanzienlijke mate tot de voed selvoorziening van het Duitsche volk bij draagt. Berlijn, 29 Juli (D.N.B.) Troepen van generaal Antonescu zijn op 27 Juli de aan de Zwarte Zee gelegen havenstad Akkerman binnengedrongen. Met de bezetting van deze stad, gelegen aan de monding van den Dnjestr, is Bessa- rabië van de bolsjewisten gezuiverd. Dit oude Roemeensche gebied, dat ongeveer een jaar geleden onder dwang aan de Sovjets werd afgestaan, bevindt zich daarmede vol ledig in handen van de Duitsche en Roe meensche troepen. Ook op 28 Juli leidde de aanval van de DuitschRoemeensche en Hor.gaarsohe troe pen tegen de bolsjewisten in den Zuidelij ken sector van het Oostelijke front, ondanks moeilijke wegen, tot groote terreinwinst. De bolsjewisten probeerden in onsamenhan gende plaatselijke gevechten zich tegen het opdringen van de Duitsch-Roemeensohe en Hongaarsche afdeelingen te verzetten en het opdringen van de verbonden troepen tegen te houden. Het verzet van de Sovjets stortte onder de bloedigste verliezen voor de bolsje wisten ineen. Daarbij meldden zich duizenden bolsjewisti sche overloopers bij de DuitschRoemeen sche troepen. Duitsche troepen voltooiden gisteren de omsingeling rondom de strijdkrachten der Sovjets, die in het gebied van Smolensk zijn ingesloten Op verscheidene plaatsen onder namen de bols jewisten uitval spogingen. Daarbij werden in een hardnekkig bosch gevecht op een plek twee bataljons versla gen en leden ook in de andere sectoren bij hun wanhopige uitvalspogingen de bloedig-^ ste verliezen. Aan het Finsche1 front vielen de Duitsch Finsche troepen bolsjewistische afdeelingen aan en verdreven hen. Op een andere plek slaagde de DuitschFinsche aanval zoo ver rassend snel. dat 25 houwitsers. 12 infante- rie-kanonnen 15 granaatwerpers i% banden van de Duitsch—Finsche troepen vielen. In den nacht van 26 op 28 Juli deden sterke strijdkrachten van het Duitsche luchtwapen verscheidene uren lang aanval len op Moskou. Volgens de tot dusverre ontvangen berichten heeft de aanval groo te. tot op «verren afstand zichtbare resul taten gehad. In het Noordoosten van de stad breidde zich na middernacht een machtige, gesloten brandhaard uit, terwijl in andere stadswijken groote afzonderlijke branden en vele kleinere branden woedden. Wit-Russen danken Duitschers. Berlijn, 29 Juli (D.N.B.) De gedele geerden van de dorpen van het district Kroepka in de omgeving van Minsk (Wit- Rusland) hebben den Duitschen troepen een boodschap overhandigd, waarin hun en het Duitsche volk dank wordt gebracht voor de bevrijding van de slavernij van het bolsjewisme en de Joodsche overweldiging. Hierin wordt gezegd:' eerst bij de verschij ning van de roemrijke Duitsche weer macht hebben wij vrij kunnen ademhalen. Wij zijn blij. dat wij den kring der cultuur volken van Europa mogen binnentreden. Wij danken onze bevrijders nogmaals en beloven, de Duitsche weermacht met alle middelen te onzer beschikking te helpen en als het noodig mocht zijn hand in hand met. het Duitsche volk voort te gaan om het be smettingsgevaar van het bolsjewisme zoo snel mogelijk van den aardbodem te ban nen. Want er is geen vreeselijker vijand van boeren en arbeiders dan het bolsjewis me. Rome, 29 Juli (Stefani) In zijn weer- machtsbericht no. 420 maakt het Italiaan- sche hoofdkwartier het volgende bekend: Onze snelle marinevaartuigen die tot steun gediend hadden van de vlootstrijd- krachten, welke in den nacht van 26 Juli de haven La Valetta op Malta waren bin nengedrongen, hadden op hun terugtocht een felle ontmoeting met lichte eenheden en vliegtuigen van den vijand, waartegen lta- liaansche vliegtuigen op doeltreffende wij ze optraden. Een Engelsche torpedojager werd door een torpedo van een onzer snelle marinevaartuigen tot zinken gebracht, zoo als onze vliegtuigen konden waarnemen. Twee snelle marinevaartuigen zijn niet op haar basis teruggekeerd. Noord-Afrika: Tijdens een van onze aan- valsacties aan het front van Solloem, welke werd uitgevoerd op den middag van 27 Juli, maakte een Duitsche afdeeling krijgsgevan genen en bracht zware verliezen toe aan vooruitgeschoven posten van den vijand, waardoor deze genoodzaakt werd zich terug te trekken. Aan het front van Tobroek heerschte levendige activiteit van de artil lerie aan beide zijden. Oost-Afrika: Activiteit van vooruitgescho ven posten en van de artillerie in het gebied van Gondar. Gisterenmiddag deden Britsche vliegtuigen van geringe hoogte een aanval op eenige plaatsen op Sicilië. Benige perso nen werden gewond en onbeteekenende schade werd aangericht. Onze jachtvliegtui gen kwamen tusschenbeide en schoten op ongeveer 30 km. van Augusta een vliegtuig van het type „Fighter" brandend omlaag. Het toestel stortte in zee. Een van onze duikbooten onder bevel van den luitenant ter zee Giacomo heeft in den Atlantischen Oceaan een tankschip, geladen met 7000 ton olie, tot zinken gebracht. Berlijn, 29 Juli (A.N.P.) Wij vernemen van welingelichte zijde: In politieke kringen der rijkshoofdstad heeft men met belangstelling kennis geno men van het in beslag nemen van Duitsche koeriersbagage op Argentijnsch gebied in Cordoba, waarover reeds is gemeld. Men verklaart in deze kringen, dat de Ar gentijnsche parlementaire commissie, welke in verbinding staat met de dies-commissie te Washington en hiervan aanwijzingen ont vangt en ook anderszins de Argentijnsche regeering reeds meermalen aanleiding gege ven heeft tot onaangenaamheden, op wild west-manieren drie koerierszakken uit een vliegtuig heeft laten stelen. Naar hierover verder bekend wordt, is het door den Duitschen ambassadeur te Buenos Aires onmiddellijk-na de ontdekking van den diefstal van de koeriersbagage, welke in- tusschen met behulp van verschillende auto's naar het parlementsgebouw is overgebracht, bij de Argentijnsche regeering ingediende protest door haar als zijnde in overeenstem ming met het volkenrecht aanvaard. On danks herhaalde verzoeken van de Argen tijnsche regeering, welke zoodoende, naar men hier constateert, de hand houdt aan het internationale volkenrecht, heeft de Argen tijnsche parlementaire commissie voorloopig geweigerd de gestolen koeriersbagage terug te geven. Klaarblijkelijk echter, zoo verklaar de men vandaag in de Wilhelmstrasse, heeft deze commissie ten slotte het toch beter ge oordeeld aan het verzoek van de Argentijn sche regeering te voldoen en de Duitsche koeriersbagage terug te geven. De nieuwe reeds aangekondigde wapen verordening bevat ten eerste een bepaling, dat slechts op vertoon van een wapenont- vangstvergunning wapens of munitie wordt afgegeven. Hij die wapens of munitie onder zich heeft behoeft een wapenbezitvergunning, indien hij geen wapenvergunning heeft. De ze wapenbezitvergunning geeft den houder het recht de wapens en munitie in de door hem gebruikte woon- en bedrijfsruimte te bewaren. Wapenontvangstvergunningen. wapenbe- zitvergunningen of wapenverguningen mo gen slechts aan personen, omtrent wier be trouwbaarheid geen twijfel bestaat, en slechts wanneer de noodzakelijkheid er van wordt aangetoond, worden uitgereikt. Uitreiking vindt in het bijzonder niet plaats aan: Personen beneden den leeftijd van acht tien jaar. Hen die onder curateele staan of aan gees telijk minderwaardigen. Zigeuners of aan personen, die op de wij ze van zigeuners rondzwerven. Personen, die wegens in strijd handelen met de voorschriften van de Duitsche bezet tende macht tot een vrijheidsstraf zijn ver oordeeld of ten aanzien van wie feiten be staan, welke aannemelijk maken, dat deze personen de belangen van de Duitsche be zettende macht zullen benadeelen. Verder in het algemeen niet aan stroo- pers. Ambtenaren van de Nederlandsche po litie, enz., houders van een geldige groote jachtacte, personen die wapenverzamelin gen bezitten, welke geschiedkundige of cul- tureele waarde hebben, officieren van de voormalige Nederlandsche weermacht (al leen slag- en stootwapens) behoeven geen vergunning. Slechts betrouwbare wapenhan delaren wordt een bedrijfsvergunning uitge reikt. Verboden zijn voor particulieren vuurwapenen, welke geen jachtwapenen zijn, degenstokken, ploertendoders en boks beugels. UITVOERINGSBESLUIT MATERIEELE OORLOGSSCHADEN. Het verordeningenblad bevat een besluit van de secretarissen-generaal van de de partementen van financiën en van justitie tot uitvoering van artikel 7, derde lid, van het besluit op de materieele oorlogsschaden. Dit luidt als volgt: In afwachting van de totstandkoming van de definitieve regeling tot uitvoering van artikel 7, derde lid, van het besluit op de materieele oorlogsschaden (no. 221/1940) gel den met betrekking tot huisraad, met inbe grip van lijfgoederen en verbruiksvoorra- den, bedoeld in dat lid, de volgende rege len: Het huisraad is niet vatbaar voor beslag door schuldeischers. Het blijft buiten het faillissement van den rechthebbende. Het eerste lid geldt niet voor: Beslag van den verkooper of den huurver- kooper op hetgeen door hem is geleverd. Pandbeslag van den verhuurder of ver pachter voor huren of pachten, verschenen na 1 April 1941. Het recht van verhaal voor belasting schulden. De president van de arrondissements rechtbank kan in bijzondere gevallen uit zonderingen op het eerste en het tweede lid toestaan. Dit besluit treedt heden in werking. VERORDENING OP AMERIKAANSCHE WAARDEN. Het is voortaan verboden te beschikken over eenige waarde van het vermogen van een vennootschap, van een onverdeelde ge meenschap of van een rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam, voor zoover deze voor niet minder dan een vierde gedeelte direct of indirect onder den invloed staan van na tuurlijke of rechtspersonen, die hetzij de na tionaliteit der Vereenigde Staten van Ame rika bezitten, hetzij in de Vereenigde Staten van Amerika hun woonplaats, hun zetel of hun gewone verblijfplaats hebben. Dit ver bod geldt niet. indien de rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied (com missaris-generaal voor financiën en econo mische zaken) vergunning daartoe verleent. Het bepaalde in het vorig lid is slechts van toepassing op vennootschappen, onver deelde gemeenschappen en rechtspersoon lijkheid bezittende lichamen, waarvan de plaats van vestiging of de plaats, waar haar bestuur wordt uitgeoefend, in het bezette Nederlandsche gebied is gelegen, of welke aldaar een kantoor of een filiaal hebben of een bedrijf uitoefenen. ONDER DE BEPALINGEN BE TREFFENDE VIJANDELIJK VERMOGEN. 's-Gravenhage, 29 Juli. Aan een veror dening van den rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, houdende wij ziging en aanvulling van de verordening no. 26/1940 betreffende de behandeling van vijandelijk vermogen, wordt het volgende ontleend: In de eerste plaats wordt onder de staten, welke als vijandelijke staten moeten worden beschouwd, opgenomen de unie van socia listische sovjetrepublieken. Aan artikel 2 wordt een derde lid toege voegd, luidende: „(3) Heeft een natuurlijke persoon, die niet de nationaliteit van een vijandelijken staat bezit, eerst na 1 October 1940 zijn woon- of verblijfplaats met toestemming van een bevoegde Duitsche overheidsinstan tie naar Frankrijk, waaronder begrepen de Fransche bezittingen, koloniën, protectora ten en mandaatsgebieden, overgebracht, dan wordt deze niet als vijand aangemerkt,'' NIEUWE VERORDENING. Het verordeningenblad bevat een veror dening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende het houden van duiven. Hieraan wordt het volgende ontleend. Hij die postduiven daadwerkelijk in zijn hezit heeft, moet lid zijh van het nationaal verbond van Nederlandsche postduivenhou- ders, gevestigd te Amsterdam-, Amsteldijk 44, Als postduiven worden beschouwd dui ven, welke geschikt zijn voor het overbren gen van berichten. Hij die duiven, geen postduiven zijnde, daadwerkelijk in zijn bezit heeft moet lid zijn van den Nederlandschen bond van sierduiven, fokkersvereenigingen, gevestigd te Gouda, van Boverningklaan 36. De leden van het verhond of den bond genoemd dienen te voldoen aan de bevelen van de Duitsche weermachtsbevelhebber in Nederland Een ieder, die duiven daadwerkelijk in zijn bezit heeft, dient er onverwijld zorg voor te dragen, dat deze duiven van ringen worden en blijven voorzien. De ringen wor den door het verbond, onderscheidenlijk Acht-zeven-zes-dubbel nul- 87600.. Dit is een zeer belangrijk giro nummer. Hoe meer op dit nummer gestort wordt, hoe beter straks in het oos ten hulp geboden kan worden aan de gewonden, die daar op het slag veld op hulp en bijstand wachten. Acht-zeven-zes-dubbel nul is het gironummer van de Nederlandsche ambulance. Stort uw bijdrage voor de ambu lance van het vrijwilligerslegioen Nederland, op girorekening acht- zeven-zes-dubbel nul. (87600). Iets meer handel. Goed prijs, houdende stemming. Oploopen- de koersen. Nederlandsche be leggingen prijshoudend, OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V.K. L.K. Nederland 1941 I 4 99%-99 15/16 99 13/16-99 15/16 Nederland 1940 I 4 1003,1 100% Nederland 1940 II 4 993% 99 11/16 klem met bel. fac. 100% 100% Nederland 1938 3.3% 92%-92 13/16 92 15/16-93 3/16 Oost Indië 1937 3 94 5/16 94% Oost Indië 1937 A 3 93% 93% PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. 95 A'dam '37 I 3% 's Grav. '37 I 3% N. Holl. '38 3 N.-Holl '38 II (3%) 3 R'dam -37 I III 3% Z.-IIolland 1937 3 94 97 89 91%' 917% 92 13/16 93% 95% 95% HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hypb. Veendam 3% 97% 97% AANDEELEN. BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 184 184% Ned. Ind. Handelsb. A 119 120 Ned. Handel Mij. c.v. A 128% 130 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K.U. 141%-142% 140%-141% Centr. Suiker Mij. 213 213 Fokker g. A. 188 187 Lever Bros en Uniiever cv.A 128%-129% 129-130% Ned. Ford 311 Philips G B.v.A. 211-222% 221%-226% Philips pref. A. 151% 152 PETROLEUKGNDERNEMINGEN. Binnenland. Kon. Petr. 234%-236% 237-242 SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. Holland Amerikalijn A. 116%-116% 116%-118 Kon. Ned. Stoomb. Mij. nat bez. v. A. 162% 162-166 Kon. Paketvaart A. 232%-232% 235%' Ned. Scheepv. Unie A. 169-1703% 173-175% SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.V.A. Javasche Cultuur N.I.S.U. 413-417 416-419% 250 239 230 TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. 217 224-226 Deli Mij. cv. A. 275-276% 275%-276%. Senembah 221%, 218%>-220 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 258-262% 263%2-269 Deli Batavia Mij. A. 219 213% den bond, al naar gelang de duivensoort, uitgegeven en kunnen daar worden aange vraagd. Een ieder, die duiven daadwerkelijk in zijn bezit heeft, dient een lijst van deze dui ven in drievoud aan den burgemeester der; gemeente, waar de duiven worden gehou den, ter afstempeling over te leggen. Een exemplaar van de lijst dient zicht baar aan den slag te worden opgehangen, een tweede exemplaar dienst aan het ver hond, onderscheidenlijk den bond, te wor den toegezonden, terwijl het derde exem plaar ter gemeentesecretarie wordt be waard. Is eenduif gestorven, dan moet de poot, waaraan de ring is bevestigd, bij het eerste gewricht worden afgesneden en met den ring bij den burgemeester worden ingele verd. Het is verboden duiven, hoe ook genaamd vrij te laten vliegen. De slagen, volieres en andere ruimten, waarin duiven worden ge houden, moeten zoo goed zijn afgedekt of gesloten, dat wegvliegen van duiven is uit gesloten. Het houden van duiven is o.a. verboden:. Op schepen van buitenlanders en staat- loozen. Hij bij wien een duif binnenvliegt of die op andere wijze een duif daadwerkelijk in zijn bezit krijgt moet deze, met de zich mo gelijk bij de duif bevindende berichlkokers en mededeelingen, aan den dichtsbijzijnden burgemeester afgeven. Pootringen en der gelijke mogen niet afgenomen worden. Het, is verboden duiven te verlcoopen, 1" verruilen, weg te schenken of ook slechts tijdelijk aan anderen over te laten, dui ven in of uit te voeren, duivententoon- stellingen, hoe ook genaamd, (e organ'scer ren of aan zoodanige tentoonstellingen deel te nemen. Op overtreding van het besluit staat een maximum gevangenisstraf van 5 jaar.

Heldersche Courant | 1941 | | pagina 2